Probao sam ja 6 džakova Ukrajinskog A2... inače koristim Sparrow... koliko sam uspeo da uvidim na toj maloj količini, mislim da im je kaloriska moć ista, vreme dostizanja 50℃ u minut dva razlike, kod Ukrajinskog je plamen nešto crvenije boje a pelet nekako ima blagi miris kao nekog lepka. Na zidovima kotla ostavlja tamnije naslage, dok sparrow ostavlja svetle i lako se skidaju a sve to pri temperaturi od oko 50-55℃. Što se pepela tiče, Ukrajinski skoro da ga nema, ako ne i tri puta manje od pomenutog sparrow. U piksli gorionika sparrow napravi zguru ili tu šljaku koja je meka i drobljiva, a Ukrajinski isto to, samo jako tvrdu, nerazdrobljivu.
Ako je neko još probao, neka javi...piše... 😉
Dvospratna kuća, 140m2,fasada 10cm stiropor, tavan
poredjan stiropor 5cm preko toga 10cm mineralne vune.
Stolarija aluminijum. Kotlarnica udaljena 12 metara, cevi
kroz zemlju, izolovane pre 20 godina + prizemna kuća
85m2, 5cm stiropor, izolacija plafona.
Vuadrus u 22s 6 rebara.
Gorionik EcoPell Guča.