Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet - 2. deo

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet - 2. deo
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 258 259 260 261 262 263 264 265

[ Pregleda: 1219134 | Odgovora: 5291 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gml

Član broj: 346638
Poruke: 311
213.55.226.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo01.02.2023. u 09:31 - pre 15 meseci
mozes li jedno 150kg na sat nastancat .ja bi imo vreme da se bakcem sa time a gledo bi i kvalitet pa sve u izvoz ali nebi visoke cene 300 km da navale ovi sa bijelog brda i kule.dosadio mi trimer i radkape u opelu .to bi me bas preporodilo
 
Odgovor na temu

gml

Član broj: 346638
Poruke: 311
213.55.226.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo02.02.2023. u 09:33 - pre 15 meseci
Citat:
Goranto:
Imam i Ja "Đuku" na dimnjaku i pomaže,Boga Mi !!! Ustvari nemože bez njega.
Da si stavio dobar dimnjak nebi buzio .Na svim kotlovima malo novijim ima ventilator a ne na krovu .To mooze samo strucnjak da osmisli a jos da aktivira na sajlu . I smesno i zalosno .

 
Odgovor na temu

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
5.59.161.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo02.02.2023. u 10:01 - pre 15 meseci
Da si pismen nebi bio nepismen, da si savršen nebi bio tako kutijast
Mani se ekavice kad znam u kakvoj guduri si rođen i znam da se tu od uvijek govorilo "IJEKAVSKI"
 
Odgovor na temu

gml

Član broj: 346638
Poruke: 311
213.55.226.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo02.02.2023. u 10:31 - pre 15 meseci
Da nepismen a ne pravim za svoju potrebu ventilator na vrh odzaka pa ga skinem limar ti uradi inox .To je rezultat ekomajzera a sad lektore dali je ijekavica ili bre jekekavica meni je isto samo ne moze kahva hrdja historija..Ja se gudure nikad nisam odreko .Zivot po metropolama me nije promijenio.

Samo htio sam da pokazem da svi noviji kotlovi ne samogradjeni imaju prinudnu promaju i mogu da rade savrseno bez samogradnje djuke na potezanje.
Ti tvoji sto te bodre za tvoju potrebu gori su od tebe neznalice i salabajzeri. Sta ti je sledeca inovacija ?.???????
 
Odgovor na temu

gml

Član broj: 346638
Poruke: 311
213.55.226.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo02.02.2023. u 13:38 - pre 15 meseci
https://www.youtube.com/watch?v=IyBvngzZrwE§T=39s savrsenstvo nema sta samo jos da neko javi kad ima problem sa cugom i da povuce onu sajlu u datom momentu .Taj genijalac rusi sve predrasude .Od nemoguceg stvara nemoguce ili misli da je moguce .Ali samogradnja za svoje potrebe mora da bude. Stvarno je ideja boli glava . NA CRTU NEKA FALA SAMO TI GRADI.
 
Odgovor na temu

Goranto
ODS

Član broj: 332401
Poruke: 713
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+62 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo02.02.2023. u 21:19 - pre 15 meseci
Citat:
gml:
Citat:
Goranto:
Imam i Ja "Đuku" na dimnjaku i pomaže,Boga Mi !!! Ustvari nemože bez njega.
Da si stavio dobar dimnjak nebi buzio .Na svim kotlovima malo novijim ima ventilator a ne na krovu .To mooze samo strucnjak da osmisli a jos da aktivira na sajlu . I smesno i zalosno .



Od dimnog izlaza Kotla pa sve do vrha dimnjaka je praktično jedna cev i svejedno je gde je ventilator(jedino košta da je lepo).Ekstra dobar dimnjak napravi cug maksimalno 30Pa(Paskala).Kada bi znao da izmeriš podpritisak(cug)tvog ventilatora na gorioniku za ugalj shvatio bi da ti treba najmanje 50Pa(a 60-70 je poželjno) za dobro izgaranje uglja i onda nebi imao nikakvog mirisa ni dima u dvorištu i komšiluku a i jedno 20% manju potrošnju a ovako te komšije dobro pamte po smradu.50Pa je tajfun u dimnjaku-cevi!!!
I Ja ložim drva bukvu,borovinu,ugalj kombinovano i niti ko zna da uopšte nešto koristim za ogrev a kad proveravam dimnjak samo provučem četku reda radi.

 
Odgovor na temu

Andrej111
Serviser
IT Tech

Član broj: 347750
Poruke: 2
31.223.156.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo02.02.2023. u 22:04 - pre 15 meseci
Pozdrav,

Da nema neko slucajno parametre(fabricke ili izmjenjene) za Kenda Eko 35kw? Cisto da uporedim, imam dosta žara u pepelu, prakticno kao da ne sagorijeva pelet do kraja.

Ono sto je bitno napomenuti od mojih trenutnih podesavanja:

P-8-6-03 CISCENJE PLAMENIKA 10'
P-8-6-04 DOZATOR POTPALA 0.7'
P-8-6-05 DOZATOR STABILIZACIJA 1'
P-8-6-06 DOZATOR SNAGA 1 1.2"
P-8-6-07 DOZATOR SNAGA 2 2.2"
P-8-6-08 DOZATOR SNAGA 3 3.4"
P-8-6-09 DOZATOR SNAGA 4 4.2"
P-8-6-10 DOZATOR SNAGA 5 5"
P-8-6-12 VREME CISCENJA 60"
P-8-6-16 USIS.VENT.POTPALA 1950
P-8-6-17 USIS.VENT.STABILIZACIJA 2000
P-8-6-18 USIS.VENT. SNAGA 1 1300
P-8-6-19 USIS.VENT. SNAGA 2 1500
P-8-6-20 USIS.VENT. SNAGA 3 1700
P-8-6-21 USIS.VENT. SNAGA 4 1850
P-8-6-22 USIS.VENT. SNAGA 5 2100

To sam jedino i mijenjao i podesavao od početka rada do danas.

Unaprijed hvala
 
Odgovor na temu

gml

Član broj: 346638
Poruke: 311
213.55.226.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo03.02.2023. u 07:15 - pre 14 meseci


Od dimnog izlaza Kotla pa sve do vrha dimnjaka je praktično jedna cev i svejedno je gde je ventilator(jedino košta da je lepo).Ekstra dobar dimnjak napravi cug maksimalno 30Pa(Paskala).Kada bi znao da izmeriš podpritisak(cug)tvog ventilatora na gorioniku za ugalj shvatio bi da ti treba najmanje 50Pa(a 60-70 je poželjno) za dobro izgaranje uglja i onda nebi imao nikakvog mirisa ni dima u dvorištu i komšiluku a i jedno 20% manju potrošnju a ovako te komšije dobro pamte po smradu.50Pa je tajfun u dimnjaku-cevi!!!
I Ja ložim drva bukvu,borovinu,ugalj kombinovano i niti ko zna da uopšte nešto koristim za ogrev a kad proveravam dimnjak samo provučem četku reda radi.

[/quote]

E vidis pirocanac ja znam da izmerim zug SIDELOVOG DIMNJAKA ito keramicki sa 25 cm promjera visine 16 metara i uopste ne izbacuje pepeo niti se toliko primijeti da smrdi .DIM SE I NE PRIMIJETI .Svemu je zahvalan ciklon sto pepeo odvaja i toplotu skida.Za malu kolicinu sagorelog uglja u gorioniku i nije to toliko strasno .Moje komsije kazu da apsolutno i ne primijete da se kod mene lozi u odnosu na one sto loze tako ko ti rucno. Bilo bi pozeljno da stavis sliku akumulator toplote od bojlera sto si sa odpada onako strucno izvario .Da svog djuku posaljes na godisnji i ili da uvedes dvije smjene pa kad cug oslabi vuci onu sajlu ili da kupis jer napraviti neznas regulator cuga i tako uregulises cug .Dimnjak sto previse vuce potrosi previse i sva toplota izadje u dvoriste. Nemoj ti da se previse brines za moje komsije i podtlak u mom kotlu .

Nego vidi imal sta jos na otpadu sa tvojim kolegom pa vi za svoje potrebe konstruisite nesto ali automatski ne da se poteze sajla .Ti lozi i stavi sebi 70 paskala nek ide kod komsija pepeo toplota .Kod mene je dobro i ovako .Neka fala .RADO BI TI ZAKACIO REGULATOR CUGA ALI VIDIM DA NE KONTAS PA JE BESPOTREBNO.
 
Odgovor na temu

Goranto
ODS

Član broj: 332401
Poruke: 713
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+62 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo03.02.2023. u 08:26 - pre 14 meseci
[url=mailto:https://postimg.cc/gxqpK9k0]regulator[/url]

Šta li je ovo?
 
Odgovor na temu

Goranto
ODS

Član broj: 332401
Poruke: 713
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+62 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo03.02.2023. u 16:08 - pre 14 meseci
Prvo nemam,pa ispade imam,pa kad imam onda je mnogo,pa ne znam koliko mi treba i tako u nedogled…
Znaš za mene a koliko tebi treba,ajnštajne,znaš li.
 
Odgovor na temu

gml

Član broj: 346638
Poruke: 311
213.55.226.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo03.02.2023. u 16:17 - pre 14 meseci
Citat:
gml:
Citat:
Goranto:
Imam i Ja "Đuku" na dimnjaku i pomaže,Boga Mi !!! Ustvari nemože bez njega.
Da si stavio dobar dimnjak nebi buzio .Na svim kotlovima malo novijim ima ventilator a ne na krovu .To mooze samo strucnjak da osmisli a jos da aktivira na sajlu . I smesno i zalosno .


TU PISE DA IMAS DUKU A SLIKU SI POSLO DA IMAS REGULATOR CUGA jedan pojacava drugi smanjuje da se niste malo zagubili u toj silnoj tehnici pa prvo pravite posle smanjuete. Samo ti guraj na 70 paskala meni ventilator sve sagori u gorioniku a zug je normalan i nema veze sa sagorevanjem .Ventiltor dovoljno sve odradi .Zug treba tebi da pomaze sagorijevanje a meni ventilator na gorioniku ima 6 brzina pa skoro sve sagori i izgaranje je podpuno .Obrazi paznju na visinu dimnjaka kvalitet i cijenu pa vjerovatno nesto i skuzis.
 
Odgovor na temu

Goranto
ODS

Član broj: 332401
Poruke: 713
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+62 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo03.02.2023. u 16:41 - pre 14 meseci
Nema dalje.Sve znaš!
 
Odgovor na temu

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
31.223.128.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo03.02.2023. u 16:57 - pre 14 meseci
Goranto, ne dangubi džaba
Udario si na onog što je odmah po dolasku u Švajcarsku, osamdesetih godina, vozio Audi A6
Ovo je njegova poruka koja govori o savršenstvu i ventilatoru sa šest brzina
Imam zbirku humoreski i sve ću ih objaviti ovdje

-"evropea 2-" imas li ideju kako da ogranicim visinu doziranja u izvirujucem gorioniku.gorionik radi po temperaturi vode nap 70-65 ali je problem sto dozator i ventilator rade zajedno pa kad temperatura padne i potrebno je podici onda presipa jer ne moze brzo da sagori niti da postigne 70 c radi se o gorioniku na cumur sa tvog rudnika

Sa polugom i kontaktorom sam probao radi super ali izgori ta poluga sto nivelise pri vecim tem.
 
Odgovor na temu

gml

Član broj: 346638
Poruke: 311
213.55.226.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo03.02.2023. u 17:09 - pre 14 meseci
A gdje pise da nema sest brzina ili snaga a za mene je to brzina jer na 6 vrti najbrze kao i pumpa za radijatore kad je stavis na tri najvise wati najbrze vrti .Ja sam se navozo auta po svjetskim metropolama vama su trazili vize i za pijacu u Rumi .SAMO ZNATE DA IZVRCETE CINJENICE I BRANITE JEDAN DRUGOG za mene je to nistavno jer vi niste posla vidjeli koliko sam ja odradio .
 
Odgovor na temu

gml

Član broj: 346638
Poruke: 311
213.55.226.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo03.02.2023. u 17:26 - pre 14 meseci


-"evropea 2-" imas li ideju kako da ogranicim visinu doziranja u izvirujucem gorioniku.gorionik radi po temperaturi vode nap 70-65 ali je problem sto dozator i ventilator rade zajedno pa kad temperatura padne i potrebno je podici onda presipa jer ne moze brzo da sagori niti da postigne 70 c radi se o gorioniku na cumur sa tvog rudnika

Sa polugom i kontaktorom sam probao radi super ali izgori ta poluga sto nivelise pri vecim tem.[/quote]

Da to je bilo pitanje i moj problem jer regulacija imala samo opciju naprimjer 30 sekundi dozator 30 pauza i to je idealno za normalno vrijeme PROBLEM JE UJUTRO KAD JE SISTEM HLADAN I JURI TU TEMPERATURU OD 70 TAD NEMA VREMENA DA SAGORI TIH 30 SEKUNDI DOZIRANJA NEGO PRESIPA a ka progrije sistem onda savrseno radi i super sagoreva . Ako smanjis doziranje onda nema snage posle. Problem je jutarnji prvi sat E to ti nemozes da razumijes a rijesio sam ga tako sto sam smanjio na regulaciji mesnog prvi sat na pola temp .Naavno da te necu nikad vise nista ni pitati jer samo se pravis pametan a od rezultata nista. Pitaj nekog frigo mehanicara mozel voda kud ide freon .Oblozio si izmjenjivac svog kotla samogradnje .Kako te onaj rambo sa hrvaskog foruma nagovori .OBJAVI SLOBODNO I VENTILATOR SA SEST BRZINA I GRUNFAS PUMPU SA TRI BRZINE I TO STO HLADAN SISTEM NEMOZE DA SAGORI ali preispitaj svoje patente pa onda pamentuj .Moj radni vijek sam proveo u radionici ito sa vrhunskim strucnjacima a ne sa salabajzerima kao sto ste vi elektricari stolari inovatori kuvari zemljoradnici.
 
Odgovor na temu

gml

Član broj: 346638
Poruke: 311
213.55.226.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo03.02.2023. u 18:16 - pre 14 meseci
Citat:
dusanmijat:
"Učio je budno od srijede do petka al' se nije pomakao dalje od početka"
Kad imaš 6 snaga onda to prede kao mačak
Jedini uslov: Moraš imati bar malo mozga

Da imas malo mozga nebi oblozio izmenjivac samotom pa na sprat odveo temperaturu .Pricao da si fancoil napravio od unutrasnje jedinice klime .
 
Odgovor na temu

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
31.223.128.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo03.02.2023. u 18:34 - pre 14 meseci
Pored 6 snaga i koluko već brzina, i dalje se traži "EVO REŠENJA"
Ipak i evropejci kupuju po otpadu
Evo dokaza:
-evropea 2- "Neljutim se ja ako ti kazes da tako nije dobro .Na tebe se neljutim jer si ipak nesto radio a ne samo svoje hfalio sto je neko drugi napravio.Bas sam kod Robije nasao clima kotao
na lozu14 kw gusani i kad budem imao vremena spoicu na powrat kao tvoj dva u jedan da jos jednom utvrdim dali skida temp dimnih gasova i koliko.Ideja mi je da da grijem vodu iz povrata sa toplim dimom.

Meni ovdje nista neznace dvije snage cak je kontra efekat jer meni druga veca snaga treba samo povremeno A da se dobije tako sto ventilator piri a dozator stoji onda kad postigne visinu od 50 mm.

DA posjetim kad voda padne ispod 65 tad se pali ventilator i dozator .Ventilator radi sve do 70 a dozator u intervalima sto su podeseni.Jedini problem je dozator sto u kracim intervalima starta ponekad previse nadozira pa obrusava nesagoreli.

Ako smanjis rad puza i povecas pauzu nemas snagu ali ne uvijek jer nisu isti intervali starta"
 
Odgovor na temu

gml

Član broj: 346638
Poruke: 311
213.55.226.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo04.02.2023. u 11:50 - pre 14 meseci
Pokazali ste svoje znanje . Osim kavge i moje je najbolje nista vise .A neka dobra resenja to nema sa vama .Bitno je da ste vi naj pametniji .
 
Odgovor na temu

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
31.223.128.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo04.02.2023. u 13:22 - pre 14 meseci
Pa kaže:
evropea 2- "Ovdje je problem sto ventilator i dozator se pale po temp.vodea ne po nivo energenta.
Nemoze da sagori vremenski .Kad se brze hladi voda .Treba kad nabesa na 55 mm energent samo da ventilator piri a da dozer stoji.Ovdje obadva rade .Ventilator dok ne postigne 70 c a dozer po vremenu 20 dozira 30 sek pauza.

Kako ja dozeru da kazem dosta sacekaj dok sagori."

Ima li neko elektroniku da riješi ovaj problem?
Izgleda neće moći bez Srkija🤤🤤🤤
 
Odgovor na temu

gml

Član broj: 346638
Poruke: 311
213.55.226.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo04.02.2023. u 15:00 - pre 14 meseci
Davno rijesio prvo paljenje ide na 50 c posle nije problem kod mene je sve resivo osim takvih genijalaca sto kotao zazidaju sve u samot pa dimovodnom sijevi pola temperature odvedu u ekomajzer.Dva kotla natakari jedan na drugi .E to se meni svidja i tu licencu sam hti da kopiram .Svi normalni izmenjivac griju sa najvecom temperaturom dok genijalac zazida gorionik izmenjivac sve oblozi i jer ramzej to podrzava .A u drugom kotlu uzas sve izolovano prasinom pepelom .Naravno izduvni gasovi su niski jel su daleko od plamena gorionika.

Genije a sve za svoju potrebu radi u izvedbi uradi sam ali naopako. To bi ja kopirao rado ali nemogu .Netreba srki i on je strucnjak ko i ti samo sto malo bolje konta od tebe.


STO VISE CIGLE U KOTAO DA SPRIJECITE PRENOS TOPLOTE NA VODU A POSLE NATAKNETE JOS JEDAN NAFTAS ono sto je zalosno da se vbr skoro pa zacepili a stjenke naftasa dobro izolovane .Da si strucnjak napravio bi samociscenje i toplota da se oduzima tamo gdje je najvise ima.

Ovih pet sest cijevi ima i sa druge strane inace kotao je samo konstrukcija sto stoji nije sve okolo vodom oblozeno samo te cevke .To je dobro za isijavanje toplote a tek onaj naftas sto grije vodu pa horizontalni vbr skoro zacepljeni zbog podpuog sagorevanja

[Ovu poruku je menjao gml dana 04.02.2023. u 16:15 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet - 2. deo
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 258 259 260 261 262 263 264 265

[ Pregleda: 1219134 | Odgovora: 5291 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.