Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet - 2. deo

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet - 2. deo
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1201359 | Odgovora: 5291 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Srkson
Beograd

Srkson
Član broj: 81479
Poruke: 359

Sajt: stsrdjan.blogspot.rs


+116 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo24.10.2018. u 22:28 - pre 66 meseci
Jeste, ali postoje i drugi regulatori na tržištu koji obavljaju više-manje iste operacije, izbor je na Vama.

Evo u tabeli možete da vidite uporedne tehničke karakteristike pojedinih regulatora koji se mogu naći na našem tržištu.



Za ovu tabelu moram da dodam i ovaj Mladenov post koji ukazuje na još neke mogućnosti ESBE CRC 141, a koje nisu u tabeli. Stari HDD mi je crkao i ta ažurirana tabela mi je otišla u nepovrat. :-(


Kao drugo, ja ne bih odustao od hidraulične skretnice, odnosno od hidraulične izvedbe koju vidite na fotografiji ispod, a na kojoj je baš KEPO kotao, ako se ne varam.




[Ovu poruku je menjao Srkson dana 25.10.2018. u 00:14 GMT+1]
https://www.youtube.com/watch?v=qnisZeuSDw4

Grejna površina: 160m2 (prizemlje 80m2 - drvena stolarija, sprat 80m2 - Alu stolarija)
Izolacija objekta: Demit fasada 12cm stiropor, u ravnajućem sloju potkrovlja 10cm stiropor, podaščan
krov OSB ploče 18mm
Kotao: Megal MTR 32KW
Gorionik: Ferroli SUN P7
Motorizovani četvorokraki mešni ventil
Automatika: HeatOn WCHR-01
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

evropea
bravar-zavarivac
Sakramentski

Član broj: 339081
Poruke: 107
213.55.211.*



+15 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo25.10.2018. u 19:37 - pre 66 meseci
Imal neko upustvo od stc 1000.??
Kotao dva u jedan.Predvidjen za izgaranje peleta drveta uglja .Rucne izrade od raznih komponenti..Termoflux gorionik sa akumulacionim spremnikom Mesni Ventil trokraki esbe .Regulacija polaza St431sa sobnim termostatom bergen.
 
Odgovor na temu

1sloba1
novi sad

Član broj: 324893
Poruke: 15



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo25.10.2018. u 21:17 - pre 66 meseci
Posto su pominjani mesni ventili unazad nekoliko poruka a ja sam se nesto gadno utripovao hteo bih da cujem i vase misljenje;naime ugradio sam pre par godina termostatski 3-kraki mesni ventil mislim da je patrona 55c kao zastitu povratnog voda izmedju viadrusa i akumulatora toplote.Ono sto me muci je da li je smanjena toplotna snaga kotla time sto je ogranicena kolicina vode preko 55-60c koja se pusta u sistem,ne znam da li sam dobro objasnio nadam se da ste me shvatili.Nigde se ne spominje bilo kakav gubitak toplotne snage ali ja nekako nemogu da svarim to,cini mi se da je to ipak prevelika temperatura vode koju vraca ponovo u kotao.
 
Odgovor na temu

evropea
bravar-zavarivac
Sakramentski

Član broj: 339081
Poruke: 107
213.55.211.*



+15 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo26.10.2018. u 00:35 - pre 66 meseci
povecao si snagu ne smanjio .meni je patron 60 c i prezadovoljan sam jer mi je kotao topao citav i manje trosi.ne samo da je to zastita od kondensa nego ima i bolje sagorevanje i manjese prlja loziste jer sagoreva na vecoj temperaturu nema smole i nelijepi se nista na stjenke ne izoluje stjenke pa i bolja iskoristivost meni je dole 60 a gore 80 c.
Kotao dva u jedan.Predvidjen za izgaranje peleta drveta uglja .Rucne izrade od raznih komponenti..Termoflux gorionik sa akumulacionim spremnikom Mesni Ventil trokraki esbe .Regulacija polaza St431sa sobnim termostatom bergen.
 
Odgovor na temu

Mim1

Član broj: 337557
Poruke: 42
93.87.158.*



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo29.10.2018. u 09:22 - pre 65 meseci
Može li mi neko reći zašto imam problem sa pepelom?
Do sada smo se grejali na Nanix pelet, a ovo je pelet od poznanika koji je mnogo uložio u mašine, ima produkciju oko 8 tona dnevno, sirovina mu je isključivo topola. Odneo je uzorak pepela na analizu i još čeka rezultate.
Pepeo Nanixa je prolazio skroz kroz rešetke, ovo je nekako pahuljasto , zadržava se sa strane rešetki, tako da slobodan deo ostaje oko jedne trećine (gde nesmetano propada pepeo)i na nekim delovima rešetke pravi nešto stukture poput smokija. Dobro greje, ne prlja peć, pepeo je skoro bele boje.

Jedino nikada neću umeti da se ne naježim kad se rukuju mlitavo. Ko se mlitavo rukuje znači da mlitavo misli i mlitavo vekuje.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Grada22
Pancevo

Grada22
Član broj: 240740
Poruke: 465



+147 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo29.10.2018. u 10:57 - pre 65 meseci
Citat:
Mim1:Odneo je uzorak pepela na analizu i još čeka rezultate.


Nista nece dobiti analizom pepela. Bolje da je u Jugoinspekt odneo pelet na analizu.
Tako bi se znalo kojoj ENplus klasi odgovara taj pelet.
Ik ben Rufus, ik ben in Nederland geboren.
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.public.telering.at.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo29.10.2018. u 11:50 - pre 65 meseci
1.sa pepelom može da se slika sa analizama
2.grdne pare uložiti i imati 8t na dan je blago rečeno malo,ne znam koliko je to grdno...
3.od topole se ne može drugo ni očekivati,puna je silikata, mnogi su probali , neuspešno...
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

DUKI3
Gevgelija, Makedonija

Član broj: 338344
Poruke: 2
151.236.247.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo30.10.2018. u 09:53 - pre 65 meseci
Kako pravilno da povezem Thermoflux Pelling 50 kw sa dve pumpe i dva termostata ?
 
Odgovor na temu

saks69
Stankovic Aleksandar
N. Beograd

Član broj: 136454
Poruke: 49
*.dynamic.vipmobile.rs.



+6 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo30.10.2018. u 19:54 - pre 65 meseci
Molim vas za brzi odgovor ,da li ima korisnika marelli kotla na pelet 18 kw .Imam odličnu ponudu da li je kotao kvalitetan ,na internetu ništa nisam pronašao.Kakva je podrška i sam kvalitet kotla.
$
 
Odgovor na temu

bocmana
Strucni saradnik
CSU Krusevac
Krusevac

Član broj: 339268
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Grejanje na pelet - 2. deo01.11.2018. u 13:36 - pre 65 meseci
Poštovani, molim vas da mi date preporuku u izboru kotla i da iskoristim ovu priliku da vas konsultujem u vezi proracuna grejanja za jednoporodicnu kucu u Kruševcu. Grejna povrsina iznosi oko 75 m2. Trenutno je u pogonu Smederevac u kuhinji, ali kako sam u kuci boravio i zimi, nije dovoljna instalirana snaga da pokrije grejanje sprata i dodatno dva kupatila i sanitarnu vodu u bojileru. Na spratu su obe sobe pod kosim krovom.

Projektom je predvidjeno mesto za kotlarnicu u prostoriji pored kuhinje u prizemlju, koja se ne greje. Grejna tela po preporuci ispod prozora koji su drveni vakuumski sa dvostrukim staklom. Proracun grejanja putem sajta Sve o grejanju, za grejna tela i za kucu ukljucujuci toplotne gubitke iznosi okvirno oko 12-13 KW bez grejanja bojilera od 80l za potrosnu sanitarnu vodu, gde bi ugradio spiralu.

Osnovna dilema je koji tip kotla izabrati? Koja pumpa? Trenutno je energent drvena cepanca. Snaga kotla se u ovom slucaju umanjuje za 8-10%. Liveni su dugotrajniji, a celicni efikasniji navodno. Sta je lakse za odrzavanje? Oko kog ima manje posla? I jedni i drugi se mogu adaptirati za grejanje na pelet sto je u nekom buducem planu. Tu postoji i strah od predimenzionisanja kotla, sto bi u krajnjoj konstelaciji izazvalo kondezaciju, uvecane troskove i druge probleme. Da li je premnogo ugraditi čelični kotao marke Burnit sa inteligentnim kontrolerom električnim ventilatorom za prinudno kretanje vazduha, snage 20 kw.

Na radijatorima bih postavio ventile sa termostatskom glavom. Dolaze u obzir AL radijatori i bakarne cevi. Proracun broja clanaka radijatora je uradjen za Lipovica radijatore, putem njihovog kalkulatora na sajtu.

Neki su mi majstori preporucili i recirkulacionu pumpu. Čemu ona služi? Mada isti vele da ukoliko bih stavio termoglave na radijatore, ne bih morao navodno da stavljam trokraki mesaoni ventil, i u kupatilima klasicne ventile na sušače, da ne bi bilo pregrevanja sistema ukoliko blokira neka T glava.

Dimljak je klasican, visine oko 5 m, udaljen od slemena vise od tri metra. Iznad krova viri jedno metar. Grejni sistem bi bio dvocevni sa zatvorenom ekspanzionom posudom.
 
Odgovor na temu

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
31.223.128.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo01.11.2018. u 16:27 - pre 65 meseci
Od mnogih mogućnosti primjene termo regulatora, jedna je ispravno vođenje fermentacije kupusa. Narodski rečeno, kiseljenje kupusa😀
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Goranto
ODS

Član broj: 332401
Poruke: 713
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+62 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo01.11.2018. u 19:36 - pre 65 meseci
I lonče grejane rakije...
 
Odgovor na temu

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.244.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo02.11.2018. u 18:27 - pre 65 meseci
Isprobana nova vrsta goriva. Drobljena koštica od šljive. Ocijena: SILA NEBESKA
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

evropea
bravar-zavarivac
Sakramentski

Član broj: 339081
Poruke: 107
213.55.184.*



+15 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo03.11.2018. u 06:41 - pre 65 meseci
Koliko kosta kospica od sljive drobljena ili drobis sam .Drobljenje kosta.
Kotao dva u jedan.Predvidjen za izgaranje peleta drveta uglja .Rucne izrade od raznih komponenti..Termoflux gorionik sa akumulacionim spremnikom Mesni Ventil trokraki esbe .Regulacija polaza St431sa sobnim termostatom bergen.
 
Odgovor na temu

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.244.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo03.11.2018. u 20:46 - pre 65 meseci
Svaki se ćeif plaća. Želja mi je bila da pokušam uraditi univerzalnu drobilicu za košticu, krckanje oraha, lješnika....Sad to i nije neki trošak. Motor 0,55kw, naspi koš i radi nešto korisno a ona neka gricka lagano
 
Odgovor na temu

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.dynamic.sbb.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo05.11.2018. u 22:42 - pre 65 meseci
Pozdrav za drugare i evo jedne sveze informacije. Integrisana automatika ESBE CRC 141 namenjena upravljanju cetvorokrakih mesnih ventila, pored silnih mogucnosti koje sam pomenuo da ima, ima i mogucnost da pali i gasi pumpu radijatorskog kruga preko posebnog mikroprekidaca koji se naknadno stavi na aktuator. To me je obavestio clan foruma koyote koji koristi istu. Naime evo njegovog posta:
"Sto se tice CRC141 on ima mogucnost da pali i gasi pumpu. (ili bilo sta drugo) Dodatak je Esbe ARA 801. Ako malo bolje pogledas to je jedna plocica na kojoj se nalazi jedan mikroprekidac i konektor za kabl. (i to kosta 25e)
Otisao sam sub u elektro radnju i kupio isti mikroprekidac (90 dinara) i ubacio u aktuator. Leglo je 1:1, dakle nikakvo budzenje, secenje ili nesto slicno. Ti mikroprekidaci su standardni.
Kada ventil krene da se okrece on zakaci mikrprekidac u upali pumpu. Kada ce zakaciti mikroprekidac zavisi od pozicije zelenog markera koji se vidi kada se izvuce tockic skroz. On zato i sluzi, da se podesi vreme paljenja tog mikroprekidaca.
Mogu ti slikati veceras da vidis kako izgleda. Ima mesto predvidjeno za taj mikroprekidac u samom aktuatoru. (ispod tockica se nalazi)"
Naime, pored toga sto je jedina automatika ili pogon sa integrisanom automatikom, koji ima senzor koji se kaci na povratnu cev kotlovskog kruga i tako ne dozvoljava da u kotao ulazi voda koja je ispod zadate t, kao i voda koja je iznad maksimalne zadate, kako nebi doslo do pregrevanja kotla, ESBE CRC 141 poseduje jos niz drugih funkcija kao sto su alternativna temperatura ili alternativna paralelna kriva grejanja. To znaci da, kada je sistem hladan i kada startujemo grejanje, ima mogucnost da se, dodavanjem i spajanjem sobnog termostata koji se spoji na automatiku, aktivira alternativna radijatorska temperatura ili alternativna paralelna kriva koju namestimo da bude par stepeni visa u odnosu na temperaturu ili krivu koju smo podesili da radi u standardnom rezimu. Znaci kada se grejanje upali, onda radijatori budu vreli dok se ne postigne zadata sobna temperatura, termoglave zatim reaguju i polako usporavaju naglo povecanje sobne t, a kada sobni termostat klikne, automatika se polako vraca u standardni mod i na standardnu t, odnosno krivu, tako da nam onda radijatori budu mlaki i rade onako kako smo i podesili. Sve je podeseno tako da se mesni jako polako zatvara i da ne dodje do naglih promena t kotla i njegovog pregrevanja.
Cetvrta bitna stvar je temperaturni filter, odnosno offset koji sluzi da, u odnosu na kvalitet izolacije objekta i brzine uticaja spoljne t na promenu unutrasnje, podesimo brzinu reagovanja automatike na promenu spoljne t. To znaci da, ako se za odredjeno vreme spoljna t drasticno promeni, u odnosu na kvalitativne karakteristike izolacije objekta, mi namestimo za koje vreme ce automatika da odreaguje i da poveca ili smanji t u radijatorima u odnosu na pomenutu promenu spoljne t.
I naravno, CRC 141 moze da radi i na trokrakim mesnim ventilima isto kao i na cetvorokrakim, samo na vise razlicitih nacina.
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
Odgovor na temu

Goranto
ODS

Član broj: 332401
Poruke: 713
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+62 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo06.11.2018. u 07:35 - pre 65 meseci
Ne nađoh kršteno uputstvo za upotrebu za CRC 141.Ima li ga neko,daj da vidimo sve mogućnosti.
 
Odgovor na temu

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.dynamic.sbb.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo06.11.2018. u 11:19 - pre 65 meseci
http://www.esbe.eu/pt/en/products/controllers/crc140
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
Odgovor na temu

skrseni
zoran joksimovic
teh visak
kaludjerica

Član broj: 336515
Poruke: 190
*.dynamic.vipmobile.rs.



+15 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo06.11.2018. u 21:03 - pre 65 meseci
mladen
moze neka fotka...prekidac i tako to ...kako stoji ....
 
Odgovor na temu

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.dynamic.sbb.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo07.11.2018. u 08:27 - pre 65 meseci
Evo, ovo mi je poslao jedan korisnik sa onog drugog foruma, on je to provalio.
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet - 2. deo
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1201359 | Odgovora: 5291 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.