Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja - 2. deo

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - 2. deo
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 177959 | Odgovora: 758 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dkk
Beograd

Član broj: 62145
Poruke: 230



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.02.2018. u 18:02 - pre 74 meseci
Evo 12LT, -8 napolju, 80% vlaznost: http://www.hidmet.gov.rs/latin/osmotreni/kosutnjak.php?d=1
Prikačeni fajlovi
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.02.2018. u 18:07 - pre 74 meseci
Opet fujitsu laze :)

Kaze 12 ltca trosi 910w
Otkud sad 474 w :):):)
 
+1

peca259
Referent
NN DOO
Beograd

Član broj: 335646
Poruke: 244
109.122.99.*

Jabber: peca259


+15 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.02.2018. u 18:12 - pre 74 meseci
Citat:
SG kamikaza:
@driver

Za promenu,malo umereniji ton. +1
Bolje ce raditi na minusima,jer je suvlji vazduh,pa manje ledi. +3/-3 Je nekako nateze vreme za rad.
To zadato 27 za dobijenih 25,mi se cini kao nesto cesta pojava kod midee. I drugar isto to radi,a i par njih forumski aktivnih ljudi.

I meni stoji 28 da bi dobio 24.Ne vidim sta je problem u tome.Trebalo bi svaka soba da ima klimu da bi se izjednacile zadata i izmerena.Kad sa dve klime grejes pet prostorija to je normalno.
Fujitsu 12lgc i Daikin ftxb25c.,Fujitsu
asyg07lmce/lmca
Stan u kući 75m2, 8cm stiropor i fasadna cigla.
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.02.2018. u 18:14 - pre 74 meseci
Mozda nije do klima.
Mozda je do vas,do rasporeda,do izolacije.

Kod mene i fujitsu i daikin kad je zadato 22 drze konstantno izmedju 23 i 24 *C
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6817
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.02.2018. u 18:22 - pre 74 meseci
Citat:
SG kamikaza:
@driver

Za promenu,malo umereniji ton. +1
Bolje ce raditi na minusima,jer je suvlji vazduh,pa manje ledi. +3/-3 Je nekako nateze vreme za rad.
To zadato 27 za dobijenih 25,mi se cini kao nesto cesta pojava kod midee. I drugar isto to radi,a i par njih forumski aktivnih ljudi.

To zadatih +27 za dobijenih 25 je ništa drugo do jeftina klima sa još jeftinijim senzorom toplote. Pošto imam 15 on off jeftinih klima u vlasništvu, neki senzori rade ok, neki ne a neki rade kako treba u određenom temperaturnom opsegu. Konkretno ova u dnevnoj baguje ko luda, drzim je na 30 stepeni i ona se gasi kada dostigne 22-23 stepena. Ako je stavis na 24 gotovo uopste ne radi tj upali i brzo ugasi na 16-17 stepeni koliko je u prostoru.

Definitivno malo bolje klime mogu da rade do -5 stepeni a posle toga i nema neke računice pa ljudi pale centralno grejanje.
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

peca259
Referent
NN DOO
Beograd

Član broj: 335646
Poruke: 244
109.122.99.*

Jabber: peca259


+15 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.02.2018. u 18:26 - pre 74 meseci
Citat:
rovaccccc:
Mozda nije do klima.
Mozda je do vas,do rasporeda,do izolacije.

Kod mene i fujitsu i daikin kad je zadato 22 drze konstantno izmedju 23 i 24 *C

U pravu si.Verovatno od svega po malo.Termometar vise i ne gledam.Pratim samo subjektivni osecaj i dva klika na gore i dva na dole na daljinskom
Ne treba ni displej.
Fujitsu 12lgc i Daikin ftxb25c.,Fujitsu
asyg07lmce/lmca
Stan u kući 75m2, 8cm stiropor i fasadna cigla.
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.02.2018. u 19:17 - pre 74 meseci
Kod mene upravo -12.
Klime predu obje.
Ukupno trose sad vec preko 1000w.

Kolike su sanse da grijalica snage negdje izmedju 1 i 2 kw w grije cijelu moju kucu na -12*C

Izgleda da bordzija opet ne zna sta prica :)
 
0

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.02.2018. u 19:21 - pre 74 meseci
Ja bih ga svrstao u rang sa Borom radarom i njegovim EZV-om.
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6817
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.02.2018. u 20:10 - pre 74 meseci
Citat:
rovaccccc:
Kod mene upravo -12.
Klime predu obje.
Ukupno trose sad vec preko 1000w.

Kolike su sanse da grijalica snage negdje izmedju 1 i 2 kw w grije cijelu moju kucu na -12*C

Izgleda da bordzija opet ne zna sta prica :)

Iste su šanse kao i da si izvukao grejalice iz ormana i uključio da dogrevaju. Ko i ovaj na prethodnoj strani što kao naivna fancuska sobarica kilometarskim postom reklamira midea kineze :)
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.02.2018. u 20:39 - pre 74 meseci
Znaci :
laze fujitsu
lazu specifikacije
lazu eurovent testovi
lazu skandinavski testovi
lazu svi koji se griju na ovo
lazem ja
laze cijeli svijet

Samo bordzija zna pravu istinu.
Normalno gdje ces dipl inzenjeru slagat,zna coek na cemu nebo stoji :)
 
0

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.02.2018. u 20:42 - pre 74 meseci
Citat:
driverxl:
Dobar dan svima.

Bez obzira na neka dosadasnja forumska "iskustva", sa krajnje dobrom namerom zelim da prezentujem nekoliko, nekome mozda vaznih, iskustava sa Midea mission 12 klimom.Klima radi u prostoru velicine 21 kvadrat, izolovanog spolja ali bez izolacije na podu i plafonu i sa nekada klasicnom drvenom stolarijom. Prostor se sastoji od dve manje prostorije i kao takav predstavlja jednu manju izolovanu stambenu jedinicu u ceonom do pola zatvorena staklenom terasom bez ikakve izolacije .Na ovim minusima u prethodna dva dana mogu reci samo jedno, prezadovoljni smo i odusevljeni onim kako taj prostor greje ova klima.Priznajem, bio sam veliki skeptik posle svih pisanja ovde a narocito sto ne znam kako greje neka japanska klima koja bi mi bila uzor tj.reper za uporedjivanje.Naime, ova klima ozbiljno greje taj prostor koji je juce ujutru bio zagrejan na 25 stepeni, uz napomenu da je na unutrasnjoj jedinici zadato 27 juce, a 26 stepeni do prekjuce.Kao sto rekoh, ne sumnjam da japanske klime rade odlicno tj.mnogo bolje greju, no ja i dalje nemam prilike da to proverim pa zato za sada jesam zaista prezadovoljan ucinkom ovog invertera na grejanju na ovim minusima jer, mi se zaista ozbiljno grejemo.Svi mi u kuci volimo da nam bude bas toplo i nikada nismo zalili za cenu tog ugodjaja te sam zato bio po malo skeptican jer je ideja za grejanje klimo bila samo moja.Naravno, dileme vise ne da nemamo nego smo se ovih hladnih dana na najbolji moguci nacin uverili da ce ubuduce inverter klime biti jedini nacin grejanja i u drugoj stambenoj jedinici naseg domacinstva.
Spoljasnja jedinica je na severnoj strani , defroste radi po potrebi i dalje u trajanju od 10 min. mada kada pada sneg isparivac brzo zabeli a po nekada se i zaledi pa su tada i defrosti cesci.Izolovan je odvod ali je ipak pri defrostu voda oticala kroz rupice na donjem delu spoljasnje jedinice i jutros sam samo izvukao gumicu sa crevom za odovod tecnosti posle defrosta.Dalje, bez obzira na moj utisak da je plastika na unutrasnjoj jedinici vrlo kvalitetna, cuje se par krckanja prilikom defrosta.Klima pamti polozaj krilca i prilikom defrosta se zatvaraju samo na pola no za svo to vreme nema hladnog vazduha iz unutrasnje jedinice, medjutim krckanje plastike je obavezno na pocetku i posle deforosta odnosno pre nego se krilca ponovo otvore u zadati polozaj.Posle toga nema nikakvog zvuka krckanja iz unutrasnje jedinice.
Potrosnju ne znam, jos uvek nazalost nemam merac za neko preciznije merenje ali je recimo danas na zadatih 27 stepeni, za tacno 5 sati po strujomeru potroseno 4,7kw sa ukljucenom klimom, friziderom, zamrzivacem , a na mrezi su stalno i 3 tv-a, 1 desk komjuter koji za mereno vreme nisu radili.Odokativno ali je za sada tako ni kao sto rekoh, najblaze receno jeste da sam zadovoljan i grejanjem i potorosnjom na grejanju.
Ne znam kako bi se klima ponasala na jos nizim temperaturama ali sada mnogo sigurnije mogu da ustvrdima da i na -15 verujem ovom i naravno nekom boljem inverteru na grejanju, bez dileme.
Prica o nekim dodatim grejalicama kada je klima na grejanju do -10 stepeni , sada mi deluje smesno jer verovali vi meni ili ne, utisak mi je da je ova klima za svo ovo vreme najbolje radila i najbolje grejala upravo ova dva dana kada su nesto jaci minusi.Ne znamo kako ali je tako.Inace je ventilator unutrasnje jedinice
od januara podesen na automatski mod u opciji grejanja.Verovatno da tu ima mozda jos nekih opcija i mogucnosti za podesavanje, ali ja nisam zeleo da kao laik eksperimentisem previse obzirom da je meni tj.nama, najvaznije bilo da ta klima greje taj prostor i ispuni moja - nasa ocekivanja.Ocekivanja ispunjena u potpunosti cak i malo vise.
Ne znam da li sam nekome pomogao ovim redovima no ovo je bio moj osvrt na ono sto sam davno obecao, a ujedno cu iskoristiti priliku da se bez obizra na nekad' neke ovdasnje nesuglasice, svima zahvalim na ovakvim ili onakvim savetima, meni svakako korisnim jer se iz svega da po nesto nauciti.Ono sto sada znam to je da su dve naredne klime koje ce se pazariti za drugi objekat i zadovoljiti nase potrebe za grejanjem, jos jedna midea misssion 12 i jedna fujitsu 12 lu , moram to da isprobam i mislim da se necu prevariti.
Pozdrav svima vama i za jedan duzi period se zasigurno necu oglasavati bez obzira na bilo koje komentare, obizorm da sam potrudio da bez "sminke" , ulepsavanja ili nekih pokuda,napisem sve sto sam mislio da treba napisati o nekim mojim pocetnim iskustvima sa midea mission klimom.

Iskreno hvala na postu. Meni znači...

Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
0

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.02.2018. u 20:49 - pre 74 meseci
Drugari, treba mi vaše mišljenje. Moj drugar ima lokal str od 40 kbadrat, jako slabo izolovan i to sa unutrašnje strane a velike staklene površine. Do sad je koristio do nule neku Bergan Gree klimu, on of 18-ca. Međutim, kad su krenuli minusi od nje nema vajde, koju klimu sa inverterom bi mu vi preporučili za grejanje. Znači do 0 stepeni on off 18- ca je šljakala...
Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2028
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.02.2018. u 21:17 - pre 74 meseci
Citat:
Romel68:
Drugari, treba mi vaše mišljenje. Moj drugar ima lokal str od 40 kbadrat, jako slabo izolovan i to sa unutrašnje strane a velike staklene površine. Do sad je koristio do nule neku Bergan Gree klimu, on of 18-ca. Međutim, kad su krenuli minusi od nje nema vajde, koju klimu sa inverterom bi mu vi preporučili za grejanje. Znači do 0 stepeni on off 18- ca je šljakala...

eto imas savet dipl.inga mislim da ga treba poslusati
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2028
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.02.2018. u 21:24 - pre 74 meseci
Citat:
driverxl:
Dobar dan svima.

Bez obzira na neka dosadasnja forumska "iskustva", sa krajnje dobrom namerom zelim da prezentujem nekoliko, nekome mozda vaznih, iskustava sa Midea mission 12 klimom.Klima radi u prostoru velicine 21 kvadrat, izolovanog spolja ali bez izolacije na podu i plafonu i sa nekada klasicnom drvenom stolarijom. Prostor se sastoji od dve manje prostorije i kao takav predstavlja jednu manju izolovanu stambenu jedinicu u ceonom do pola zatvorena staklenom terasom bez ikakve izolacije .Na ovim minusima u prethodna dva dana mogu reci samo jedno, prezadovoljni smo i odusevljeni onim kako taj prostor greje ova klima.Priznajem, bio sam veliki skeptik posle svih pisanja ovde a narocito sto ne znam kako greje neka japanska klima koja bi mi bila uzor tj.reper za uporedjivanje.Naime, ova klima ozbiljno greje taj prostor koji je juce ujutru bio zagrejan na 25 stepeni, uz napomenu da je na unutrasnjoj jedinici zadato 27 juce, a 26 stepeni do prekjuce.Kao sto rekoh, ne sumnjam da japanske klime rade odlicno tj.mnogo bolje greju, no ja i dalje nemam prilike da to proverim pa zato za sada jesam zaista prezadovoljan ucinkom ovog invertera na grejanju na ovim minusima jer, mi se zaista ozbiljno grejemo.Svi mi u kuci volimo da nam bude bas toplo i nikada nismo zalili za cenu tog ugodjaja te sam zato bio po malo skeptican jer je ideja za grejanje klimo bila samo moja.Naravno, dileme vise ne da nemamo nego smo se ovih hladnih dana na najbolji moguci nacin uverili da ce ubuduce inverter klime biti jedini nacin grejanja i u drugoj stambenoj jedinici naseg domacinstva.
Spoljasnja jedinica je na severnoj strani , defroste radi po potrebi i dalje u trajanju od 10 min. mada kada pada sneg isparivac brzo zabeli a po nekada se i zaledi pa su tada i defrosti cesci.Izolovan je odvod ali je ipak pri defrostu voda oticala kroz rupice na donjem delu spoljasnje jedinice i jutros sam samo izvukao gumicu sa crevom za odovod tecnosti posle defrosta.Dalje, bez obzira na moj utisak da je plastika na unutrasnjoj jedinici vrlo kvalitetna, cuje se par krckanja prilikom defrosta.Klima pamti polozaj krilca i prilikom defrosta se zatvaraju samo na pola no za svo to vreme nema hladnog vazduha iz unutrasnje jedinice, medjutim krckanje plastike je obavezno na pocetku i posle deforosta odnosno pre nego se krilca ponovo otvore u zadati polozaj.Posle toga nema nikakvog zvuka krckanja iz unutrasnje jedinice.
Potrosnju ne znam, jos uvek nazalost nemam merac za neko preciznije merenje ali je recimo danas na zadatih 27 stepeni, za tacno 5 sati po strujomeru potroseno 4,7kw sa ukljucenom klimom, friziderom, zamrzivacem , a na mrezi su stalno i 3 tv-a, 1 desk komjuter koji za mereno vreme nisu radili.Odokativno ali je za sada tako ni kao sto rekoh, najblaze receno jeste da sam zadovoljan i grejanjem i potorosnjom na grejanju.
Ne znam kako bi se klima ponasala na jos nizim temperaturama ali sada mnogo sigurnije mogu da ustvrdima da i na -15 verujem ovom i naravno nekom boljem inverteru na grejanju, bez dileme.
Prica o nekim dodatim grejalicama kada je klima na grejanju do -10 stepeni , sada mi deluje smesno jer verovali vi meni ili ne, utisak mi je da je ova klima za svo ovo vreme najbolje radila i najbolje grejala upravo ova dva dana kada su nesto jaci minusi.Ne znamo kako ali je tako.Inace je ventilator unutrasnje jedinice
od januara podesen na automatski mod u opciji grejanja.Verovatno da tu ima mozda jos nekih opcija i mogucnosti za podesavanje, ali ja nisam zeleo da kao laik eksperimentisem previse obzirom da je meni tj.nama, najvaznije bilo da ta klima greje taj prostor i ispuni moja - nasa ocekivanja.Ocekivanja ispunjena u potpunosti cak i malo vise.
Ne znam da li sam nekome pomogao ovim redovima no ovo je bio moj osvrt na ono sto sam davno obecao, a ujedno cu iskoristiti priliku da se bez obizra na nekad' neke ovdasnje nesuglasice, svima zahvalim na ovakvim ili onakvim savetima, meni svakako korisnim jer se iz svega da po nesto nauciti.Ono sto sada znam to je da su dve naredne klime koje ce se pazariti za drugi objekat i zadovoljiti nase potrebe za grejanjem, jos jedna midea misssion 12 i jedna fujitsu 12 lu , moram to da isprobam i mislim da se necu prevariti.
Pozdrav svima vama i za jedan duzi period se zasigurno necu oglasavati bez obzira na bilo koje komentare, obizorm da sam potrudio da bez "sminke" , ulepsavanja ili nekih pokuda,napisem sve sto sam mislio da treba napisati o nekim mojim pocetnim iskustvima sa midea mission klimom.



realno i sasvim ocekivano za tu kvadraturu, i za razliku od prethodnih pojavljivanja umereno i bez predrasuda prema ostalima i napadanja. i ovakva iskustva su svakako dobrodosla buducim korisnicima. svadje nikome nisu.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.02.2018. u 21:26 - pre 74 meseci
Fujitsu + daikin griju kucu bez bilo kakve muke :)



Jedino sto mi nemamo kondenza,sva vrata otvorena,sve se grije,na ovoj skupoci :)
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.opera-mini.net.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.02.2018. u 21:52 - pre 74 meseci
Pa ruku na srce, nemaš ni stirodura, lepljenog iznutra.
12LT odradio najkraći defrost ikada. 5min nije grejao. Inače, defrosti traju po 15min, kad je vlažno i nahvata se led na izmenjivaču. Sada je izmenjivač bio suv i čist.
Kod mojih trenutno -13℃, klime 12LM rade u sadejstvu sa peletom. Namestio sam termo glave na radijatorima na 23℃, i klime na 23℃. U kući je 23,4℃, radijatori vrući samo u gornjem delu, a sve tri klime troše 1500W ukupno. Pravo bivalentno grejanje, po Eurovent pravilima, hahaha. Mogao sam termoglave da zavrnem još malo, da bi klime preuzele veći deo posla (recimo 1000W po klimi), ali nisam imao vremena da eksperimentišem. Sem toga, kotao je ogroman, i onda bi se palio-gasio ko on-off klima, uz lošije sagorevanje i neefikasnu potrošnju. Inače, 12LMCE kod mojih idu najviše na 1500W, i to samo posle defrosta, na kratko. Nisam nikada video da povuku više.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6817
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.02.2018. u 21:59 - pre 74 meseci
Gde držiš taj termometar u rerni? Lako je upaliti grejalice i centralno grejanje pa se naslikavati za forume. Dobra klima greje do -5 a posle gubi dah. Evo kod mene je -6 i klima greje pa rastura ali je knap jedva 21 stepen u sobi.

Bajdvej dobra klima radi defrost mozda jednom u prepodnevnim časovima kada ima malo više vlage dok popodne i uveče nikada noću!
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2028
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.02.2018. u 22:03 - pre 74 meseci


i kod nas nikako da se ogrejemo, panika
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

Mateuss
Rijeka - Distrikt Brčko

Mateuss
Član broj: 19172
Poruke: 86
*.dsl.optinet.hr.

Sajt: uploadslika.eu


+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.02.2018. u 22:36 - pre 74 meseci
Citat:
bordzija:
@romel ugradiš recimo fujitsu llcc 12 inverter koja košta 55.000 dinara plus ugradnja mi smo platili 35 evra dok majstori pokušavaju da uzmu i 100 evra jer je inverter tehnologija predstavljena kao sedmo svetsko čudo. Onda se greješ dok temperatura ne padne ispod nule i počneš da se smrzavaš a klima poveća potrošnju na maksimum 1,6-2 kw kako koja i tada se pale grejalice ili šta ko ima a ugasiš klimu jer nema smisla samo drnda.

Kada sve to sračunaš mnogo je veći period zime iznad nule i ostvari se značajna ušteda a minus je uglavnom noću za vreme jeftine struje kada se dogrevaš na kvarcnu i slično. Prosta matematika termodinamika ilti frigomehanika :D

Bajdvej kad padne temperatura ispod nule tada su ljudi jako nervozni na ovoj temi :D


Neznam dali smijem postavljati linkove sa drugog foruma, ako moderator misli da nije u redu ili se nesmije neka objavu izbriše.

Da nepišem ponovno evo kod mene kakvo je stanje na -9C.
Stan od 55 m2 se grije sa dvije klime.
O detaljima u linku dalje. http://www.forum.hr/showpost.php?p=68339159&postcount=946


Mateuss
 
0

factor

Član broj: 4833
Poruke: 413
185.50.184.*



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.02.2018. u 22:45 - pre 74 meseci
Za sat vremena jedna od tri LMCE potrošio nešto više od 1kWh, napolju ispod -14C, zadata temperatura je 24C. Kuća je 100m2, izolacija 5cm stiropor spolja i tavan 10cm vuna.

Trenutno održava sa 880W.





[Ovu poruku je menjao factor dana 28.02.2018. u 23:58 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao factor dana 28.02.2018. u 23:59 GMT+1]
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - 2. deo
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 177959 | Odgovora: 758 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.