Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja - 2. deo

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - 2. deo
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 177835 | Odgovora: 758 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
*.adsl.verat.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.02.2018. u 16:18 - pre 74 meseci
Bordžija, nemoj da se praviš blesav. Znaš dobro da inverter radi sa promenljivom snagom i da je nemoguće opisati rad takvog uređaja samo sa jednim podatkom. Prekini da nas troluješ. Upravo sam ti prijavio desetak postova. Potpuno su besmisleni i izvrgavaju ruglu zdrav razum.
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2027
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.02.2018. u 16:20 - pre 74 meseci
Citat:
Cronnin: Bordžija, nemoj da se praviš blesav. Znaš dobro da inverter radi sa promenljivom snagom i da je nemoguće opisati rad takvog uređaja samo sa jednim podatkom. Prekini da nas troluješ. Upravo sam ti prijavio desetak postova. Potpuno su besmisleni i izvrgavaju ruglu zdrav razum.


ne znam za ostale ali ja nisam stekao utisak da se covek pravi, mislim da on to rezonski zakljucuje :)
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
+1

peca259
Referent
NN DOO
Beograd

Član broj: 335646
Poruke: 244
109.122.99.*

Jabber: peca259


+15 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.02.2018. u 16:23 - pre 74 meseci
I za moj Fujitsu stoji potrosnja 1,02 kw a jesenas izmerim da su mi DVE klime na 1 stepen spoljne trosile 0,8 kw.Bio sam u shoku.Kakva obmana potrosaca.Na -10 su trosile OBE 1,6 kw.Daj malo smanji trolovanje i ne dovodi ljude u zabludu.A to sto je Panasonic kompresor u Fujitsu klimi ne mogu da verujem.Prvi put cujem da proizvodjac stavlja u uredjaj komponente drugih proizvodjaca.Ne znam da li je neko rekao kupcima Mercedesa da u nekim modelima voze Renoove motore, veliki skandal na pomolu.
Fujitsu 12lgc i Daikin ftxb25c.,Fujitsu
asyg07lmce/lmca
Stan u kući 75m2, 8cm stiropor i fasadna cigla.
 
+1

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.02.2018. u 16:24 - pre 74 meseci
I ono...dipl ing!

Kao kad neko ima malu pišu,pa se stalno hvali da je kontra.
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.02.2018. u 16:35 - pre 74 meseci
Vidite , nije on lud , sta se uopste upustate u raspravu s njim , voza vas ko a vi to ne shvatate

Prosto ga ignorisite i kad ne bude imao s kim da raspravlja sam ce otici , ovako ste mu ko slag na tortu ..
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

goran pekar
goran djukic
Cerevic
Novi Sad Srbija

Član broj: 336198
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.02.2018. u 16:36 - pre 74 meseci
Obicna klima trosi 30% vise nego inverter do neki 0 stepeni.Kada ode ispod -5 onda trosi 50% vise.To sto klima povuce 1,6 kwh na dan traje ukupno 30 min za 24h, ostalih 23h30min radi na 350w.Obicna klima trosi 1100w 24 h nista ne menja.
kuca 50m2,stiropor 5cm zidovi podovi i tavanica.pvc stolarija.
klime 3x fujitsu 07 leca
 
0

goran pekar
goran djukic
Cerevic
Novi Sad Srbija

Član broj: 336198
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.02.2018. u 16:43 - pre 74 meseci
Jednostavno sam moro da napisem.Doce covek da procita nesto da mu zivot bude malo laksi i nesto da ustedi.Sto bi rekli ljudi u kripto svetu jedan veliki SCEM.
kuca 50m2,stiropor 5cm zidovi podovi i tavanica.pvc stolarija.
klime 3x fujitsu 07 leca
 
0

peca259
Referent
NN DOO
Beograd

Član broj: 335646
Poruke: 244
109.122.99.*

Jabber: peca259


+15 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.02.2018. u 16:45 - pre 74 meseci
Citat:
nexteen:
Vidite , nije on lud , sta se uopste upustate u raspravu s njim , voza vas ko a vi to ne shvatate :D

Prosto ga ignorisite i kad ne bude imao s kim da raspravlja sam ce otici , ovako ste mu ko slag na tortu ..

Ja i nisam odgovarao njemu.Vise dajem odgovor za nove ljude na forumu koji ce da procitaju zadnjih par strana i stvore pogresnu sliku o klimama.

Fujitsu 12lgc i Daikin ftxb25c.,Fujitsu
asyg07lmce/lmca
Stan u kući 75m2, 8cm stiropor i fasadna cigla.
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
*.adsl.verat.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.02.2018. u 16:49 - pre 74 meseci
Citat:
tvrdoglavi:ne znam za ostale ali ja nisam stekao utisak da se covek pravi, mislim da on to rezonski zakljucuje :)


Ja se iskreno nadam da se pravi jer je druga opcija mnogo gora :D
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.02.2018. u 16:56 - pre 74 meseci
Citat:
Cronnin:Bordžija, nemoj da se praviš blesav. Znaš dobro da inverter radi sa promenljivom snagom

Ja nebi bio siguran u ovo.
Precesljaj njegove poruke ponovo,cini mi se da on to uopce ne kuzi :)
 
0

Kirpy
Skopje, Macedonia

Član broj: 308840
Poruke: 226
46.217.151.*



+14 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.02.2018. u 16:57 - pre 74 meseci
Citat:
peca259:
Prvi put cujem da proizvodjac stavlja u uredjaj komponente drugih proizvodjaca.Ne znam da li je neko rekao kupcima Mercedesa da u nekim modelima voze Renoove motore, veliki skandal na pomolu.


Citat:
bordzija:
Evo pre neki dan gledam na jutjubu fujitsu spoljasnju jedinicu, čovek je rasklapa kad ono panasonic kompresor hehehe :D



Tu sam vas cekao!
Zna se tu ko je mama. Nece valjda Panasonic da stavlja tudje kompresore, kako sto ni Mercedes nece Ranault-ove, i Renault nece Dachiine nego obrnuto ide sve to. Nece ni Midea Vivaxove, niti Gree Corelove kompresore. Zna se kako ide ta stvar. A da ove kombinacije postoje trebalo bi da svima bude jasno.

Mislim kad smo vec kod trolovanja...





Bordzija,
vidi tamo procitaj sta je minimum, sta nominal a sta maximum input power. Nije klima niti susara niti kalorifer.








Panasonic CS/CU RE12RKEW (32 m2)
.....................................................

Panasonic CS/CU UE12RKE (26m2)


PVC 6-komora - 7.5 m2
ALU Shiber - 2.5 m2

2 zida Demit 8cm (jug / istok)
1 zid prema sobi (sever 20-22°C)
1 zid prema sobi (5-15°C)
Podrum (12-15°C)
Tavan: Min. vuna 20cm *od 10/2017
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
*.adsl.verat.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.02.2018. u 16:59 - pre 74 meseci
Citat:
bordzija:
Onda se napiše potrošnja uređaja do 1600 vati ili potrošnja od 250-1600 vati. Napisati podatak potrošnja 800 vati je apsolutna prevara i obmana potrošača i zakonski utuživo!

Da li tako i na Mercedesovom sajtu troluješ da lažu za obrtni momenat? Pošto, jeli, taj koji piše se realno dobija samo pod jednim jednim uslovima, a ne i kad voziš uzbrdo, u drugoj ili u rikverc?

Citat:
Ovo mi je dalo ideju koliko tek troše ostali inverter uređaji kao što su frižideri, veš mašine, sušilice. Zato trgovci i proizvođači sve više pribegavaju podacima o pazi sad, potrošnja uređaja na godišnjem nivou hahaha :D
Sve u svemu oznake A+++ su apsolutna glupost.


Opet pričaš napamet. Nisu proizvođači i trgovci izmislili energetske klase, već EU Parlament, na predlog komisije i nadležnih komiteta, a u cilju benefita potrošača.
http://eur-lex.europa.eu/legal....ENG&toc=OJ:L:2017:198:TOC
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.02.2018. u 17:04 - pre 74 meseci
Citat:
peca259:
A to sto je Panasonic kompresor u Fujitsu klimi ne mogu da verujem.Prvi put cujem da proizvodjac stavlja u uredjaj komponente drugih proizvodjaca.


To je javni podatak dostupan oduvijek.
Fujitsu je u svojim specifikacijama tacno napisao koji se kompresor nalazi u kojoj klimi.

Fujitsu ne proizvodi kompresore uopce.
U manje klime ugradjuje gmcc i panasonic kompresore.
U malo jace ozbiljnije ubacuje toshiba kompresor.
A u najjace ltc 12 i nocria sanyo kompresore.
To nije nikakva tajna.
 
0

peca259
Referent
NN DOO
Beograd

Član broj: 335646
Poruke: 244
109.122.99.*

Jabber: peca259


+15 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.02.2018. u 17:10 - pre 74 meseci
@rovaccc
Nadam se da nisi ozbiljno shvatio moj post.Naravno da znam sta je unutra.
Fujitsu 12lgc i Daikin ftxb25c.,Fujitsu
asyg07lmce/lmca
Stan u kući 75m2, 8cm stiropor i fasadna cigla.
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.02.2018. u 17:15 - pre 74 meseci
Vjerovatno sam onda krivo shvatio.
Dosao kuci sjedoh za racunar,i prelistam poruke brzinski.
Inace ocima svojim ne vjerujem kad procitam neke stvari.

Moj mali jos nije krenuo u skolu,ali upravo treba da krene.
Njemu je puno lakse objasnit mnoge stvari.

Kad mu nesto kazem,ako mu nije jasno on pita za objasnjenje,jednom mu kazes i on shvati i idemo dalje.
Ovo na forumu je vrlo neobicna pojava.
 
0

Kirpy
Skopje, Macedonia

Član broj: 308840
Poruke: 226
46.217.151.*



+14 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.02.2018. u 17:24 - pre 74 meseci
Nemoj ga nikad pustati da cita forume, jer forum nije samo mesto gde onaj ko ne zna - pita, a onaj ko zna - odgovara, nego tu imas i veliki broj razlicitih pojava kojih je ponekad tesko uociti i razlikovati...



Na temu:
Spremam se da rasklapam unutrasnju cim otopli, cime se podmazuje osovina blowera? Grafitna, litijumska, masinsko ulje ili nesto trece?
Panasonic CS/CU RE12RKEW (32 m2)
.....................................................

Panasonic CS/CU UE12RKE (26m2)


PVC 6-komora - 7.5 m2
ALU Shiber - 2.5 m2

2 zida Demit 8cm (jug / istok)
1 zid prema sobi (sever 20-22°C)
1 zid prema sobi (5-15°C)
Podrum (12-15°C)
Tavan: Min. vuna 20cm *od 10/2017
 
0

driverxl

Član broj: 336968
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.02.2018. u 17:26 - pre 74 meseci
Dobar dan svima.

Bez obzira na neka dosadasnja forumska "iskustva", sa krajnje dobrom namerom zelim da prezentujem nekoliko, nekome mozda vaznih, iskustava sa Midea mission 12 klimom.Klima radi u prostoru velicine 21 kvadrat, izolovanog spolja ali bez izolacije na podu i plafonu i sa nekada klasicnom drvenom stolarijom. Prostor se sastoji od dve manje prostorije i kao takav predstavlja jednu manju izolovanu stambenu jedinicu u ceonom do pola zatvorena staklenom terasom bez ikakve izolacije .Na ovim minusima u prethodna dva dana mogu reci samo jedno, prezadovoljni smo i odusevljeni onim kako taj prostor greje ova klima.Priznajem, bio sam veliki skeptik posle svih pisanja ovde a narocito sto ne znam kako greje neka japanska klima koja bi mi bila uzor tj.reper za uporedjivanje.Naime, ova klima ozbiljno greje taj prostor koji je juce ujutru bio zagrejan na 25 stepeni, uz napomenu da je na unutrasnjoj jedinici zadato 27 juce, a 26 stepeni do prekjuce.Kao sto rekoh, ne sumnjam da japanske klime rade odlicno tj.mnogo bolje greju, no ja i dalje nemam prilike da to proverim pa zato za sada jesam zaista prezadovoljan ucinkom ovog invertera na grejanju na ovim minusima jer, mi se zaista ozbiljno grejemo.Svi mi u kuci volimo da nam bude bas toplo i nikada nismo zalili za cenu tog ugodjaja te sam zato bio po malo skeptican jer je ideja za grejanje klimo bila samo moja.Naravno, dileme vise ne da nemamo nego smo se ovih hladnih dana na najbolji moguci nacin uverili da ce ubuduce inverter klime biti jedini nacin grejanja i u drugoj stambenoj jedinici naseg domacinstva.
Spoljasnja jedinica je na severnoj strani , defroste radi po potrebi i dalje u trajanju od 10 min. mada kada pada sneg isparivac brzo zabeli a po nekada se i zaledi pa su tada i defrosti cesci.Izolovan je odvod ali je ipak pri defrostu voda oticala kroz rupice na donjem delu spoljasnje jedinice i jutros sam samo izvukao gumicu sa crevom za odovod tecnosti posle defrosta.Dalje, bez obzira na moj utisak da je plastika na unutrasnjoj jedinici vrlo kvalitetna, cuje se par krckanja prilikom defrosta.Klima pamti polozaj krilca i prilikom defrosta se zatvaraju samo na pola no za svo to vreme nema hladnog vazduha iz unutrasnje jedinice, medjutim krckanje plastike je obavezno na pocetku i posle deforosta odnosno pre nego se krilca ponovo otvore u zadati polozaj.Posle toga nema nikakvog zvuka krckanja iz unutrasnje jedinice.
Potrosnju ne znam, jos uvek nazalost nemam merac za neko preciznije merenje ali je recimo danas na zadatih 27 stepeni, za tacno 5 sati po strujomeru potroseno 4,7kw sa ukljucenom klimom, friziderom, zamrzivacem , a na mrezi su stalno i 3 tv-a, 1 desk komjuter koji za mereno vreme nisu radili.Odokativno ali je za sada tako ni kao sto rekoh, najblaze receno jeste da sam zadovoljan i grejanjem i potorosnjom na grejanju.
Ne znam kako bi se klima ponasala na jos nizim temperaturama ali sada mnogo sigurnije mogu da ustvrdima da i na -15 verujem ovom i naravno nekom boljem inverteru na grejanju, bez dileme.
Prica o nekim dodatim grejalicama kada je klima na grejanju do -10 stepeni , sada mi deluje smesno jer verovali vi meni ili ne, utisak mi je da je ova klima za svo ovo vreme najbolje radila i najbolje grejala upravo ova dva dana kada su nesto jaci minusi.Ne znamo kako ali je tako.Inace je ventilator unutrasnje jedinice
od januara podesen na automatski mod u opciji grejanja.Verovatno da tu ima mozda jos nekih opcija i mogucnosti za podesavanje, ali ja nisam zeleo da kao laik eksperimentisem previse obzirom da je meni tj.nama, najvaznije bilo da ta klima greje taj prostor i ispuni moja - nasa ocekivanja.Ocekivanja ispunjena u potpunosti cak i malo vise.
Ne znam da li sam nekome pomogao ovim redovima no ovo je bio moj osvrt na ono sto sam davno obecao, a ujedno cu iskoristiti priliku da se bez obizra na nekad' neke ovdasnje nesuglasice, svima zahvalim na ovakvim ili onakvim savetima, meni svakako korisnim jer se iz svega da po nesto nauciti.Ono sto sada znam to je da su dve naredne klime koje ce se pazariti za drugi objekat i zadovoljiti nase potrebe za grejanjem, jos jedna midea misssion 12 i jedna fujitsu 12 lu , moram to da isprobam i mislim da se necu prevariti.
Pozdrav svima vama i za jedan duzi period se zasigurno necu oglasavati bez obzira na bilo koje komentare, obizorm da sam potrudio da bez "sminke" , ulepsavanja ili nekih pokuda,napisem sve sto sam mislio da treba napisati o nekim mojim pocetnim iskustvima sa midea mission klimom.
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
*.adsl.verat.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.02.2018. u 17:32 - pre 74 meseci
Citat:
bordzija:
Jedan priča o stolariji, drugi o mercedesima treći o renou ali JA skrećem pažnju na neistinite podatke koji su gurnuti u prvi plan kada su inverter klime u pitanju. Ja tu vidim samo gomilu laži i praznih obećanja po duplo većoj ceni nego do sada.


I opet troluješ. Ako ne znaš šta je nominalna snaga onda nemoj da pišeš o ovakvim stvarima.
 
0

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.02.2018. u 17:37 - pre 74 meseci
@driver

Za promenu,malo umereniji ton. +1
Bolje ce raditi na minusima,jer je suvlji vazduh,pa manje ledi. +3/-3 Je nekako nateze vreme za rad.
To zadato 27 za dobijenih 25,mi se cini kao nesto cesta pojava kod midee. I drugar isto to radi,a i par njih forumski aktivnih ljudi.
 
0

driverxl

Član broj: 336968
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo28.02.2018. u 17:51 - pre 74 meseci
@SG kamikaza: Hvala za 1+ jer izgkleda da napredujem, napredujem polagano i kao sto za n.g. upravo tebi rekoh, nema zaista ni potrebe ni volje za nekom losom energijom ovde, bilo sta je bilo, nova godina, novi list makar sto se mene tice.Inace, zaista ne znam zasto je to tako u podesavanjima ali ja ne mogu drugacije ukoliko zelim da mi bude toplo kako ja volim.Meni to stvarno ne smeta jer meni treba samo da ona dobro greje, nista vise obzirom da leti mogu i bez klime.Pozdrav i svako dobro, odjavljujem se.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - 2. deo
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 177835 | Odgovora: 758 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.