Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja - 2. deo

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - 2. deo
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 177680 | Odgovora: 758 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2027
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo03.03.2018. u 12:55 - pre 74 meseci
Citat:
driverxl:
Dobar dan.

Postovana gospodo, zaista nemam protiv nicijeg misljenja o bilo kojoj klimi jer kada je nesto lose to treba otvoreno reci jednako kao i kada nesto zaista dobro.Ono sto je mozda "malo" ruzno i gde sam se licno osetio prozvanim ( subjektivno misljenje ), to jeste cinjenica da sam recimo ja pre neki dan u svom opisu klime koju ja koristim ( midea mission 12 ) , ispisivao ovde potpune lazi i neistinite cinjenice ???Naime, na osnovu ovde prezentovanog loseg iskustva korisnika Z.Silica sa njegovom Midea klimom ( ne znam model ali nije ni bitno ) , stvarno ispada da sam ja pre par dana sve ovde slagao i ispisivao neke bajke o midea mission klimi???Briga mene bas za Mideu mission klimu zato sto je ja koristim pa je ona kao najbolja sto je cita glupost ako neko tako nesto moze i da pomisli, ali postovana gospodo treba biti pre svega covek, realan covek a narocito posten i pred sobom i pred Bogom covek , pa ispisati ovde stvarno stanje i zapazanja za neku odredjenu klimu.Svakom' na cast i volju sta ce i na koji nacin o nekoj klimi ovde pisati.Ljudski i najiskrenije sam sva svoja zapazanja ispisao bas onakva kakva jesu, a u priv.porukama sa g-dinom Jozzom , ispisao cak i detalje koji i nisu vezani za ovu materiju, izvinio se za nekadasnje nesuglasice, zatrazio savete, zahvalio se za iste ali i za neke nove predloge jer sam u odnosu na njega laik za klima uredjaje.Najaveci razlog jeste taj jer sam misljenja da se radi o vrlo cestitom i korektnom coveku, meni je to sasvim dovoljno.Sve dalje , svakom' na volju.Naravno, verujem da je to i poenta svacijeg bitisanja na ovoj temi, izneti licno iskustvo ali i zatraziti pomoc od iskusnijih i vecih znalaca ali pravih , nije sramota to priznati.Pozdrav svima.


da budem iskren ne vidim gde si se ti nasao prozvan? niko nije tvoje misljenje ovaj put doveo u sumjnu, cak su i komentari bili takvi, sto mozes i sam da se uveris na temi, nije nista obrisano. isto tako i uslovi rada nisu ni blizu isti, i to svakako treba da utice na odabir uredjaja, kao i velicina prostora. tvoje iskustvo je bitno kao i iskustvo bilo koga drugog ko koristi klime za grejanje i dragoceno za nove korisnike koji ce na osnovu procitanog svako za sebe ponaosob doneti krajnji sud. na stranu sve nesuglasice koje su bile u proslosti dok si pisao utiske a klima je bila u kutiji, sad je skroz drugacija prica i sto se mene tice kao sto sam i pre neki dan prokomentarisao, pozitivno i dragoceno kao i iskustvo svakoga od vas/nas. zato ne vidim razlog za ovakve postove gde se osecas prozvanim, posto nisi, a veruj i da bar ja, nisam u fazonu, neka komsiji crkne krava, meni je drago kad su ljudi zadovoljni i kad im sve lepo funkcionise, kako god se taj uredjaj zvao....
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

driverxl

Član broj: 336968
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo03.03.2018. u 13:36 - pre 74 meseci
Slazem se sa svime sto si naveo Jozzo no ja samo zelim da ukazem da bi u iznosenju bilo kakvih prica trebali da budemo korektni i da se sluzimo istinom odnosno makar malo precizniji , to bi bilo dovoljno.Nista vise , nista manje.Ovako iz price g-dina Z.Silica se cini da smo prostim jezikom receno, svi mi budale koji se odlicno grejemo Midea mission 12 klimom cak i na onih -19 od pre neke noci.Blago receno to nije lepo.To znaci da ja ili ne znam da je meni tada bilo 24 stepena u grejanom prostoru ili da sam lazov tj. da sve vas slazem da ta klima greje odlicno na minusima, a mi se u stvari smrzosmo???Ta klima sigurno nije vrhunska sto je valjda i normalno za te pare, ali ona greje odlicno tih mojih 21 kvm. Covek nikada iznosenjem svojih lazi ne laze druge vec samo sebe i to je lekcija koja se uci jos u detinjstvu.Naravno, ne zelim ovime da kazem da je doticni gospodin izneo neistine za svoju klimu naprotiv, to je njegov stav i ja to postujem ali bi bilo puno fer i korektnije da je napisao o kom modelu Midea klime se radi da bi to koristilo i drugima ovde da za istu znaju da nije dobra na grejanju odnosno da taj model ne treba kupovati.Kratko i jasno .Ovako svi mi vlasnici midea mission 12 modela ispadosmo lazovi.To bi bilo korektno i precizno izneto misljenje na dobrobit svih za odredjeni model.Kod doticnog se i sa slike un.jedinice jasno vidi da se ne radi o mission 12 modelu vec o nekom drugom,meni nepoznatom ali i nebitnom midea modelu.Stvarno i bez sale nista lose ne mislim ni o kome niti o bilo cemu, ali onako okaceno misljenje deluje po malo pretenciozno i vrlo tendenciozno.Toliko, hvala.
 
0

driverxl

Član broj: 336968
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo03.03.2018. u 13:40 - pre 74 meseci
@ tvrdoglavi:

Nisam video tvoj post pre nego sam posllao svoj ali da ne idemo previse van teme, slazem se da je svacije misljenje ovde veoma bitno, no cini mi se da sam u prethodnom postu objasnio zasto sam se osetio prozvanim.Nista lose i nista drugo.Pozdrav.

P.S. Ne mogu sada da tvrdim kada cu tacno pazariti jos jednu klimu koju planiram a to je fujitsu 12 lu, ali ako do tada ostanem pri istom misljenju svakako da cu ovde opet izneti svoje misljenje o njoj jednako kao za ovu sadasnju.Ta druga klima ce grejati nesto malo veci prostor jer mislim da ova mission 12 za to nije sposobna odnosno, ne bi i na vecim minusima grejala efikasno u tom vecem prostoru.Toliko.
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2027
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo03.03.2018. u 13:42 - pre 74 meseci
opet si poceo po starom, covek je izneo svoje misljenje kao i ti svoje, niti je iznosio to na ovoj temi da bi tebe prozivao nego na posebnoj koju je sam svojevremeno otvorio, ja sam iskopirao njegov post posto ima korisnih informacija i ne vidim razlog za takvo ponasanje.


edit:
Citat:
driverxl:
@ tvrdoglavi:

Nisam video tvoj post pre nego sam posllao svo ali da ne idemo previse van teme, slazem se da je svacije misljenje ovde veoma bitno, no cini mi se da sam u prethodnom postu objasnio zasto sam se osetio prozvanim.Nista lose i nista drugo.Pozdrav.


onda postuj tudje misljenje, tebe niko nije prozvao, kao sto ti imas pravo da izneses svoje tako i bilo ko drugi ima pravo da iznese svoje. tvoje misljenje je o klimi koju jedino imas, njegovo je uporedjivanje vise uredjaja koje on ima ili je imao, sa vrlo preciznim merenjima koga zanima. mozda ces i ti imati drugacije misljenje kad uporedis neki drugi uredjaj uz taj sto imas, budi malo fleksibilan, niko te ne ugrozava niti proziva (kao sto je bio slucaj dok je klima bila u kutiji).
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

driverxl

Član broj: 336968
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo03.03.2018. u 14:06 - pre 74 meseci
@ tvrdoglavi:

Ne moras mi verovati postovani Dusane ali sam skolu i skolsko vaspitanje odavno prevazisao pa stvarno iz tih razloga ne znam cemu opet takav "uciteljski" ton.Mislim da za tim' nema potrebe a obzirom da mi struka pa i posao traze odredjenu preciznost, potrudio sam se i vrlo jasno napisao cak i to na sta mi ovde skreces paznju???Pisao sam samo o njegovom nenapisanom modelu klime jer je sve to svrstao u isti krs kos???Najblaze receno cudno i vrlo ruzno, nije lepo slozicemo se.Naravno da se sa tom njegovom odokativnom nepreciznoscu necu sloziti jer znam da to nije istina za moj model, naravno da svi mi zelimo da vozime mercedese ili folcike ali nemamo svi iste percepcije i mogucnosti i naravno da nikome ovde ne treba nametari ni svoje a narocito ne tudje misljenje kao jedino ispravno.Nadam se da cemo u neko vreme buduce prevazici neke manje komunikacijske probleme jer zaista nemam lose namere cak i kada su nam misljenja suprotna.Zaista vrlo postujem to sto radis iako po nekada ne i nacin na koji to ovde prezentujes. Toliko i srdacan pozdrav.
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2027
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo03.03.2018. u 14:39 - pre 74 meseci
Postalo je simptomaticno da selektivno izvlacis informacije iz postova. Ako vec hoces da se prepucavas i tvoja mission bi isto radila lose na njegovom objektu posto sa dve klime greje 150m2. Da si posten prema sebi kao sto zelis da budes procitao bi to u gospodinovom postu. Ali ne ti hoces da budes zrtva to ti valjda godi ili?
U tome je i sustina napisanog tvoja mission 12 ce zadovoljiti tvojih 20m2 ali daleko od toga da moze da zadovolji 70+m2.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

driverxl

Član broj: 336968
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo03.03.2018. u 15:29 - pre 74 meseci
@tvrdoglavi:

Kao prvo nemam zelju za prepucavanje niti mi je to namera i da se ne ponavljam po treci put, govorimo o midea 12 koji doticni gospodin pominje u svojih 150 metara kvadratnih od koje je ocekivao neko grejanje???Da li to mene ovde neko z......a narocito sto sam napomenuio da midea mission 12 nije po mom skromnom misljenju previse sposobna za nesto malo veci prostor od mojih recimo samo 20 kvm.?Oprosti, jesam li to napisao i da li si ti postovani Dusane to video ili imas nameru da me malo ovde zadirkujes , necu reci nesto drugo?Mnogo je ruzno porediti nokriju za koju po vasim pisanjima tvrdite da je vrh od klime na grejanju i ja svima vama verujem da je to tako , sa bilo kojom mideom 12 pa jos u 150 kvadrata?Nista lose ali se pitam makar to izgledalo i bezobrazno ili kako god, kakva je inteligencija lika da u toj kasarni od prostora postavi bilo koju midea 12 klimu i ocekuje grejanje????Jesam li stvarno nesto pogresno razumeo???Ok.njegov problem da ne ulazim vise u njegov deo price , a ti Dusane ili ne zelis da me razumes ili namerno neces da razumes sto je potpuno jednako zasto sam se osetio prozvanim jer doticni gospodin nije naveo moedel klime????To sam ovde vec tri puta napisao?Jedanko kao kada bi rekao Panasonik ili fujitsu ne greje dobro
odnosno da je smece i krs???Alo, koji bre panasonik ili fujitsu????Model prijatelju, oznaku da znamo stvarno sta je smece i krs a ne napises proizvodjaca klime i strpas sve to krs i jos napises je da ne greje , a ja imam isti takav krs i greje odlicno normalan prostor za koji je predvidjen.Ko koga bre ljudi ovde za'ebava?ZIv se slomih da nesto ispisem na najbolji moguci nacin da bi to nekome pomoglo i u losem i u dobrom smislu, a onda me ti Dusane polagano i diskretno zapisavas ili to pokusavas ovde po forumu?Vrlo te ljudski i drugarski molim da to ne radis , nekako mi se cini da to upravo pokusavas da radis ili ja to kao tako shvatam, pa te zato to najljudskije molim jer veruj mi ja to niti radim tebi niti sam tako nesto pokusao.Nemam ni potrrebu ni nameru da se ovde zamajavam tudjim glupostima i nebulozama vec sam samo rekao da to sto je taj neki covek koji cak i nije ovde to pisao, napisao o radu u odredjenim a ja bih rekao ne bas puno pametnim okolnostima sa ove distance, da to nije tacno i da je njegovo misljenje odokativno.Ako cemo sada u neki inat tvojom sadasnjom logikom i ja mogu da kazem da ce mission model 12 moze da greje taj njegov prostor i fifti fifiti smo jer niti on ima mission 12 da to proveri, niti ja njegovu da znam kako bi grejala u mom ili nekom drugom prostoru.Takva glupsot bi najblasze recena bila smesnna.Budimo malo ozbiljni makar malo i osatvimo se ostrascenosti, moja primedba je bila samo sto lik nije naveo model, inace ne bih se uopste oglasio jer me bas mnogo briga da trosim vreme i energiju na meni potpuno sporedne stvari koje nemaju veze samnom.Zato se nisam mesecima oglasavao a necu vise ni ubuduce.Pisao sam pre par dana cisto da pomognem bilo kome kome bbi to znacilo da ima neku info i za taj jeftiniji model klime, sta i kako dobro pa i lose radi,bez zelje za bilo cim drugim osim da pomognem.Ne zanima me ni jedan konkretan model da ga afirmisem ali me nece niko nazivati lazovom.Ocigledno da ni to kao najbolja namera nije dobro i uz najbolju zelju ispade da jos hocu ovde nekoga da za'ebavam , maltretiram ili bio sta drugo, a u stvari sa pazljivijim citanjem okacenog posta, ispada da taj neko za'ebava nas.Ok.necu ulaziti vise u raspravu ili rasprave , pisite prijatelji sta god hocete jer se odredjeni antagonizmi ocigledno ne mogu prevazici dok se fig.receno ne izadje iz rova.Ostanite pojedini u busiji jerzaista nemam zelje da se natezem ovde sa bilio kime, imam dovoljan broj godina da znam sta mi, zasto i kada valja ciniti. Sto se mene tice dizem ruke od ove teme, svima vama zelim svako dobro i svaku srecu iako ce te pojedini i ovu zaista dobru nameru opet protumaciti na svoj nacin.Pozdrav i sbogom.
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo03.03.2018. u 15:43 - pre 74 meseci
Imate previse slobodnog vremena ocigledno
Evo i mene ovde opet, vidim sve po starom, meri se ciji je duzi a i deblji bogami
Dobra vest je da se Bordzija banja, doduse samo 2 nedelje, taman dok ne dobije novu terapiju.
Moram da se slozim sa Drajverom, model klime nedostaje u celoj prici mada 150m2 ni dve Nocrije ne bi ugrejale sigurno.
I malo manje silujte tu tastaturu, ko da knjigu citam, ne daj boze
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
+1

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2027
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo03.03.2018. u 17:23 - pre 74 meseci
Citat:
driverxl:
@tvrdoglavi:

Kao prvo nemam zelju za prepucavanje niti mi je to namera i da se ne ponavljam po treci put, govorimo o midea 12 koji doticni gospodin pominje u svojih 150 metara kvadratnih od koje je ocekivao neko grejanje???Da li to mene ovde neko z......a narocito sto sam napomenuio da midea mission 12 nije po mom skromnom misljenju previse sposobna za nesto malo veci prostor od mojih recimo samo 20 kvm.?Oprosti, jesam li to napisao i da li si ti postovani Dusane to video ili imas nameru da me malo ovde zadirkujes , necu reci nesto drugo?Mnogo je ruzno porediti nokriju za koju po vasim pisanjima tvrdite da je vrh od klime na grejanju i ja svima vama verujem da je to tako , sa bilo kojom mideom 12 pa jos u 150 kvadrata?Nista lose ali se pitam makar to izgledalo i bezobrazno ili kako god, kakva je inteligencija lika da u toj kasarni od prostora postavi bilo koju midea 12 klimu i ocekuje grejanje????Jesam li stvarno nesto pogresno razumeo???Ok.njegov problem da ne ulazim vise u njegov deo price , a ti Dusane ili ne zelis da me razumes ili namerno neces da razumes sto je potpuno jednako zasto sam se osetio prozvanim jer doticni gospodin nije naveo moedel klime????To sam ovde vec tri puta napisao?Jedanko kao kada bi rekao Panasonik ili fujitsu ne greje dobro
odnosno da je smece i krs???Alo, koji bre panasonik ili fujitsu????Model prijatelju, oznaku da znamo stvarno sta je smece i krs a ne napises proizvodjaca klime i strpas sve to krs i jos napises je da ne greje , a ja imam isti takav krs i greje odlicno normalan prostor za koji je predvidjen.Ko koga bre ljudi ovde za'ebava?ZIv se slomih da nesto ispisem na najbolji moguci nacin da bi to nekome pomoglo i u losem i u dobrom smislu, a onda me ti Dusane polagano i diskretno zapisavas ili to pokusavas ovde po forumu?Vrlo te ljudski i drugarski molim da to ne radis , nekako mi se cini da to upravo pokusavas da radis ili ja to kao tako shvatam, pa te zato to najljudskije molim jer veruj mi ja to niti radim tebi niti sam tako nesto pokusao.Nemam ni potrrebu ni nameru da se ovde zamajavam tudjim glupostima i nebulozama vec sam samo rekao da to sto je taj neki covek koji cak i nije ovde to pisao, napisao o radu u odredjenim a ja bih rekao ne bas puno pametnim okolnostima sa ove distance, da to nije tacno i da je njegovo misljenje odokativno.Ako cemo sada u neki inat tvojom sadasnjom logikom i ja mogu da kazem da ce mission model 12 moze da greje taj njegov prostor i fifti fifiti smo jer niti on ima mission 12 da to proveri, niti ja njegovu da znam kako bi grejala u mom ili nekom drugom prostoru.Takva glupsot bi najblasze recena bila smesnna.Budimo malo ozbiljni makar malo i osatvimo se ostrascenosti, moja primedba je bila samo sto lik nije naveo model, inace ne bih se uopste oglasio jer me bas mnogo briga da trosim vreme i energiju na meni potpuno sporedne stvari koje nemaju veze samnom.Zato se nisam mesecima oglasavao a necu vise ni ubuduce.Pisao sam pre par dana cisto da pomognem bilo kome kome bbi to znacilo da ima neku info i za taj jeftiniji model klime, sta i kako dobro pa i lose radi,bez zelje za bilo cim drugim osim da pomognem.Ne zanima me ni jedan konkretan model da ga afirmisem ali me nece niko nazivati lazovom.Ocigledno da ni to kao najbolja namera nije dobro i uz najbolju zelju ispade da jos hocu ovde nekoga da za'ebavam , maltretiram ili bio sta drugo, a u stvari sa pazljivijim citanjem okacenog posta, ispada da taj neko za'ebava nas.Ok.necu ulaziti vise u raspravu ili rasprave , pisite prijatelji sta god hocete jer se odredjeni antagonizmi ocigledno ne mogu prevazici dok se fig.receno ne izadje iz rova.Ostanite pojedini u busiji jerzaista nemam zelje da se natezem ovde sa bilio kime, imam dovoljan broj godina da znam sta mi, zasto i kada valja ciniti. Sto se mene tice dizem ruke od ove teme, svima vama zelim svako dobro i svaku srecu iako ce te pojedini i ovu zaista dobru nameru opet protumaciti na svoj nacin.Pozdrav i sbogom.


vidis opet potrvdjujes sta sam malopre napisao da selektivno previdjas neke stvari koje ti se ne svidjaju. vrlo sam jasno napisao "dve klime u 150m2" a ne jedna, drugo i gospodin je naveo da je duplo skkuplje na kraju ispalo jeftinije po njegovoj logici, i trece, opet i na kraju svega mi nije jasno zasto si se ti u celoj prici nasao prozvan? u njegovom postu, posto nije naveo da je miission 12. sto se mene tice presrecan sam sto je izasla iz kutije i sto si ti prezadovoljan sa istom, mozes i ikonu da joj uradis i okacis na zid, zaista nemam nista protiv.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

driverxl

Član broj: 336968
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo03.03.2018. u 18:37 - pre 74 meseci
@evrdoglavi:

Ostavimo ironiju o ikonama po strani jer ja i dalje ne zelim da budem takav kao sto ti zelis da mi nametnes ili kako mi ti danas rece, ne zelim da budem po starom a i umem i mogu.Nadam se da si shvatio da je to proslost i tvoje misljenje je samo plod tvog ubedjenja ne mog.Naravno i ti i svi ostali trebate znati da to nije zeleno svetlo i signal za pokusaj elegantog zapisavanja ovde ili za bilo sta sto podseca na tako nesto.Mislio sam a i dalje verujem da smo to prevazisli jos posle N.godine.
Osetio sam se prozvanim zbog ovoga http://www.elitemadzone.org/t481447-0#3819273 jer je taj originalni post pisan pre tri godine, ejjj pre tri godine .Pisan je pre tri godine a dopunjen "slucajno" dva ili tri dana posle mog posta o Midea mission djubretu od klime.Slucajno?Veruj mi uvazeni momce da sam kroz zivot naucio da slucajnosti ne postoje , nema ih u realnom svetu jednako kao sto nisam slucajno napisao ovo momce da bi me razumeo bolje, ja u slucajnosti ne verujem.Da li se to nekome svidja ili ne, to je problem onoga ko cita ne moj a sve drugo je moje pravo na moj stav.Uzgred, u slucajnosti vise ni danasnja deca ne veruju.Kako god ti to shvatio iako znam da ti nisi ni malo naivan covek , znam da nisam pogresio. Naravno, ni dalje ne mislim nista lose ali naprosto imam prava da napisem svoj stav o necemu sa cime se ne samo da ne slazem, nego se sa pausalnim trpanjem svega u isti kos nikada necu sloziti.Nikada.Ne cini mi se da sam to izgleda bezuspesno objasnio nekoliko puta naprotiv, samo je pitanje zelje da se to razume na pravi nacin, kod mene zajedljivosti nema jer ja ni po jednom osnovu u zivotu ne zavisim od bilo cega vezanim za klime pa da tebi ili bilo kome nesto spocitavam.Ko razume shvatuice.Izvini, ali ja sam ovde ipak najvise tebi poverovao za fujitsu i nokriju upravo zbog iskustva sa tim brendom, tako da mi je poredjenje nokrije od max 9,1 kw snage sa bilo kojom mideom 12 od nekioh max 4,5 kw snage najblaze receno smesno i necu reci glupo cak i da je ta midea od zlata.Midea nije fujitsu niti moze biti, ali mission model odradjuje odlican posao na grejanju u odredjenom prostoru i to smo se verujem slozili, sta vise treba?To je sva poenta i samo bespotrebno trosimo energiju na meni sada potpuno nebitne stvari.
Mislite sta god zelite jer iako imam snage za mnogo sto sta, dosta je bilo, mozda cak i previse.Djalfe, knjiga je kazu najbolji i najverniji drug pa tako pozdrav i za tebe "povratnika" i uz malo sale, ja se povlacim i eto upraznjenog mesta na forumu.Pozdrav svima.

[Ovu poruku je menjao driverxl dana 03.03.2018. u 20:23 GMT+1]
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2027
*.mbb.telenor.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo03.03.2018. u 19:48 - pre 74 meseci
Au kakve teorije zavere. Mislim da si prevelik sebi dao znacaj. Covek je imao klime i pre nego si ti razmisljao da postoje. A letos je mideu zamenio za nocriu. Kakav trip.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

driverxl

Član broj: 336968
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo03.03.2018. u 20:35 - pre 74 meseci
@tvrdoglavi:

Dusane, u pravu si i bez ljutnje, zasluzio si da uzvratim istim tonom obzirom na previse kompleksa u tebi a sa takvima ne zelim vise da se raspravljam i gubim vreme pa eto priznajem, sve si u pravu.Bas sve.Ovim poslednjim postom si me bas nasmejao jer me odvale i gluposti uvek dobrano nasmeju.Ne kaze se dzabe odvalio i ostao ziv.Bas si me neocekivano nasmejao i hvala ti puno na tome .Zadovoljan?Ego namiren?Pobedio si .Bravo.Ziv i zdrav ti meni bio moj dobri Dusane i eto boljitka, konverzacija sa iskrenim smehom.Pa ima li bolje?Svako ti dobro zelim.

 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2027
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo03.03.2018. u 21:14 - pre 74 meseci
da. ja sam cuveni kompleksas. sve si shvatio kako treba. pozdrav.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo03.03.2018. u 22:05 - pre 74 meseci
Citat:
djalf:
Imate previse slobodnog vremena ocigledno ;)


Fujitsu i Midea su najbolji.Ajde idemo dalje ima i boljih...
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo03.03.2018. u 22:36 - pre 74 meseci
Znamo mi sta je najbolje , to sto ti imas , FH35VE , FTXB35C , zaobici cemo LT

Jel tako
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo03.03.2018. u 22:47 - pre 74 meseci
Svakome je vec jasno na ovoj temi da Fujitsu nije jedini proizvodjac klima.Ima i drugih proizvodjaca koji su dobri.Mislim da je korisno pohvaliti i neke druge proizvodjace -- valjde nije to zabranjeno napisati na ovoj temi ?
 
0

Skopljan4e
Strelec ->
Skopje

Član broj: 336359
Poruke: 247



+8 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo03.03.2018. u 23:51 - pre 74 meseci
Moja klima "kinez" 3,5Kw (4,2Kw "nominal" grejanje) na -7 povukla 2600W sa 800m3 i 2850 na 730m3, Temperatura izduva do 58C sto u oba slucaja(i 800m3 i 730m3) daje 7,3KW toplote.
Znaci moze i jace da povuce od famoznih 2000W kod Nokrije na onom testu Nokrija Vs Midea....i to Kinez....prosto da nepoverujes.
Tvrdoglavi koristi Kineski IR merac od 15eu koji "korekcijom" EMSa pokazuje cak 80C.
Stvarno me zanima kako to da jedan serviser japanaca koristi kinesku opremu za merenje i garantuje merenje...a od kineza pravi salatu i podsmejava im se.

[Ovu poruku je menjao Skopljan4e dana 04.03.2018. u 01:03 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Skopljan4e dana 04.03.2018. u 01:17 GMT+1]
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2027
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo04.03.2018. u 00:32 - pre 74 meseci
Citat:
Skopljan4e: Moja klima "kinez" 3,5Kw (4,2Kw "nominal" grejanje) na -7 povukla 2600W sa 800m3 i 2850 na 730m3, Temperatura izduva do 58C sto u oba slucaja(i 800m3 i 730m3) daje 7,3KW toplote.
Znaci moze i jace da povuce od famoznih 2000W kod Nokrije na onom testu Nokrija Vs Midea....i to Kinez....prosto da nepoverujes.
Tvrdoglavi koristi Kineski IR merac od 15eu koji "korekcijom" EMSa pokazuje cak 80C.
Stvarno me zanima kako to da jedan serviser japanaca koristi kinesku opremu za merenje i garantuje merenje...a od kineza pravi salatu i podsmejava im se.

[Ovu poruku je menjao Skopljan4e dana 04.03.2018. u 01:03 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Skopljan4e dana 04.03.2018. u 01:17 GMT+1]


da si malo bistriji, shvatio bi da nije uopste moj post u pitanju niti sam ja vrsio merenja.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.opera-mini.net.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo04.03.2018. u 09:05 - pre 74 meseci
Citat:
Skopljan4e:
Moja klima "kinez" 3,5Kw (4,2Kw "nominal" grejanje) na -7 povukla 2600W sa 800m3 i 2850 na 730m3, Temperatura izduva do 58C sto u oba slucaja(i 800m3 i 730m3) daje 7,3KW toplote.
Znaci moze i jace da povuce od famoznih 2000W kod Nokrije na onom testu Nokrija Vs Midea....i to Kinez....prosto da nepoverujes.
Tvrdoglavi koristi Kineski IR merac od 15eu koji "korekcijom" EMSa pokazuje cak 80C.
Stvarno me zanima kako to da jedan serviser japanaca koristi kinesku opremu za merenje i garantuje merenje...a od kineza pravi salatu i podsmejava im se.

[Ovu poruku je menjao Skopljan4e dana 04.03.2018. u 01:03 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Skopljan4e dana 04.03.2018. u 01:17 GMT+1]


Nemam tu famoznu Nokriju, ali rovaccccc tvrdi da ona povuče i 3kW!
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - 2. deo04.03.2018. u 11:41 - pre 74 meseci
Citat:
mickey012:
Baš lepo što si pomenuo FTX50GV,jer mi nije jasno zašto je taj model 50% skuplji od FTXB50C,ok snžniji je model,ali ne za 50%,uz to ima manji scop i mnogo veću sezonsku potrošnju? Meni treba za prostor od 32m2,jedna soba,u potkrovlju,male visine(2,2m).U stvari,to je tavanski prostor koji planiram da adaptiram za stanovanje(8m*4m).


Joza ti je vec napisao istinu.
Ako gledas daikin 50-ke....ftx50gv je osjetno po svemu bolja klima od ftxb50c,i nikako nije istina da vise trosi struje.
To si ti povrsno procitao spec i nisi nista razumio.

S druge strane.
Ako ti fujitsu 09 llc radi posao i zadovoljan si,onda nema nikakve logike da gledas te 50-ke (18-ke).
Daikin 25 ili 35 su klime slicne snage tvojoj devetci.

Tek ako zelis puno snazniju klimu za puno veci prostor tek onda gledas 18ke (50-ke)
Ne bih mijesao jedne sa drugim.
Ondje gdje ftxb35c odradjuje dobar posao tu nema sta da trazi 50-ka.
A ondje gdje 50 ka radi dobar posao tu nema sta da trazi 35 ica.

Mi smo ftx50gv platili oko 750€.
Ako je u tvom kraju to puno skuplje nemoj kupovat nju.
Ako ti treba ovolika klima trazi drugu slicnu koja je povoljnija.

[Ovu poruku je menjao rovaccccc dana 04.03.2018. u 13:03 GMT+1]
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - 2. deo
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 177680 | Odgovora: 758 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.