Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koja mreža, anonimnost...internet nalozi

elitemadzone.org :: MadZone :: Koja mreža, anonimnost...internet nalozi

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10261 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p3-92.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Koja mreža, anonimnost...internet nalozi23.01.2018. u 01:18 - pre 75 meseci
nemamstan mudro zbori : "Ako koristiš Android nemaš načina da zaobidješ te servise. Na Windowsu može vrlo lako."

A sta ces sa mikrosoftovim servisima i gomilom djubreta pride sto polako prikupis? Pa firefox ima telemetriju, i verovatno svaka aplikacija koju koristis ;p
 
Odgovor na temu

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Koja mreža, anonimnost...internet nalozi23.01.2018. u 01:45 - pre 75 meseci
Moraš biti praktičan.
Djubre koje možeš da počistiš - počistiš.
Ono što ne možeš da počistiš staviš štipaljku na nos :)

Uzmi na primer fajl https://www.google-analytics.com/analytics.js koji je veličine 35kB. Ako ga danas učita milijardu korisnika koliko je to internet protoka?

Iz mog ugla gledano izvršavanje tih skriptova ili www.googletagmanager.com/gtm.js i sličnih na mom računaru je bezobrazluk ugradjen u sajt. Neka se ti skriptovi izvršavaju sa računara vlasnika sajta. Svaki klik ionako ide na server tako da vlasnik sajta ima sve što mu je potrebno za statistiku.

Ili ako se već izvršavaju sa mog računara onda neka mi plati (može i u BTC).

Da li si razumeo poentu? Jednostavno, neću da neko moje resurse besplatno koristi za svoje potrebe.


Neko je pomenuo Tor kao brauzer za anonimnost. A taj Tor i pored blokade IP redovno učita skript https://www.google-analytics.com/analytics.js!
Dok Firefox prijavi "unable to connect" a Google Chrome "This site can’t be reached".

Njak! Šta sad?

Ja to rešavam tako što različite sajtove posećujem odredjenim brauzerom :)
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Koja mreža, anonimnost...internet nalozi23.01.2018. u 01:49 - pre 75 meseci
I sta je sledece? Kesu na glavu kada ides u samoposlugu, da te ne prepozna prodavacica?
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p3-92.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Koja mreža, anonimnost...internet nalozi23.01.2018. u 01:59 - pre 75 meseci
nemamstab mudro : "Neko je pomenuu Tor kao brauzer za anonimnost. A taj Tor i pored blokade IP redovno učita skript [url=https://www.google-analytics.com/analytics.js!]https://www.google-analytics.com/analytics.js![/url]"

TOR ti je samo proksi, kako on moze da blokira bilo sta? On ima samo jednu svrhu, da sakrije tvoj ip od ISP-a i onoga ciji sajt osecujes ;)
Za izbacivanje analitike i reklama koristis adblockere ili ko ja privoxy ;)
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p3-92.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Koja mreža, anonimnost...internet nalozi23.01.2018. u 02:01 - pre 75 meseci
Citat:
gilopile:
I sta je sledece? Kesu na glavu kada ides u samoposlugu, da te ne prepozna prodavacica? :D


Ma nema potrebe, ako hoces anonimnost nemoj se kaciti na net ;p
 
Odgovor na temu

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Koja mreža, anonimnost...internet nalozi23.01.2018. u 02:07 - pre 75 meseci
IP blokiraš u Windowsu ili na ruteru, ne u Tor-u.

Što se tiče Firefox telemetrije ne znam da li je dovoljno blokirati mozzila.org?
Za Microsoft probaj da blokiraš:

onesettings-hk2.metron.live.com.nsatc.net
onesettings-bn2.metron.live.com.nsatc.net
onesettings-cy2.metron.live.com.nsatc.net
vortex-hk2.metron.live.com.nsatc.net
vortex-db5.metron.live.com.nsatc.net
134.170.30.202
137.116.81.24
204.79.197.200
23.218.212.69
65.39.117.230
65.55.108.23
a-0001.a-msedge.net
choice.microsoft.com
choice.microsoft.com.nsatc.net
compatexchange.cloudapp.net
corp.sts.microsoft.com
corpext.msitadfs.glbdns2.microsoft.com
cs1.wpc.v0cdn.net
df.telemetry.microsoft.com
diagnostics.support.microsoft.com
fe2.update.microsoft.com.akadns.net
feedback.microsoft-hohm.com
feedback.search.microsoft.com
feedback.windows.com
i1.services.social.microsoft.com
i1.services.social.microsoft.com.nsatc.net
oca.telemetry.microsoft.com
oca.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
pre.footprintpredict.com
redir.metaservices.microsoft.com
reports.wes.df.telemetry.microsoft.com
services.wes.df.telemetry.microsoft.com
settings-sandbox.data.microsoft.com
settings-win.data.microsoft.com
sls.update.microsoft.com.akadns.net
sqm.df.telemetry.microsoft.com
sqm.telemetry.microsoft.com
sqm.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
statsfe1.ws.microsoft.com
statsfe2.update.microsoft.com.akadns.net
statsfe2.ws.microsoft.com
survey.watson.microsoft.com
telecommand.telemetry.microsoft.com
telecommand.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
telemetry.appex.bing.net
telemetry.appex.bing.net:443
telemetry.microsoft.com
telemetry.urs.microsoft.com
vortex.data.microsoft.com
vortex-sandbox.data.microsoft.com
vortex-win.data.microsoft.com
watson.live.com
watson.microsoft.com
watson.ppe.telemetry.microsoft.com
watson.telemetry.microsoft.com
watson.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
wes.df.telemetry.microsoft.com
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p3-92.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Koja mreža, anonimnost...internet nalozi23.01.2018. u 02:15 - pre 75 meseci
nemamstan izbaci iz sebe :"IP blokiraš u Windowsu ili na ruteru, ne u Tor-u."

Ma ne, nisam mislio na blokiranje nego na onemogucavanje da te trakuju odakle dolazis i gde ides ;)
TOR je pravljen za agente i novinare koji iz nekakvih zemalja salju izvestaje napolje, a da mogu da budu bezbedni da im policija ne zakuca na vrata ;p
 
Odgovor na temu

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Koja mreža, anonimnost...internet nalozi23.01.2018. u 02:21 - pre 75 meseci
Citat:
TOR je pravljen za agente i novinare koji iz nekakvih zemalja salju izvestaje napolje, a da mogu da budu bezbedni da im policija ne zakuca na vrata

Ma to sam i ja mislio dok nisam primetio da mi učitava taj nesrećni skript https://www.google-analytics.com/analytics.js.

Šta još radi a što sam pokušao da blokiram?


PS: Firefox

toolkit.telemetry.enabled --> false
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p3-92.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Koja mreža, anonimnost...internet nalozi23.01.2018. u 02:25 - pre 75 meseci
Kako da ti objasnim, TOR te krije ali te ne stiti od telemetrije. Znaci sta ti ucitavas sa interneta i sta saljes na internet je potpuno otvoreno ;)
Znaci, ne treba ti TOR da bi blokirao google, nego adblocker ili filtrirajuci proxy!

PS
Fala za Firefox! Imas i opciju da koristis waterfox koji je varijanta firefoxa bez telemetrije...
 
Odgovor na temu

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Koja mreža, anonimnost...internet nalozi23.01.2018. u 03:11 - pre 75 meseci
Osim Tor-a može se koristiti i kproxy Browser - (Portable Firefox sa KProxy Extension).

Ne bi me čudilo da jednog dana takvi brauzeri budu zabranjeni nekim dekretom.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p3-92.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Koja mreža, anonimnost...internet nalozi23.01.2018. u 03:19 - pre 75 meseci
Vec ne mozes da koristis TOR a da ti gugl ne zaloka account ;p
Evo ni Steam ne mozes preko TOR-a, posto on trakuje odakle se logujes i svaki put kad promenis nesto trazi konfirmacioni kod koji salje na mail ;p
 
Odgovor na temu

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Koja mreža, anonimnost...internet nalozi23.01.2018. u 04:19 - pre 75 meseci
Sa Tor može da se loguje na Google nalog.
Treba odgovoriti na neko banalno pitanje kao što je grad sa koga se obično logujete.

Medjutim, sa Tor ne funkcioniše CAPTCHA.
Ako je potrebna CAPTCHA potvrda tada može da se koristi pomenuti Portable Firefox sa KProxy Extension.

Tako će vam IP adresa uvek biti prikrivena.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p3-92.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Koja mreža, anonimnost...internet nalozi23.01.2018. u 05:11 - pre 75 meseci
"Sa Tor može da se loguje na Google nalog."

Moze, ali ce ti zalokati account nakon nekog vremena.

"Medjutim, sa Tor ne funkcioniše CAPTCHA.
Ako je potrebna CAPTCHA potvrda tada može da se koristi pomenuti Portable Firefox sa KProxy Extension."

Zasto ne funkcionise `CAPTCHA` sa TOR-a ,a funkcionise preko ovog proxy servera? Mozda zbog toga sto TOR svaki request radi preko drugog servera ;p
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Koja mreža, anonimnost...internet nalozi23.01.2018. u 08:28 - pre 75 meseci
Pih - ja otkad imam zajednicki bankovni racun sa zenom, nikakva anonimnost mi ne pomaze :D
Ne mogu da kupim kroasan a da ona to ne vidi...

Google i Gojko odavno znaju ko sam, sta radim i gde zivim :D
 
Odgovor na temu

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Koja mreža, anonimnost...internet nalozi23.01.2018. u 10:47 - pre 75 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic

Zasto ne funkcionise `CAPTCHA` sa TOR-a ,a funkcionise preko ovog proxy servera? Mozda zbog toga sto TOR svaki request radi preko drugog servera ;p

Ako TOR svaki request radi preko drugog servera onda bih na
https://whatismyipaddress.com/
uvek dobio drugi IP.
Medjutim u jednoj sesiji uvek dobijam isti IP.
IP se promeni tek kad restartujem Tor.
 
Odgovor na temu

Everback

Član broj: 337738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Koja mreža, anonimnost...internet nalozi23.01.2018. u 10:59 - pre 75 meseci
Ne ide svaki zahtev preko različite IP već se uspostavlja virtuelna putanja kojom poruka putuje od ulaznih preko središnjih do izlaznih čvorova. Tako formirana putanja se koristi određeni vremenski period, a onda se kreira nova i tada dobijaš novu IP. Ovo pouzdano znam jer koristim Tor prilikom skrepovanja određenih veb sajtova i pratio sam promene IP adresa.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Koja mreža, anonimnost...internet nalozi23.01.2018. u 11:45 - pre 75 meseci
Hmmm...
Imaš nekoliko naloga ovde na forumu, znaš već kako funkcioniše TOR. Kao i koji CPU da se koristi. Takođe za komšijine wifi-e

Da ti nisi Massko koji nam se javlja iz budućnosti?
 
Odgovor na temu

Everback

Član broj: 337738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Koja mreža, anonimnost...internet nalozi23.01.2018. u 11:54 - pre 75 meseci
Ne. Nemam nikave veze sa Masskom i javljam se iz bliske prošlosti, koju bi neupućeni nazvali sadašnjost.

P.S.
Svi moji nalozi počinju sa Ever :)
osm ako ne odlučim drugačije
 
Odgovor na temu

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Koja mreža, anonimnost...internet nalozi23.01.2018. u 17:54 - pre 75 meseci
Citat:
Everback

Ne ide svaki zahtev preko različite IP već se uspostavlja virtuelna putanja kojom poruka putuje od ulaznih preko središnjih do izlaznih čvorova

To znamo, ali pitanje je:
Citat:
Zasto ne funkcionise `CAPTCHA` sa TOR-a ,a funkcionise preko Portable Firefox sa KProxy Extension?
 
Odgovor na temu

Everbeck

Član broj: 337767
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: Koja mreža, anonimnost...internet nalozi23.01.2018. u 22:58 - pre 75 meseci
Ne znam zašto radi sa KProxy. Nisam upoznat sa detaljima funkcionisanja KProxy. Da li možeš da me uputiš na neku stranicu gde je to lepo objašnjeno?

Sa Torom ne radi zato što Gugl može lako da detektuje da IP pripada TOR mreži. Tor mreža ima relativno mali broj izlaznih čvorova u odnosu na broj korisnika i istu IP adresu deli više korisnika. Najbitnije od svega je da Gugl ne želi da dozvoli pristup servisima kroz Tor.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Koja mreža, anonimnost...internet nalozi

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10261 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.