Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li su ljudi svesna bića? (Ne bih rekao)

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li su ljudi svesna bića? (Ne bih rekao)

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

[ Pregleda: 62321 | Odgovora: 331 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Da li su ljudi svesna bića? (Ne bih rekao)12.03.2018. u 14:05 - pre 73 meseci
Vidiš, nisi jedini koji pogrešno pamti stvari sa kojima se ne slaže, a to pitanje pogrešnog pamćenja i netačnog etiketiranja je isto zanimljivo sa stanovišta ljudske svesti.

Nisam podigao interes nego si ti pogrešno zapamtio, pošto moj interes nema veze sa godinama nego sa čistom biologijom, odnosno ženom očigledno zrelom za razmnožavanje po svim parametrima koji se posmatraju kod žene, a to ide sve do četrdesetak godina (+/- 10 zavisno od održavanja). Moj djoka se ne diže na godište nego na izgled i to je ono što tebi smeta sa tvog moralnog stanovišta, a sve što si zapamtio po tom pitanju je u stvari samo taj deo sa kojim se moralno ne slažeš i koji si sam sebi pogrešno vizualizovao (verovatno zamišljaš neku decu, šta ja znam šta je vama u glavi).


Ja sam samo rekao ono što mnogi u stvari ne smeju da kažu baš da ih ne bi etiketirali kojekakvi moralisti: "Da, ebo bi neku sočnu zrelu žensku iz srednje škole i nemam nikakvog problema sa time." To ne znači da ja preferiram i jurim takve, ali ti si to tako zapamtio jer ljudski mozak definitivno nije savršen, i otuda i tvoja asocijacija koju si pomenuo par postova ranije. Mislim da nema potrebe da nastavljamo raspravu oko tog konkretnog neslaganja, ali tema o krivom pamćenju i pogrešnim asocijacijama je vrlo interesantna sama po sebi.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Da li su ljudi svesna bića? (Ne bih rekao)12.03.2018. u 14:27 - pre 73 meseci
Citat:
pisac: Ja sam samo rekao ono što mnogi u stvari ne smeju da kažu baš da ih ne bi etiketirali kojekakvi moralisti: "Da, ebo bi neku sočnu zrelu žensku iz srednje škole i nemam nikakvog problema sa time."


Osnovne pisac, osnovne skole :), 14g je kraj 7-mog razreda osnovne skole (idealne majke po tebi), a 15 je kraj 8-mog razreda. Dakle hebao bi ti neku socnu zensku iz osnovne skole, i da nemas problem sa tim, rekao bi to javno, u kafani i ne bi morao da svoje stavove krijes iz anonimnosti, i tebi je intuitivno jasno da takvi stavovi nisu drustveno prihvatljivi. Samo racionalizujes svoje sklonosti, kao problem svih ostalih (zapadne kulture, drustva, ko zna sve cega) a sebe vidis kao normalnog :D

Ali to smo sve vec izvrteli cini mi se, nista novo ni ti ni ja nismo rekli na ovu temu.


Citat:
pisac: ...ali ti si to tako zapamtio jer ljudski mozak definitivno nije savršen, i otuda i tvoja asocijacija koju si pomenuo par postova ranije...


Bas zato sto ljudski mozak nije savrsen, ovaj format - gde je svaka rasprava zapisana, pomaze da se vrati nazad i vidi sta je zaista neko napisao na neku temu. Mada nema potrebe za vracanjem ti svoj stav jasno i glasno iznosis i u ovom poslednjem postu, nije potrebna dublja elaboracija tvojih stavova...
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Da li su ljudi svesna bića? (Ne bih rekao)12.03.2018. u 16:28 - pre 73 meseci
Citat:
bananaphone: a 15 je kraj 8-mog razreda. Dakle hebao bi ti neku socnu zensku iz osnovne skole, i da nemas problem sa tim


Kakve veze ima da li je u osnovnoj školi ako je zrela po svim parametrima? Ti opet u glavi zamišljaš decu, priznaj. Ne zaista, kakvu mentalnu blokadu ti imaš, da li možeš da pojmiš da postoje drastične razlike među devojkama u tom periodu i da se kompletan razvoj (naročito intelektualni) nekih devojki u potpunosti završava u 15.godini, i da one mogu biti razvijene (i fizički i mentalno) više nego druge sa 18 godina.

Manite me vaših bolesnih maštarija, ja sam tačno rekao o kakvim se devojkama radi i uopšte nemam nameru da se raspravljam oko gluposti sa ljudima koji konstantno sami zamišljaju žgoljavu nezrelu decu i balave nad takvim slikama u svojoj glavi a zatim isteruju đavola iz samog sebe tako što nekog drugog proglašavaju pedofilom.
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.opera-mini.net.



+1622 Profil

icon Re: Da li su ljudi svesna bića? (Ne bih rekao)12.03.2018. u 16:53 - pre 73 meseci
A ona podsvesna faza gde ubiješ oca da bi spavao sa majkom?

Prema tome, devojke krišom ubijaju majku da bi spavale sa ocem?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Da li su ljudi svesna bića? (Ne bih rekao)12.03.2018. u 17:34 - pre 73 meseci
Možda nije ovo prava tema, ali meni je interesantna ta društvena atmosfera u kojoj ljudi glume uklapanje u moralne vrednosti koje su iz nekog razloga važeće samo da ne bi bili etiketirani. I onda od recimo dve trećine normalnih muškaraca koji bi svakako bez traženja lične karte ebali sočnu zrelu devojku, samo minorna manjina to sme i da kaže a ova plašljiva većina ćuti i javno glumi osuđivanje iako se u sebi slaže. I onda tako zahvaljujući tom kukavičluku lažni moral (ili vlast ili bilo šta drugo) vlada i dalje jer većina jednostavno ne sme da kaže da se ne slaže sa tim tako postavljenim društvenim parametrima plašeći se osude drugih.

I što je najgore, to izopštavanje se i dešava jer ona plašljiva većina koja se u sebi slaže sa tom manjinom ipak iz straha sasvim aktivno saučestvuje u izopštavanju ove minorne manjine upravo da bi se pred drugima pokazali kao bezrezervne pristalice tog lažnog morala. Bukvalno se može desiti da su svi u stvari tajni protivnici postavljenih vrednosti ali aktivno učestvuju u izopštavaju drugih etiketiranih protivnike tih istih vrednosti.

To nje samo u primeru tzv. pedofilije gde se pedofilijom proglašava ono što apsolutno nema nikakve veze sa time (u više novina sam čitao kako se čak i devojka od 17 godina naziva dete i osuđuje seks sa njom nazivajući to pedofilijom) već je i celokupna vladavina bilo koje vrste često zasnovana upravo na takvom principu javnog odobravanja a privatnog neslaganja. Znate već za ono čuveno "Car je go", koje niko ne sme da kaže iako svi vide da je tako. E to je to.
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.opera-mini.net.



+1622 Profil

icon Re: Da li su ljudi svesna bića? (Ne bih rekao)12.03.2018. u 18:31 - pre 73 meseci
Ne postoji poštovanje.
Samo strahopoštovanje.

Biće ti sve jasno
www.crazyshit.com www.bestgore.com
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Da li su ljudi svesna bića? (Ne bih rekao)12.03.2018. u 18:35 - pre 73 meseci

LJudi...mante se vise ovog posla...Pisac otvorio novu temu "a la Livingston"
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Da li su ljudi svesna bića? (Ne bih rekao)12.03.2018. u 18:59 - pre 73 meseci

Hehe, imaš čudne bukmarkse, tema za razmišljanje
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Da li su ljudi svesna bića? (Ne bih rekao)12.03.2018. u 19:49 - pre 73 meseci
Citat:
pisac:
Citat:
bananaphone: a 15 je kraj 8-mog razreda. Dakle hebao bi ti neku socnu zensku iz osnovne skole, i da nemas problem sa tim


Kakve veze ima da li je u osnovnoj školi ako je zrela po svim parametrima? Ti opet u glavi zamišljaš decu, priznaj. Ne zaista, kakvu mentalnu blokadu ti imaš, da li možeš da pojmiš da postoje drastične razlike među devojkama u tom periodu i da se kompletan razvoj (naročito intelektualni) nekih devojki u potpunosti završava u 15.godini, i da one mogu biti razvijene (i fizički i mentalno) više nego druge sa 18 godina.


Bome, da sam otac (ili brat) devojčice od 12 ili 13 godina, a da se oko nje mota neki matorac od 50, ne bi bilo rupe u koju bi mogao da se sakrije i ne bi me uopšte zanimalo koliko je ko razvijen.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Da li su ljudi svesna bića? (Ne bih rekao)12.03.2018. u 20:13 - pre 73 meseci
@Jeftiću, i ti zamišljaš decu.
A jel može 17?
Nego, pogledaj ove linkove što je stavio Boris Tadić da se malo opustiš od te nervoze, posle par slika ćeš se osećati kao u anesteziji i nećeš se više ni sećati ovog foruma
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Da li su ljudi svesna bića? (Ne bih rekao)12.03.2018. u 20:33 - pre 73 meseci
Citat:
pisac:
Možda nije ovo prava tema, ali meni je interesantna ta društvena atmosfera u kojoj ljudi glume uklapanje u moralne vrednosti koje su iz nekog razloga važeće samo da ne bi bili etiketirani. I onda od recimo dve trećine normalnih muškaraca koji bi svakako bez traženja lične karte ebali sočnu zrelu devojku, samo minorna manjina to sme i da kaže a ova plašljiva većina ćuti i javno glumi osuđivanje iako se u sebi slaže. I onda tako zahvaljujući tom kukavičluku lažni moral (ili vlast ili bilo šta drugo) vlada i dalje jer većina jednostavno ne sme da kaže da se ne slaže sa tim tako postavljenim društvenim parametrima plašeći se osude drugih.

Mislis da bi takva "drustvena atmosfera" bila prikladnija, gde dve trecine normalnih muskaraca na glas pricaju kako bi imali seks sa devojkama iz osnovne/srednje skole? Kakva je to tacno poruka drustu, iliti tacnije tim devojkama? Kapiram ja ljudske slobode, ali ti preterujes. Uostalom nisu svi napaljeni likovi kao ti.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Da li su ljudi svesna bića? (Ne bih rekao)12.03.2018. u 21:24 - pre 73 meseci
Citat:
pisac:
@Jeftiću, i ti zamišljaš decu.
A jel može 17?


Može ako momak ima 19-20 i neku, ako je stariji od mene bome bi bilo problema. Doduše uvek bi mogao da se uteši da to nije dobio nogu gde sunce ne sija, već da je to bio samo skup čestica + zakoni fizike.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Da li su ljudi svesna bića? (Ne bih rekao)12.03.2018. u 21:44 - pre 73 meseci
Ma ne morate vi da vrednujete moje mišljenje uopšte, ja ionako samo lupetam gluposti po forumu. Pogledajte kakav je prirodni priraštaj u oblastima koje dele vaša moralna načela i uverite se u njihovu ispravnost kao metode za smanjenje prenaseljenosti Ovo društvo je puno neudatih baba-devojaka od po >35 godina koje (i dalje) jure nekakvu karijeru ili nekakav provod umesto dece i porodice, i ako vi mislite da je to ispravno ko sam ja da se tu mešam. To je bre moderna civilizacija, a ja sam očigledno samo jedan zaostali biološki primitivac kome se ne diže na biometrijsku ličnu kartu ili imovinsko stanje ili strani pasoš nego na neke zastarele davno prevaziđene hiljadama godina korištene biološke parametre.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Da li su ljudi svesna bića? (Ne bih rekao)12.03.2018. u 22:40 - pre 73 meseci
Citat:
pisac:... ja sam... samo jedan zaostali biološki primitivac kome se ne diže...


Najzad, jedno iskreno priznanje...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Da li su ljudi svesna bića? (Ne bih rekao)12.03.2018. u 22:55 - pre 73 meseci
Steta sto na forumu imamo i deklarisanog pedofila.A steta sto i ne zivi u americi da i njima to objasni po pitanju godina.

Mislim da bi mu na gajbu trebala zakucati socijalna sluzba,kad boje razmislim i treba.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Da li su ljudi svesna bića? (Ne bih rekao)12.03.2018. u 22:56 - pre 73 meseci
Citat:
pisac:
Ma ne morate vi da vrednujete moje mišljenje uopšte, ja ionako samo lupetam gluposti po forumu. Pogledajte kakav je prirodni priraštaj u oblastima koje dele vaša moralna načela i uverite se u njihovu ispravnost kao metode za smanjenje prenaseljenosti :D Ovo društvo je puno neudatih baba-devojaka od po >35 godina koje (i dalje) jure nekakvu karijeru ili nekakav provod umesto dece i porodice, i ako vi mislite da je to ispravno ko sam ja da se tu mešam.

Problem je taj sto ti mislis da je nesto "ispravno" ili nije za nekog tamo drugog. I jos maloletnog. To je problem ako mene pitas.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Da li su ljudi svesna bića? (Ne bih rekao)13.03.2018. u 06:22 - pre 73 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:Steta sto na forumu imamo i deklarisanog pedofila

Eto ti si recimo tipičan primer nesvesnog/podsvesnog izvrtanja i etiketiranja da bi realnost prilagodio sebi i svom unutrašnjem porivu a ne da bi uopšte shvatio o čemu se tačno govori. Nisam znao da na forumu imamo deklarisanog pedofila, molim te objasni mi gde je taj da mu dovedemo policiju na vrata? Evo ja baš želim od tebe da čujem pošto deluje da si ti i psiholog i socijalni radnik, staložen i razuman, da nam ukažeš gde je taj kako ti kažeš "pedofil" i na koji način si ti stručno stavio tu etiketu, na osnovu kojih parametara?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Da li su ljudi svesna bića? (Ne bih rekao)13.03.2018. u 08:09 - pre 73 meseci
Dobro pisac, da malo skrenem temu sa tebe licno, kako onda tumacis to da slobodna volja ne postoji i mi smo vec isprogramirani u startu i tvoje tvrdnje da nam kojekakvi vladari iz senke ispiraju mozak i namecu spoljnje vrednosti?

BTW - ne pitam te zato sto ne mislim da se to desava, nego me interesuje kako ti to tumacis...
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Da li su ljudi svesna bića? (Ne bih rekao)13.03.2018. u 08:10 - pre 73 meseci
Ja inače nigde nisam povezao osnovnu školu sa bilo čime što sam rekao, to su povezali drugi jer nisu u stanju da mentalno na pravi način obrade podatak "devojka fizički i mentalno zrela i razvijena", već to kategorišu u neke svoje klase i predstave i zamisli samo na osnovu pomenutih godina, a onda u sebi (što je jako interesantno) vizualizuju sliku cele te kategorije sa svojim prosečnim karakteristikama i zatim donose sopstveni sud na potpuno iskrivljenoj vizualizaciji. Ovo uopšte nije zezanje, tačno znam šta se dešava u tim glavama koje tako razmišljaju: Prvo ekstremne slučajeve razvijenih i spremnih devojaka od recimo 15 godina svrstaju po datumu rođenja u kategoriju osnovne škole a ne po biološkom razvoju u kategoriju završnih razreda srednje škole, a onda sebi u svojim razmišljanjiima uopšte ne predstavljaju sliku te devojke kakva jeste već sliku dece iz osnovne škole, i zatim izvode zaključke na osnovu svoje totalno pogrešne mentalne projekcije.

U lavljem primeru, kao što je teško voditi raspravu sa osobama koje ovako izvrću pojmove i činjenice i nesvesno netačno spajaju naučne termine sa sopstvenim neznanjem i unutrašnjim projekcijama, tako je isto teško voditi i državu odnosno biti vlast koja će od neke države napraviti skup orjentisanih i svesnih individua koje rade u zajedničkom interesu. Odavno sam zaključio da se narodu u stvari ne sme govoriti istina i da su političari čak i prinuđeni da lažu jer masa ljudi nije u mentalnom stanju da misaono kompletno obradi iznetu informaciju na pravi način već je obrađuje delimično ili tendenciozno i izvodi nepravilne zaključke iz iznete istine (u prethodnim postovima vidimo upravo takve primere), a ujedno ta izneta istina pruža određenim zlonamernim individuama prostor za oni namerno izvrću i rekombinuju iznete činjenice i hvataju naivčine radi svojih ciljeva šireći dezinformacije (za sada takav nije naleteo ovde, ali već znam ko će biti u toj grupi ako se pojavi ovde na ovoj temi).

Konkretno na ovom lavljem primeru vidimo da jedna sasvim legalna i prirodna biološka tendencija u sopstvenoj glavi na osnovu pogrešne mentalne projekcije prevrće u nešto sasvim drugo i naziva nekim sasvim drugim terminom isključivo da bi ono što je legalno i prirodno (i zakonito) dobilo nelegalnu konotaciju u skladu sa sopstvenim osećanjem i iskrivljenom predstavom. I to ova pomenuta osoba (kao i neke ranije) izvodi sasvim nesvesno, to je u stvari njen prirodan proces razmišljanja kojim svet oko sebe prilagođava sopstvenim sposobnostima percepcije i razmišljanja, i pronalazi načine da sebi opravda i potvrdi takvo viđenje (u konkretnom primeru nazivajući pedofilijom ono što to nije). To je potpuno nesvesan proces i ta osoba ne može da izađe iz takvog razmišljanja. Čime smo došli opet do naslova teme.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Da li su ljudi svesna bića? (Ne bih rekao)13.03.2018. u 08:14 - pre 73 meseci
Citat:
bananaphone:
Dobro pisac, da malo skrenem temu sa tebe licno, kako onda tumacis to da slobodna volja ne postoji i mi smo vec isprogramirani u startu i tvoje tvrdnje da nam kojekakvi vladari iz senke ispiraju mozak i namecu spoljnje vrednosti?

BTW - ne pitam te zato sto ne mislim da se to desava, nego me interesuje kako ti to tumacis...


Pa to je sve proces koji se dešava, ne vidim kakve veze ima sa slobodnom voljom? I ovo što pišem nije slobodna volja već rezultat ranijih iskustava i reakcije na njih, a i ono što oni rade je isto tako upravo to isto. Rezultat nasleđene konstrukcije mozga, određenih parametara tokom odrastanja, i raznih trenutnih ulaznih parametara na osnovu kojih mozak donosi odluke kakvo delovanje treba da preduzme da bi zadovoljio težnje koje ima, a čiji je smisao najverovatnije da obezbedi sebi ili svojim genima uspešan život. Neko ima želju da vlada i da ispoljava svoju moć jer je takva i konstrukcija mozga i zbir prethodnih traumatičnih ili drugih iskustava, a na poziciji je da to i ostvaruje, i to onda i radi. Neko drugi piskara po forumu jer ima takve porive iz ko zna kakvih razloga, možda želi da promeni svet a možda samo da isprazni nagomilane misli, pa to i radi.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li su ljudi svesna bića? (Ne bih rekao)

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

[ Pregleda: 62321 | Odgovora: 331 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.