Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Strategija nataliteta (teatar apsurda)

elitemadzone.org :: MadZone :: Strategija nataliteta (teatar apsurda)

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 61596 | Odgovora: 329 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Strategija nataliteta - teatar apsurda21.03.2018. u 10:54 - pre 74 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:To je stav nekog ko je tada imao možda 20 godina, doduše ako i dan-danas ima takav stav onda spasavaj se ko može.

23

Ne znam, stavovi se menjaju, nismo u kontaktu pa nemam priliku da je pitam
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Strategija nataliteta - teatar apsurda21.03.2018. u 11:01 - pre 74 meseci
Citat:
DaliborP:Pusti demagogiju. Kakva je paralela promene drustva iz korena sa neobrazovanim zenama koje sede kuci i radjaju decu? Ako vec dajes primere tog tipa, sta si hteo da kazes sa tim?


Pa kakva demagogija, ja ti kažem da je ovo društvo nemoguće promeniti. Ti očekuješ neki recept, treba uraditi AAAA i BBBB pa će ovo društvo da plane sa natalitetom, ali ako uradimo AAAA i BBBB tada ovo društvo više neće biti ovo društvo nego neko drugo. Ne možeš da imaš i jare i pare. Ne možeš da imaš obrazovane karijeristkinje i konzumerke koje će da rađaju gomilu dece u četrdesetoj kada izgrade karijeru i napune stančinu gomilom besmislenih gluposti. Ovo društvo sa ovom postavkom stvari je osuđeno na propast, jednostavno nema mu pomoći, i kao što već napisah, gotovo. Mlaćenje prazne slame. Gubljenje vremena. Teatar apsurda.

Sve što oni ovim merama postižu je da će pare dati onima koji već imaju čopor dece jer ne pripadaju ovom društvu nego nekom drugom društuvu, i time ovim merama bukvalno isteruješ sam sebe iz države. Dakle, Srbi (u Srbiji) sigurno nestaju u budućnosti, nema drugog ishoda.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Strategija nataliteta - teatar apsurda21.03.2018. u 11:13 - pre 74 meseci
Ne ocekujem nikakav recept, niti mislim da ce se bilo sta promeniti. Samo mi je dosta slusati te argumente kako negde tamo zene imaju vise dece. Pa imaju, ali nadji mi zenu koja hoce da zivi takav zivot samo eto da bi doprinela opstanku nacije?

Odbacivanje "zapadnih" vrednosti sta tacno treba da znaci? Pa nije konzumerizam jedina stvar koja bi trebala da se odbaci, treba odbaciti masovno opismenjavanje i obrazovanje, zenska prava, itd da bi doslo do skoka nataliteta, tj da bi primorali zenu da radja - a od toga naravno nema nista, niti treba da bude.

 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Strategija nataliteta - teatar apsurda21.03.2018. u 11:22 - pre 74 meseci
To je tvoja interpretacija onoga što sam ja rekao. Naravno netačna. Ja sam napisao, a ti si izostavio propagandu, odnosno običan optimizam.

Natalitet će se povećati onoga trenutka kada izbaciš zapadne gluposti sa medija, i objasniš ljudima zašto je u Srbiji bolje nego u najvećem delu planete. To se naravno neće deseti iz prostog razloga jer ovom državom više i ne upravlja Vučko i klika već upravo oni sa zapada koji ovde plasiraju svoje gluposti radi sopstvene zarade, i njima ne odgovara da odbaciš njihove vrednosti. A takođe im jako odogovara onaj pesimizam koji se stalno prosipa sa medija, kako je u Srbiji loše, ne valja, tamo negde je mnogo bolje. To uopšte nije slučajno.

Dakle, trerba promeniti način razmišljanja a to se neće desiti jer taj način razmišljanja uopšte nije pod našom kontrolom nego dolazi od jačih koji su ovde i sproveli ratove da bi "zavadili pa vladali", i gotovo. I uostalom čovečanstvo je razmaženo, tu nema povratka. Sada mu oduzmi to što je imalo, pa će biti još manje dece.

Natalitet će se povećati tek kada se sistem resetuje posle nekog atomskog rata ili slične epske katastrofe (možda bi u epske katastrofe mogli da svrstamo i propast konzumerizma zajedno sa američkiim dolarom, ali ne verujem da to može doći bez rata). Sve u svemu, nebitno.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Strategija nataliteta - teatar apsurda21.03.2018. u 11:29 - pre 74 meseci
Citat:
pisac:Natalitet će se povećati onoga trenutka kada izbaciš zapadne gluposti sa medija, i objasniš ljudima zašto je u Srbiji bolje nego u najvećem delu planete.

A ko ce ti tacno poverovati u to? Mislim moze to, ali da napravis drzavu kao sto je Severna Koreja. Onda si najbolji na svetu.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Strategija nataliteta - teatar apsurda21.03.2018. u 11:35 - pre 74 meseci
Citat:
pisac
Natalitet će se povećati onoga trenutka kada izbaciš zapadne gluposti sa medija, i objasniš ljudima zašto je u Srbiji bolje nego u najvećem delu planete. To se naravno neće deseti iz prostog razloga jer ovom državom više i ne upravlja Vučko i klika već upravo oni sa zapada koji ovde plasiraju svoje gluposti radi sopstvene zarade, i njima ne odgovara da odbaciš njihove vrednosti. A takođe im jako odogovara onaj pesimizam koji se stalno prosipa sa medija, kako je u Srbiji loše, ne valja, tamo negde je mnogo bolje. To uopšte nije slučajno.


Hahah, ala si ti naivan.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Strategija nataliteta - teatar apsurda21.03.2018. u 11:43 - pre 74 meseci
Hehe, nisam nimalo nego si ti. Da bi se natalitet povećao moraš da se odrekneš kulture (razmaženost, konzumerizam) u koju veruješ i koju slediš, a pošto se to neće desiti onda nema šta da pričamo dalje. U stvari ima jedna stvar koju je pomenuo Java, ali mrzi me sada da repliciram, to ću kasnije.
 
Odgovor na temu

belbeg

Član broj: 337753
Poruke: 177



+205 Profil

icon Re: Strategija nataliteta - teatar apsurda21.03.2018. u 11:47 - pre 74 meseci
Pisac, jest da umeš da zastraniš ali često pogađaš u cilj.
Na žalost, pisati o Srbiji na prozapadnom forumu, gde većina guta zapadnu propagandu bez žvakanja, bespredmetno je.
Čitaj samo komentare i sve je jasno kao sunčan dan.
Odabrao sam iz šume Dalibora. Klasičan primer pelikana, koji guta bez žvakanja, i na sve gleda crno belo. Ako nije zapad onda je S.Koreja. Takvi su i ostali, ili još gori, poput nesrećnog ssi-ja. Ne daj Bože nikome živeti sa takvim shvatanjima.
Da skratim, gluvim pričaš a slepim pišeš.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Strategija nataliteta - teatar apsurda21.03.2018. u 12:03 - pre 74 meseci
@pisac - masis poentu, nema potrebe da ljudi budu siromasni da bi imali gomilu dece. Potrebno je da imaju neka sredstva da bi mogli da odgoje normalno potomstvo.

Fora je da ne budu konzumeri, a ti mozes da budes milioner samo fokusiran na investiranje a ne na razbacivanje lovom. Mislis da su ortodoksni jevreji sirotinja o kojoj ti pricas?
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Strategija nataliteta - teatar apsurda21.03.2018. u 12:09 - pre 74 meseci
Citat:
DaliborP:Pusti demagogiju. Kakva je paralela promene drustva iz korena sa neobrazovanim zenama koje sede kuci i radjaju decu? Ako vec dajes primere tog tipa, sta si hteo da kazes sa tim?


 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Strategija nataliteta - teatar apsurda21.03.2018. u 12:13 - pre 74 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:
Citat:
pisac: Sad ću da ti kažem šta mi je rekla jedna studentkinja medicine, jednom davno, kada sam joj pomenuo kondom. Rekla je "Ja sa time nikada". Kada sam je pitao za bolesti, dotična studentkinja (sada je već odavno doktorka) je rekla: "Šta je suđeno, suđeno je". To, to je dakle doktorski stav, sa najvišeg zdravstvenog nivoa :D


To je stav nekog ko je tada imao možda 20 godina, doduše ako i dan-danas ima takav stav onda spasavaj se ko može. :D


Ako se vodi računa i ako se partneri menjaju umereno ili ispod proseka, do nije problem uopšte. E sad ako on-ona svakog vikenda ima "nebavezan sex" birajuću partnera u zamračenoj, prostoriji sa glasnom muzikom pod dejstvom alkohola i koje čega onda to može da bude problem.

Ta priča oko kondoma je prenaduvana. Čak i ako neko ima normalan sex sa osobom zaraženom hivom jako je mala verovatnoća da će se zaraziti. Ostale venerične bolesti obično se manifestuju nekim simptomima tako da ako imate sex sa osobom kojoj verujete (što je btw normalno ponašanje) ne bi trebalo da bude problema.
Neželjene trudnoće isto se lako kontrulišu bez kondoma. Napuni je majstor dobro par puta tu negde oko plodnih dana i onda se čude kako je zatrudnela, pa jbg.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Strategija nataliteta - teatar apsurda21.03.2018. u 12:18 - pre 74 meseci
Citat:
pisac: Hehe, nisam nimalo nego si ti. Da bi se natalitet povećao moraš da se odrekneš kulture (razmaženost, konzumerizam) u koju veruješ i koju slediš, a pošto se to neće desiti onda nema šta da pričamo dalje. U stvari ima jedna stvar koju je pomenuo Java, ali mrzi me sada da repliciram, to ću kasnije.


Koja razmaženost, konzumerizam 50-ih i 60-ih godina, dok su neposlušne još slali na Goli otok? Možeš fantazirati šta hoćeš, ali podaci te demantuju.

Citat:
dusanboss:
Citat:
Miroslav Jeftić:
Citat:
pisac: Sad ću da ti kažem šta mi je rekla jedna studentkinja medicine, jednom davno, kada sam joj pomenuo kondom. Rekla je "Ja sa time nikada". Kada sam je pitao za bolesti, dotična studentkinja (sada je već odavno doktorka) je rekla: "Šta je suđeno, suđeno je". To, to je dakle doktorski stav, sa najvišeg zdravstvenog nivoa


To je stav nekog ko je tada imao možda 20 godina, doduše ako i dan-danas ima takav stav onda spasavaj se ko može.


Ako se vodi računa i ako se partneri menjaju umereno ili ispod proseka, do nije problem uopšte. E sad ako on-ona svakog vikenda ima "nebavezan sex" birajuću partnera u zamračenoj, prostoriji sa glasnom muzikom pod dejstvom alkohola i koje čega onda to može da bude problem.

Ta priča oko kondoma je prenaduvana. Čak i ako neko ima normalan sex sa osobom zaraženom hivom jako je mala verovatnoća da će se zaraziti. Ostale venerične bolesti obično se manifestuju nekim simptomima tako da ako imate sex sa osobom kojoj verujete (što je btw normalno ponašanje) ne bi trebalo da bude problema.
Neželjene trudnoće isto se lako kontrulišu bez kondoma. Napuni je majstor dobro par puta tu negde oko plodnih dana i onda se čude kako je zatrudnela, pa jbg.


Nije problem sve dok ne postane problem.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Strategija nataliteta - teatar apsurda21.03.2018. u 12:25 - pre 74 meseci
Citat:
ssi:
Citat:
pisac: Dalibore, nemoj da se spuštaš na nivo zaključivanja koji ima ssi.
Ja ti samo iznosim činjenice, a ti izvodi zaključke shodno svojim kapacitetima ali nemoj te zaključke meni da stavljaš u usta.


Da, to je glavna poruka ovih sto "brinu o migrantima i brojnom stanju bele rase".

Znas na koju ekipu mislim. Oni... desno, jako desno.


Pa vi i vaši ludački stavovi (vi levo, jako levo) koji prkose i zdravom razumu i nauci sve više terate mnoge nas koji smo bili umerno levo ili nutralni da idemo sve desnije.

Naravno da brinem o migrantima. Šta vi mislite šta će se desiti sa njima? Prihvatiće evropske vrednosti i kulturu? Kako da ne. Za brojno stanje bele rase me zabole, ali me brine šta će biti sa Evropskim vrednostim i načinom života. Sve mi se čini da će biti zamnjeni kozojeb kulturom.

I da, narvno da je naša kultura bolje, naprednija i razvijenija od ne znam afričke ili serdnjoistočne.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Strategija nataliteta - teatar apsurda21.03.2018. u 12:30 - pre 74 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:


Nije problem sve dok ne postane problem.


Suština je da za to postoji jako mala verovatnoća ako se poštuju neka pravila sexualnog ponašanja da kažem kulture.

Tako za ženu koja mnogo menje pratnere možemo reći da je sexualno nekulturana (kurva zvuči ružno )
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.177.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Strategija nataliteta - teatar apsurda21.03.2018. u 12:49 - pre 74 meseci
Citat:
dusanboss: Ako se vodi računa i ako se partneri menjaju umereno ili ispod proseka, do nije problem uopšte. E sad ako on-ona svakog vikenda ima "nebavezan sex" birajuću partnera u zamračenoj, prostoriji sa glasnom muzikom pod dejstvom alkohola i koje čega onda to može da bude problem.

Ta priča oko kondoma je prenaduvana. Čak i ako neko ima normalan sex sa osobom zaraženom hivom jako je mala verovatnoća da će se zaraziti. Ostale venerične bolesti obično se manifestuju nekim simptomima tako da ako imate sex sa osobom kojoj verujete (što je btw normalno ponašanje) ne bi trebalo da bude problema.
Neželjene trudnoće isto se lako kontrulišu bez kondoma. Napuni je majstor dobro par puta tu negde oko plodnih dana i onda se čude kako je zatrudnela, pa jbg.


Da li si ti normalan sta pises? Dovoljno je da vaginalna tecnost padne na glans penisa, ili bilo koju ranu, ili sluzokozu uopste, i zarazen si. Slicno vazi i za spermu i krv.

https://www.cdc.gov/hiv/basics/transmission.html

Citat:
You can get or transmit HIV only through specific activities. Most commonly, people get or transmit HIV through sexual behaviors and needle or syringe use.

Only certain body fluids—blood, semen (cum), pre-seminal fluid (pre-cum), rectal fluids, vaginal fluids, and breast milk—from a person who has HIV can transmit HIV. These fluids must come in contact with a mucous membrane or damaged tissue or be directly injected into the bloodstream (from a needle or syringe) for transmission to occur. Mucous membranes are found inside the rectum, vagina, penis, and mouth.

In the United States, HIV is spread mainly by

Having anal or vaginal sex with someone who has HIV without using a condom or taking medicines to prevent or treat HIV.
For the HIV-negative partner, receptive anal sex (bottoming) is the highest-risk sexual behavior, but you can also get HIV from insertive anal sex (topping).
Either partner can get HIV through vaginal sex, though it is less risky for getting HIV than receptive anal sex.
Sharing needles or syringes, rinse water, or other equipment (works) used to prepare drugs for injection with someone who has HIV. HIV can live in a used needle up to 42 days depending on temperature and other factors.

Less commonly, HIV may be spread

From mother to child during pregnancy, birth, or breastfeeding. Although the risk can be high if a mother is living with HIV and not taking medicine, recommendations to test all pregnant women for HIV and start HIV treatment immediately have lowered the number of babies who are born with HIV.
By being stuck with an HIV-contaminated needle or other sharp object. This is a risk mainly for health care workers.

In extremely rare cases, HIV has been transmitted by

Oral sex—putting the mouth on the penis (fellatio), vagina (cunnilingus), or anus (rimming). In general, there’s little to no risk of getting HIV from oral sex. But transmission of HIV, though extremely rare, is theoretically possible if an HIV-positive man ejaculates in his partner’s mouth during oral sex. To learn more about how to lower your risk, see Oral Sex and HIV Risk.
Receiving blood transfusions, blood products, or organ/tissue transplants that are contaminated with HIV. This was more common in the early years of HIV, but now the risk is extremely small because of rigorous testing of the US blood supply and donated organs and tissues.
Eating food that has been pre-chewed by an HIV-infected person. The contamination occurs when infected blood from a caregiver’s mouth mixes with food while chewing. The only known cases are among infants.
Being bitten by a person with HIV. Each of the very small number of documented cases has involved severe trauma with extensive tissue damage and the presence of blood. There is no risk of transmission if the skin is not broken.
Contact between broken skin, wounds, or mucous membranes and HIV-infected blood or blood-contaminated body fluids.
Deep, open-mouth kissing if both partners have sores or bleeding gums and blood from the HIV-positive partner gets into the bloodstream of the HIV-negative partner. HIV is not spread through saliva.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
178.250.138.210



+1064 Profil

icon Re: Strategija nataliteta - teatar apsurda21.03.2018. u 12:56 - pre 74 meseci
pisac izvali: "Sad ću da ti kažem šta mi je rekla jedna studentkinja medicine, jednom davno, kada sam joj pomenuo kondom. Rekla je "Ja sa time nikada". Kada sam je pitao za bolesti, dotična studentkinja (sada je već odavno doktorka) je rekla: "Šta je suđeno, suđeno je". To, to je dakle doktorski stav, sa najvišeg zdravstvenog nivoa "

Ma nemoj, sv estudentkinje nece kondom. Bice pre da muska populacija ne voli kondom zbog zatucanosti...
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Strategija nataliteta - teatar apsurda21.03.2018. u 12:56 - pre 74 meseci
Citat:
bananaphone:@pisac - masis poentu, nema potrebe da ljudi budu siromasni da bi imali gomilu dece.

Ja nisam to ni rekao, a ni pomislio. Potrebno je da izađu iz kulture koju slede, a to se neće desiti jer je ta kultura osnova zapadnog stila života. Kada kažem zapadnog, to važi i za Rusiju i sve zemlje koje su primile taj zapadni mentalitet.

I nije samo konzumerizam, nego i razmaženost (čak je ovo i veći faktor). Uostalom sve je rečeno već u prvom postu i na prvoj strani a sve ostalo je razvlačenje već razvučenog testa, sem onog pesimizma/optimizma koje je faktor koji nije pomenut na početku a kome su doprinele korisne sugestije.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Strategija nataliteta - teatar apsurda21.03.2018. u 13:04 - pre 74 meseci
Citat:
dusanboss: Suština je da za to postoji jako mala verovatnoća ako se poštuju neka pravila sexualnog ponašanja da kažem kulture.

Tako za ženu koja mnogo menje pratnere možemo reći da je sexualno nekulturana (kurva zvuči ružno )


Nije uopšte mala, ima gomila istraživanja gde se u procenat maltene računa kolika je, ali kome je ok da rizikuje, to je njegova stvar.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Strategija nataliteta - teatar apsurda21.03.2018. u 13:04 - pre 74 meseci
Citat:
Java Beograd:U prošlom / pretprošlom veku, kad nije bilo penzija i socijalne brige o starima - starost bez dece je značilo umiranje od gladi. Pomisli samo, da li je umoran starac od 70 / 80 god mogao da seče drva u šumi, da cepa za ogrev, da ore, da seje, žanje ? Nije.
Zato, sa dva ili tri sina, i njihovim snajama i unucima, mirna starost, u toplom domu bez brige za hranom je bila zagarantovana.
Naravno, bolesti su uzimale danak, posebno među malom decom, pa da bi neko imao dva odrasla sina koja će da vode domaćinstvo, morao je da izrodi bar četvoro, petoro dece. Ako ne i više.

Dakle, STRAH OD STAROSTI I BORBA ZA GOLI ŽIVOT U STAROSTI je terala ljude da rađaju više dece.


Ma tada se živelo malo kraće. Ali su se i deca rađala malo (mnogo) ranije tako da imaš poentu.

Ona mera koja bi možda dala nekog efekta je:
1) Da pravu penziju primaju samo oni koji imaju decu, i to u skladu sa time koliko dece im je zaposleno u zemlji i koliko zarađuju, a da ostali primaju samo neku crkavicu minorno uvećanu za svoj raniji novčani doprinos društvu, čisto da ne umru od gladi.
2) Da se zabrane privatni penzioni fondovi.

Oni koji ne mogu da prave decu neka usvajaju. A lezbosima i pešovanima naravno ne bi bilo moguće usvajanje (logično), ali time bi oni praktično bili diskriminisani po pitanju penzije pa se zaključak sam nameće u ovoj državi kojom vladaju liberali.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Strategija nataliteta - teatar apsurda21.03.2018. u 13:17 - pre 74 meseci
Hahaha, ovo je genijalno.

Evolucija upravo tako funkcioniše, i zato se dešava upravo to što se dešava. Grane koje nisu sposobne da se reprodukuju nestaju, a oni koji su sposobni zauzimaju teritorije. Kultura, obrazovanje i inteligencija su bitni samo onoliko koliko mogu da doprinesu da se svoje seme širi a tuđe zatre.

To je brutalna istina koja je fascinantno jednostavna, a krajnje strana ljudskom poimanju "civilizacije".

Citat:
HoT_Steppa:


 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Strategija nataliteta (teatar apsurda)

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 61596 | Odgovora: 329 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.