Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja - INVERTER

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - INVERTER
(Zaključana tema (lock), by SG kamikaza) (HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 634037 | Odgovora: 2579 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER10.11.2018. u 14:44 - pre 65 meseci
Nije prvi model, nego je u trenutnoj ponudi osnovni/budžetski model.
Bez nekih fensi funkcija i dodataka.
 
0

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER10.11.2018. u 17:03 - pre 65 meseci
Citat:
SG kamikaza:
Citat:
Romel68:
Zainteresovan vašom pričom potražio sam koji Fujitsu se prodaje u Srbiji sa R32 i pronašao Fujitsu 12 KGCA. Snaga hlađenja 3.5 kw, snaga grejanja 4.0 kw, maksimalna potrošnja energije 1.3 kw, snaga grejanja na -10 iznosi 2.5 kw.



Gde si uspeo to naći?
U T&D manually, za taj model stoje neke druge cifre.

Našao sam u tehničkom opisu na sajtu Viakoma, ukoliko sam dobro ukapirao to je generalni uvoznik za Fujitsu. Zato smatram da su podaci tačni al opet sam to izneo ovde upravo da bi neko ispravio ako je greška. Uđi u sajt i videćeš u opisu klime.
Al vidi, njima treba da je jasno da kupac nije monter i da kupac klime ne zna drugačije da tumači nego kako je napisano.
Evo sad čitam podatke koje si okačio, ovo je druga priča, fantastična klima.

Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
0

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER10.11.2018. u 17:52 - pre 65 meseci
Event kaže za taj model :

COP@tbiv (-7) 3.14
Ph@tbiv 2.21 kw

COP@TOL (-15) 2.81
Ph@TOL 2.15


http://www.eurovent-certificat...ffiche=21&indice_affiche=1

 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2025
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER10.11.2018. u 20:16 - pre 65 meseci
Citat:
zoxor:
Zato i daje Fujitsu vise energije.
Nasviran je do kriticne tacke.


ne vidim kolega ja tu neku razliku.


FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

dusan.savkovic
nekad student, sada profesor tehnike i
informatike na privremenom radu u
servisu bele tehnike
Vrnjacka Banja

Član broj: 219841
Poruke: 24
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER10.11.2018. u 20:53 - pre 65 meseci
pozdrav, ljudi...pre svega da napomenem da su ovo moja licna iskustva...
mogu da kazem da vodite ovde sasvim interesantnu diskusiju...
ja radim u prodavnici koja se izmedju ostalog bavi prodajom i ugradnjom klima uredjaja...
mogu da kazem da sam za ove 4 godine imao vrlo malo iskustva sa kupcima koji su bili upoznati sa eurovent-om i ostalim testiranjima klima uredjaja, nezavisnim ili sponzorisanim...ljudima je prevashodno bitna preporuka i da trazeni uredjaj moze da im ispuni ocekivanja...sto opet zavisi od ocekivanja kupca...
sto se tice invertera, prva vazna karakteristika je da moze da ima radi do npr-15, pa tek onda zatim potrosnja klima uredjaja...
iako mi ja naglasim da je stvar upravo suprotna...sva moja podpitanja se odnose na kvadraturu, izolaciju i samu prostoriju...
vrlo je bitno i naglasiti da uredjaj mora da bude 24/7 u modu grejanja, posto to ljudi ne znaju niti im to na reklami neko sugerise...to su moja iskustva kao prodavca u inverter slucaju...
sto se tice iskustava sa markama klima uredjaja, mogu samo da govorim kroz polje reklamacija i broj prodatih uredjaja...

LG mi belezi konstatan pad prodaje, od kad nema model e12em/ez varijantu usled cene i usled slabe reklame...i javlja se problem sa elektronikom nakon isteka garancije,vezano za neke modele...3xe09sq i jedna slika 12btu, mesec dana nakon 3god...
Midea sa Mission linijom mi je najprodavanija...za mislim 2,3 godine koliko je aktuelna, jedna reklamacija na 18...fabricki neispravan kompresor...reseno zamenom spoljne...ultimate comfort smo prodali jedan...cinii mi se da je ok...
Gree modeli lomo i viola se sasvim fino prodaju, pre svega viola...bez reklamacija za sada...Amber(r32) i hansol prodao jednu 24-ku, odnosno 18-cu...sp jedinice ogromne velicine...
Daikin sam realno slabo prodavao...sad kad je pala cena btx35(zadnja 3 meseca), mozda to i bude bolje...
Fujitsu imam u ponudi relativno skoro, imam jedan stariji inverter u radnji, nisam se posteno ogrejao na njega(15m2, plocice dole i visok plafon)...
od Toshibe jedan Suzumi 13-ca model r32, uvezen prosle god u novembru...Panasonic nisam uspeo da prodam jos uvek, Samsung nisam imao iskustva, Mitsu takodje...

sto se tice nize klase, cena oko 40k, svi ti uredjaji su brendirani od drugih prethodnih proizvodjaca npr. Bergen(gree), Polar(chigo, gree), Vivax, Hyundai(midea, za hy nisam siguran, ambalaza mi je licila), Favorit(TCL je isto niza klasa) itd...

U medjuvremenu, meni je dosla na red klima za grejanje...prostorija ~20m2, bez izolacije, sa stavljenom min vunom 10cm iznad odnedavno, od danas postavljenim pvc prozorima, dve suncane strane(dva spoljna zida) i kuca gde se greje samo ispod jedna prostorija(dnevna soba)...izbor je pao na klimu zato sto nisam imao sredstava i za kotao i za ogrev za njega...klima mi je bila sigurno resenje, probam da se grejem, ako ne uspem, ostace za hladjenje, ako uspem super...prethodno je soba bila grejana samo sa 2.5kW Ta peci i mogla je da se koristi samo za spavanje...nisam bio siguran da klima moze da mi odradi posao u ovakvoj situaciji neizolovane kuce i svega, te sam u startu otpisao amber model...skoro dupla razlika u ceni, a nisam siguran da li uredjaj uopste moze da postigne upotrebljiv nivo grejanja...(prosle godine sam se odusevio velicinom hansol 18-ce, a ove amber 24-om)
i od svih ovih modela suzim izbor na mission, violu, lomo, bergen profi, sve 12btu...i iz izbora mi ispadne lomo, posto po grafiku vuce vise struje od viole na istom broju obrtaja, dok im T karakteristike slicna, da ne kazem ista po grafiku...zato sam racunao da je veci potrosac nekih 20-25%...bergen sam otpisao, ako je vec brendiran gree i nece da mi posalju service manual, bolje da uzmem pravi, za malu razliku...
izmedju mission i viole sam prednost dao violi, usled wifi kontrole i 5 god garancije...i to da nju mogu da razvucem na rate... :)...nisam previse racunao na COP faktor...posto je ionako meren na 7C...
klima je ugradjena 15.10...do trenutka pisanja je potrosila 42kwh, nocu namestena temperatura od 18C sleep mode 00-06:45 okvirno, od 17-23h od 19-21C, zavisno od raspolozenja, obicno ...standby joj je ~10W...merim prosto meracem, nek mu greska bude+-5%...planiram da vodim evidenciju, pa cu i samim tim videti da li je moja logika bila ispravna, na dnevnom nivou...i da li cu uspeti da se ogrejem kako treba, naravno...to cu postavljati periodicno

dole sam zakacio izvadjene karakteristike na grejanju za daikin btx35, mission 12, lomo 09-12, fujitsu 12lmca i 12llce, viola 09-12 iz service manual-a...ja ne vidim da po odnosu potrosnje i izlazne snage fujitsu ima bolju karakteristiku od ostalih uredjaja...po cop-u na -15/20C ide midea 2.35, lmca 1.75, llce 2.08, daikin nema kark za -15, za -10 je 2.74, za gree je malo komplikovano, ali da probamo ovako...ukoliko sam to dobro izracunao zbog uzete vrednosti maks ulazne snage...
viola opada na ~52% na -15, sto je 4.4kW*0.52=2.28kW / 1.5 max ulaz prema spec = 1.5...dok je lomo isto na ~52% 3.8*0.52=1.97/1.5 max ulaz prema spec=1.31...sto onih mojih 20-25% degradirana na nekih 14%...sve ovo ne vazi ukoliko rps kompresora na -15 je ,lupam, 60-80rps i ulazna struja dosta manja od ove varijante na max ulazu(1500/230)ili ako je ona iz propisane tabele za violu 5.3A(2280/(5.3*220)=1.95), sto je malo bolje...

Ukoliko neko ima neki drugi racun, nek javi, da ne ispadne da sam se bas mnogo zeznuo... :)

Da sam pre citao forum, definitivno bih razmislio i o fujitsu varijanti, ali bih najverovatnije otpisao zbog nedostatka novca u datom trenutku...

Ovde sam vam predstavio moj ugao kao kupca iako sam prodavac...

U svakom slucaju, na forum sam dosao da vidim ima li ko, pored mene, problem sa GREE+ aplikacijom, i kontrolom van maticne wifi mreze, sa europe servera...dok starija verzija wifi smart radi bez problema...daikin i midea aplikacije su dobre, mislim da imaju i trenutnu potrosnju...gree je onako traljava, nema potrosnju i trenutno je bagovita...

I ostadoh ceo dan citajuci iskustva i razna tumacenja i ostalo...i svasta racunah...








Prikačeni fajlovi
 
0

EAP

Član broj: 338936
Poruke: 67



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER10.11.2018. u 21:12 - pre 65 meseci
Citat:
vrlo je bitno i naglasiti da uredjaj mora da bude 24/7 u modu grejanja, posto to ljudi ne znaju niti im to na reklami neko sugerise...to su moja iskustva kao prodavca u inverter slucaju...


ovaj dio ne razumem
zašto inverter mora da bude 24/7 u modu grejanja?
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER10.11.2018. u 21:28 - pre 65 meseci
Citat:
tvrdoglavi:
Citat:
zoxor:
Zato i daje Fujitsu vise energije.
Nasviran je do kriticne tacke.


ne vidim kolega ja tu neku razliku.



Neko rece da split ide do 66 sto je nenormalno ako je podatak uopste tacan ali ako je to zabranjena zona za uredjaj onda je ok.
Ali na prvu loptu mi je bilo objasnjenje za neke stvari
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

Isaak

Član broj: 339096
Poruke: 67
*.static.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER10.11.2018. u 21:55 - pre 65 meseci
Citat:
SG kamikaza:
Nije prvi model, nego je u trenutnoj ponudi osnovni/budžetski model.
Bez nekih fensi funkcija i dodataka.


Hvala na objašnjenju. Dakle, neki stariji model je možda i bolji. Ali recimo ta LGC, kako se nosi u odnosu na LLCE? Kako čitam LLCE je izuzetno dobra klima, dupli izmenjivač, velika gustina, pušta komresor da podivlja ako zatreba, a ima i solidan COP.

Ne znam zašto, ali sam se zalepio za midea mission 12 i 12LLCE, čitajući ovde i na drugim mestima, deluju mi kao najbolje rešenje u ovom cenovnom rangu. Midea deluje kao klima sa malo više fensi stvari, a fujitsu mi je ipak pouzdaniji. Relevantan bi bio neko ko ima obe i može da ih uporedi.
Inače, lično mišljenje, ako ta midea mission 12 bude da se pokaže kao dugotrajna, to je onda pun pogodak. Kod nje mi je samo to diskutabilno.

Hvala svima na odgovorima. Spremam se za dogodine za ulaganje u izolaciju i za početak jednu klimu i ne želim da pogrešim.
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER11.11.2018. u 02:13 - pre 65 meseci
Citat:
driverxl:
Dobar dan.Bez zelje da ulazim u ove strucne diskusije koje u biti nemaju nikakv efekat a jos manje korsit za prosecnog korisnika kome treba klima za grejanje, jer osim efekta pukog prodavanja nekog vlastitog znanja za koje svako ovde na forumu misli da je bas njegovo najvece i najbolje, drugog efektra licno ne vidim kao obican tj.prosecan korisnik.Kupujem klimu da me greje, klimu koja ce da me greje i na vrlo niskim temepreturama, klimu uz koju mi ne treba dodatna grejalica na vrlo niskim temepraturama , klimu koja ce lepo tj. ne previse bucno da radi i da uz sve to ne potorsi neku eneormnu kolicinu struje, nista drugo.


Pazi, sve počinje od toga što si ti rekao, ali ljudi onda krenu da razmišljaju:

1. Da može da me ogreje, ostalo je nebitno, ali pošto svaka može da ogreje, sledeće pitanje je...
2. Koliko je pouzdana? Da mi ne crkne sledeće zime kad mi najviše treba, a servisa i delova nema.
3. Da me ne budi noću, dakle da se manje čuje.
4. Da lepše greje, što znači da ima gomilu krilaca kojima može da usmeri vazuduh gre treba.
5. Da ne miriše na hemiju i bakterije.
6. Da pristojno izgleda, a ako je samo 1500 din skuplje, može da ima i Jenna Jameson na masci.
7. Da meri tamo gde sam ja, tj. da ima temperaturni senzor u daljinskom. Ne zanima me kolika je temperatura gore pri plafonu, već ovde gde je ležim.
8. Da kulturnije greje - da ima bolju modulaciju.
9. Da ima WiFi, da mogu da je štelujem i pratim i kad sam vani.
10. Da manje troši od drugih klima, a da daje isto toplote
11. itd...

Dodatna grejalica uvek treba da stoji u malom mozgu. Nebitno da li zabaguje klima ili bude ekstremno niska temperatura.
No, to nije nešto bitno jer za slučaj takve potrebe uvek može jeftino da se uzme u radnji:
https://www.olimpsport.rs/cata.../prosto-grejalica-2000w-fh-a01





Citat:
bordzija:
@driverxl ti sve kao neću u sitna crevca ne zanima te dal troši i koliko struje a budiš se u 5 ujutro da pogledaš na meraču struje koliko klima u tom trenutku troši? Malo mi to nelogično umesto da izneseš utiske kako je kineska klima lepa i dobra po ceni nekog daikina ili fujitsu a ti oka nisi sklopio.


Pa ustaje čovek u pet da seče drva, šta tu ima čudno?

Citat:
dusan.savkovic:
dole sam zakacio izvadjene karakteristike na grejanju za daikin btx35, mission 12, lomo 09-12, fujitsu 12lmca i 12llce, viola 09-12 iz service manual-a...ja ne vidim da po odnosu potrosnje i izlazne snage fujitsu ima bolju karakteristiku od ostalih uredjaja...po cop-u na -15/20C ide midea 2.35, lmca 1.75, llce 2.08, daikin nema kark za -15, za -10 je 2.74, za gree je malo komplikovano, ali da probamo ovako...ukoliko sam to dobro izracunao zbog uzete vrednosti maks ulazne snage...
viola opada na ~52% na -15, sto je 4.4kW*0.52=2.28kW / 1.5 max ulaz prema spec = 1.5...dok je lomo isto na ~52% 3.8*0.52=1.97/1.5 max ulaz prema spec=1.31...sto onih mojih 20-25% degradirana na nekih 14%...sve ovo ne vazi ukoliko rps kompresora na -15 je ,lupam, 60-80rps i ulazna struja dosta manja od ove varijante na max ulazu(1500/230)ili ako je ona iz propisane tabele za violu 5.3A(2280/(5.3*220)=1.95), sto je malo bolje...


Ajd' pitaj nešto konkretno Ne mogu da pratim ove brojeve
Sve ti to dođe na slično. Koliko para toliko muzike. I nemoj da gledaš COP-ove na -15 ºC pri maksimalnoj snazi. To je režim u kome ti klima neće skoro nikada raditi.

 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER11.11.2018. u 08:02 - pre 65 meseci
@Isaak
LGC je bolji i od LM modela a malo slabiji od LU. LLCE je niza klasa.
Midea Mission 12 ti je iste snage kao 09 LLCA. 12 LLCE ima dvoredni kondezator u spoljnoj i jaca je jer Mission ima jednoredni. Uzmi LLCE i ne razmisljaj.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER11.11.2018. u 08:28 - pre 65 meseci
Razlika između kineskih klima i japanskih je u konstrukciji a prvenstveno u podacima na papiru. Razlika između ulaznih modela naravno, evo vivax q 12 koji sam ja uzeo košta 300 evra. Fujitsu llcc 12 košta 500 evra. Skoro identične karakteristike na papiru. Kada ih otvoriš imaš šta da vidiš vivax jednostruki izmenjivač u spoljašnjoj, fujitsu dupli. Da uzmem jači model vivaxa za grejanje sa duplim izmenjivačem u spoljašnjoj košta više nego fujitsu. Da bih dobio to što mi treba za grejanje od kineza treba da dajem više para nego za ulazni model tamo nekog fujitsua ili daikina? Jel vam sad jasna prevara sa kineskim klimama gree midea vivax i slično?

O kvalitetu i dugotrajnosti nebih pričao, mogao bi do preksutra.


[Ovu poruku je menjao bordzija dana 11.11.2018. u 09:38 GMT+1]
Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER11.11.2018. u 08:44 - pre 65 meseci
Da, razlika je sto na Japanskim (uslovno receno jer se vecina pravi u Kini) podaci na papiru su tacni dok Kinezi muljaju i lupaju neke podatke. Naravno ne svi ali vecina jer tako oni rade.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
+1

dusan.savkovic
nekad student, sada profesor tehnike i
informatike na privremenom radu u
servisu bele tehnike
Vrnjacka Banja

Član broj: 219841
Poruke: 24
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER11.11.2018. u 09:06 - pre 65 meseci
@EAP
prevashodno preporuka proizvodjaca/uvoznika/distributera...nazovi ga kako hoces...meni je ta logika ok, lakse je odrzavati zadatu temperaturu na par sati nego stalno velike padove u temperaturi(kad imas izolaciju, onda nemas velike razlike u T, ali opet logika vazi)...mislim da u svakom katalogu vezanom za invertere imas grafik tako neke simulacije...ubacio sam dole prvi koji sam nasao...

@cronnin
gledao sam -15C/20C kao najgori scenario...da dodje na slicno, to se slazem...
sto se tice koliko para/toliko muzike, to ce uvek biti...nekad i nekad se javi izuzetak u pozitivnom kontekstu, a vrlo cesce u negativnom...da stvar ne vredi para, bez obzira sta pise na njoj...
da se vratim na tvoj spisak od 11 stavki...
da prokomentarisem 1. u mojim uslovima(bez izolacije, losa stolarija, velika povrsina) nisam bio siguran da li klima uredjaj moze da mi ugreje sobu, realno...da sam bio apsolutno siguran da ce moci, verovatno bih ulozio u neki jos ozbiljniji uredjaj od viole...ovako sam se vodio logikom, necu da uzimam donji segment, nije mi to pouzdano, iako ni oni nemaju reklamacija, po mom iskustvu...uzecu neku sredinu, sto mi je viola i bila, da probam pa sta bude...razliku od 20tak izmedju on/off varijante i inverter cu da prebolim nekako, u svakom slucaju mi treba za hladjenje, a i vratice se kroz struju, nek ustedi 500din mesecno u proseku, to je 20tak za 3-5god...
a bilo mi je tesko da se odlucim za amber(to mi je bio prvi pik, gree usled olaksica koje imam), jbg, 50 u odnosu na 90 nije zezanje, a ne znas da li moze da ispuni sta treba...

Prikačeni fajlovi
 
0

EAP

Član broj: 338936
Poruke: 67



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER11.11.2018. u 13:18 - pre 65 meseci
Taj graf nije nikakva preporuka 24/7 rada u modu grijanja nego objasnjenje principa rada invertera
I ti ono, prodajes kilme?
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2025
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER11.11.2018. u 13:18 - pre 65 meseci
Citat:
zoxor:
Citat:
tvrdoglavi:
Citat:
zoxor:
Zato i daje Fujitsu vise energije.
Nasviran je do kriticne tacke.


ne vidim kolega ja tu neku razliku.



Neko rece da split ide do 66 sto je nenormalno ako je podatak uopste tacan ali ako je to zabranjena zona za uredjaj onda je ok.
Ali na prvu loptu mi je bilo objasnjenje za neke stvari


nije valjda da svako pisanije ovde shvatas ozbiljno? :)


FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

dusan.savkovic
nekad student, sada profesor tehnike i
informatike na privremenom radu u
servisu bele tehnike
Vrnjacka Banja

Član broj: 219841
Poruke: 24
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER11.11.2018. u 14:13 - pre 65 meseci
Citat:
EAP: Taj graf nije nikakva preporuka 24/7 rada u modu grijanja nego objasnjenje principa rada invertera
I ti ono, prodajes kilme?

24/7 nevezano za grejanje/hladjenje je preporuka proiz/dist/prodavca, kao sto napisah... Ako ti inverter radi samo kad ga ti ukljucujes, kakva je razlika u odnosu na on/off...sta ti onda znaci regulacija, ako ce da radi tako...opet, moje misljenje...ako mislis da gresim, slobodno mozes da mi ukazes sto...diskusija zato i sluzi... :)
Prodajem, sta cu, trenutno mi ne ide lose... Ne bavim se projektovanjem, dizajnom niti testiranjem uredjaja... Moje je da saslusam kupca, prema njegovim zeljama odredim sta mu je bitno i preporucim uredjaj, dam povoljnu ponudu, mozda i prodam...ljudi obicno dolaze sa minimumom znanja, znaju da hoce da se hlade, mozda ugreju, da ne kosta puno itd... Neko ko dolazi sa mnostvom informacija, obicno dolazi da vidi cenu ili neko iskustvo ili montazu... Ukoliko im odgovara preporuka ili cena, onda se mozda i odluce za nas...opet kazem licno misljenje..izvinite ako sam zagazio duboko u off...
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER11.11.2018. u 15:25 - pre 65 meseci
Ko je iskusio grejanje na kalorifer ili plin taj zna šta je 24/7. Ljudi misle da štede ako pale grejanje samo kada su u stanu gase noću itd. To je živa ledara i jeziv osećaj duboke promrznutosti do kosti! Za šta god se uhvatiš a ono hladno da ti zamrzne dušu u sekundi! Da legneš u krevet a on potpuno leden! Imao sam jedan mali stan koji se na tu foru grejao. 30m2 uđeš ledara! Brzo odvrneš one panelne radijatore kao kalorifere. Za sat vremena je kao zagrejano ali sve oko tebe apsolutno ledeno zašta se uhvatiš. Čim isključiš momentalno nastaje severni pol. Tek posle 2 dana se zagreju zidovi i stvari po stanu. Takvim sistemom je račun za struju bio 300 evra na mesečnom nivou tokom zime. Isto je i sa klimom kada se gasi i pali samo povoljnije ali apsolutno nekomforno i ipak skuplje jer bolje da klima radi na 300 vati non stop nego na ful gasu.
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER11.11.2018. u 15:28 - pre 65 meseci
Citat:
EAP:
ovaj dio ne razumem
zašto inverter mora da bude 24/7 u modu grejanja?


Postavlja se drugo pitanje, zašto ne bi grejao 24/7? Koilko mislimo da uštedimo ako ne grejemo dok spavamo, dok smo na poslu, kod komsije, u poseti nekome, kupovini, dok ležimopod ćebetom, itd. Gde stati sa režimom štednje na uštrb komfora?

Citat:
dusan.savkovic:
da prokomentarisem 1. u mojim uslovima(bez izolacije, losa stolarija, velika povrsina) nisam bio siguran da li klima uredjaj moze da mi ugreje sobu, realno...da sam bio apsolutno siguran da ce moci, verovatno bih ulozio u neki jos ozbiljniji uredjaj od viole...ovako sam se vodio logikom, necu da uzimam donji segment, nije mi to pouzdano, iako ni oni nemaju reklamacija, po mom iskustvu...uzecu neku sredinu, sto mi je viola i bila, da probam pa sta bude...razliku od 20tak izmedju on/off varijante i inverter cu da prebolim nekako, u svakom slucaju mi treba za hladjenje, a i vratice se kroz struju, nek ustedi 500din mesecno u proseku, to je 20tak za 3-5god...
a bilo mi je tesko da se odlucim za amber(to mi je bio prvi pik, gree usled olaksica koje imam), jbg, 50 u odnosu na 90 nije zezanje, a ne znas da li moze da ispuni sta treba...


Ništa ne fali Violi. Verovatno je i bolje 2xViola nego jedan Amber za slične pare.
 
+1

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER11.11.2018. u 17:40 - pre 65 meseci
Grejanje se ukljucuje u oktobru a gasi u aprilu, sve ostalo je zamajavanje da ce se nesto ustedeti na ustrb komfora.
Kad me neko pita el lozis preko dana ja kazem lozim klime non stop
Neverovatno je na primer da niko, ali niko u mom okruzenju nije ni pomislio da se prebaci sa lozenja na klime i ako godinama im pricam koliko je lako za odrzavanje i da malo kosta. Ljudi ne veruju, zato se i muce.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
+1

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER11.11.2018. u 17:46 - pre 65 meseci
Citat:
tvrdoglavi:
Citat:
zoxor:
Citat:
tvrdoglavi:
Citat:
zoxor:
Zato i daje Fujitsu vise energije.
Nasviran je do kriticne tacke.


ne vidim kolega ja tu neku razliku.



Neko rece da split ide do 66 sto je nenormalno ako je podatak uopste tacan ali ako je to zabranjena zona za uredjaj onda je ok.
Ali na prvu loptu mi je bilo objasnjenje za neke stvari


nije valjda da svako pisanije ovde shvatas ozbiljno? :)



Malo toga svatam ozbiljno na forumima.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - INVERTER
(Zaključana tema (lock), by SG kamikaza) (HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 634037 | Odgovora: 2579 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.