Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja - INVERTER

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - INVERTER
(Zaključana tema (lock), by SG kamikaza) (HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 634105 | Odgovora: 2579 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Skopljan4e
Strelec ->
Skopje

Član broj: 336359
Poruke: 247



+8 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER30.07.2019. u 22:34 - pre 56 meseci
Citat:
mirkobatocina:
Fujitsu KLWA je slicnih performansi kao ulazni model Daikin-a ( ftxb-c).Posle Daikin-a , krenuo je i Fujitsu a verovatno da i Toshiba ima slican model.Daikin i Fujitsu cenovno pripadaju istoj kategoriji, odnosno najjeftiniji uredjaji ova dva proizvodjaca.
Fujitsu KLWA -- Average , Operating limit ( Pdesingh ) - 10 C iznosi 2.3 kw a Tbivalent na - 7 C iznosi 2 kw.

https://www.fujitsu-general.com/datafiles/10007202-02.pdf

To se u matematickom zargonu zove 7000btu a ne 12000btu
7000btu/3.41=2052W
12000btu/3.41=3519W
IMA RAZLIKE I TO POPRILICNO od 1,5Kw

Ta 12tica KLWA je realna 7mica na grejanju sa zalepljenom etiketom da je 12tica....
 
0

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER31.07.2019. u 19:06 - pre 56 meseci
Citat:
Alen23
Značenje oznaka na gree kompresorima...


Preciznije " Landa Zhuhai " kompresori.
 
0

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER31.07.2019. u 20:11 - pre 56 meseci
Da , kompresore za Gree klime proizvodi
ZHUHAI LANDA COMPRESSOR CO., LTD koja je u vlasnistvu Gree a skupa s Daikinom su osnovali Zhuhai Gree Daikin Device Co., Ltd i tu proizvode kompresore za gree i daikin..
 
0

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER31.07.2019. u 22:58 - pre 56 meseci
Landa je zadrzala svoje ime i oznake kompresora za Gree ,Tosot i OEM modele.Daikin ima neke drugacije oznake svojih kompresora i verovatno svoju kontrolu kvaliteta ugradjenih komponenti u takav kompresor .

@Alen23

Da li imas informacije o kompresoru koji se ugradjuje u klimu model Gree Amber ? U reklamnom materijalu za Kineske klime Gree, pise da je rec o "two stage" kompresoru.Taj kompresor imaju i modeli Amber i U- Crown.Kod Daikin-a two stage kompresor ima samo u modelu Urura--Sarara.

Da li je to isti kompresor koji se ugradjuje u Gree Amber 9-12 btu, kao i u model Daikin Urura Sarara ili je to ona stara prica o Kinezima - copy/paste ?
Nema potvrdjenih podataka o klimama Gree i kompresori imaju potpuno drugacije oznake u odnosu na Daikin.
Ako imas informacija bilo bi korisno da podelis na temi.


 
0

Skopljan4e
Strelec ->
Skopje

Član broj: 336359
Poruke: 247



+8 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER01.08.2019. u 00:49 - pre 56 meseci
Citat:
mirkobatocina:
Citat:
Alen23
Značenje oznaka na gree kompresorima...


Preciznije " Landa Zhuhai " kompresori.

Isto bi trebao tumaciti da GMCC - sa Gunzhoua (grad u Kini) je realno proizvod Kineza i nema veze sa Toshibom..
prosto receno sam sebe negiras...ako Landa nije Daikin jer pise Landa....kako je onda kompresor na kojem pise GMCC onda jednako Toshiba ?
 
0

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER01.08.2019. u 07:42 - pre 56 meseci
Kod Toshibe je potpuno jasno i lepo pise kompresor GMCC.Kod Midea klime isto tako , pise GMCC.Hisense u jednom modelu "multi" koristi kompresor iz modela Daiseika i lepo pise GMCC.Kompletna oznaka kompresora je identicna svako slovo i broj u oznaci kompresora.

Primetio sam da je kod Gree i Daikin-a je potpuno drugacije.U specifikacijama za Gree, jasno pise kompresor Landa i ima svoju oznaku(broj--slovo u oznaci).Isto tako kod Daikin-a , jasno pise Daikin i ima svoje oznake modela kompresora.
Pricam o aktuelnim modelima koji su dostupni na nasem trzistu.

Zato sam i pitao za kompresor, Landa "two--stage" ...... da li je to isti kompresor koji se ugradjuje u Daikin Urura -- Sarara ili Daikin ima svoj kompresor two--stage ? To je jedini model kod Daikin-a sa takvim kompresorom.
Mozda Landa ima svoj kompres. a Daikin svoj kompres......?
 
0

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER01.08.2019. u 08:36 - pre 56 meseci
Da , razlika je jedino u naljepnici.. To je zajednicka tvornica gdje pored proizvodnje kompresora suradjuju i u nabavci materijala i komponenti za proizvodnju istih , sto je i temelj suradnje.. Razmjena tehnologija je isto sastavni dio zajednicke proizvodnje.. Takodjer proizvode i pcb.
Ne postoji "traka " za daikin i traka za gree jer se radi o zajednickom poslu od repromaterijala do finalnog proizvoda a kontrole i kvalitet su isti..
Daikin gotove proizvode iz te fabrike isporucuje , najvećim dijelom , u maleziju , tursku ,česku,japan ,gdje je proizvodnja , i manji dio u jos desetak zemalja , tamo gdje su veći servisni centri..

Za Amber vidi o kojem se modelu radi , interna oznaka i/o , pronadji servisni manual , model kompresora pa vidi u tabeli sta znace oznake... Tabela koju sam postao je iz 2019 godine , mozda su u prijasnjim godinama vazile drugacije oznake i tabele..
 
0

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER01.08.2019. u 12:16 - pre 56 meseci
Ja znam da LANDA kompresor kao zamenski deo(rezervni deo ), moze da ide u Daikin klimu.Pretpostavljam da u Kini ima jos proizvodjaca koji po Licenci proizvode i nude za ugradnju kao zamenski deo. To odavno postoji u auto industriji i zamenske delove mozemo da biramo .Tu ima i Turskih,Spanskih...... i Kineskih i mala privreda ali uvek ima i delova iz prve ugradnje kod ovlascenog servisera.

Daikin klime koje mi kupujemo imaju delove iz prve ugradnje,ipak je to nov proizvod kupljen u radnji.Zato i pise Daikin kompresor a ne Landa ili neko treci.
Citao sam da je Daikin porucio i kupcima u Japanu da uredjaji koji stizu iz Kine na Japansko trziste imaju strogu kontrolu kvaliteta.Tako da i na trzistu Japana stizu uredjaji iz Kine ali uz Daikin kontrolu kvaliteta.

Kod GMCC je sve jasnije .
 
0

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER01.08.2019. u 13:43 - pre 56 meseci
Suradnja gree i daikina je jako dobar primjer uspjesne suradnje gdje su obe firme profitirale.. Naglasavam suradnje jer njihov odnos je bas to.. Nije tu nikakva gornji-donji situacija već poslovanje na ravnopravnom nivou gdje su se obe strane okoristile a i mi kupci sigurno imamo koristi iz te suradnje..
Naravno da kupci iz japana nemaju razlog da brinu , tu se radi o standardizaciji proizvodnje i praćenju kvalitete , ne proizvode tamo bofl robu.. Isto tako , tom standardizacijom , profitirali su i kupci gree klima..

[Ovu poruku je menjao Alen23 dana 01.08.2019. u 18:27 GMT+1]
 
0

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER01.08.2019. u 18:30 - pre 56 meseci
O čemu ti pričaš i zašto obmanjuješ javnost. Gree nije Daikin i tačka, to što je zajednička fabrika ne znači ništa. Pa ovo zna svako ko radi u nekoj firmi a ko ne radi već se bavi samo marketingom taj ne zna. Gree kompresor nema blage veze sa Daikinom, pobogu o čemu vi pričate!? Folksvagen i Audi ista firma a dve potpuno različite proivodnje. Folksvgen je ok ali Audi je klasa za sebe a ista firma. Kažu motori isti ali nisu, karoserija ista ali nije, vešanje isto ali nije Audi je klasa više i tačka. A ovo sa Gree i Daikin sa ovom pričom Audi Folksvagen nema ništa zajedničko. Gree i Daikin su dve potpuno različite firme, Daikin se očešao za model FTXBC a Gree za licencu kompresora za niskobuđetne klime. Ako otvorite modele Gree i Daikin spoljne jedinice one su slične jedino kod FTXBC modela ali opet u detaljima kao što je EEV i elektronika se razlikuju, znači nije isto.
Mani me tih linkova ka sajtu firme, pokaži ti meni proizvodnu liniju gde se vidi da sa iste proizvodne linije silazi jedna vrsta kompresora gde malo lepe Daikin a malo Gree.
Inače samo da se zna da nemam ništa protiv Gree koja ke solidna kineska klima a kad kažem solidna onda mislim na niskobuđetneklime. Ima mnogo kineskih firmi i na onima na kojima sam radio vidim samo Midea klime, ne znam zašto ali možda kinezi znaju ;)
Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
0

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER01.08.2019. u 18:40 - pre 56 meseci
Romel , romel , win-win suradnja izmedju daikina i gree se izucava na japanskim poslovnim fakultetima..
Jako dobro znam o cem pricam ali to je materija vise predvidjena za poslovne svrhe a ne pricama ko ima kakav kompresor..
Saradnja gree i daikin je materijal za budući koncept suradnje japanskih i kineskih firmi , i ne samo njih već i evropskih ...
Jako opsezna ali i jako zanimljiva materija za proucavanje..

Mislim da je problem to sto se ima totalno pogresna predstava suradnje gree i daikina..
Recimo da je u periodu od sklapanja suradnje prihod i gree i daikina se skoro uduplao !
A sto se tice podjele tehnologije ako znas kako i zasto je lider u lcd tehnologiji sharp izgubio liderstvo nad tehnologijom biće ti jasna i podjela tehnologije gree i daikin..
 
0

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER01.08.2019. u 22:14 - pre 56 meseci
Citat:
Alen23: Romel , romel , win-win suradnja izmedju daikina i gree se izucava na japanskim poslovnim fakultetima..
Jako dobro znam o cem pricam ali to je materija vise predvidjena za poslovne svrhe a ne pricama ko ima kakav kompresor..


Velika je to nauka ! Verovatno si mlad covek koji veruje u bajke - Landa kopresori.
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER01.08.2019. u 23:38 - pre 56 meseci
Imam dvije daikin klime.
Jedna ftxbc druga ozbiljna ftxgv.
U jednom momentu sam bio blizu da uzmem gree lomo regular i amber obicna.
Mislim da da su to takodje ok uredjaji.

Poslije je moj dobar prijatelj kupio tri komada gree lomo regular.
Jedna 18ka ostale 12ke.

Mi nismo primijetili neku slicnost u radu.
Ove daikin klime se ne cuju kad rade,mislim na vanjsku,na kompresor.
Njegove su puno bucnije.
Zbog toga planira sad ponovo da ih skida s kuce,produzava instalacije,da postavi na zemlju.
Ova buka je bila prisutna u vrijeme kad nije bilo minusa vani.

Ftxb35c nema veliku snagu,ali za ono sto meni treba je full,najbitnije da je tiha.

Ali ftx50gv ima snagu,grije veliki prostor,ali ni ona ne radi buku.
Jednostavno daikin nama ne buci generalno.
Dok si u kuci,ne znas sta vanjska radi,cak ni u minusima nema buke.

Fujitsu takodje odudara po zvuku,jer u kuci uvijek znamo kad kompresor radi i kojom brzinom,kad stane,kad se zalijece u defrost u grijanje itd.
U minusu se sve to debelo pojacava.

Citao sam i ja odavno o toj saradnji,ali eto nisam primijetio neku slicnost u radu.
Moj drug koji se bavi tim poslom je bio u Kini u fabrici gree,i tamo je vidio stvari tipa kuciste vanjske jedinice daikin.

Ali on takodje kaze uzmi daikin :)
Pogotovo u BiH jer ovdje daikin cesto kosta manje od gree.
Malo bolji modeli gree kostaju bogatstvo,bar kadsam se ja time baktao.
Sad sam lagano ispao iz forme :)


 
0

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER02.08.2019. u 05:18 - pre 56 meseci
Nije to neka velika misterija , ta suradnja daikina i gree. Imate specijalizirane poslovne portale koji se bave analizom poslovnih odnosa firmi pa tako i za gree-daikin.. Neke dublje analize morate platiti ali imate dosta kraćih ,besplatnih koje su dovoljne da vidite o kakvoj suradnji se radi..
Pročitajte i biće vam jasno , nema potrebe na se nagadja ..
 
0

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER02.08.2019. u 05:22 - pre 56 meseci
Citat:
mirkobatocina:
Citat:
Alen23: Romel , romel , win-win suradnja izmedju daikina i gree se izucava na japanskim poslovnim fakultetima..
Jako dobro znam o cem pricam ali to je materija vise predvidjena za poslovne svrhe a ne pricama ko ima kakav kompresor..


Velika je to nauka ! Verovatno si mlad covek koji veruje u bajke - Landa kopresori.


Nema tu bajki, ako znas gdje da trazis lako dodjes do informacija , nije to vojna tajna..
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER02.08.2019. u 11:05 - pre 56 meseci
Ja bih volio cuti sta kazu uvoznici gree u BiH.
Na koju foru posluju.
Ovo sto rade mi nema nekog smisla.

U svim zemljama okolo gree ima dobru cijenu i onda vrijedi razmisliti,nema veze sto je kinez,ako je jeftiniji i radi posao,onda progutas neke sitnice ako nisu skroz usavrsene.

Tako u susjednim zemljama gree lomo i amber kostale su jeftinije od daikin ftxbc ili ftxj3.
Dok za vrijeme moje kupovine daikin ftxbc kostala 900KM a velika klima daikin ftx50gv kostala 1495KM......... lomo regular 12 kostala 1150 KM , amber 12 obicna kostala 1450KM

Po tim cijenama ne znam ko bi normalan kupio gree.
Vjerujem da je u srbiji makedoniji itd skroz drugaciji omjer cijena.

Cak i u Hrvatskoj.
Nocria 14 u bih dok je bila kostala 1900KM dok je gree hansol 09 kostala 2000KM tada.
A taj isti hansol u hrvatskoj kostao ispod 1500 KM

Koliko god meni taj hansol tad bio zanimljiv,cijena u BiH mu nije imala veze sa zivotom :)


 
0

Mr.Wolf1

Član broj: 340682
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER02.08.2019. u 15:59 - pre 56 meseci
Pozdrav,imam jedno pitanje u vezi klima uredjaja...u pitanju je stara LG on-off klima koja je dosta bucna...predpostavljam da je to zato jer je ugradjena 2-3 cm uz plafon...kad skinem prednju masku,uredjaj se cuje osetno tise i onda je sasvim ok...moje ptanje je da li uredjaju na neki nacin skodi da radi bez maske,jer meni je tisina bitnija od estetike.Hvala.
 
0

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.opera-mini.net.



+334 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER02.08.2019. u 17:56 - pre 56 meseci
Ne skodi, samo filtere nemoj vaditi.
Moguce je i da je turbina prljava pa se cuje zvuk "dahtanja".
 
0

Mr.Wolf1

Član broj: 340682
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER02.08.2019. u 18:27 - pre 56 meseci
gti2 hvala na odgovoru,nije turbina,jer tako se i nova cula...i maska je dosta vibrirala kad krene sa radom dok ne ujednaci temperaturu,pa sm zato i dosao na ideju da je skinem...uglavnom bitno da moze i ovako da radi bez da se nesto osteti,filtere ne skidam
 
0

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER03.08.2019. u 13:51 - pre 56 meseci
Rovac, kod nas u Srbiji cena Daikina FTXB35c oko 59-60 000 dinara, dok Gree Viola je skuplja oko 100 dinara. Gree Lomo je jeftiniji od Daikina nekih 50 eura. Ne računam povremene akcije gde postoje značajne razlike u cenama između istih modela.
Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - INVERTER
(Zaključana tema (lock), by SG kamikaza) (HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 634105 | Odgovora: 2579 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.