Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Folksvagen" pravi fabriku u Šumadiji, posao za 5.000 ljudi

elitemadzone.org :: MadZone :: "Folksvagen" pravi fabriku u Šumadiji, posao za 5.000 ljudi

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 49582 | Odgovora: 237 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: "Folksvagen" pravi fabriku u Šumadiji, posao za 5.000 ljudi24.04.2019. u 16:46 - pre 60 meseci
Citat:
Java Beograd:
:)

Umesto naklapanja, bolje pitaj Google

https://www.google.com/search?...oECAwQBg#imgrc=ldLDZrfZrRxNcM:



Kad si povrsan, pa jos nedovaspitan, evo se bar edukuj, kako je formirana ta prezentaciona slika koja te je zavela, pa si vazan i pun informacija.:)
https://www.nytimes.com/2015/0...en-start-in-the-boardroom.html

https://www.nytimes.com/2007/1...worldbusiness/23cnd-volks.html
....
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: "Folksvagen" pravi fabriku u Šumadiji, posao za 5.000 ljudi24.04.2019. u 20:05 - pre 60 meseci
Super članci. Baš mi se sviđaju !

Ovaj prvi, ako ga neko pročita do kraja, potvrđuje i objašnjava onu šturu informaciju, tj. grafikon koji sam linkovao. Odličan članak.

Ovaj drugi, ako ga neko pročita i razume, objašnjava svu hipokriziju evropskog društva, kojem odma radi "guza ko meduza", kad neko počne malo više da kupuje akcije kompanija koje Evropa smatra svojim simbolima. Užas. "Ja mogu da kupujem tvoje kompanije, ali ako ti 'oćeš da kupš moje, onda to nije u redu".
Jel' neko sa foruma ovde 'teo da kupi preko 50% akcija VW? Ako jeste, ima moju punu moralnu podršku. Mogu odma' da počnem da pljujem evropsku hipokriziju na svim društvenim mrežama.

Bilo, kako bilo, dakle, kakve veze ima Kosovo i Metohija sa izgradnjom VW fabrike u Srbiji?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: "Folksvagen" pravi fabriku u Šumadiji, posao za 5.000 ljudi25.04.2019. u 06:29 - pre 59 meseci
Nema nikakve, ima vise veze sa infrastrukturom.

Poenta grafikona je ista kao i poenta grafikona domaceg BDP-a, lazna slika za prezentaciju. Odrzavali su drzavno vlasnistvo i "interese" navodno donje Saksonije, krseci pravila koja su sami postavljali, da se privatizuju kompanije.

Kao razlog nicanja problema su izmisljali krizu da im je problem da deonice prodaju stranom investitoru, pa su cekali da poklone domacem upravljivom establismentu(drzavnom tajkunu) i odrze drzavnu kontrolu.

Mi sa foruma bi mozda mogli ili ne, da kupimo koju deonicu VW-a, drzava Srbija malo verovatnije, ali recimo Kina, Indija ili Katar bi imali znacajne mogucnosti i sredstva za tu akciju....


Ali se odglumila privatizacija i sprecilo slobodno trgovanje, pa napravljeni dijagrami da prezentuju nastalu situaciju..
 
Odgovor na temu

looker-on

Član broj: 339519
Poruke: 476



+157 Profil

icon Re: "Folksvagen" pravi fabriku u Šumadiji, posao za 5.000 ljudi25.04.2019. u 07:07 - pre 59 meseci
Citat:
Java Beograd:
Bilo, kako bilo, dakle, kakve veze ima Kosovo i Metohija sa izgradnjom VW fabrike u Srbiji?

Pa vidi ovako. Nemci baš pritiskaju Srbiju da prizna Kosovo kao državu. Na stranu što su oni najviše forsirali raspad SFRJ kao što su se kasnije zalagali i za bombardovanje SRJ. Na to da dodamo, ulazak Rumunije i Bugarske u EU, a može i Hrvatske.
Šta je to ako ne politika?
Da, Nemačka nam je prva uvela sankcije. Znači, u samom startu raspada SFRJ, Srbi su proglašeni krivcima.
Posle svih tih događaja, Srbija je ekonomski svedena na nivo afričkih zemalja i jedini smo u Evropi koji možemo da prihvatimo posao za bednu siću. Ni Rumuni ni Bugari neće raditi za 200-300€, kao ni Turci.
I za tu siću, Nemci će postaviti uslov, mi vama radna mesta za mrvice a vi nama sve što kažemo.
Ako pogledate sve te strane "investicije", 90% ih je došlo zbog beneficija i džabalesku radne snage.
Zato meni cela ova priča smrdi i ne mogu a da je ne povežem sa inicijativom Nemačke da do jeseni Srbija potpiše nezavisnost KiM. U prevodu, štap i šargarepa.
Koliko sam u pravu, vreme će pokazati.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: "Folksvagen" pravi fabriku u Šumadiji, posao za 5.000 ljudi06.05.2019. u 14:16 - pre 59 meseci

CoyoteKG@ Kako ti izgleda uradjeno?!

Video sam juce da su skinuli staru prugu i posle S.Karlovaca ka NS. Lepo napreduje.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: "Folksvagen" pravi fabriku u Šumadiji, posao za 5.000 ljudi06.05.2019. u 16:16 - pre 59 meseci
nisam ja neki stručnjak za pruge :)
Ovako na oko lepo... lep onaj šljunak ispod, nov :D
Ja sam očekivao neku cybermegagiga prugu s obzirom da je za brze vozove.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: "Folksvagen" pravi fabriku u Šumadiji, posao za 5.000 ljudi14.05.2019. u 12:21 - pre 59 meseci
https://www.blic.rs/biznis/ves...tale-bugarska-i-turska/4wkc0q5

Logicno NISTA.

Elem, da ne bi neko balavio o zluradosti koje nema, da pojasnim stav, ako kvaziexperti svojim diletantskim igranjcem i manitom prezentacijom desavanja nekakvog prosperiteta urnisu infrastrukturu, preciznije onesposobe je do zakrcenja, suludo je ocekivati da ce ozbiljan gigant cekati neizvesni kraj zabave zidanja velikih i besmislenih "skadrova na bojani".

Ako se misli nesto ozbiljno, onda ozbiljni treba da rade na tome, a ne prenemagulje sa falsifikovanim sertifikatima ekspertnosti.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: "Folksvagen" pravi fabriku u Šumadiji, posao za 5.000 ljudi14.05.2019. u 12:26 - pre 59 meseci
Na strani 6 ove teme istu vest je objavio N1, ovima malo vise vremena treba da objave isto....
 
Odgovor na temu

ineve74
Srbija

Član broj: 338256
Poruke: 274
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+27 Profil

icon Re: "Folksvagen" pravi fabriku u Šumadiji, posao za 5.000 ljudi14.05.2019. u 13:15 - pre 59 meseci
https://www.blic.rs/biznis/ves...tale-bugarska-i-turska/4wkc0q5
http://www.novosti.rs/vesti/na...n-ipak-u-Bugarskoj-ili-Turskoj
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: "Folksvagen" pravi fabriku u Šumadiji, posao za 5.000 ljudi14.05.2019. u 14:08 - pre 59 meseci
Cela ova prica je bila samo Predizborna Fantazija !

Kako od izbora nema nista do sledece godine , tako i od Folkswagena nema nista , moze da pocne hladjenje .

I ostale price koje servira Vodja su fantazije !

Prica o dalasku Najvece Nemacke firme za proizvodnju motora za avione , i da se kod nas otvara Fabrika je takodje samo jedna Fantazija !

Tako je vodja odsanjao da ta firma u Poljskoj zaposljava 28.000 radnika !!!

Valjda kao ono kada je saopstio na zvanicnoj konferenciji za stampu da svakih 6 sekundi u SAD pogine jedan perac prozora

Tako na kraju ispalo da cela ova firma ima 10.000 radnika , a da kod nas otvara servis regionalni , za ogromno trziste CG , BiH , SM , Albanije i slicne .
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: "Folksvagen" pravi fabriku u Šumadiji, posao za 5.000 ljudi14.05.2019. u 20:57 - pre 59 meseci
Pa sad, ne mogu da verujem da je neko dokupio vest za Dojce vele, da se ubaci i Srbija kao opcija, za kraci period u predizbornom cilju...previse suptilno, mada dovoljno kvarno...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: "Folksvagen" pravi fabriku u Šumadiji, posao za 5.000 ljudi14.05.2019. u 21:56 - pre 59 meseci
Pogresno razmisljas .

Ne kupuje Vodja vesti u DW .

Medjutim , kada on odavde upregne Sve Svoje medije , ta halabuka dopre i do dopisnika DW iz Srbistana . On javi u centralu sta se desava i oni to drze na leru !

Onda Vodja odleti na utakmicu , isfingira posetu muzeju VW , kao razgovor sa rukovodstvom , i onda tek DW objavi , nezvanicne izvore itd .

U Ukrajini je predstavnik VW , izjavila pre par meseci da Srbija nije ni u sirem planu ni razmatranju i detaljnije objasnila ovu igru oko prijateljske fudbalske utakmice .
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: "Folksvagen" pravi fabriku u Šumadiji, posao za 5.000 ljudi15.05.2019. u 06:42 - pre 59 meseci
A, tu tek sumnjam da je dopisnik DW toliko glup da nije provalio dramu i blefove, a siguran sam da mogu telefonom da okrenu VW i dobiju stav. Koji su znali prvog dana, jedino stimulans moze da ih ubaci u rezim odrzanja magle informacija.

 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: "Folksvagen" pravi fabriku u Šumadiji, posao za 5.000 ljudi15.05.2019. u 07:28 - pre 59 meseci
Citat:
vladd: A, tu tek sumnjam da je dopisnik DW toliko glup da nije provalio dramu i blefove, a siguran sam da mogu telefonom da okrenu VW i dobiju stav...


Siguran sam da celnici VW mogu da okrenu DW i dobiju clanak kakav zele
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: "Folksvagen" pravi fabriku u Šumadiji, posao za 5.000 ljudi15.05.2019. u 13:28 - pre 59 meseci
To je jedna ista ekipa . Ima u temi , vlasnicka struktura VW , a VW je Slucajno Najveci sponzor Nemacke fudbalske Reprezentacije .

U jednoj drugoj temi sam objavio link pesme gde " Vodja " peva pesmu Bratu Erdoganu , pesmu o njegovom porazu na lokalnim izborima .

Pa ima stih koji je kljuc pesme :

A gde su ti autobusi ,
Merkelova , Han i Rusi ,
Da te podrze !

Znaci ovde je pitanje , zasto ova ekipa nabrojana , Podrzava Vodju , a autobuse vec sam obezbedjuje , cak i od Haradinaja !
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: "Folksvagen" pravi fabriku u Šumadiji, posao za 5.000 ljudi15.05.2019. u 14:05 - pre 59 meseci
Pa imate i onu priču kako je npr. Mirko Kovač (sin mađarskog doseljenika u Austriji) pokušao da kupi Bank Burgeland u Austriji za 110 miliona evra, ali ga je sprečio lokalni parlament. Navodno nije imao bankarske garancije pošto je suma trebala da bude isplaćena u ratama, a zamislite, zastupalaga advokatska kancelarija čiji je suvlasnik istovremeno i predsednik nadzornog odbora te banke.

Tako to ide sa Austrijancima, kad njima morate nešto da "prodate" (ili poklonite), zakon je na njihovoj strani, a kad treba da kupite nešto njihovo, oni će sve uraditi da vas u tome spreče. Isto važi i za nemce.

Međutim, u Srbiji će firmu radije da poklone nekim kinezima (kao što su pokušali Vršačke vinograde da prodaju maltene po ceni koja je jednaka vrednosti zaliha već flaširanog vina) ili recimo arapima (PKB, gde je i zemljište pored puta prodato po ceni kao i ono 10km udaljeno od puta, radnicima nije garantovan posao, proizvodnja će se verovatno i ugasiti, itd.).
A po meni je bolje "prodati" i domaćim tajkunima, jer kad dođe normalna vlast, to im se može oduzeti, kao što su Kariću oduzeli Mobtel. A kad nešto "prodate" kinezima, arapima i sl., možete da se slikate, tu nema više vraćanja imovine, jedino da nam je prodaju po svetskim cenama. Naravno, najbolje je bilo npr. PKB ustupiti na korišćenje udruženim poljoprivrednim proizvođačima i sl., ovako kad se jednom proda (a neko uzeo popriličan procenat da to proda ispod cene), naročito strancima, nema više nazad.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

ineve74
Srbija

Član broj: 338256
Poruke: 274
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+27 Profil

icon Re: "Folksvagen" pravi fabriku u Šumadiji, posao za 5.000 ljudi15.05.2019. u 15:47 - pre 59 meseci
Miskovicu su sudili samo zato sto je kao sto kazu "bezobrazno bogat"
Za sigurno i Karicu.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: "Folksvagen" pravi fabriku u Šumadiji, posao za 5.000 ljudi16.05.2019. u 08:45 - pre 59 meseci
Mjok, ali nije tema.

Problem je u domacoj paljevini i slepom verovanju bez koriscenja nekih vijuga, slabo poznatih na ovim prostorima.
Ali postoje promucurne kalkulacije, uvezbane po kladionicama...cisto za podgrevanje gluposti.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Folksvagen" pravi fabriku u Šumadiji, posao za 5.000 ljudi

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 49582 | Odgovora: 237 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.