Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dužina radne nedelje

elitemadzone.org :: MadZone :: Dužina radne nedelje

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 34633 | Odgovora: 352 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Da li biste više voleli da skratite, produžite ili mislite da je sadašnja dužina dobra?15.08.2019. u 10:00 - pre 56 meseci
Citat:
Zurg:
Ovo je sa linka koji si ti ostavio. Automatizacija i kompjuterizacija je zaista dovela do produktivnosti kakvu ljudi nisu imali do sada u istoriji. Zašto onda ne bi uživali u tome?


Pa pise ti u linku zasto
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Da li biste više voleli da skratite, produžite ili mislite da je sadašnja dužina dobra?15.08.2019. u 10:30 - pre 56 meseci
@Maksa
Naravno.
Ne razumem zasto se "racun na kraju meseca" prevoza i haosa koje stvara drzava sa jedne strane i potreba firme da smanji troskove rente poslovnog prostora preko lokacije, ima prebaciti u celosti na zaposlenog.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Da li biste više voleli da skratite, produžite ili mislite da je sadašnja dužina dobra?15.08.2019. u 10:46 - pre 56 meseci
@dejanet - zasto se nemogucnost zaposlenog da se preseli na lokaciju koja je bliza poslu (u smislu potrebnog vremena putovanja), treba prebacivati na firmu ili drzavu

Zaposlis se u prodavnici koja se nalazi u prizemlju tvoje zgrade - i eto ga - nema putovanja...
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Da li biste više voleli da skratite, produžite ili mislite da je sadašnja dužina dobra?15.08.2019. u 10:58 - pre 56 meseci
Banana. Fabrike obicno imaju svoj prevoz. Niko normalan ne moze da razume kad ti za 8km treba sat sat i po.
Pazi i kolima kad ides treba skoro isto toliko. Mnogo puta kada sam se vozio nazad pozeleo sam da idem autobusom.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Da li biste više voleli da skratite, produžite ili mislite da je sadašnja dužina dobra?15.08.2019. u 11:05 - pre 56 meseci
Ocigledno postoji pitanje za obe strane, pa neka se "resenje" nadje na sredini.
Znaci, na kraju meseca tebi pise da si radio lupam 176 radnih casova a u stvari si radio debelo preko 200, to je problem.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Da li biste više voleli da skratite, produžite ili mislite da je sadašnja dužina dobra?15.08.2019. u 11:13 - pre 56 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Banana. Fabrike obicno imaju svoj prevoz. Niko normalan ne moze da razume kad ti za 8km treba sat sat i po.
Pazi i kolima kad ides treba skoro isto toliko. Mnogo puta kada sam se vozio nazad pozeleo sam da idem autobusom.


Preselis se u Novi Sad - nadjes posao za 20% manje para i vodis dete u skolu i ides na posao peske...
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Da li biste više voleli da skratite, produžite ili mislite da je sadašnja dužina dobra?15.08.2019. u 11:14 - pre 56 meseci
Citat:
dejanet:
Ocigledno postoji pitanje za obe strane, pa neka se "resenje" nadje na sredini.
Znaci, na kraju meseca tebi pise da si radio lupam 176 radnih casova a u stvari si radio debelo preko 200, to je problem.


Slazem se - sa tim sto u prevozu nisi nista radio, nisi bio produktivan, pogotovo nisi nista radio za firmu u kojoj si zaposlen. Ali si imao svoj "trosak" sto zivota sto para, koji na neki nacin treba da se kompenzuje. I kompenzuje se sa tim sto ti firma placa troskove putovanja...
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Da li biste više voleli da skratite, produžite ili mislite da je sadašnja dužina dobra?15.08.2019. u 11:15 - pre 56 meseci
Za onog ko je placen na sat je bitno. Medjutim ugovaras platu za mesec dana, pa ti je isto radio 23 ili 20 dana.
Mislim da je na sat mnogo zahtevnije jer onda ti mere efektivan rad, dok kad radis na mesec dana ne radis
svih 8 sati, jer bi umro da je tako. Kod mene u firmi ima sala za zabavu, a ja volim forum :P
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Da li biste više voleli da skratite, produžite ili mislite da je sadašnja dužina dobra?15.08.2019. u 11:18 - pre 56 meseci
Citat:
bananaphone:
Citat:
Branimir Maksimovic:
Banana. Fabrike obicno imaju svoj prevoz. Niko normalan ne moze da razume kad ti za 8km treba sat sat i po.
Pazi i kolima kad ides treba skoro isto toliko. Mnogo puta kada sam se vozio nazad pozeleo sam da idem autobusom.


Preselis se u Novi Sad - nadjes posao za 20% manje para i vodis dete u skolu i ides na posao peske...


Sto bih se selio u Novi Sad? Detetu i zeni su posao/skola na pljuvomet. Ujutro stignem za 15 minuta kolima.
Jedino sad popodnevni spic zeza ali nasao sam resenje i za to.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Da li biste više voleli da skratite, produžite ili mislite da je sadašnja dužina dobra?15.08.2019. u 11:22 - pre 56 meseci
Citat:
bananaphone:
Citat:
dejanet:
Ocigledno postoji pitanje za obe strane, pa neka se "resenje" nadje na sredini.
Znaci, na kraju meseca tebi pise da si radio lupam 176 radnih casova a u stvari si radio debelo preko 200, to je problem.


Slazem se - sa tim sto u prevozu nisi nista radio, nisi bio produktivan, pogotovo nisi nista radio za firmu u kojoj si zaposlen. Ali si imao svoj "trosak" sto zivota sto para, koji na neki nacin treba da se kompenzuje. I kompenzuje se sa tim sto ti firma placa troskove putovanja...


Ne placaju sve firme troskove putovanja, i to mislim da one koje placaju najmanje - ne daju.
No nije bitno, ko god radi u Beogradu trosice vreme pa ce trositi. Bilo tako i u LA, a tamo svi kolima.
D-fence fillm koji smo pominjali :P

 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Da li biste više voleli da skratite, produžite ili mislite da je sadašnja dužina dobra?15.08.2019. u 11:24 - pre 56 meseci
Ne odnosi se na tebe licno, nego pricam principijalno, svakako se ljudi ne sele iz Bgd-a, jer imaju neke benefite zivota u Bgd-u npr - plate i mogucnost zaposlenja su mozda najbolji u drzavi. Ali ti benefiti ih kostaju - izmedju ostalog u tome sto provode mnogo vremena putujuci na posao sa posla, na razne aktivnosti sa decom, cena stanovanja je visoka itd.

Tako da izdovjiti samo jedan parametar - vreme putovanja, i traziti od poslodavca da ti to nadoknadjuje samo zato sto zivis u Bgd-u, nije realan zahtev.

Mnogo je realniji zahtev da grad Beograd napokon resi probleme koji postoje u infrastrukturi grada - recimo cuveni metro.
 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Da li biste više voleli da skratite, produžite ili mislite da je sadašnja dužina dobra?15.08.2019. u 11:26 - pre 56 meseci
Citat:
bananaphone:
Citat:
Zurg:
Ovo je sa linka koji si ti ostavio. Automatizacija i kompjuterizacija je zaista dovela do produktivnosti kakvu ljudi nisu imali do sada u istoriji. Zašto onda ne bi uživali u tome?


Pa pise ti u linku zasto :)


Piše da je to zato što velike koorporacije diktiraju način života i da ljudi ako imaju previše slobodnog vremena počinju da posećuju parkove, bave se sportom, čitanjem... Počinju da misle i prestaju da budu robovi konzumerizma. Lepo je naš čuveni pesnik to opisao:

kuća - po'so,
po'so - kuća,
šta znam?
ništa ne znam!
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Da li biste više voleli da skratite, produžite ili mislite da je sadašnja dužina dobra?15.08.2019. u 11:33 - pre 56 meseci
@banana:
Kako nisi nista radio za firmu, pa vrsio si aktivnost "dolaska na posao", sto je sastavni deo posla. Ako u firmi postoji i dress code, logicno je da posao pocinje od trenutka, brijanja pa preko peglanja odelceta :)

@branimir:
"Za onog ko je placen na sat je bitno. Medjutim ugovaras platu za mesec dana, pa ti je isto radio 23 ili 20 dana."

A ha, u stvari ti radis lupam 6-7h * 22 radnih sati placen si za to xy dinara ili evra. Brate, pa zar ne mislis da hr i/ili vlasnik to ne znaju i da je on izracunao da te placa za 132 rcasa/mesec za toliko i toliko. Ali ti ne radis efektivno 132 vec lupam 160, ako racunas prevoz.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Da li biste više voleli da skratite, produžite ili mislite da je sadašnja dužina dobra?15.08.2019. u 11:34 - pre 56 meseci
Citat:
Zurg: Lepo je naš čuveni pesnik to opisao:

kuća - po'so,
po'so - kuća,
šta znam?
ništa ne znam!


Slican uradak je napravio Adem Kurtovic vezano za trenutni sistem na zapadu:

 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Da li biste više voleli da skratite, produžite ili mislite da je sadašnja dužina dobra?15.08.2019. u 11:35 - pre 56 meseci
Banana:"Mnogo je realniji zahtev da grad Beograd napokon resi probleme koji postoje u infrastrukturi grada - recimo cuveni metro. "

Ma ne treba metro. Samo da zatvore centar za saobracaj osim za GSP i one koji tu stanuju. Da vidis kako bi se sve sredilo.
Nek udare naplatu onima koji bas moraju kolima preko centra i stizace se za pola sata umesto sat.
Tako je u Londonu.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Da li biste više voleli da skratite, produžite ili mislite da je sadašnja dužina dobra?15.08.2019. u 11:35 - pre 56 meseci
Citat:
dejanet:
@banana:
Kako nisi nista radio za firmu, pa vrsio si aktivnost "dolaska na posao", sto je sastavni deo posla. Ako u firmi postoji i dress code, logicno je da posao pocinje od trenutka, brijanja pa preko peglanja odelceta


I ako ocekuju da si dosao napavan, da si doruckovao i obavio veliku nuzdu kod kuce, realno je da im i to naplatis


@Branimire "Tako je u Londonu." bistri momce .

Naravno da je tako u Londonu, slicno je i u Amsterdamu, ne pada mi na pamet da idem autom u centar - zato sto je autom zahebano zaista, sistematski je napravljeno da ti bude zahebano ici autom. Ali je paralelno napravljeno da mozes da dodjes pomocu gradskog prevoza, biciklom, vozom, cim god.

Ti rodjace unutar aerodroma sidjes na -1 sprat gde je zeleznicka stanica, sacekas voz, koji ide na svako malo i za 6min si na Zuid stanici, za 18min si na centralnj stanici... Nije racionalno da ides autom, treba ti autom vise do centra Amsterdama i vece je cimanje, nego da odes vozom...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Da li biste više voleli da skratite, produžite ili mislite da je sadašnja dužina dobra?15.08.2019. u 11:56 - pre 56 meseci
Citat:
bananaphone:Preselis se u Novi Sad - nadjes posao za 20% manje para i vodis dete u skolu i ides na posao peske...

Ma jok, i ovde je guzva, sporo se ide, pesacenje je gubljenje vremena a biciklizam je postao opasan. Nema poente dolaziti.
 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Da li biste više voleli da skratite, produžite ili mislite da je sadašnja dužina dobra?15.08.2019. u 11:58 - pre 56 meseci
Hm... ne verujem Šadovedu, mislim da je našao El Dorado i da ga čuva samo za sebe. IDEMO SVI U NOVI SAD!!!
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Da li biste više voleli da skratite, produžite ili mislite da je sadašnja dužina dobra?15.08.2019. u 11:59 - pre 56 meseci
Citat:
Shadowed: Ma jok, i ovde je guzva, sporo se ide, pesacenje je gubljenje vremena a biciklizam je postao opasan. Nema poente dolaziti.


Pazi - sve sto si nabrojao, je bar upola manje nego u Bgd-u, sem biciklizma koje je bar 10x hebeniji u Bgd-u

Nego ti je dovoljno sto se Kojot preselio, samo ti fali jos Branimir u NS
 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Da li biste više voleli da skratite, produžite ili mislite da je sadašnja dužina dobra?15.08.2019. u 12:05 - pre 56 meseci
Najbolje bi bilo da pitate nekoga ko ima nekoliko kuća kakva je razlika u načinu života u različitim mestima.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Dužina radne nedelje

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 34633 | Odgovora: 352 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.