Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GREE klima uređaji - inverter

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 838463 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Boki Rusic

Član broj: 346871
Poruke: 53



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter07.12.2021. u 20:43 - pre 29 meseci
Zdravo svima. Ako moze pomoc posto sam laik za klime i stelovanje.

Elem, zbog posla mojeg a donekle i zeninog (mada ona radi online 80% vremena), morali smo da se na jesen preselimo u Beograd.
Septembra smo iznajmili namestenu takoreci garsonjeru, novija zgrada, dnevna oko 35m2, mali hodnik oko 4m2, kupatilo oko 6m2. I sve je ok, stancic na extra lokaciji, izdavan je mozda 3 godine kao stan na dan posle izgradnje. A od proslog leta vise nije. Covek, vlasnik extra lik.

Grejanje sa Gree invertor klimom. Duva bas bas vruc vazduh. Do skoro nisam primecivao nikakve probleme. Za oktobar ja bio smesan racun za struju. Redovno, na 5-6 dana cistimo filtere klime. Nepusaci smo. Inace, mi imamo bebu od 10 meseci. Problem je u tome sto smo primetili od skoro da nikako ne mozemo da dobijemo zeljenu temperaturu u stanu i to od kako je zahladilo. Mi obicno danju stavimo na 24c, ali klima podosta prebaci temperaturu. Pa onda kada se iskljuci, nekad se ne ukljuci po 2-3-4 sata ponovo. Dosta padne temperatura u sobi. To se oseti. Nismo merili sve to, ali se definitivno variranje desava sigurno za 3-4C, sto je po meni nenormalno, jer ipak nije dobro za dete. Zbog nas manje vise.

U subotu i nedelju sam sve to malo bolje propratio i zvao vlasnika stana. Covek kaze da se niko do sada nije zalio, ali da ce ipak da zove servis jer je trenutno van zemlje. Zvali su me juce iz servisa, dolaze u u petak.

Treba li da ja jos nesto probam ? Da nismo mozda mi ipak nesto zeznuli. Mada sta ima tu da se zezne, mode heat, temp zeljena, fan sam stavio na najmanje., mada sam za vikend stavljao i na auto, opet isto. Prvo pregreje, pa se ponovo ukljuci kada osetno padne temp. Jedino da kupim i neki termometar sutra pa da znam tacne brojke, jer su me ovi iz servisa pitali za tacne temperature u stanu i kada se klima iskljuci a i kada se ukljuci. To nisam znao tacno da im kazem, pa ce oni da donesu u petak. Da li mozda fali freona u klimi ?

Hvala svima. Slusam sugestije za pomoc
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.8.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter07.12.2021. u 20:57 - pre 29 meseci
Stavi fix fan , brzina 2 ili 3 tako da gura toplotu što dalje od klime..Krilce usmjeri da ne puše dole na pod već podigni za podiok ili dva tako da zrak ide što dalje od klime a ne da se vrti oko klime...
 
Odgovor na temu

Boki Rusic

Član broj: 346871
Poruke: 53



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter07.12.2021. u 21:05 - pre 29 meseci
Hvala Alen, povecacu brzinu fana. Ja inace sve drzim na najmanju od pocetka, jer je i to sasvim dovoljno za grejanje, cak i za pregrejavanje stana i ne smeta nam takvo duvanje jer je skoro ne primecujemo. A krilca od pocetka drzim na najvislju tacku, fakticki paralelno sa plafonom. Nisam hteo da ih okrecem prema dole. Ali ako kazes tako, uradicu
 
Odgovor na temu

filip555

Član broj: 341671
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+50 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter07.12.2021. u 21:18 - pre 29 meseci
Proveri da li na spoljasnjoj jedinici stoji oznaka k6dna1d, ako je tako to je gree muse klima sa kojom sam ja imao problem i jako je lose modulirala i odrzavala temperaturu. U medjuvremenu mi je zamenjena klima sa spoljasnjom k6dna2f koja radi znatno bolje,
 
Odgovor na temu

musamusa
Petar Petrovic
Nis

Član broj: 346806
Poruke: 69
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter07.12.2021. u 22:06 - pre 29 meseci
Kuca je spratna, ova soba sa klimom je u prizemlju, iznad je soba koja se ne greje stalno, samo kad upalim centralno grejanje.. na krovu imam 30cm vune.

Uvece smanjim, zato sto ujutru brze podigne sa 20°c na 22°c

 
Odgovor na temu

Boki Rusic

Član broj: 346871
Poruke: 53



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter08.12.2021. u 10:50 - pre 29 meseci
Filipe bas ta je oznaka na spoljnoj klimi. I video sam na internetu da to nije uopste jeftin uredjaj, trebalo bi da je i kvalitetan.Kupio sam 2 termometra zivina kod Kineza jutros, jedan veci drugi manji, pa cu da vidim popodne tacno sta se desava.
A moze li gas da nedostaje, jer su me ovi sto treba da dodju u petak iz servisa pitali i da li je klima dopunjavana ili ne. I koliko bi to kostalo ako treba da je dopune, jer je vlasnik prihvatio da ce to on da regulise, mada ako je to nesto malo i mi bi sami platili. Vlasnik mi je rekao da nikakakvu intervenciju klima nije imala posle namestanja. Da me lose ne razumete, nisam neko zakeralo, ali mi je najvise zbog deteta jer je temperatura u stanu vrlo razlicita.
Vlasnik stana ce da donese za vikend kada se vrati i neki radijator, pa da time mozemo ako procenimo resavamo povremeno problem, mada razumem da ce to manje da se isplati kroz potrosenu struju jer su klime najekonomicnije sto se pokazalo i do sada, bar na racunu iz oktobra.
Alene postavio sam sinoc kako si rekao, ventilator na 2, a krilca sam namestio pod 45 stepeni
 
Odgovor na temu

musamusa
Petar Petrovic
Nis

Član broj: 346806
Poruke: 69
*.internet.mts.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter08.12.2021. u 11:21 - pre 29 meseci
Citat:
Alen23:
Citat:
musamusa:
Sta koristite za merenje potrosnje elektricne energije?


Jesi upratio koji defrost , koliko vremenski traju , učestalost ..


Jutros sam pratio malo DF. Na sat vremena je bukvalno bio Df u 10:05; 11:20; 12:17. I sva tri su trajala od 6-7 minuta
Napolju je 1°c

Potrosnja od sinoc 00h do 12h sada popodne 8kw ravno. Klima podesena na 20°c
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.8.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter08.12.2021. u 12:36 - pre 29 meseci
Citat:
Boki Rusic:
Alene postavio sam sinoc kako si rekao, ventilator na 2, a krilca sam namestio pod 45 stepeni


Super , kako je bilo namješteno grijao se plafon oko klime večinom , kako vanjske idu ka dole tako mozes da pojačavaš i fan ako bude potrebe..
Imaš još i opciju iFeel na daljinskom..U daljinskom se nalazi temperaturna sonda tako da se isti moze koristiti kao sobni termostat..
Staviš ga što dalje od klime ali da ima optičku vidljivost tj da prima signal klima s daljinskog , namjestiš sobnu , stavi na auto fan..Klima će raditi sve dok se prostor kod daljinskog ne zagrija na zeljenu T , kad je dostigne tj prebaci klima se ugasi i miruje a kad temperatura kod dlajinskig padne za 1° klima se ponovi pali...
Vidi šta ti bolje odgovora..
 
Odgovor na temu

gfx
Beograd

Član broj: 255861
Poruke: 201
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter08.12.2021. u 14:12 - pre 29 meseci
Citat:
musamusa:
Jutros sam pratio malo DF. Na sat vremena je bukvalno bio Df u 10:05; 11:20; 12:17. I sva tri su trajala od 6-7 minuta
Napolju je 1°c

Potrosnja od sinoc 00h do 12h sada popodne 8kw ravno. Klima podesena na 20°c


Tako visoka potrosnja, i ucestali defrosti na (veoma) niskoj zadatoj tmp grejanja, znaci samo jedno... klima ti je slaba za taj (takav) prostor.
 
Odgovor na temu

musamusa
Petar Petrovic
Nis

Član broj: 346806
Poruke: 69
*.internet.mts.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter08.12.2021. u 19:22 - pre 29 meseci
Zna li neko cemu sluzi ovo? Majstor koji mi je ugradio klimu kaze da mi to ne treba i da moze i bez njega..



I ako bi mi neko poslao klip kako se ciste filteri, hvala unapred.

 
Odgovor na temu

EmaXX

Član broj: 341823
Poruke: 361
2001:a61:3540:f501:9d6d:437d..



+83 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter08.12.2021. u 19:26 - pre 29 meseci
-super zdravi dobri filteri.. ali u reklami.
U stvarnosti samo reklama i jako brzo izlape. Zakace se na filter kad se otvori prednji panel.
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.8.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter08.12.2021. u 19:48 - pre 29 meseci
Citat:
gfx:
Citat:
musamusa:
Jutros sam pratio malo DF. Na sat vremena je bukvalno bio Df u 10:05; 11:20; 12:17. I sva tri su trajala od 6-7 minuta
Napolju je 1°c

Potrosnja od sinoc 00h do 12h sada popodne 8kw ravno. Klima podesena na 20°c


Tako visoka potrosnja, i ucestali defrosti na (veoma) niskoj zadatoj tmp grejanja, znaci samo jedno... klima ti je slaba za taj (takav) prostor.



Gtech je u stvari nasljednik starog lomo/muse/fairy modela gledano hardverski..U Srbiji i čini mi se Makedoniji zakačilo je da se prodaju u isto vrijeme sa starim modelima, dok u slo i hr se pojavio tek kad i ovaj "fitness" novi lomo/muse/fairy a u bih još nije ni stigao...


@musamusa , evo valjda može pomoći..Filtere ja operem pod tušem , mozes i pošpricati kakvim sredstvom kuhinjskim blagim za čišćenje i ispereš , osušiš nabrzinu i vraćaš nazad u klimu..

https://youtu.be/wbAT8OYqrGc


[Ovu poruku je menjao Alen23 dana 08.12.2021. u 21:02 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Alen23 dana 08.12.2021. u 21:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Boki Rusic

Član broj: 346871
Poruke: 53



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter10.12.2021. u 23:37 - pre 28 meseci


Nisam hteo da pisem i zamaram mojim problemom dok danas nisu bili iz servisa. Odmah da kazem da to nije ovlasceni Gree servis, jer je vlasnik ove zvao. Zvanicna je firma, nose kombinezone, a nije me ni mrzelo da pronadjem njihovu firmu na APR-u kasnije, postoje 15 god.

Njih dvojica dosli danas oko 14h, te sam i ja bio kuci u to vreme. Zena sa detetom otisla kod sestre ranije da bi mogli da rade.

Probali klimu, kacili prvo manometre napolju kroz prozor, posle zatvorili prozor , merili non stop temperaturu gore na boku unutrasnje klime ??, setovali vise puta daljinski (ukljucivali onu ifel funkciju), postavljali daljinski svuda, takodje i krilca klime i posle 3h i malo vise otisli.

Po njima sve kako treba, sto se tice gasa. Eventualno treba zameniti neki senzor za kontrolu unutra. Na moju konstataciju da se i sami uvere na licu mesta da ne mozemo da dobijemo tacnu, makar pribliznu temperaturu, u sta su se i sami uverili, rekose na kraju da zovemo Gree.

Po mojim merenjima ovih dana sa onim zivinim termometrima od kineza sam zakljucio da se klima za trazenih 24c, iskljuci kad na oba zivina bude debelo preko 26c i to na suprotnom zidu sobe.

Oni su to danas takodje radili samo sto su namestili klimu na 25c i kod njih je neki moderni termometar pokazivao od 26,7 do 26,9 po dnevnoj sobi neposredno posle iskljucenja klime. Bio je pakao u stanu.

Onda su, kada se klima iskljucila, termometar postavili na kraj radne ploce kuhinje, zid na kome je tv. Te su otvorili i vrata hodnika i kupatila. Cekali smo da se klima ukljuci i caskali te i po nesto popili i zamezili, slusali malo muziku (sta bi drugo :)). Onda su odskrinuli i ulazna vrata stana, jedno 10cm, znaci vrata prema hodniku zgrade.

Ponovno ukljucenje se desilo neposredno pred njihov polazak kada je temperatura u sobi bila 23,7 na njihovom meracu koji je bio u krajnjem uglu kuhinje.

Znaci, na zadatih 25c, klima se ugasi sa skoro 2c preko zadate. A ponovo pali na 1,3c ispod zadate. Pravi se razlika od 3c. Sto mi potvrdjuje da sam sa pravom reagovao.

Momci rekli da ce da jave vlasniku stana, po prici vidim da se odlicno poznaju sa njim, ali da oko servisa i zamene tog senzora ili te sonde najbolje kontaktiramo Gree i da oni nista ne mogu jer ne rade Gree. Po njima klima radi u granicama pristojnosti (bas tako rekose) ali da ne bi bilo lose da se kontaktira Gree.

Gore sam okacio i skicu stana da bude sve ovo jasnije.

Sta predlazete ? Da insistiram da se zove Gree i da instaliraju taj senzor ?

[Ovu poruku je menjao Boki Rusic dana 11.12.2021. u 00:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.8.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter11.12.2021. u 05:56 - pre 28 meseci
iFeel koristi svoj senzor , dok klima koristi svoj senzor , ne mogu nikako da isto prebacuju zadanu , pogotovo jer kod iFeel offset je 0..

Ako je sve ispravano kako kazu I ne koristiš iFeel, ako zeliš 24 u sobi samo stavi na daljinskom 22 i imaćeš 24 , mozes i da promjeniš teperaturnu kompenzaciju na 0 tako da ti se slaze zadana na klimi i sobna , ali nema razlike ni da smao smnajiš za stepen dva.
.
Ako koristiš Ifeel , na zadanu 24 gasi se na 25 pali na 23.9 , znači 1° odstupanja...

 
Odgovor na temu

gfx
Beograd

Član broj: 255861
Poruke: 201
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter12.12.2021. u 08:22 - pre 28 meseci
Kod mene je u poslednjih par dana tmp malo u plusu, uglavnom oko nule, vlaznost izmedju 90-100%, greje se 35m2, 24/7, tmp u prostoru stabilna, sa zadatom se krece u +/- 0,2C, potrosnja smesna (cak i sa ukljucenim grejacima prosek ne prelazi 500w/h), danima padala kisa, a sad sneg, veje li veje, defrost za sve ovo vreme ulovljen jedan, i to kratkotrajan, potpuno neosetan.


...



[Ovu poruku je menjao gfx dana 12.12.2021. u 09:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.8.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter12.12.2021. u 14:41 - pre 28 meseci
Ovo je idealno kod tebe , potrošnja , sobna , odrzavanje sobne..Jesi na auto ili fix fan , ne vidim dobro na slici koja je ovo T na ispuhu ..
 
Odgovor na temu

gfx
Beograd

Član broj: 255861
Poruke: 201
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter12.12.2021. u 15:26 - pre 28 meseci
Na onoj slici u prethodnom postiu tmp izduva je 39˚C, stavio sam krop sa te slike u ovaj post (slika 1), i malo ga posvetlio da bi se iole bolje videlo.

Inace, kod mene je klima (GTech) uglavnom na fix fan 1, a u odrzavanju tmp prostorije, tmp izduva "seta", izmedju 39 i 41 C sto se (delimicno) moze videti i na slici 2, gde je "ulovljena" tmp izduva od 40,5˚C.
.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.8.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter12.12.2021. u 17:22 - pre 28 meseci
Super sve , gledam gore na slici od mjerača potrošnje power factor , Pf=W/VA je 92%...


Kad smo kod Pf , kod sebe sam pratio pa na nekom max PI od 2000w iznosi 1 , na srednjem PI 1000w je 0.99 dok je pri donjem 400+w nekih 0.94 ili 94% ...

[Ovu poruku je menjao Alen23 dana 12.12.2021. u 19:34 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ContractToKill
Banja Luka

Član broj: 346884
Poruke: 13
188.124.192.*



Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter12.12.2021. u 18:28 - pre 28 meseci
Pozdrav svim forumasima, po prvi put pisem ovdje, pa me interesuju misljenja.

Imam Bergen Profi inverter vec nekih cca 2 mjeseca, prezadovoljan do jucerasnjeg dana. Naime, klima nije htjela da odradi defrost, do sada uredno radila i odradjivala isti. Vanjska temperatura +2,+3 stepena. Spoljna jedinica totalno pobijelila i zaledila, klima jednostavno nije odlazila u defrost.

Danas majstor dolazio cisto da pregleda stanje sa freon, sve uredno. Kaze da ispratim narednih par dana, pa da mu javim kako se ponasa.

Iskustva ili vasa misljenja?

Jos jednom veliki pozdrav za sve forumase..
 
Odgovor na temu

ContractToKill
Banja Luka

Član broj: 346884
Poruke: 13
188.124.192.*



Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter12.12.2021. u 18:29 - pre 28 meseci
Pozdrav svim forumasima, po prvi put pisem ovdje, pa me interesuju misljenja.

Imam Bergen Profi inverter vec nekih cca 2 mjeseca, prezadovoljan do jucerasnjeg dana. Naime, klima nije htjela da odradi defrost, do sada uredno radila i odradjivala isti. Vanjska temperatura +2,+3 stepena. Spoljna jedinica totalno pobijelila i zaledila, klima jednostavno nije odlazila u defrost.

Danas majstor dolazio cisto da pregleda stanje sa freon, sve uredno. Kaze da ispratim narednih par dana, pa da mu javim kako se ponasa.

Iskustva ili vasa misljenja?

Jos jednom veliki pozdrav za sve forumase..
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 838463 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.