Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GREE klima uređaji - inverter

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 822960 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.8.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.12.2021. u 16:41 - pre 27 meseci
Citat:
musamusa:
Nisam probao da drzim na 4 ili5 npr pa da vidim dal ce da obori, veoma jako duva tada i za prostoriju kakva je moja 25m2 veoma je bucna neprijatno za boravak.
Sto se tice auto fan, jesam drzao tako i ona radi lepo dok ne dodje do (po zvuku i toploti izduva) na fan 2 ili 3 i tu krene da rashladjuje prostoriju.. meni to smeta

Trebao sam uzeti izgleda onu g tech.. sad je kasno 🙂


Da , gtech je adekvatna zamjena za stari model Muse ..Probaj , ako već nisi , da pojačaš sobnu T na 23-24° pa vidi kako će da se ponaša ..
 
Odgovor na temu

musamusa
Petar Petrovic
Nis

Član broj: 346806
Poruke: 69
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.12.2021. u 17:23 - pre 27 meseci
A jel realno da kad je klima ugasena, pokazuje potrosnju od oko 80w? (Spoljna T je bila oko 0°c) Do sad sam video oko 6w, ali je napolju bilo toplije..
 
Odgovor na temu

musamusa
Petar Petrovic
Nis

Član broj: 346806
Poruke: 69
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.12.2021. u 17:25 - pre 27 meseci
Citat:
Alen23:
Citat:
musamusa:
Nisam probao da drzim na 4 ili5 npr pa da vidim dal ce da obori, veoma jako duva tada i za prostoriju kakva je moja 25m2 veoma je bucna neprijatno za boravak.
Sto se tice auto fan, jesam drzao tako i ona radi lepo dok ne dodje do (po zvuku i toploti izduva) na fan 2 ili 3 i tu krene da rashladjuje prostoriju.. meni to smeta

Trebao sam uzeti izgleda onu g tech.. sad je kasno 🙂


Da , gtech je adekvatna zamjena za stari model Muse ..Probaj , ako već nisi , da pojačaš sobnu T na 23-24° pa vidi kako će da se ponaša ..


Probacu i to
 
Odgovor na temu

gfx
Beograd

Član broj: 255861
Poruke: 201
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.12.2021. u 17:25 - pre 27 meseci
@musamusa

Zasto si ti uopste kupovao novu Muse? Da li ti je bas konkretno nju neko preporucio, da li si se sa nekim posavetovao pre kupovine, ili...?

Po svemu vidjenom ta klima je igracka u odnosu na staru Muse, i ocigledno je da se "gubi" u tvom prostoru.
 
Odgovor na temu

musamusa
Petar Petrovic
Nis

Član broj: 346806
Poruke: 69
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.12.2021. u 17:34 - pre 27 meseci
Preporucio mi jedan prijatelj. Kao sto rekoh ne razumem se pa sam pitao njega posto ih ugradjuje.. A iskren da budem bio sam spreman i da platim 10ak hiljada vise ali da uzmem nesto kvalitetnije.
Ajde valjda ce da crkne pa da probam da doplatim za nesto malo bolje.. nisam pametan.
 
Odgovor na temu

gfx
Beograd

Član broj: 255861
Poruke: 201
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.12.2021. u 17:41 - pre 27 meseci
Citat:
musamusa:
A jel realno da kad je klima ugasena, pokazuje potrosnju od oko 80w? (Spoljna T je bila oko 0°c) Do sad sam video oko 6w, ali je napolju bilo toplije..


Ovo ne treba (mnogo) da te brine, kada spoljna temperatura padne ispod +2˚C pali se grejac tacne, i tada se potrosnja, cak i u mirovanju, povecava za tih nekih cca. 70-ak i kusur W, koliko "vuce" sam grejac.
 
Odgovor na temu

_dzo.ni_

Član broj: 340219
Poruke: 358



+40 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.12.2021. u 17:52 - pre 27 meseci
Bas mi nije jasno sta su napravili sa tim novim muse/lomo.. Moja Bergen (stariji lomo r) radi savrseno kad su temp ispod 5°C, ne gasi se vec modulira bas nisko, a preko 5 stepeni gasi se, ali se upali ponovo za 10ak minuta i tako u krug.

Vidim svega par komada novih gree ovde u gradu, ljudi vise uzimaju starije ako mogu da nadju. U roku od 7 dana video sam 5-6 komada ugradjenih novih Bergen LCLH (na razlicitim mestima naravno). E sad da li je to na preporuku servisera ili je slucajnost, ne znam.

Meni je drug koji se bavi ugradnjom rekao da su nove bas us*ali.

Sve me ovo vise i vise odaljava od kupovine novog Pulara, jer vidim da se dosta ljudi žali. Mada opet kako kome, sve to zavisi od prostora, onoga sto korisnik zahteva od klime, i toplotnih gubitaka.
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.8.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.12.2021. u 19:47 - pre 27 meseci
Stari muse / lomo / Fairy je u rangu ambera EU , Gtecha , s nekih 30% manjom cijenom a pod azuri / bergen brandom prodavali su se još jeftinije , ispada konkurencija unutar brenda, nije to moglo trajati dugo logično , plus sva ova poskupljenja bakra itd...
I ovaj novi Muse/lomo/fairy će nekom dobro grijati , samo treba pazljivije malo obratiti pažnju na toplotne zahtjeve prostora , isto kao s pularom @dzo_ni.. Nije to sad uredjaj za neko osnovno grijanje na naš način , jedna klima i deri , ali u kombinaciji s lomo lclh koji imaš neće biti problema da ga ubaciš..

Da dodam da su neki proizvodjači najavili korištenje aluminija u izradi izmjenjivača umjesto bakra , i to u jako bliskoj budućnosti , ukoliko to postane trend u nekoj srednjoj klasi biće veselo odabrati klima uredjja za osnovno grijanje..

[Ovu poruku je menjao Alen23 dana 18.12.2021. u 20:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

romim

Član broj: 337528
Poruke: 223
31.223.133.*



+82 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.12.2021. u 20:22 - pre 27 meseci
@musamusa

Pojacaj je ovako, okreni je onako. Ako je budes mijenjao promijeni i brend.

@_dzo.ni_

Koliko od 6 mjeseci imas dana ispod minus 5c kad tu klima radi odlicno?
Ako na minus 5c moze raditi na nizoj modulaciji onda moze i u plusu.
Mislim mogla bi kad ne bi u startu otisla u maksimum i duvala vreo vazduh bez potrebe i onda pregrijala senzor temperature i ugasila se.
Na minus 5c imas vece gubitke prostora i klima kad ode u maksimum teze pregrije vazduh oko sebe i senzor temperature, uspije ustabiliti rad i onda spusti i modulaciju na normalan nivo.

Evo ti primjer. Imam klimu u 25m2 koja zna da radi na 90w i duva vazduh od 21c. Ovih dana ne moze da se sastavi sa normalnim radom i normalnom modulacijom.
Ukljuci se i ode do 1900w i prije nego uspije spustiti modulaciju na normalu koliko je potrebno za normalno grijanje, ugasi se. Stoji pola sata, ukljuci se, ode do 1900w, dune vazduh skoro 50c i ugasi se u roku 10min.
Da ne znam da moze raditi nisko, rekao bi to je tako normalno. Ali posto znam izvaram je podizanjem temperature i igranjem sa ventilatorom i uspijem da se ne ugasi i onda radi normalno na 400w.

E tako je i kod tebe, dune i ugasi se. Kad je minus 5 i vise ne moze tako lako da pregrije i da se ugasi nego obori modulaciju.
 
Odgovor na temu

gfx
Beograd

Član broj: 255861
Poruke: 201
*.dynamic.a1.rs.



+52 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.12.2021. u 20:37 - pre 27 meseci
@romim,

Malo koncetracije ne bi bilo zgoreg...

Dzonijevih "ispod 5˚C" i (tvojih) -5˚C nije isto.
 
Odgovor na temu

_dzo.ni_

Član broj: 340219
Poruke: 358



+40 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.12.2021. u 21:04 - pre 27 meseci
Eto. Vjerovatno prostor bude topliji unutra jer je velika staklena povrsina pa dopre sunca.

Maloprije udje u defrost, kompresor nije ni stigao do max brzine a vec prekinula :) Napolju -1 velika vlaga pa je zato i usla u def vjerovatno. Izduv je 30 i kusur stepeni (po osjecaju).
 
Odgovor na temu

ETNAPR

Član broj: 274352
Poruke: 310
*.bsnet.rs.



+56 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.12.2021. u 21:28 - pre 27 meseci
romime...zar još nisi zamenio te klime? Mislio sam da si do sad to već rešio.
Eno čovek sa drugog foruma u mesec dana već zamenio tri para klima. Upravo mu skidaju dva pansonica jer je nezadovoljan njihovim radom
https://ibb.co/vLxfxhW
Evo i objašnjenja za "tehnički" offset
 
Odgovor na temu

_dzo.ni_

Član broj: 340219
Poruke: 358



+40 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.12.2021. u 21:32 - pre 27 meseci
Ne znam bas. Moja se cijelo veče nije ugasila nijednom iskljucivo zato sto je vanjska temp niska (osim kad je isla u taj bezvezni defrost). Samo nisko modulira.

To sa fanom igra dosta uloge u radu klime jer on upravo menja kapacitet tj snagu rada, jer sto je veca brzina ventilatora on vise odvodi toplote sa isparivaca i pothladjujega sto u vecini slucajeva zahtjeva povecanje brzine kompresora (naravno zavisi od razlike izmedju trenutne i zadate temp).

Trebalo bi da bude ovako:
ako je mala razlika izmedju zadate i trenutne temp, a brzina ventilatora je jača, smanjiće kompresor da ne bi nabijala temp. A ako je razlika izmedju Tset i Ttren velika, onda bi trebala pojacati kompresor da brze dostigne temp?
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.12.2021. u 21:53 - pre 27 meseci
Kupio sam Lomo12 u junu. Hladila je bez problema.

Prvi put smo probali grejanje veceras.

Klima nece da greje. Napolju je nesto iznad nule.
Stavim mode na heat, ventilator na najace i temperaturu
cak i na 30.

Iz klime ne izlazi vruc vazduh. Ne mogu da kazem da je
hladan ali cini mi se da cak ni mlak nije.


Sta moze da bude problem, da li je inverter ispravan?
 
Odgovor na temu

ETNAPR

Član broj: 274352
Poruke: 310
*.bsnet.rs.



+56 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.12.2021. u 22:24 - pre 27 meseci
dzoni...
"Ne znam bas. Moja se cijelo veče nije ugasila nijednom iskljucivo zato sto je vanjska temp niska (osim kad je isla u taj bezvezni defrost). Samo nisko modulira."

Pri nižoj vanjskoj temp. efikasnije je hladjenje el.motora kompresora pri minimalnoj snazi i broju obrtaja, nego pri višoj vanjskoj temp. i istoj toj snazi i broju obr.
Zbog toga u toplijem prelaznom periodu kompresori moraju raditi višim nivoom minimalne modulacije
p.s.

Ovo važi za klime od približno 500-800 eura, a koje pri jačim minusima zadržavaju solidan kapacitet

[Ovu poruku je menjao ETNAPR dana 18.12.2021. u 23:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

filip555

Član broj: 341671
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+50 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter19.12.2021. u 00:17 - pre 27 meseci
Citat:
musamusa:




Evo oznaka, trebalo bi da je novi model..


Ista kao moja. Jedino sto sam primetio da neka ima resetku pozadi za koju je zakacen senzor, a neka ne, moja ima. Imao sam staru muse pa sam video kod jednog coveka kako nisko modulira pa sam prihvatio da zamene staru muse za novi model. Novi model je mnogo kulturniji u radu, a snaga im je slicna, jeste spoljasnja jedinica manja i laksa, ali ima dvoredni izmenjivac, defrost odradi za 5 min kao i stara, zna da povuce preko 1800w.. E sad problem sa njom je sto ima neki bug, na fix fan 2 zna da zaglavi na npr 350w i duva prohladno i ako npr ocitava 20 stepeni, a zadato je 25, resenje je da s epojaca na 30 pa da se obori na stepen vise od zeljene temperature. Na auto radi solidno, ali opet cudno, npr dostigne temp pa pojaca sa fan 2 na fan 3 pa obori potrosnju pa vrati na fan 2, dok se danas desilo da je isla na fan 1, ali je pregrevala za stepen vise i gasila se, zna i da radi defrost kada nema potrebe za tim, vrv. kontrolni defrost. Kroz aplikaciju ne mogu da azuriram firmware, pise v1 i da je firmware update unavailable. Cekam da javis za taj daljinski jel ima.neke promene. Ja sam od stare muse vratio daljinski. Sa violinim daljinskim nisam nista pokusavao jer ima 3 brzine.
 
Odgovor na temu

Boki Rusic

Član broj: 346871
Poruke: 53



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter19.12.2021. u 01:20 - pre 27 meseci
Probao sam predhodnih dana da malo propratim ovaj moj problem sa neujednacenom temperaturom, a danas sam se skoro ceo dan nazalost zajebavao sa tim.

Radio ne radio bilo sta, ifeel, krilca, fan najmanje ili najjace, sve sto ste mi savetovali, klima jednostavno nece da sama od sebe sredi temperaturu u stanu. A fan na najvecoj brzini ili bilo sta preko druge brzine mi na pamet ne pada, jer je to van pameti. Ne menja se nista, a imas utisak kao da si u parnoj lokomotivi.

Namestena na 24c, pravi razliku od 3c, bilo da je namestena obicno ili da je ukljucen ifeel.
Namestena na 22c, pravi razliku od skoro 4c, bilo da je namestena obicno ili da je ukljucen ifeel.

Kad radi preko ifeela mnogo se duze ceka na njeno ponovno ukljucenje, tako da se zato i veca razlika pravi. U oba slucaja prebaci vrlo brzo za 2c i vise, pa se iskljuci. Pa se onda ceka i ceka da se ponovo ukljuci. I normalno je da mora da se ceka jer je pregrejala prostoriju. Bar sam je koliko toliko proucio ako nista drugo. A duva bas bas bas vruce, da li je to dobro ili ne, ne znam. Imam utisak da ne ume da proceni kada treba da stane. Ako je postavim na 24 onda se ne iskljuci na vreme nego pregreje stan, ali se zato ukljuci na vreme. Ako postavim na 22 onda se iskljuci na vreme, ali se zato ukljuci ohoho kasnije kada vec bude dosta hladnije.

Bio danas na neko vreme i vlasnik stana, uverio se bar i to svojom rukom, da se klima na zadatih 24c iskljuci tek kada bude prevruce u stanu, nije covek vise hteo da sedi i ceka ponovno ukljucenje, te ce u ponedeljak da zove servis da kako znaju srede ovo. I kaze da je do sada klima radila kako treba, tj da se niko nije zalio. Nadam se samo da je ovo resivo, najvise zbog deteta.

Ne razumem skoro nista od te problematike, pa mozda lupam, moze da se ovo dogadja, tj da pregreva stan, ako klima ima previse freona ? Jer zasto su me ovi iz servisa pitali kada su pre nekoliko dana bili, da li je klima dopunjavana ??

skica , ako to nesto znaci


Hvala

Edit:Tek sada citam postove pre nego sto sam ovaj moj zadnji napiao.
@romim : hvala na nekim razjasnjenjima. Izgleda da se ova moja klima ponasa bas kako si napisao

[Ovu poruku je menjao Boki Rusic dana 19.12.2021. u 03:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

romim

Član broj: 337528
Poruke: 223
31.223.133.*



+82 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter19.12.2021. u 07:28 - pre 27 meseci
Upravo kako sam ti napisao, ako po savjetu strucnjaka postavis temperaturu na 22c ima da se nacekas da se ponovo ukljuci, a vjerovatno od hladnoce ces je ti prije rucno ukljuciti nego sto se ona sama aktivira.

To su ti ovi savjeti, smanji je, pojacaj je, okreni je itd.

Kako si sam napisao to je bio stan na dan i prije tebe klimu je neko koristio dan ili dva i nije ga ni bilo briga kako radi.

Nista ti servis pomoci nece. To ti je tako kako jeste, fabrika tako napravila.

Koliko dugo klima moze da radi prije nego sto se ugasi?
 
Odgovor na temu

romim

Član broj: 337528
Poruke: 223
31.223.133.*



+82 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter19.12.2021. u 07:47 - pre 27 meseci
@ETNAPR pozdrav
Prosle godine dok je servis izmjenjao senzor temperature pa poslije i elektroniku bio je kraj januara.
Nakon 4 mjeseca ganjanja i pracenja, nisam ikao vise zivaca da se ponovo ganjam.
Kako je krenula nova sezona, krenuli su opet problemi.
Bio sam kod uvoznika prije 7 dana pa sad ocekujem kad ce se servis smilovati da dodje.
Prvo ne vjerujem da imaju strucnu osobu koja bi mogla da otkloni kvar, osim da opet nesto nasumicno mijenjaju.
Zamijenili su senzor i elektroniku, ocito bez potrebe, i ne znam sta mogu zamijeniti drugo da rijese problem.
Hansola vise nema na stanju.
Da zamijenim za neku drugu klimu, ja ne vidim da postoji neki normalan model da se niko ne zali.
Pomisljao sam na stari Lomo regular, ali saznah da je sad nova vanjska jedinica za koju ne znam kako se ponasa.
Imas li ti kakav prijedlog?
Koliko si upucen, da li i ostali Gree modeli imaju nacin rada da pri ukljucivanju idu u modulaciju dobro preko 1000w iako to i nije potrebno.
Da li to iz nekog razloga mora biti tako ili je to cisto softverski rijeseno da se sto prije postigne zeljena temperatura?
Kod mene klime prilikom svakog starta, pa i onog poslije defrosta, skoce na oko 600w minut, dva, i nakon toga krenu u zalijetanje na 1300w pa do 1900w.
Nakon nekih 5min kad senzor vec ocita da je klima prebacila zadatu temperaturu za 1c, modulacija polako pocinje da opada. Prije nego modulacija uspije opasti na potrebnu, senzor ocita 2c preko zadate i klima se ugasi, a prostorija hladna.
Inace kad klima ustabili rad, ne moze prebaciti zadatu temperaturu i ugasiti se nego smanji modulaciju na 90w i na zadatih 23c duva vazduh od 21c dok ne ohladi senzor, pa onda ponovo krece da grije.
Za modulaciju od 90w sam saznao da moze i kod drugih tako da radi ako grije manji prostor koji nema velike gubitke.
 
Odgovor na temu

dule va
Sam svoj gazda
Valjevo

Član broj: 335421
Poruke: 50
87.116.165.*



+6 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter19.12.2021. u 08:45 - pre 27 meseci
Pozdrav svima, kada sam kupovao prvu Gree Muse ove godine u Gigatrinu nisu me obavestili da je uredjaj koji kupujem drugaciji od onog sto reklamiraju, tako da sam dobio zapakovan novi model klime, kako sam bio zadovoljan narucim za drugu kucu jos jedan Gree Muse medjutim dolazi do problema(klima je na grejanju duvala hladnjikavo bez obzira na podesenu T)
Posle Dolaska servisera i utvrdjivanja kvara dobijam G Tech bez ikakve doplate od gen uvoznika..... 😀
Posle svega kupim jos jednu Gree Muse(novi model) za prizemlje kuce 😀
Jako sam zadovoljan radom istih, ne primecujem neku razliku izmedju G Tech i Gree Muse.... Merim potrosnju samo na jednoj koja se nalazi kod mene i greje prostor oko 50tak M2 na 24C potrosnja od pocetka ovog meseca je 350kw....kada padne temp aktiviracu i grejanje na pelet koji ce dati potporu grejanju na klime.

viadrus+centrometal cppl35,termoglave,4 kraki mesni ventil,kuca 130m2 dve etaze bez izolacije
pvc stolarija .
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 822960 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.