Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GREE klima uređaji - inverter

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 839770 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

romim

Član broj: 337528
Poruke: 223
31.223.133.*



+82 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter19.12.2021. u 23:52 - pre 28 meseci
@cakic91

Ako ces prema uputstvu za klimu, to je neispravan rad.
To, sto kazes da se ugasi na 26.1 po uputstvu je idealno tacno, ali to da se ukljucuje na 25.7c je totalno netacno.
Uslov da ti se klima ponovo ukljuci jeste da ti trenutna temperatura koju senzor klime ocitava bude ista ili niza od zadate temperature.
Prema tome nesto ti u tom mjerenju ne stima.
Ili ti nije ispravan termometar po kojem mjeris sobnu temperaturu ili nesto utice na njega.
Ili ti nesto hladi senzor temperature u klimi, kao recimo otvor za cijevi.
Monitoring po uputstvu nemas nego se ventilator gasi 60s nakon kompresora.
Sa takvom modulacijom od 800w, izduvom ne hladnijim od 45c i bez monitoringa, to je prosto u domenu naucne fantastike.

Meni prosto nije jasno da se toliko prica izvrtilo, da su se toliki manuali prelistali, izmjerili Copovi i Scopovi, uslo u svaki kompresor, analizirao se svaki model i potrosnja i sta je na kojoj klimi razlicito, a koji dio je isti, ali se osnovne stvari nisu utvrdile, kad se klima pali i kad se gasi.

Jos uvijek neki misle da klima radi po temperaturnoj kompenzaciji i offsetu i da ima neki algoritam i prestizanja i proracunavanja na osnovu kojih radi.

Sistem je tako jednostavan.

When Tamb. ≤Tpreset+2c, the unit starts heating operation.
Kada je temperatura ambijenta, manja ili jednaka, od zadate temperature +2c offset (temperaturna razlika izmedju temperature kod senzora klime i temperature koja se mjeri u ambijentu), klima pocinje sa radom.
Ambijent 22c, zadata temperatura 23c + 2c razlika kod klime

When Tamb≥Tpreset+5c, the compressor and outdoor fan stop operation; the indoor fan blows residual heat.
Kada je temperatura ambijenta, veca ili jednaka
, od zadate temperature +(2c razlika kod klime + 3c = 5c), klima se gasi, kompresor i vanjski ventilator se zaustavljaju, unutrasnji ventilator 60s duva preostalu toplotu sa izmjenjivaca, osim kod klima koje imaju monitoring, pa se ventilator vrti u pauzi minimalnom brzinom.

When Tpreset +2c < T amb. < Tpreset +5c, the unit will maintain its previous running status.
Kada je zadata temperatura + 2c razlika kod klime, niza od trenutne temperature, a trenutna temperatura, niza od zadate temperature + 2c kod klime +3c = 5c, klima radi u modu grijanje.

U praksi, bar kod mene, ovi znaci jednakosti i ne vaze.
Ako je zadata temperatura 23c, klima krece sa radom kada na displeju klime ocita trenutnu temperaturu 22c.
Dakle nizu temperaturu od zadate.
Na 23c klima nece poceti sa radom.
Klima radi sve dok na displeju klime ne ocita 25c.
Na 25c se gasi odnosno na 2c preko zadate.
U svakom slucaju poklapa se razlika od 3c izmedju temperature na kojoj se klima ukljucuje i temperature na kojoj se klima gasi.
Na isti nacin klima radi i sa ukljucenim I feel, po istim ovim uslovima.
Nema nikakvih kompenzacija 2c i offseta 2c i algoritama.

Ko provjeri detaljno stanje kod sebe neka napise da li je isto.
Nemojte pisati neprovjerene stvari i zbunjivati ostale.
 
Odgovor na temu

filip555

Član broj: 341671
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+50 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter20.12.2021. u 00:24 - pre 28 meseci
Citat:
Alen23:
Citat:
EmaXX: Lud zbunjenog vise.


Da bude urnebesnije još se sad i niska modulacija naziva problemom / kvarom / bug-om..Očekujem ponovo mijenjanje ploča , fleširanje firmware i ostale zahvate vidjene u prošlogodišnjoj epizodi..


Masis poentu. Ako nova zna da spusti na 300w, onda ona sama treba da podigne potrosnju i temperaturu izduva ako je npr setovana na 23 stepena, a klima ocitava 19. To se desava na fix fan 2 i 3. Na fix fan 1 radi sa oko 580w i pregreva za 2 stepena i gasi se, dok na auto se za sada najbolje pokazala gde nije isla ispod fan 2 dok jenpadao sneg, ali opet sa cudnim radom jer evo zadnja 2 dana spusta na fan 1 i pregreje ponekad. Videcemo sta ce kolegi serviser reci. I nije mi jasno zasto na klimi pise v1 firmware i aplikacija ne pokazuje da ima azuriranje.
 
Odgovor na temu

filip555

Član broj: 341671
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+50 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter20.12.2021. u 00:31 - pre 28 meseci
Citat:
musamusa:
Citat:
filip555:
Citat:
musamusa:




Evo oznaka, trebalo bi da je novi model..


Ista kao moja. Jedino sto sam primetio da neka ima resetku pozadi za koju je zakacen senzor, a neka ne, moja ima. Imao sam staru muse pa sam video kod jednog coveka kako nisko modulira pa sam prihvatio da zamene staru muse za novi model. Novi model je mnogo kulturniji u radu, a snaga im je slicna, jeste spoljasnja jedinica manja i laksa, ali ima dvoredni izmenjivac, defrost odradi za 5 min kao i stara, zna da povuce preko 1800w.. E sad problem sa njom je sto ima neki bug, na fix fan 2 zna da zaglavi na npr 350w i duva prohladno i ako npr ocitava 20 stepeni, a zadato je 25, resenje je da s epojaca na 30 pa da se obori na stepen vise od zeljene temperature. Na auto radi solidno, ali opet cudno, npr dostigne temp pa pojaca sa fan 2 na fan 3 pa obori potrosnju pa vrati na fan 2, dok se danas desilo da je isla na fan 1, ali je pregrevala za stepen vise i gasila se, zna i da radi defrost kada nema potrebe za tim, vrv. kontrolni defrost. Kroz aplikaciju ne mogu da azuriram firmware, pise v1 i da je firmware update unavailable. Cekam da javis za taj daljinski jel ima.neke promene. Ja sam od stare muse vratio daljinski. Sa violinim daljinskim nisam nista pokusavao jer ima 3 brzine.


Kao sto si opisao tako i kod mene. Zaglavi na tih 350w i duva hladnjikavo.. cak ohladi sobu pa prebaci na fan 4( po zvuku)
I da dodam nisam nikako uspeo da se povezem na wifi
Pisem sutra ako dodje serviser kako sam prosao..
E da dodam i ovo danas je radila nekoliko sati na fan 2, ulovio je u jednom momentu da je povukla 1200w i krenuo izduv 45, 46°c i posle nekih 20ak min oborila na 450w i toplota izduva se smanjila na 36°c, opadala je jos ali sam morao da izadjem. Za tih nekoliko sati rada, tacnije 4h potrosila 1700w (425w/h) T u sobi 20, sloljna oko 2°





Javi sta si uradio da reklamiram opet i ovu drugu muse.
 
Odgovor na temu

_dzo.ni_

Član broj: 340219
Poruke: 358



+40 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter20.12.2021. u 07:32 - pre 28 meseci
@filip555 probaj sa Ewpe Smart aplikacijom. Mozda ti izadje tamo da ima dostupan update ali kao sto Alen rece izgleda da od toga nema nista.
 
Odgovor na temu

Boki Rusic

Član broj: 346871
Poruke: 53



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter20.12.2021. u 10:30 - pre 28 meseci
Citat:
romim:
@Boki Rusic

Ne mislim da su termometri losi jer su kineski. Vjeruj bez obzira sto su postavljeni sa strane do njih dolazi vreo vazduh od klime pa pokazu malo vise nego sto realno jeste.

Klima ti radi ispravno kao i ostale Gree, gasi se 2c preko zadate temperature. Tako su sve programirane.

Problem te klime je sto ona ne moze da radi na nizoj snazi i duva ne tako vreo vazduh.
Taj tvoj manji prostor ona lako pregrije i ugasi se.

@_dzo.ni_

Pa sta se onda zalis, to je odlican rad. Ja sam mislio to je pola sata i vise.
Nema Hansol monitoring na grijanju. Na hladjenju ima.

Hvala romim. Samo te ne razumem kako moze da pravilno radi a da se gasi sa 2c preko zadate temperature ?? Da li ti je ovo ironija i zajebencija na moju muku ili stvarno mislis ? To bi bilo slicno kao kada bi recimo rernu koju imamo u stanu, programirali da radi 30 min na 150c da bi ispekla nesto, a ona da bi pravilno radila sama proceni da treba u stvari da radi sat vremena sa temperaturom 200c.
I to bi po tebi bilo kako treba ??

Sto se tice same povrsine koju greje, nije to bas malo, znaci 35m + 4m2 hodnik (koji vrlo cesto danju bude otvoren), znaci skoro 40m2. A citam da grejete cak i male sobe od 16m2 sa inverterima klimama
 
Odgovor na temu

romim

Član broj: 337528
Poruke: 223
*.teol.net.



+82 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter20.12.2021. u 11:42 - pre 28 meseci
Nije nikakva zajebancija.
Pronadji uputstvo za svoju klimu pa ces vidjeti da u njemu to pise.
Jesi li ti provjerio u rerni da li je 150c ili je 152c?

Ti imas klimu koja ne moze da radi ispod određene snage i da duva mlak vazduh, nego duva vruc vazduh.
Vjeruj da vecina grije 50m2 i vise.
Tvoj stan je relativno mali i dobro izolovan i nema velike gubitke.
Valjda si procitao na forumu da se stalno pise o modulaciji i problemu visoke modulacije.
Ti imas klimu sa visokom modulacijom, koja daje vise toplote nego sto tvom prostoru treba.
Kad bi ta granica bila niza od 2c kao sto bi ti volio, klima bi se svako 5min gasila i palila.
Da imas klimu koja ima nizu modulaciju ona bi vjerovatno duze vremena, sati odrzavala zeljenu temperaturu, dok i to ne bi bilo previse i onda bi se ugasila.
Za sve Gree modele koje sam ja pogledao uslov za gasenje i paljenje je isti.
Da ti je klima sa nizom modulacijom vjeruj da to gasenje na 2c preko ti ne bi smetalo.
Za klime 12ke kvadratura grijanja je od 16m2 do 24m2, vjerovatno da tu kvadraturu mogu zadovoljiti i na minus 20c.
Ljudi sa tvojom klimom na ovim temperaturama oko 0c griju stanove po 70m2 pa im tvoj problem nije toliko izrazen i zadovoljni su radom.
Ti ili se pomiri sa tim sto imas ili promijeni nacin grijanja.
Doci ce ti i servis pa ces vidjeti sta ce uraditi.
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.8.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter20.12.2021. u 16:14 - pre 28 meseci
@filip555
I kod starog muse teško je bilo po tvom pisanju razdvojitii da li je problem na klimi ili neslaganje s time kako klima radi..
Mozda da malo detaljnije opišeš šta se i kad dešava , pri kojim uvjetima , od početka do kraja , pa mozda neko od kolega koji imaju tu klimu ti moze pomoći..Ovo što su pisale kolege @musa , @dule , se razlikuju uvjeti , fan ,ne znam isprobajte...
Što se tiče app vidio si na onoj slici da trenutna verzija ne podrzava update uredjaja , kako update izlazi predpostavljam da je isti od wifi-ja..Moguće drugačiji modul s drugim fw , moguće da interna komunikacija brljavi pa od tud ne prepoznaje ispravno , zamjenski daljinski daju ... Sad je li to tvoj slučaj pojedinačno ili na svim klimama isto , ima vas ovde s tom klimom pa usporedite , istestirajte...
 
Odgovor na temu

musamusa
Petar Petrovic
Nis

Član broj: 346806
Poruke: 69
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter20.12.2021. u 17:47 - pre 28 meseci
[/quote]


Javi sta si uradio da reklamiram opet i ovu drugu muse.[/quote]


Doso serviser, zamenio daljinski i otisao, reko da pratim i da mu napisem kako radi klima..

Na moje pitanje kako daljinski moze da utice na topao ili hladan vazduh, nije imao neki odgovor, ali kao menjaju za celu tu seriju daljinske upravljace. U smislu ne bi se oni "gree" zezali sa tolikim brojem daljinskih upravljaca da nije nesto do toga.. Nisam imao prilike danas da propratim..

Zbunio me kad mi je rekao da ta moja klima, taj model max moze da potrosi 1kw kada greje, tacnije oko 900+ w..
A bio je prisutan kod mene kad je na onom uredjaju za merenje potrosnje pokazalo u jednom trenutku 1798w. Kaze da uredjaj ne radi dobro.

ZAMOLIO bih sve koji su strucni i voljni da mi samo kazu koliko bi trebalo da trosi max elektricne energije ovaj moj model?

Da podsetim radi se o Gree muse profu 12 (proizvodnja 2021/07)
Hvala puno svima unapred
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.8.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter20.12.2021. u 18:13 - pre 28 meseci
@musa hajd uslikaj daljinski da vidim kakav je.. Na nekom finskom forumu sam čitao bas nešto vezano za daljinski ,da se uredjaj isključi skroz s napona , malo sačeka , zatim uključiš u struju , sačekaš pola minuta minut pa pališ s daljinskim novim..Sad ne znam pije li vode ova priča ili ne ali probaj ne košta ništa..

 
Odgovor na temu

kalin62

Član broj: 334137
Poruke: 83
*.cpe.sn.co.rs.



+2 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter20.12.2021. u 19:46 - pre 28 meseci
@musamusa , Ja imam isto g,,no kao ti ,ponedelji dolazi majstor pa javljam ali mislim daje g..no od klime kad nema ni resetku zastitu na isparivacu
 
Odgovor na temu

musamusa
Petar Petrovic
Nis

Član broj: 346806
Poruke: 69
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter20.12.2021. u 21:00 - pre 28 meseci



Daljinski identicno kuciste
Prvo mi je proslo kroz glavu da mozda uzmu moj daju nekom drugom, od tog drugog daju tamo nekom trecem izmesaju i kao nesto rade.. 😂

Medjutim izgleda nije tako, stavio fan na 3 i izduv oko 40°c, bacio oko na merac, potrosnja setala od 800w do 1000w..
Nema vise ono da se blokira na 350w i duva 26c°
Moracu da propratim ostale snage..
 
Odgovor na temu

cakic91
Gree Amber - GWH24YE-S6DBA2A

Član broj: 312764
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter20.12.2021. u 22:49 - pre 28 meseci
Citat:
romim:
@cakic91

Ako ces prema uputstvu za klimu, to je neispravan rad.
To, sto kazes da se ugasi na 26.1 po uputstvu je idealno tacno, ali to da se ukljucuje na 25.7c je totalno netacno.
Uslov da ti se klima ponovo ukljuci jeste da ti trenutna temperatura koju senzor klime ocitava bude ista ili niza od zadate temperature.
Prema tome nesto ti u tom mjerenju ne stima.
Ili ti nije ispravan termometar po kojem mjeris sobnu temperaturu ili nesto utice na njega.
Ili ti nesto hladi senzor temperature u klimi, kao recimo otvor za cijevi.
Monitoring po uputstvu nemas nego se ventilator gasi 60s nakon kompresora.
Sa takvom modulacijom od 800w, izduvom ne hladnijim od 45c i bez monitoringa, to je prosto u domenu naucne fantastike.

Meni prosto nije jasno da se toliko prica izvrtilo, da su se toliki manuali prelistali, izmjerili Copovi i Scopovi, uslo u svaki kompresor, analizirao se svaki model i potrosnja i sta je na kojoj klimi razlicito, a koji dio je isti, ali se osnovne stvari nisu utvrdile, kad se klima pali i kad se gasi.

Jos uvijek neki misle da klima radi po temperaturnoj kompenzaciji i offsetu i da ima neki algoritam i prestizanja i proracunavanja na osnovu kojih radi.

Sistem je tako jednostavan.

When Tamb. ≤Tpreset+2c, the unit starts heating operation.
Kada je temperatura ambijenta, manja ili jednaka, od zadate temperature +2c offset (temperaturna razlika izmedju temperature kod senzora klime i temperature koja se mjeri u ambijentu), klima pocinje sa radom.
Ambijent 22c, zadata temperatura 23c + 2c razlika kod klime

When Tamb≥Tpreset+5c, the compressor and outdoor fan stop operation; the indoor fan blows residual heat.
Kada je temperatura ambijenta, veca ili jednaka
, od zadate temperature +(2c razlika kod klime + 3c = 5c), klima se gasi, kompresor i vanjski ventilator se zaustavljaju, unutrasnji ventilator 60s duva preostalu toplotu sa izmjenjivaca, osim kod klima koje imaju monitoring, pa se ventilator vrti u pauzi minimalnom brzinom.

When Tpreset +2c < T amb. < Tpreset +5c, the unit will maintain its previous running status.
Kada je zadata temperatura + 2c razlika kod klime, niza od trenutne temperature, a trenutna temperatura, niza od zadate temperature + 2c kod klime +3c = 5c, klima radi u modu grijanje.

U praksi, bar kod mene, ovi znaci jednakosti i ne vaze.
Ako je zadata temperatura 23c, klima krece sa radom kada na displeju klime ocita trenutnu temperaturu 22c.
Dakle nizu temperaturu od zadate.
Na 23c klima nece poceti sa radom.
Klima radi sve dok na displeju klime ne ocita 25c.
Na 25c se gasi odnosno na 2c preko zadate.
U svakom slucaju poklapa se razlika od 3c izmedju temperature na kojoj se klima ukljucuje i temperature na kojoj se klima gasi.
Na isti nacin klima radi i sa ukljucenim I feel, po istim ovim uslovima.
Nema nikakvih kompenzacija 2c i offseta 2c i algoritama.

Ko provjeri detaljno stanje kod sebe neka napise da li je isto.
Nemojte pisati neprovjerene stvari i zbunjivati ostale.



Uopšte ne gledam temperaturu na klimi kažem da je podesena na 23 i onda temperaturu u sobi pratim na Salus rt 510 etx. Termostat je daleko od klime, na metar visine, ne duva klima u tom pravcu uopšte. Generalno taj termostat koristim za grejanje šta znam, mislim da je dobar. Što se tiče modulacije u nekom trenutku je bilo 800 ne kažem da nonstop radi tako. Ne znam da li je dobro ili nije samo kažem da meni generalno odgovara, ne zagreva da ne zna da stane i kada pravi pauzu relativno se brzo uključi. Ne osecaju se temperaturne oscilacije.
 
Odgovor na temu

filip555

Član broj: 341671
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+50 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter20.12.2021. u 23:33 - pre 28 meseci
Citat:
kalin62:
@musamusa , Ja imam isto g,,no kao ti ,ponedelji dolazi majstor pa javljam ali mislim daje g..no od klime kad nema ni resetku zastitu na isparivacu


Sta ce ti ta resetka, skinuo sam je sa viole, skinuo bih i sa nove muse, ali je na nju povezan senzor.
 
Odgovor na temu

filip555

Član broj: 341671
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+50 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter20.12.2021. u 23:34 - pre 28 meseci
Citat:
musamusa:



Daljinski identicno kuciste
Prvo mi je proslo kroz glavu da mozda uzmu moj daju nekom drugom, od tog drugog daju tamo nekom trecem izmesaju i kao nesto rade.. 😂

Medjutim izgleda nije tako, stavio fan na 3 i izduv oko 40°c, bacio oko na merac, potrosnja setala od 800w do 1000w..
Nema vise ono da se blokira na 350w i duva 26c°
Moracu da propratim ostale snage..


Ajd vidi kako radi na fan 2 pa da zovem enet da mi zamene daljinski. Ali opet nesto je to mnogo od 800 do 1000w, ajd vidi koliko ce nisko da ide na fan 2 kada dostigne i odrzava zadatu. I da li ima.onako neko kasnjenje na klimi kada pritisnes daljinski. Kod mene ima.
 
Odgovor na temu

musamusa
Petar Petrovic
Nis

Član broj: 346806
Poruke: 69
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter21.12.2021. u 00:15 - pre 28 meseci
Fan 2 oko 40°c i oko 600w

Da ima neke razlike u radu klime od kako su zamenili daljinski, ima. Pogotovo sa tim hladnim vazduhom koji se javljao na fan2 i fan3 toga nema vise, bar za sada..
Nisam uhvatio klimu nijednom da sidje ispod 550w.. ali zato duva topliji vazduh 🙂
 
Odgovor na temu

gfx
Beograd

Član broj: 255861
Poruke: 201
*.dynamic.a1.rs.



+52 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter21.12.2021. u 07:21 - pre 28 meseci
Pa to sad radi isto kao stara Muse.

Deluje da su sad resili da zadovolje obe "struje", modulacija po izboru...

Originalni daljinski, rad sa niskom modulacijom, promaja na izduvu

Ovaj novi, zamenski daljinski, rad bez niske modulacije, toplo na izduvu

Pa ko kako voli.

Fascinantno

...

Nego, sad nesto razmisljam, ako sve ovo ovako funkcionise... Interesantno bi bilo proveriti da li bi se na staroj Muse sa ovim daljincem od nove mogla dobiti niska modulacija (sa bonus promajom na izduvu). Ne bi onda imalo potrebe menjati klimu, cekati zamenu maticne ploce po godinu dana, juriti novi firmware, maltretirati se sa neukim serviserima... zamenis daljinac, ili dokupis drugi, da imas po zelji obe opcije, i... Tek bi to bio bingo.



.



[Ovu poruku je menjao gfx dana 21.12.2021. u 10:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

filip555

Član broj: 341671
Poruke: 92
79.101.103.*



+50 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter21.12.2021. u 11:13 - pre 28 meseci
Citat:
musamusa:
Fan 2 oko 40°c i oko 600w

Da ima neke razlike u radu klime od kako su zamenili daljinski, ima. Pogotovo sa tim hladnim vazduhom koji se javljao na fan2 i fan3 toga nema vise, bar za sada..
Nisam uhvatio klimu nijednom da sidje ispod 550w.. ali zato duva topliji vazduh 🙂


Da li odrzava zadatu temperaturu? Da li pregreva, da li se pali i gasi? Koliko trosi na auto i koliko na fix fan 1? Koliki prostor grejes? Izolovan ili neizolovan? Sada kada je ispod nule normalno.je da trosi oko 500-600w kada u 30m2 osrednje izolovanog prostora.
 
Odgovor na temu

filip555

Član broj: 341671
Poruke: 92
*.mbb.telenor.rs.



+50 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter21.12.2021. u 11:16 - pre 28 meseci
Citat:
gfx:
Pa to sad radi isto kao stara Muse. 8)

Deluje da su sad resili da zadovolje obe "struje", modulacija po izboru...

Originalni daljinski, rad sa niskom modulacijom, promaja na izduvu

Ovaj novi, zamenski daljinski, rad bez niske modulacije, toplo na izduvu

Pa ko kako voli.

Fascinantno :D

...

Nego, sad nesto razmisljam, ako sve ovo ovako funkcionise... Interesantno bi bilo proveriti da li bi se na staroj Muse sa ovim daljincem od nove mogla dobiti niska modulacija (sa bonus promajom na izduvu). Ne bi onda imalo potrebe menjati klimu, cekati zamenu maticne ploce po godinu dana, juriti novi firmware, maltretirati se sa neukim serviserima... zamenis daljinac, ili dokupis drugi, da imas po zelji obe opcije, i... Tek bi to bio bingo. :D

Moze da se proba.

.



[Ovu poruku je menjao gfx dana 21.12.2021. u 10:38 GMT+1]

 
Odgovor na temu

musamusa
Petar Petrovic
Nis

Član broj: 346806
Poruke: 69
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter21.12.2021. u 11:16 - pre 28 meseci
Zna li neko koliko ovaj novi muse moze max kw po satu da potrosi pri grejanju? Pri najvecem opterecenju. Da povuce moze i preko 1840w to sam se sam uverio.

Serviser me ubedjuje da je to 953w/h kao sto pise na spoljnoj jedinici, a meni po ovom meracu potrosi i preko 1,4kw/h

 
Odgovor na temu

musamusa
Petar Petrovic
Nis

Član broj: 346806
Poruke: 69
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter21.12.2021. u 11:24 - pre 28 meseci
Citat:
filip555:
Citat:
musamusa:
Fan 2 oko 40°c i oko 600w

Da ima neke razlike u radu klime od kako su zamenili daljinski, ima. Pogotovo sa tim hladnim vazduhom koji se javljao na fan2 i fan3 toga nema vise, bar za sada..
Nisam uhvatio klimu nijednom da sidje ispod 550w.. ali zato duva topliji vazduh 🙂


Da li odrzava zadatu temperaturu? Da li pregreva, da li se pali i gasi? Koliko trosi na auto i koliko na fix fan 1? Koliki prostor grejes? Izolovan ili neizolovan? Sada kada je ispod nule normalno.je da trosi oko 500-600w kada u 30m2 osrednje izolovanog prostora.


Pisao sam ranije, da ponovim: 25m2 soba sa tri spoljna zida, bez izolacije, iznad sprat kojo se greje povremeno kad palim centralno.
Klima sluzi za dogrevanje (kad ugasim kotao klima nastavlja)

Sinoc je odrzavala T tih 3h, 4h nije se gasila
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 839770 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.