Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GREE klima uređaji - inverter

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 836818 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ContractToKill
Banja Luka

Član broj: 346884
Poruke: 13
46.239.0.*



Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter13.12.2021. u 06:28 - pre 28 meseci
Tako je, u pitanju je R410a,godina proizvodnje 2019,nisam zapamtio mjesec tacno. Sad da ne idem na siroko, kako sam dosao do nje itd, uglavnom juce provjeren freon, uredan pritisak vanjske jedinice prilikom rada (mislim da je provjeravano na hladjenju),na rezimu grijanja uredno podize temp plina prema 50 stepeni, koliko sam kratko uspio da vidim od majstora. Jedini problem za sad je taj neuspjeli defrost od preksinoc.
 
Odgovor na temu

musamusa
Petar Petrovic
Nis

Član broj: 346806
Poruke: 69
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter17.12.2021. u 15:20 - pre 28 meseci
Prijavio sam u servisu pre dve nedelje da mi klima na "fan 2 i 3" izduvava hladan vazduh i umesto da greje ona rashladi sobu.. Danas su me zvali iz servisa i rekli da ce u ponedeljak doci serviser da zameni daljinski upravljac. Kao losa serija daljinskih upravljaca. Mene zanima kakve veze ima daljinski upravljac sa hladnim vazduhom iz klima uredjaja?? 🤔
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.8.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter17.12.2021. u 18:02 - pre 28 meseci
Jesi izmjerio temperaturu zraka na ispuhu pri tim brzinama 2 i 3 , s kojom snagom ti radi u tom periodu dok ispuhuje taj hladan zrak..

Emaxx@ slike su dole na hisense temi..
 
Odgovor na temu

musamusa
Petar Petrovic
Nis

Član broj: 346806
Poruke: 69
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter17.12.2021. u 20:01 - pre 28 meseci
Jesam izduvava 28-29°c a trosi oko 300w-400w
 
Odgovor na temu

filip555

Član broj: 341671
Poruke: 92
*.mbb.telenor.rs.



+50 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.12.2021. u 01:49 - pre 28 meseci
Jel to nova gree muse?
 
Odgovor na temu

musamusa
Petar Petrovic
Nis

Član broj: 346806
Poruke: 69
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.12.2021. u 09:37 - pre 28 meseci




Evo oznaka, trebalo bi da je novi model..
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.8.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.12.2021. u 09:59 - pre 28 meseci
Citat:
musamusa:
Jesam izduvava 28-29°c a trosi oko 300w-400w



Ok su te vrijednosti pri ovim vanjskim , sad nekome se svidja rad na niskoj snazi i hladnijim ispuhom nekom ne , samo sad po servisu ispada da je to neki kvar !?
 
Odgovor na temu

musamusa
Petar Petrovic
Nis

Član broj: 346806
Poruke: 69
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.12.2021. u 11:02 - pre 28 meseci
To je po mom misljenju malo bezveze napravljeno, zato sto na nekih 2m od klime vec se oseca hladan izduv.. mogli su da urade modulaciju drugacije, da u 5oj brzini ventilatora duva najtopliji vazduh i najjaci izduv da bude, u svakoj manjoj snazi (brzini ventilatora "fan") da izduvava manje topliji vazduh sa manjom brzinom ventilatora, gde bi na fan 1 izduv bio najhladniji i najmanja brzina ventilatora..
Kod mene
Fan 1 duva mlako i slabo (oko 500-600w)
Fan 2 i fan 3 duva jace od fan 1, ali dosta hladnije (oko 300-400w)
Fan 4 i fan 5 duva duva toplo i jako (oko800-900w)

A sto se tice daljinskog, receno mi je da je cela serija daljinskih upravljaca losa i da ce je zameniti..

Da napomenem, nisam strucan, laik sam za ove stvari i postujem sve vase sugestije i zeleo bih da vam se zahvalim svima na zalaganju oko mojih pitanja. Hvala 🙂
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
85.222.184.*



+334 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.12.2021. u 11:06 - pre 28 meseci
Kod novog Muse-a postoji neki bug prijavljen od strane više korisnika i tiče se duvanja.
Neki se žale da u nekim momentima ne duva uopšte ili veoma slabo sve dok se ventilator na pojača na max, a evo sad vidim da postoji i ovaj problem.
Meni zanimljivo, slučaj od pre neki dan, montirana dva komada, novi model, a različite bočne rešetke na spoljnim jedinicama
 
Odgovor na temu

musamusa
Petar Petrovic
Nis

Član broj: 346806
Poruke: 69
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.12.2021. u 11:51 - pre 28 meseci
Da li bi mogao neko da mi objasni kakav izduv treba da bude po snagama? Kako duva na fan 1,2,3,4,5.. Odprilike koja toplota izduva bi trebala da bude po tim snagama?
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.8.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.12.2021. u 13:53 - pre 28 meseci
Citat:
gti2:
Kod novog Muse-a postoji neki bug prijavljen od strane više korisnika i tiče se duvanja.
Neki se žale da u nekim momentima ne duva uopšte ili veoma slabo sve dok se ventilator na pojača na max, a evo sad vidim da postoji i ovaj problem.
Meni zanimljivo, slučaj od pre neki dan, montirana dva komada, novi model, a različite bočne rešetke na spoljnim jedinicama :)


Da nije kakva zaštita od hladnog zraka , pa puše slabo ?
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.8.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.12.2021. u 14:04 - pre 28 meseci
Citat:
musamusa:
To je po mom misljenju malo bezveze napravljeno, zato sto na nekih 2m od klime vec se oseca hladan izduv.. mogli su da urade modulaciju drugacije, da u 5oj brzini ventilatora duva najtopliji vazduh i najjaci izduv da bude, u svakoj manjoj snazi (brzini ventilatora "fan") da izduvava manje topliji vazduh sa manjom brzinom ventilatora, gde bi na fan 1 izduv bio najhladniji i najmanja brzina ventilatora..
Kod mene
Fan 1 duva mlako i slabo (oko 500-600w)
Fan 2 i fan 3 duva jace od fan 1, ali dosta hladnije (oko 300-400w)
Fan 4 i fan 5 duva duva toplo i jako (oko800-900w)

A sto se tice daljinskog, receno mi je da je cela serija daljinskih upravljaca losa i da ce je zameniti..

Da napomenem, nisam strucan, laik sam za ove stvari i postujem sve vase sugestije i zeleo bih da vam se zahvalim svima na zalaganju oko mojih pitanja. Hvala 🙂



Slažem se s mišljenjem , no neko voli tako da se grije ..što se tiče rada pa i radi ti tako kako i želiš , osim te prve brzine gdje realno nemaš ni svrhe da ti radi s hladnim ispuhom i malom nrzinom fana...Klima tada radi s jako malim kapacitetom , a i zrak ne moze puno da dobaci ...

Kako ti klima radi kad je staviš na fan4 npr , kazes da radi s 800-900w , da li obara snagu kako se prostor zagrijava..
Jesi probao da koristiš auto fan , kako ti tad radi , s kojom prosječnom snagom , da li smanjuje fan na najnize ili radi s nekom većom brzinom na ovim nižim vanjskim..

Sto se tiče rada klime po brzinama nema tu nekog univerzalnog pravila , sve ti to zavisi od xy faktora, moja recimo voli da drzi ispuh , pri ovim vanjskim od 37-39° od druge brzine pa na gore , na prvoj iszo ima topliji dosta ispuh..
 
Odgovor na temu

romim

Član broj: 337528
Poruke: 223
31.223.133.*



+82 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.12.2021. u 15:04 - pre 28 meseci
Citat:
Alen23:
Citat:
EmaXX: Temoeratura je uvijek bila konstantna, 25-26 c bez obzira u kojem je "modu" radila.


Kod mene isto ..Stvar je u tome da gree ima visoko podignut tvornički offset , dakle Tcompenzacija od +2 pa onda offset od +2 , to je razlika +4 , znači na zadanoj 24 (što je kod mene ) klima se gasi na 28 (kod senzora klime ) , a pali na 26 (isto kod senzora mjereno )...
Kod mene je veliki prostor 8.5 x 5.5 dnevna , spojena s hodnikom bez vrata / pregrada pa tako visok offset i odgovara i nema odstuoanja od zadane bilo da je minus ili +15 , dok recimo kod manjh prostora će vjerovatno da prebacuje zadana - sobna upravo za nekih 2°..
Naravno klima ima dosta jak hardver i u suštini nije ni namjenjena za neke male prostore , no kome se dešava da klima prebacuje sobnu neka jednostavno spusti zadanu na klimi za stepen-dva , jednostavno rješenje bez da se čeprka po Tempersturnoj kompenzaciji ili da se kmeči po forumu
da mu klima prebacuje za 2°😀..



Bas bih volio da vidim dokaz i cinjenice da klima ima Tcompenzaciju i da ima i offset.

Koliko sam ja upoznat i upucen Tkompenzacija = offset fabricki od +2 iz razloga sto je proracunato da je temperatura kod senzora temperature visa za 2c u odnosu na temperaturu u prostoru.
Koliki je offset ili ti kompenzacija najlakse mozemo provjeriti ako na grijanju provjerimo trenutnu temperaturu, pa prebacimo u mod ventilatora i opet provjerimo trenutnu temperaturu.
Primjeticemo da ce u modu ventilatora pokazati da je trenutna temperatura odjednom skocila za 2c ili ti za offset ili ti za temperaturnu kompenzaciju.
Takodje nigdje ni u jednom manualu ili bilo gdje nisam pronasao da se klima ukljucuje na 0.1c ispod zadate temperature.
Ako je zadata temperatura 23c da se moze tvrditi da se klima ukljucuje kada senzor registruje 22.9c a ne na 22c.
Postoji li osim odokativnog mjerenja i nagadjanja dokaz da je to 0.1c ispod zadate.

Kada se prica o I feel i gasenju klime na 1c preko zadate temperature jer I feel nema offset +2c.
Na osnovu cega se tvrdi da je to 1c?
Postoji li to negdje napismeno?
I gdje uopste pise da offset ima ikakve veze sa tim na koliko ce se klima gasiti preko zadate temperature?
Bio offset podesen na 0c ili 1c ili 2c ili 3c klima je bez obzira na to programirana da se ugasi kada trenutna temperatura predje zadatu za 2c.
I tako radi i kada nije ukljucen I feel i kada je ukljucen I feel.

Ne mogu da vjerujem da se doticni ne razumije u osnovni rad klime, a proziva druge kako kmece.

BAKARA ONO KMECE TI NIJE SMETALO POLA GODINE ALI OPET MIJENJAS ONO STO JA NAPISEM.
AKO DOZVOLJAVAS DRUGIMA DA PISU STA HOCE I DA ISMIJAVAJU DRUGE, ONDA NEMOJ DA MIJENJAS NI MOJE POSTOVE.


[Ovu poruku je menjao bakara dana 18.12.2021. u 17:49 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao romim dana 18.12.2021. u 21:03 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao romim dana 18.12.2021. u 21:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

musamusa
Petar Petrovic
Nis

Član broj: 346806
Poruke: 69
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.12.2021. u 15:11 - pre 28 meseci
Nisam probao da drzim na 4 ili5 npr pa da vidim dal ce da obori, veoma jako duva tada i za prostoriju kakva je moja 25m2 veoma je bucna neprijatno za boravak.
Sto se tice auto fan, jesam drzao tako i ona radi lepo dok ne dodje do (po zvuku i toploti izduva) na fan 2 ili 3 i tu krene da rashladjuje prostoriju.. meni to smeta

Trebao sam uzeti izgleda onu g tech.. sad je kasno 🙂
 
Odgovor na temu

romim

Član broj: 337528
Poruke: 223
31.223.133.*



+82 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.12.2021. u 15:16 - pre 28 meseci
Citat:
musamusa:
Prijavio sam u servisu pre dve nedelje da mi klima na "fan 2 i 3" izduvava hladan vazduh i umesto da greje ona rashladi sobu.. Danas su me zvali iz servisa i rekli da ce u ponedeljak doci serviser da zameni daljinski upravljac. Kao losa serija daljinskih upravljaca. Mene zanima kakve veze ima daljinski upravljac sa hladnim vazduhom iz klima uredjaja?? 🤔


Nema druze nikakve, nego znaju da ima neki problem sa daljinskim pa ko se god na nesto pozali oni prvo zamjene daljinski.
Hladan izduv od 28c ti je cijena niske modulacije.
Svi pomagaju na visoku modulaciju pa je postalo moderno, daj samo da modulacija nije visoka.
Stvar je sto nema sredine ili je 700w ili je 200w.
Najbolje bi bilo neka varijanta oko 400w ili da se ogranici minimalna temperatura izduva na 35c

Jos ako na tih 28c stavis malo jaci fan eto kosave u stanu.
A ako ti je veci prostor moras staviti veci fan.
I to ti se zove igram sexsa daljinskim po cijeli dan kao da saltas tv.
Kad je hladnije i duva toplo pojacaj fan, kad ugrije i obori modulaciju smanjuj fan i tako, nece ti biti dosadno
 
Odgovor na temu

romim

Član broj: 337528
Poruke: 223
31.223.133.*



+82 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.12.2021. u 15:40 - pre 28 meseci
Citat:
Boki Rusic:
Hvala Alen, povecacu brzinu fana. Ja inace sve drzim na najmanju od pocetka, jer je i to sasvim dovoljno za grejanje, cak i za pregrejavanje stana i ne smeta nam takvo duvanje jer je skoro ne primecujemo. A krilca od pocetka drzim na najvislju tacku, fakticki paralelno sa plafonom. Nisam hteo da ih okrecem prema dole. Ali ako kazes tako, uradicu


Boki, dzaba zoves majstore i ganjas, to je takav model klime i pomiri se sa tim. Niko je do sad nije koristio duze vrijeme kao ti pa se nije ni zalio.
Klima ne moze da radi na manjoj snazi i onda kada radi ona przi bez obzira na unutrasnju temperaturu. Ona ne moze da radi iapod te snage sa kojom radi.
Iz tog razloga ti pregrije prostor i ugasi se.
To sto kazes da mjeris termometrom i da pokazuje dobro preko 26c vjeruj da ti termometar "laze" jer do njega dolazi vruc vazduh od klime.
Tu je to na tih 26c odnosno 2c preko zadate temperature kako je i programirano.
Klima se ukljucuje na 1c ispod zadate na 23c.
To ti je razlika od tih 3c kako si i sam skontao.
Nemaxtu druze pomoci osim da sam podesis neku brzinu ventilatora i temperaturu koja ce ti iole biti odgovarajuca.

Sto se tice koriscenja I feel i gasenja. Ako podesis na 24c klima ce se ugasiti kada I feel ocita 26c. I vjeruj mi duze ce joj trebati da se ponovo ukljuci nego bez I feel.
Ako podesis I feel na 22c po savjetu strucnjaka, a ja bih volio da to uradis pa da izneses zapazanje, klima cexti se ugasiti na postignutih 24c, a nece se ukljuciti ni za pola dana ako je stan imalo bolje izolovan.
Trebace joj vremena i vremena da temperatura opadne na 21c pa da se ukljuci, a do tad ces je ti sigurno i sam ukljuciti jer neces trpiti hladnocu.

Otvori sva vrata, krilca pod 45o prema hodniku, fan na 2 crtu, temperaturu na 23c.
Kad se ugasi i dosadi ti cekati da se ukljuci, dizi rucno temperaturu da se ukljuci pa vracaj na 23c.
Ni tebi nece biti dosadno :-)
 
Odgovor na temu

musamusa
Petar Petrovic
Nis

Član broj: 346806
Poruke: 69
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.12.2021. u 15:53 - pre 28 meseci
Citat:
romim:
Citat:
musamusa:
Prijavio sam u servisu pre dve nedelje da mi klima na "fan 2 i 3" izduvava hladan vazduh i umesto da greje ona rashladi sobu.. Danas su me zvali iz servisa i rekli da ce u ponedeljak doci serviser da zameni daljinski upravljac. Kao losa serija daljinskih upravljaca. Mene zanima kakve veze ima daljinski upravljac sa hladnim vazduhom iz klima uredjaja?? 🤔


Nema druze nikakve, nego znaju da ima neki problem sa daljinskim pa ko se god na nesto pozali oni prvo zamjene daljinski.
Hladan izduv od 28c ti je cijena niske modulacije.
Svi pomagaju na visoku modulaciju pa je postalo moderno, daj samo da modulacija nije visoka.
Stvar je sto nema sredine ili je 700w ili je 200w.
Najbolje bi bilo neka varijanta oko 400w ili da se ogranici minimalna temperatura izduva na 35c

Jos ako na tih 28c stavis malo jaci fan eto kosave u stanu.
A ako ti je veci prostor moras staviti veci fan.
I to ti se zove igram sexsa daljinskim po cijeli dan kao da saltas tv.
Kad je hladnije i duva toplo pojacaj fan, kad ugrije i obori modulaciju smanjuj fan i tako, nece ti biti dosadno



Onda ce mi dobro doci ovaj novi daljinski 😂😂

Salu na stranu.. Iskreno nisam zamisljao da tako dade te klime.. Kad bi bar crklo nesto pa da mi dozvole zamenu za neki drugi model... 🤔😁
 
Odgovor na temu

romim

Član broj: 337528
Poruke: 223
31.223.133.*



+82 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.12.2021. u 16:04 - pre 28 meseci
Tako ti je to druze. Koliko procitah grijes 25m2. Onda ti je bolje sto moze ici nize na tih 300w jer ti druga koja radi na 700w ne bi nikako radila.
Radila bi ti 10min pa sat pauza i tako stalno.
Koliko sam ja uspio zakljuciti nijedna nije idealna samo je pitanje ko hoce to da prizna.
Vidis da se stalno pise, podesi je na toliko, digni krilca, pojacaj fan itd.
Najvise se raspravlja o gree, ali vjerujem da i kod ostalih sto se tice toplote izduva dodje na isto.
Vjerovatno je je softver malo bolje odradjen pa nisu izrazeni problemi toliko.
Sa modulacijom od 200w nijedna ne moze imati izduv 40c to je garantovano.
 
Odgovor na temu

musamusa
Petar Petrovic
Nis

Član broj: 346806
Poruke: 69
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.12.2021. u 16:13 - pre 28 meseci
Jedino sto mi ostaje da probam jeste da okrenem krilca prema zidu i da podignem visoko da duva pa neka ide tako, bar nece taj hladan vazduh dopirati do mene.. AutoFan i neka vozi kako ume..
 
Odgovor na temu

romim

Član broj: 337528
Poruke: 223
31.223.133.*



+82 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter18.12.2021. u 16:35 - pre 28 meseci
To ti je sve sto mozes uraditi i da je drzis tako za stepen vise jer ti duva ispod plafona pa ce gore biti toplije.
Pratices je pa cemo vidjeti je li joj to granica 300w i 28c ili moze ici i nize i hladnije.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 836818 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.