Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C4 Picasso problem slabo vuče

elitemadzone.org :: AutoZone :: C4 Picasso problem slabo vuče

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 24004 | Odgovora: 89 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jezdavj
Vladimir Jezdić
Beograd

Član broj: 140238
Poruke: 49
147.91.212.*



Profil

icon C4 Picasso problem slabo vuče27.11.2019. u 09:34 - pre 53 meseci
Pozdrav,
prvo sam pretražio po forumu i nisam našao sličnu temu. Naime, imam sledeći problem C4 Picasso 1.6 HDI 110 KS 2010. godište, skoro kupljen u Austriji, sve je delovalo ok, u odličnom stanju, ali kad sam počeo da ga vozim van grada, video sam da slabo vuče, jedva do 3000 obrtaja dođe. Na dijagnostici je ukazivao na ventil turba, protokomer i EGR. Ovo dvoje je zamenjeno, EGR ne, dobio je malo na snazi, ali i dalje kad ubacim u petu, neće preko 3000 i 140 km/h. U nižim brzinama uspem da dobijem i preko te obrtaže, što ukazuje da nije safe mod u pitanju. Da kažem još da motor uredno radi, nema dima, nema nikakvog štucanja, sve prividno deluje u redu.
Ima li neko ideju šta je po sredi?
Hvala unapred!



[Ovu poruku je menjao jezdavj dana 27.11.2019. u 10:46 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9511
*.static.avana.rs.



+10254 Profil

icon Re: C4 Picasso problem slabo vuče27.11.2019. u 10:29 - pre 53 meseci
Pa šta da ti kažemo osim da te citiramo:

- Na dijagnostici je ukazivao na ventil turba, protokomer i EGR
- Ovo dvoje je zamenjeno, EGR ne

Generalno govoreći, možemo mi da mudrujemo šta je i kako je ako na dijagnostici ne prijavi nikakakv kvar. Jeste to jalova diskusija, ali eto, forumašimo svejedno.
Ali, ako dijagnostika jasno ukaže na neki kvar, nema tu mnogo mudrovanja. Mislim da ni majstor neće da se bakće drugim hipotetičkim problemima, dok se ne otklone kvarovi iz dijagnostike, prvo.

Da sam na tvom mestu, ja bih ponovo uradio dijagnostiku, i ako opet ukaže na EGR, onda bih i njega zamenio. Nisam siguran da li kod HDi motora ima smisla čistiti EGR ili ga popravljati na bilo koji drugi način. To će već znati majstor iz nekog specijalizovanog servisa, ili se možda u diskusiju uključi neko ko je to već radio.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: C4 Picasso problem slabo vuče27.11.2019. u 12:25 - pre 53 meseci
Kriv je taj ko je radio dijagnostiku. U pitanju je neznanje i neiskustvo... ako je vidio te 3 greske onda su neke uzročne a neke posljedične ali naravno da ne treba sve to mijenjati... Da ne pominjemo to što uopšte nije otkrio šta je pokvareno nego ti sad posle odlaska kod majstora tražiš po internetu da vidiš šta je u pitanju.
Trebalo je obratiti pažnju na parametre odnosno na sve ono što može da izazove to što se dešava... npr. davač pritiska u railu na kraju same linije raila itd...

Meni liči da je tu dijagnostiku radio neko ko se time ne bavi ozbiljno... baš je smiješno pročitati greške i kupiti to sve što tamo piše... u želji da se uštedi često takva prijateljska popravka ispadne višestruko skuplja.
 
Odgovor na temu

jezdavj
Vladimir Jezdić
Beograd

Član broj: 140238
Poruke: 49
147.91.212.*



Profil

icon Re: C4 Picasso problem slabo vuče27.11.2019. u 12:35 - pre 53 meseci
Posle zamene turbo ventila, kažem, popravio se što se vuče tiče u nižim brzinama, ali ostalo je ovo sa maksimalnom...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: C4 Picasso problem slabo vuče27.11.2019. u 13:20 - pre 53 meseci
Nocni ti je lepo objasnio da su te tri stvari povezane, i ne mora u opste da znaci da je sve pokvareno ali je majstor trebao da utvrdi sta je nesipravno a ne sve redom da menja.

Nije ti popravio auto.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: C4 Picasso problem slabo vuče27.11.2019. u 13:22 - pre 53 meseci
Moras se vratiti na dijagnostiku... mora se pregledati gomila parametara... npr. stanje fap-a itd...
Prepusti nekome to da popravi nemoj se opterecivati tuđim poslom... Kod nas ima dosta ljudi koji hoće da objašnjavaju majstoru šta da radi umjesto da kažu: popravite auto, kad da dođem za njega...
Moze da bude nesto od banalnih stvari tipa vakuumska crijeva pa do kompleksnih kvarova tipa nedovoljnog pritiska nafte na vecim turama... ti motori od 80KW su problematicni kad je u pitanju regulacija pritiska nafte i kad je u pitanju sve vezano za fap.

edit:
Dešava se često, da bi prodavci prikrili pokvaren partikularni, prijave dijagnostikom da je zamijenjen a nije... onda comp neko vrijeme ne daje greske vezane za njega niti ga prati ali on ostaje zacepljen i ponasa se taman slicno kao kod tebe... daje te greske egr-a, pritiska turbine i protoka a problem nije tu...

[Ovu poruku je menjao Nocni dana 27.11.2019. u 14:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6815
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: C4 Picasso problem slabo vuče27.11.2019. u 17:18 - pre 53 meseci
Pa tako se uglavnom i prodaje 90% automobila koji se uvoze kod nas, upravo to što je noćni opisao. U dijagnostici prijave da je zamenjen filter čađi, auto dobro radi kada ga probaš i do kuće krene da trokira ili par dana kasnije kako postavljač teme kaže. Onda te prevarant sa placa šalje kod svog "majstora" da te zamajava dalje što se vidi iz priloženog dok kupac ne izgubi želju da se zamajava dalje. Obično tada odu u ovlašćeni servis padnu u nesvest.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

jezdavj
Vladimir Jezdić
Beograd

Član broj: 140238
Poruke: 49
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: C4 Picasso problem slabo vuče27.11.2019. u 19:32 - pre 53 meseci
Da ne govorim što me neki stručnjaci ubeđuju da je za tu karoseriju motor preslab i da mu je tih 140 otprilike max 😂
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: C4 Picasso problem slabo vuče27.11.2019. u 19:50 - pre 53 meseci
Ma kakvi preslab taj motor je isao i u C5
idi kod nekog krstenog majstora i trazi da ti popravi auto bez udubljivanja u to sta je pokvareno.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

rafiki
Beograd

Član broj: 48988
Poruke: 276



+63 Profil

icon Re: C4 Picasso problem slabo vuče28.11.2019. u 08:25 - pre 53 meseci
Citat:
jezdavj:
Da ne govorim što me neki stručnjaci ubeđuju da je za tu karoseriju motor preslab i da mu je tih 140 otprilike max 😂

Ja sam mojim (sad vec bivšim) 2010 C4 Picasso, 1.6HDi 110KS, dakle otprilike istim kao i tvojim, bez problema vozio 174km/h (po GPS navigaciji). Doduše, samo par puta na kraćim deonicama :)
Ali da ne može preko 140km/h, to je čista glupost - provereno iz prve ruke na brojnim putovanjima, uglavnom sa 4 putnika i gomilom prtljaga.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao rafiki dana 28.11.2019. u 09:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: C4 Picasso problem slabo vuče29.11.2019. u 13:08 - pre 53 meseci
Dakle, prvo i OSNOVNO:

Neko ko zna da cita dijagnistiku i parametre u TOKU VOZNJE.

Ja sam pre neki dan cistio EGR, isao sam da vidim relej grejaca (prijavljivao gresku, a grejaci rade, malo poludi senzor, francuz je to), ali smo videli jednu gresku koja se javi ponekad - EGR ventil van parametara. Sta smo ustanovili? EGR je kasnio na ispod 1800 obrtaja. Ociscen, i sada je odziv na gas jos bolji, nekako glatkiji i nestala je blaga vibracija motora u visem stepenu prenosa kada se naglo doda gas na 1500 obrtaja.

Takodje su provereni parametri DPF-a u voznji. Dakle ne na leru. Mora da majstor cita parametre kako se sta ponasa dok vozis u raznim rezimima. Isto da vidi i korekciju dizni...

Dakle, prvo dobar dijagnosticar pa dalje. EGR mozes odmah da ocistis, nije steta dati 35 evra za to. Ako je bas zastekao, mora nov/polovan kako god. Ali obicno ciscenje pomaze.

Simptom EGRa je upravo to sto ti opisujes. On rasterecuje turbinu, ako zeza, kasno otvara, glavi onda imas slabe performanse kad ti zatreba.

DPF nije, odavno bi izbacio gresku. Imam kompletnu servisnu dokumentaciju, ako te bas zanima.

Podji od parametara EGR ventila u voznji, pa krenite dalje.

[Ovu poruku je menjao cozmo_im dana 29.11.2019. u 14:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
77.222.24.*



+1232 Profil

icon Re: C4 Picasso problem slabo vuče29.11.2019. u 13:34 - pre 53 meseci
Na svim tim autima euro4 koja su presla po 300K ne treba čistiti niti mijenjati egr... to je bacanje para i on će samo i dalje da prlja i čađavi usis... bolje ga je isključiti softverski... onda je usis posle čist kao staklo. Isto važi i za fap koji je odslužio svoje posle 250 ili 300K...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: C4 Picasso problem slabo vuče29.11.2019. u 16:05 - pre 53 meseci
Na Pezou ne, fabricki je menjan FAP na 180.000km o trosku Pezoa (u Nemackoj). Tako da ih ima dosta sa novim FAP filterom i dopunjenim Eolysom. EGR ne treba iskljucivati, nece moci da prodje tehnicki uskoro. EGR stiti turbinu takodje - i sprecava prokuvavanje ulja. Ustvari uskoro niko bez FAP i EGRa nece moci da prodje tehnicki, gledace se dijagnostikom prisutnost istih (svaka osnovna moze da pokaze).
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
77.222.24.*



+1232 Profil

icon Re: C4 Picasso problem slabo vuče29.11.2019. u 18:47 - pre 53 meseci
Citat:
cozmo_im: EGR ne treba iskljucivati, nece moci da prodje tehnicki uskoro. EGR stiti turbinu takodje - i sprecava prokuvavanje ulja. Ustvari uskoro niko bez FAP i EGRa nece moci da prodje tehnicki, gledace se dijagnostikom prisutnost istih (svaka osnovna moze da pokaze).


Nema ništa od toga. Niti egr štiti turbinu, niti sprečava kako reče "prokuvavanje" ulja, niti će gledati neko na tehničkom pomoću dijagnostike kako egr radi niti to može i da hoće...
Ne misliš valjda da će ljudi dopuštati da im neko sa nekom univerzalnom dijagnostikom na tehničkom pregledu prčka po elektronici od nekog novog mercedesa koji košta 150.000 eura... Neozbiljno je to što pričaš... uostalom ne može se ni spojiti sve i da hoće. Jedino što može je da zavuče sondu u auspuh i izmjeri kao što i rade zadnjih 30 godina...

 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: C4 Picasso problem slabo vuče29.11.2019. u 19:04 - pre 53 meseci
Koliko sam cuo u HR od pocetka ove godine koriste OBD na tehnickom, ali nisam siguran da li ga koriste svi i za sva vozila.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
77.222.24.*



+1232 Profil

icon Re: C4 Picasso problem slabo vuče29.11.2019. u 19:23 - pre 53 meseci
U Hrvatskoj gledaju ima li gresaka na autima koja su im sumnjiva... prvenstveno gledaju da li ima gresaka u airbagu... isto kao i u Austriji, Svajcarskoj itd...
Auto sa softverski isključenim egr-om normalno može proći najrigorozniji tehnički u Švajcarskoj npr.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: C4 Picasso problem slabo vuče29.11.2019. u 20:02 - pre 53 meseci
Ma kakva dijagnostika na tehnickom to je cista glupost, pa jos uvek prolaze puknute soferke a ne da ce da proverava dal je softverski nesto iskljuceno.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: C4 Picasso problem slabo vuče29.11.2019. u 20:27 - pre 53 meseci
Citat:
bakara: Ma kakva dijagnostika na tehnickom to je cista glupost, pa jos uvek prolaze puknute soferke a ne da ce da proverava dal je softverski nesto iskljuceno.


Ma dobro - naravno, komentar je bio vise u fazonu da se koristi obd i da smeju spojiti na sta mogu i hoce, ali - da li spajaju i sta ustvari gledaju, i kad gledaju, koliko vide kad stavis 10e preko monitora, to je naravno druga prica
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6815
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: C4 Picasso problem slabo vuče30.11.2019. u 14:23 - pre 53 meseci
Nemate pojma šta rade u hrvatskoj, mere i viskozitet kočionog ulja zadnjih 15 godina, tehnički traje skoro sat vremena. Za to vreme se zavuku u svaku šupljinu automobila 😑 samo eko test je skoro pola sata. I dako su mi drndali auto dok je bio nov, turirali kao manijaci.

I to sve možeš da gledaš sa stolice ispred koje je žuta linija. Sa 30 m udaljenosti.
Mogu misliti šta će sad smisliti u srbiji da budu "bolji"

Gomila dizelaša će završiti u đubretu kad krenu da pribijaju zadnji ekser na sanduk sirotinji.

Trenutno na tehničkom je bitno da auto lepo izgleda na fotografiji. Ništa drugo nije bitno.

Ajde valjda će se ove dizel trovačnice skloniti sa ulice.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: C4 Picasso problem slabo vuče30.11.2019. u 19:24 - pre 53 meseci
Citat:
Nocni:

Nema ništa od toga. Niti egr štiti turbinu, niti sprečava kako reče "prokuvavanje" ulja, niti će gledati neko na tehničkom pomoću dijagnostike kako egr radi niti to može i da hoće...


Naravno da stiti turbinu i sprecava kuvanje ulja. To cak imas lepo i u servisnom uputstvu za ovaj motor (koji se pominje od strane autora ove teme). Drugo, postoji sad OBD koji cita FIZICKU prisutnost DPF-a na svim vozilima. Ne prcka on nista, upali crvenu ili zelenu lampicu i to je to. Pa ko nema DPF... cao dovidjenja. Da li ce to koristiti ili ne, videcemo od 2021. godine. Mnogo njih koji su ugasili softverski EGR na ovom motoru su dobili raspad turbine, oil sludge, zbog pregrevanja uljnih para i slicno, jer EGR hladi izduvne gasove i time regulise temperaturu. Ne mora da znaci da ce se desiti, ali je veliki rizik.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C4 Picasso problem slabo vuče

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 24004 | Odgovora: 89 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.