Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koronavirus COVID-19

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 608532 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
*.dynamic.telemach.ba.



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1908.10.2020. u 12:19 - pre 42 meseci
dr. Jovanović iz Beograda, napravio maske protiv korone na bazi nano-srebra.
Ala će dr. Jovanović da namlati pare.

Biće da nije pratio vijesti zadnjih dana. Nije još čuo da je u Izraelu broj zaraženih drastično porastao otkako su počeli da proizvode te maske.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1908.10.2020. u 13:30 - pre 42 meseci
Citat:
Državnim institucijama nije teško pronaći i platiti prave stručnjake, pogotovo kad se radi o zdravlju ljudi.
Ako je to zaista tako kako kažeš, onda je to za "STRELJAČKI VOD".

Ne radi se tu o zdravlju ljudi, vec o najobicnijoj statistici i birokratiji. Doktori konstatuju razlog smrti prakticno po sistemu "hocemo glava ili pismo" i sad je neko kriv ako mu se potom 1% tih podataka izremeti? Smesno. Ta statistika sluzi svrsi da neko prima platu i gotovo nikad se ne moze upotrebiti za neka naucna istrazivanja od kojih se ocekuje upotrebljiv rezultat.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6808
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1908.10.2020. u 14:03 - pre 42 meseci
Citat:
nerminz:
Taj ili nije stručnjak ili je prevarant a svakako ti nije prijatelj.

Ima sve one majkrosoft sertifikate.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
*.dynamic.telemach.ba.



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1908.10.2020. u 16:28 - pre 42 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Državnim institucijama nije teško pronaći i platiti prave stručnjake, pogotovo kad se radi o zdravlju ljudi.
Ako je to zaista tako kako kažeš, onda je to za "STRELJAČKI VOD".

Ne radi se tu o zdravlju ljudi, vec o najobicnijoj statistici i birokratiji. Doktori konstatuju razlog smrti prakticno po sistemu "hocemo glava ili pismo" i sad je neko kriv ako mu se potom 1% tih podataka izremeti? Smesno. Ta statistika sluzi svrsi da neko prima platu i gotovo nikad se ne moze upotrebiti za neka naucna istrazivanja od kojih se ocekuje upotrebljiv rezultat.


Naravno da se radi o zdravlju. Pretrpali su bolnice, ogranicili pristup liječenju... posljedice znamo.
Na osnovu te statistike se donose odluke. I tu znamo posljedice.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1908.10.2020. u 16:36 - pre 42 meseci
nerminz:"Pretrpali su bolnice, ogranicili pristup liječenju..."

Kako su pretrpali bolnice? Zvali ljude da pretrpavaju bolnice?
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
*.dynamic.telemach.ba.



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1908.10.2020. u 18:39 - pre 42 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic
Kako su pretrpali bolnice? Zvali ljude da pretrpavaju bolnice?


To bi trebao pitati njih. Upravo to se i ja pitam. Kako to da je onda Zdravstveni sistem bio pred kolapsom a sada nije.
Nisam ja javno govorio da Zdravstvenom sistemu prijeti kolaps nego oni.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6808
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1908.10.2020. u 19:25 - pre 42 meseci
Pitaš se kako pretrpaju bolnice? Moja prijateljica jede palačinke sa maskom na licu... pa ti sad vidi. Šarlatani iz kriznog štaba.

Evo ja sam u hr trenutno 14 dana u samoizolaciji.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
*.dynamic.telemach.ba.



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.10.2020. u 06:55 - pre 42 meseci
Citat:
bordzija: Pitaš se kako pretrpaju bolnice? Moja prijateljica jede palačinke sa maskom na licu... pa ti sad vidi. Šarlatani iz kriznog štaba.

Evo ja sam u hr trenutno 14 dana u samoizolaciji.


Ne,uopšte se ne pitam. Ja nemam dileme oko toga da MULJAJU. Ja imam dilemu oko toga koliko je korona zaista opasna.
Ja samo skrećem pažnju na njihove njihove izvještaje i postupke.
Ja govorim o brojevima koje oni objavljuju i onome šta rade i poduzimaju (na osnovu tih brojeva).
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6808
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.10.2020. u 19:04 - pre 42 meseci
Prave haos i paniku to je jedino sigurno a koliko znam to je kažnjivo po zakonu.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6808
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1910.10.2020. u 02:59 - pre 42 meseci
Ja sam na hr granici dobio papir sa pečatom gde piše na engleskom samo da smanjim kontakt sa ljudima, da perem ruke, distanca ali nigde ne piše da ne smem da izlazim iz kuće/smeštaja što su mi rekli usmeno. Na granici su mi prvo tražili test pošto nemam, rekli su da košta 500 evra (kao neko dođe na granicu i napravi test). Učinilo mi se na trenutak kako su hteli da me pokradu što mi je bilo prosto neverovatno. Na bh granici mi je tražio 100 evra za nešto u vezi dokumenata pa sam hteo da se vratim. U suštini ovi mali granični prelazi na balkanu postaju jako opasni i ne savetujem nikome da se tuda uputi ni za živu glavu.

Eto kako otprilike izgleda putovati danas po balkanskim rupčagama. Mogu misliti šta me čeka u povratku?!?? Jedan graničar u bih mi je rekao da ne mogu bez prc testa a drugi da može tranzit?!??

Mogu misliti šta me čeka na ulazu u srbiju?!?? Grupnjak? 😡
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1910.10.2020. u 03:13 - pre 42 meseci
bordzija:"Učinilo mi se na trenutak kako su hteli da me pokradu što mi je bilo prosto neverovatno."

Pa 500e test? Koji je to test za 500e?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.vipmobile.rs.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1910.10.2020. u 09:35 - pre 42 meseci
Upravo sam usao u Srbiju nakon visemesecnog odsustva. Da li se nesto promenilo u medjuvremenu, ima li ovde nekih specijalnih pravila u odnosu ma normalne drzave, tipa nosenje maske na otvorenom, razne mastovitosti pri izmisljanju kazni i slicno? Policije za sat vremena 4 patrole, toliko u drugim drzavama ne vidim godisnje, ali mene nisu zaustavljali pa ne znam sta obicno traze kad zaustavljaju ljude toliko. Nekoliko meseci je dovoljno da covek provede van srbije, pa kad se vrati da ima osecaj neke represije, militarizma, neprijateljstva drzave prema narodu, opasnosti koja vreba... kad kazem opasnosti ne mislim na viruse nego na ljude.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.vipmobile.rs.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1910.10.2020. u 09:48 - pre 42 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Pa 500e test? Koji je to test za 500e?

Razmisljam nesto, ti imas facu idealnu za policajca, samo uniforma da se kupi ili iznajmi, a za mene su i neki na forumu koji me ne znaju pomislili da sam doktor. Ti zaustavljas ljude i zahtevas testiranje, ja dolazim i testiram, delimo po dve i po glave. Deset dnevno nek nahvatamo, pa malo li je, pa to je necija plata.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1910.10.2020. u 09:55 - pre 42 meseci
Neki su pomislili da si doktor, a neki su posumnjali da si pacijent. Onako dobro vezan i zamotan, da ne ujedaš i ne grebeš.
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1910.10.2020. u 11:29 - pre 42 meseci
@Darko Nedeljkovic

Sve kao sto je bilo i na pocetku.

Citat:
Molimo vas da u cilju sprečavanja zaražavanja i prenošenja infekcije u Republici Srbiji, ali i u cilju zaštite vašeg zdravlja, preduzmete sledeće mere:

u narednih 14 dana smanjite kontakte sa drugim osobama u domaćinstvu, na radnom mestu ili na javnim mestima;
često perite ruke sapunom i vodom (u trajanju najmanje 20 sekundi) ili koristite sredstvo za dezinfekciju nabazi 70% alkohola;
izbegavajte dodirivanje lica, usta, nosa i očiju;
izbegavajte bliski kontakt sa osobama koje imaju simptome infekcije organa za disanje (povišena temperatura, kijavica, kašalj, curenje iz nosa, otežano disanje ili drugo), uključujući i članove vašeg domaćinstva;
izbegavajte pozdravljanje rukovanjem ili ljubljenjem, a sa sagovornicima održavajte razdaljinu od najmanje jednog metra;
koristite maske koje prekrivaju nos i usta kada boravite u zatvorenim prostorijama;
često provetravajte prostorije u kojima boravite;
ako osetite simptome infekcije organa za disanje (povišena temperatura, kijavica, kašalj, curenje iz nosa, otežano disanje ili drugo), odmah stavite masku preko usta i nosa, pojačate higijenu ruku (pranje toplom vodom i sapunom), izbegavajte kontakte sa drugim osobama, koristite maramicu kad kijate ili kašljete, i pozovite telefonom epidemiologa instituta ili zavoda za javno zdravlje nadležnog za područje u kome boravite (lista je data na kraju teksta). Od epidemiologa ćete dobiti uputstva o daljem postupku.
Molimo vas da u potpunosti postupate u skladu sa dobijenim uputstvima.

Unapred vam se zahvaljujemo na odgovornom ponašanju prema sopstvenom zdravlju, kao i prema zdravlju svih stanovnika Republike Srbije.

izvor: https://covid19.rs/
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6808
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1910.10.2020. u 13:52 - pre 42 meseci
Ovo se dobija u HR na granici, u principu je ovo odlično da se nebi zarazio onaj ko dolazi u hrvatsku.


Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6808
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1910.10.2020. u 14:02 - pre 42 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Upravo sam usao u Srbiju nakon visemesecnog odsustva. Da li se nesto promenilo u medjuvremenu, ima li ovde nekih specijalnih pravila u odnosu ma normalne drzave, tipa nosenje maske na otvorenom, razne mastovitosti pri izmisljanju kazni i slicno? Policije za sat vremena 4 patrole, toliko u drugim drzavama ne vidim godisnje, ali mene nisu zaustavljali pa ne znam sta obicno traze kad zaustavljaju ljude toliko. Nekoliko meseci je dovoljno da covek provede van srbije, pa kad se vrati da ima osecaj neke represije, militarizma, neprijateljstva drzave prema narodu, opasnosti koja vreba... kad kazem opasnosti ne mislim na viruse nego na ljude.

Nisi dugo bio, srbija je ekonomski tigar, prosečna plata motača kablova je 200 evra pa policija vozi tenkove kako ih zombiji nebi pojeli na ulici.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1910.10.2020. u 21:47 - pre 42 meseci
Citat:
nerminz:
Na osnovu te statistike se donose odluke. I tu znamo posljedice.

Deluje obrnoto - da se na osnovu odluka donosi statistika. I da ne znamo posledice.
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
*.dynamic.telemach.ba.



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1910.10.2020. u 21:49 - pre 42 meseci
Citat:
since1986BC:
@Darko Nedeljkovic

Sve kao sto je bilo i na pocetku.

Citat:
Molimo vas da u cilju sprečavanja zaražavanja i prenošenja infekcije u Republici Srbiji, ali i u cilju zaštite vašeg zdravlja, preduzmete sledeće mere:

u narednih 14 dana smanjite kontakte sa drugim osobama u domaćinstvu, na radnom mestu ili na javnim mestima;
često perite ruke sapunom i vodom (u trajanju najmanje 20 sekundi) ili koristite sredstvo za dezinfekciju nabazi 70% alkohola;
izbegavajte dodirivanje lica, usta, nosa i očiju;
izbegavajte bliski kontakt sa osobama koje imaju simptome infekcije organa za disanje (povišena temperatura, kijavica, kašalj, curenje iz nosa, otežano disanje ili drugo), uključujući i članove vašeg domaćinstva;
izbegavajte pozdravljanje rukovanjem ili ljubljenjem, a sa sagovornicima održavajte razdaljinu od najmanje jednog metra;
koristite maske koje prekrivaju nos i usta kada boravite u zatvorenim prostorijama;
često provetravajte prostorije u kojima boravite;
ako osetite simptome infekcije organa za disanje (povišena temperatura, kijavica, kašalj, curenje iz nosa, otežano disanje ili drugo), odmah stavite masku preko usta i nosa, pojačate higijenu ruku (pranje toplom vodom i sapunom), izbegavajte kontakte sa drugim osobama, koristite maramicu kad kijate ili kašljete, i pozovite telefonom epidemiologa instituta ili zavoda za javno zdravlje nadležnog za područje u kome boravite (lista je data na kraju teksta). Od epidemiologa ćete dobiti uputstva o daljem postupku.
Molimo vas da u potpunosti postupate u skladu sa dobijenim uputstvima.

Unapred vam se zahvaljujemo na odgovornom ponašanju prema sopstvenom zdravlju, kao i prema zdravlju svih stanovnika Republike Srbije.

izvor: https://covid19.rs/


Da, samo što je tada bilo manje umrlih a imali ste policijski sat i zdravstveni sistem pred kolapsom (prema zvaničnim izvještajima) a sad imate više umrlih, stabilan zdravstveni sistem i nemate policijski sat.
Pa ipak Premijerka kaže da je onda sve bilo ODLIČNO urađeno. Malo je čudno i nelogično ali šta da se radi ... Ako PREMIJERKA kaže da je TAKO ... TAKO JE!
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
*.dynamic.telemach.ba.



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1910.10.2020. u 21:53 - pre 42 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Deluje obrnoto - da se na osnovu odluka donosi statistika. I da ne znamo posledice.


Da, izgleda da je obratno.
Kao da neko ODOKATIVNO objavljuje ZVANIČNE BROJEVE pa onda (kad vidi koliko ja to glupo) naknadno pokušava da ih POPEGLA.
Posledica se ja i bojim. Vlastma već odavno malo ko vjeruje a to bi mogao biti problem.
Ljudi su se opustili (mislim da je to u velikoj mjeri usljed nepovjerenja) a šta nas ČEKA...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 608532 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.