Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koronavirus COVID-19

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 613047 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1906.11.2020. u 16:37 - pre 42 meseci
Ne znam kako samo misle da nadju tako brzo vakcinu protiv SARS2, kada jos ne postoji vakcina za SARS1 iz 2003....
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6824
87.116.161.*



+1454 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1906.11.2020. u 18:46 - pre 42 meseci
Pa ne treba im, grip ko grip ima da bodu buraniju svime i svačim samo da se farmakomafija snabde potrebnim protuotrovima hehe
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1906.11.2020. u 18:50 - pre 42 meseci
Pazi SARS1 je izasao iz kineskih laboratorija a kasnije je jos bilo laboratorisjkih incidenata u Kini.
V2 je takodje kineska laboratorija, verovatno opet laboratorisjki incident. I oni nisu u stanju da naprave
vakcinu za svoj virus ...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1906.11.2020. u 22:50 - pre 42 meseci
Citat:
bordzija: grip ko grip

Prosto je neverovatno da ljudi vrte ovu mantru jos uvek. Sars Cov2 nije grip.
A nije ni "ko grip".
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1906.11.2020. u 22:51 - pre 42 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Ne znam kako samo misle da nadju tako brzo vakcinu protiv SARS2, kada jos ne postoji vakcina za SARS1 iz 2003....

Kakve to veze ima? Nije da moraju prvo da nadju za jedan virus da bi nasli za drugi. Mnogo vise resursa je ulozeno u nalazenje vakcine za v2.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6824
87.116.161.*



+1454 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1906.11.2020. u 23:11 - pre 42 meseci
Citat:
Shadowed:
Citat:
bordzija: grip ko grip

Prosto je neverovatno da ljudi vrte ovu mantru jos uvek. Sars Cov2 nije grip.
A nije ni "ko grip".

Da si sa 25 godina kao ja kada sam mogao rukama da podignem juga i pomerim u stranu imao neki pravi grip i puzao do klonje pa padao usput u nesvest ovako je za tebe i mnoge korona svemirski brod.

A zašto bi pronalazili vakcinu za koronu kada se ovako razbijaju od para praveći medicinski materijal, lekove i respiratore za celu zemaljsku kuglu? Mislite svojom glavom a ne televizorom. za kineze svoje ih zabole ionako ih ima milijarde neko će da crkne a neko će da se obogati.

Evo upravo sedim u lanenim kineskim pantalonama, u kineskoj majici kratkih rukava, kuckam poruku na kineskom telefonu i povlačim dim iz kineske električne cigare. sad ću još malo u kinesku pidžamu pa palim kinesku noćnu lampu pored kreveta, palim kineski televizor malo pred spavanje. Dobro da ne sanjam kineske snove!
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:8071:31e1:dd00:c134:29b..



+7177 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1907.11.2020. u 00:38 - pre 42 meseci
Citat:
bordzija
Da si sa 25 godina kao ja kada sam mogao rukama da podignem juga i pomerim u stranu imao neki pravi grip i puzao do klonje pa padao usput u nesvest ovako je za tebe i mnoge korona svemirski brod.


Pazi, da si umesto gripa zakacio ebolu, u klonji bi za nekoliko dana is*ao svoje unutrasnje organe, tj. ne bi posto bi negde izmedju pocetka i tog momenta izgubio dovoljno fluida za ispis. Ebola nije grip, niti je grip ebola...

Znas, imas bezbroj bolesti koje imaju, sto Englezi kazu, "flu-like symptoms" - bol u misicima, nemanje energije, osecaj kao da te je zveknuo voz ne cine neku bolest "gripom". Zapravo, to sto ljudi zovu "simptomima gripa" je zapravo rad sopstvenog imunog sistema.

Ako dobijes grip koji ti zahvata organe a ti nemas "simptome gripa" to je VRLO los znak. Ljudi sa tesko ostecenim imunim sistemom imaju vidno manje inicijalne simptome, ali oko 20% zavrsi na intenzivnoj nezi i prikaceni na respirator.

Ne mora cak ni bolest da bude, eno ti opijatnih dzankija - ako naglo prekinu sa svojom navikom, iznenadjenje - "flu-like symptoms" :-) Nope, nagli nestanak heroina u krvi se isto ne naziva gripom.

Konacno SARS-CoV-2, jako malo veze ima sa virusima gripa. Potpuno drugi razdeo (carstvo -> razdeo -> klasa -> red -> familija -> rod -> vrsta)

SARS-CoV-2 je (+)RNK iz roda Betacoronavirus, familije Coronaviridae, reda Nidovirales, klase Pisoniviricetes, razdela Pisuviricota
H1N1 je (-)RNK iz roda Alphainfluenzavirus, familije Orthomyxoviridae, reda Articulavirales, klase Insthoviricetes, razdela
Negarnaviricota

Ne bi se provalili da su vrlo daleki rodjaci, sve da sede jedan pored drugog.

SARS-CoV-2 je 60-140nm precnika, RNK duzine ~30 kb
H1N1 je 80-120 nm precnika, RNK duzine ~13.5 kb (svinjska varijanta :-)

Kazes korona svemirski brod. O tome se radi, ako moras da biras izmedju, recimo, 1918 varijante H1N1 i SARS-CoV-2 iz 2019... ako si mlad, mislim da ne bi puno razmisljao (daj COVID19!), ako si mator... konsultuj prorocicu, u principu trebalo bi bolje da prodjes sa "spanskim" gripom... ali proveri :-)

Sa druge stane, da pricamo o MERS-CoV umesto SARS-CoV-2... verovatno bi 2 puta razmislio. Od 2494 obolela, 858 su umrli...






[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 07.11.2020. u 01:49 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1907.11.2020. u 00:52 - pre 42 meseci
Citat:
bordzija: Da si sa 25 godina kao ja kada sam mogao rukama da podignem juga i pomerim u stranu imao neki pravi grip i puzao do klonje pa padao usput u nesvest ovako je za tebe i mnoge korona svemirski brod.

Covid-19 nije grip iz istog razloga iz kog macka nije pas. Jednostavno, dve razlicite vrste.
Takodje, same bolesti se razlikuju i po nacinu na koji virus napada i po organima koje pretezno napada a i skupovi simptoma su razliciti (iako imaju presek).

Inace, poslednji put grip nisam imao sa 25 ali sa 28 ili 29 jesam. Tako da ne bi trebalo previse da pretpostavljas o drugima :) S druge strane, obe bolesti se razlikuju medju individuama tako da ne bi trebalo da zakljucujes na samo jednom slucaju.
Ali ako bas hoces da zakljucujes na samo jednom slucaju, imao sam oba, i grip ranije i covid-19 sada i mogu ti reci da je ovaj drugi bio mnogo gori.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:8071:31e1:dd00:6400:7ab..



+7177 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1907.11.2020. u 03:34 - pre 42 meseci
Ljudi redovno umiru od gripa, neki u kuci a neki na respiratoru u bolnici. Ljudi isto umiru od COVID19.

Jacina gripa varira iz godine u godinu, recimo vidi za USA:

https://www.washingtonpost.com...mation-about-risk-coronavirus/

Zapravo varijacije su jos komplikovanije: ako te zanimaju smrtni slucajevi u pedijatriji, grafikon je drugaciji, zato sto razlicite mutacije razlicito pogadjaju starosne grupe.

COVID19 je visestruko ubojitiji od "tipicnog" ("prosecnog") gripa u svim starosnim grupama. Takodje i mnogo zarazniji.

E, sad, ponekad se desi da sezona donese mnogo opasniji grip, sto se desilo 4 puta od kraja 19 veka, od cega je jedna pandemija bila posebno stetna (H1N1 iz 1918, pretpostavlja se da je zarazio 500 miliona do 1 milijardu tj. 33-55% populacije i ubio 17-100 miliona ljudi.

U svakom slucaju, potpuno je pogresno COVID19 zvati gripom, razlikuju se u skoro svakom pogledu (osim sto oba daju "simptome slicne gripu" :-)

Evo kako izgleda razlika u smrtnosti po starosnim grupama izmedju COVID19 i najgoreg N1H1 u skorijoj istoriji:

https://www.marketwatch.com/st...he-1918-spanish-flu-2020-07-07

1918-H1N1 napada decu i mlade, dok COVID19 napada stare. Mada, jos je rano da moze da sa sigurnoscu prica o COVID19. Upravo u poslednjih nekoliko nedelja je na mnogim mestima vidno promenjena struktura pacijenata, sa manje starih a vise ljudi koji su radno sposobni.

Takodje, ako se pogleda (https://www.worldometers.info/coronavirus/) - COVID19 ne samo da nije gotov, vec smo i dalje u stadijumu rapidnog rasta broja infekcija.

Evo malo modela od Holandjana, koji su inace jako dobri u prikupljanju svih mogucih i nemogucih podataka: https://www.rivm.nl/en/novel-coronavirus-covid-19/modelling

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
37.208.33.*



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1907.11.2020. u 12:39 - pre 42 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: COVID19 ne samo da nije gotov, vec smo i dalje u stadijumu rapidnog rasta broja infekcija.


Broj stanovnika: 7 490 000 000
Broj oboljelih: 49 790 473
Broj umrlih: 1 250 774

"OD PANDEMIJE KORONA VIRUSA UMRLO MILION LJUDI" Izgleda SRAVIČNO
ali, može i ovako
"OD PANDEMIJE KORONA VIRUSA UMRE JEDAN OD 2 MILIONA STANOVNIKA DNEVNO"

Ma šta vi pisali, meni ovo izgleda BEZAZLENO jer vidim i ovaj drugi način prikazivanja iste situacije.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6824
87.116.161.*



+1454 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1907.11.2020. u 18:03 - pre 42 meseci
Pa nije bezazleno po zdravstveni sistem koji nije planirao da potroši dinar za lečenje sirotinje, to važi za sve države sveta :)
Sad tu i tamo malo malo iskoči neki odrpanac kašlje i viče pomozite mi imam koronu će krepucnem upomoć.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.orange.sk.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1908.11.2020. u 06:34 - pre 42 meseci
Citat:
nerminz:

Ma šta vi pisali, meni ovo izgleda BEZAZLENO jer vidim i ovaj drugi način prikazivanja iste situacije.

Neke visestruko teze posledice od ovih nisu moguce. Pretpostavlja se da je u ovom trenutku blizu 25% populacije imunizirano. Jeste, moguca je druga, treca i n-ta infekcija, ali umire se samo od prve infekcije. Takodje, kada procenat inficiranih predje 50%, virus vec pocinje da ima problem sa nalazenjem novih kandidata, nalazi ih i dalje polako, ali ne moze da pravi neke nagle eskalacije broja umrlih. Optimisticka varijanta je da smo vec ispucali preko 50% umrlih. Pesimisticka bi bila da je moguce da umre jos 2x ovoliko. Kad preguramo zimu, koja ima vrlo lose mikroklimatske uslove za disajne organe (temperatura, vlaznost) i ako od aprila budemo dovoljno pametni da ne nosimo maske i ne izmisljamo kojekakve "mere" nego da se svi koji se nisu inficirali do tada inficiraju tokom leta, tada vise nikada necemo imati problem sa covid-19. Jedno leto smo uludo potrosili, to sada stize na naplatu, nadam se da smo izvukli neku pouku iz toga.


Ustvari, u pravu si ti, ima smisla razmatrati i povecanje procenta smrtnosti - svi mi posmatramo rezultate od leta, pa kazemo - aha, 25% populacije imunizirano, 0.1% od broja imuniziranih umrlo. Ali, zimski uslovi plus raspad sistema - ovo uludo protraceno leto moze da dodje na naplatu i mnogo skuplje nego sto pokazuju brojevi.

[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 08.11.2020. u 07:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..1e1:dd00:3545:f7db:47e4:bab3



+7177 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1908.11.2020. u 07:48 - pre 42 meseci
Citat:
nerminz
Ma šta vi pisali, meni ovo izgleda BEZAZLENO jer vidim i ovaj drugi način prikazivanja iste situacije.


Vidi, potpuno je nebitno sta neko prica. Misljenja su kao guzice, svako ima svoje.

Ovaj podatak koji si naveo, a onda ponovio na drugi nacin je uvek isti, kako god ga ti masirao. Bezazlen ne moze biti ni u ludilu, zato sto je veci i od vrlo lose epidemije gripa (COVID19 je vec pretekao sve prosle epidemije gripa po broju umrlih >osim< H1N1 iz 1918-1919), koja je sve samo ne bezazlena. Mozda mozemo reci da je "bezazlen" u odnosu na epidemiju kuge ili WWII.

Odacu ti jednu tajnu: COVID19 umrli nisu razlog strogih mera (bar ne glavni).

- Vecina ICU kreveta su ne-COVID19 pacijenti

- Koliko god se neko trudio da kaze da brine na TV-u, stari od 80+ godina podlozni komplikacijama (koji cine najveci deo umrlih) nemaju puno sanse, osim ako se ne izoluju od drustva sto je isto besmisleno. To jeste tuzno ali je trenutno tako. Jedino vakcina ili kolektivni imunitet to mogu da promene, ako su moguci uopste.

Zasto, onda, i dalje drzave pokusavaju da uticu na prostiranje virusa?

2 razloga:

- Mnogo veci problemi kad ICU zauzece ode na 100% (mnogo vise ljudi koji >nisu< COVID19 bolesnici umreti, do totalnog politickog suicida svakog ko se nadje na vlasti i ne promeni situaciju sto brze moze)

- Ljudi koji se razbole od COVID19 i imaju tezak oblik sa potencialno kriticnim stanjem - ti ljudi su bukvalno van upotrebe nekoliko nedelja i jedan deo njih ce ostati sa dugotrajnim posledicama

Ako uzmemo trenutnu statistiku, da je ~1% u teskom ili kriticnom stanju i ekstrapoliramo tok pandemije, recimo, do broja od 500M zarazenih, to znaci da bi 5 miliona ljudi prelezalo tesku formu COVID19 tj. da su se borili za zivot.

Da kazes da od tih 5 miliona ljudi, 30% ostane sa posledicama koje im ogranicavaju fizicke i mentalne sposobnosti - to je enormna steta za drustvo.

Drugim recima, sta bilo ko o tome mislio, neke stvari uopste nisu podlozne interpretaciji posto su fakti.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
37.208.33.*



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1908.11.2020. u 07:50 - pre 42 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Neke visestruko teze posledice od ovih nisu moguce. Pretpostavlja se da je u ovom trenutku blizu 25% populacije imunizirano. Jeste, moguca je druga, treca i n-ta infekcija, ali umire se samo od prve infekcije. Takodje, kada procenat inficiranih predje 50%, virus vec pocinje da ima problem sa nalazenjem novih kandidata, nalazi ih i dalje polako, ali ne moze da pravi neke nagle eskalacije broja umrlih. Optimisticka varijanta je da smo vec ispucali preko 50% umrlih. Pesimisticka bi bila da je moguce da umre jos 2x ovoliko. Kad preguramo zimu, koja ima vrlo lose mikroklimatske uslove za disajne organe (temperatura, vlaznost) i ako od aprila budemo dovoljno pametni da ne nosimo maske i ne izmisljamo kojekakve "mere" nego da se svi koji se nisu inficirali do tada inficiraju tokom leta, tada vise nikada necemo imati problem sa covid-19. Jedno leto smo uludo potrosili, to sada stize na naplatu, nadam se da smo izvukli neku pouku iz toga.


Ustvari, u pravu si ti, ima smisla razmatrati i povecanje procenta smrtnosti - svi mi posmatramo rezultate od leta, pa kazemo - aha, 25% populacije imunizirano, 0.1% od broja imuniziranih umrlo. Ali, zimski uslovi plus raspad sistema - ovo uludo protraceno leto moze da dodje na naplatu i mnogo skuplje nego sto pokazuju brojevi.

[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 08.11.2020. u 07:46 GMT+1]


Ja ništa ne razmatran prijatelju. Ja samo pratim situaciju i pokušavam pronaći neku logiku u svemu ovome i što više vrijeme prolazi, logike je sve manje.
Počinje sezona gripa. Saće i sve one smrtne slučajeve, koje su ranijih godina pripisivali grpu. pripisati koroni.
A vidjecemo i za ovu godinu koliko će biti umrlih od gripa.
I tu će imati problem s brojevima samo ako neko bude imao volje da to malo pročačka.
Ako se sjete, (a sjetiće se kad budu sređivali statističke podatke), da su sve umrle pripisali koroni, LUPIĆE neki broj umrlih od gripa (sličan nekom prosjeku) da ne ispadnu smiješni, ali ako neko pročačka po brojevima vidjeće NESLAGANJE brojeva.

Kad pominjem grip. je ne mislim isključivo na grip jer nisam stručnjak i nemogu da govorim konkretno. Ja tu mislim na svaku bolest koja može da se pripiše koroni.
Gripa se često pominje pa je i ja koristim kao primjer.

Podatci postoje za sve.

-Ukupan broj umrlih
-Broj umrlih usljed nesreća, samubistava. svih bolesti...(moraće da objave i podatak za GRIP, pitam se KAKO)
-Broj umrlih od korone.

Lako je pomoću tih podataka vidjeti GOVORE LI ISTINU ili LAŽU.

p.s.
Tvoja PESIMISTIČKA prognoza bi bila otprilike 1 umrli na 500 000 stanovnika dnevno.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..1e1:dd00:3545:f7db:47e4:bab3



+7177 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1908.11.2020. u 08:00 - pre 42 meseci
Nema sta da pripisuju.

COVID19 je pobio vise ljudi nego sve epidemije gripa osim spanske groznice (koju ce biti tesko stici, mada ne nemoguce).

Nema nikakve potrebe mlatiti prazne price o tome - broj vec umrlih je samo statistika (nemas lek, nemas stakleno zvono), problem se svodi na ljude koji fasuju ARDS i koji mogu da ti paralisu zdravstvo i od kojih ce mnogi ostati sa dugorocnim ili mozda trajnim posledicama. Ni to trenutno ne mozes da eliminises ali bar mozes da pokusas da drzis stvari pod dovoljnom kontrolom tako da ne ugroze osnovne servise.

Znaci, batali te price o pripisivanjima, umrlima, ovima i onima. Osim ako ne mislis da ljude dzaba stavljaju u ICU, ili izmisljaju teske upale pluca sa komplikacijama... Oce ti CT skenovi i SpO2 metri da lazu pa to ti je.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
37.208.33.*



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1908.11.2020. u 08:06 - pre 42 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
- Vecina ICU kreveta su ne-COVID19 pacijenti
- Mnogo veci problemi kad ICU zauzece ode na 100% (mnogo vise ljudi koji >nisu< COVID19 bolesnici umreti, do totalnog politickog suicida svakog ko se nadje na vlasti i ne promeni situaciju sto brze moze)


Pa o ovome ja govorim cijelo vrijeme.
I ne radi se samo o pacijentima kojima su neophodni respiratori nego svim pacijentima, kardiovaskularnim... i svim drugim kod kojih je smrtnost mnogo veća nego što je kod covid-19.
Svi imaju znatno otežan pristup liječenju (DA SE NE LAžEMO), i svi mnogo više umiru (ZAHVALJUJUĆI POLITIČKOJ COVID-19 PANDEMIJI).
I veliki dio pacijenata koji su umrli od takvih bolesti je pripisan covid-19. OČITO TO NEKOME ODGOVARA.

p.s.
Nije to POLITIČKI SUICID (nijednom političaru neće,zbog ovoga, faliti ni dlaka s glave).
To je TEROR nad VLASTITIM NARODOM.
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
37.208.33.*



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1908.11.2020. u 08:18 - pre 42 meseci
Citat:
bordzija:
Da si sa 25 godina kao ja kada sam mogao rukama da podignem juga i pomerim u stranu.


Zar se u Srbiji još vozio Yugo kad si ti imao 25god.

 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
37.208.33.*



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1908.11.2020. u 08:26 - pre 42 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Ovaj podatak koji si naveo, a onda ponovio na drugi nacin je uvek isti, kako god ga ti masirao. Bezazlen ne moze biti ni u ludilu, zato sto je veci i od vrlo lose epidemije gripa (COVID19 je vec pretekao sve prosle epidemije gripa po broju umrlih >osim< H1N1 iz 1918-1919), koja je sve samo ne bezazlena. Mozda mozemo reci da je "bezazlen" u odnosu na epidemiju kuge ili WWII.


To "BEZAZLENO" je figurativno jer je u kontekstu s načinom na koji se objavljuju zvanični podatci.

Htio sam reći da izgledaju "bezazleno" u odnosu na to kako "stravično" izgledaju isti podatci kad ih prezentuje vlast.

Mogla je vlast (da je htjela) da ih prikaže i na ovaj drugi način.
Neko je ovdje napisao da je broj samoubistava duplo veći.
Kardiovaskularna oboljenja odnose daleko više života pa niko ne uvodi nikakve mjere. Ljekari se bore koliko mogi i to je to.
A ovolika frka zbog ovoga.

Hajde da postvim drugačje pitanje.
Kolika je vjerovatnoća da smrtnost cod covid-19 bude bar približna smrtnosti kod kardiovaskularnih oboljenja, karcinoma ili nekih drugih oboljenja koja imaju veliku smrtnost?

Ako je tačno to što je Darko napisao, da bi najgori scenario mogao biti da umre još 2 puta ovoliko ljudi prije nego se razvije imunitet, onda je to opet daleko manje nego što konstantno umire od nekoh drugih bolesti, kardiovaskularnih oboljenja, karcinoma itd...
Zar onda nije bilo pametnije, te pare koje se ulažu u borbu protiv covid-19, usmjeriti za borbu protiv neke druge bolesti.

[Ovu poruku je menjao nerminz dana 08.11.2020. u 09:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.orange.sk.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1908.11.2020. u 16:06 - pre 42 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Ako uzmemo trenutnu statistiku, da je ~1% u teskom ili kriticnom stanju i ekstrapoliramo tok pandemije, recimo, do broja od 500M zarazenih, to znaci da bi 5 miliona ljudi prelezalo tesku formu COVID19 tj. da su se borili za zivot.

Procenjuje se da je izmedju 1 i 2 milijarde ljudi bilo zarazeno. Slovacka vikendom organizuje testiranje celokupne populacije i rezultat je da je 1.06% ljudi na ulici bilo zarazeno. Ako infekcija traje u proseku 2 nedelje, opet dolazimo do nekih 16% populacije za 8 meseci. Znaci, proporcionalno na nivou planete mozemo da pogadjamo broj izmedju 1 i 2 milijarde, ali nikako ne mozemo praviti statistiku na osnovu podatka o 50 miliona do sad zarazenih/imuniziranih.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7177 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1908.11.2020. u 17:43 - pre 42 meseci
Citat:
nerminz
Kolika je vjerovatnoća da smrtnost cod covid-19 bude bar približna smrtnosti kod kardiovaskularnih oboljenja, karcinoma ili nekih drugih oboljenja koja imaju veliku smrtnost?


NEBITNO!

"Smrtnost" COVID19 je tema za lekare (protokoli lecenja), farmaceutske kompanije i licno planiranje ako si ti ili neki clan familije u rizicnoj grupi.

Sto se politike javnog zdravlja tice, glavni prioritet je odrzavanje funkcionalnog zdravstvenog sistema kako bi urgentna nega bila dostupna svima kojima je neophodna. To se postize merama koje smanjuju kolicinu zarazenih u jedinici vremena i dodatnim angazovanim resursima za negu, koje balansiraju opterecenje zdravstvenog sistema.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 613047 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.