Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ROBOT usisivači i sve o njima!

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: ROBOT usisivači i sve o njima!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14359 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon ROBOT usisivači i sve o njima!01.02.2020. u 08:18 - pre 50 meseci
Kako smo zagazili u zlatno doba tako je počela da pristiže poluispravna ili potpuno raspala bela tehnika iz EU a sa njima i roboti za više ili manje neuspešno usisavanje životnog prostora.
Mrzim razvlačenje kablova, vukljanje creva, menjanje kesa, istresanje kontejnera (koji se otkači ceo pa se razbije) itd.

Našao sam na kp polovne remontovane robote renomiranih sveCkih proizvođača kao što su samsung, miele, romba, lg i slično.
Malo sam ih proanalizirao, svi sa nimh i sličnim baterijama su pocrkali, naši ovde budže zamenske i preprodaju, ima i da ugrađuju LiJoN baterije koja su prava stvar.

Za oko mi je zapao LG sa kamerom kockasti koji može i da se hakne, tu je i samsung isto sa kamerom ali se za njega ne zna tačno dal je kamera uopšte u funkciji ili je samo marketinški trik?!?? Kažu isto radi i kada se pokrije sočivo. Samsung sam video u tehnomaniji kako prilikom prezentacije nov štemuje ćoškove i zidove pa mi nije baš nešto... Pouzdan. LG mi se čini baš elegantan u radu, nekako za klasu bolji? Romba mi je skroz bezveze bez kamere, ide haotično na sve strane, krlja odbija se itd.

Znači nebih dao više od 100-150 evra za igračku.

Treba mi za sitno skupljanje prašine i mačjih dlaka sa parketa, najviše uz sam zid. Ne očekujem čudesa, čupanje parketa i slično ali da pokupi dlake i prašinu ništa više.


Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: ROBOT usisivači i sve o njima!01.02.2020. u 08:59 - pre 50 meseci
Sloboda Cacak izmislio usisivac, ovo su samo igracke sa lel-kukuktronikom od 1$ sa alija. U sve trpaju te senzore i arduiono. Dorciseku vise sa tim nepotrebstinama.

Mozda i jeste dobro da kuci nemas nista sem golih zidova pa ga pustis da usisava :D
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: ROBOT usisivači i sve o njima!01.02.2020. u 09:32 - pre 50 meseci
Pa realno ovo je na nivou onih automobila što idu i odbijaju se pa menjaju pravac, možda mrvicu iznad ako se ja pitam. Ove sve kamere i senzori su dekoracija. Prosto mi nije jasno da ovako nešto prodaju za 500-1000 evra.
Ali kao nešto što će jednom nedeljno da se smuca po stanu i pokupi prašinu i dlake hmmm
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: ROBOT usisivači i sve o njima!01.02.2020. u 09:51 - pre 50 meseci
Ma i da je 100eur, zaobidji ti tu skalameriju, jer to nizasta nije.

Pa i u Hilton hotelu i dan danas `domacice` usisavaju sa sve glomaznim usisavacima i crevom u ruci :) Da ovo valja, odavno bi se uveliko koristilo. Jos jedna u nizu gluposti. Nekome dosadno pa se zahebava sa tim glupostima.
A i sto da ne, kada je elektronika danas toliko jeftina i servo motorcici i ostalo....samo izmisljaju nesto nanovo, a sto se izmislilo pre 95 godina.

Usisivac, motor, turbina, filter i crevo.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: ROBOT usisivači i sve o njima!01.02.2020. u 10:15 - pre 50 meseci
Naravno za bilo šta ozbiljno ovo su igračke. Gledaj samo kako je lik okitio Miele


Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1620



+585 Profil

icon Re: ROBOT usisivači i sve o njima!01.02.2020. u 10:22 - pre 50 meseci
Ja sam do sada kupio 4 Roomba-e, za 30-35eur/kom. Baterije su bile neispravne, ali je mehanika i automatika ok. Dva sam rastavio na najsitnije delove, i detaljno ocistio. u jedan sam za zezanciju ugradio bluetooth modul, za daljinsku kontrolu moblinim telefonom.

Filteri, cetke i sl, se mogu naci na Aliju, za kikiriki.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: ROBOT usisivači i sve o njima!01.02.2020. u 10:25 - pre 50 meseci
Te rombe mi se čine kao pun promašaj, sve što sam gledao je da samo kruže i lupaju po ćoškovima, koje modele si rasklapao i imaju li neku kameru za mapiranje prostora? Prosto mi je neverovatno da prodaju uređaje koji su kao kineski autići na odbijanje. Šatro kamera za mapiranje a on opet nekontrolisano šeta na sve strane. U reklami šatro ide mapira pa pravolinijski pokrije ceo prostor a u video se lepo vidi da nema pojma gde bije gde udara.
Zanima me da pokrije ceo pod, u 21 veku mi to deluje smešno da korporacije prodaju muda za bubrege skupim reklamama.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1620



+585 Profil

icon Re: ROBOT usisivači i sve o njima!01.02.2020. u 10:37 - pre 50 meseci
Ipak se radi o 30-35eur na KP. Nisu neki fancy modeli.
Uzeo sam iste modele. 580, 581 mislim. Ne mapiraju prostor. Kada se ukljuce krenu spiralno da se krecu dok ne detektuju ivuicu. Onda se krecu uz ivicu jedno vreme, a potom po slucajnom izboru promene smer. Over time, predju ceo pod. Postoji 'ultrazvucni' senzor koji prepozna deo koji je vise zaprljan, pa robot tu zastane, i detaljnije ga predje.
Ne rade na odbijanje. Postoje IR senzori koji detektuju prepreke, i automatski se zaustavljaju. Postoji IR senzor za detekciju stepenica. Prednji deo je u sustini poluga sa prekidacima. Ako se desi da se aktivira, takodje staje, i menja smer.

Trenutno ih ne koristim. Cak sam mislio da od sklopa tockova, motora i reduktora sa dve Roombe napravim pokretni sto za kafu, za dnevnu sobu.
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1620



+585 Profil

icon Re: ROBOT usisivači i sve o njima!01.02.2020. u 10:47 - pre 50 meseci
Ovo je opasnost kojoj su izlozeni korisnici robotskih usisivaca:

 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: ROBOT usisivači i sve o njima!01.02.2020. u 10:50 - pre 50 meseci
Ja gledao uživo i na youtube, senzori tri puta odreaguju kako treba pa četvrti put kresne u neki ćošak/stolicu. Koliko sam pratio od tih jeftinijih najmanje krlja lg kockasti sa kamerom. Rekao bih da im se brzo zarljaju ti senzori pa počnu da krljaju? Mislim usisivač, ko ga je jednom otvarao zna o čemu pričam, sve bude prekriveno naelektrisanom prašinom. To besmisleno kruženje po prostoriji i nasumično menjanje putanje mi je apsolutno neprihvatljivo u 21 veku. Odaberite mod usisavanja: Haos, bizar ili horor opcija.

Ova varijanta sa home guard mi je zanimljiva:



Da to sam i ja razmiljao da robot naiđe na neki kabl, povuče lampu ili se upetlja u zavesu pa zapali ceo stan!
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 786
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: ROBOT usisivači i sve o njima!01.02.2020. u 12:22 - pre 50 meseci
Citat:
Da to sam i ja razmiljao da robot naiđe na neki kabl, povuče lampu ili se upetlja u zavesu pa zapali ceo stan!


Mozda ima ovako sl i robot vatrogasac . . .
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1243



+442 Profil

icon Re: ROBOT usisivači i sve o njima!01.02.2020. u 16:26 - pre 50 meseci
Toliko ste ih popljuvali da ne znam da li da pišem uopšte. Mi smo pre oko 6 meseci uzeli Xiaomi Roborock S5 i veoma smo zadovoljni. Žena je oduševljena. Usisivač ne može da zameni ozbiljno čišćenje kada je jako prljavo već je namenjen da usisava svaki dan (ili koliko je često to moguće). I kuća je tada maltene stalno čista. Jednom u mesec dana uzmeš pravi usisivač i usisaš sve što nije mogao ovaj da dohvati i to je to.

Ovaj model smo uzeli zato što ima krpu za vlažno brisanje a mi imamo pločice. Nisam puno očekivao od te opcije, ali u stvari veoma dobro radi. S5 ima lidar i mapira sobu i tačno zna gde su zidovi i nameštaj i na osnovu toga pravi optimalnu putanju i sve pokriva. Malo se muči oko stolica pa obično u kuhinji podignemo stolice kad ga pustimo da čisti. Nismo ga stavili da automatski radi svaki dan ili tako nešto, nego obično kada krenemo da prošetemo dete, podignemo stolice na sto, dečje igrače gunemo u jedan ćošak i uključimo ga tada. Cela ova priprema traje oko 30-tak sekundi, a kad se vratimo sve je čisto, a robot čeka na punjaču sledeću turu.

Mogu da pohvalim opciju da se na mobilnom obeleže granice gde ne želiš da ide (recimo da ne ide u ćošak sa igračkama) i što može na mobilnom da se vidi dokle je došao i ako zaboravimo da ga pustimo pre nego što izađemo iz kuće, mogu da ga pustim i preko telefona. Postoje više jačina usisavanja, a nama je i najslabija dobra. Pločice nisu kao tepih pa da mora jako da vuče da bi izvukao prašinu iz dubine. Plus je što se zavlači ispod kreveta, što retko radimo kada sami usisavamo.

Jedina stvar koja mi se ne sviđa što ne može da detektuje niske prepreke. Na primer nekakve kablove (mada preko njih koliko toliko uspešno pređe), ali dešavalo se da se zaglavi na one dečije sunđeraste prostirke. Nisu velike ali nekad nekako se nezgodo uvrnu i podignu robota da ne može da nastavi da usisava. Nekako otprilike znamo šta bi moglo da mu smeta i pre nego što ga pustimo, samo bacimo pogleda da nema nešto takvo na podu i to je to.

Što se tiče običnog, pravog usisivača i robot usisivača, mogao bi da poredim to kao vešmašinu ili sudo mašinu. Bolje i brže ćeš oprati sudove ručno, ali komfor je da ih samo poređaš u mašinu i pritisneš dugme. Isto tako možeš jako prljav veš da trljaš ručno sapunom ili da ga samo ubaciš u mašinu za veš i pritisneš dugme. Kod ovog drugog možda ostane neka fleka i dosta duže traje, ali komfor...
"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: ROBOT usisivači i sve o njima!01.02.2020. u 16:59 - pre 50 meseci
To sve stoji ali imam ksiaomi telefon i evo posle manje od godinu dana je pred smrt tako da mi taj robot tek deluje kao bačen novac u vetar. Na youtube sami reklamni snimci kojekakvih pitomaca za 4% popusta ili nečega, nigde realnog testa kao što je čovek prosuo zemlju po itisonu. Samo jedan je posuo nešto vatasto tamne boje da liči na zemlju. Sve u svemu, ćorava posla ako se očekuje funkcionalan uređaj iako je 21 vek, ovi roboti su na nivou dečijih igračaka sa dva senzora više.

Mene prosto sramota bilo da gledam snimke kako usisavaju i šta rade, jasno ti je da imaju softver od 1$
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1243



+442 Profil

icon Re: ROBOT usisivači i sve o njima!01.02.2020. u 17:27 - pre 50 meseci
bordzija, nemoj da kupuješ. Neće ispuniti tvoja očekivanja a relativno je skupa naprava.
Mi smo zadovoljni i verovatno ću kupiti još jedan za sprat. Video sam razne testove, ali evo ja sam napisao iz mojeg ličnog iskustva šta mislim.
Aparat deluje dosta kvalitetno napravljen. Videćemo koliko će da potraje. Do sada je čistio 102 puta (ima statistika na moblnoj aplikaciji) i dalje radi kao nov. Nismo još zamenili ni jedan rezervni deo, mada koliko sam gledao delovi nisu skupi (bar što se tiče ovih potrošnih stvarčica).
Što se tiče sofvera odličan je! Mobilna aplikacija je intuitivna i ima sve potrebne opcije koje bi mi pale na pamet. A sam robot misim da ima odličan algoritam. Što se tiče pronalaženja putanje, ko god da im je pravio program, svaka mu čast. Prođe svuda gde treba i ne ponavlja bespotrebno putanju. Snalazi se čak i kad se menja okruženje dok čisti.

Toliko od mene. Javiću ako se nešto promeni u našem iskustvu sa njim.
Voleo bih da čujem lična isustva nekoga ko ima neki drugi model.
"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: ROBOT usisivači i sve o njima!01.02.2020. u 17:37 - pre 50 meseci
Ovi roboti usisivaci nisu ni namenjeni za prave , vunene tepihe , debele cupave itisone itd .

99% smislene upotrebe se svodi na go parket dobro nalakiran , laminat , PVC i keramicke plocice ! Ko to ima po celom stanu on moze da razmislja o kupovini . Uobicajena opcija " ciscenja" su neke male cetkice na kojoj ima po 20 " vlakana " koje vrti u krug ? To moze da pokupi nesto krupnije po opisanim podlogama , sitnu finu prasinu , malo teze .

Ova opcija sa krpom , je na malo boljim i skupljim modelima , i to je daleko bolja opcija , naravno opet za ove podloge .
 
Odgovor na temu

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
Poruke: 867

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
ICQ: 65355850
Sajt: 127.0.0.1


+112 Profil

icon Re: ROBOT usisivači i sve o njima!01.02.2020. u 18:06 - pre 50 meseci
Još jedna od tema na temu o temi preko teme da nema pametnijeg i snalažljivijeg od. Pa, neće valjda mene da prehebe neki zli kapitalac sa truloga mu zapadoistoka

Roomba 500, četvrta godina, svakog dana radi, prošle godine oslabile baterije, pa zamenjene. Pre dve godine kupljen ceo zamenski kit za čišćenje, još nije zamenjen.

Cena i tad bila na nekom ultramegagiga popustu, čini mi se 150, baterije 49,99, kit nešto tipa 35-40.


Citat:
Romba mi je skroz bezveze bez kamere, ide haotično na sve strane, krlja odbija se itd


I ja ne bih uzimao, pa da je gledam ceo dan šta radi.


@ademare

Nije za čupavce, ali može tepih bez problema da prođe. Bitnije da nema laganih stazica, krpara i tako. Ume da ih povuče.

Ono što kaže @component stoji. Ranije je moralo bar jednom nedeljno da se tera skalamerija od creva, kablova, tegljenja. Sad na mesečnom nivou. Tako da, može da odgovara nekom, nekom baš i ne.


Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.
***GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac
 
Odgovor na temu

Sadun
Zemun

Sadun
Član broj: 94350
Poruke: 244
2a02:ab04:14f:6d00:e0d0:ba9c..



+14 Profil

icon Re: ROBOT usisivači i sve o njima!01.02.2020. u 18:38 - pre 50 meseci
Citat:
component:
bordzija, nemoj da kupuješ. Neće ispuniti tvoja očekivanja a relativno je skupa naprava.
Mi smo zadovoljni i verovatno ću kupiti još jedan za sprat. Video sam razne testove, ali evo ja sam napisao iz mojeg ličnog iskustva šta mislim.
Aparat deluje dosta kvalitetno napravljen. Videćemo koliko će da potraje. Do sada je čistio 102 puta (ima statistika na moblnoj aplikaciji) i dalje radi kao nov. Nismo još zamenili ni jedan rezervni deo, mada koliko sam gledao delovi nisu skupi (bar što se tiče ovih potrošnih stvarčica).
Što se tiče sofvera odličan je! Mobilna aplikacija je intuitivna i ima sve potrebne opcije koje bi mi pale na pamet. A sam robot misim da ima odličan algoritam. Što se tiče pronalaženja putanje, ko god da im je pravio program, svaka mu čast. Prođe svuda gde treba i ne ponavlja bespotrebno putanju. Snalazi se čak i kad se menja okruženje dok čisti.

Toliko od mene. Javiću ako se nešto promeni u našem iskustvu sa njim.
Voleo bih da čujem lična isustva nekoga ko ima neki drugi model.

Nemam drugi nego isti taj model, uzeli ga za Novu bio na nekom popustu i do sada prezadovoljni. Svaki dan radi ali bukvalno svaki, na MAX usisavanje (mada i min je dovoljan) a otprilike svaki drugi dan ide i mopiranje.
Jeste da ima problem sa tepisima koji se savijaju tipa staze u predsoblju i kupatilu, ali normalan tepih do 2cm visine (ili malo više) bez frke, sam se penje i radi kako treba. Ima i opciju da namestiš automatsko prepoznavanje tepiha pa ako si stavio na min jačinu, on kad skonta da je na tepihu sam digne snagu na MAX i kad pređe na parket sam spušta na min.
Što bi rekli izgleda šašavo ali mene leđa više ne bole ;)

Inače ja sam ga stavljao i na bračni krevet da usisava i sam skonta kada dođe do ivice kreveta i vrati se. Ovo sam odradio čim sam ga kupio pa sam prvi put bio pored njega ko pored deteta kad prohodava, sad pustim i doviđenja.

Za review ja sam pre uzimanja gledao ovaj kanal ovde i nisam se pokajao što se tiče modela usisivača
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: ROBOT usisivači i sve o njima!01.02.2020. u 22:27 - pre 50 meseci
Pa i nisam mislio da dajem neke pare, otkad sam kupio pre 5 godina sve novo najskuplje modele samsung, bosch, elektrolux i sve se raspalo u garantnom roku ili par dana posle, ne pada mi na pamet da dajem za robot usisivača više od 50-100 evra. Da šrafim nije mi neki problem ako me razumete, nije mi ništa strano a i zanimam se u slobodno vreme. Hobi.

Ide mi nekako hierarhija samo modeli sa kamerama: lg, samsung pa sve ostalo. Ovo xiaomi nebih ni komentarisao.

Pitanje: Od kog modela romba kreće malo logičnije da usisava bez haotičnog krljanja?


Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: ROBOT usisivači i sve o njima!02.02.2020. u 00:23 - pre 50 meseci
Ispade Romba 555 najbolja? Haos se isplati kada su kućni poslovi u pitanju?


Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: ROBOT usisivači i sve o njima!16.05.2020. u 01:11 - pre 47 meseci
Kupio sam polovan Samsung navibot sa slabom baterijom i odmah uzeo drugu tj čovek je napravio za 3000 din lijon sa elektronikom tj kontrolom punjenja (stara bila NIMH)

Nova baterija je od 4 ćelije duplo manjih dimenzija nego stara.

Radi otprilike 1 h usisavanje i za to vreme očisti sobu od 25 kvadrata. Baš je dobro očisti (po onom što je bilo u spremniku robota) jer sam 2 dana pre njega usisao klasičnim usisivačem i prebrisao viledom.

Samsung se odlično snalazi sa zidovima i kutijama ali ga hebu noge od kreveta i stolica to krlja. Dosta je tih pri radu.

Kad završi odvuče se na punjač i ćuti. Ne prigovara ko žena 😂

Ovih dana ću da ga probam na većem prostoru i baš da merim koliko dugo može da usisava.

Po meni vredi 35 evra.




Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: ROBOT usisivači i sve o njima!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14359 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.