Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Siloikon ili Pistolj za lepljenje?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Siloikon ili Pistolj za lepljenje?

[ Pregleda: 2110 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aca_punk

Član broj: 206469
Poruke: 2132



+60 Profil

icon Siloikon ili Pistolj za lepljenje?22.06.2020. u 15:19 - pre 45 meseci
Pozdrav svima: Interesuje me sta bolje podnosi toplotu, silikon ili onaj kineski pistolj sto topi patronu, a zatim je istiskuje i lepi.

Toplota ne bi bila velika ali me interesuju neke granice ako ih neko zna?

Moze i neki link jer ja nisam uspeo da nadjem bas poredjenja o termickim k-kama ovog na pistolju. Na silikonu bi trebalo da pise nesto?

Imam i bizon "EPOXY UNIVERSAL", na njemu pise da ne treba da se koristi na temperature manje od 15*C i nista vise vezano za temperaturu!

Svako misljenje je dobrodoslo! Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9443
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Siloikon ili Pistolj za lepljenje?22.06.2020. u 16:41 - pre 45 meseci
Dobro je što nisi napisao šta lepiš, jer bio onda time mogao da pomogneš forumašima da ti daju bolji i korisniji savet.

Bolje je ovako, ispitivati, i držati u neizvesnosti, ne bi li video i procenio ko koliko zna o lepkovima i lepljenju.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

aca_punk

Član broj: 206469
Poruke: 2132



+60 Profil

icon Re: Siloikon ili Pistolj za lepljenje?22.06.2020. u 19:51 - pre 45 meseci
Meni je bitna temperatura na kojoj lepak moze da izdrzi i naveo tri komada koja su mi trenutno dostupna.

Pravim hladnjak za tranzistor sa aktivnim (sa ventilatorom) hladjenjem. Posto je experimentalnog tipa ne zelim nista da srafim i busim komad aluminijuma jer mozda drugacija opcija postavljanja da bolje rezultate.

Dakle lepak koji moze ladno da izgura ne mnogo, ali dobrih 70/C, jer preko 65*C uopste ne bih ni isao!

Znaci lepim kuler za komad hladnjaka od aluminijuma i na nekom mestu bakra, oba materijala su iste temperature i ne prelaze vise od 70*C max!

[Ovu poruku je menjao aca_punk dana 22.06.2020. u 21:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

aca_punk

Član broj: 206469
Poruke: 2132



+60 Profil

icon Re: Siloikon ili Pistolj za lepljenje?22.06.2020. u 20:22 - pre 45 meseci
Pistolj lepak, kinezarija, dao mi je odlican rezultat. Ne topi se, a isao sam do 70*C, koje sam naravno zadrzao nekih pola sata. Vise nikada nece ni da vidi tu temperaturu ali morao sam da proverim moj max.

Inace kada budem montirao elemente, svuda ce biti srafovi bez ikakvog lepka! :)

Tako da sam se snaso. Nije mi se otvarao silikon jer je posle tesko skidati ga sa elementa, a ovaj bizon tek, upropastio bih i ventilator i hladnjak da moram da skidam. Ovo sam vec dva puta skidao i vracao bez ikakvih problema jer se lepak kasnije lako odvaja, a fino i drzi!

Pozdrav @Java Beograd! ;)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Siloikon ili Pistolj za lepljenje?

[ Pregleda: 2110 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.