Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?

elitemadzone.org :: MadZone :: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56674 | Odgovora: 376 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8089



+1754 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?19.07.2020. u 12:19 - pre 45 meseci
Ovde se radi o dve prilicno Bezazlene pricice .

Jedna o Crvenom krstu , druga o Svetom Savi i bolnicama . Naravno da srednjevekovne bolnice nisu kao ove danas , a ni putevi nisu kao danas sto ih pravi iz svog dzepa licno AV .

I da ove dve price nisu istinite , nisam ih ja izmislio , vec je objavljen izvor odakle poticu !

Dok neki narodi Izmisljaju svojih 40 Fantazijskih Kraljeva , iza kojih kao dokaz da je neko od njih postojao ne postoji , nijedan jedini kamencic iza tolikih silnih nije ostao , ovde se digli Komunisti , oko neke dve bezazlene pricice , poptuno Irelevantne u poredjenju sa 40 Izmisljenih Kraljeva ?!

Naravno 40 FRP Fantazijskih kraljeva ne uzbudjuje Komuniste , ali Crveni krst i srednjevekovna bolnica im je prst u oko
 
Odgovor na temu

jmalic

Član broj: 341613
Poruke: 9
*.dynamic.vipmobile.rs.



+8 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?19.07.2020. u 14:52 - pre 45 meseci
Citat:
Zurg: JBT Tito da TJB!



Novi intelektualni horizonti?
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?19.07.2020. u 14:57 - pre 45 meseci
Citat:
Zurg: Ako postoji dokaz o samom događaju zašto je bitna ploča? Meni je verovatnije da je tu bio neki pano sa stranicama iz biltena ili nešto slično u papirnoj formi i da je to stajalo tamo pre 100 godina. Dok se ne pojavi neka fotografija ili neki drugi dokaz možemo samo da nagađamo da li je ploča bila tamo ili nije. Ponavljam, bitno je da su sačuvani izveštaji i dokazi o samom događaju. S obzirom na dokaze trebalo bi da se Steve Lonmo izvini. Naravno, Steve može i samo da zaćuti i sačeka da se tema zatrpa postovima o telepatiji i da svi zaborave na ono što je pisao...


Ukratko... Taj rat je trajao tri dana, tj. toliko je trajala jedina bitka. Srpska vojska se jednostavno ušetala u Bugarsku (bez praktično ikakvog otpora, jer se skoro sva bugarska vojska nalazila na istoku zemlje zaokupljena Turcima) i stigla do na nadomak Sofije. Tu se sukobila sa bugarskom vojskom, u međuvremenu pristiglom sa istoka. Posle te bitke se srpska vojska, pred bugarskom, dala u bežaniju sve do Niša. Bugarska vojska se zaustavila u Pirotu.

Dakle, ovo boldovano...

Citat:
ademare: Zloupotrebljavas sukob Srpsko-Bugarski iz 1885 ! Taj rat je ostao poznat u Medjunarodnoj istoriji , kao Prvi do tada iako je i pre bilo ratova , gde je jedna Viteska strana , naravno Srpska dozvolila prolaz kroz svoje redove i kroz svoj bojni poredak , medicinske i druge humanitarne pomoci , ranjenim Neprijateljima !


... veze s mozgom nema. U samom ovom smešnom (Srbin otkrio virus HIV-a u 19. veku) članku u Politici, koji je linkovao ovaj cirkuzant, piše da je pomoć Bugarima uručena u Pirotu - dakle, nakon završetka tog rata. Nije tu bilo nikakvog "prolaza kroz bojni poredak", niti nadčovečanske Srbske humanosti, već se Srbija, zahvaljujući svom kralju idiotu, našla u totalno glupavoj, sramnoj i luzerskoj poziciji. Em je iz čistog mira napala Bugarsku, em je doživela ekspresan i sraman poraz od vojske kojom su komandovali kapetani, em je ostala bez Pirota, i to sve potpuno iznenada i u dve sedmice... A onda je trebalo umilostiviti i Bugare i svetske sile da joj se makar vrati Pirot. Prosto - malo zavoja, ćebadi, kreveta, "bratskog" kajanja isl... u zamenu za Pirot. Tim ratom ne da su samo i Bugari, i Rusi, Turci, zapadnoevropske sile... bili iznenađeni, već ni sama srpska vojska nije znala protiv koga kreće u rat - svi su na početku mislili da idu u rat sa Turcima. Zato su i prošli kao bos po trnju.

Zaključak:

Istoriju treba malo znati. Događaje ne posmatrati izolovano, već u širem kontekstu... U kontekstu vremena. Ne ide to tako kako vi radite - izguglaj jedan članak na Večernjim novostima ili na Fejsu kod vaterpoliste četnika - eto npr. o "Tabli o Srbskoj humanosti u Ženevi" - i cepaj po internetu, širi istinu koju je Tito skrivao decenijama. Naravno da nikakva takva tabla nije nikada postojala ni u Ženevi, niti igde drugde na svetu. Isto kao što nije postojao ni nikakav Miloš Obilić, niti su zvona Notr Dama ikada zvonila u čast srpske vojske, niti je Sveti Sava zidao škole (već, naprotiv, i ono što je bilo pismenih bogumila, on je sa svojim ćaletom to svojski mlatio) - pa sve do danas - ... niti je Draža studirao na Sorboni sa de Golom, niti Paulo Koeljo želi da piše roman o Radovanu Karadžiću... itd.

To koliko ti svetosavci i četnici izmišljaju i lažu, a lažu sami sebe - to je stvarno za neko ozbiljno naučno istraživanje. Ja ne znam da tako nešto postoji na čitavom svetu.
 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?19.07.2020. u 15:49 - pre 45 meseci
Citat:
Assurement l'octroi de cette permission etait tout a fait conforme a l'esprit de la Convention de Geneve, mais on doit reconnaitre que le texte de ce traite n'en faisait point une obligation aux belligerants. Il y a done lieu de s'applaudir de ce qu'une
nterpretation aussi genereuse de la pensee humanitaire du legislateur a prgvalu, et Ton ne peut que faire des vceux pour qu'un semblable precedent devienne une regie a l'avenir. link


Prevod:
Obezbeđivanje dozvole za prolaz pomoći neprijateljskim vojnicima kroz svoju teritoriju u potpunosti je u skladu sa Ženevskom konvencijom, ali tekst ove konvencije to nije postavio kao obavezu za zaraćene strane. Ovako velikodušna interpretacija humanitarne misli zakonodavca razlog je za aplauz, te se nadamo će ovaj presedan postati zakon u budućnosti.

Tekst je iz aprila 1886. godine i malo je verovatno da su ga pisali Svetosavci ili četnici. Da li ćeš se izviniti ili ne tvoja stvar... to samo govori o tebi kakav si čovek.
 
Odgovor na temu

jmalic

Član broj: 341613
Poruke: 9
*.dynamic.vipmobile.rs.



+8 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?19.07.2020. u 16:52 - pre 45 meseci
Citat:
Steve Lonmo:
Citat:
Zurg: Ako postoji dokaz o samom događaju zašto je bitna ploča? Meni je verovatnije da je tu bio neki pano sa stranicama iz biltena ili nešto slično u papirnoj formi i da je to stajalo tamo pre 100 godina. Dok se ne pojavi neka fotografija ili neki drugi dokaz možemo samo da nagađamo da li je ploča bila tamo ili nije. Ponavljam, bitno je da su sačuvani izveštaji i dokazi o samom događaju. S obzirom na dokaze trebalo bi da se Steve Lonmo izvini. Naravno, Steve može i samo da zaćuti i sačeka da se tema zatrpa postovima o telepatiji i da svi zaborave na ono što je pisao...


Ukratko... Taj rat je trajao tri dana, tj. toliko je trajala jedina bitka. Srpska vojska se jednostavno ušetala u Bugarsku (bez praktično ikakvog otpora, jer se skoro sva bugarska vojska nalazila na istoku zemlje zaokupljena Turcima) i stigla do na nadomak Sofije. Tu se sukobila sa bugarskom vojskom, u međuvremenu pristiglom sa istoka. Posle te bitke se srpska vojska, pred bugarskom, dala u bežaniju sve do Niša. Bugarska vojska se zaustavila u Pirotu.

Dakle, ovo boldovano...

Citat:
ademare: Zloupotrebljavas sukob Srpsko-Bugarski iz 1885 ! Taj rat je ostao poznat u Medjunarodnoj istoriji , kao Prvi do tada iako je i pre bilo ratova , gde je jedna Viteska strana , naravno Srpska dozvolila prolaz kroz svoje redove i kroz svoj bojni poredak , medicinske i druge humanitarne pomoci , ranjenim Neprijateljima !


... veze s mozgom nema. U samom ovom smešnom (Srbin otkrio virus HIV-a u 19. veku) članku u Politici, koji je linkovao ovaj cirkuzant, piše da je pomoć Bugarima uručena u Pirotu - dakle, nakon završetka tog rata. Nije tu bilo nikakvog "prolaza kroz bojni poredak", niti nadčovečanske Srbske humanosti, već se Srbija, zahvaljujući svom kralju idiotu, našla u totalno glupavoj, sramnoj i luzerskoj poziciji. Em je iz čistog mira napala Bugarsku, em je doživela ekspresan i sraman poraz od vojske kojom su komandovali kapetani, em je ostala bez Pirota, i to sve potpuno iznenada i u dve sedmice... A onda je trebalo umilostiviti i Bugare i svetske sile da joj se makar vrati Pirot. Prosto - malo zavoja, ćebadi, kreveta, "bratskog" kajanja isl... u zamenu za Pirot. Tim ratom ne da su samo i Bugari, i Rusi, Turci, zapadnoevropske sile... bili iznenađeni, već ni sama srpska vojska nije znala protiv koga kreće u rat - svi su na početku mislili da idu u rat sa Turcima. Zato su i prošli kao bos po trnju.

Zaključak:

Istoriju treba malo znati. Događaje ne posmatrati izolovano, već u širem kontekstu... U kontekstu vremena. Ne ide to tako kako vi radite - izguglaj jedan članak na Večernjim novostima ili na Fejsu kod vaterpoliste četnika - eto npr. o "Tabli o Srbskoj humanosti u Ženevi" - i cepaj po internetu, širi istinu koju je Tito skrivao decenijama. Naravno da nikakva takva tabla nije nikada postojala ni u Ženevi, niti igde drugde na svetu. Isto kao što nije postojao ni nikakav Miloš Obilić, niti su zvona Notr Dama ikada zvonila u čast srpske vojske, niti je Sveti Sava zidao škole (već, naprotiv, i ono što je bilo pismenih bogumila, on je sa svojim ćaletom to svojski mlatio) - pa sve do danas - ... niti je Draža studirao na Sorboni sa de Golom, niti Paulo Koeljo želi da piše roman o Radovanu Karadžiću... itd.

To koliko ti svetosavci i četnici izmišljaju i lažu, a lažu sami sebe - to je stvarno za neko ozbiljno naučno istraživanje. Ja ne znam da tako nešto postoji na čitavom svetu.



Ali je zato drug JBT zavrsio gimnaziju u Minsku? ;-)
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?19.07.2020. u 17:48 - pre 45 meseci
Za pocetak, razmisliti zasto je Grcki bruto nacinalni dohodak po glavi bio n puta veci od SFRJ i zakoje babe zdravlja su trebala sva ta ubijanja po Srbiji godinama posle rata.
 
Odgovor na temu

jmalic

Član broj: 341613
Poruke: 9
*.dynamic.vipmobile.rs.



+8 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?19.07.2020. u 19:46 - pre 45 meseci
Covek nije Srbin, zasto da se uzbudjuje oko toga?
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?20.07.2020. u 10:23 - pre 45 meseci
Citat:
Zurg: ...

Tekst je iz aprila 1886. godine i malo je verovatno da su ga pisali Svetosavci ili četnici. Da li ćeš se izviniti ili ne tvoja stvar... to samo govori o tebi kakav si čovek.


Svetosavci i četnici su napisali tekst o tabli koja visi u holu sedišta Crvenog krsta u Ženevi i na kojoj piše "Budi human kao što je bila humana Srbija."

Teško mi je da pratim tok tvojih misli i kakvim si moždanim akrobacijama od table u Ženevi stigao do nekog teksta na francuskom u kome se ne pominju ni tabla, ni Ženeva?! Još teže mi je da shvatim kome bih to trebao da se izvinim zato što sam napisao da je beznadežni glupan svako onaj ko veruje da takva tabla u Ženevi postoji, jer je nemoguće da takvo nešto neko ne bi fotografisao i objavio za 100 godina?!

Što se tiče "humanosti" - to sam ti objasnio u prethodnom postu. Nije bila u pitanju nikakva humanost, već korist, a vrlo verovatno i veliki strah samog kralja da bi ga neko mogao i ubiti zbog tog imbecilnog poteza (i njegov stric, prethodnik na prestolu je ubijen zbog Srbskih idiotizama). Da je postojalo i neko zrnce humanosti u njegovom biću, ne bi ni napadao Bugare i iz čistog hira poslao stotine ljudi, i Bugara i Srba, u smrt za bezveze. Još veći glupan, od onoga koji veruje u tablu u Ženevi, je onaj koji veruje da se u kralju i ostatku državnog vrha naprasno pojavio neki osećaj humanosti za tih 15-ak dana.
 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?20.07.2020. u 10:41 - pre 45 meseci
Tekst na francuskom je iz akademskog časopisa koji uređuje Internacionalni komitet Crvenog krsta. Objavljen je neposredno nakon događaja koje opisuje. Ovi tekstovi imaju neuporedivo veći značaj od table jer iz njih možeš da dobiješ konkretne i detaljne informacije. Samo tabla bi bila podložna proizvoljnim interpretacijama, kojima si moram da primetim sklon. Da li se ti slažeš da su u časopisu događaji opisani verodostojno, a sporiš postojanje table? Razumem da si ti dobar general nakon bitke, ali ovde nije reč o svrsishodnosti Srpsko-bugarskog rata niti o tvom emotivnom pogledu na istoriju.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.163.*



+559 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?20.07.2020. u 20:08 - pre 45 meseci
Citat:
Steve Lonmo:
Ni do danas nikome nije jasno šta je ta budala od kralja Milana htela tim ratom, zašto je napao Bugarsku iz čistog mira... Posle je kmečao u Beču da mu se vrati Pirot.


Dokazivao se pred ženom da je veliki kralj :) a nije baš iz čista mira, prvi su pucali i ubili neke graničare ni krive ni dužne.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?21.07.2020. u 01:16 - pre 45 meseci
Citat:
jmalic:Covek nije Srbin, zasto da se uzbudjuje oko toga?


Zar prava istina zavisi od toga koje je nacionalnosti neko (tj. kojom se nacijom smatra)? Da li ona svaka država može imati svoju istinu?
Ili je poenta rečenog da se ne treba uzbuđivati oko bilo čega što ne govori Srbin

U svakom slučaju, istorija definitivno nije onakva kakvom je Srbi (ili bilo koja druga nacija) vide kroz naočare u boji svoje nacije. Ljudi razmišljaju emotivno a ne racionalno, i to je problem cele ljudske vrste.
 
Odgovor na temu

jmalic

Član broj: 341613
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?21.07.2020. u 09:05 - pre 45 meseci
Covek je Montenegrin koliko znam, njegov interes za Srbiju seze do toga sta moze odavde da izvuce (stan, direktorstvo, pare) , a sad hoce li biti Srbija bez Kosova ili bez Vojvodine to ga potresa kao sta ce da bude sa kosmosom za milion godina, nadam se da sam bio jasniji?
 
Odgovor na temu

jmalic

Član broj: 341613
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?21.07.2020. u 09:08 - pre 45 meseci
Citat:
Steve Lonmo:
Citat:
Zurg: ...

Tekst je iz aprila 1886. godine i malo je verovatno da su ga pisali Svetosavci ili četnici. Da li ćeš se izviniti ili ne tvoja stvar... to samo govori o tebi kakav si čovek.


Svetosavci i četnici su napisali tekst o tabli koja visi u holu sedišta Crvenog krsta u Ženevi i na kojoj piše "Budi human kao što je bila humana Srbija."

Teško mi je da pratim tok tvojih misli i kakvim si moždanim akrobacijama od table u Ženevi stigao do nekog teksta na francuskom u kome se ne pominju ni tabla, ni Ženeva?! Još teže mi je da shvatim kome bih to trebao da se izvinim zato što sam napisao da je beznadežni glupan svako onaj ko veruje da takva tabla u Ženevi postoji, jer je nemoguće da takvo nešto neko ne bi fotografisao i objavio za 100 godina?!

Što se tiče "humanosti" - to sam ti objasnio u prethodnom postu. Nije bila u pitanju nikakva humanost, već korist, a vrlo verovatno i veliki strah samog kralja da bi ga neko mogao i ubiti zbog tog imbecilnog poteza (i njegov stric, prethodnik na prestolu je ubijen zbog Srbskih idiotizama). Da je postojalo i neko zrnce humanosti u njegovom biću, ne bi ni napadao Bugare i iz čistog hira poslao stotine ljudi, i Bugara i Srba, u smrt za bezveze. Još veći glupan, od onoga koji veruje u tablu u Ženevi, je onaj koji veruje da se u kralju i ostatku državnog vrha naprasno pojavio neki osećaj humanosti za tih 15-ak dana.


Joj ko nam se narugao...pripadnik nacije kojoj je glavni izvor do novijeg doba bila pljacka karavana, oli turskih ili srpskih na putu za more
 
Odgovor na temu

jmalic

Član broj: 341613
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?21.07.2020. u 09:12 - pre 45 meseci
Citat:
Steve Lonmo:
Citat:
Zurg: ...

Tekst je iz aprila 1886. godine i malo je verovatno da su ga pisali Svetosavci ili četnici. Da li ćeš se izviniti ili ne tvoja stvar... to samo govori o tebi kakav si čovek.


Svetosavci i četnici su napisali tekst o tabli koja visi u holu sedišta Crvenog krsta u Ženevi i na kojoj piše "Budi human kao što je bila humana Srbija."

Teško mi je da pratim tok tvojih misli i kakvim si moždanim akrobacijama od table u Ženevi stigao do nekog teksta na francuskom u kome se ne pominju ni tabla, ni Ženeva?! Još teže mi je da shvatim kome bih to trebao da se izvinim zato što sam napisao da je beznadežni glupan svako onaj ko veruje da takva tabla u Ženevi postoji, jer je nemoguće da takvo nešto neko ne bi fotografisao i objavio za 100 godina?!

Što se tiče "humanosti" - to sam ti objasnio u prethodnom postu. Nije bila u pitanju nikakva humanost, već korist, a vrlo verovatno i veliki strah samog kralja da bi ga neko mogao i ubiti zbog tog imbecilnog poteza (i njegov stric, prethodnik na prestolu je ubijen zbog Srbskih idiotizama). Da je postojalo i neko zrnce humanosti u njegovom biću, ne bi ni napadao Bugare i iz čistog hira poslao stotine ljudi, i Bugara i Srba, u smrt za bezveze. Još veći glupan, od onoga koji veruje u tablu u Ženevi, je onaj koji veruje da se u kralju i ostatku državnog vrha naprasno pojavio neki osećaj humanosti za tih 15-ak dana.


Joj ko nam se narugao...pripadnik nacije kojoj je glavna privredna delatnost do novijeg doba bila pljacka karavana, oli turskih ili srpskih na putu za more
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?22.07.2020. u 00:30 - pre 45 meseci
Citat:
jmalic:Covek je Montenegrin koliko znam


Pa ja redovno slušam kako su oni u stvari Srbi, zajedno sa Makedoncima, Muslimanima (neću da kažem Bošnjacima jer je to zaista izmišljen termin koji upravo pravi naciju koja nikada nije postojala), Hrvatima (pokatoličenim Srbima), Bugarima (Šopima), i svim ostalim Južnim Slovenima. To su sve Srbi koliko ja razumem Srpske nacionaliste? Kako sad on to nije Srbin? Kada onda jeste, a kada nije? Izgleda da je Srbin samo kada neko nešto traži od njega u ime Srpstva, a nije Srbin kada iznese mišljenje koje je u koliziji sa tim Srpstvom.

Hm, možda zbog toga ima sve manje onih koji žele da se nazivaju Srbi?

Ah, da li sam pomenuo da sam ja Jugosloven? Nešto mi baš nije prijatno kada me svrstavaju u Srbe, kao da me guraju u neki ratni rov za borbu protiv svih ostalih na Balkanu.
 
Odgovor na temu

Matroz

Član broj: 336711
Poruke: 20



+229 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?22.07.2020. u 01:07 - pre 45 meseci
Bravo!

Genijalno razmisljanje na temu Srba.
Odmah se vidi, kao sto si vec naglasio samo je Nestorovic pametniji od tebe.

Kao sto nijedan pojedinac i nijedan narod nije savrsen nisu ni Srbi, ali
ovo kolektivno siljenje hurcica na Srbe mora da se plati, pravite sprdacinu a to kosta, nema nista za dz.
Ne mora ni jedan Srbin prstom da mrdne vasa mrzznja nece proci bez posledica.
Zadnji put ste kmečali 45 godina, sad vam vam sleduje kmečanje od 90 godina.
Pa ako bude trebalo jos jedna tura od 135 godinica kme kme,
nista ne brini i ne prdi u prasinu previse,
mama priroda to sve sredi.

P.S. Ipak ti bolje stoji sakupljanje sekundarnih sirovina. Nekako to je tvoje, vidi se odmah, mani se sociologije i podataka.

 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?22.07.2020. u 02:34 - pre 45 meseci
Mislim da se tip zvao Valerijan, taj koji me je više puta napadao da sam rasista, kao mrzim ove one. Ovde ima svakakvih, jedan me je napadao da sam fašista, evo ti me napadaš da sam ciganin (ili Bugarin jer ti očigledno poistovećuješ Cigane i Bugare), i tako...

Neće biti da je sve to moguće, fašista rasista ciganin bugarin, biće ipak da vama nešto ne funkcioniše u glavama najbolje, neke emocije su vam zaslepile logiku i razum (kao što sam i rekao uostalom, ljudi su krajnje predvidivi i krajnje nesvesni). Aj' se vi lepo skupite pa se pobijte međusobno (jer se vi u stvari mrzite uzajamno, ja sam tu apsolutno neutralan i govorim samo istinu), da očistite malo ovaj svet od ljudskog neznanja i mržnje.

Inače cigani koji skupljaju đubre su još i dobri u odnosu na one koji skupljaju tuđe stvari po kućama. A ako malo razmisliš (a nećeš) južna Srbija je iz nekog razloga mnogo punija cigana, nekako baš mnogo nalik Bugarskoj, nego što je to ostatak Srbije. Kako sad to, šta bi to moglo da znači? Dal su svi južni Srbi cigani ili sam to samo ja, i odakle uostalom ta famozna sličnost sa Bugarskom?
 
Odgovor na temu

Matroz

Član broj: 336711
Poruke: 20



+229 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?22.07.2020. u 04:02 - pre 45 meseci
To ti pricam sve vreme:

Cudno ponasanje i vecito kmečanje su karakteristicni za vas pripadnike.

Dodjes, provociras, inputiras, lazes, promovises pedofiliju i incest, "skupljas podatke" i kad dobijes po labrnji
kriv ti onaj ovaj.
Ne placi vise molim te, sam rekao si da ides na neko drugo mesto da slinis a jos si ovde.

 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?22.07.2020. u 07:39 - pre 45 meseci
Citat:
Mislim da se tip zvao Valerijan, taj koji me je više puta napadao da sam rasista, kao mrzim ove one.


Zaboravio si pedofile. Ako se dobro sećam najviše su te napadali da mrziš pedofile.

Citat:
neću da kažem Bošnjacima jer je to zaista izmišljen termin koji upravo pravi naciju koja nikada nije postojala


A Bošnjaci su u stvari... šta? Kako da znam koji su izmišljeni, a koji postoje oduvek? Ovo sam negde pročitao: "Kad je Bog stvarao svet prvog dana je stvorio jednog Šopa, drugog dana drugog i tako redom sve do šestog dana, a onda se umorio i seo sedmog dana da se odmori, pa napravio kalup po kome je stvorio sve ostale ljude." Da nisu izmišljeni svi osim Šopa?

Citat:
piščeva hipoteza: ljudi su krajnje predvidivi i krajnje nesvesni


Da li se ljudska (ne)svest može realizovati putem konačnih automata?

Razmisli o ovome. Razumeo sam da je cilj ove teme dokazivanje hipoteze iz citata. Možda ti je pristup pogrešan. Dokaži da se ljudska (ne)svest može realizovati pomoću konačnih automata i to je to! Možeš odmah da zaboraviš na Šope, Bošnjake i ostale. Ovako d'izvineš samo mlatiš praznu slamu.
 
Odgovor na temu

jmalic

Član broj: 341613
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?22.07.2020. u 09:22 - pre 45 meseci
Citat:
pisac:
Citat:
jmalic:Covek je Montenegrin koliko znam


Pa ja redovno slušam kako su oni u stvari Srbi, zajedno sa Makedoncima, Muslimanima (neću da kažem Bošnjacima jer je to zaista izmišljen termin koji upravo pravi naciju koja nikada nije postojala), Hrvatima (pokatoličenim Srbima), Bugarima (Šopima), i svim ostalim Južnim Slovenima. To su sve Srbi koliko ja razumem Srpske nacionaliste? Kako sad on to nije Srbin? Kada onda jeste, a kada nije? Izgleda da je Srbin samo kada neko nešto traži od njega u ime Srpstva, a nije Srbin kada iznese mišljenje koje je u koliziji sa tim Srpstvom.

Hm, možda zbog toga ima sve manje onih koji žele da se nazivaju Srbi?

Ah, da li sam pomenuo da sam ja Jugosloven? Nešto mi baš nije prijatno kada me svrstavaju u Srbe, kao da me guraju u neki ratni rov za borbu protiv svih ostalih na Balkanu. :D :D :D


Jugosloven = Srbin u ostavci...

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Slovenački ili Bugarski, šta bolje razumete?

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56674 | Odgovora: 376 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.