Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 255640 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.08.2020. u 02:13 - pre 44 meseci
Citat:
pisac:Nauka:
1) U virusu su pronađene čudne sekvence koje odudaraju od uobičajenih korona virusa već imaju dodira sa drugim tipovima virusa

Moze li naucni izvor za ovaj podatak?

Citat:
pisac: Dakle, verovanje da je virus prešao sa kojekakve životinje na kojekakvu životinju iako se njih dve uopšte ne sreću u prirodi, a zatim na čoveka na pijaci u Vuhanu je pseudonauka

Ne srecu se u prirodi ali se srecu na istoj toj pijaci.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.08.2020. u 03:43 - pre 44 meseci
Može naučni izvor, čitaj tekstove na internetu o ovom virusu pa ćeš ih naći.
Nisam plaćen za ovaj posao niti pišem neki naučni rad, pa ne beležim reference stoga ti ih ne mogu dati, a ne bih sada opet pretraživao jer kao što rekoh nisam plaćen za to. Samo pamtim šta sam pročitao i to prosleđujem kao činjenicu.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pool.telenor.hu.



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.08.2020. u 05:45 - pre 44 meseci
Na planeti postoje milioni vrsta virusa, od kojih je red velicine jednog promila proucen. Covecanstvo treba da prestane da se zamlacuje fix idejama o unistenju virusa, vec treba da prihvati zajednicki suzivot sa njima kao jedinu opciju.

Teoretski je vrlo moguce da 5g bazna stanica podpomogne mutaciju virusa. Naravno, cisto je nagadjanje da je to tako i bilo, pored milion drugacijih scenarija.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pool.telenor.hu.



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.08.2020. u 05:58 - pre 44 meseci
"PHASE 3 EFFICACY TRIALS: Scientists give the vaccine to thousands of people and wait to see how many become infected, compared with volunteers who received a placebo."

url

Ako je nytimes neprihvatljiv, onda je verovatno prihvatljivo saopstenje sa .gov sajta:
url
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.08.2020. u 10:07 - pre 44 meseci
Mislim da je djoka_l objasnio zasto se ne daje placebo.

Osim toga, svi "placebo" podaci su vec dostupni od populacije koja je izlozena pandemiji, tako da je osim navedenih razloga, davanje placebo vakcine takodje i potpuno nepotrebno.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.165.*



+557 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.08.2020. u 13:21 - pre 44 meseci
Citat:
djoka_l:
Citat:
Darko Nedeljković:
ako vakcinisemo 2.000 ljudi vakcinom i jos 2.000 placebom


U ovakvom testu, svesno se dovodi 2000 ljudi u opasnost da se zaraze korona virusom, a da misle da su vakcinisani.


Ako tek testiraju neku buduću potencijalnu vakcinu, nikako ne mogu da misle da su već vakcinisani, već samo ono za šta su se prijavili, a to je da testiraju vakcinu.

Citat:
Ovako, ljudi koji misle da su vakcinisani, mogu da ispolje riskantno ponašanje, pa da se zaraze i umru.


Mogu, ali od ispitanika se očekuje da ne menjaju mnogo navike, biraju se oni koji redovno idu na posao, imaju stalni krug prijatelja, itd, bla, bla..

Citat:
Jok, testiranje vakcine će se raditi bez kontrolne grupe, odnosno kontrola grupa će biti 2000 nevakcinisanih ljudi (dakle ne oni koji su primili placebo, nego oni koji znaju da nisu vakcinisani).


Jeri je bez ili će kontrolna grupa biti? Kontrolna grupa je ono što si napisao u drugoj rečenici, placebo grupa je nešto drugo pa se zato drugačije i zove, odsustvo placebo grupe ne znači da je istraživanje bez kontrolne grupe, i placebo grupa ne služi ni za kakvu kontrolu. Više tako za tekstove u Nju jork tajmsu :)

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.165.*



+557 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.08.2020. u 13:55 - pre 44 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:

Zasto bi to mislili? Oni znaju da je sansa da su primili vakcinu 50%.


Da, jer u Nj tajmsu piše da će odnos testiranih biti 1:1 :) Dok ispituju buđavi placebo efekat, najmanje bitan u nekom istraživanju nekog leka.

Citat:
Ti si zaboravio da je SZO postavila kriterijume da ce se vakcina smatrati dobrom ako ima efikasnost 50%?
Ovo ne obavezuje proizvođača vakcine, sutra ako razviješ vakcinu čija je efikasnost 95% verujem da ćeš dobiti pohvalu od szo i nešto love.

Citat:
Znaci, ako ucestvujes u testu, sansa da si dobio efikasnu vakcinu je samo 25%. Ako je neko toliki optimista da zbog 25% ispolji riskantno ponasanje, pa dobro - sam pao, sam se ubio.


Ni ostatak tvog procentnog računa mi se ne sviđa, al ne mogu sad da kuckam sa mobilnog.

Citat:

Ono sto sam ja opisao je zvanicna procedura trece faze, koja se moze naci na google.


Ono što si ti napisao je pominjanje nečeg iz novina (a ne televizije kao što sam pretpostavio) i prilično izopačeno mišljenje kako to izgleda u praksi. Osim detalja da ne bi testirao ljude, nego pustio da sami "primete" da su se razboleli, najblesavije je da ti se u jednom trenutku ne sviđa valjda ako placebo grupa ima manje obolelih od one grupe koja je primila testnu vakcinu, pa jednostavno odlučuješ da povećaš broj ispitanika i izmeniš grupe.

Alo?

Ako proveravaš da li je nešto funkcionalno, a javno zdravlje je u pitanju, dužan si da zabeležiš rezultat, a ne da šteluješ podatke kako ti odgovara. Ako vakcina ne valja, tražiš sledeću a ne puštaš na tržište.

Citat:
Kako god okrenes, ako govorimo o testiranju mora placebo.


Ah ta magična reč placebo, čovek umire, srce mu na 40%, pluča se raspala, primio je svojevremeno placebo dozu, pa sad imaš i njegov placebo izveštaj: Doktore čini mi se da mi je bolje, a deluje mi i da se simptomi povlače...
Kako se ovo uklapa u tvoju "treću fazu" iz Njujork tajmsa, šta ćeš da napišeš u izveštaj?
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pool.telenor.hu.



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.08.2020. u 14:52 - pre 44 meseci
Citat:
dejanet:
Mislim da je djoka_l objasnio zasto se ne daje placebo.

Izgleda da lose stojis sa engleskim. Izraz "who received a placebo" ne znaci da se ne daje placebo, nego upravo suprotno.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.08.2020. u 15:24 - pre 44 meseci
^ Eh, razumeo sam, ali sam pokusao da objasnim zasto je to lose, po mom shvatanju naravno.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.08.2020. u 15:24 - pre 44 meseci
Iako se ja retko slazem sa Darkom , ove linkove sto je objavio , stvarno pise onako , kako on tumaci .

I u novinama , i ovom tekstu Nacionalnog instituta za zdravstvo .

Bas se pominje slana voda onima koji ne dobiju pravu vakcinu itd .

E sad neko moze da se ne slaze sa izvorima , i ovaj clanak instituta sa zahvalnicom Trampu , lici na Politicki marketing , ali treba naci bolji link koji bi pisao drugacije . Do tada je ovo sto imamo .
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pool.telenor.hu.



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.08.2020. u 15:30 - pre 44 meseci
Citat:
dejanet:
^ Eh, razumeo sam, ali sam pokusao da objasnim zasto je to lose, po mom shvatanju naravno.

Aha, pa ja nisam protiv te logike. Nego to je otprilike definicija faze 3. Ako neces to da radis, onda pustis vakcinu na trziste bez faze 3 kao Rusi i to je to.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pool.telenor.hu.



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.08.2020. u 15:34 - pre 44 meseci
Citat:
ademare:
treba naci bolji link koji bi pisao drugacije . Do tada je ovo sto imamo .

Da, upravo tako - to je ono sto ja za sad jedino imam, a ako neko nadje neki respektabilni opis faze 3 bez koriscenja placeboa, ja bih vrlo rado naucio nesto novo.
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 785
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.08.2020. u 15:48 - pre 44 meseci
Nije fer ,

recimo , prijavim se kao zamorce za trecu fazu ,

u nadi da cu ( dzabe ) da primim vakcinu ,

a oni mi siknu slanu vodu . . .

I sta sad ,

posten covek mora da volontira bar na 3 projekta ( razne firme i vakcine )

ne bi li povecao sanse da ga negde nabodu sa pravom .

Koliike su sanse ( u % ) da se iz 3x ne dobije samo gola voda ?



[Ovu poruku je menjao eeestablishment dana 15.08.2020. u 19:22 GMT+1]
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.08.2020. u 23:31 - pre 44 meseci
eeestablishment,
"recimo , prijavim se kao zamorce za trecu fazu ,
u nadi da cu ( dzabe ) da primim vakcinu ,
a oni mi siknu slanu vodu . . ."

Ti si danaske, subotom pomesao vodu i ulje!
A kanda i "Prezupčio"
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.182.*



+557 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.08.2020. u 23:40 - pre 44 meseci
Citat:
dejanet:
Osim toga, svi "placebo" podaci su vec dostupni od populacije koja je izlozena pandemiji, tako da je osim navedenih razloga, davanje placebo vakcine takodje i potpuno nepotrebno.


Kako to misliš da su svi "placebo" podaci već dostupni od populacije koja je izložena pandemiji, i šta ti uopšte znači "placebo" pod znacima navoda?

Za mnoge medikamente se ispituje učešće placebo efekta, zašto misliš da bi vakcine trebalo da budu izuzete od toga?
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.161.*



+557 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"16.08.2020. u 00:02 - pre 44 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
ademare:
treba naci bolji link koji bi pisao drugacije . Do tada je ovo sto imamo .

Da, upravo tako - to je ono sto ja za sad jedino imam, a ako neko nadje neki respektabilni opis faze 3 bez koriscenja placeboa, ja bih vrlo rado naucio nesto novo.


Ne postoji "faza 3" sem u novine, Njujork Tajms jeste stara novina, ail i oni su nedavno morali da naprave sajt, i to će morati više da se potrude jer niko više ne klikće na klikbajt naslove.

Ako se izviniš što si ugrožavao javno zdravlje jer si svoje pretpostavke hteo da predstaviš kao znanje, ja ti objasnim kako izgleda neko naučno istraživanje, specifično u medicini provera delotvornosti leka, trenutno bi za ono blebetanje dobio ravno nulu na kolokvijumu, ja mogu da ti objasnim do nivoa šestice, više od toga stvarno ne mogu, a i to ako dodatno obećaš da nećeš novousvojene termine koristiti za svoje antivakcinaške zle ciljeve.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pool.telenor.hu.



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"16.08.2020. u 05:57 - pre 44 meseci
Citat:
nećeš novousvojene termine koristiti za svoje antivakcinaške zle ciljeve.

Nije problem, znaci za antivakcinaske dobre i dalje mogu.

Mada, ja mislim da ne treba mene da stavljas u isti kos sa antivakcinasima. Moj stav je da treba izbegavati farmaceutsku industriju kao celinu i sto vise ziveti u skladu sa prirodom, a vakcine smatram jos i za najmanje zlo. Apsolutno ne podrzavam one koji svako malo trce po antibiotike, a vakcina im smeta.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.stcable.net.



+377 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"16.08.2020. u 09:50 - pre 44 meseci
Citat:
pisac:
Može naučni izvor, čitaj tekstove na internetu o ovom virusu pa ćeš ih naći.
Nisam plaćen za ovaj posao niti pišem neki naučni rad, pa ne beležim reference stoga ti ih ne mogu dati, a ne bih sada opet pretraživao jer kao što rekoh nisam plaćen za to. Samo pamtim šta sam pročitao i to prosleđujem kao činjenicu.


Pa vidis to je problem kod tebe. Nisi u mogucnosti da kriticki sagledas izvore. Ne odvajas stvarne naucne radove i nauku od pseudonauke.

Kao cinjenice prihvatas neke neptvrdjene gluposti i ne samo to, sagradio si citavu piramidu istih tu negde u svojoj glavi.

Sklon si gutanju senzacionalistickih tekstova i kasnijem sirenju istih kao relvantnih izvora.

Ovo je upravo primer toga.

Negde si sigurno procitao:

Nauka:
1) U virusu su pronađene čudne sekvence koje odudaraju od uobičajenih korona virusa već imaju dodira sa drugim tipovima virusa

Koji naucni rad ? Gde ? Kada ? Kako ? Ko je objavio ?

Nemas pojma.

3) Mišljenje da je virus verovatno veštački deli dovoljan broj naučnika

Koji naucni rad ? Gde ? Kada ? Kako ? Ko je objavio ?

Verovatno u nekom tabloidu - smecoidu



To je tvoj najveci problem, hranis mozak neproverenim podacima, najverovatnije iz kojekavih tabloida i teorija zavere.


 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"16.08.2020. u 12:47 - pre 43 meseci
Citat:
To je tvoj najveci problem, hranis mozak neproverenim podacima, najverovatnije iz kojekavih tabloida i teorija zavere.

Igrom slučaja sam u prvi mah samo pročitao samo ovu rečenicu i na osnovu njene plitkosti odmah znao ko piše

Citat:
ssi
3) Mišljenje da je virus verovatno veštački deli dovoljan broj naučnika

Koji naucni rad ? Gde ? Kada ? Kako ? Ko je objavio ?

Pored ostalih, i jedan nobelovac virusolog je zauzeo takav stav (a onda ga je sveznajući Dimković ispljuvao da bi odbranio svoju pseudonauku). Da li si ti pao s marsa malopre ili imaš neki drugi problem?

Citat:
ssi: Kao cinjenice prihvatas neke neptvrdjene gluposti i ne samo to, sagradio si citavu piramidu istih tu negde u svojoj glavi.

Koje gluposti, da je virus na pijaci u Vuhanu prešao sa jedne životinje na drugu, pa na čoveka? U Vuhanu, u kome se nalazi glavna laboratorija za istraživanje opasnih virusa?

Ja da budem iskren ne vidim smisao dalje rasprave sa deb*, lepo sam vam objasnio da je glavni problem celog čovečanstva upravo to što emocije pomućuju razum, a deb* odrade odbrambenu projekciju svoje nesvesnosti na druge i serendaju naokolo i optužuju one koji razmišljaju racionalno da su deb*, i ne žele da poveruju u bilo šta drugo što im ne odgovara. Alo, ako vam kažem da emocije pomućuju razum svima jer je celja ljudska vrsta takva, nesvesna, to znači da pomućuju i vama. To što vi ne želite da poverujete u nešto ne znači da to ne može biti istina, već samo da ste obična nesvesna bića kojima upravljaju emocije a ne razum.

Ja ne kažem da je virus stvoren u laboratoriji, već da je to sasvim realna mogućnosti. Za razliku od mene tu su oni "vernici" koji tvrde da virus sigurno nije stvoren u laboratoriji i da su to "teorije zavere". Taj nivo razmišljanja je na nivou kreacionizma, totalna negacija realnosti.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.stcable.net.



+377 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"16.08.2020. u 16:38 - pre 43 meseci
Citat:
pisac: ... i jedan nobelovac virusolog je zauzeo takav stav ...


Koji nobelovac ? Kada ? Gde ? Koji naucni rad ? Provera ? Dokazi ?

Nista ?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 255640 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.