Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 255635 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"16.08.2020. u 22:29 - pre 43 meseci
Citat:
MajorFatal:Moguća je bez problema i treća varijanta, da je virus bio tu već neko vreme, a da ga je sposoban doktor iz laboratorije u Vuhanu samo prvi uočio.


Negde čuh da je otkriveno da je virus postojao negde u Italiji ili gde beše, mesecima pre pojave u Vuhanu. Ne mogu da se setim ko i gde je rekao, možda je i Nestorović, a njega ovde automatski odbacuju kao nepouzdan izvor pa onda ni ne vredi da pričam dalje

Što se tiče svinjskog gripa, preležao sam ga dok je bila epidemija u Hrvatskoj pre neku godinu, i glavni problem je trodnevna visoka temperatura i očajno stanje organizma, dok problema sa disanjem nisam imao. S druge strane, probleme sa disanjem sam imao neurološke i za to uzrok doktori nikada nisu otkrili (niti očekujem ubuduće, doktori u stvari vrlo malo znaju), sve dok ja nisam otkrio da je problem u hrani koju sam mnogo jeo, a koja je puna aditiva i zasićenih masti i ukratko totalno nezdrava (iako nije bila brza hrana već normalna hrana kupljena u prodavnici).
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.sartory.de.



+7169 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"16.08.2020. u 23:06 - pre 43 meseci
Citat:
pisac:
Citat:
Ivan Dimkovic:Cinjenica da si dobio Nobelovu nagradu za doprinos X tvoju budalastinu Y ne cini nista manjom budalastinom. Uzgred, cinjenica da si odjednom poceo da pricas budalastine ne menja cinjenicu da si pomerio stanje nauke u proslosti i da si i dalje velikan nauke za doprinos X, ako te to buni :-) Luc Montagnier je i dalje velikan medicine ali i pobornik budalastina u kasnijem zivotu..


Slično sam i ja rekao, pominjući Nestorovića i govoreći da je mnogo pametniji od većine forumaša ovde i da neka greška može da mu se toleriše jer će opet biti sa više dužina ispred kritičara..
Takođe sam davno rekao da ti možda znaš mnogo toga o mnogo čemu, ali da imaš problem da si uobrazio da si uvek u pravu i da ta samouverenost vodi u čistu veru a ne u racionalno razmišljanje.

Što se tiče konkretnog nobelovca i njegovog "ostajanja bez para za istaživanja" koje se može pročitati ponegde, neću da zalazim da li je on u pravu ili nije u vezi virusa (jer je očigledno da su svi sa mišljenjem sličnim njegovom razapeti na krst) već samo da se osvrnem na "ostajanje bez para za istraživanja" koje je vrlo popularna metoda pritiska uvek na sve naučnike koji ne idu niz dlaku režimu (ne tvrdim da je on taj sluičaj) i koje je u stvari ključni način upravljanja naučnicima da se povinuju tuđim željama (uključujući i vakcinaški lobi koji upravo tako diriguje lekarima). Recimo, zašto ono Džordan Peterson (psiholog) beše ostao bez takvih para u Kanadi? Zašto postoje lekari koji moraju tajno da organizuju bliskim osobama uspešno izbegavanje vakcinacije (znam primer), a ne smeju javno da kažu ništa protiv vakcina?

P.S. Ako ti smeš da kažeš da nobelovac priča budalaštine (što ne mora biti netačno) i gomila forumaša sme da kaže da Nestorović priča budalaštine, onda i ja smem da kažem da ti pričaš budalaštine (ponekad) a i da to radi bilo koji lekar na TV-u (ponekad). I Svi mi možemo biti u pravu u nekom trenutku, jer svako priča budalaštine u nekom trenutku. Pitanje je samo ko je taj koji može da odredi ko kada u kom trenutku priča budalaštine.


Naravno da mozes da kazes da ja pricam budalastine, niko ti to ne brani. Za svaku budalastinu koju si pronasao u tome sta pricam cu ti reci da si sasvim u pravu. Svako od nas to radi verovatno - vise ili manje. Kad neko nesto lupeta, ukazati na to je odlicna stvar.

Ali u ovom konkretnom slucaju pricamo o vrlo konkretnim budalastinama vezanim za ovu temu i ovu diskusiju: budalastinama da HIV i CoV-2 imaju "zajednicke elemente" i jos vecoj budalastini da su "zajednicki elementi" indikacija da je CoV-2 virus iz lab-a.

Pazi ovako: budalastina je to sto covek tvrdi. Vec objasnjeno zasto (poziva se na povucen rad koji cak nije ni stigao do peer-review procesa, svejedno to na sta se rad pozivao su kratki lanci koji su zajednicki mnogim virusima i besmisleno je proizvoljno birati jedan od njih cak i kada bi zanemarili cinjenicu da se radi o kratkim lancima koji ne mogu imati funkciju koju im prepisuje, jos gore konkretno za CoV-2, pronadjeni "zajednicki elementi" su nesto specificno za sve koronaviruse sto se znalo jos 2005-te daleko pre pojave CoV-2, sto celu teoriju cini potpuno besmislenom za dokazivanje "vestackog porekla" itd.). Njegova "teorija" (primarna - o "zajednickim elementima") ima fatalne probleme sto je cini cistim djubretom. Dalje izvedeni zakljucci mogu biti samo djubre.

Pazi sad, to ne znaci da CoV-2 >nije< iz lab-a - vec samo da je ta linija dokazivanja idiotizam (zato sto je netacna).

Ako virus jeste iz lab-a, budalasti "dokazi" nemaju veze sa tim.

Koriscenje "Nobelovca" i slicnih mahanja cinovima i perjem nista ne pomaze - to sto je covek rekao je glupost. Ko je to rekao, sta mu pise na uniformi, kolika mu je ona stvar, sta jede za dorucak i da li mu se tetka zove Mileva... Sve su to potpuno irelevantne stvari za problem: potpuno netacan "argument". Razlog je pogresnost same tvrdnje i to ne moze popraviti nikakva kolicina sminke i cinova.

Takodje, probaj da razdvojis ideoloske stavove nekoga sa mogucnoscu prepoznavanja budalastina. Iz nekih razloga je to vrlo tesko danas. To sto je covek ideoloski blizak po nekim stavovima ne znaci da mu mozes verovati za bilo sta (rekao bih bas suprotno: bilo bi pametnije da se dodatno pazis). Cova je protiv obaveznih vakcina, veruje u neke specificne teorije koje i tebi leze - OK je sve to (ocigledno je slicno tvojim stavovima), ali covek konkretno lupeta za HIV/CoV-2 "vezu" i na osnovu toga "dokazuje" nesto - sto je besmislica. To sto volite istu muziku ili navijate za isti tim nece promeniti to. Vrlo je opasno pasti na ovo. Na ovo smo ranjivi bukvalno svi i potrebna je velika paznja da se ovo izbegne. Ti si osoba koju ces najlakse slagati!

Kad uspes da razdvojis te stvari i budes brutalno iskren prema sebi i primenjujes isti oprez kao sto bi primenio prema stvarima koje su ti ideoloski strane, uradio si vrlo veliku stvar. I dalje mozda virus nije iz lab-a, ili jeste. Neke vakcine su stetne, ili nisu - ali dokaze za ili protiv toga ces moci da trazis negde drugde a ne u budalastinama drugih ljudi.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.160.*



+557 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"16.08.2020. u 23:29 - pre 43 meseci
Citat:
pisac:
Male piramide itekako mogu da oštete nečije zdravlje, ako neko padne na vrh te piramide. :D


To reci Darku, on tvrdi da ne mogu da oštete, ja tvrdim da ne mogu da oštete ali ni da leče, pa ako imaš nešto na tu temu.. :)

Citat:
S druge strane, nemam pojma da li mogu da koriste nečijem zdravlju, nisam istraživao taj problem. Postoje neki članci da piramida naoštri žilet koji je u njoj, ali ja to nisam proveravao. Takođe mi je zanimljivo zašto i Egipćani i Maje imaju četvorostrane piramide. Možda i može nešto da postoji čudno u vezi piramide, zar ne? Ili ne veruješ u to pa ga automatski odbacuješ?


Ma ne samo da može da postoji nešto čudno u vezi piramide, nego je maksimalno čudno da 8 duži i prostor između čine geometrijski oblik, što se tiče četvorostranog oblika to je dosta ergonomičan oblik i za gradnju i za podelu prostora, i danas su nam sobe, kuće, zgrade često četvorostrane, što se tiče piramidalnog valjda bez maltera i armature nisu smeli da džidžaju pravo uvis da ne bi palo, nego postepeno sužavali.

A što se tiče zdravlja.. pa bili bi zdravi ko dren stari i novi Egipćani oni što žive blizu velike piramide, i Meksikanci što žive blizu Majanskih piramida, ako to nije tako, teško da su lekovite.

Citat:
Ja mislim da su kvantna mehanika ili teorija relativiteta mnogo luđa stvar od verovanja u piramide, pa opet ispade da su prve dve tačne. Zašto ne bi mogla biti i ova treća? Zato što neko ne veruje da je moguće? Pa ni Ajnštajn nije verovao u kvantnu mehaniku, pa eto čovek pogrešio :D Ispade da su ovde mnogi pametniji od Ajnštajna pošto se smatraju stručnjacima da nepogrešivo određuju šta je moguće a šta nije.


Moš verovati u šta god hoćeš, ali kad kreneš da propovedaš, ili osnuješ religiju, ili te kamenuju.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.sartory.de.



+7169 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"16.08.2020. u 23:43 - pre 43 meseci
@bananaphone,

To sto je Wuhan tim uradio u 2015 je, grubo receno, sledece: uzeli su dva virusa iz familije koronavirusa (SHC014-CoV i SARS-CoV) i napravili "hibridni" virus sa proteinskim "siljkom" od SHC014-CoV (tj. varijacijom koja robusno koristi ACE2) i ostatkom od SARS-CoV.

Originalni rad: https://www.nature.com/articles/nm.3985

Obrati paznju:

1. SHC014-CoV i SARS-CoV su, ocigledno, iz iste familije (koronavirusi)
2. Ne samo to, SHC014-CoV je medju najblizim (genetski) sa SARS-CoV (kao sto je navedeno u samom radu)
3. Proces "proizvodnje" hibridnog virusa nije bilo neko magicno "editovanje" RNK vec procesom prirodne transkripcije gde su "podmetnuti" delici oba virusa (sto je skroz impresivno ali ima druge implikacije, videti dole)

Citat:

Construction of SARS-like chimeric viruses.

Both wild-type and chimeric viruses were derived from either SARS-CoV Urbani or the corresponding mouse-adapted (SARS-CoV MA15) infectious clone (ic) as previously described27. Plasmids containing spike sequences for SHC014 were extracted by restriction digest and ligated into the E and F plasmid of the MA15 infectious clone. The clone was designed and purchased from Bio Basic as six contiguous cDNAs using published sequences flanked by unique class II restriction endonuclease sites (BglI). Thereafter, plasmids containing wild-type, chimeric SARS-CoV and SHC014-CoV genome fragments were amplified, excised, ligated and purified. In vitro transcription reactions were then preformed to synthesize full-length genomic RNA, which was transfected into Vero E6 cells as previously described2.


--

Sta ovo tacno znaci?

To sto je uradjeno u Wuhan-u jeste hibridni virus ali je vrlo "slaba" verzija hibrida: koriscena su 2 vrlo slicna (najslicnija, zapravo) virusa i koriscena je "ziva" aparatura da se napravi hibrid.

To je svakako impresivno samo za sebe ALI takav virus je vise nego ocigledno moguce "otkriti" - posto koristi "nakalemljenu" sekvencu koja kodira "siljak" jednog CoV virusa ubacenu u sekvencu drugog CoV virusa.

Sa druge strane, razlike izmedju CoV-2 virusa i drugih iz familije su razbacane po RNK kodu i ne izgledaju uopste kao nesto sto je delo ovakve operacije.

To ne znaci da u Wuhan-u nisu razvili neku novu tehnologiju koja jos pravi celu stvar takvom da izgleda kao prirodna evolucija ali nista od ovog gore nije dokaz za to.

Drugo, pravljenje ovakvog hibridnog virusa je ocigledno pomognuto cinjenicom da je hibrid zapravo kombinacija 2 izuzetno slicna virusa iz iste familije (sto znaci najvece sanse da su im RNK sekvence "kompatibilne"). Plus, sam proces gradjenja hibrida je ukljucivao prirodni proces gradjenja virusnog RNK koji je, isto tako, pomognut cinjenicom da spajas sekvence 2 vrlo srodna virusa i to tacno na nacin kakav bi se desio sa bilo kojim od ta 2 virusa posebno.

Probaj sad da zamislis pokusaj da se to isto uradi sa virusima koji veze nemaju jedan sa drugim.

Probaj, isto tako, da zamislis da ne zelis da kombinujes "gotove" komponente kao sto je proteinski siljak, vec svojstva specificna samo jednom od ta 2 virusa cije se sekvence nalaze na sasvim drugim mestima, vrlo su razlicite duzine i verovatno reaguju na vrlo razlicite nacine.

Zvuci kao malo tezi problem.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"17.08.2020. u 00:07 - pre 43 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Cova je protiv obaveznih vakcina, veruje u neke specificne teorije koje i tebi leze - OK je sve to (ocigledno je slicno tvojim stavovima), ali covek konkretno lupeta za HIV/CoV-2 "vezu" i na osnovu toga "dokazuje" nesto - sto je besmislica. To sto volite istu muziku ili navijate za isti tim nece promeniti to.


Hm, nisam ni znao da čova ima stavove protiv vakcina. Tako da to nije razlog toga što sam ga pomenuo.
Da nisu ti stavovi razlog gubitka para za istraživanja?

Čovu sam pomenuo kao argument u prilog onoga što može biti slučaj, u raspravi sa likom koji kategorički tvrdi da to nikako ne može biti slučaj (ne znam na osnovu čega to tvrdi, možda je virusolog ali neće da se predstavi) i koji od mene zahteva nekakve dokaze! Pa niti ja imam dokaz (niti tvrdim da je tako bilo) niti on ima dokaz za suprotno (ali tvrdi da je suprotno), sve se svodi na teorije i verovanja, samo što suprotne strane nazivaju te teorije različitim imenima.

Ukoliko lik kome sam pomenuo nobelovca ima dokaz da virus ne može biti stvoren u laboratoriji (i pušten greškom ili namerno), neka nam ih prezentuje jer će mu istog momenta čovečanstvo biti neizmerno zahvalno. Ukoliko nema dokaze, čemu rasprava i odbacivanje bilo kakve druge mogućnosti sem one u koju čvrsto veruje?

E to je psihologija o kojoj pričam.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.sartory.de.



+7169 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"17.08.2020. u 00:12 - pre 43 meseci
Citat:
pisac
Pa ni Ajnštajn nije verovao u kvantnu mehaniku, pa eto čovek pogrešio :


Ajnstajnova greska je odvojena stvar od njegove vere(ili nedostatkom iste) u kvantnu mehaniku. Greska je greska - bilo da je cini Ajnstajn ili Pera. Vera u nesto je mozda mogla da pogorsa situaciju, ali je razlicit fenomen.

Njegova greska je, na zalost, fatalna (za dalje rezonovanje) ali je zapravo trivijalna i cesto pravljena od mnogih ljudi, svodi sa na apsolutnu pretpostavku "realizma" sto je vodilo ignorisanju cinjenice da u kvantnoj mehanici nije dozvoljeno "prenosenje" stanja izmedju 2 eksperimenta/merenja. To propusta svako ko a-priorno pretpostavlja tzv. "realizam" i zamislja da objekti imaju a-priorno postojeca stanja koja su perzistentna. Ajnstajn je spadao u taj "tabor". Dalje racunice su vodile do "paradoksa" koji zapravo ne postoji ako se eliminise greska.

Zasto je Ajnstajn propustao takvu gresku iako je, ocigledno, bio genije i fizicar najviseg kalibra?

Vrlo verovatno zbog "vere". To je vrlo nezgodna stvar kad dodje u sukob sa eksperimentima.

Ajnstajn je, verovatno, bio savrseno u stanju da prepozna gresku da je hteo. Ali ne samo da Ajnstajn to nije hteo, nego je ostatak zivota proveo pokusavajuci da nadje nacin, neuspesno, da na drugi nacin objasni ponasanje prirode.

Toliko je bio velik njegov autoritet da su decenijama kasnije ljudi i dalje pokusavali da nadju "rupe" u kvantnoj mehanici, iako je jedina rupa bila u Ajnstajnovom rezonovanju.

Citat:

Čovu sam pomenuo kao argument u prilog onoga što može biti slučaj, u raspravi sa likom koji kategorički tvrdi da to nikako ne može biti slučaj (ne znam na osnovu čega to tvrdi, možda je virusolog ali neće da se predstavi) i koji od mene zahteva nekakve dokaze! Pa niti ja imam dokaz (niti tvrdim da je tako bilo) niti on ima dokaz za suprotno (ali tvrdi da je suprotno), sve se svodi na teorije i verovanja, samo što suprotne strane nazivaju te teorije različitim imenima.


Ma to je OK, jasno je da niko za sada nema dokaz ni za jedno ni za drugo. Da kredibilan dokaz postoji, ne bi bilo potrebe raspravljati.

Problem je sto citiras coveka koji tvrdi ociglednu glupost. To nije dokaz ni za sta vec samo jos jedna glupost.

Verovatno postoje daleko bolji argumenti od "delova HIV u CoV-2 virusu" besmislice.

Recimo, bananaphone je citirao rad gde su u Wuhanu napravili hibridni virus u 2015. To je svakako zanimljivo i moze biti nesto u prilog ideje da je CoV-2 isto deo manipulacije.

Ali i tu imas problem koji ces morati da prevazidjes: hibridni virus iz 2015 je vrlo ogranicena modifikacija koja se sastojala od koriscenja "pre-fabrikovanog" siljka iz vrlo slicnog (najslicnijeg!) koronavirusa. Napravljena procesom fabrikacije koji verovatno funkcionise bas zasto sto mesas plazmide sa RNK delovima vrlo slicnih virusa.

Takav hibrid bi bio vise nego ocigledan u RNK analizi - bukvalno bi u roku od N dana, max nedelja nadjeno da je u pitanju kombinacija nekog tela i siljka.

CoV-2 virus je dovoljno razlicit od srodnih i razlike su razbacane po genomu i izgledaju kao prirodne mutacije.

Obrati paznju, to NE ZNACI da CoV-2 nije deo vestackih modifikacija ali je TEZINA DOKAZA na onima koji tvrde da je u pitanju rad ljudskih "ruku".

Tih dokaza i dalje nema. Nema cak ni "smoking gun" teorija koje bi pokazale kako su to u Wuhanu napravili takve modifikacije. Bez toga je tesko a-priorno prihvatiti tu teoriju osim ako ti se bas ne svidja. I to je OK, posto jos nema dokaza koji bi je iskljucili, ali imas nekoliko praznina koje nisu popunjene - za pocetak, sa kojom tehnologijom su uradjene takve promene, kako je dodjeno do kombinacije koja je ovako fatalna i sl.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"17.08.2020. u 00:20 - pre 43 meseci
Citat:
MajorFatal:Ma ne samo da može da postoji nešto čudno u vezi piramide, nego je maksimalno čudno da 8 duži i prostor između čine geometrijski oblik, što se tiče četvorostranog oblika to je dosta ergonomičan oblik i za gradnju i za podelu prostora, i danas su nam sobe, kuće, zgrade često četvorostrane, što se tiče piramidalnog valjda bez maltera i armature nisu smeli da džidžaju pravo uvis da ne bi palo, nego postepeno sužavali.


Hm, sobe su nam kvadratne ali ne piramidalne. Što se tiče gradnje uvis, pravljenje kocke umesto piramide je sasvim bezbedno i ništa se neće srušiti ukoilko se blokovi slažu unakrsno. To su sigurno znali i starci Egipćani i Maje. Zakošenje piramide nije imalo ulogu protiv skuljanja snega pošto mi se čini da sneg nije česta pojava u Egiptu (ako grešim ispravite me). Pre bih rekao da je oblik piramide imao neku simboliku, a sad koja je to simbolika, kako i zašto je nastala, pojma nemam. Za Maje bih mogao i da pretpostavim da je ta simbolika uzdizanje prema nekom božanstvu u koje su verovali (nisam upućen u taj detalj).

Ali, verovati da ne postoji nikakva mogućnost da piramida ima bilo kakvu od svojstva koje joj se pripisuju je isto kao verovati da kvantna mehanika ili teorija relativiteta ne mogu biti tačne. Ispostavilo se da ova druga dva verovanja nisu bila utemeljena, pa eto ponavljam pitanje kako neko može biti onako šac metodom siguran da prvo verovanje nije tačno? Zato što veruje da to ne može biti tačno?

Kako neko može sa sigurnošću da veruje da tuđe verovanje ne može biti tačno?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.sartory.de.



+7169 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"17.08.2020. u 00:23 - pre 43 meseci
Citat:
pisac
Kako neko može sa sigurnošću da veruje da tuđe verovanje ne može biti tačno?


Zar ne vidis kontradikciju u ovome?

Ako "sa sigurnoscu verujes" to onda vise nije verovanje, vec sigurnost. Za to je potrebno da neko ima dokaz da tudje verovanje nije tacno.

Na primer, ako pustis atmosferski balon sa GoPro kamerom i snimis zakrivljenost zemlje, to je sasvim dovoljan dokaz da necije verovanje u ravnu zemlju ne moze biti tacno.

Ako nemas sigurnost, onda je tvoje verovanje podjednako dobro koliko i tudje. Tj. mozes verovati u sta god hoces, kao i tvoj "antagonista". Tvoje verovanje ne utice na njegovo i obrnuto.

Citat:

je isto kao verovati da kvantna mehanika ili teorija relativiteta ne mogu biti tačne


Glupo je verovati u tako nesto. Nema nikakve potrebe.

Tacnost kvantne mehanike mozes proveriti sa opremom koja ti je dostupna za malo novca.

Tacnost teorije relativiteta isto tako, mozda za malo vise novca i truda - ali svejedno, nista van kupovne moci pojedinca.

Nema nikakve potrebe da verujes ili ne. Sto se ne bi moglo reci za nekakvo dejstvo piramida ili stagod.

Sto se "netacnosti" tice, malo je komplikovanije, ali nema potrebe za verovanjem. Za pocetak, svaka naucna teorija moze biti netacna i nikad neces 100% biti siguran da si eliminisao sve mogucnosti da ne budu tacne.

To je laksi deo. Tezi deo je nalazenje konkretne netacnosti - ali dobra stvar je da ti je potrebna samo jedna :-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"17.08.2020. u 00:36 - pre 43 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:Zasto je Ajnstajn propustao takvu gresku iako je, ocigledno, bio genije i fizicar najviseg kalibra?
Vrlo verovatno zbog "vere". To je vrlo nezgodna stvar kad dodje u sukob sa eksperimentima.

Hm, interesantno je da smo se složili da vera (emocije) pomućuje razum, što sam već rekao da je osobina cele ljudske vrste.

Citat:
Recimo, bananaphone je citirao rad gde su u Wuhanu napravili hibridni virus u 2015. To je svakako zanimljivo i moze biti nesto u prilog ideje da je CoV-2 isto deo manipulacije.

Ali i tu imas problem koji ces morati da prevazidjes: hibridni virus iz 2015 je vrlo ogranicena modifikacija koja se sastojala od koriscenja "pre-fabrikovanog" siljka iz vrlo slicnog (najslicnijeg!) koronavirusa. Napravljena procesom fabrikacije koji verovatno funkcionise bas zasto sto mesas plazmide sa RNK delovima vrlo slicnih virusa.

Pa nemam ja problem jer ja ne pokušavam ništa da dokažem, sem da postoji mogućnost da virus nije prirodan.
To što ja nisam citirao ono što je bananafon citirao je samo posledica toga što ja više ništa ne čitam o virusu, jednostavno me ne zanima preterano, a ovde samo filozofiram dok ispravljam tuđe logičke greške.

Što se tiče dometa nauke u kreiranju virusa, svi znamo da nauka napreduje svakim danom, i da ono što nije bilo moguće juče može biti moguće sutra. Dal' su u Vuhanu kreirali nešto revolucionarno što im je pobeglo pa sad ne smeju da se hvale "uspehom", ili se eto nekom ludom slučajnošću desilo da baš u Vuhanu na prljavoj pijaci kakvih ima svuda po Kini iskrsne neki malo atipičan korona virus koji je skakutao sa vrste na vrstu i mutirao, to ne možemo znati već samo pretpostavljati i verovati. Eto, meni to sa izletanjem virusa na pijaci u gradu u kome se već nalazi centralna virusološka laboratorija, deluje nekako baš baš malo verovatno.

Mislim, postoji verovatnoća za sve i svašta ma koliko to neverovatno delovalo, to znamo. Ja sam bacao novčić i on posle više skakutanja pao na obod i ostao tako da stoji, što je sasvim moguće po teoriji verovatnoće a tada potvrđeno i u praksi. Ali eto ta verovatnoća u Vuhanu deluje slično kao i ta verovatnoća za taj novčić. Mislim, verovatnoća postoji, ali brate ... dajte da razmotrimo i druge opcije.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"17.08.2020. u 00:44 - pre 43 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:Ako "sa sigurnoscu verujes" to onda vise nije verovanje, vec sigurnost. Za to je potrebno da neko ima dokaz da tudje verovanje nije tacno.

Pa to i kažem. Ovde postoje likovi koji sa sigurnošću veruju bez dokaza, i traže upravo dokaz da je nešto suprotno od onoga u šta već sa sigurnošću veruju bez dokaza.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.160.*



+557 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"17.08.2020. u 00:45 - pre 43 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:

Pa uglavnom svi kojih mogu da se setim. Na primer zastita zdravlja ljudi, poboljsanje genetskog potencijala ljudske vrste, uvecavanje verovatnoce prezivljavanja ljudske vrste kad se jednom pojavi virus sa potencijalom da zbrise ljudsku vrstu sa planete, sprecavanje nekih buducih namernih kreacija virusa radi dobiti od prodaje vakcine, pa sve do borbe za ljudska prava i slobode. Ima dobrih koliko hoces, problem je setiti se nekog loseg, mada ne tvrdim da ne postoje i takvi.


Ciljevi su simpatični donekle, ali nedostaje veza sa antivakcinaškim pokretom i obrazloženje? Kako ukidanje vakcine protiv boginja doprinosi zaštiti zdravlja ljudi?

Poboljšonje genetskog potencijala zvuči kao neka jeziva eugenika i to nacistička, trebalo bi da neka deca skapavaju na veštačkim plućima da bi ti za neku drugu rekao ovi su se super provukli, mora da su čvršći, popravili smo genetski potencijal ljudske vrste X%?

Uvećavanje verovatnoće preživljavanja ljudske vrste kad se jednom pojavi strašan virus? Ali to je hipotetički neki događaj u budućnosti, a u vezi sa dve vrste koje koegzistiraju hiljadama godina, uvećaj mi časkom verovatnoću da dobijem na lotou dok razmislim da li mi tvoja procena deluje realno, ako uplatim 100 listića verovatnoća mi je 100 puta veća verovatno.

Kako ukidanje vakcine protiv tetanusa doprinosi "sprečavanju nekih budućih (opet budućih?) kreacija virusa radi prodaje vakcine?

Borba za ljudska prava i slobode zvuči simpatično ali u ovom slučaju rekao bih samo floskula, lepše bi bilo da vakcine budu neobavezne, ali da se sutra glasa ja bih glasao za obavezne, jer bi prelazak na neobavezne, po mom mišljenju, već te godine odneo prve žrtve.

Loša strana antivakcinaškog pokreta je što su protiv vakcina.

Citat:
Citat:
za razliku od piramida koje ne mogu da oštete, ali ne mogu ni da zaštite, zar ne?

Verujem ti na rec da je tako, ali - zasto si ih uopste uvodio u raspravu?


Pokretač teme ceni Dr-a iz tvog potpisa, dr reklamira malu piramidicu koja navodno štiti od zračenja i korone, pa pošto ste ljubitelji piramida obojica hteo sam da pitam koje najbolje štite plave, bele ili roze, sa vrhom ili bez vrha?

Citat:
Citat:
Treća stvar koju si fulao...
cuj treca? A gde su prva i druga?!


Prva je da zamišljaš da bi ispitanici trebalo da te obaveste da li su "primetili" da su se razboleli, to ne bi prošlo ni da ispituješ da li kolači goje, ako bi čekao da ti gospođe kažu da li misle da su se ugojile ili smršale, nego bi morao da ih staviš na vagu, u vezi sa koronom mislim da će ih testirati redovno na dve nedelje. Druga je da ako ti se ne svidi ako u jednoj placebo grupi ima manje obolelih nego tamo gde su primili test vakcinu, jednostavno povećaš broj ispitanika i formiraš nove grupe, i tako lažiraš rezultate i zaključke. Ali da se ne mučiš sve što si ispisao od a do š je pogrešno, a pokušao si da predstaviš kao veoma jednostavno i da znaš o čemu pričaš.

Citat:
Citat:
... u svojoj rekonstrukciji... što si takođe pročitao

Pa jesam rekonstruisao, ili procitao? Da, tu ima mesta za zabunu ako se brzo cita, jer je deo moje poruke bio prenosenje iz izvora koji su nam na raspolaganju, a drugi moji neki "predlozi" za izlaz iz nezgodne situacije "sta ako". Naravno, tu mozda neko drugi smisli drugacija resenja, nije sporno. Vazno je da se mi slazemo oko toga da je placebo vrlo vazna karika pri testiranju lekova/vakcina, sto su neki ovde probali da ospore.


Pročitao si za medije prilagođen sažet tekst, bukvalno za ispiranje usta, a pokušao da predstaviš kao veoma jednostavno i da rekonstruišeš kako bi to izgledalo u praksi. Ne slažemo se da je placebo važna karika pri testiranju, rekao sam ti da je najmanje važna, u vezi sa ruskom vakcinom koja "nije prošla treću fazu testiranja" nije nebezbedna, ako je razvio vakcinu koja sprečava teži razvoj bolesti kod 75 ljudi od 100, šta ga briga da li je vakcina sprečila u 73 ili 74 slučaja, a placebo efekat u 1 ili 2, kad će istim obuhvatom svejedno pomoći 75 ljudi? Ko zna šta i koje nivoe bezbednosti sad testiraju da ne bi slučajno upropastili narod, taj tvoj placebo je strogo za Njujork tajms možeš mi verovati.

Citat:
Citat:
Ti onda ispade antifarmaceut...

Mozda. A mozda je svo te anti ovo-ono etiketiranje pomalo bez veze - sta ako izbegavam da jedem ajvar, da li me to cini antiajvarasem?


Da ti kažem da je bezveze, ali onda ne počinješ prvi, ko su ti ljubitelji vakcina? Ne znam nikog da voli vakcine, ljudi se vakcinišu da bi sprečili zarazne bolesti da se šire.

Citat:
Citat:

Zar ima i takvih?

Ti nam reci, ti si uveo anti ovo-ono u diskusiju. Ja verujem da takvi preovladjuju.


Mene ne zanima :)
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"17.08.2020. u 00:52 - pre 43 meseci
Citat:
MajorFatal: Ciljevi su simpatični donekle, ali nedostaje veza sa antivakcinaškim pokretom i obrazloženje? Kako ukidanje vakcine protiv boginja doprinosi zaštiti zdravlja ljudi?


Imaš problema sa pravilnim izvođenjem činjenica.

Retki su antivakcinaši, mnogo češći su opcionalvakcinaši. A proket se NE zove "antivakcinaški pokret" kao što ti imaš utisak, već "sloboda izbora" ili "pravo na izbor" ili "protiv obavezne vakcinacije". Nisam čuo da je neko protiv bilo kakvih vakcina bilo kome datih, već protiv obavezne vakcinacije suprotno ličnoj želji.

Razlozi za tu nečiju ličnu želju nisu stvar kojom ti treba da se baviš.

Kada budeš uspeo da obradiš te informacije, onda možemo nastaviti dalje.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.177.*



+557 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"17.08.2020. u 01:09 - pre 43 meseci
Citat:
pisac:


Hm, sobe su nam kvadratne ali ne piramidalne. Što se tiče gradnje uvis, pravljenje kocke umesto piramide je sasvim bezbedno i ništa se neće srušiti ukoilko se blokovi slažu unakrsno. To su sigurno znali i starci Egipćani i Maje. Zakošenje piramide nije imalo ulogu protiv skuljanja snega pošto mi se čini da sneg nije česta pojava u Egiptu (ako grešim ispravite me). Pre bih rekao da je oblik piramide imao neku simboliku, a sad koja je to simbolika, kako i zašto je nastala, pojma nemam. Za Maje bih mogao i da pretpostavim da je ta simbolika uzdizanje prema nekom božanstvu u koje su verovali (nisam upućen u taj detalj).


Piramide mogu biti trostrane, četvorostrane, petostrane itd..kad si rekao da ti je zanimljivo što su i u Egiptu i kod Maja četvorostrane piramide nisam znao na čemu je akcenat pa sam četvorostranost pokušao da objasnim ergonomijom, a piramidalnost nedostatkom maltera i armature, sneg nisam pominjao, možda su džidžali i kocke unakrst, ali do prva dva zemljotresa, a onda prešli na piramide, ali evo stvarno ne znam, jesu čudne i misteriozne, ko placebo efekat.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.177.*



+557 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"17.08.2020. u 01:23 - pre 43 meseci
Citat:
pisac:
Imaš problema sa pravilnim izvođenjem činjenica.


Moguće, al bar ne upadam u tuđe razgovore, citirano je bilo upućeno Darku, tebe zanimaju piramide i sneg.

Citat:
Retki su antivakcinaši, mnogo češći su opcionalvakcinaši. A proket se NE zove "antivakcinaški pokret" kao što ti imaš utisak, već "sloboda izbora" ili "pravo na izbor" ili "protiv obavezne vakcinacije". Nisam čuo da je neko protiv bilo kakvih vakcina bilo kome datih, već protiv obavezne vakcinacije suprotno ličnoj želji.


Cenim tvoj napor da ih prepraviš u opcional, ali eto i vodeću stranku na ovim prostorima niko ne zove po skraćenici nego najčešće fašističkim ludacima što je bliže istini. Ja sam uvek za slobodu, i slobodu izbora, ali ne baš svaku, sloboda izbora da ubiješ ne bi zgodno zvučalo u pravima, i lične želje su lepe pogotovo ako su razumne.

Citat:
Razlozi za tu nečiju ličnu želju nisu stvar kojom ti treba da se baviš.


Nisu, niti se bavim, kad taj neko živi u šumi sam, sa divljim životinjama, a ako hoće da živi u društvu pita se i bavi se i to društvo.

Citat:
Kada budeš uspeo da obradiš te informacije, onda možemo nastaviti dalje.


Ne uspevam, a i spava mi se, dva je noću, laku noć.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
..31e1:dd00:49eb:c7c:4053:d5b8



+7169 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"17.08.2020. u 01:37 - pre 43 meseci
Citat:
pisac:
Citat:
Ivan Dimkovic:Zasto je Ajnstajn propustao takvu gresku iako je, ocigledno, bio genije i fizicar najviseg kalibra?
Vrlo verovatno zbog "vere". To je vrlo nezgodna stvar kad dodje u sukob sa eksperimentima.

Hm, interesantno je da smo se složili da vera (emocije) pomućuje razum, što sam već rekao da je osobina cele ljudske vrste.

Citat:
Recimo, bananaphone je citirao rad gde su u Wuhanu napravili hibridni virus u 2015. To je svakako zanimljivo i moze biti nesto u prilog ideje da je CoV-2 isto deo manipulacije.

Ali i tu imas problem koji ces morati da prevazidjes: hibridni virus iz 2015 je vrlo ogranicena modifikacija koja se sastojala od koriscenja "pre-fabrikovanog" siljka iz vrlo slicnog (najslicnijeg!) koronavirusa. Napravljena procesom fabrikacije koji verovatno funkcionise bas zasto sto mesas plazmide sa RNK delovima vrlo slicnih virusa.

Pa nemam ja problem jer ja ne pokušavam ništa da dokažem, sem da postoji mogućnost da virus nije prirodan.
To što ja nisam citirao ono što je bananafon citirao je samo posledica toga što ja više ništa ne čitam o virusu, jednostavno me ne zanima preterano, a ovde samo filozofiram dok ispravljam tuđe logičke greške.

Što se tiče dometa nauke u kreiranju virusa, svi znamo da nauka napreduje svakim danom, i da ono što nije bilo moguće juče može biti moguće sutra. Dal' su u Vuhanu kreirali nešto revolucionarno što im je pobeglo pa sad ne smeju da se hvale "uspehom", ili se eto nekom ludom slučajnošću desilo da baš u Vuhanu na prljavoj pijaci kakvih ima svuda po Kini iskrsne neki malo atipičan korona virus koji je skakutao sa vrste na vrstu i mutirao, to ne možemo znati već samo pretpostavljati i verovati. Eto, meni to sa izletanjem virusa na pijaci u gradu u kome se već nalazi centralna virusološka laboratorija, deluje nekako baš baš malo verovatno.

Mislim, postoji verovatnoća za sve i svašta ma koliko to neverovatno delovalo, to znamo. Ja sam bacao novčić i on posle više skakutanja pao na obod i ostao tako da stoji, što je sasvim moguće po teoriji verovatnoće a tada potvrđeno i u praksi. Ali eto ta verovatnoća u Vuhanu deluje slično kao i ta verovatnoća za taj novčić. Mislim, verovatnoća postoji, ali brate ... dajte da razmotrimo i druge opcije.


Skroz je OK razmotriti svaku opciju. Stavise, zdrava doza skepticizma je vise nego pozeljna stvar u ova vremena (salim se, ova vremena nisu gora od bilo kojih drugih, zdrava doza skepticizma je uvek imala smisla :-)

Ne dovodim u pitanje cinjenicu da ljudski razvoj ide napred (bar grubo :-) kao i da svakako postoji mogucnost, koja nije nula, da je SARS-CoV2 posledica ili zle namere ili klasicnog "sampionizma".

Ali treba imati u vidu nekoliko stvari:

- Vec pomenuto, razlika izmedju CoV-2 i ostalih koronavirusa je konzistentna sa prirodnom evolucijom. To nije dokaz da CoV-2 nije nastao drugacije, ali svakako podize lestvicu zato sto u tom slucaju hipoteticki akter odgovoran za CoV-2 mora imati mehanizam da napravi ovakve promene (ne teoretski vec prakticno izvodljiv i upotrebljiv)
- Ako je u pitanju zla namera, mora postojati i mehanizam kojim bi se CoV-2 ovakav kakav je prepoznao kao stetan. Osim ako nemamo objasnjenje kako bi neko numericki predvideo ponasanje finalnog RNK koji nije kopija ili copypasta nekog drugog koronavirusa. Numericko predvidjanje je meni licno naucna fantastika, ali sam uvek spreman da naucim nesto novo
- Ako ne postoji numericko predvidjanje kao sto ne postoji ni "klon" CoV-2 sekvenci u prirodi, onda je jedina druga mogucnost za "zlu nameru" neko ubrzano eksperimentisanje sa nasumicnim mutacijama. Teorijski moguce? Nemam pojma, mozda? Ali onda moras objasniti i nedostatak drugih varijanti van lab-a i neki program zataskavanja eksperimenata... nije nemoguce ali postaje vrlo komplikovano
- "Sampionska" varijanta? ("oops") - naravno, uvek moguca. Dr. Marfi bi rekao i neizbezna, ali ona ne objasnjava uopste odakle CoV-2 kao takav i kakvim mehanizmom je nastao

Dalje, oko Vuhana i pijace: nalazenje pacijenta 0 je vrlo teska rabota i uopste nije garantovano da je pacijent 0 za CoV-2 imao veze sa pijacom.

Konacni CoV-2 je mogao da se zapati drugde. Sa druge strane, genetska analiza stavlja ogranicenja na "starost" CoV-2 genoma kao i na srodne sojeve. Ako iskljucimo jos neobjasnjenu RNK manipulaciju koja daje virus koji izgleda kao rezultat prirodnih mutacija, CoV-2 je najslicniji sa par zivotinjskih koronavirusa i, na osnovu brzine mutacija i analize uzoraka, nastao je krajem 2019.

Analize mozes naci ovde: https://www.nature.com/articles/s41586-020-2169-0 i ovde: https://academic.oup.com/nsr/article/7/6/1012/5775463

I ovde: https://jbiomedsci.biomedcentr...les/10.1186/s12929-020-00665-8

Praceje mutacija tj. evolucije virusa i male razlicitosti ukazuju na skori nastanak (vidi gore) i lokaciju nastanka: Kina.

To i dalje ne iskljucuje mogucnost nastanka u Wuhan Lab-u ali na tu ideju stavlja vrlo specificna ogranicenja i zahteve za objasnjenjima mnogo stvari. Za pocetak, zasto je CoV-2 najslicniji nekom zivotinjskom koronavirusu i razlike deluju kao rezultat prirodnih mutacija?

Kako su te mutacije izvedene u epruveti?

Zasto nije iskoriscen SARS-CoV kao baza? Ovo bi bio najlogicniji potez.

Itd. Itd. Teorija o vestackom nastanku nije nemoguca ali ima gomillu neobjasnjenih stvari.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"17.08.2020. u 02:08 - pre 43 meseci
Ako jednog dana budem napustio ovaj ES-Forum,
onda ce to biti zbog duzine postova Ivanova.

Covek treba da predaje na 3 EU-Fakulteta!
Jer voli da izlaze/prica do 8 lista A4,
za 3 minuta.

Ne kazem da "Lupa Gluposti",
cak prica/pise veoma pametne stvari.

Ali sto je naporan za citanje, pa da se oznojiš.

Taj stil pisanja, sa spojenim tekstom, me izludjuje.
Niti znas dokle si procitao,
niti dokle si stigao.

Dimke,
ako mislis da grešim,
slobodno banuj, Ti bar imaš alata za to.

Ako neceš da me banuješ, barem pročitaj ovo napisano.

Nije savet loše namere,
samo je konstatacija.

Dimke, ne mogu da te pratim,
moram da "faćam beleške"

Preterano si brz,
ili sam ja omatoreo






Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"17.08.2020. u 02:56 - pre 43 meseci
Sve je to subjektivno. Meni je npr. to tvoje pisanje u stihovima teze za citanje od Ivanovog. Izdeli on lepo paragrafe. Nadji starije duze postove od Marko_L da vidis tek to :)
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"17.08.2020. u 03:38 - pre 43 meseci
Dobro.
A kako ti predlazes da pisem?

Aj mi daj smernice, kako se tebi to svidja.
Jel gustim, ne razdvojeno, sabijeno, na 3 kom A4 formata,
bez zareza, upitnika, tacke ili neceg drugoga,
sve sabijeno?

Kako Tebi ugoditi, a da ne kritikuješ?

Došapni...

Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"17.08.2020. u 04:37 - pre 43 meseci
Shadowed,
Možda je povoljnije ovako:

Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"17.08.2020. u 04:56 - pre 43 meseci
Meni samo nije jasno,
-Odakle Ivanu tolike kreativne snage?

Šta on jede, koju vodu pije?

Nemam pojma, kako ima tolike Energije za sve ovo?
Ništa mi tu nije jasno???
_______________________
Ivane, morao sam...
da se čudim...

Uzdravlje!
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 255635 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.