Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 255786 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"30.12.2021. u 14:12 - pre 27 meseci
Citat:
NeIzXuX:
Citat:
djoka_l

Kakve veze ima što je NEKA kineska vakcina davana NEKIM kinezima, ili NEKA ruska vakcina davana NEKIM ruskim vojnicima u leto?

Valjda ima veze.

Jer je "neka" kineska vakcina davana po Srbijama.
Jer je "neka" ruska vakcina davana po Srbijama.
Jer je "neka" Pfizer–BioNTech vakcina davana po Srbijama.

Valjda...


I ti pitaš "kakve veze ima"?

U pravilima i procedurama se takva pitanja ne postavljaju nego se primenjuju pravila i procedure "do koske".

Ajd, idi tamo lomi inteligenciometre.




Evo ti pa se obrazuj.
CanSino vakcina o kojoj pričaš je odobrena u 10 zemalja i prošla je kroz sve faze testiranja (kod nas nije odobrena, ni davana):
https://covid19.trackvaccines.org/vaccines/2/

Sputnjik je odobrena u 74 zemlje, prošla sve faze testiranja:
https://covid19.trackvaccines.org/vaccines/12/
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
*.dynamic.sbb.rs.



+266 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"30.12.2021. u 14:36 - pre 27 meseci
Lako je vama sa tim IQ ... Ja prirodno glup i sporo kapiram! Ako mozete drugu da pomognete da pohvatam ... ?

Dosta pricate o tim datumima kada je koja vakcina 'odobrena', a ja nalazim samo one EUA dokumente. Sto bi Ameri rekli

Citat:
Emergency Use Authorization (EUA) for an Unapproved Product

Malo sam slab sa engleskim, ali dobijam utisak da se radi o privremenim odobrenjima. Ono - u slucaju 'nedajboze'

Zapravo, prvo je HHS deklarisao SARS-CoV-2. Zatim je on proglasen za opasan virus, a situacija vanredna ...

Citat:
Based on the declaration by the Secretary of the US Department of Health and Human Services (HHS) that the COVID-19 pandemic constitutes a public health emergency with a significant potential to affect national security or the health and security of United States citizens

Pa su definisali uslove koji su potrebni da bi se izdala EUA

Citat:
• The chemical, biological, radiological, or nuclear (CBRN) agent referred to in the March 27, 2020 EUA declaration by the Secretary of HHS (SARS-CoV-2) can cause a serious or life-threatening disease or condition.
• Based on the totality of scientific evidence available, including data from adequate and wellcontrolled trials, if available, it is reasonable to believe that the product may be effective to prevent, diagnose, or treat such serious or life-threatening disease or condition that can be caused by SARSCoV-2, or to mitigate a serious or life-threatening disease or condition caused by an FDA-regulated product used to diagnose, treat, or prevent a disease or condition caused by SARS-CoV-2.
• The known and potential benefits of the product, when used to diagnose, prevent, or treat the identified serious or life-threatening disease or condition, outweigh the known and potential risks of the product.
• There is no adequate, approved, and available alternative to the product for diagnosing, preventing, or treating the disease or condition.

Koliko se ja tupav snalazim - rec je u dosta olabaljenim zahtevima sa tezistem na : sta se da uradit, sada, sa postojecim znanjem i resursima! A da ne zeznemo jos zesce. Pravi se zakonski izuzetak zbog vanredne situacije.

U medjuvremenu sam Pfizer ima nekih 18 EUA dokumenata / amandmana. Za temperature u transportu, produzenje roka vazenja, nove grupe korisnika, trecu dozu ... pa sad ova zurka sa orange, purple i gray farbanjem ... Ali ni pokusaj registrovanja kao normalan, opusten lek / vakcina!

Ima li iko igde neki dokument gde se ne pominje 'Emergency Use' ? Elem, prvi koji dobije regular dokument, zbog tacke 4, automatski obara sve ostale EUA ! Taj film se nece skoro snimati
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"30.12.2021. u 15:09 - pre 27 meseci
Citat:
NeIzXuX:
Opet ti obaraš kauzalnost.
Podmećeš linkove iz 2021.
Citat:

A govorimo o onome što je napisao na vikipediji za jun 2020.



Članak u wiki je poslednji put ažuriran danas, 30.12.2021.
Da li to znači da ti obaraš kauzalnost?

Sajt koji sam ti dao se, takođe, konstantno ažurira. Ja ga nisam pisao, to su ČINJENICE koje prikupljaju ljudi stručniji od mene, a samim tim i od tebe, iz raznih izvora.

Opet, Wikipedija se poziva, u vezi sa uslovnim odobravanjem vakcine u Kini od 24. juna, na članak koji je objavljen u septembru (25. septembra). U tom članku piše da je po tom odobrenju, vakcinacija u okviru treće faze testiranja počela krajem jula.
Citat:
Health officials revealed only in late August that China had started administering Covid-19 vaccines for “emergency use” in late July.

Takođe sam i ja napisao da je većina vakcina koje su odobrene, počele testiranje u leto 2020. godine (nisam izmislio, našao sam u više izvora).

Za Sputnjnik nisam mogao da proverim izvor, jer New York Times traži da se pretplatim da bih pročitao vest na koju se Wikipedia poziva.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"30.12.2021. u 15:47 - pre 27 meseci
Citat:
Članak na vikipediji navodi stanje za 24. jun 2020.

Već sam ti napisao da se to "stanje od juna" pojavilo u štampi 25. septembra. Dakle, taj deo članka NIJE MOGAO DA BUDE NAPISAN PRE 25. SEPTEMBRA.
Ja ne kažem da navod nije tačan - preneo je ispravno tekst iz članka, ali nije pisan u junu, nego, najranije, u septembru.
Pa zašto onda sajt koji ima kopirajt znak 2021. ne može da prenese hronologiju događaja iz 2020. godine?
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"30.12.2021. u 16:14 - pre 27 meseci
Da li se samo praviš glup?
Rekao si da ja "podmećem" sajtove od 2021. Pa zašto sajt od 2021. ne bi mogao da piše o hronologiji testiranja vakcina koja su počela u 2020. godini?

Ili da probam da pojednostavim, da li istorijski udžbenici koji pišu o Cerskoj bici moraju da budu štampani 1914. godine ili može i udžbenik iz 2021. godine da piše o I svetskom ratu?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"30.12.2021. u 16:45 - pre 27 meseci
Citat:
whitie2004:Ima li iko igde neki dokument gde se ne pominje 'Emergency Use' ?

Ovde imas standardno odobrenje - https://www.fda.gov/news-event...pproves-first-covid-19-vaccine
Naravno, pominje se EUA i tesko da ne bi ali u smislu "bilo je EUA, sad je regularno". Za druge drzave si trazi sam, nije tesko.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9447
79.101.120.*



+10246 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"30.12.2021. u 16:50 - pre 27 meseci
Nazire se da će vakcina biti obavezna. Austrija je načinila prvi korak, za njom Nemačka, pa će redom ostale EU države, a tu je onda i Srbija.

Već vidim kako najbučniji antivakseri sa ovog foruma "zavrću rukav" pred medicinskom sestrom.

Ali to nije sve! Ne samo da ćete da se vakcinišete, "k'o bela lala", nego ćete da zamolite da budete vakcinisani popodne!







OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"30.12.2021. u 16:58 - pre 27 meseci
Vidim da si srećan zbog obavezne vakcinacije. Unuci, a možda i deca će ti biti robovi! Čemu se raduješ?

P.S.
Nisam antivakser.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"30.12.2021. u 17:07 - pre 27 meseci
Najveći neprijatelji slobode su srećni robovi.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"30.12.2021. u 17:10 - pre 27 meseci
Citat:
Bradzorf012: Najveći neprijatelji slobode su srećni robovi.


Hvala bogu da se i sa tobom jednom složim.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9447
79.101.120.*



+10246 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"30.12.2021. u 18:28 - pre 27 meseci
Citat:
Bradzorf012:Najveći neprijatelji slobode su srećni robovi.

To ti kažem. Ima da vas vakcinišu redom, i usput ćete da se zahvaljujete i da budete srećni!




Dakle, SVAKA OSOBA, SVUDA NA SVETU! Kraj antivakserima, gde god da se nalaze! Ni u mišiju rupu nećete moći da pobegnete!
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"30.12.2021. u 18:34 - pre 27 meseci
Sloboda je važnija od života.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.167.*



+557 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"30.12.2021. u 18:59 - pre 27 meseci
Citat:
pisac:
6) Deca od 15 godina mogu sama odlučiti da se vakcinišu, bez ikakvog znanja roditelja, a u školama (i uostalom u svim medijima) se suptilno reklamira fajzer kao najbolja opcija. Zanimljivo... Moja poznanica je vrištala kada je saznala da se njena ćerka od 15 godina vakcinisala u školi fajzerom.

Zašto se deci reklamira fajzer u školi? Nije li to malo bolesno? Odakle to u ovoj državi koja brine o deci tako što ih u 14 godina uči da mogu od 15 godina da se trajno sterilišu? NIje valjda i to došlo kao naređenje iz inostranstva?


Samo da pohvalim pisca za iskorak u dobrom pravcu, pošto su mu petnaestogodišnjaci ponovo postali deca, a ranije su bili veoma svesne mlade osobe, najinteligentnije u svemiru, spremne i raspoložene da donose krupne odluke u životu, kao o stupanju u odnose sa starijima, rizikovanje trudnoće, polno prenosivih bolesti, i slično :)

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.mobile.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"30.12.2021. u 22:35 - pre 27 meseci
Kad smo vec kod iskoraka, meni je interesantno kako jedni isti ljudi kad im se na TV prica da su vakcine dobre, bezazlene, da od njih niko nije umro i da treba slusati struku, oni ponizno klimaju glavom i ponavljaju kao zombiji "vakcine su dobre, treba slusati stuku" a kad se na TV prica kako je Rio Tinto dobar i ne bi oni ni mrava zgazili, kako je struka tako rekla, onda su u fazonu sistem te laze, ne veruj struci sta ti kaze, treba slusati teorije zavere i ostale ravnozemljase koji pricaju da je cilj unistenje vise zivota nego sto je bio prvobitni plan. Nekako mi je logicno da ako je covek skeptican prema vlasti, korporacijama i dobrim namerama istih prema stanovnistvu onda je normalno da budnim okom motri i preispituje svaki njihov korak i generalno da im ne veruje sta god da tvrde. Ja ako nekom verujem, onda mu verujem. Ako smatram da je lazov, onda mu nista ne verujem. Covecanstvo postoji hiljadama godina zahvaljujuci prirodnom imunitetu i sad se odjednom prirodni imunitet na najgrublji moguci nacin zanemaruje i negira kako bi se zadovoljila pohlepa odredjenih korporacija. I dobro, to sve razumem - korupcija kao kanal marketinga, politika i struka pricaju onako kako im je placeno, ali ovaj forum je postao ogledalo zla, ovde se jasno vidi koliko se ljudi raduju tudjoj nesreci bez da od toga imaju ikakvu korist. A zar nije radovanje kada se nekom, ljudima pod pritiskom radi ono sto oni ne zele upravo radovanje tudjoj nesreci? Razumem da to jedan deo clanova radi sa namerom trolovanja - glume da se raduju obaveznoj vakcinaciji, kako bi druge nervirali. Ali na zalost polovina uopste ne troluje, nego se zaista iz dubine duse najiskrenije raduje ljudskoj nesreci. To je bolesno. A protiv te bolesti nikakva vakcina ne pomaze.



[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 30.12.2021. u 23:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"30.12.2021. u 22:44 - pre 27 meseci
Ti si nešto propustio, struka je rekla da je Rio Tinto loš! Dva dana je trajao skup u SANU i na kraju skupa poslati su zaključci ministarki Zorani. Traženo je da se obustavi izgradnja rudnika! Treba pitati trio Vučić, Brnaba, Zorana, kako to da treba slušati struku u vezi sa kovidom, a ne treba u vezi sa Rio Tintom.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9447
79.101.120.*



+10246 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"31.12.2021. u 07:34 - pre 27 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:Nekako mi je logicno da ako je covek skeptican prema vlasti, korporacijama i dobrim namerama istih prema stanovnistvu onda je normalno da budnim okom motri i preispituje svaki njihov korak ...

Rio Tinto još i mogu da povežem s režimom (bivšim i sadašnjim) ali vakcine nikako.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9447
79.101.120.*



+10246 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"31.12.2021. u 07:56 - pre 27 meseci
Ne samo tri, nego i četiri ... i tako dalje ... sezonski. Kao grip. Ali na dobrovoljnoj bazi. Kažem, kao grip u poslednjih par decenija.

Ali:

Dok je god zdravstveni sistem preopterećen, dok se god sprecijalizovane bolnice za razne bolesti konvertuju u "Kovid bolnice" (i time bolesnicima onemugućuje pravo lečenje) do tad treba vakcinisati stanovništvo "pod obavezno", zarad smanjenja opterećenja zdravstvenog sistema.

Takođe, dok je god epidemija / pandemija treba vaksnisati stanovništvo - pod obavezno.


A posle - svako je kovač svoje sreće. Ko 'oće neka skače s mosta, ne mogu ja tu ništa.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"31.12.2021. u 08:19 - pre 27 meseci
Geneza bolesti:

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.mobile.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"31.12.2021. u 08:56 - pre 27 meseci
Citat:
Java Beograd:
Dok je god zdravstveni sistem preopterećen, dok se god sprecijalizovane bolnice za razne bolesti konvertuju u "Kovid bolnice" (i time bolesnicima onemugućuje pravo lečenje) do tad treba vakcinisati stanovništvo "pod obavezno", zarad smanjenja opterećenja zdravstvenog sistema.

Da li je zdravstveni sistem zaista preopterecen, ili je to mit? Da li je neko ko to tvrdi po forumima zaista otisao u bolnicu i video da su bolesnici smesteni po hodnicima, ili 7 njih nagurano u sobu predvidjenu za cetiri, kao sto je bio slucaj devedesetih? U nemackoj, drzavi koja upravo razmatra hoce li da uvede obaveznu vakcinaciju istina je izasla na videlo - mnoge bolnice ce da bankrotiraju jer su 2021-u godinu provele prazne! Manji procenat se sasvim lepo uklopio u novac koji im drzava placa da zvrje prazni i cak zabelezio lepe profite, ali 60% njih nisu otpustili medicinsko osoblje vec su nastavili da im placaju kao da normalno rade, pa im drzavne dotacije to nisu pokrile i sad ce da bankrotiraju! Da su bolnice drzavne kao u Srbiji to se verovatno nikada ne bi saznalo... Ali nije toliko ni bitno, mozda je neka drzava zaista nekako uspela da ima preopterecen zdravstveni sistem u 2021-oj godini, ne iskljucujem takvu mogucnost. Bitno je da konstatujemo da postoje drzave koje imaju totalnu neiskoriscenost kapaciteta zdravstvenog sistema a medju najglasnijim su zagovornicima obavezne vakcinacije. Dakle cista politika i ja bih rekao korupcija. Nasuprot bolnicama, farmaceutske kompanije su zabelezile punu iskoriscenost kapaciteta i ogromne profite u 2021-oj godini i nikako im ne odgovara ideja da dodje do smanjenja tog trenda u buducnosti zbog prirodnog imuniteta i slicnih razloga. Njima odgovara jedino varijanta da to zauvek ostane tako, ili da se poveca. Zato ne cudi da finansiraju korupciju kao kanal marketinga.

Izvor izaberite po zelji, jedan slucajno izabran na srpskom:
bolnice-u-nemackoj-u-minusu-jer-imaju-premalo-pacijenata/
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"31.12.2021. u 09:36 - pre 27 meseci
Zdravstveni sitem jeste preopterećen.

Kao što sam već pisao, moja sestra je specijalista infektolog na Infektivnoj klinici.
Na početku pandemije, najveći problem je bio nedostatak respiratora i kiseonika. Nedostatak mesta je bio u početku, do formiranja kovid bolnica.
Ne samo to, nego se u prvih nekoliko meseci razbolelo oko polovine osoblja infektivne klinike, a slično, samo u manjoj meri je takva situacija bila i po drugim zdravstvenim ustanovama.

Sada respiratora ima, kiseonik su nabavili i oni koji ga nikada nisu nabavili, ali se oseća nedostatak infektologa i anesteziologa.

Lekari svih specijalnosti se raspoređuju po kovid bolnicama, pa većina drugih stvari ne funkcioniše. U septembru je trebalo da odem kod specijaliste na kontrolu - moja doktorka je bila u kovid bolnici pa mi je otkazano.
Takođe je trebalo da prošlog meseca uzmem recepte, moja izabrana doktorka opšte prakse (u stvari pola doma zdravlja) je bilo raspoređeno u kovid bolnice, pa nisam mogao da zakažem.

Moja sestra trenutno radi tako što jedan dan ide u Mladenovac u kovid bolnicu, drugi dan u Batajnicu, treći dan radi na Infektivnoj.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 255786 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.