Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 261114 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"01.02.2022. u 18:08 - pre 27 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
Shadowed:
Slicno ce biti i sa mnogim drugim zemljama koje su postigle istu stvar.

Imas i "neke druge" zemlje gde se ocigledno vise bave cargo-cult "naukom" gde je vaznije da >izgleda< da nesto radis.

Razlika izmedju UK i Nemacke je 2%, ali se Nemci bave razmatranjem obavezne vakcine za sve dok UK radi na ukidanju COVID19 mera.

Rekao sam da CE biti, ne da jeste, rekao mnogim drugim zemljama, ne svim. Ni trenutno stanje nije isto medju razlicitim drzavama pa ni buduce nece biti ali je evidentno da u drzavama gde je stopa vakcinacije visoka, smrtnost i bolnicko lecenje su niski sto tokom vremena oduzima argumente za drzanje mera. A kako iste uticu i na ekonomiju, pritisak na ukidanje ce biti sve veci. Neko ce ukinut pre, neko kasnije.

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"01.02.2022. u 18:10 - pre 27 meseci
Citat:
pisac:Preležana bolest je najbolja vakcina, jer je imuni sistem najbolji lek.

Da li ti znas uopste kako rade vakcine? :)
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"01.02.2022. u 18:13 - pre 27 meseci
Ono sto je zanimljivo da " glavni " Antivakcinasi na forumu su SVI Vakcinisani !! Odavno !


Sta se to desilo ?

Zasto ste se Vakcinisali ako ste protiv vakcinacije ??


Jel ste se predomislili ? Jel se osecate Prevareno ? Verovali ste u vakcinu ali vas je ona , zivot , zena prevarila i razocarala


Ova je pojava prilicno masovna na forumu , Vakcinisani - Antivakcinasi ?!

Fenomen o kome vredi razmisliti
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..1ae:c800:61a7:a809:7a11:feb0



+7177 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"01.02.2022. u 22:52 - pre 27 meseci
To je samo posledica histerije gde su se normalizovali ekstremni stavovi a umereni nazvani neprihvatljivim.

Tako su originalni anti-vakcinasi sad nebitni (OG anti vakcinasi su oni sto su smatrali da vakcine ubijaju, da ih je napravio BillG i tako to), vec je svako ko je protiv metoda Dr. Mengele-a zapravo anti-vakcinas.

Bas kao sto je i seljak sa 2 krave bio kapitalista neprijatelj naroda ako su ostali imali po jednu ili nula.

Ili kako su Japanci bili za logore u USA zato sto su... pa Japanci.

Nenormalna vremena dovode do izrazaja nenormalne ljude i njihove nenormalne stavove.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.160.*



+559 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"01.02.2022. u 23:07 - pre 27 meseci
Citat:
pisac:
Citat:
MajorFatal:
Imaš virus, curi ti nos, sediš kod kuće. Imaš virus, ideš ulicom, utičeš na druga tela.


Celodnevno ležanje u zatvorenom prostoru bez sunca je dobar način da se dokrajčiš u potpunosti kada imaš neku bolest. Sa par izuzetaka kada ti nije do kretanja i jela, u ostalim slučajevima ako ti se divlja vani to i trebaš da radiš. Krvotok, sunce, aktivnost, dopamin, sve to utiče na imuni sistem pozitivno a on je glavni koji treba da te odbrani, a ne "struka" i "krizni štab/stožer".


Ma da, nego nisi dobro pratio, čovek se zabrinuo za situaciju ako društvo počne da "odlučuje o tuđim telima", iako to društvo non stop radi, kad izmisli operaciju za povećanje sifona, kad odobri ili ukine abortus, kad mobiliše i pošalje u rat, ako to nije odlučivanje o tuđim telima ne znam šta je, pa sam mislio da navedem primer gde se vidi po kom osnovu bi malo liberalnije moglo da se "odlučuje o tuđim telima" u slučaju avaksa, i svih drugih prenosilaca bolesti, koji itekako mogu da odlučuju o tuđim telima ako kašlju u vozilu gradskog saobraćajnog punom ljudi.

Ali brine me što si od dve potpuno ravnopravne rečenice u mom komentaru, gde se u jednoj sedi kući, a u drugoj londra napolju, primetio samo jednu, onu gde se sedi kući, i krenuo da objašnjavaš nešto. Idi napolje niko ti ne brani, gledaj koliko možeš da držiš distancu od drugih ljudi ako si slinav.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"01.02.2022. u 23:44 - pre 27 meseci
Citat:
Idi napolje niko ti ne brani, gledaj koliko možeš da držiš distancu od drugih ljudi ako si slinav.

Narativ se mnogo brzo menja, ne moze covek da prati, cak i ja citam i ne mogu da verujem da smo toliko napredovali u civilizacijskom razvoju.
Ne tako davno, cak i zdravim nevakcinisanima je osporavano pravo boravka cak i u svojoj sobi, na ovom forumu smo imali inicijative da se pritvore u kakve logore ili proteraju na pusta ostrva ili takvo nesto. Sada ladno pro-vaxer izjavi - kreci se po gradu zarazan, niko ti ne brani...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"02.02.2022. u 00:04 - pre 27 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: na ovom forumu smo imali inicijative da se pritvore u kakve logore ili proteraju na pusta ostrva ili takvo nesto.

Mozes li da citiras bar tri osobe koje su se zalagale za tako nesto na forumu?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"02.02.2022. u 00:23 - pre 27 meseci
Žene su ženstvene.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.160.*



+559 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"02.02.2022. u 00:31 - pre 27 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Idi napolje niko ti ne brani, gledaj koliko možeš da držiš distancu od drugih ljudi ako si slinav.

Narativ se mnogo brzo menja, ne moze covek da prati, cak i ja citam i ne mogu da verujem da smo toliko napredovali u civilizacijskom razvoju.
Ne tako davno, cak i zdravim nevakcinisanima je osporavano pravo boravka cak i u svojoj sobi, na ovom forumu smo imali inicijative da se pritvore u kakve logore ili proteraju na pusta ostrva ili takvo nesto. Sada ladno pro-vaxer izjavi - kreci se po gradu zarazan, niko ti ne brani...


Lepo piše slinav a ne zarazan, ako je zarazan nek se kloni drugih, osim tebe koji želiš da se zaraziš navodno. Takođe nisam pominjao logore ni izolovana ostrva, osim možda u kontekstu ljudi koji ne žele da poštuju uobičajene civilazacijske norme i zakone. Onda nek idu na pusto ostrvo pa nek voze sredinom puta, al kad ga izgrade, pošto pre njih nije postojalo opšte dobro putevi, škole i bolnice i tako to, nego samo njihovo sebično mišljenje po kome je ceo svet pogrešan, i ništa više.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"02.02.2022. u 06:03 - pre 27 meseci
Citat:
Shadowed:
Mozes li da citiras bar tri osobe koje su se zalagale za tako nesto na forumu?

Ne bih da budem tuzibaba, nek se sami jave.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"02.02.2022. u 09:17 - pre 27 meseci
Citat:
ademare: Ono sto je zanimljivo da " glavni " Antivakcinasi na forumu su SVI Vakcinisani !! Odavno !


Ja nisam :)

Šalu na stranu, ja ne vidim nigde (osim kod Pisca u tragovima) klasično antivakserstvo - Ali vidim revolt i negodovanje raznoraznih mera koji proizilaze iz nevakcinisanja.

Ja nemam ništa protiv vakcine, vakcina - bilo kog tipa, bilo kog oblika... Samo imam pravo da je ne uzmem.. Nemam ništa ni protiv brokolija ili humusa, verujem da je to izuzetno zdravo - ali neću brate to da jedem :) I smatram da niko, pa ni njeno veličanstvo država, nema pravo da na bilo koji način mene instruiše, da mi nameće i da me tera da jedem brokoli i humus. Moje telo moja stvar.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"02.02.2022. u 09:37 - pre 27 meseci
Nisi ti " glavni "


Glavni u smislu frekvencije javljanja u ovoj temi .

Ti u ovoj temi imas 5 postova
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"02.02.2022. u 09:44 - pre 27 meseci
Kako vas više ne mrzi?
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"02.02.2022. u 09:48 - pre 27 meseci
Citat:
ademare:
Nisi ti " glavni " ;)


Glavni u smislu frekvencije javljanja u ovoj temi .

Ti u ovoj temi imas 5 postova ;)


To je tačno..Imao bih više nego me mrzi da baš sve kažem :)
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"02.02.2022. u 09:53 - pre 27 meseci
Citat:
ademare:
Nema sanse da u Srbiji vakcinacija protiv Korone bude obavezna .

Posebno u prvoj fazi , kada ce bilo koja vakcina da stigne biti nedovoljno testirana i nedovoljno pouzdana . Naravno moze da postoji neformalni pritisak na primer poslodavca , da se zaposleni vakcinisu , ali ni to nije obaveznost , jer niko nikoga ne tera da radi za takvog poslodavca .

Deca ocigledno , posto najmanje oboljevaju nece ni biti predvidjena u prvo vreme za vakcinaciju .

Raspolozenje stanovnistva ce biti prema situaciji . U vreme nekakvog smirivanja epidemije interesovanje ce biti malo , u vreme jacanja epidemije , znatno vece interesocvanje , jer je strah tu odlucujuca motivacija .



Kad nema sta " bolje " da se citira , onda samog sebe

Post iz avgusta 2020 . Pre bilo kakve vakcinacije i postojanja vakcina u Srbiji . Vakcinacija je Simbolicno pocela u Srbiji krajem decembra , kasnije sa Kineskom vodicom masovno krajem januara 2021.

Sve sto sam tada napisao Aktuelnije nego 99.9 % sadasnjih Trabunjanja , onih koji Samo vide Zavere i koji ispisuju u postovima svoje Opsesije !
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"02.02.2022. u 17:52 - pre 27 meseci
Citat:
Shadowed:
Citat:
pisac:Preležana bolest je najbolja vakcina, jer je imuni sistem najbolji lek.

Da li ti znas uopste kako rade vakcine? :)


Trebalo bi da znam, no rado bih čuo tvoju verziju pošto sam uvek raspoložen da nešto naučim od obrazovanijih i pametnijih od sebe.

Jedino što neće moći da stane u jednu rečenicu... moraćeš da napišeš nešto na čemu bi mogla da se pokrene i neka diskusija.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..1ae:c800:14c3:e8e8:5986:ca79



+7177 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"02.02.2022. u 18:17 - pre 27 meseci
Pa jeste, umesto da se bodes ti lepo prelezis polio na primer, i imas dozivotni imunitet (doduse samo protiv specificnog tipa, koji te je zakacio - al' da ne sitnicarimo) .

Kao dodatni bonus mozda ostanes i paralizovan - pa mozes da se prijavis da dobijas naknadu od drzave. Sreca radost.

Mozda cak pokrenes i davno zaboravljenu industriju celicnih pluca - eto dobitka i za zajednicu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"02.02.2022. u 18:55 - pre 27 meseci
Ja bih voleo da mi shadowed objasni kako rade vakcine, pošto je on čuveni oneliner koji u suštini ništa ne kaže nikada

A za polio, ne bih se bavio time u ovoj temi.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"02.02.2022. u 22:34 - pre 27 meseci
Citat:
Turmen:
Nemam ništa ni protiv brokolija ili humusa, verujem da je to izuzetno zdravo - ali neću brate to da jedem I smatram da niko, pa ni njeno veličanstvo država, nema pravo da na bilo koji način mene instruiše, da mi nameće i da me tera da jedem brokoli i humus. Moje telo moja stvar.

Izgleda da svako vreme ima svoje totalitarno ludilo, ljudi koji su danas u 50-im se sigurno secaju ribljeg ulja?
Kazu da se to obavezno davalo deci, uprkos njihovom protivljenju. Ja i danas nisam siguran - je li to stvarno bilo lekovito, ili isto cist marketing, nisu znali sta ce sa ribljim uljem pa se neko dosetio "hej, hajde da proglasimo da je to zdravo i da prisilno dajemo deci". Jedno je sigurno, da ti Turmen nisi probao riblje ulje, jer da jesi - pitao bi "gde su brokoli i humus, jescu ih i pitati ima li jos, samo nemojte donositi riblje ulje"

Sto se mene tice, ja oduvek kad przim neku masnu ribu obavezno svo to riblje ulje pazljivo iscedim i bacim. Izgleda da sam jos od malih nogu imao sklonost da budem protiv svega sto doktori tvrde da je dobro i zdravo
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"03.02.2022. u 09:15 - pre 27 meseci
Riblje ulje - uh brate, probudio si mi, davno potisnutu traumu iz detinjstva. Imaš pravo, daj tonu brokolija, samo da riblje ulje ne vidim u životu :(

Inače imunitet stečen tokom preležane bolesti jeste jači i bolji od imuniteta stečenog vakcinacijom. E sad, postoje i one bolesti kod kojih baš i nije pametno rizikovati "prirodno stečenim imunitetom" - jer loptica može lako da se okrene u drugom pravcu i umesto prirodnog imuniteta dobijemo prirodnu ilovaču.. Lako je kod korone, koju 80% populacije preleži bez težih posledica.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 261114 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.