Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138

[ Pregleda: 260830 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a00:20:d04a:cd1e:4df:5499:c..



+7176 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"09.02.2022. u 14:51 - pre 26 meseci
Nece, zato sto svaka susa moze da proizvodi Vitamin D - samo treba da izadje na sunce.

Sto bi bio antivitaminer? Samo nemoj unositi ono sto ti ne treba. Ideja unosenja dodatnih vitamina je da se kompenzuje njihov nedostatak, a ne da se pravi visak.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.166.*



+559 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"09.02.2022. u 15:03 - pre 26 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Vec duze vreme niko ne prica kako je covid stvoren da bi se rasteretili penzioni fondovi?


Sasvim sigurno je stvoren, i sasvin sigurno iz neke mračne i potmule pobude, naša je sreća što imamo par osvešćenih pojedinaca da raskrinkaju to u par rečenica :)

Citat:
pisac:
Antifašisti su u Hitlerovoj nemačkoj bili anomalija, u još manjem procentu od pomenutog.

Pa se sa ove vremenske distance tvrdi kako s baš oni (ta anomalija) bili na strani dobra, a ostalih 90% (poslušnih) su bili ovce bez mozga na strani zla.


Tako je, a i fašizam tog tipa je bio anomalija, samo 5 godina u Nemačkoj koja traje ipak malo duže, pa bi zbog te deklaracije i ponašanja tih ljudi tad još i moglo da se kaže da je država bila fašistička, nacistička, šta god. Ali bilo bi malo blesavo pokušati podeliti Nemce na one koji govore nemački jezik i one koji ne govore, jer uglavnom govore nemački jezik, mada naravno ima i ovih drugih. Tendenciju da ljude dele na "mesojede" i vegetarijance imaju vegetarijanci, ostali se normalno hrane, i ne dele ljude po tom parametru, nit ih najčešće ni ne zanima.


Citat:
Nego, deluješ ponekad pametan ali uvek ti nedostaje taj zadnji korak da shvatiš. Da li si primetio kako funkcioniše priroda, odnosno evolucija? Da li si primetio da je umiranje osnova usavršavanja i napredovanja vrste, odnosno evoluiranja? E sad,da li si primetio da postoji sila koja se uvek i u svakom detalju zalaže baš za veštačko i neprirodno? Od odnosa među polovima, preko non-binary "rodova" i promene pola, gmo, do masovne vakcinacije bez preispitivanja.

Ista sila, uvek, sve veštačko.
Zašto?


Pih, da si bar poslao pitanje nekim prirodnim putem, bubnjevima darkvuda ili dimnim signalima, pa i da ti odgovorim, ovako, de se baš uhvati za taj veštački kompjuter i još veštačkiji forum, to sve ljudi napravili, to sve veštačko. Samo bih primetio da vakcinacija nije masovna bez preispitivanja, čekali smo na tu vakcinu, prvu, godinu dana.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"09.02.2022. u 21:30 - pre 26 meseci
Hehe, da sam ti poslao pitanje bubnjevima ili dimnim signalima, ti ne bi umeo da ga protumačiš. To je jedna od stvari na koje se mora voditi računa tokom obraćanja sagovorniku. Isto kao što ne bi sastavio dva-tri meseca života bez civilizacije i uređenog društva, a prethodnih milenijuma su svi znali da žive bez civilizacije, bez intereta, bez supermarketa i prodavnia, bez struje.

Progres bato. Ljudi postaju nesposobni invalidi koje neko uzgaja i održava u životu.

Nego, ono što ti nikako ne možeš da ukapiraš, taj jedan stepenik, jeste da se petlovi huškaju na borbu tako što ih uhvatiš i bukvalno guraš jedne prema drugima. Petlovi su, jellte, nedovoljno pametni da iako vide te ruke, ne shvataju da su to ruke i da ih ne napada ovaj drugi petao već ruke koje ga drže.

E, htedoh reći da kod ljudi postoji nešto što oni jednostavno ne mogu da shvate. Njima se manipuliše, nijhovi postupci se izazivaju, a oni te ruke jednostavno nisu u stanju da shvate. Nemaju dovoljno mozga za to. Eto. U stvari vrlo je prosto.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
*.dynamic.a1.rs.



+559 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"10.02.2022. u 00:13 - pre 26 meseci
Kao što rekoh, dobro je da imamo svesne pojedince, inače bi načisto propali :)
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 803



+636 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"10.02.2022. u 12:44 - pre 26 meseci
Citat:
pisac: Hehe, da sam ti poslao pitanje bubnjevima ili dimnim signalima, ti ne bi umeo da ga protumačiš. To je jedna od stvari na koje se mora voditi računa tokom obraćanja sagovorniku. Isto kao što ne bi sastavio dva-tri meseca života bez civilizacije i uređenog društva, a prethodnih milenijuma su svi znali da žive bez civilizacije, bez intereta, bez supermarketa i prodavnia, bez struje.

Progres bato. Ljudi postaju nesposobni invalidi koje neko uzgaja i održava u životu.

Mislim da delimicno gresis u tome. Ljudi su prilagodljiva bica. Ako si preziveo 90-te u Srbiji znas o cemu govorim.

Tacno, kada bi nas neka kataklizma vratila par vekova unazad dobar deo ljudskog roda bi preziveo. Mnogi, naravno, ne bi preziveli. Ali to i nije neka steta, vec prirodan proces koji je Darvin tako lepo opisao.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"10.02.2022. u 18:28 - pre 26 meseci
Eh, mi smo na samom početku. Ljudi koji su se rodili van civilizacije, pored ognjišta, na slami, koji su hodali po 30km dnevno, koji su kao deca jeli svi zajedno porodično sedeći na podu iz iste velike činije (razmena virusa i bakterija), i koji su tovarili balegu iz štale na zaprežna kola i uprezali krave da bi to istovarivali na njive, ručno, koji su se kupali u lavorima grejući iznad vatre vodu donesenu iz bunara, a toalet imali samo u obliku poljskog wc-a, i dalje su živi, među nama, u Srbiji!

Stepen nesposobnosti i invalidnosti koja je zavladala među (mlađim) ljudima u toku samo dve generacije je zapanjujući. A zamislite sada tu svetlu budućnost ka kojoj idemo.

Dobar deo sveta i dalje živi tako, ali sve to ubrzano nestaje. Ono što dolazi, to je čovek potpuno nesposoban da živi bez hrane koja mu se dostavlja, bez nadzora lekara i pomoći lekova i vakcina. I ka tome se namerno ide, ne samo milom nego i silom.

Postoje hibridne kokoške, čija je funkcija da daju meso. Žalosno je gledati te kokoške, njihov život se svodi da uglavnom leže ili hodaju tek nekoliko metara naokolo (toliko pređu za ceo dan, za više nisu ni sposobne) i da im neko donese hranu kako bi se gojile. Njihova svrha u životu je da ih neko zakolje i pojede meso, i za drugo nisu ni sposobne niti žele.

Kada gledam kako ljudi u hangarima uzgajaju životinje, kako kokoške kljucaju dostavljenu hranu iz svog kaveza, i snose jaja koja se automatski kotrljaju na obradu (inkubaciju ili prodaju), postaje vrlo jasno da se identična stvar odvija i sa samim ljudima, mic po mic, bukvalno. Sve što se dešava okolo vodi upravo u potpunosti ka tome istome.

[Ovu poruku je menjao pisac dana 10.02.2022. u 23:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
*.dynamic.a1.rs.



+559 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"10.02.2022. u 19:19 - pre 26 meseci
Žirafe jele slepe mišove, c, c, c
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.166.*



+559 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"10.02.2022. u 19:28 - pre 26 meseci
Zato im se to i desilo, nije trebalo da menjaju režim ishrane
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"10.02.2022. u 22:31 - pre 26 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Nece, zato sto svaka susa moze da proizvodi Vitamin D...

Sto bi bio antivitaminer? Samo nemoj unositi ono sto ti ne treba.

Heh, pa covecanstvo ne funkcionise tako vec neko vreme.
Eto, vakcina mi isto ne treba (jos uvek imam prejak imunitet od izlozenosti virusu pre godinu dana) a na svakom koraku na mene se vrsi pritisak da se vakcinisem - 2G, 3G, ovo, ono. U Srbiji bih jos i mogao testiranjem antitela da dokazem da mi ne treba vakcina, ali u EU cvrc - imao ti ili nemao dovoljno antitela oni insistiraju da ti uvale jos. Ne vidim razloga zasto me po analogiji ne bi prisiljavali i da pijem vitamine, bez obzira sto ih imam dovoljno. Ali za onaj prvi deo si svakako u pravu - ako svako moze da proizvodi Vitamin D, to znacajno smanjuje verovatnocu da neko korumpira kojekakve krizne stabove tj STRUKU koja bi propisala da je Vitamin D obavezan

A narocito sam postao jos veci antivitaminer kada sam procitao da riblje ulje povecava nivo vitamina D.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"10.02.2022. u 22:44 - pre 26 meseci
Citat:
MajorFatal:
Kao što rekoh, dobro je da imamo svesne pojedince, inače bi načisto propali :)

Pa da, to je veoma dobro. Tj. posto mi nikako ne mozemo znati ko je svestan a ko suprotno, dobro je da imamo razlicite pristupe.
Konkretno, u vezi sa temom, ako bi se ispostavilo da ce vakcinisani ili nevakcinisani da izumru, super je da imamo ove suprotne nama, da nastave ljudsku vrstu.
Sta znas, mozda se ispostavi da su ovi iz grupe kriptovalute EX YU tacno predvideli buducnost*:

*otvoriti sliku iz priloga ako se ne ucita sama

Mislim, mi matori cemo svakako da umremo, par godina ranije ili kasnije ne predstavlja medjunarodni problem. nebitno je ko je od nas svestan a ko nesvestan. Jedino sto moze da bude problem za covecanstvo to je jednoumlje, kad svi misle isto a ispostavi se da je to bilo pogresno.

Citat:
Mnogi, naravno, ne bi preziveli. Ali to i nije neka steta, vec prirodan proces koji je Darvin tako lepo opisao.

Pa i kad neko umre od covida/vakcine to nije neka steta. Mislim za covecanstvo. Sve je to prirodan proces. Ili vestacki, svejedno.



[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 11.02.2022. u 00:17 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"10.02.2022. u 23:15 - pre 26 meseci
Citat:
pisac:
Ono što dolazi, to je čovek potpuno nesposoban da živi bez hrane koja mu se dostavlja, bez nadzora lekara i pomoći lekova i vakcina. I ka tome se namerno ide, ne samo milom nego i silom.

Pa to je valjda pozitivno - privredni rast, napredak, progres?
Pre samo par decenija covecanstvo je pilo zdravu prirodnu vodu sa izvora i bunara, sto je veoma stetno po ekonomiju i BDP. A danas lepo kupujes flasiranu. Zamisli samo koliko ljudi radi na punjenu vode u flase, koliko na proizvodnji flasa, koliko u transportu kamionima, koliko se samo goriva potrosi, sto znaci rast naftne industrije, pa gume, ulje, automehanicari, popravka puteva koje ti kamioni ostete, pa obavezno osiguranje vozila, pa disponenti, administrativni radnici, knjigovodje, menadzment, pa bankari koji su dali sredstva da se sagrade sve te fabrike i kupe svi ti kamioni, pa porezlije i inspektori, pa elektricna energija za pumpe koje crpe tu vodu, za osvetljenje i kompjutere, koliko se tu uglja sagori, znaci razvijamo i rudarstvo.... Sve u svemu, citave armije ljudi rade na tome da se ljudima obezbedi flasirana voda. I tako, vidis, neki laik bi pomislio da je stetno ljudima zatrovati izvore vode, a ispostavilo se da je veoma korisno za napredak covecanstva. Isto tako i bilo kakva nova nesposobnost ce stvoriti novi talas progresa. Naravno da je to nama novo, cudno, neshvatljivo, apsurdno i mozda cak smesno, isto kao sto bi pre 50 godina bilo nekom da mu je neko rekao da ce njegovi potomci kupovati i piti flasiranu vodu.... Od parne masine pa na ovamo, svaki vek je imao ekspanziju neke grane industrije. Zar ima neceg loseg u tome da 21. vek bude vek ekspanzije farmaceutske industrije?
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"11.02.2022. u 09:51 - pre 26 meseci
Citat:
pisac: Eh, mi smo na samom početku. Ljudi koji su se rodili van civilizacije, pored ognjišta, na slami, koji su hodali po 30km dnevno, koji su kao deca jeli svi zajedno porodično sedeći na podu iz iste velike činije (razmena virusa i bakterija), i koji su tovarili balegu iz štale na zaprežna kola i uprezali krave da bi to istovarivali na njive, ručno, koji su se kupali u lavorima grejući iznad vatre vodu donesenu iz bunara, a toalet imali samo u obliku poljskog wc-a, i dalje su živi, među nama, u Srbiji!



Od tih ljudi koji su jeli iz iste činije, spavali na slami, učili na sveću i išli 30km bosi po snegu od metar u školu je samo 10% preteklo preko 60e godine, a umiranje dece u prvih 5 godina života je bilo ko dobar dan.. Pa moja baba se porađala 6-7 puta na selu na Kosovu, a moja keva i dve tetke su "pretekle".

Ja sam jednom kad sam bio klinac pitao ćaleta kako je moguće da Ciganima ništa ne fali, a žive u kartonskim kutijama, na hladnom, idu goli i bosi ulicom, na šta mi je ćale odgovorio "kad si video posledni put Ciganina starijeg od 50 - 60god"?

A za ovaj deo o nesposobnosti današnje omladine (u koju ubrajam sebe) se slažem.. Kada bi nam ukinuli net, torente, Netflix, dostavu hrane, pali bi u tešku depresiju.. Mada delim Berijevo mišljenje da su ljudi generalno prilagodljivi i da bi se navikli da živimo bez toga.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"11.02.2022. u 10:20 - pre 26 meseci
Kad si video Ciganina starijeg od 50-60 godina?! Jbt, gde tvoj ćale i ti živite? Naravno da ih ima od 50, 60, 70 godina. U vreme kada su Cigani umirali od raznih boleština, umirali su i "beli" od istih li sličnih bolesti. Jedino je možda, ali samo možda nešto veća smrtnost novorođenčadi, zbog manjka pristupa akušerskim i generalno gnekološkim uslugama (neću ulaziti u analizu, uzroke i posledice).
Citat:
Od tih ljudi koji su jeli iz iste činije, spavali na slami, učili na sveću i išli 30km bosi po snegu od metar u školu je samo 10% preteklo preko 60e godine

Takođe lupetanje, u najmanju ruku. Još kako su deca koja su preživela takve uslove života odrasla u starce respektabilnih godina i to u velikom broju, ako nisu izgubili glavu u nekom ratu ili ih je ubio vo u štali ili ujela zmija dok su kosili livadu. Ali to su akcidenti, i nemaju veze sa "jeli iz iste činije, spavali u slami".

I inače primećujem da si, tako mlad, prilično uveren da poznaješ svet oko sebe i život generalno, pa ovde iznosiš tvrdnje koje su, hajde da budem blag, vrlo upitne. Bilo bi glupo i nepristojno da ti repliciram svaki put kada to primetim, ali vrlo često se srećem sa tvojim viđenjem sveta, uzroka i posledica, koji su nedovoljno utemeljeni.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.166.*



+559 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"11.02.2022. u 11:05 - pre 26 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Pa da, to je veoma dobro. Tj. posto mi nikako ne mozemo znati ko je svestan a ko suprotno, dobro je da imamo razlicite pristupe.


Ovo ti je ponekad baš jednostavno, na primer ludi Milojko koji stoji na ćošku sa akten tašnom pod miškom, priča sam sa sobom, svima kaže Dobar dan, prorokuje kako će doći sedmoglava aždaja, i da bi vakcinisani ili nevakcinisani mogli da izumru, on nije baš najsvesniji.

Citat:

Konkretno, u vezi sa temom, ako bi se ispostavilo da ce vakcinisani ili nevakcinisani da izumru, super je da imamo ove suprotne nama, da nastave ljudsku vrstu.


Meni je super i ovako, da imam nekog suprotnog koji misli da bi vakcinisani ili nevakcinisani mogli da izumru, pošto ja ne mislim tako.

Citat:

Sta znas, mozda se ispostavi da su ovi iz grupe kriptovalute EX YU tacno predvideli buducnost*:


Za kriptovernike je karakteristično da uvek nekako tačno predvide budućnost, a niko ne zna kako, evo pitaj ih da li će kripto rasti i reći će ti da hoće, kako oni to znaju bog sveti zna.

Citat:

Mislim, mi matori cemo svakako da umremo, par godina ranije ili kasnije ne predstavlja medjunarodni problem. nebitno je ko je od nas svestan a ko nesvestan. Jedino sto moze da bude problem za covecanstvo to je jednoumlje, kad svi misle isto a ispostavi se da je to bilo pogresno.


Mogli bi bukvalno svi da se složimo da je jednoumlje nepoželjno? :) Zato su napravili i pesme o tome Samo da jednoumlja ne bude, ludila među ljudima, i slično ..

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"11.02.2022. u 11:37 - pre 26 meseci
Ma da bre, dok je vino masiralo grudi 100godina živeli su ljudi..

Ne znam što su se ljudi mučili da razvijaju lekove, unapređuju bolnice, izmišljaju struju, tehniku, automobile - kad se i bez toga živelo lepo i dočekivala duboka starost :) Bokvica, rakija, beli luk, spavanje na patosu u kući od pruća i život od 100god zagarantovan..


Citat:
SlobaBgd
I inače primećujem da si, tako mlad, prilično uveren da poznaješ svet oko sebe i život generalno, pa ovde iznosiš tvrdnje koje su, hajde da budem blag, vrlo upitne. Bilo bi glupo i nepristojno da ti repliciram svaki put kada to primetim, ali vrlo često se srećem sa tvojim viđenjem sveta, uzroka i posledica, koji su nedovoljno utemeljeni.


Slobodno repliciraj, nemam ja problem sa tim da naučim nešto novo.. Moji stavovi su takvi kakvi jesu, ali su podložni promenama, nisam popio ja svo znanje ovoga sveta i oko dosta stvari sam ili neinformisan ili pogrešno informisan :) Samo ako repliciraš, budi kulturan, glupo je da neko ko je "mator i iskusan" u svom vokabularu koristi reči kao što su "lupetaš" i slično, to je na nivou uličara od 20 - 25god.


[Ovu poruku je menjao Turmen dana 11.02.2022. u 12:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"11.02.2022. u 13:30 - pre 26 meseci
Citat:
Turmen:
...budi kulturan, glupo je da neko ko je "mator i iskusan" u svom vokabularu koristi reči kao što su "lupetaš" i slično, to je na nivou uličara od 20 - 25god.

Takođe je neprimereno da neko ko tvrdi da je otvoren za nova saznanja i ko poziva na kulturu u komunikaciji - koristi izraz "glupo je" za nešto što primeti neko drugi ko je "mator i iskusan".
Inače, kao što rekoh, izraz "lupaš" je najblaži koji sam mogao da upotrebim za neke tvoje izjave, posebno za ovu da "nema starih Cigana". Mislim - izađeš iz kuće, prošetaš bilo kojim srpskim gradom po ulicama udaljenim četiri bloka od glavnog trga/ulice, i videćeš i matore Cigane, i lepe Cigane, i slatke krupnooke i nasmejane Cigančiće, i sve ostale sorte svetloputih ili tamnoputih, mladih i starih, siromašnih ili bogatih ljudi. Za to ti ne treba da budeš čak ni "mator i mudar", dovoljno je da gledaš.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"11.02.2022. u 13:33 - pre 26 meseci
Upravo.. Ima matorih Cigana, ali žive u stanovima, kućama u normalnim uslovima.. I moji baba i deda su umrli sa 80+ godina na selu na planinini na 1000+ metara nadmorske visine. Deda pio i pušio do poslednjeg dana. Ali je činjenica da je životni vek nekada u proseku bio kraći, nisam ja to izmislio, postoji i neka statistika.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"11.02.2022. u 13:41 - pre 26 meseci
Da bio je kraći životni vek, ali svima. I Ciganima i brđanima i ravničarima. Zbog stepena razvoja medicine i pristupa istoj.
Uostalom, sad pominješ babu i dedu koji su živeli u selu na preko 1000m visine, a gore pišeš da su takvi koji su spavali na slamaricama i gazili sneg - umirali pre 60-te.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"11.02.2022. u 13:50 - pre 26 meseci
Ako se vratiš i pažljivije pročitaš post, videćeš da sam napisao da je samo 10% preteklo preko 60e godine, a umiranje dece u prvih 5 godina života je bilo ko dobar dan . Karikirao sam sa 10%, neka bude i 30%, 40%.. Taj moj deda koji je živeo 85god je imao tri brata, od kojih dvojica nisu doživela ni 50u.. Jedan je sa 35god imao bliski susret sa vukom (i pobegao mu je) - umro je mesec dana kasnije (verovatno srce), a drugi je sa 45god umro od "onoga što ne valja" - tačnije samo jednog dana je počeo da kašlje krv, otišao kod doktora rekli mu da je "ono što ne valja" i ugasio se za mesec dana.

I po gradovima se živelo kraće, bolesti su bile opasnije, jedna tuberkuloza je bila smrtonosna, grip je pravio ogroman problem...

Sada je većina stvari iskorenjena, malo zbog medicine, malo zbog farmacije, a malo i zbog toga što ljudi više ne sede na betonu, ne spavaju na slami, ne pokrivaju dupe lišćem i ne hodaju bosi po snegu.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"11.02.2022. u 14:07 - pre 26 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Citat:
Turmen:
...budi kulturan, glupo je da neko ko je "mator i iskusan" u svom vokabularu koristi reči kao što su "lupetaš" i slično, to je na nivou uličara od 20 - 25god.

Takođe je neprimereno da neko ko tvrdi da je otvoren za nova saznanja i ko poziva na kulturu u komunikaciji - koristi izraz "glupo je" za nešto što primeti neko drugi ko je "mator i iskusan".
Inače, kao što rekoh, izraz "lupaš" je najblaži koji sam mogao da upotrebim za neke tvoje izjave, posebno za ovu da "nema starih Cigana". Mislim - izađeš iz kuće, prošetaš bilo kojim srpskim gradom po ulicama udaljenim četiri bloka od glavnog trga/ulice, i videćeš i matore Cigane, i lepe Cigane, i slatke krupnooke i nasmejane Cigančiće, i sve ostale sorte svetloputih ili tamnoputih, mladih i starih, siromašnih ili bogatih ljudi. Za to ti ne treba da budeš čak ni "mator i mudar", dovoljno je da gledaš.


Ništa ti nisi razumeo šta sam ja hteo da kažem i šta je "glupo" (poslednji put kad sam proveravao reč "glupo je" nije bila nekulturna, ali dobro).. Na kraju krajeva piši šta hoćeš, vidim da su floskule kao što su "lupetaš" pa čak i vređanja, pretnje postali opšte-prihvatljivi na ESu, pročitam ovde i mnogo gore stvari od "lupaš" :) Ja sam mišljenja da ono što neko piše govori o tom nekom..E sad, neko je neinformisan, neko nekulturan, neko bezobrazan, neko nadobudan, svako ima svoju Ahilovu petu..

Izvinjavam se na offtopicu, isključujem se iz konverzacije.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138

[ Pregleda: 260830 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.