Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 255672 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.dynamic.sbb.rs.



+3778 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"10.12.2020. u 19:37 - pre 40 meseci


 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"10.12.2020. u 21:19 - pre 40 meseci
Citat:
pisac:
Neki od ovih diota koji žele da se vakcinišu eksperimetalnim vakcinama može da se opameti samo ako mu se desi da zbog vakcine ostane invalid. A možda će i tada da ga ubede da je "sve slučajno" i da veze to nema sa vakcinama nego mu se eto desilo da baš posle 3 nedelje od vakcine sasvim slučajno postane invalid ili nedajbože umre (kao onaj što je učestvovao u testiranju oksfordske vakcine).

Neki od ovih koji ne zele da se vakcinisu moze da se opameti samo ako mu se desi da zbog korone ostane invalid. A mozda ce i tada da se ubedi da je "sve slucajno" i da veze to nema sa vakcinama nego mu se eto desilo da baš posle 3 nedelje od infekcije sasvim slučajno postane invalid ili nedajbože umre (kao milioni drugih).
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.mobile.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"11.12.2020. u 00:17 - pre 40 meseci
Citat:
MajorFatal:
Ne znam, ali ovim tempom kolika je smrtnost sada dnevno umreće tih istih 740 za .. 11 dana? Pre nove godine?

Razmisljam nesto, ako se nastavi ovim tempom, nakon konacno mnogo dana ce stanovnistvo srbije da ode ispod nule?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.mobile.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"11.12.2020. u 00:38 - pre 40 meseci
Citat:
Al Imam:
Deca prenose priču svojih lekara
da se ruska vakcina pravi od slepih miševa.
Takodje kažu (deca) da im je to logično (jer virus ima veze sa slepim mišem).

Imate li vi kakvih informacija u tom smislu?


Eto jedne teme za razmisljanje...
Zvanicna verzija price je da je covid19 presao sa slepog misa na coveka, ili je to odbaceno? Nema veze, uzmimo da jos uvek nije odbaceno. Zvanicno,to bi bio sedmi put u istoriji univerzuma da zivotinjski virus predje na coveka, mutira, umnozi se i predje na sledeceg coveka. Ako je nesto uspelo da se desi samo 7 puta u istoriji, onda je verovatnoca da ce osmi put biti sutra okvirno 0%?

Dakle, prirodna vakcina bi bila da svi pojedemo po slepog misa? Verovatnoca da se inficiramo je priblizno 0%, a verovatnoca da steknemo imunitet na covid19 je gotovo 100%, jer su virus slepih miseva i covid19 gotovo identicni? Naravno, vecini ljudi je gadnija pomisao da pojedu slepog misa nego da ih neko bocne, ali u teoriji bi trebalo da funkcionise?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.mobile.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"11.12.2020. u 00:44 - pre 40 meseci
Citat:
jmalic:
Druze mislim da ocekujes cuda od nacije koja ima najmanje akademski obrazovanih ljudi na evropskom nivou, mnogo je kume..

Nisam pazljivo citao, kakva cuda se ocekuju od rumunije?!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.mobile.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"11.12.2020. u 01:01 - pre 40 meseci
Citat:

Vakcinacija funkcioniše tako što se vakciniše ogroman procenat pojedinaca (naučnici znaju koji je to procenat) , pa onda i onaj koji se vakcinisao, ali se eto, nekim slučajem nije sagradio imunitet, i on bude zaštićen, jer nema ko da mu prenese.

Mislim da si izostavio neke bitne reci. Korektna izjava bi trebala da glasi:
Vakcinacija vakcinom sa 95% efikasnosti funkcioniše tako što se vakciniše ogroman procenat pojedinaca od kojih je ogroman procenat vec prirodno imunizovan (naučnici znaju koji je to procenat), pa nakon vakcinacije i dalje moraju da nose masku, ostaju kod kuce i drze distsncu od metar i po, pa onda i onaj koji se vakcinisao, ali se eto, nekim slučajem nije sagradio imunitet, ne bude zaštićen, jer nije pravilno nosio masku/prao ruke/drzao distancu zato sto nema ko da mu prenese.

Ustvari, u pravu si. Kad se u izjavu izostave ovi kompromitujuci detalji ona pomalo i ima smisao, a kad se ne izostave onda se smisao izgubi. .. Bolje je nekako izmedju pominjanja vakcinacije i maski/distance/ostajanja kod kuce ostaviti makar pola minuta razmaka, da ljudi ono prvo zaborave i ne dosete se da pitaju - koji ce mi moj maska i distanca kad sam prvo imuniziran, pa vakcinisan, a oko menesvi ili vakcinisani, ili prirodno imunizirani, ili oboje?!
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.164.*



+557 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"11.12.2020. u 01:53 - pre 40 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Razmisljam nesto, ako se nastavi ovim tempom, nakon konacno mnogo dana ce stanovnistvo srbije da ode ispod nule?


A je l može i ispod nule? Možda na nulu jer je mortalitet veći od nataliteta, ali ne znam koliko ima veze sa temom.

Citat:
Darko Nedeljković:
Dakle, prirodna vakcina bi bila da svi pojedemo po slepog misa? Verovatnoca da se inficiramo je priblizno 0%, a verovatnoca da steknemo imunitet na covid19 je gotovo 100%, jer su virus slepih miseva i covid19 gotovo identicni? Naravno, vecini ljudi je gadnija pomisao da pojedu slepog misa nego da ih neko bocne, ali u teoriji bi trebalo da funkcionise?


Znaš šta još neće? Da uhvate dve pčele i da pritisnu uz čelo da ih ove bocnu, i to je odličan narodni, i prirodni lek protiv obolelih sinusa, ali jednostavno neće, a zašto, pitam se ja.

Od prirode smo i došli, priroda je lepa i zdrava, prirodni lekovi su sigurno mnogo bolji, a ko ćemo pravo i prirodniji, od neprirodnih i veštačkih.


Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"11.12.2020. u 07:06 - pre 40 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Al Imam:
Deca prenose priču svojih lekara
da se ruska vakcina pravi od slepih miševa.
Takodje kažu (deca) da im je to logično (jer virus ima veze sa slepim mišem).

Imate li vi kakvih informacija u tom smislu?


Eto jedne teme za razmisljanje...
Zvanicna verzija price je da je covid19 presao sa slepog misa na coveka, ili je to odbaceno? Nema veze, uzmimo da jos uvek nije odbaceno. Zvanicno,to bi bio sedmi put u istoriji univerzuma da zivotinjski virus predje na coveka, mutira, umnozi se i predje na sledeceg coveka. Ako je nesto uspelo da se desi samo 7 puta u istoriji, onda je verovatnoca da ce osmi put biti sutra okvirno 0%?

Dakle, prirodna vakcina bi bila da svi pojedemo po slepog misa? Verovatnoca da se inficiramo je priblizno 0%, a verovatnoca da steknemo imunitet na covid19 je gotovo 100%, jer su virus slepih miseva i covid19 gotovo identicni? Naravno, vecini ljudi je gadnija pomisao da pojedu slepog misa nego da ih neko bocne, ali u teoriji bi trebalo da funkcionise?


Opet Darko lupeta: izmišlja neki podatak i predstavlja ga kao da je činjenica: kao, 7 puta u istoriji je virus prešao sa životinje na čoveka. Recimo, evo jednog linka gde je, kao ilustracija, naveden spisak od 13 virusa koji prelaze barijeru vrste. Tu, recimo, nije naveden virus besnila, kao ni mnogi drugi.
EDIT: Llink: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2546865/
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"11.12.2020. u 07:21 - pre 40 meseci
Recimo, velike boginje izaziva virus koji je, najverovatnije, prešao sa glodara na ljude.
Ljudska vrsta postoji oko 2.5 miliona godina. Ako uzmemo i pretke koji nisu u Homo grupi, onda 6 miliona godina. Život na Zemlji je nastao pre oko 4.2 milijarde godina, životinje su "izašle" na suvo pre oko 400 miliona godina, sisari postoje 220 miliona godina.
Prvi primati, oko 120 miliona.

Drugim rečima, ako uzmemo Darka ozbiljno, SVI ljudski virusi su nastali u poslednjih 2.5 miliona godina "osim u 7 slučajeva".
Stvarno treba određen stepen bolidizma da se tako nešto kaže.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
*.dynamic.sbb.rs.



+265 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"11.12.2020. u 08:01 - pre 40 meseci
Fajzer zaista nije firma kojoj se veruje, ali da ce ovako brzo da pocnu da je ogranicavaju i kritikuju tu vakcinu .... to stvarno nisam ocekivao.

Vakcinacija se nastavlja, znaci jos smo u ***nima mnogo vecim od same vakcine! Sta ce biti kada bude trebalo da se da preporuka za primanje druge doze ? Videcemo ...
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.cpe.sn.co.rs.



+10242 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"11.12.2020. u 08:59 - pre 40 meseci
Citat:
MajorFatal:Od prirode smo i došli, priroda je lepa i zdrava, prirodni lekovi su sigurno mnogo bolji, a ko ćemo pravo i prirodniji, od neprirodnih i veštačkih.

Jeste priroda je lela i zdrava posebno gljive ludare !

http://www.vma.mod.gov.rs/sr-lat/lekarski-saveti/otrovne-biljke

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"11.12.2020. u 09:06 - pre 40 meseci
Ako se pripreme na pravi način, gljive ludare mogu da budu jednako smrtonosne kao i one koje se konzumiraju u svežem stanju.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.cpe.sn.co.rs.



+10242 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"11.12.2020. u 10:30 - pre 40 meseci
Ma ... gljive ludare sam naveo samo kao šaljiv primer, a link koji sam postavio daje malo bolji uvid u to šta je sve otrovno u "lepoj i zdravoj prirodi"
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.164.*



+557 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"11.12.2020. u 12:10 - pre 40 meseci
Da, al zamisli otruješ se nekim bezveze veštačkim otrovom, prosto da ti bude muka što si se otrovao, a ako se otruješ prirodnim onda kažeš: Pa bar je bio prirodan...

A ono je mali spisak na linku, mislim da se bar 50-tak različitih manje i više otrovnih biljki koristi u našoj domaćoj narodnoj i prirodnoj medicini. Na primer paradaiz je otrovna biljka i koristi se u narodnoj medicini, svi zeleni delovi biljke su otrovni, osim ploda koji jedemo.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"11.12.2020. u 13:51 - pre 40 meseci
Citat:
Java Beograd: Jeste :) priroda je lela i zdrava :) :) posebno gljive ludare !


Citat:
Java Beograd: Ma ... gljive ludare sam naveo samo kao šaljiv primer, a link koji sam postavio daje malo bolji uvid u to šta je sve otrovno u "lepoj i zdravoj prirodi"


Tamo neka, za tebe otrovna gljiva je npr. najveća poslastica za nekog ježa, neki list za neku gusenicu itd.

Ti si zamislio da je sve u prirodi namenjeno tebi, pa odatle izvodiš neke mudre zaključke... I umesto da ispadneš duhovit u društvu, ispadneš smešan, samo pokazujući koliko ništa ne razumeš. (U suštini, ista šema razmišljanja kao i za vakcine.)

Mnoge biljke nisu nikome na jelovniku, ali izjedanje biljki nije jedina svrha njihovog postojanja u prirodi, mnogo je daleko od toga.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"11.12.2020. u 17:32 - pre 40 meseci
Citat:
dr0id:
Citat:
pisac:
Neki od ovih diota koji žele da se vakcinišu ... postane invalid ili nedajbože umre (kao onaj što je učestvovao u testiranju oksfordske vakcine).

Neki od ovih koji ne zele da se vakcinisu ... postane invalid ili nedajbože umre (kao milioni drugih).


Vidi dečko, najbolja laž je ona koja je pola istina.

Kako si ono rekao, "milioni drugih" ?

Ljudi umiru od kovida, to je tačno, jeste da su cifre malo naduvane, da svakog pozitivnog koji umre stave kao da je umro od kovida, čak i ako se ugušio hranom ili pao s merdevina, ali da umiru - jeste. Isto kao i od srčanih udara.

Koliko ljudi umre od srčanog udara zbog loše ishrane i fizičke neaktivnosti? Aj' da se kladimo da ih više umre od toga . Nekom čudnom igrom slučaja, dešava se da grupa (po godinama i zdravlju) koja umire od srčanih udara ima prilično sličnosti sa grupom ljudi koja umire od kovida. Jbm li ga, mora da je slučajnost.

Znaš li ti uopšte koliko ljudi umre u svetu dnevno? Ja ću ti pomoći, Internet kaže oko 150 000. Koliko je ono umrlo od kovida za ovih godinu dana? Podeli sa 365 pa uporedi cifre.

Znaš šta je još fora, ljudi koji umiru dnevno u svetu, i ljudi koji umiru od srčanih udara, i ljudi koji umiru od kovida, te grupe imaju prilično sličnosti. IZ nekog razloga to baš nije slučaj kod drugih zaraznih smrtonosnih bolesti.

Nego, da skratim priču: ljudski vek je 50 godina. Od kovida umiru uglavnom oni koji su već odradili svoj vek, i koji su na silaznoj putanji. Dal će da ih zgazi autobus ili će da ih pokosi srčani udar ili će da ih strefi kovid ili će umreti u snu, manje više nije toliko bitno. Bitno je da ovaj virus ne napada mlade i zdrave koji su budućnost života na planeti. E, od tih mladih i zdravih, samo diot će odlučiti da se vakciniše i upropasti svoje zdravlje eksperimentalnom vakcinom.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.cpe.sn.co.rs.



+10242 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"11.12.2020. u 18:58 - pre 40 meseci
Ljudi, jedno vam mogu reći, iz "druge" ruke:
Šuraka strefio kovid, zapaljenje oba plućna krila - mesta u bolnicama NEMA! Saturacija samo 95, ali mesta NEMA. Poslali ga kući, pa mu bilo baš loše, pa opet u KBC i "na mišiće" se našlo mesto u adaptiranim prostorijama bilnice.

Verujem da je zabavno sedeti za kompom, forumašiti, nadmudrivati se, izbacivati cifre, kalkulacije, procente ... Ali, "real life is special case".

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"11.12.2020. u 19:26 - pre 40 meseci
Od nečega mora da se umre.

I Zoran Životić (verovatno znaš koji tačno) je umro od virusne upale pluća. Mnogo pre kovida.

Kao što rekoh, moja žena je pozitivna na kovid (dal je tačan test ili nije, to ne razmatram), bila je nešto kao bolesna, ono, uobičajeno, i sada je ok. Deca su sa njom pa samnom, ona hoda bez maske po stanu a ja kada klincu ostane nešto u tanjiru uzmem pa pojedem to iz njegove kašike, i evo još sam živ.

Dokle ću, ne znam, ali znam da me zabole za kovid, od nečega se mora umreti, dal ove godine ili za 10 ili više godina, svejedno.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.cpe.sn.co.rs.



+10242 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"11.12.2020. u 20:34 - pre 40 meseci
Bravo za tebe!
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"11.12.2020. u 20:41 - pre 40 meseci
Citat:
pisac:Bitno je da ovaj virus ne napada mlade i zdrave koji su budućnost života na planeti.

Itekako napada. Redje ih u proseku ubije nego starije i bolesnije ali ih svakako napada.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 255672 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.