Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 260413 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"12.12.2020. u 00:00 - pre 40 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Nego, je li uspeo neko da napravi neuspesnu vakcinu protiv covid-19?
Deluje mi da sve i da testiras slanu vodu, opet ces imati efikasnost 90% A naravno, stetnih posledica nece biti :D

http://rs.n1info.com/Zdravlje/...ikasna-kod-starijih-osoba.html
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"12.12.2020. u 00:06 - pre 40 meseci
Švedska uvodi onlajn nastavu.

http://rs.n1info.com/Svet/a682...-put-uvodi-onlajn-nastavu.html
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"12.12.2020. u 11:36 - pre 40 meseci
@duplak22


brainpoop
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"12.12.2020. u 11:45 - pre 40 meseci
Reče mi žena da je u politikinom zabavniku izašao dobar tekst o 4 kovid vakcine, i navodno ispada najbolja ruska.

Ja joj rekoh da me tekst ne zanima jer neću da se vakcinišem.

Ali, pošto sam ja plemenita osoba reših evo da podelim tu informaciju ovde, pa izvolte kupujte politikin zabavnik da se informišete koju ćete odabrati za sebe.


Citat:
Shadowed:
Citat:
pisac:Bitno je da ovaj virus ne napada mlade i zdrave koji su budućnost života na planeti.

Itekako napada. Redje ih u proseku ubije nego starije i bolesnije ali ih svakako napada.


Ako niko ne umre onda je prosek nula, i to jeste "ređe" tehnički gledano, ali mislim da je tvoja izjava prilično tendenciozno napisana.

Nađite statistiku zdravih osoba ispod 25 godina koje je kovid olešio, verovatno će brojka biti na nivou statističke greške, odnosno mnogo više ih pogine u saobraćajnim nesrećama i drugim slučajnostima.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"12.12.2020. u 12:16 - pre 40 meseci
Nisam rekao da niko ne umire vec da mladji redje umiru. No, ono sa cim se ne slazem sa tobom je da bolest ne napada mladje. Napada ih podjednako, samo obicno bolje prodju.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"12.12.2020. u 12:44 - pre 40 meseci
"Napada" ih ređe nego što ih "napadaju" saobraćajne nesreće.

Evo našao sam neku statistiku na brzinu: https://data.cdc.gov/NCHS/Prov...nts-by-Sex-Age-and-S/9bhg-hcku

Ono što treba primetiti u ovoj statistici je da je kovid ubačen tu zajedno sa pneumonijom i influencom, i da nema statistike za prethodna hronična oboljenja koja su imali dotični koji su odapeli. Dakle tu su i dijabetičari i astmatičari i alergičari i svi drugi.

Čak i u takvoj grupi razlika je očigledna. Smešno je upoređivati mlade sa matorima, ovaj virus je najsmešniji virus na svetu - za mlade

Stari i treba da umiru, to im je u opisu dužnosti od trenutka kada su izašli iz piške. Šta ima nenormalno u tome? Onaj kome to nije jasno, pojma nema o smislu života i njegovoj ličnoj svrsi na planeti. Dok ima koristi od tebe da možeš da praviš i gajiš decu, ti si upotrebljiv. Kada odgajiš decu i ne radiš više ništa korisno, putuj igumane i ne smetaj mlađima.
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"12.12.2020. u 12:47 - pre 40 meseci
????????????????????

[Ovu poruku je menjao Al Imam dana 12.12.2020. u 14:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"12.12.2020. u 12:49 - pre 40 meseci
@pisac, ja u kamen, ti u plocu. Aman, bolest napada mlade JEDNAKO kao starije - i jedni i drugi ce se jednako razboleti.

Dakle, ovo:
Citat:
pisac: Bitno je da ovaj virus ne napada mlade i zdrave koji su budućnost života na planeti.


nije tacno.
Tacno je da umiru redje, ali to sto si napisao nije i samo na to se i odnosi moj odgovor.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"12.12.2020. u 12:55 - pre 40 meseci
Pa to zavisi od tvoje definicije "napada".

Ako je za tebe napad bilo kakav čak i mrki pogled ili podignut prst upozorenja, onda jeste, virus napada skoro podjednako. A ako smaraš da je realni napad kada te jedan ili četvorica sačekaju iza ugla sa toljagama i oleše te, e onda virus napada skoro isključivo samo matore i bolesne.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8089



+1754 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"12.12.2020. u 13:04 - pre 40 meseci
Svakako nije podjednako .

Posto deca i omladina imaju blag oblik , oni i ne vode racuna , pa se vise i zarazuju .

Pisao sam o podacima o istrazivanju kod nas antitela posle drugog talasa .

Ukupno je bilo 20.7 % , medju mladjima od 19 godina 30.1 % sto znaci da su oni bili znatno vise zarazeni nego stariji . Jer su antitela mogli samo da razviju od virusa .
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"12.12.2020. u 14:22 - pre 40 meseci
Sad baš čitam o simptomima, i pominju temperaturu i glavobolju. Ja sam pre 10+X dana imao jezu jedan dan (nije temperatura) i zatim 3 dana glavobolju, otprilike u slično vreme kad mi se žena razbolela na drugom kraju grada

Da nije te jeze zanemario bih glavobolju, ali pošto je bila jeza zaključio sam da bih trebao da testiram antitela i vidim da li je to bio taj famozni potencijalno smrtonosni kovid.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8368
87.116.165.*



+1347 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"12.12.2020. u 17:36 - pre 40 meseci
Đilas ne dozvoljava uvoz Pfizerovih vakcina u Srbiju pre kraja iduće godine. Ja nemam drugo objašnjenje.

Ne bi valjda predsednik lagao..
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8089



+1754 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"12.12.2020. u 18:42 - pre 40 meseci
Malo su se pogubili .

Premijerka je vec danas demantovala samu sebe . Kaze pogresno smo je razumeli . Onako mutavu je tesko i razumeti

Ono kada je realni zivot na nivou skeceva

 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.166.*



+559 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"12.12.2020. u 22:53 - pre 40 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Nego, je li uspeo neko da napravi neuspesnu vakcinu protiv covid-19?
Deluje mi da sve i da testiras slanu vodu, opet ces imati efikasnost 90% A naravno, stetnih posledica nece biti :D


Kod tebe je simpatično što bi i grupu kojoj si dao slanu vodu, poredio sa placebo grupom kojoj bi recimo dao fiziološki rastvor, kako bi i jednima i drugima dao ništa, zaključio bi da ćemo se nas 90% provući kroz pandemiju bez posledica. Ostaje još da pitaš medicinare u prebukiranim bolnicama kako se njima sviđa tvoj prirodni plan za borbu protiv pandemije.

Citat:
pisac:
Pa to zavisi od tvoje definicije "napada".

Ako je za tebe napad bilo kakav čak i mrki pogled ili podignut prst upozorenja, onda jeste, virus napada skoro podjednako. A ako smaraš da je realni napad kada te jedan ili četvorica sačekaju iza ugla sa toljagama i oleše te, e onda virus napada skoro isključivo samo matore i bolesne.


Pa baš i ne zavisi mnogo od definicije napada, kako god gradiraš napad, od mrkog pogleda, preko jedan na jedan, do četvorice što čekaju, napadi su podjednaki prema svima, i na skoro svim nivoima gradacije napada, mlađa osoba ima više šansi da se odbrani, prbije ona napadača, otrgne, pobegne, koristi biber sprej, bilo šta, u odnosu na staru osobu koja jedva hoda, i koja nema mnogo šansi (osim kod mrkog pogleda).

U svakom slučaju valja se pobrinuti za napadača, a ne prepustiti ljude sudbini, pa čak ni stare ljude.


Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"12.12.2020. u 23:57 - pre 40 meseci
Citat:
pisac:
Nego, da skratim priču: ljudski vek je 50 godina. Od kovida umiru uglavnom oni koji su već odradili svoj vek, i koji su na silaznoj putanji. Dal će da ih zgazi autobus ili će da ih pokosi srčani udar ili će da ih strefi kovid ili će umreti u snu, manje više nije toliko bitno. Bitno je da ovaj virus ne napada mlade i zdrave koji su budućnost života na planeti. E, od tih mladih i zdravih, samo diot će odlučiti da se vakciniše i upropasti svoje zdravlje eksperimentalnom vakcinom.


I mladi će umreti pre ili kasnije, ništa se ne brini.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7174 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"13.12.2020. u 01:05 - pre 40 meseci
Citat:
pisac
manje više nije toliko bitno


Nije toliko bitno tebi.

Siguran sam da je nekom od njih mnogo bitnije - toliko bitnije da im je prihvatljivije da tebe zveknu lepo autom ako ce to bitno umanjiti sanse da umru. Njemu je njegov zivot svakako bitniji od tvog i, ako je ostavljen sam sebi, uzece u svoje ruke svoju bezbednost i zdravlje.

To bi bio otprilike svet kada bi svi razmisljali kao psihopate.

Lepo sam ti rekao kad si propagirao vracanje u pre-industrijsko doba: problem sa tvojom idilicnom "au naturel" slikom je sto bi, sasvim sigurno, oko tebe bio neko sa vecom toljagom ko bi samo ispunio svoju "prirodnu svrhu" "boljeg DNK (a i toljage)" time sto bi ti rabio glavu.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"13.12.2020. u 02:04 - pre 40 meseci
Joj koliko logičkih besmislica u seriji postova. Joj gde sam zašao da prosipam pamet....

Ajmo od poslednjeg.

@Dimkoviću

Prvo treba da ukapiraš šta je empatija: Empatija je evoluciona osobina mozga, funkcija dela mozga koja omogućava bolji opstanak vrste u kriznim situacijama. Empatija nema nikakve veze sa logikom i svemirskom ili božanskom pravdom (jer to i ne postoji), već je obična dakle funkcija u cilju opstanka vrste. Razumeš, vrste. Ne tebe lično nego vrste. Tome služi empatija. Vrsti.

E sad, kao i sve osobine mozga, i empatija može da ima kontra efekat u nekim trenucima. Recimo, kao što u trenutku kada neko ugleda zmiju, iz amigdale odmah može da krene impuls za bežanje bez ikakvog dodira sa svešću (pošto se ti baviš mozgom, prouči taj podatak), dakle čovek odmah počne da beži pre nego što je uopšte shvatio da je ugledao zmiju i uopšte nesvestan toga da on već beži, e tako taj isti čovek može da podleti pod autobus u tom bežanju jer on to bežanje ne može da kontroliše.

Znaš, autobus, to je nešto novo, savremeno, a funkcija amigdale je stara milionima godina.
E vidiš, isto tako i empatija može da ima neke svoje kontra evekte, odnosno pogubne posledice.

Psihopate nemaju empatiju. Imaju nekih drugih mana ali empatiju nemaju. I zato su psihopate neverovatno vešte u zloupotrebi empatije normalnih osoba i manipulaciji takvih. Odnosno, bukvalno ih vuku za nos, prave magarce od njih, a ovi nisu u stanju da to shvate jer im je mozak pomućen emocijama koje im pravi ta empatija.

Pametan čovek u jednom trenutku može da shvati šta se tačno dešava u njegovom i drugim mozgovima, da isključi (koliko je to moguće) svoju milionima godina staru empatiju i počne da razmišlja koliko-toliko čisto logički (kao što rade psihopate koji imaju dovoljno inteligencije za logičko razmišljanje). Onda mu se otvara pogled na čovečanstvo u kome najednom shvata koliko su ljudi u stvari obični glupanderi koji ništa ne shvataju i vode se samo svojim emocijama odnosno automatizmom koji je daleko stariji od logike.

E sad, ovo što si naluptao o tome da ja propagiram vraćanje u pre-idustrijsko doba, to je ta tvoja emocija i empatija, tu nema ni l od logike, jednostavno pokazuješ fatalnu nesavršenost ljudskog mozga da pravilno obradi informacije.

To sam ti rekao i tada, a ponoviću i sada: Ja ne propagiram ništa. Ja sam samo rekao kakva budućnost dolazi, i objasnio zašto dolazi. To je činjenica. Ti si lično u podsvesti shvatio da je to tačno, i lično si shvatio da je i tvoje ponašanje razlog toga što dolazi, tvojoj podsvesti se to nije sviđalo, i ti si morao nekoga da okriviš za nešto da ne bi okrivio sebe. I onda si napao mene da ja nešto propagiram, i nešto tražim.

Ne, ja ne progapiram ništa, ja samo govorim šta će biti u budućnosti. I to je kraj. Pročitaj opet prvi post te teme i videćeš da je upravo tako. Ako imaš neki problem sa time što ti se ne sviđa istina, a ti (i Java isto) se obrati samom sebi i preispitaj sebe.

[Ovu poruku je menjao pisac dana 13.12.2020. u 11:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"13.12.2020. u 02:04 - pre 40 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:
Citat:
pisac:Bitno je da ovaj virus ne napada mlade i zdrave koji su budućnost života na planeti. E, od tih mladih i zdravih, samo diot će odlučiti da se vakciniše i upropasti svoje zdravlje eksperimentalnom vakcinom.


I mladi će umreti pre ili kasnije, ništa se ne brini. :D


Kada oni budu na redu da umru trebalo bi da tada budu neki novi mladi i zdravi. Tako bi bar trebalo, da je normalna evoluciona situacija.

Međutim nije normalna.

Smrt je sastavni deo života. Ona je neophodna da bi se život vrste poboljšavao i razvijao, unapređivao. Bez smrti nema ni života.

Problem postaje to što ljudi postaju previše moćni a nisu dovoljno pametni, gaseći smrt oni gase i život, ali to ne kapiraju. Na štetu mladih i zdravih oni imaju ideju da treba produživati život starima i bolesnima, a to dovodi do onoga što sam rekao u temi o terminalima.

I tako će i biti. To je budučnost. Ja ne propagiram ništa, ja samo kažem kako će biti. Ja u tome neću učestvovati iz principa, ali da promenim globalno bilo šta ne mogu.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"13.12.2020. u 02:05 - pre 40 meseci
Citat:
MajorFatal:
Citat:
pisac:
Pa to zavisi od tvoje definicije "napada".

Ako je za tebe napad bilo kakav čak i mrki pogled ili podignut prst upozorenja, onda jeste, virus napada skoro podjednako. A ako smaraš da je realni napad kada te jedan ili četvorica sačekaju iza ugla sa toljagama i oleše te, e onda virus napada skoro isključivo samo matore i bolesne.


Pa baš i ne zavisi mnogo od definicije napada, kako god gradiraš napad, od mrkog pogleda, preko jedan na jedan, do četvorice što čekaju, napadi su podjednaki prema svima, i na skoro svim nivoima gradacije napada, mlađa osoba ima više šansi da se odbrani, prbije ona napadača, otrgne, pobegne, koristi biber sprej, bilo šta, u odnosu na staru osobu koja jedva hoda, i koja nema mnogo šansi (osim kod mrkog pogleda).

U svakom slučaju valja se pobrinuti za napadača, a ne prepustiti ljude sudbini, pa čak ni stare ljude.



Greška.

Kada vidi mladog i zdravog, taj virus koji čeka iza ugla sa toljagom se poplaši i ne napadne nego samo pripreti, podigne prst. A kada vidi starca ili dijabetičara taj virus udari svom snagom i nastavi da udara.

Ipak je bitna definicija šta je napad, da li je napad već sama namera ili je napad kada se realizuje namera. Čovek koji ni ne oseti da je napadnut - u realnosti i ne treba da se vodi kao napadnut.

[Ovu poruku je menjao pisac dana 13.12.2020. u 03:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"13.12.2020. u 05:26 - pre 40 meseci
Citat:
pisac: Kada oni budu na redu da umru trebalo bi da tada budu neki novi mladi i zdravi. Tako bi bar trebalo, da je normalna evoluciona situacija.

Međutim nije normalna.

Smrt je sastavni deo života. Ona je neophodna da bi se život vrste poboljšavao i razvijao, unapređivao. Bez smrti nema ni života.

Problem postaje to što ljudi postaju previše moćni a nisu dovoljno pametni, gaseći smrt oni gase i život, ali to ne kapiraju. Na štetu mladih i zdravih oni imaju ideju da treba produživati život starima i bolesnima, a to dovodi do onoga što sam rekao u temi o terminalima.

I tako će i biti. To je budučnost. Ja ne propagiram ništa, ja samo kažem kako će biti. Ja u tome neću učestvovati iz principa, ali da promenim globalno bilo šta ne mogu.


Uvodimo lapot u 21. veku. Radikalna i nova ideja mora se priznati, ako je primeniš na sebi mislim da te niko odavde neće sprečavati.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 260413 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.