Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 255685 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"19.02.2021. u 14:52 - pre 37 meseci
Računam i sad mi ništa nije jasno.

Kad roknu vakcinu dobitak je $2 za farmaceutski lobi ali nema gubitka $50 jer nema izolacije!
A ako ima izolacije onda je gubitak $50 ali je i farmaceutski lobi u gubitku $2.
Zašto onda ne roknu vakcinu odmah i svi su u dobitku?

 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.vocus.co.nz. via ipv6



+373 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"19.02.2021. u 16:04 - pre 37 meseci
@Al Imam kakva si ti trollcina! :)
Sam si linkovao vest o vakcini u AUS. Uspeo da pogresno protumacis nakon cega sam ti ukazao da vakcine stizu tek u martu.
Sada ti nije jasno sto ne roknu odmah?
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"19.02.2021. u 16:32 - pre 37 meseci
Koja si ti trolčina!
Imaš tu vesti koje jedna drugu kontriraju.
Pre podne si mogao da AO gledaš u direktnom prenosu i da vidiš punu dvoranu razualrenih navijača.
I sad kao ja sam nešto pogrešno!
Kao da sam ja odgovorna što se to dogadja.

Da li ti shvataš da brkaš uzrok i posledicu?

Ono što ja pišem nije uzrok ničega a pišem kao posledicu njihovih kontradikcija.

Ako vama mogu da pune glavu bunikom i da sve to gutate onda nek vam je halal i trolovanje!

 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"25.02.2021. u 06:35 - pre 37 meseci
Dok se "u hodu" smanjuje efikasnost vakcina "u hodu" raste i broj zaraženih.
Citat:
kineska vakcina efikasna 72 odsto

Uprkos novim dozama vakcina i sve većem broju vakcinisanih, stručnjaci u Srbiji upozoravaju na porast broja zaraženih

24. februara 2021

Zar efikasnost nije najavljena na 92-95%?



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"25.02.2021. u 07:31 - pre 37 meseci
Efikasnost važi za one koji su vakcinisani.
Da li tvoji kladioničari tvrde da su ovi novi slučajevi među vakcinisanima ili među, još uvek većinom, nevakcinisanih osoba?
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"25.02.2021. u 07:38 - pre 37 meseci
Evo da podelim svoje iskustvo sa vakcinacijom. Prijavio sam se i bio sam pozvan, ali je na mestu vakcinacije bila užasna gužva, tako da sam odustao. Pošto se vakcinacija održavala u domu zdravlja, u maloj mračnoj čekaonici sa niskim plafonom i lošom ventilacijom, pomešani su bili pacijenti koji su došli na pregled (gotovo sigurno je bilo i onih zaraženih koronom) sa onima koji su došli da se vakcinišu. Gužva je bila tolika, da nisu mogli svi ljudi da stanu u tu čekaonicu, pa se formirao i red ispred. Zadržao sam se par minuta dok nisam saznao da tek treba da dopreme vakcinu. S druge strane, moja žena se vakcinisala na drugom punktu i sve je bilo tačno u minut i bez gužve.
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"25.02.2021. u 08:05 - pre 37 meseci
Citat:
djoka_l

Efikasnost važi za one koji su vakcinisani.
Da li tvoji kladioničari tvrde da su ovi novi slučajevi među vakcinisanima ili među, još uvek većinom, nevakcinisanih osoba?

Pa sad, kako da napišem a da ti ne bude nelagodno?
To što si naveo je kontradiktorno.

Ako "Efikasnost važi za one koji su vakcinisani" onda
zašto pitaš da li su novi slučajevi "među, još uvek većinom, nevakcinisanih osoba?"? Jer efikasnost se odnosi na vakcinisane pa bi (efikasnost) morala biti 92-95% kako je najavljeno na sva zvona pre vakcinacije.

Šta pokušavaš da kažeš?
1) Da je vakcina efikasna 72% kod nevakcinisanih ili
2) Da je vakcina efikasna 72% kod vakcinisanih ili
3) Da je vakcina efikasna 92-95% kod vakcinisanih ili
4) Da je efikasna 92-95% kod nevakcinisanih (pod uslovom da se vakcinišu ).

 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"25.02.2021. u 08:16 - pre 37 meseci
Hoću da kažem da je u Srbiji do sada obolelo od korone oko 6% stanovništva, a da je vakcinisano (primilo bar jednu dozu) 14% stanovništva.
Što znači da je oko 20% manje-više imuno, ali da imamo još 80% normalnih ljudi i zavisnika od kockanja koji mogu da se razbole.
Ili misliš da su rezultati namešteni?
Kolike su kvote?
Znam da samo na taj način umeš da razmišljaš...
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"25.02.2021. u 08:16 - pre 37 meseci
@Imam
Vakcinišeš se, izoluješ se kako se ne bi zarazio dok ne razviješ imunitet, revakcinišeš se, ponovo se izoluješ i nakon određenog vremana imaš ~90% verovatnoću da si zaštićen od korone. Verujem da ti to već to znaš.
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"25.02.2021. u 08:58 - pre 37 meseci
"Efikasnost" vakcine nema veze sa nevakcinisanima.

Lepo ste vas dvojica "stručno" objasnili
samo niste objasnili

kako to da je "efikasnost" vakcine pre vakcinacije 92-95%
a nakon više od dva meseca uvlačenja u vrh vakcinacionih evropskih i svetskih gabarita
"efikasnost" vakcine pala na 72%?

Sve ste imali na raspolaganju, drugi u Evropi, sve kontrolišete
ućutkali (ili prebili) ste sve koji vam ne idu niz dlaku
podigli tužbe, pozatvarali dok nije zavlado muk u kome se samo vi čujete.
Niko vas ne ometa, sprovodite mere kako ste zamislili

a sada konstatujete da je širenje virusa izmaklo kontroli.

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
79.101.120.*



+10242 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"25.02.2021. u 09:15 - pre 37 meseci
Ja bih da se izvučem, iz "dnevno političkih" prepucavanja (koja su najčešće daleko od teme) i želeo bih da potenciram

- Vakcinacija nije obavezna
- Imamo 4 vrste vakcine
- Građani koji žele da se vakcinišu - mogu da biraju vakcinu.
- Ukupan proces vakcinacije je na visokom nivou. (nabavka vakcina, prijava za vakcinisanje, zakazivanje, pozivanje, revakcinacija, procenat populacije koji je vakcinisan ... sve ostalo)

Mislim da je vlast (ko kog da je odgovoran) zaslužo jedno veliko BRAVO !!!
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"25.02.2021. u 09:19 - pre 37 meseci
@Imam
Ja ne znam kolika je stvarna efikasnost vakcine. Pitanje je da li to iko zna. Pretpostavljam da dobijena efikasnost zavisi od toga ko meri, kako meri i zašto meri. Sigurno je da u najvećoj meri zavisi od ponašanja onih koji su primili vakcinu. Vakcinu planiram da primim sve dok postoje indicije da ima bilo kakvu delotvornost (osim ako procenim da je veća verovatnoća da ću se zaraziti tokom samog procesa primanja vakcine). Šta ti želiš uopšte da dokažeš? Da vakcine nisu delotvorne? Da se podaci o efikasnosti štimuju? Da ovde neko nešto ne zna da ti objasni?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.mbb.telenor.rs.



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"25.02.2021. u 09:44 - pre 37 meseci
Citat:
djoka_l:
Hoću da kažem da je u Srbiji do sada obolelo od korone oko 6% stanovništva

Ovo nikako nije tacno. Ministarka Darija je pre mesec dana izjavila da u zimskom periodu na jednog testiranog zarazenog dolazi jos najmanje 5 netestiranih. U letnjem periodu je taj odnos bio ako se dobro secam 1:10-1:20. Tako da je obolelo blizu 100%. Medjutim, idemo drugi krug, neki cak treci a to se u statistici nikako ne vidi. Ja licno sam trenutno treci put oboleo, isao sam da se testiram i potvrdjeno pozitivan. Covid19 definitivno postaje redovna bolest kojom ce se ljudi inficirati jednom do triput godisnje, bili ili ne bili vakcinisani. Ostaje da se utvrdi da li covid19 moze da bude rezidentan kao herpes - imas ga stalno, a aktivira se samo prilikom pada imuniteta. Ono sto bi trebalo da `restane je umiranje. Pri tom mislim kod mladjih ljudi. Baba od 80+ godina moze da umre i kad je neko popreko pogleda, tako da takve smrti ne treba ozbiljno razmatrati.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"25.02.2021. u 09:50 - pre 37 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Ministarka Darija je pre mesec dana izjavila da u zimskom periodu na jednog testiranog zarazenog dolazi jos najmanje 5 netestiranih. U letnjem periodu je taj odnos bio ako se dobro secam 1:10-1:20. Tako da je obolelo blizu 100%.




Ja sam čekao 64 godine... baba i deda 90... znači 300 godina.
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"25.02.2021. u 10:00 - pre 37 meseci
Citat:
Iz kompanije kažu da vakcina štiti 94.5 odsto.

16 novembar 2020

Za nemačku vakcinu koju su proizveli Fajzer i Biontek prijavljeno je da je delotvorna više od 90 odsto, na osnovu poslednje faze testiranja koju je prošlo više od 43.000 ljudi.

Potom je vakcinu prijavila i američka kompanija Moderna iz koje kažu da je vakcina efikasna 95 odsto, što je takođe ustanovljeno posle velikih testiranja.

U testiranju ruska vakcine protiv Kovida-19 učestvovalo je više od 16.000 dobrovoljaca i ustanovljeno je da je delotvorna 92 odsto.
18 novembar 2020

Premijerka Ana Brnabić izjavila je danas da će Srbija biti "jedna od prvih zemalja" koja će dobiti vakcinu protiv korona virusa, navodeći da se isporuka prvih doza očekuje do kraja godine.
23 novembar 2020

UAE je u okviru svoje studije došao do još bolje delotvornosti kineske vakcine – 86 odsto.



Citat:
Zašto je Srbija u vrhu zemalja po broju imunizovanih?


- bliskost sa Kinom

najviše vakcina do sada je stiglo iz Kine, 1,5 milion doza kineske kompanije Sinofarm.


Citat:
Java Beograd

- Imamo 4 vrste vakcine

Citat:
Birajte koju hoćete, ali imamo samo kinesku

Od kada je predsjednik Srbije dočekao milion vakcina iz Kine, koje u tom trenutku još nisu imale odobrenje, jasno je da je to postala favorit vakcina.

efikasnija od Astra – Zaneke ("Rezultati su se kretali između 62 i 90 procenata efikasnosti u zavisnosti od doze vakcine", saopštili su kompanija i Univerzitet Oxford.)
22 Jan 2021



Citat:
kineska vakcina efikasna 72 odsto

Uprkos novim dozama vakcina i sve većem broju vakcinisanih, stručnjaci u Srbiji upozoravaju na porast broja zaraženih

24. februara 2021

Dakle vakcina nema obaćavanu efikasnost a broj inficiaranih raste.

Što reče Java "veeeeelikooo BRAVO" za vladu i prezidenta jer su još jednom zajebbali narod.
Novac su spizzdili na podmićivanje korumpiranih kineskih seoskih odbornika
brzopleto su mimo medicinskih procedura prihvatili vakcinu
a rezultati (očekivano) nikakvi.


 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"25.02.2021. u 10:13 - pre 37 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Ja licno sam trenutno treci put oboleo, isao sam da se testiram i potvrdjeno pozitivan.

Isao si samo sada da se testiras i ovo je prvi put da si potvrdjeno oboleo. Naravno, sudeci na osnovu onog sto si pisao ovde.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"25.02.2021. u 10:16 - pre 37 meseci
Nisu sve vakcine efikasne 90-95 % .

Tako da se ne moze racunati na to .


Kineska koju svi jelte " Biraju " kako neko napisa , slobodno se bira Ima NEPOZNATU efikasnost !

Kinezi NISU dostavili Nikome pa ni Srbiji podatke iz 3. Faze ispitivanja !

Dostavili su podatke 1 i 2. faze u kojima ucestvuje 100-200 ispitanika i samo se ispituje da li se stvaraju antitela , ali ne i efikasnost da li ta antitela i sama vakcina uopste deluju ?


Sledeca stvar da g. Gnjatovic iz nekakvog " nuklearnog instituta " koja je vrsila sva istrazivanja u Srbiji vezana za antitela , izjavila da za Kinesku vakcinu treba cekati i 40 dana posle 2 . doze ??! Da bi se dobio pun efekat ?

To navodno pise u nekim papirima ? Svaki " strucnjak " ima neku svoju pricu .


Do sada je u Srbiji i sa tim Vlast mnogo Laze i manipulise jer " slucajno " uvek zameni Broj ljudi i broj Doza ! Kada saopstava podatke , pa ispadne da je mnogo vise ljudi vakcinisano jer se primaju 2 doze !

Za sada je podatak da je dato negde oko 1.25 Milona doza ! 7.1 % stanovnistva je primilo obe doze a jos 3.8 % jednu !


Prilicno mali broj da bi mogao da utice na opsti broj obolelih , posebno sto je 90 % vakcinisanih primilo Kinesku vakcinu o kojoj se ne zna Nista ! Niko u Srbiji ne zna nista !
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"25.02.2021. u 10:28 - pre 37 meseci
Evo i Linkovani tekst BBC news na srpskom iz lista Danas prenosi Lazne vesti !!

https://www.danas.rs/bbc-news-...ska-vakcina-efikasna-72-odsto/

"Prema zvaničnim podacima, u Srbiji je do sada je vakcinisano 1.300.330 ljudi, a prema prema broju onih koji su primili vakcinu na milion stanovnika Srbija je druga u Evropi, posle Velike Britanije"


Znaci LAZ je u tome sto nije vakcinisano 1.3 milona ljudi razlicitih vec je 70 % njih primilo 2 Vakcine !!!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.mbb.telenor.rs.



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"25.02.2021. u 11:12 - pre 37 meseci
Citat:
Shadowed:

Isao si samo sada da se testiras i ovo je prvi put da si potvrdjeno oboleo. Naravno, sudeci na osnovu onog sto si pisao ovde.

Pa da, znas kako, kad na jedan tas vage stavim cinjenicu da imam dokaz za diskusiju sa tobom, a na drugi da je ono guranje stapica u nos prilicno neprijatno, onda ovo drugo ima mnogo vecu tezinu. I ubuduce kad se inficiram cu gledati da eskiviram testiranje, ako mogu, preuzimajuci na svoja nejaka pleca sav rizik da me ti nabedis da nisam ni bio inficiran
Jer covek eto, po svemu sudeci moze da umisli da ima simptome, a test je, jelte, nepogresiv.

To testiranje sada ima jos jednu svrhu, a to je da bez testa nema ulaska u Nemacku iz pravca juga ili istoka. Da nije toga, ja bih i treci put potpuno bez dokaza tvrdio da sam inficiran.
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"25.02.2021. u 11:24 - pre 37 meseci
Citat:
ademare

Znaci LAZ je u tome sto nije vakcinisano 1.3 milona ljudi razlicitih vec je 70 % njih primilo 2 Vakcine !!!

Laž ili ne režimski mediji su preneli tu vest:
Citat:
B92

Prema zvaničnim podacima, u Srbiji je do sada je vakcinisano 1.300.330 ljudi, a prema prema broju onih koji su primili vakcinu na milion stanovnika Srbija je druga u Evropi, posle Velike Britanije

Pa vidi sa prezidentom zašto lažu njegovi telali?


 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 255685 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.