Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 260583 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"27.02.2021. u 22:58 - pre 38 meseci
Citat:
mjanjic:
Citat:
ademare:
Evo Ministarka nece da laze ! Pa je dala drugacije podatke !

https://rs.n1info.com/vesti/ob...h-497-310-ljudi-revakcinisano/

Znaci 497.000 puta 2 doze , ostalih 369.000 po jednu !

Nema nikakvih Miliona i ostalih Fantazija ! Iako je prosao jos jedan dan vise vakcinacija , u odnosu na vest BBC-a !

Ne bih da ispadne da ih branim, ali mislim da su hteli da kažu da je oko 8665763 primilo SAMO prvu dozu vakcine, a da je 497310 primilo i drugu dozu, što ispada da je ukupno preko 1.8 miliona doza vakcina.
Ali, da se ogradim, MISLIM da su to hteli da kažu, inače je totalno idiotski da je jednu ili dve doze primilo ukupno 866k ljudi, a drugu dozu već pola miliona, što znači da se sa vakcinacijom značajno usporilo.


Nego, nemamo mnogo važniji podataka: procenat vakcinisanih koji su iz rizičnih grupa (penzioneri, zaposleni u zdravstvu, policiji, prosveti...)?



Ne ovo sto sam napisao su bili pravi podaci za taj dan !

Ukupan broj doza 1.36 miliona , a ne 1.8 milona .

Toliko ukupno imamo doza oko 1.8 milona, da je to sve podeljeno , a nije , onda bi vakcinacija stala dok ne stignu nove doze . A nije stala .

A postoji ogromna razlika izmedju 866.000 ljudi Ukupno , neki 2 , neki jednu i price o Milionima ljudi ! Jer jedan covek koji dobije 2 doze ne postaje 2 coveka !
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"27.02.2021. u 23:05 - pre 38 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Kako te nije blam da ovako lupas? Posto je vise puta - tebi - objasnjeno...

Fundamentalno obrati paznju na ponasanje.
Prvo, ja nista nisam tvrdio, osim da sam cuo nesto na TV, iza toga jos uvek stojim i potom cu se baviti dokazivanjem.
Nisam tvrdio da je to tacno niti da nije, nego da se svakodnevno tako prica na domacim televizijama. Takodje sam indirektno naglasio da pazljivo pratim sve sto se pise na ovoj temi i - nisam to nazvao glupostima. Jednostavno sam konstatovao da postoje dijametralno suprotni stavovi i to ponavljam jos jednom.
Mozes ti "meni objasniti" jos hiljadu put ja cu opet da se vratim i konstatujem "evo ih na tv lekari pricaju suprotno". I nemas nikakvo pravo da mi se zbog toga obratis tim tonom. Izuzev ako ti je to potrebno da bi se oslobodio negativne energije, pa da potom mozemo da razgovaramo kao ljudi. U tom slucaju dozvoljavam.

Evo ti malo linkova sa BBC serbian (ne da bih prihvatio ili osporio to sto ti tvrdis, nego sto ti po svemu sudeci tvrdis da ja lazem da postoje takvi stavovi:
BBC:
Štaviše, većina vakcina ne štiti u potpunosti od zaražavanja, čak i ako blokiraju pojavljivanje simptoma. Kao posledica toga, vakcinisani ljudi mogu nesvesno da nose u sebi i prenesu patogene.

Povremeno, oni čak mogu i da izazovu epidemije.


Opet BBC:
Tedros Gebrejesus, šef SZO, i sam je izjavio nešto slično.

„Vakcine će služiti kao dopuna alatkama koje već imamo na raspolaganju, a ne zameniti ih", rekao je on.

„Vakcina sama za sebe neće okončati pandemiju."


Isti onaj gore BBC:
Postoje dva glavna tipa imuniteta koje možete da postignete vakcinama. Jedan je takozvani „efektivan" imunitet, koji može da spreči da patogen izazove ozbiljnu bolest, ali ne može da spreči da on uđe u telo ili se razmnoži.

Drugi je „sterilišući" imunitet, koji u potpunosti može da spreči zaražavanje i čak spreči asimptomatske slučajeve.

Ovaj drugi je težnja svih istraživanja vakcinalj, ali se iznenađujuće retko postiže.


Radi izbegavanja usmeravanja flame-a prema meni, jos jednom naglasavam da nista od ovoga nisam rekao ja, nego BBC. Cisto da znas ako budes hteo da ih pitas kako ih nije blam da tako lupaju. Bilo bi lepo da usledi i neko izvinjenje prema meni, ali dobro sad, znam da nije obicaj na ovom forumu da se ljudi izvinjavaju jedni drugima kad ih neopravdano i nicim izazvano napadnu.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"27.02.2021. u 23:10 - pre 38 meseci
Citat:
Al Imam:

A šta kaže https://www.who.int/news-room/...us-disease-(covid-19)-vaccines
Citat:
Getting vaccinated may also protect people around you, because if you are protected from getting infected and from disease, you are less likely to infect someone else.

Ako ste zaštićeni (protected) da se inficirate
a zašićeniste jer ste "Getting vaccinated"
sledi da ste manje podložni riziku infekcije.
I ne samo to!
Ako se vakcinišete smanjuje se rizik da inficirate nekog drugog!!!

A da nisi slucajno nailazio na tvrdnje da nevakcinisani ugrozavaju vakcinisane oko sebe? Samo pitam, ako ne postoje takve tvrdnje, onda nista.
Ustvari, cekaj malo... To tvrdi ista ova tvrdnja koju si citirao.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.telemaxx.net.



+7174 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"27.02.2021. u 23:34 - pre 38 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Ivan Dimkovic:
Kako te nije blam da ovako lupas? Posto je vise puta - tebi - objasnjeno...

Fundamentalno obrati paznju na ponasanje.
Prvo, ja nista nisam tvrdio, osim da sam cuo nesto na TV, iza toga jos uvek stojim i potom cu se baviti dokazivanjem.
Nisam tvrdio da je to tacno niti da nije, nego da se svakodnevno tako prica na domacim televizijama. Takodje sam indirektno naglasio da pazljivo pratim sve sto se pise na ovoj temi i - nisam to nazvao glupostima. Jednostavno sam konstatovao da postoje dijametralno suprotni stavovi i to ponavljam jos jednom.
Mozes ti "meni objasniti" jos hiljadu put ja cu opet da se vratim i konstatujem "evo ih na tv lekari pricaju suprotno". I nemas nikakvo pravo da mi se zbog toga obratis tim tonom. Izuzev ako ti je to potrebno da bi se oslobodio negativne energije, pa da potom mozemo da razgovaramo kao ljudi. U tom slucaju dozvoljavam.

Evo ti malo linkova sa BBC serbian (ne da bih prihvatio ili osporio to sto ti tvrdis, nego sto ti po svemu sudeci tvrdis da ja lazem da postoje takvi stavovi:
BBC:
Štaviše, većina vakcina ne štiti u potpunosti od zaražavanja, čak i ako blokiraju pojavljivanje simptoma. Kao posledica toga, vakcinisani ljudi mogu nesvesno da nose u sebi i prenesu patogene.

Povremeno, oni čak mogu i da izazovu epidemije.


Opet BBC:
Tedros Gebrejesus, šef SZO, i sam je izjavio nešto slično.

„Vakcine će služiti kao dopuna alatkama koje već imamo na raspolaganju, a ne zameniti ih", rekao je on.

„Vakcina sama za sebe neće okončati pandemiju."


Isti onaj gore BBC:
Postoje dva glavna tipa imuniteta koje možete da postignete vakcinama. Jedan je takozvani „efektivan" imunitet, koji može da spreči da patogen izazove ozbiljnu bolest, ali ne može da spreči da on uđe u telo ili se razmnoži.

Drugi je „sterilišući" imunitet, koji u potpunosti može da spreči zaražavanje i čak spreči asimptomatske slučajeve.

Ovaj drugi je težnja svih istraživanja vakcinalj, ali se iznenađujuće retko postiže.


Radi izbegavanja usmeravanja flame-a prema meni, jos jednom naglasavam da nista od ovoga nisam rekao ja, nego BBC. Cisto da znas ako budes hteo da ih pitas kako ih nije blam da tako lupaju. Bilo bi lepo da usledi i neko izvinjenje prema meni, ali dobro sad, znam da nije obicaj na ovom forumu da se ljudi izvinjavaju jedni drugima kad ih neopravdano i nicim izazvano napadnu.


Ja i dalje ne vidim gde je to sto si ti napisao da "struka tvrdi".

Clanak 1 - https://www.bbc.com/serbian/lat/svet-55998766 -->

Citat:

Kakav tip imuniteta pružaju vakcine protiv Kovida-19?

„U suštini ne znamo, jer su suviše nove", kaže Nil.


Dakle, clanak #1 koji si citirao ne podrzava tvoju tvrdnju. Vreme neophodno za nalazenje rupe: ispod 30 sekundi.

Clanak 2 - https://www.bbc.com/serbian/lat/svet-55219667

- Tvitovi Tedrosa Gebrejesusa nisu "stav struke"

- To sto je Dr. Tedros napisao je ocigledno njegov licni stav, nigde pokriven sa konkretnom naukom (testovima, rezultatima i tako to). Jedina relevantna stvar je sta kazu istrazivanja.

Ali cak i kada bi uzeli da to sto Dr. Tedros lupeta jeste tacno, to sto on tvrdi NIJE to sto ti tvrdis. Dr. Tedros tvrdi u tvitu, citiram, "Vakcina, sama po sebi, nece okoncati COVID19 pandemiju". Novinar (ako je novinar, pojma nemam) odmah ovo objasnjava u kontekstu logistike. Gubi vreme ako mene pitas, ali sve i da sve to uzmes zdravo za gotovo: to nije ono sto tvrdis.

Zanimljivo i da se sad pravis blesav sa "nisam ja, nego BBC" - pa jos citiras Dr. Tedrosa. Nesto se ne secam da si citirao Dr. Tedrosa koji ima oprecan stav o "imunitetu krda" koji si zastupao. Sta bi sa "strukom" tada?

Sofizam najobicniji.

Osim Tedrosa, u ovom clanku neces naci nikoga ko tvrdi to sto si napisao. Najveci deo clanka je razmataranje koji % ljudi mora biti vakcinisan da bi se postigao kolektivni imunitet i pesimisticni glasovi kako to negde nece biti moguce postici. Ako to tebi zvuci kao ono sto si tvrdio - mislim da bi trebalo da se konsultujes sa nekim da ti prevede na srpski.

Clanak... ponovo 1?

Citat:
Darko Nedeljković
Isti onaj gore BBC:


To sto si citirao nema veze sa tim sta si tvrdio. Da ne pominjem da je to sto si citirao neki opsti uvod u problematiku imuniteta a u samom tekstu ti napisano "nemamo jos pojma oko COVID19"... zlo.

Da se podsetimo, tvrdio si ovo:

Citat:
Darko Nedeljković
Interesantno je da se pretezni stav ove teme veoma razlikuje od stava struke. Evo i danas sam gledo na TV sta kaze struka. Kaze otprilike - vakcina vas nece zastititi od virusa, nece spreciti da se zarazite, nece spreciti da vi zarazite druge, sprecice da umrete ili da imate neki od najtezih oblika.


...

Opet, mozda se radi o nekoj drugoj struci, mozda udruzenih trolera? Sofista pocetnika?

Medicinska struka ne moze davati tvrdnje o efikasnosti COVID19 vakcina u sprecavanju sirenja zaraze dok se ne okoncaju studije koje bi im dale podatke na osnovu kojih bi to mogli da tvrde.

Ako neko to "tvrdi" bez podataka koji su prepoznati kao neophodni, taj neko samo demonstrira profesionalnu gresku i nista drugo.

Drugo, oko tvoje nazovi finoce kako neces neke stvari da nazivas glupostima, ja mislim da je to potpuno neproduktivno. Ako vidis negde glupost, daleko je pametnije za sve da to navedes. Mislim, ako ti je cilj diskusija gde se razmenjuju iskrena misljenja i traze informacije.

Meni uopste ne smeta da me uputis na gluposti, budalastine, neistine, lazi i sve ostalo sto mislis da sam negde napisao. Ako je to istina, bicu ti zahvalan. Cak i ako nije istina, to je odlicna prilika da se vidi gde se ne razumeju ljudi. Cak i ako je maliciozno, nikakav problem.

A to pravljenje "finim" i konstantno izvrtanje stvari i pravljenje blesavim su potpuno beskorisna ponasanja koja za cilj nemaju nista pametno. Niti ce neko postati informisaniji, niti ce neko uvideti da negde gresi. Budalastina najobicnija za tetke u telenoveli nekoj mozda, ne za nas ovde.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"28.02.2021. u 00:07 - pre 38 meseci
Citat:
Kakav tip imuniteta pružaju vakcine protiv Kovida-19?

„U suštini ne znamo, jer su suviše nove", kaže Nil.

Aha, tako dakle. Prvo, vakcine ispitane kroz tri faze, totalno proverene, efikasnost ogromna, a potom mi nemamo pojma kakav tip imuniteta pruzaju?! Kako je to moguce? Tako sto nikog nije briga. Projektni zadatak je bio napraviti vakcinu koja sprecava SIMPTOME, a ne koja sprecava inficiranje. Opet, to ne tvrdim ja, nego struka, iz istog clanka:

"Umesto toga, njihova efikasnost se ocenjivala na osnovu toga da li mogu da spreče pojavljivanje simptoma."

Citat:
Opet, mozda se radi o nekoj drugoj struci, mozda udruzenih trolera?

Pa, ako su u pitanju lekari, a narocito profesori imunologije, oni su za mene struka, ja se ne bih usudio da im osporavam diplomu. Ali, ti naravno mozes ako zelis, samo to ti rascisti sa njima, a ne sa mnom. U medjuvremenu ako ih ja smatram strukom, malo je bezveze da to nazivas gluposcu. Ja ti kazem da stampa i televizija u srbiji obiluju misljenjima medicinskih radnika/struke da vakcine ne stite od inficiranja sebe i drugih, nego stite od simptoma i to je ono sto je struci bitno. Broj inficiranih nije problem i nikada nije bio. Problem je broj tezih slucajeva i broj umrlih koji iz njega proizilazi. Ako mozemo da rasteretimo intenzivnu negu i respiratore od covid pacijenata, onda mozemo da se zarazavamo do mile volje. Sve dok vakcina ne natera virus da razvije agresivnije sojeve. A onda nazad za crtaci sto, da se pravi "agresivnija" vakcina.

[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 28.02.2021. u 09:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.telemaxx.net.



+7174 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"28.02.2021. u 01:22 - pre 38 meseci
Darko,

Sta vakcine rade i kako, pise u izvestajima sa testiranja. Jedan od njih si odbio da citas.

Ako nisi voljan da ulozis gram truda u razumevanje neke materije ostani na citatima iz novina. Ali posto ne ocigledno razumes o cemu pricas, ni citate ocigledno ne razumes pa ce ti biti vrlo tesko da budes na cisto o cemu se radi.

Ali to nije konzistentno sa tvojim recnikom i intelektom koji demonstriras u drugim situacijama ovde, sto sugerise da se ovde radi o necemu drugom.

Koji ce ti q ovo trolovanje? Mislim tvoja stvar - ali ne vidim sta imas od toga bar ovde. Veruj mi, ne izgledas pametniji ako to radis (upravo obrnuto) niti mislim da je uopste potrebno da "izgledas pametniji". Totalna misterija.

Citat:

Pa, ako su u pitanju lekari, a narocito profesori imunologije, oni su za mene struka, ja se ne bih usudio da im osporavam diplomu.


Niko im ne osporava diplomu. Ali struku cine postulati na kojima se struka zasniva.

Moze neko da ima 2 Nobelove nagrade, 10 diploma - ali to mu ne daje nikakav autoritet da "u ime struke" konstatuje nesto bez adekvatnih dokaza. Moze da se zove Francis Crick ali bez fondacije (testova, rezultata i provere) nista sto prica ne moze biti dignuto na nivo "stava struke", osim ako "struka" mozda nisu baba serre.

Tvoj problem je sto iz nekog razloga ne mozes da razdvojis te stvari. Sad ti deluje interesantna ideja da meni bacas ideju osporavanja nekakvih diploma, iako u sustini si samo ti koji ne razume sta cita.

Tj. pravis se da ne razumes (samo te *ebe to sto selektivno ne razumes, kako ti odgovara ;-) - misleci da ces time u nekom momentu dobiti ovu sofisticku raspravu.

Neces ;-)

Citat:

Ali, ti naravno mozes ako zelis, samo to ti rascisti sa njima.


Da im osporavam diplomu? Sto bih to koji q radio i kakve to veze ima sa temom.

Nije na meni da se bavim zasto Dr. Tedros lupeta na Twitteru - nego lepo, nema klinickih studija? Nema cak ni sub-klinickih studija na koje se onda mora pozvati covek?

Ako toga nema, to nije strucna izjava vec kafanska ili politicarska (BINGO!).

Citat:

U medjuvremenu ako ih ja smatram strukom, malo je bezveze da to nazivas gluposcu.


Fakte boli ona stvar za to sta ti mislis da je "bez veze" ili ne.

Glupost je izjaviti da vakcine nece zaustaviti COVID19 pandemiju u Novemberu 2020.

Zapravo, Dr. Tedros ne prica gluposti vec se bavi pazljivom politickom igrom, u skladu sa funkcijom i poslodavcem.

Glupost je to koristiti kao nekakav argument ovde.

Bolje?

Citat:

Ja ti kazem da stampa i televizija u srbiji obiluju misljenjima medicinskih radnika/struke da vakcine ne stite od inficiranja sebe i drugih,


Irelevantno - nema fondacije.

Osim ako ti radnici nisu izveli neku studiju i dosli do kredibilnih rezultata pre Pfizera, AstraZeneca-e, Gamaleya-e i ostalih.

Citat:

nego stite od simptoma i to je ono sto je struci bitno.


Ovo je zapravo netacno. "Struka" koristi rezultate testiranja i kvalifikacija vakcina.

Tu pise nesto sasvim drugacije i to je ono sto je njima bitno.

Citat:

Broj inficiranih nije problem i nikada nije bio.


Proizvoljana tvrdnja koja ne znaci nista bez konteksta. Problem za sta? Za koga? Nikada nije bio problem za sta? Za koga?

Posto broj ICU hospitalizovanih zavisi od broja inficiranih (da li trebaju magnetici i tabla da se objasni zasto?) blanko tvrditi da broj inficiranih nije problem je potpuno besmisleno.

To bi imalo smisla ako bi se objasnilo da broj inficiranih nije toliki problem dok je broj tezih slucajeva kontrolisan. Ali i tada - broj inficiranih je i dalje potencijalni problem iz drugih razloga: zato sto moze da izazove nepredvidjene efekte, zato sto povecava sansu za eskalaciju i sl.

Ali brate, koji q ovo ima veze sa tvrdnjom o vakcinama? Nidje veze.

Citat:

Problem je broj tezis slucajeva i broj umrlih koji iz njega proizilazi. Ako mozemo da rasteretimo intenzivnu negu i respiratore od covid pacijenata, onda mozemo da se zarazavamo do mile volje. Sve dok vakcina ne natera virus da razvije agresivnije sojeve. A onda nazad za crtaci sto, da se pravi "agresivnija" vakcina.


Broj tezih slucajeva (u ICU, na respiratoru) je kljucni broj po kome se formira politika u pogledu zdravstvene zastite.

To je prezvakano 10e20 puta ovde.

Virus moze da postane agresivniji sa ili bez vakcina. Buducnost nije predvidljiva i sve sto imamo je ono izmedju usiju.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"28.02.2021. u 01:42 - pre 38 meseci
Ovaj Etiopljanin na celu SZO i nije Lekar !

Po zanimanju bi trebao da je Biologicar ! Sad da li je dr nauka ne znam !

Ista situacija je i kod nas !

Ova Gnjatovicka , koja je glavna za istrazivanja imuniteta u tom nuklearnom institutu , nije Lekarka !

Vec je inzenjer Tehnologije i dr. nauka tehnoloskih !

Ali to joj ne smeta da bude glavna i da deli savete ljudima , kao da je Lekar !
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"28.02.2021. u 08:56 - pre 38 meseci
Citat:
Ako nisi voljan da ulozis gram truda u razumevanje neke materije ostani na citatima iz novina. Ali posto ne ocigledno razumes o cemu pricas, ni citate ocigledno ne razumes pa ce ti biti vrlo tesko da budes na cisto o cemu se radi.


Ali to nije konzistentno sa tvojim recnikom i intelektom koji demonstriras u drugim situacijama

Oho, imamo uvod u psihoanalizu moje licnosti, nadam se da sledi ostatak. Mislim, iz iskustva znamo da ti onima koji navedu nesto protiv vakcine odradis kompletnu psihoanalizu, pa ne znam sad zasto ovde nije ulozen trud da se posao dovede do kraja.

Nisam voljan da ulozim gram truda, to je tacno, a objasnicu i zasto. Po svemu sudeci zbog potreba posla za mene ce vakcina biti obavezna. Ako bude moguce izbeci je davanjem mita, ulozicu gram truda, razmotricu obe opcije, a ako ne bude te druge opcije u ponudi, onda nemam potrebe da razumem - zasucem rukav i pomirim se sa sudbinom kakva god bude. Ali dobro, to je moja licna situacija, dok ljudi koji ne putuju imaju slobodu izbora, njima je svakako bitno da uloze gram truda kako bi saznali koja je opcija bolja za njih.

A u medjuvremenu, nevidim zasto ne bih navodio citate iz novina i prenosio sta se prica na tv. I ne vidim sa kojim pravom bi to neko nazivao trolovanjem. Na TV pricaju to sto pricaju, to sto tebe to nervira to je tvoj licni problem, mozes naravno da demantujes, da dokazujes da ONI pricaju gluposti a ne JA. Jer, kao sto rekoh mene ova tema prakticno vise ne interesuje, za mene je vec sve reseno - struka ili "struka" je odredila da ce za mene vakcina biti obavezna i ja nemam vise sta da razmisljam na tu temu.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"28.02.2021. u 09:16 - pre 38 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Ako bude moguce izbeci je davanjem mita, ulozicu gram truda, razmotricu obe opcije, a ako ne bude te druge opcije u ponudi, onda nemam potrebe da razumem - zasucem rukav i pomirim se sa sudbinom kakva god bude.


Jel to po zakonu? Imao sam utisak na osnovu onoga što si pisao na drugim temama da ti ni u WC ne ideš dok ne proveriš da li je po zakonu.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"28.02.2021. u 10:10 - pre 38 meseci
Stvar je jasna - krsenje zakona je veoma neprijatna stvar koja se nikako ne savetuje - sto zbog osecaja moralne nule, sto zbog sankcija ako te uhvate. Ali defakto obavezna vakcinacija sa potencijalnim posledicama po zivot i zdravlje je takodje veoma neprijatna stvar. Za mene je to izbor izmedju dve veoma lose opcije. Obicno na ovom forumu imamo mnogo jednostavniju moralnu dilemu tipa "da li da platim porez ili da fakticki ukradem taj novac od starih, bolesnih i socijalno ugrozenih". Tu je mnogo lakse izabrati moralnu opciju - placanje poreza.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"28.02.2021. u 10:42 - pre 38 meseci
Vakcinacija svakako Nije Obavezna !

Ako eventualno Nemacka ili neka druga drzava ne bi htele da te prime bez Vakcine , Ne znaci da je vakcina Obavezna !

Jer uvek imas Slobodan Izbor , da Ne odes tamo gde ne zele da te prime Bez vakcine !
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..1e1:dd00:e5a9:6c64:1895:b25f



+7174 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"28.02.2021. u 12:12 - pre 38 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Ako nisi voljan da ulozis gram truda u razumevanje neke materije ostani na citatima iz novina. Ali posto ne ocigledno razumes o cemu pricas, ni citate ocigledno ne razumes pa ce ti biti vrlo tesko da budes na cisto o cemu se radi.


Ali to nije konzistentno sa tvojim recnikom i intelektom koji demonstriras u drugim situacijama

Oho, imamo uvod u psihoanalizu moje licnosti, nadam se da sledi ostatak. Mislim, iz iskustva znamo da ti onima koji navedu nesto protiv vakcine odradis kompletnu psihoanalizu, pa ne znam sad zasto ovde nije ulozen trud da se posao dovede do kraja.

Nisam voljan da ulozim gram truda, to je tacno, a objasnicu i zasto. Po svemu sudeci zbog potreba posla za mene ce vakcina biti obavezna. Ako bude moguce izbeci je davanjem mita, ulozicu gram truda, razmotricu obe opcije, a ako ne bude te druge opcije u ponudi, onda nemam potrebe da razumem - zasucem rukav i pomirim se sa sudbinom kakva god bude. Ali dobro, to je moja licna situacija, dok ljudi koji ne putuju imaju slobodu izbora, njima je svakako bitno da uloze gram truda kako bi saznali koja je opcija bolja za njih.

A u medjuvremenu, nevidim zasto ne bih navodio citate iz novina i prenosio sta se prica na tv. I ne vidim sa kojim pravom bi to neko nazivao trolovanjem. Na TV pricaju to sto pricaju, to sto tebe to nervira to je tvoj licni problem, mozes naravno da demantujes, da dokazujes da ONI pricaju gluposti a ne JA. Jer, kao sto rekoh mene ova tema prakticno vise ne interesuje, za mene je vec sve reseno - struka ili "struka" je odredila da ce za mene vakcina biti obavezna i ja nemam vise sta da razmisljam na tu temu.


Nema ovde nikakvog nerviranja niti psihoanalize tvoje licnosti.

Pitam te sto se pravis glup, kad glup nisi? To je sve.

Ajd' sto se pravis glup, nego se pravis glup samo kad ti odgovara. Sad je "e ne znam ja, Dr. Tedros kaze" - a pre koji mesec smo imali Darkov jednodimenzinalni model propagacije COVID19 koji predvidja visedimenzionalni fenomen. Cek, Darko upuceniji od struke, ukljucujuci i nesrecnog Dr. Tedrosa?!?!?!

Citat:

mozes naravno da demantujes, da dokazujes da ONI pricaju gluposti a ne JA.


https://www.elitemadzone.org/p3990746 - tvoje tvrdnje da "struka tvrdi" XYZ i ono sta pise u linkovima koje si naveo... Nidje veze(TM).

Bojim se da si ti taj koji u ovom slucaju prica gluposti, ne "struka". Linkujes clanak gde objasnjavaju kako "za COVID19 nemamo pojma bla bla" - a ti to prevedes u "struka tvrdi da COVID19 moze ovo, ne moze ono".

Nije kul praviti se pglu kad drugi znaju vec da nisi. Ako to ne prestajes da radis nisi ni los sofista vec trol.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"28.02.2021. u 14:33 - pre 38 meseci
Citat:
Ajd' sto se pravis glup, nego se pravis glup samo kad ti odgovara. Sad je "e ne znam ja, Dr. Tedros kaze" - a pre koji mesec smo imali Darkov jednodimenzinalni model propagacije COVID19...

Objasnio sam o cemu se radi. Pre par meseci je imalo smisla da se informisem i analiziram sve stavove za i protiv vakcine, jer sam imao izbor hocu ili necu da se vakcinisem. Danas je situacija za mene prilicno definitivna - vakcina ce mi biti obavezna, tj. obavezna u smislu pretnje gubitkom zaposlenja, prihoda i slobode kretanja, a ne obavezna pod pretnjom zatvorom. I dalje slobodno mogu da budem nevakcinisan u svoja cetiri zida, kao sto je ademare primetio, ali i ovo je za prosecnog coveka ogroman nivo obaveznosti. Ti to zoves "pravis glup" sto nije bas najpristojnije objasnjenje za situaciju da sam za ovu temu iskljucio mozak i da me ona vise ne interesuje. Mogu samo da prenesem sta pricaju strucni ljudi, pa to ko zeli on nek uzme u razmatranje,ko nezeli onnek naziva gluposcu,a ko je zainteresovan za temu nek analizira tezinu recenog.
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 803



+636 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"28.02.2021. u 15:44 - pre 38 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Danas je situacija za mene prilicno definitivna - vakcina ce mi biti obavezna, tj. obavezna u smislu pretnje gubitkom zaposlenja, prihoda i slobode kretanja, a ne obavezna pod pretnjom zatvorom.

Bas tako. Svet se polako priprema za ove kontroverzne kovid pasose. A zapravo tu nema mnogo mudrosti i to nije neki izum od juce. Posto sam cesto sluzbeno putovao, ponekad i u zemlje gde normalni ljudi nerado idu, dril mi je poznat: zakazem bockanje, rezervisem let, odem da me bocnu, tamo mi daju zuto kartonce na kome udare pecat. To kartonce pokazem cariniku kada ulazim u zemlju gde putujem, on klimne glavom i to je to. Tako ce biti i sa kovidom. Dobro, nece biti zuti karton, vec neki papir sa QR kodom, ali sustina je ista.

Medjutim, problem sa kovid vakcinama je sto to ne moze tako lako. U vecini zemalja EU trenutno vlada totalni haos u organizaciji vakcinisanja. Recimo, za mene u planu vakcinisanja (kategorija 18-60 godina) pise da cu na red doci tek u maju?! S druge strane, u svim medijima vrse nevidjeni pritisak na ljude da se vakcinisu i kritikuju ljude sto nece da se odazovu na poziv. Ali ako ja njih pozovem da zakazem dobicu odgovor da to ne moze dok ne dobijem poziv i ljubazno me zamole da sacekam za to jos par meseci. A ovamo opet kriv narod sto nece vakcine. Pa cekajte, koga vi tu ******?

I da, nikome nije jasno ni da li ce se za te kovid pasose priznavati bilo koje vakcine ili samo one koje su prihvacene u EU.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.162.*



+559 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"28.02.2021. u 21:35 - pre 38 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Obicno na ovom forumu imamo mnogo jednostavniju moralnu dilemu tipa "da li da platim porez ili da fakticki ukradem taj novac od starih, bolesnih i socijalno ugrozenih". Tu je mnogo lakse izabrati moralnu opciju - placanje poreza.


Zavisi iz kog gospel hora pevaš, ako je iz nekog drugog može da zvuči i:

"da li da platim porez i da fakticki poklonim svoj teško stečeni novac lopovima na vlasti, te tako ukradem taj novac od starih, bolesnih i socijalno ugrozenih"

a horova ima raznih priznaćeš.

Citat:
Darko Nedeljković:
Danas je situacija za mene prilicno definitivna - vakcina ce mi biti obavezna, tj. obavezna u smislu pretnje gubitkom zaposlenja, prihoda i slobode kretanja, a ne obavezna pod pretnjom zatvorom.


Znači neobavezna, mislim da čak ni pretnje nećeš dobiti, pre obaveštenje koji je uslov potrebno da ispuniš za uspešan nastavak uspešnog posla. Ako će ti biti lakše to ti je nešto kao sa radničkim pravima u Srbiji, na papiru postoje, i za neke firme, defakto većina ljudi rmbači pod onim uslovima koji su im ponuđeni, a to su izrabljivački ili nikakvi.

Citat:
I dalje slobodno mogu da budem nevakcinisan u svoja cetiri zida, kao sto je ademare primetio, ali i ovo je za prosecnog coveka ogroman nivo obaveznosti.


Lepo je doći na poznat teren, bukvalno identično kao plaćanje poreza, ni njega ne moraš da plaćaš u svoja četri zida, na primer ako napraviš papirni aviončić koji prodaš sebi za 10.000$ potpuno si oslobođen poreza, plaćaš ga tek ako pokušaš da trguješ papirnim aviončićima na veliko, uz reklamu, i firmu, opet kao samostalni frilenser na pijacu ili kartonskoj kutiji ispred dragstora isto bi verovatno prošao bez poreza itd. Ili možeš da ne vežeš pojas u autu dok si parkiran u garaži i tako dalje, ali inače moraš ako planiraš da učestvuješ u saobraćaju, pa opet ne moraš kao frilenser na svom imanju na selu itd ...

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"28.02.2021. u 23:29 - pre 38 meseci
Citat:
da li da platim porez i da fakticki poklonim... novac lopovima....

Da. Isto kao sto je moralno opravdano da nekom ukrades novac, jer ako to ne uradis onda si ga fakticki poklonio dzeparosima
Verovatno svaki kriminalac ima neki takav slican firewall koji ga stiti od prigovora savesti.
Ali eto, ocigledno je da ja nisam neka moralna velicina koja treba drugima da drzi pridiku.
Kratak je put od krsenja zakona radi zastite sopstvenog zivota i zdravlja, preko krsenja radi pohlepe, do kralja kokaina, je li tako?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:8071:31e1:dd00:9181:f34..



+7174 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"01.03.2021. u 00:59 - pre 38 meseci
@B3R1,

Mislim da samo pitanja "pasosa" nece biti neki problem - daleko veci kontributor haosu je akutna nekompetencija EU politicara koja je izazvala zastoj sa vakcinama, ali - 'ajde, sve i da si najveci krele - pre ili kasnije ce to da krene kako treba.

Sto se samog pasosa tice, glavni interes unutar EU nisu poslovna putovanja - vecina poslovnih putovanja zapravo nisu ni potrebna, sto se sada jako dobro i pokazalo u praksi.

Ne ne, radi se o turizmu za leto - posto ceo mediteran prakticno zivi od toga. Neke severne zemlje su malo ovo zadrzavale kao satro (Nemacka npr.) ali je svima jasno da je samo pitanje momenta kada to vise nece biti moguce zadrzati.

Cela prica se svodi na to da su pametni odlucili da ovo odlazu sve dok se ne vakcinise bar neki solidan % populacije. Zasto? Zato sto inace imaju na grbaci potencijalni politicki problem uporediv, a mozda i veci, sa "problemom izbeglica" od pre 5 godina. Verovatno vecim. Na zalost, od tog cekanja nece biti nista verovatno zato sto cela vakcinacija kasni samo tako... a Grci, Italijani, Spanci & Co. ima da nadaju zescu frku ako ne bude uveden sistem do poceta sezone :)

Nema bezbroj ovih vakcina za sad. Verovatno ce vakcine odobrene od EMA biti #1 na listi unutar EU - ali to njima i radi najveci deo posla.

Sputnik V ce verovatno na listi - mada do leta ce verovatno biti i EMA autorizovan.

Grci & Co. ce svakako izboksovati da se i Spunik V ubaci - zbog turista pod 1. Plus, neke zemlje poput Ceske su samoinicijativno krenule u proces nabavljanja Sputnik V vakcina bez EMA autorizacije.

Ista prica i za Sino**** vakcine - od Kineza mnogi zive (bogati turisti) pa ce i to verovatno da bude uradjeno.

Ali, realno, pre letnje sezone... sumnjam da ce biti ista.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"01.03.2021. u 04:46 - pre 38 meseci
Citat:
MajorFatal

da li da platim porez i da fakticki poklonim svoj teško stečeni novac lopovima na vlasti, te tako ukradem taj novac od starih, bolesnih i socijalno ugrozenih

Pogledaj to ovako pa proceni šta da radiš:
Plate su navodno porasle 10% ali penzije nisu!.
Medjutim usled "rasta plata" povećana su i izdavanja za fond PIO za 10%.
I kud ode ta masa uvećanih izdavanja?
Pogadjaš - ide za plate zaposlenima u PIO - preciznije partijskim poslušnicima.

Dakle izdvajanja za penzioni fond rastu
cene rastu, troškovi života rastu
ali penzionerima ne rastu penzije u srazmernom iznosu.
Što znači da su penzioneri siromašniji iz godine u godinu.

Cinizam je još veći jer
sadašnji penzioneri su najredovniji investitori u fond PIO.
To zato jer su gro staža stekli u SFRJ kad su izdavanja za fond PIO bila apsolutno neizbežna odnosno redovna i veća nego sada.

Pošto prezident nagoveštava povećanje plata svojoj glasačkoj mašini za 50%
pogodi od koga će uzeti novac da bi to ispunio?
Naravno od penzionera.



https://www.makroekonomija.org...nzionera-pao-ispod-17-miliona/

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"01.03.2021. u 08:40 - pre 38 meseci
Ne lupaj, doprinosi za PIO pokrivaju oko 70% izdataka za penzije.
Ostatak se isplaćuje iz drugih izvora (iz budžeta), odnosno razlika se pokriva iz akciza i poreza.

EDIT: u 2020. u PIO je iz budžeta uplaćeno 210 milijardi dinara (manjak) da bi se pokrila razlika. Uplate u PIO od zaposlenih su na nivou 650-750 milijardi dinara.

[Ovu poruku je menjao djoka_l dana 01.03.2021. u 10:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"01.03.2021. u 10:47 - pre 38 meseci

Znači po vama sav teret "tranzicije" treba da se svali na pleća moćnih i snažnih penzionera!
Halal vam mladost.
Pametan i radno sposoban čovek bi se stideo da se poredi sa penzionerskom snagom.


Ako je prosečna plata preko 500 evra (za maj 2020.)
i penzije se pokrivaju iz PIO fonda sa 70%
onda je prosečna penzija u maju morala biti
> 0.7*500 = 350 evra.
No prosečna penzija za maj 2020. je 230 evra.
Gde nestade 120 evra?

Sa dijagrama se vidi
a su u periodu 1991. do 2001. penzije pratile plate.
Od tada, gle čuda, sa prelaskom na <obrisano>
penzije počinju da zaostaju za platama.

I to ne da penzije zaostaju nego se i umanjuju u odnosu na prilive.

Ako sad uplatite 1 dinar u fond pio koliko taj dinar sutra vredi?
0.7 dinara?

Šta mislite budući penzioneri, umesto da bacate u fond da ipak kupite par kila Bitcoina?







[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 01.03.2021. u 13:10 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 01.03.2021. u 13:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 260583 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.