Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 259635 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"01.03.2021. u 11:00 - pre 38 meseci
AL imam, moraš malo paziti na rečnik i kako se ophodiš prema sagovodnicima.
Ne zaboravi da iako si ti ovde novi i još anonimac, to te ne oslobađa obaveze da se ponašaš uljudno.

Osnovni problem penzionog fonda je da smo došli do nivoa da na jednog radnika ide jedanpenzioner. U zlatno doba penzionera o koem ti govoriš bilo je daleko manje penzionera nego radnika pa su naravno i penzije bile veće, jer se penzioni fond delio na mnogo manje korisnika. To ti je osnovna matematika koju bi svako trebalo da može da razume.

E sad, mene zanima kakve sve to ima veze sa kovid pandemijom?


 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"01.03.2021. u 11:11 - pre 38 meseci
Nije on ni blizu novog. Pod raznim nalozima je ovde vec 16god.
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"01.03.2021. u 11:27 - pre 38 meseci
Vidju mudraca koji "sve znaju" sa visina svojijeh.
Pa kad tako sve "sve znaju" što ne pročitaju
ko je počeo priču o penzionerima.
Onda njih pitatjte a ne mene.

A, da, ponestalo je argumenata pa daj da pljuvamo.



 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:8071:31e1:dd00:48a0:d4b..



+7173 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"01.03.2021. u 11:44 - pre 38 meseci
Citat:
Predrag Supurovic
E sad, mene zanima kakve sve to ima veze sa kovid pandemijom?


Ima raznih ljudi... nije nemoguce da neko slusa vesti o COVID19 i trlja ruke - "visa sila" koja se iznenada pojavljuje i smanjuje odnos penzionera : radnika.
(na stranu sve ostalo, zaboravljajuci da je COVID19 naneo sistemske stete koje ce kaciti celokupno stanovnistvo)

Citat:
Al Imam
Medjutim usled "rasta plata" povećana su i izdavanja za fond PIO za 10%.
I kud ode ta masa uvećanih izdavanja? Pogadjaš - ide za plate zaposlenima u PIO - preciznije partijskim poslušnicima.


Zasto bi pogadjao bilo sta? Bez podatka o broju penzionera u odnosu na broj zaposlenih nema nikakvog smisla ici dalje uopste.

Zasto nisi naveo te podatke?

Podaci dostupni ukazuju da je odnos penzionera i zaposlenih u rastu duze vremena - od 2000 do danas je promena skoro 30% (u smeru losijem za penzije)

Prosta matematika* kaze da u takvoj situaciji, ako nista drugo ne promenis - penzije moraju da padaju.

Povecati PIO uplate bez povecanja iznosa penzija je verovatno otislo na odrzavanje standarda penzionera - ako su penzije ostale iste, odnos penzionera i zaposlenih skocio, to je valjda ocigledno?

--

(*) naravno, matematika penzionih fondova nije prosta - zanima te jos mnogo podataka, trendovi posto ne sedis u zamrznutom vremenu. Ali nema potrebe uopste ni pocinjati te price kada vec u samom startu imas fundamentalni problem.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"01.03.2021. u 12:05 - pre 38 meseci
Trenutno je u Srbiji zaposleno 2.2 miliona, a u tu cifru ulazi i 600 hiljada zaposlenih na budžetu.
Dakle, u realnom sektrou ima 1.6 miliona zaposlenih, koji izdvajaju za PIO za 1.7 miliona penzionera.
Ima više penzionera, nego onih koji izdvajaju u PIO.

Uzgred, na neto platu od 60 hiljada doprinos za PIO je 21 hiljada. Otprilike, jedna plata pokriva jednu minimalnu penziju. A za oko 40% zaposlenih u Srbiji je plata od 500EUR misaona imenica.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:8071:31e1:dd00:48a0:d4b..



+7173 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"01.03.2021. u 12:13 - pre 38 meseci
@djoka_l,

Obrisao sam deo tvoje poruke koja je odgovor na trolovanje.

@Al Imam,

Obrisao sam zapaljive delove tvoje poruke koji nisu nicim izazvani i nemaju sta da traze ovde.

Molim te da se suzdrzis od takvih politickih provokacija. Nema potrebe za time.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"01.03.2021. u 13:34 - pre 38 meseci
Pa kad već brišeš obriši i
deo poruke gde @djoka_l piše "Ne lupaj"
pa i njega zamoli "da se suzdrzi od takvih politickih provokacija.".
Nema potrebe za time.

 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"01.03.2021. u 14:03 - pre 38 meseci
Ali Imam je do sada toliko puta ponavljao ovu njegovu mantru , da to vise i nema politicku konotaciju .

Ono sto on vidi je da tabela plate-penzije pokazje razliku pre i posle 2.000 !

Ono sto on ne vidi da osim perioda 2001-2012 . Na vlasti su isti ljudi, ista Crveno - Crna koalicija kao i u periodu 1991-2000 !

Tako da njegova mantra nema veze sa stanjem , jer je sve od 1991 do danas kontinuitet !

Radikali sada nose Evropska odela , a sam AV izjavljuje 2019. u punom Novosadskom Spensu " Svi mi iz Srske Radik ... ovaj Napredne stranke " ??

https://direktno.rs/politika/2...c-svi-mi-koji-smo-u-radik.html

Omaklo mu se da kaze sta stvarno misli !

Jedino sto su preobuceni Radikali odlucili da sada postoji veca razlika izmedju plata i penzija . Nista vise . A sustina rezima je ista kao i pre 2000-tih !
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"01.03.2021. u 14:49 - pre 38 meseci
Citat:
djoka_l

Trenutno je u Srbiji zaposleno 2.2 miliona
...
Uzgred, na neto platu od 60 hiljada

Pretpostavljam da si neto platu od 60 hiljada prezentirao kao prosečnu?
Evo šta kaže Republički zavod za statistiku:
Citat:
25 februar 2021. Prosečne zarade po zaposlenom
Prosečna zarada (bruto) obračunata za decembar 2020. godine iznosila je 90 849 dinara, dok je prosečna zarada bez poreza i doprinosa (neto) iznosila 66 092 dinara.

To (neto) je 10% više od 60 hiljada.


Dalje:

Jun 2020
Tačan broj korisnika penzije je 1430972.
Tačan broj zaposlenih u junu 2020 je 2225558.

Decembar 2020
Tačan broj korisnika penzije je 1429022.
Tačan broj zaposlenih u decembru 2020 je 2289307.
U tih 2289307 sigurno nije uračunato i preko 20 hiljada nezaposlenih koji po članu 15. samostalno uplaćuju PIO osiguranje.


Prema tome samo od juna do decembra je broj korisnika penzije opao za 1950.
U istom periodu je broj zaposlenih PORASTAO za 63749.

Proizvod plate i zaposlenost su enormno porasli.
Zato je nelogično da je toliki nesklad izmedju plata i penzija.
Bez razmatranja onih 20 hiljada "po članu 15." sa kojima bi nesklad bio još veći.

E za kraj šlag: sada je KAPITALIZAM.
Prvo podmiruješ POVERIOCE.
A poverioci PIO fonda su oni koji su već stekli pravo na penziju.
Zato se prvo penzionerima mora obezbediti ono što su već uplatili PIO fondu.

To je lako:
Smanjiš plate budžetski zaposlenima.
Ukineš izdavanja popovima, crkvama i hramovima.
Naplaćuješ poreze i doprinose "velikanima" - sportskim klubovima, "maminim" i "tatinim" i "kumovim" i svim ostalima koje kvazi država iz sve snage skriva od obaveza.

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
79.101.120.*



+10254 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"01.03.2021. u 14:59 - pre 38 meseci
Citat:
Al Imam:A poverioci PIO fonda su oni koji su već stekli pravo na penziju. Zato se prvo penzionerima mora obezbediti ono što su već uplatili PIO fondu.


Opet sve jednako pišeš, a pojma nemaš o problematici.

Penzija nije nešto šta si uplatio u fond. Jer, da jeste, neko bi dobijao penziju do 75. god života (na primer), a onda - dovidženja i snadži se.
Takođe, važi i obrnuto: neko uplaćuje socijalno osiguranje (drugi naziv za istu stvar) i jbg istog dana kad dočeka penziju - zgazi ga voz. Šta je sa "njegovim parama"? Ništa.

Dakle, isto kao što si loše kapirao zdravstveno osiguranje (misleći da uplatom u RFZO - plaćaš uslugu) tako loše kapiraš i socijalno osiguranje.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 803



+634 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"01.03.2021. u 15:00 - pre 38 meseci
Pre 90-ih PIO fond je bio zdrav, a plate su bile velike - objasnjenje grafika do 1991.
Devedesete - pare iz PIO fonda su opljackane i time su se finansirali oni besmisleni ratovi i jos besmislenije paralelne strukture vlasti po drugim drzavama (one razne "SAO" iz doba 90-ih).
Nakon 2000 - plate idu napred, ali oni koji su se tada penzionisali su zrtve losih prihoda tokom 90-ih, a ti prihodi su im osnovica za penziju. Plus odlazak radno sposobnih u inostranstvo od 2000. do danas, gde se broj aktivnih radnika smanjivao, a broj penzionera porastao.

Inace, to je jos i super optimistican grafik, jer se u obzir uzima prosek - aritmeticka sredina, koji nije nikakvo merilo standarda ljudi, a ne medijana ili modal/percentil koji su mnogo objektivniji. Za one koji su bezali sa casova: ako devet ljudi ima platu od 100 evra, a onaj deseti 4100 evra njihov prosek je zaista 500 evra ((9*100+4100)/10) i svako moze da kaze: wow, pa ovi bas imaju standard. To ti je taj prosek. To sto 90% te populacije ima 5 puta nize prihode od tog proseka to nema veze. Bitno je da nam je prosek "fantastican". S druge strane, ako uzmes medijanu - platu koju ima 50% ljudi, to je svega 100 evra. Slicno je i sa penzijama, s tim sto je tu razlika izmedju proseka i medijane mnogo manja, jer one najvise (domace) penzije prima manje od 1% ljudi. Tako da ako gledamo medijanu plata i medijanu penzija, grafici plata i penzija bi verovatno bili mnogo priblizniji jedan drugom. Ali o tome cutimo.

Naravno, nasi politicari nikada to nece uzeti u obzir. Oni barataju prosekom. Delom zato sto nikada nisu naucili sta je to medijana, jer su studirali drustvene nauke. I drugo, zato sto prosek daje vecu i lepsu cifru.

Slican rezon moze da se primeni i u epidemiologiji, odakle nam svaki dan stizu razne cifre. Tu se tek mulja, kao u onoj staroj s casom dopola napunjenom vodom, pa te pitaju da li je po tebi ovo prazno ili puno ... jednima uvek puna do vrha, a drugima totalno prazna ... sve zavisi kako posmatras. Istina ne zanima nikoga.
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 803



+634 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"01.03.2021. u 15:21 - pre 38 meseci
Citat:
Java Beograd:
Penzija nije nešto šta si uplatio u fond. Jer, da jeste, neko bi dobijao penziju do 75. god života (na primer), a onda - dovidženja i snadži se.

Hajde malo edukacije ... Postoje dve vrste penzionih fondova - solidarni i kapitalni, a najcesci modeli koje koriste zemlje EU su hibridi izmedju ta dva. Ali nasi ljudi redovno mesaju ta dva, misle da je to isto. Nije!

Solidarne fondove izmislio je Bizmark. Ideja je prosta: deca izdrzavaju roditelje. Radno sposobni izdvajaju deo svojih plata od kojih se izdrzavaju radno nesposobni i stari. Bizmarkov izum prihvatile su mnoge zemlje, a pogotovo je postao popularan u onim socijalistickim. Da bi takav sistem bio odrziv odnos radno aktivnih i radno neaktivnih mora da bude minimum 2:1. Kada padne ispod 2:1 stanje je kriticno. Kada dodje do 1:1 sistem puca, pa drzava mora da intervenise - emitovanjem obveznica, zaduzivanjem, stampanjem para, rasprodajom imovine, otpustanjem drzavnih sluzbenika (taj poslednji film se obicno ne prikazuje, mnogo je bezobrazan cak i za 18+) ... Srpski PIO fond je solidarni. I ima svoja pravila - poput onog famoznog o minimumu od 15 godina staza. Ali fond je zajednicki, drzavni i ti nemas nikakav sopstveni udeo u njemu.

Kapitalni fondovi, po pravilu privatni, su nastali kasnije. Kod njih radnik izdvaja deo svoje plate u svoju licnu kasicu-prasicu, fond se tim parama kocka na berzama ... i kada dodje vreme za penziju, kazu ti da u kasici imas toliko i toliko i da ce ti na osnovu toga penzija biti tolika i tolika. Ako su se oni dobro iskockali, imaces dobru penziju. Ako su imali lose karte, gubis. Neki fondovi u nekim drzavama ti dozvoljavaju da podignes svoju kasicu u kešu umesto da primas penzijicu svakog meseca ... doduse, drzave u kojima je to moguce te onda docekaju s porezom na kapitalnu dobit, upravo da obeshrabre ljude da urade tako nesto. Ali ima ljudi koji podignu svoje pare, pa ih uloze u npr. neki biznis itd. Jer i kod kapitalnih fondova isto vazi - kad umres tvoja kasica ostaje njima. Jer oni takodje funkcionisu na principu rizika - pretpostavljaju da ce 80% ljudi umreti kada dozive 75 i da vecina nece ni stici da potrosi svoje kasice, iz kojih ce se izdrzavati ovi dugovecniji. Korona im je bas dosla kao kec na desetku. Mada, ovi severnjaci im kvare planove - zive i preko 90 ... jos i u teretane idu u tim godinama
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
79.101.120.*



+10254 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"01.03.2021. u 15:28 - pre 38 meseci
Citat:
B3R1: Hajde malo edukacije ... Postoje dve vrste penzionih fondova - solidarni i kapitalni, a najcesci modeli koje koriste zemlje EU su hibridi izmedju ta dva.

Tačno.
Ovi drugi se kod nas još zovu "privatni penzioni fondovi", i moj komentar se nije odnosi na njih, zato što se i prethodna diskusija nije odnosila na njih.



OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
87.116.162.*



+559 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"01.03.2021. u 15:28 - pre 38 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
da li da platim porez i da fakticki poklonim... novac lopovima....

Da. Isto kao sto je moralno opravdano da nekom ukrades novac, jer ako to ne uradis onda si ga fakticki poklonio dzeparosima :D
Verovatno svaki kriminalac ima neki takav slican firewall koji ga stiti od prigovora savesti.
Ali eto, ocigledno je da ja nisam neka moralna velicina koja treba drugima da drzi pridiku.
Kratak je put od krsenja zakona radi zastite sopstvenog zivota i zdravlja, preko krsenja radi pohlepe, do kralja kokaina, je li tako? :D


Samozadovoljni zeleni smajliji koji se klibere mi govore da si zadovoljan sobom i da te se ne bi trebalo dirati.

Naš džeparoš se izgleda zove Vlada, i veoma je uspešan jer kaže ni država ne može bez vlade.

Nisi spomenuo da je moralno opravdano ubiti nekoga tako što se ne pridržavaš preporučenih mera, londraš okolo, tri puta zaraziš, zaraziš druge smrtonosnom bolešću u bilo kom procentu, naročito starije koji nemaju isti nivo imuniteta kao i ti, propagiraš da je plaćanje poreza civilizacijsko dostignuće još od kad je Ivan Grozni uveo porez na bradu i englezi na 6ti prozor u kući pa taj porez zvali porez na dnevnu svetlost, ali da vakcine nisu civilizacijsko dostignuće i uspeh, i još kukaš kako su ti ugrožene slobode, strogo određene najslobodarskije slobode koje si ti odredio da su vrlo slobodarske po slobodnoj proceni i nahođenju.

A referentna vrednost za sve je pijani komšija koji kaže pa šta ako se zarazim.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
87.116.162.*



+559 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"01.03.2021. u 15:38 - pre 38 meseci
Citat:
B3R1:
Citat:
Java Beograd:
Penzija nije nešto šta si uplatio u fond. Jer, da jeste, neko bi dobijao penziju do 75. god života (na primer), a onda - dovidženja i snadži se.

Hajde malo edukacije ... Postoje dve vrste penzionih fondova - solidarni i kapitalni, a najcesci modeli koje koriste zemlje EU su hibridi izmedju ta dva. Ali nasi ljudi redovno mesaju ta dva, misle da je to isto. Nije!

Solidarne fondove izmislio je Bizmark. Ideja je prosta: deca izdrzavaju roditelje. Radno sposobni izdvajaju deo svojih plata od kojih se izdrzavaju radno nesposobni i stari. Bizmarkov izum prihvatile su mnoge zemlje, a pogotovo je postao popularan u onim socijalistickim. Da bi takav sistem bio odrziv odnos radno aktivnih i radno neaktivnih mora da bude minimum 2:1. Kada padne ispod 2:1 stanje je kriticno. Kada dodje do 1:1 sistem puca, pa drzava mora da intervenise - emitovanjem obveznica, zaduzivanjem, stampanjem para, rasprodajom imovine, otpustanjem drzavnih sluzbenika (taj poslednji film se obicno ne prikazuje, mnogo je bezobrazan cak i za 18+) ... Srpski PIO fond je solidarni. I ima svoja pravila - poput onog famoznog o minimumu od 15 godina staza. Ali fond je zajednicki, drzavni i ti nemas nikakav sopstveni udeo u njemu.


Nije tako zamišljen, da plaćaš drugima i starijima, nego da sam sebi plaćaš, pa kad dočekaš penziju da dostojanstveno proživiš starost. I bio je savršeno održiv dok nije opljačkan. Toliko održiv da su se i oni malo kockali kupujući odmarališta i kapacitete u banjama, lečilištima, ali to se tad nije smatralo za kockanje nego za ulaganje, jer je ekonomija bila stabilna. I bili u razvijenim zemljama kao i socijalističkim zajedno sa osiguravajućim društvima teg na tasu ekonomije koji drži celu ekonomiju na okupu.

Sad su neki drugi običaji u modi, i kockanje sa ljudskim životima.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"01.03.2021. u 15:55 - pre 38 meseci
E što su mi simpatični likovi poput @Java Beograd.
Kad ih pritisneš egzaktnim podacima
onda poput lije i kiselog groždja udare tvrd rečnik "pojma nemaš".
A "pojma nemaš" se odnosi na njih same usled nedostatka argumenata.


Ma kad ste toliko puni "solidarnosti"
poduplajte penzionerima penzije iz čiste solidarnosti.



A ovo ti je baš biser izmišljanja:
Citat:
Java Beograd

Dakle, isto kao što si loše kapirao zdravstveno osiguranje (misleći da uplatom u RFZO - plaćaš uslugu) tako loše kapiraš i socijalno osiguranje.

Ajde mudracu gde sam ja to napisao?

 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"01.03.2021. u 16:02 - pre 38 meseci
Broj penzionera: 1.692.282 (28.1.2021.)
izvor: https://www.pio.rs/sites/defau...20bilten%20za%20XII%202020.pdf

Broj zaposlenih: 2.215.475 (28.1.2021.)
izvor: https://publikacije.stat.gov.rs/G2021/Pdf/G20211013.pdf

Od toga u javnom sektoru: 600 553 (31.12.2020.)
izvor: https://publikacije.stat.gov.rs/G2021/Pdf/G20211014.pdf
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"01.03.2021. u 16:25 - pre 38 meseci
Da ukupno je 1692292 penzionera za decembar.
I 1696630 za jun 2020.

Pa je broj penzionera u stvari smanjen za 4338 što je duplo više nego što sam ranije izračunao (1950).

To daje nepovoljniju sliku na štetu penzionera.
Jer ako ih je manje onda bi iz iste kase trebalo da dobiju u proseku više, zar ne?









[Ovu poruku je menjao Al Imam dana 01.03.2021. u 17:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"01.03.2021. u 16:35 - pre 38 meseci
Plan pio za 2021:

700000 TEKUĆI PRIHODI 722.667.295
720000 SOCIJALNI DOPRINOSI 557.209.680

Predviđeno (optimistički) da će prihodi od izdvajanja za pio dostići 77% https://www.pio.rs/sites/defau...21/Finsijski%20plan%202021.pdf
Za 2019: https://www.pio.rs/sites/defau...ski%20izvestaj%20za%202019.pdf

celih 72.5% je pokriveno doprinosima za PIO https://www.pio.rs/sites/defau...ski%20izvestaj%20za%202019.pdf

taj broj je samo za one koji primaju penziju po osnovu prethodnog zaposlenja:



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"01.03.2021. u 16:45 - pre 38 meseci
Ko god je potrošio penzione fondove na besmislene ratove
sada treba da stisne kaiš i vrati penzionerima njihovo!

A razliku od tih 70% do 100%

treba da naplate od onih koji duguju kao što sam već nekoliko puta napisao da ne ponavljam!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 259635 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.