Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 260779 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
83.137.2.*



+2283 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"08.03.2021. u 17:09 - pre 38 meseci
Takodje, iz tvog izlaganja je nejasno da li kritikujes taj egoizam u Srbiji ili u svetu.
Ako mislis na Srbiju, onda je to najobicnije... znas ti sta, da se ne izrazavam. Srbija je u u evropskom i svetskom vrhu po vakcinisanju, tako da pretpostavljam da mislis na neki egoizam na svetskom nivou. U svakom slucaju, bilo bi lepo da kazes neka konkretna imena i prezimena, ili jos bolje da ostavis youtube linkove pa da malo proucimo o cemu je rec.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"08.03.2021. u 17:27 - pre 38 meseci
Nisi se prepoznao?
Živiš u nekom paralelnom univerzimu?
Firme propadaju, najteže je u turizmu, ugostiteljstvu, saobraćaju, ali trpe i sve ostale grane.
Škole i fakulteti ne rade normalno - posledice toga će tek doći na naplatu.
Zdravstveni sistem je pred kolapsom. Bolnise su pune kovid pacijenata, a oni koji nemaju kovid ne mogu da dođu do doktora. Otkazuju se operacije, kontrolni pregledi.
Veliki broj neće biti vakcinisan, deca do 16 godina, trudnice, osobe sa teškim alergijskim reakcijama, osobe sa kompromitovanim imunim sistemom (oboleli od leukemije, osobe koje su imale transplantaciju, osobe sa autoimunim oboljenjima, osobe obolele od AIDS-a).
Zalažeš se za neku slobodu, a ajde sada izađi negde, ceo svet je zaključan.

I onda pričaš o nekom isključivanju na daljinski. Nije u pitanju Pink, nego normalan život. A normalnosti neće biti dok se epidemija ne obuzda. Može na dva načina, da se svi razbole, ili da se vakcinišu. Da li treba da umre još 3 miliona ljudi da bi antivakseri kao ti imali "slobodu" da biraju da li hoće ili neće vakcinu.

Da ima dovoljno vakcina, trebalo bi da se uradi kao 1972. godine u Jugoslaviji. Blokade na putevima, pa svi koji nemaju potvrdu da su vakcinisani zavrću rukave.
Kada nahvataju 300 ljudi u kafiću - svi na vakcinaciju, plus kazne.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
79.101.120.*



+10255 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"09.03.2021. u 07:34 - pre 38 meseci
Ja se vakcinisao.

Sajam, loodilo! Kad sam došao, vidim ogroman red. Ali ide neverovatno brzo! Kao na proizvodnoj traci!
Bar 20 lekara, negde oko 40 punktova za regitraciju (provera osobe i štampa potvrde) i bar 20 punktova za vakcinaciju!

Evo i slika
Kabine u kojima su lekari


Punktovi za registraciju


Kabine za vakcinaciju

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
83.137.2.*



+2283 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"09.03.2021. u 08:17 - pre 38 meseci
Citat:
djoka_l:
Nisi se prepoznao?
Živiš u nekom paralelnom univerzimu?
Firme propadaju, najteže je u turizmu, ugostiteljstvu, saobraćaju, ali trpe i sve ostale grane.
Škole i fakulteti ne rade normalno - posledice toga će tek doći na naplatu.
Zdravstveni sistem je pred kolapsom. Bolnise su pune kovid pacijenata, a oni koji nemaju kovid ne mogu da dođu do doktora. Otkazuju se operacije, kontrolni pregledi.

Nisam se prepoznao. A sto je najgore - nisam prepoznao ni nekog drugog. Malo sam glup izgleda. Moras biti odredjeniji. Koga, kako i zbog cega smatras krivcem za nabrojano? Sta je taj konkretno uradio pa je to izazvao? Daj neko ime, prezime i link, a potom objasnjenje - da taj nije uradio/rekao to i to, firme bi radile punom parom, turizam bi cvetao, bolnice bi bile prazne itd.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"09.03.2021. u 08:18 - pre 38 meseci
@Java
Koju si vakcinu primio i da li imaš neku reakciju?

Ja sam se vakcinisao pre 7 dana. Pošto sam se prvi put vratio zbog gužve u domu zdravlja, morao sam ponovo da se ubacim na listu. Prvo mi je službenica rekla da nema više kineskih i ruskih vakcina, ja joj kažem da sam označio sve i tek onda mi kaže da imaju AstraZeneku. Kada sam stigao u halu, sve je prazno. Dočekala me je medicinska sestra koja dezinfikuje ruke i meri temperaturu i pošto sam joj rekao da imam zakazanu vakcinaciju, ona me je pitala da li znam koju vakcinu treba da primim. Čekao sam možda 2 minuta. Nakon vakcinacije koleginica sa posla mi je rekla da sam lud jer od te vakcine svi imaju kontraindikacije. Ja nisam imao nikakvu reakciju, a pošto me je više brinulo da me ne zarazi neko u čekaonici, nego sama vakcina, AstraZeneka se pokazala kao prava vakcina za mene.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
79.101.120.*



+10255 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"09.03.2021. u 08:45 - pre 38 meseci
Astra Zeneka je vakcina kojom je vakcinisano 90% Britanaca (od ukupno vakcinisanih, ne od ukupnog broja stanovnika).
A lokalni dunđeri, šloseri, hausmajstori i pivopije sa gajbi (uključujući i forumaše) svakako bolje znaju o vakcini od Britanaca i proizvođača sa Oksfordskog instituta.
Jer lekari, biolozi, mikrobiolozi, virusolozi, doktori nauka i svi ostali koji rade na Oksfordskom institutu, imaju "usko stručno znanje", a jedan FORUMAŠ na primer (kao i "koleginica s posla") ima vaskoliko i najšire poznavanje svake nauke i svakoliku mudrost. Tako da, možda si lud, ipak "koleginica sa posla" zna najbolje. Ona je svakako klinički monitiorsala Britance čim tvrdi da "svi imaju kontraindikacije"

Uzgred, to me podsetilo da je mojoj kevi medicinska sestra u penziji rekla da se nikako ne vakciniše jer su u vakcinama "pege" čipovi.



Ja sam se u prijavi na e-upravi opredelio za "bilo koju" vakcinu. Konkretno - dobio sam Sinopharm, kinesku. I drago mi je što ću najverovatnije da izbegnem Kovid, i sigurno da izbegnem i Arenu i respirator.
Nemam nikakvu reakciju. Ništa.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"09.03.2021. u 08:53 - pre 38 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
@Java
Koju si vakcinu primio i da li imaš neku reakciju?

Ja sam se vakcinisao pre 7 dana. Pošto sam se prvi put vratio zbog gužve u domu zdravlja, morao sam ponovo da se ubacim na listu. Prvo mi je službenica rekla da nema više kineskih i ruskih vakcina, ja joj kažem da sam označio sve i tek onda mi kaže da imaju AstraZeneku. Kada sam stigao u halu, sve je prazno. Dočekala me je medicinska sestra koja dezinfikuje ruke i meri temperaturu i pošto sam joj rekao da imam zakazanu vakcinaciju, ona me je pitala da li znam koju vakcinu treba da primim. Čekao sam možda 2 minuta. Nakon vakcinacije koleginica sa posla mi je rekla da sam lud jer od te vakcine svi imaju kontraindikacije. Ja nisam imao nikakvu reakciju, a pošto me je više brinulo da me ne zarazi neko u čekaonici, nego sama vakcina, AstraZeneka se pokazala kao prava vakcina za mene.





I ja sam primio AZ pre 7 dana.
Nije bilo nikakve reakcije, ni najmanje.
Revakcinacija je okvirno zakazana za 2.5 meseca.
Da li je tako i kod tebe?
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"09.03.2021. u 08:58 - pre 38 meseci
Ona moja koleginica je među prvima primila vakcinu, samo kinesku, a inače voli da drami. Mene je začudio nastup medicinskih radnika, mada ja njih razumem. Njihov nastup je verovatno posledica velikog broja ljudi koji su nalik mojoj koleginici, pa su zato razvili strategiju kako da psihički pripreme ljude.


@SG kamikaza
Meni je revakcinacija za 12 nedelja od vakcine (znači otprilike isto kao i kod tebe). Nikakvu reakciju nisam imao.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"09.03.2021. u 09:11 - pre 38 meseci
Citat:
Java Beograd: Astra Zeneka je vakcina kojom je vakcinisano 90% Britanaca (od ukupno vakcinisanih, ne od ukupnog broja stanovnika).

Mozda je to zato sto je super-dobra vakcina a Englezi uzimaju samo najbolje. Mozda je to zato sto su to imali pa je bilo daj sta das, samo neka je dovoljno dobro.

Ja sam cuo od doktorke koja radi na davanju vakcina da je kod Astra-Zenekine vakcine bilo najvise tezih reakcija. Naravno, nije "svi su imali" vec vise od drugih vakcina i dovoljno da ih zabrine. Sto se tice ovih uobicajenih reakcija (zamor, povisena temperatura, glavobolja i sl.) jedina informacija koju ja imam je bazirana na amaterskoj anketi (sproveo je doktor ali nije sa naucnim rigorom, ljudi su samo prijavljivali sta su dobili i kakve reakcije su imali) i u tom slucaju, takodje je kod AZ najveci procenat onih koji su imali neke reakcije.

Sto se tice tih uobicajenih reakcija, to mi je i normalno, radije bih imao dan-dva temperaturu, bol u ruci i sl. nego nikakvu reakciju i da ne znam da li se uopste "primila" vakcina.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"09.03.2021. u 09:18 - pre 38 meseci
Mislim da reakcija na vakcinu nije garancija da se vakcina "primila". Da bi bio siguran potrebno je da uradiš analizu krvi.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"09.03.2021. u 09:21 - pre 38 meseci
Slazem se. No, vise bi me brinulo ako se nista ne bi desio.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
79.101.120.*



+10255 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"09.03.2021. u 09:42 - pre 38 meseci
Citat:
Shadowed:Mozda je to zato sto su to imali pa je bilo daj sta das, samo neka je dovoljno dobro.

Pošto sam, jelte i ja forumaš sa svakolikim znanjem i mudrošću, jedino šta mogu da prokomentarišem je da SADA i OVDE, kad je pandemija u punom jeku, i bolnice pune a vakcine teško dostupne - "dovljno dobro" je OK. Bitno je izboriti se s pandemijom, svesti procenat novoobolelih na najmanji mogući broj.

Kovid je tu, i biće prisutan u ljudskoj populaciji "do daljnjeg". Napraviće se desetine i destine novih, boljih, bezbednijih vakcina.
Vakcinisaćemo se "redovno", jednom ili dvaput godišnje, ko hoće naravno, slično kao za grip.

E, dakle - za godinu, dve, tri, možda ću da biram "oću ovu, neću onu", ali sada - sve šta spasava glavu je OK. Zato sam se i prijavio za bilo koju vakcinu.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"09.03.2021. u 12:11 - pre 38 meseci
Svi u familiji smo primili bar prvu vakcinu

Kinezi i Astra Zeneka, stariji su primili kineze, ali oni se jos na pocetku javili.

Primio Astra Zeneka, imao reakciju, 24h tempratura, glavobolja, nije strasno.

Preporucujem svima da se vakcinisu.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"09.03.2021. u 12:30 - pre 38 meseci
Ja sam primio Astru pre 15 dana, moja žena prošle nedelje. Ja sam jedno veče posle primanja vakcine imao temperaturu od 37 i to je sve. Moja žena je dva dana imala jake bolove na mestu gde je primila vakcinu.
Valjda svako drugačije reaguje.
Uzgred, kada sam došao na vakcinaciju, mislio sam da ću da se načekam, ali sam bio gotov za 25-30 minuta. Na ulazu dve sestre, jedna meri temperaturu, druga te našprica alkoholom po rukama. Kada to prođeš, tri sestre proveravaju da li si popunio prijavu i dopune, ako nešto fali. Onda dvadeset boksova sa lekarima, tu je najveće zadržavanje 5-10 minuta. Kada dopuni deo koji popunjava lekar, posle toga jedno 30 klinaca koji ti odštampaju potvrdu, pa kratak redić, onda dve tri sestre raspoređuju po boksovima kojih je bilo 20-30 gde ti daju vakcinu.
Ispred mene je bukvalno bilo oko 200 ljudi, a ušao sam za 15 minuta.


[Ovu poruku je menjao djoka_l dana 09.03.2021. u 13:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"09.03.2021. u 16:16 - pre 38 meseci
Srbin:
Necu se vakcinisati, nedam da me cipuju Bil Gejc i Soros !

Svet:

SADA SE ZNA I DATUM KAD MOŽEMO U GRČKU! Ministar Teoharis: Turisti su dobrodošli ako ispunjavaju jedan od tri uslova

Srbin:
Vakcinisali se mi jos aprila tamo eeeee...
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"09.03.2021. u 18:49 - pre 38 meseci
Sad neka država digne cenu PCR testa na 150€, treba napuniti budžet :)
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
79.101.120.*



+10255 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"09.03.2021. u 19:15 - pre 38 meseci
Citat:
ssi:SADA SE ZNA I DATUM KAD MOŽEMO U GRČKU! Ministar Teoharis: Turisti su dobrodošli ako ispunjavaju jedan od tri uslova

Brate, mogu misliti kako će biti kad krene letnji exodus Srba u Grčku !!! Posle godinu dana "prisilne apstinencije".

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"09.03.2021. u 19:43 - pre 38 meseci
Evo nečega što bi moglo da bude interesantno antivakserima sa foruma:

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.telemaxx.net.



+7176 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"09.03.2021. u 22:46 - pre 38 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Takodje, iz tvog izlaganja je nejasno da li kritikujes taj egoizam u Srbiji ili u svetu.
Ako mislis na Srbiju, onda je to najobicnije... znas ti sta, da se ne izrazavam. Srbija je u u evropskom i svetskom vrhu po vakcinisanju, tako da pretpostavljam da mislis na neki egoizam na svetskom nivou.


Ostavio sam detalje za jedan primer - kad smo pricali o stetnosti novinara (kad je umro onaj pacijent na pocetku vakcinacije).

https://www.elitemadzone.org/p3983216

Citat:

U svakom slucaju, bilo bi lepo da kazes neka konkretna imena i prezimena, ili jos bolje da ostavis youtube linkove pa da malo proucimo o cemu je rec.


Aha, da napravim listu ljigavaca koji se*jaju protiv vakcinacije globalno?

Pa jos da ta probrana dela i obogatim YT linkovima! :)

Odlicna ideja! Evo sad cu, hoces i kolu i pomfrit u paketu?


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"10.03.2021. u 14:11 - pre 38 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Aha, da napravim listu ljigavaca koji se*jaju protiv vakcinacije globalno?

Pa jos da ta probrana dela i obogatim YT linkovima! :)

Odlicna ideja! Evo sad cu, hoces i kolu i pomfrit u paketu?


To bi bila prava poslastica za neke, imali bi da upijaju, "povezuju" i "istrazuju"
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 260779 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.