Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 260596 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
83.137.2.*



+2283 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.03.2021. u 09:33 - pre 37 meseci
Sto bi rekao Dimkovic - srecom postoji daljinski, tj. u ovom slucaju ekvivalentna mogucnost izbora odakle zelis da se informises.
Jedino ako pretendujes da drugima odredjujes sta ce da upijaju i povezuju, e, to nece da ide tako lako, moras prvo postati bogat ili politicki mocan.

Juce je ministarka Darija izjavila da se ocekuje da vakcinisani sire virus, ali manje nego nevakcinisani.

A evo i jedno pitanje za razmisljanje - ako smanjimo broj zarazenih sa simptomima a povecamo broj zarazenih bez simptoma, da li ce prenosenje zaraze:
a) da se poveca
b) da se smanji
c) da ostane isto

Ja mislim da je tacan odgovor pod a)
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.03.2021. u 09:59 - pre 37 meseci
Pogresno je bilo sta u vezi vakcina posmatrati po onome sto Vlast Papagajski ponavlja " sve su vakcine iste " !

Niti su iste , niti ce biti !

U Srbiji je podeljeno 80 % Kineske , za koju niko ne zna da li uopste deluje !

Ne samo stvaranje nekakvih Antitela, vec da li ta antitela uopste deluju na Pravi virus ??


Iskustva Izraela , USA nemaju veze sa nama , jer oni ne koriste Kinesku vodicu !


Jos Propagandne Fantazije da Srbistan pocinje da proizvodi Rusku i Kinesku vakcinu , su Bajke za Penzionere ! Znaci ne za decu , vec za Penzionere .

Koliko smo imali takvih Laznih obecanja ?

Od Mubadale , fabrika cipova , preko stanova 300 Eura kljuc u ruke , do dolazaka pravih fabrika , Mercedes , VW itd umesto Ubogog motanja kablova ?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
79.101.120.*



+10254 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.03.2021. u 10:36 - pre 37 meseci
Citat:
ademare: U Srbiji je podeljeno 80 % Kineske , za koju niko ne zna da li uopste deluje !

Osim Kineza koji su se svi vakcinisali tom vakcinom, i efikasno se rešili Korone. Case closed.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.03.2021. u 10:55 - pre 37 meseci
Po podacima koje imamo ne samo da se nisu svi vakcinisali nego je na 100 stanovnika administrirano 3,65 vakcina (pri tome je potrebno da se urade i revakcinacije) sto ce reci da je u proseku oko 1,8% njih vakcinisano. Podatak je za 28.2. (nema novije) odavde - https://ourworldindata.org/covid-vaccinations
Takodje, po podacima iz Kine oni su se resili korone jos pre godinu dana, pre nego sto je postojala ijedna vakcina.

A realno nemamo pojma koliko je kod njih bilo obolelih a koliko umrlih.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.03.2021. u 11:03 - pre 37 meseci
Na 1.400 Miliona ljudi podelili 52 miliona vakcina ?

Kap u moru .

Plus oni imaju 3 vakcine . Sinofarm , Sinovac i Cansino .

Ovu Cansino , je osmislila vojna medicinska Kineska Akademija , nalik je Oxfordskoj i Ruskoj po tehnologiji i to je jos prosle godine davano vojnicima !


Pitanje je zasto Kina i Rusija ne daju vise svojim gradjanima svoje vakcine ??


Rusi su ubrizgali Samo 7.5 miliona vakcina na 140 Miliona stranovnika ??

Znaci oko 2.5 % stanovnistva jer svakom idu dve .
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.telemaxx.net.



+7174 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.03.2021. u 11:14 - pre 37 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Sto bi rekao Dimkovic - srecom postoji daljinski, tj. u ovom slucaju ekvivalentna mogucnost izbora odakle zelis da se informises.
Jedino ako pretendujes da drugima odredjujes sta ce da upijaju i povezuju, e, to nece da ide tako lako, moras prvo postati bogat ili politicki mocan.

Juce je ministarka Darija izjavila da se ocekuje da vakcinisani sire virus, ali manje nego nevakcinisani.

A evo i jedno pitanje za razmisljanje - ako smanjimo broj zarazenih sa simptomima a povecamo broj zarazenih bez simptoma, da li ce prenosenje zaraze:
a) da se poveca
b) da se smanji
c) da ostane isto

Ja mislim da je tacan odgovor pod a)


"Srecom postoji daljinski" je izreceno za razne buntove i "buntove" da li ima previse estrade, sporta, da li se dovoljno pojavljuje XYZ itd..

Kontekst: zabava (ili obrnuto od iste, zavisi gde stojis sa estradom na TV-u), slobodno vreme.

Ti citiras to sto sam napisao u kontekstu informisanja o trenutnoj globalnoj pandemiji izazvanoj od strane smrtonosnog virusa?

Kako ces se zabaviti (ili biti mucen "zabavom") vs. informacije od vitalnog znacaja?

Siguran sam da ti je razlika jasna.

Nadam da necemo vise o ovome pricati (ovo nije prvi put). Tj. nemam sta da se nadam, znam da necemo.

Tvoj izbor da li zelis da ucestvujes na drugim temama.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
79.101.120.*



+10254 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.03.2021. u 11:30 - pre 37 meseci
Citat:
ademare:Ovu Cansino , je osmislila vojna medicinska Kineska Akademija , nalik je Oxfordskoj i Ruskoj po tehnologiji i to je jos prosle godine davano vojnicima !

Oksfordska i ruska nemaju ništa zajedničko u tehnologiji.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.03.2021. u 11:44 - pre 37 meseci
Oksford Astra Zeneka i ruski Sputnik V su obe vektorske vakcine koje kao vektor koriste adeno virus.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.03.2021. u 12:28 - pre 37 meseci
Citat:
ademare: Pitanje je zasto Kina i Rusija ne daju vise svojim gradjanima svoje vakcine ??


Da li mogu da daju više, tj. da li imaju dovoljno vakcina? Ako ne daju svoje vakcine, da li daju vakcine proizvodene u drugim zemljama?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.03.2021. u 13:54 - pre 37 meseci
Ako izvoze milione doza , znaci mogu da daju vise svojim gradjanima , a manje da izvoze .

Nije to prihod koji je neophodan tako velikim drzavama .

Prica o vakcinaskoj " diplomatiji " je precenjena !


O tome se nasalio Ciro Blazevic , koji je kao strani drzavljanin dosao u Srbistan i dobio preko reda Rusku vakcinu , dok oni koji zele da je primaju a nisu strani drzavljani cekaju mesecima !?

Pohvalio se tamosnjim novinarima , i rekao " evo poceo sam da licim na Putina " !

Ko je voleo Ruse pre vakcine voli ih i posle . Kineze takodje . Ne verujem da vakcina tu moze da promeni bitno raspolozenje ljudi prema nekoj drzavi . Brzo se to zaboravi !

Slali su Kinezi , Rusi pomoc Italiji prosle godine , to se vec zaboravilo . Poslao je i AV silne avione u Veneto kao pomoc , posle par meseci Guverner Veneta poceo da siri price , da je Srbija izvor nekog opasnog soja ?

Nema tu Nikakve zahvalnosti !


Tako da ostaje da ne daju svojim gradjanima , vec da prodaju ?

A ako se ispostavi da vakcine ne valjaju u smislu ne deluju na virus , kakvo ce onda biti raspolozenje naroda drugih drzava koji su ih primili ?

Za sada u Srbiji " strucnjaci " tipa Gnjatovicke , stalno dizu vreme pocetka delovanja Kineske vakcine !

Jedini rad koji se moze naci na internetu je o prvoj fazi sa 100 ispitanika , gde bukvalno pise da se full imunitet stvara 2 nedelje posle druge doze !

Kako se to ne pokazuje u Srbiji , onda Gnjatovicka dize na 40 dana posle 2. doze ??

Ako ne bude ni tada , reci ce jednostavno nema kod svih , nije svaki organizam isti bla, bla !
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.03.2021. u 14:11 - pre 37 meseci
Citat:
ademare: Ako izvoze milione doza


Da li imaš neke podatke o izvozu? Ja sam uglavnom čitao o ugovorenim količinama, a ne o isporučenim.

Citat:
Russian manufacturers now look set to overshoot output targets, supplying up to 40 million doses a month by June.

https://www.themoscowtimes.com...ld-pave-way-for-exports-a73019


Citat:
On Monday, China’s top COVID-19 health official announced that China plans to vaccinate 40% of its 1.4 billion people by the end of June.

https://fortune.com/2021/03/02...d-vaccine-goal-billion-people/


Meni se čini da oni još uvek nemaju dovoljno vakcina i da bi trebalo da ih proizvedu u skorijoj budućnosti.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.telemaxx.net.



+7174 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.03.2021. u 14:20 - pre 37 meseci
Za kineske vakcine ne mogu da kazem nista, ali ne vidim nikakav problem sa Sputnik V.

Sta neko licno misli o etici/moralu gde je OK insinuirati da je vakcina u prvoj fazi klinickog testiranja upravo "dobila dozvolu" sa sve boss-om naravno, samo kako bi se dovvoljno ljudi motivisalo da se bocnu u fazi 2/3.

To je proslo, a i mislim da je to stvar izmedju Rusa i njihovih vlasti.

U momentu kada su trazili EMA autorizaicju, Sputnik V je imao dovoljno datih doza u fazi 3 kao i prikupljenih podataka o razbolelima.

Naravno, u odnosu na vodece vakcine, to je sve vrlo slabo ali ne znam koga briga - o tome treba da brinu oni koji je komercijalizuju (imaju neki fond koji to gura).
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+267 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.03.2021. u 16:11 - pre 37 meseci
Citat:
ademare:
U Srbiji je podeljeno 80 % Kineske , za koju niko ne zna da li uopste deluje !

Ko hoce - zna! Kinezi su stvarno bili zatvoreni u vezi prve 2 faze ispitivanja a posle je bilo vise podataka iz 3-e faze. Sam Sinofarm je veeelika drzavna firma koja je napravila vakcinu u Vuhanu i jos jednu u Beijingu. A i Sinovac je dodatno iskomplikovao ...

Ako te stvarno interesuje ... https://covid19.trackvaccines.org/vaccines/5/

E, sad, koga ne interesuje - nista. Ameri jos nisu 'approve' ni AstraZeneneku iako su potvrdjeni u 74 zemlje + WHO. Briti njihovi prijatelji, ali -> Nece im se .... Ako ne racunamo ispitivanja koje je platio Fajzer, sami Ameri imaju jednu studiju na 1,280 ljudi ... bas jak uzorak za toliku zemlju. Ali zato imaju u toku 3 fazu za: Sanofi/GSK, Novavax, Medicago, Inovio .... oce im se! Zapravo je prvi sa vakcinom poceo i pokazao pocetne rezultate Novavax, ali posle je .... A Fajzer je odbio sve finansijske inekcije i 'pomoci' i sam izfinansirao razvoj - cisto da ne zavisi od necijeg - ocu/necu.

Inace postoji 12 vakcina odobrenih u bar 1 drzavi (zapravo 10 vakcina u bar 20 drzava). Takodje 27 vakcina u fazi 3 i jos 40 u fazi 2!

A to sto neko neznade nista o nekoj vakcini .... nema veze sa medicinom, vise sa $ i globalnim ratovanjem.



U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.03.2021. u 16:14 - pre 37 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Citat:
ademare: Ako izvoze milione doza


Da li imaš neke podatke o izvozu? Ja sam uglavnom čitao o ugovorenim količinama, a ne o isporučenim.



Naravno samo to nije link , nego je malo slozenije .

Link je dao @ Shadowed https://ourworldindata.org/covid-vaccinations moze i https://www.bloomberg.com/grap...e-tracker-global-distribution/

Na tom linku moze se videti da je na primer do sada Turska upucala 11 Miliona doza . To je sve Sinovac itd . Kod njih je najlakse jer samo nju daju . Kod drugih koji daju jos neku treba istraziti . Ali u pitanju su milioni doza vec isporucenih .
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.03.2021. u 17:30 - pre 37 meseci
Na tom linku vidim da je u trenutku kada je Turska imala 8,55 miliona vakcinisanih(u stvari datih vakcina), Kina imala 52,52 miliona i da je Kina druga na svetu po broju vakcinisanih, iza SAD-a.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.03.2021. u 17:52 - pre 37 meseci
Da citiram samog sebe

Citat:
ademare:
Na 1.400 Miliona ljudi podelili 52 miliona vakcina ?

Kap u moru .


 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.03.2021. u 17:56 - pre 37 meseci
A evo i nasi Prijatelji Emiracani , koji su znatno ozbiljnija drzava od nase imaju problem sa Sinofarmom , u smislu da ne daje dovoljan odgovor , pa testiraju kako bi se ponasala 3. doza ?

https://rs.n1info.com/svet/emi...staknu-odgovor-imunog-sistema/
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
83.137.2.*



+2283 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.03.2021. u 18:45 - pre 37 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Ti citiras to sto sam napisao u kontekstu informisanja o trenutnoj globalnoj pandemiji izazvanoj od strane smrtonosnog virusa?

Kako ces se zabaviti (ili biti mucen "zabavom") vs. informacije od vitalnog znacaja?

O kakvoj informaciji od javnog znacaja je rec?
Da li treba da nosis masku nakon sto si vakcinisan - treba. Zasto? Zato sto se pretpostavlja da mozes najnormalnije da siris viruse.
Da li treba da drzis distancu, peres ruke, radis test pre nego sto udjes u avion? Da, sve isto kao nevakcinisani. Zasto? Zato sto se pretpostavlja da mozes da siris viruse, isto kao sto moze slucajan primerak nevakcinisanog. To je za sada zvanicna informacija od javnog znacaja. I ne vidim nikakvu logiku zasto insostiras da je reci to verbalni delikt. I cekaj - jesmo li za kaznjivost verbalnog delikta i slanje na goli otok ako neko kaze nesto za sta procenis da je protiv interesa naroda idrzave, ili je verbalnom deliktu mesto na djubristu istorije?

Ako cemo da vracamo verbalni delikt za pricu o virusu, onda je zgodna prilika da ga vratimo i za ove sto na televizijama sa nacionalnim frekvencijama pustaju narkomane, prostitutke, kriminalce i dusevne bolesnike da budu uzori mladima. Da li ljudi sa TV mogu negativno da uticu na narod ili ne mogu, odluci se. Ako mogu, daj da vidimo sta nam je ciniti.

Nego, ti si onaj kadija iz price "Ero i kadija". Ako je tvoja krava ubola moju, onda nema veze, pobole se same, a ako je moja ubola tvoju, onda da pogledas u citap?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
83.137.2.*



+2283 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.03.2021. u 18:52 - pre 37 meseci
Citat:
ademare:

Pitanje je zasto Kina i Rusija ne daju vise svojim gradjanima svoje vakcine ??

Mozda zato sto ovo vise nije isti virus i sto su vakcine beskorisne, ali steta da se baci ono sto moze da se uvali nekom?
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.03.2021. u 19:17 - pre 37 meseci
Ako si vakcinisan, nećeš se razboleti. Zato se vakcinišeš.

Zamisli da doktor izađe u skafanderu iz sobe sa pacijentima, pa ne skine isti, nego se pomeša sa gomilom nevakcinisanih kretena. Da li će da im prenese virus?
Naravno da hoće. Da li će se on razboleti? Neće.
Koliko mora puta da ti se ponovi.

Da li preko gelendera, kvake, tastera u liftu može da se prenese virus? Može.
Da li možeš da vakcinišeš gelendere?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 260596 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.