Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 260959 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
79.101.120.*



+10255 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"26.03.2021. u 13:52 - pre 37 meseci
- Sinofarm je masovno dat, zato što je prvi koji je masovno dopremljen.
- Dat je najstarijima, pošto su oni procentualno najugroženiji fatalnim ishodom kovida
- Davan je u domovima zdravlja, zato što je to bilo najlakše za tu populaciju.
- Realno, najlakše se podnosi, najmanje nuspojava.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"26.03.2021. u 13:55 - pre 37 meseci
Dobro da se u nečem slažemo

Postoje jako ozbiljne zamerke na sistem vakcinacije, koje ovde nisu iznete.
Recimo, procena je da u Srbiji živi oko 20% stanovništva starijih od 65 godina.
Da je sprovedena vakcinacija bila organizovana tako da ova najrizičnija grupa prva bude vakcinisinana, broj smrtnih slučajeva bi bio bar 5 puta manji.

Ovako, vakcinacija je delimično bila epidemiološka mera, delom populistička. Recimo, zašto su novinari imali prednost? Jedina svrha - da se održava prekrasna slika "napora" države u medijima.
Ista zamerka važi i za policiju i vojsku. Tu su uglavno zdravi ljudi, a ima ih toliko da i nije neka šteta da se neki razboli.
Zdravstveni radnici - ovo je već pomalo bilo kritično, ne zbog rizika od smrti, neko zbog trenutne ogromne opterećenosti zdravstvenog sistema, gde svaki oboleli zdravstveni radnik predstavlja manjak među onima koji su u "prvim redovima" borbe protiv korone.
Mada je čak i kod zdravstvenih radnika pitanje prioriteta problematično - broj obolelih zdravstvenih radnika od korone je u poslednjih godinu dana toliki da u nekim zdravstvenim ustanovama već više od 50% ima imunitet jer su preležali koronu.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"26.03.2021. u 14:53 - pre 37 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Sinofarm vakcina izaziva neželjene reakcije kod veoma malog procenta ljudi, zato se preporučuje starijima. Poznajem par ljudi koji su posle Sputnjika i Astre imali temperaturu i preko 40. S obzirom da se radi o mlađim ljudima sve je prošlo bez nekih ozbiljnih posledica.


To je potpuno tacno .

Sto je mladji i jaci organizam , to je veca sansa da jace , burnije reaguje na vakcinu .

Zato dodatno i mislim da je Sinofarm idealan za mladju populaciju .

Jake reakcije nisu bas nesto sto ljudi zele , tako da najblaza vakcina Sinofarm i kod mlade populacije bi imala u proseku znatno blaze nuspojave od AZ i Sputnika .

Stariji organizmi imaju u principu i slabiju reakciju na vakcine . Tako da na Sinofarm gotovo nijedan penzioner nije imao nikakvu reakciju .

Moze se reci da bi reakcija tih starijih gradjana i na AZ i Sputnik bila manja nego na mladje .


Kada bi bilo vakcina u izobilju , Sinofarm bi bio za one do 40 godina , blage nuspojave dodatni motiv da se primi .

40-55 godina AZ , Sputnik , eventualno i Johnson&Johnson, Kineski Cansino , sve su to Vektorske vakcine .

55+ Pfizer , Moderna .


Medjutim realnost je drugacija , nabavlja se i daje ono sto se moze .
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"26.03.2021. u 15:48 - pre 37 meseci
Citat:
ademare: Moze se reci da bi reakcija tih starijih gradjana i na AZ i Sputnik bila manja nego na mladje .


Može se reći i suprotno. Pitanje je samo šta je tačno. Ja mislim da reakcija nije uslovljena godinama i da zavisi od bezbroj nekih drugih faktora.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"26.03.2021. u 16:29 - pre 37 meseci
Godine su vazan faktor , ali ne same po sebi , vec posmatrano kao prosek . Pisao sam da ne ponavljam , da reakcija zavisi od stanja imunog sistema , najvise . Osim alergijskih reakcija , ali one ne izazivaju temperaturu i lokalnu upalu , otok , crvenilo itd . vec alergijske reakcije . Od manjih reakcija u vidu osipa , urtikarija do najgoreg moguce angioedema .

Logicno je da mlad i zdrav organizam , da jaci odgovor na vakcinu , od starijeg organizma kome je imunitet kompromitovan .


To sve kada se posmatra statisticki , kao pravilo velikih brojeva .

Pojedinacno neko od 60 godina , moze da ima jacu reakciju od nekoga ko ima 30 godina .

Ali na nivou cele populacije moze se ocekivati da mladji i jaci organizmi imaju jacu reakciju na vakcine .

Pre neki dan je bio clanak , da deca koja su imala vrlo blage simptome COVID-19 , imaju dosta vise antitela nego odrasli koji su prelezali bolest !

https://rs.n1info.com/zdravlje...ju-vise-antitiela-od-odraslih/
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
79.101.120.*



+10255 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"26.03.2021. u 16:58 - pre 37 meseci
Citat:
djoka_l:Da je sprovedena vakcinacija bila organizovana tako da ova najrizičnija grupa prva bude vakcinisinana, broj smrtnih slučajeva bi bio bar 5 puta manji.

Upravo je vakcinacija tako sprovedena da su prvo pozivani stariji od 65.

Paralelno sa tim išla je vakcinacija u kasarnama, što nikako ne znači da je na bilo koji način usporena vakcinacija starijih u domovima zdravlja.
Ja sam lično prijavio roditelje i ženine roditelje i svi su takoreći odma' dobili poziv za vakcinaciju u DZ. Maltene "danas za sutra"

Brže se zaista nije moglo.

Mislim da smo došli u fazu da su svi prijavljeni vać pozvani na vakcinaciju. I to je to. Sad kreće TV kampanja ubeđivanja.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"26.03.2021. u 17:04 - pre 37 meseci
@ademare
Možda si ti u pravu, a "struka" nije. Zato sam ja od početka za to da svako ima mogućnost izbora. Stariji od 65 godina ako misle da znaju bolje od "struke" mogu da izaberu bilo koju dostupnu vakcinu. Meni ovo "jaci organizmi imaju jacu reakciju na vakcine" uopšte nije logično. Ja mislim da jak orgnizam sa jakim imunitetom može bez problema da analizira živi vektorski virus iz vakcine i da ga uništi, dok star i slab ima da diže radnu temperaturu i trokira. Ono što ti pričaš zvuči mi kao da mlad čovek sa jačim mišićima treba da dobije jaču upalu ukoliko diže veću težinu, pa da zato treba jakima da dajemo lakše tegove, a starcima od 80+ godina što teže.

Citat:
Java Beograd: Ja sam lično prijavio roditelje i ženine roditelje i svi su takoreći odma' dobili poziv za vakcinaciju u DZ. Maltene "danas za sutra"


Evo i ja mogu da potvrdim ovo što kaže Java. Žena i ja smo čekali nešto manje od mesec dana, ali naši roditelji su dobili pozive u roku od nekoliko dana. Nažalost tast nije stigao da primi vakcinu jer samo dan pre poziva saznao da je pozitivan na koronu i ubrzo nakon toga je umro.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"26.03.2021. u 18:13 - pre 37 meseci
U onoj velikoj temi COVID 19 mnoge stvari koje sam tvrdio u vezi virusa jos u Januaru 2020. , ispostavile su se tacnije nego sto je tvrdila " struka " .

Prica da ce virus kroz prolaz , kroz ljudski organizam u svakoj sledecoj generaciji slabiti , je postulat epidemiologije .

Ja sam tvrdio da ce biti jaci , sto se nazalost pokazalo kao tacno . Danas je virus jaci nego prosle godine .

Takodje price o uticaju Sunca itd . sve su bile pogresne iako su sve bile zasnovane na iskustvu , logici i znanju . Nijedna ta prica koja je nazalost ispala pogresna, nije bila budalastina , ali je moja logika govorila drugacije .


Tako i ovo . Iako izgleda da si u pravu , sa logickog aspekta , kao i primeri koji dajes izgledaju sasvim logicki , na kraju ce biti po ovoj mojoj logici

Iako ti ne mogu tacno objasniti razlog , organizam mladjih ljudi burnije reaguje na vakcinu . To nije nista lose u granicama normale , jer je to reakcija organizma na vakcinu , i znak da vakcina deluje .

Iz istog razloga 2. doza iste vakcine najcesce izaziva jacu reakciju nego prva ! To ne mora da vazi za Sputnik, jer su doze potpuno razlocite , vec za ove gde su doze iste .

Mnogo bih se vise zabrinuo da primim neku vakcinu , a da nemam nikakvu reakciju , nego da imam umerene reakcije .
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"26.03.2021. u 18:53 - pre 37 meseci
Epidemije skoro da nije bilo u toku leta, tako da Sunce sigurno ima uticaj.
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 803



+636 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"26.03.2021. u 19:00 - pre 37 meseci
Inace, jedna zanimljivost. Gledam ove danasnje cifre, poredim situaciju u Srbiji i ovde u Holandiji gde zivim, u pitanju su dva razlicita zdravstvena sistema i cifre kazu ovako:
Code:

                                  Srbija     Holandija
Vakcinisanih:                  1,342,118     2,268,139
Slucajeva do sada:               577,120     1,254,244
Dnevno zarazenih:                 +5,114        +7,644
Broj hospitalizovanih (non-ICU):   6,713         1,596
Broj na respiratorima (ICU):         241           625

Na stranu to sto svuda citamo o tome kako je Srbija nekakav prvak u Evropi po broju vakcinacija, mada mislim da Holandjani sabiraju babe i zabe (tj. oni broje svaku vakcinu i revakcinu kao dve posebno date injekcije). Medjutim, neke druge stvari su mi daleko zanimljivije.

Dnevni prirastaj u Srbiji je oko 5000 dnevno, u NL ide i do 8000 dnevno. Ok, vise se testira i ima 4 puta vise stanovnika. Dnevni broj preminulih je slican (ne prelazi 40), ali u oci mi upadaju ova dva poslednja podatka: u Srbiji 6 PUTA VISE ljudi zavrsi u bolnicama, od cega 3 PUTA MANJE na respiratorima. U Srbiji svi kukaju kako zdravstveni sistem samo sto nije pukao (ocigledno, ipak je skoro 7000 kreveta popunjeno!), u Holandiji se dize panika zbog ljudi na respiratorima, dok u bolnicama ne lezi ni 2000 ljudi, sto je negde sigurno 10% bolnickih kapaciteta u zemlji. Takodje, ispred bolnica nema nikakvih redova, nema specijalizovanih kovid ambulanti, kovid doktora, kovid bolnica ... Svi bolesnici idu u regularne bolnice. Verovatno zato ovde oni antivakseri i anarhisti stalno protestuju protiv mera, jer je sve zalkjucano osim supermarketa jos od decembra i na snazi je nocni policijski cas. U Srbiji je sve otvoreno, pa nas opet siju po broju zarazenih. Ali ove bolnicke cifre su mi bas cudne ...

Da li to u Beogradu trpaju u bolnice svakoga ko se zakaslje? Onako preventive radi? Ili je nasa nacija zaista ozbiljno zdravstveno upropastena, zbog pusenja, lose ishrane, nedostatka fizicke aktivnosti ...? Ne znam da li su holandske cifre frizirane ili ne (mozda i jesu?), ali verujem da su ove srpske tacne, jer stalno idu vesti o tome kako jednu po jednu bolnicu ubacuju u "kovid sistem". Pik zauzeca bolnickih kreveta u NL je bio proslog marta, tada je bio negde oko 4000. S druge strane, u Srbiji su bolnice non-stop krcate. Mislim da je to pre nesto sto bi trebalo da nas zabrine ...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"26.03.2021. u 19:13 - pre 37 meseci
Pa, ako pogledas u odnosu na broj stanovnika imaju dosta manje dnevno zarazenih. No, ne toliko koliko manje imaju u bolnicama. E sad, zasto je kod nas veci procenat onih koji je u bolnicama ne mozemo tacno da znamo. Dve glavne mogucnosti su da zaista imamo veci procenat tezih slucajeva i da zapravo imamo veci ukupan broj zarazenih ali se otkriju uglavnom oni koji su za bolnicu. Sta je od ta dva (ili nesto trece).. Ko ce znati.

Inace, nisu samo oni na respiratorima u ICU (intenzivna nega). Ja sam bio na intenzivnoj ali nisam bio na respiratoru. Stavise, vecina njih koji su zajedno sa mnom bili na intenzivbnoj nije bilo na respiratoru.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"26.03.2021. u 19:31 - pre 37 meseci
Citat:
ademare: U onoj velikoj temi COVID 19 mnoge stvari koje sam tvrdio u vezi virusa jos u Januaru 2020. , ispostavile su se tacnije nego sto je tvrdila " struka " ...

Da, evo puna godina+ dana, od kako ovo njesra hara kod nas i u svetu.

Slicno sam mislio tada, kao i sada, sa jednom razlikom. Sada sam misljenja, da je virus slucajno "pobegao" iz lab-a u Vuhanu, usled losih bezbedonosnih protokola.

Mislim da su tamo ubrzali mutaciju, da bi mogli da se bave virusom, koji ce biti aktuelan za 5-10 godina i da na vreme spreme vakcine i protokole lecenja. Mislim, da su za ova istrazivanja znali u WHO, zato su zataskavali na pocetku, takodje je vrlo verovatno da su su-finansirali kinezi, ameri i/ili Gejts&Co, ali ne zbog ciljeva iz teorija zavere, vec su videli vektor kretanja postojecih virusa gripa, pa su jedni(drzave) hteli da se spreme, a drugi da unovce buduci proizvod-vakcinu.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"26.03.2021. u 21:54 - pre 37 meseci
Citat:
B3R1:

Dnevni prirastaj u Srbiji je oko 5000 dnevno, u NL ide i do 8000 dnevno. Ok, vise se testira i ima 4 puta vise stanovnika. Dnevni broj preminulih je slican (ne prelazi 40), ali u oci mi upadaju ova dva poslednja podatka: u Srbiji 6 PUTA VISE ljudi zavrsi u bolnicama, od cega 3 PUTA MANJE na respiratorima.


Da nisi pomesao Holandiju i Kinu

Dobro ne znam koja drzava Evrope bi bila dobro poredjenje , jer ili su vece ili manje od cifre . Srbija ima 6.9 miliona stanovnika , plus u statistikama vodi Srbe sa Kosova . Leci ih , testira , daje vakcine , racuna u bolesne itd . Tako da je broj stanovnika Srbije 7 miliona .

Holandija svakako nema 28 miliona ! Vec 2.5 puta vise od Srbije . Oko 17.5 miliona .

Dnevni broj obolelih je znatno veci u Srbiji u odnosu na broj stanovnika . Da bi bilo isto Holandija bi trebalo da ima oko 13.000 dnevno , sto nece biti .

Broj preminulih u Srbiji je Fantazija !

Prosle godine je preminulo vise 14.000 ljudi nego 2019 !! Rast 14 % . Ove godine u prva dva meseca je broj preminulih veci nego prosle 15.5 % !! Znaci brojevima u Srbiji se ne moze verovati .

Zvanicna tvrdnja je da mi vise hosptalizujemo procentualno broj bolesnika nego EU ? Ali kad sve ostalo Lazu , kako im to verovati ?

Ovo za ICU je objasnio Shadowed , mi racunamo samo bas respiratore , a na ICU ima nekoliko puta vise ljudi nego na respiratorima . Svi koji primaju kiseonik su ICU .
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2712



+700 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"26.03.2021. u 21:58 - pre 37 meseci
Citat:
B3R1:
Da li to u Beogradu trpaju u bolnice svakoga ko se zakaslje?

Da, ali one koji imaju vezu, poznaju nekog lekara ili im je interesantno da neprekidno prate promene parametara u organizmu (jer smo uzeli u najvećem procentu kineske vakcine, a dobili ih verovatno uz uslov da kinezima šaljemo neke podatke).

Ali, mislim da je ovo prvo u pitanju, ovde bar 10% ljudi zna nekog lekara ili ga ima među rodbinom, i eto, što ti kažeš "čim se nakašlje", lekar mu sredi da odleži koji dan u bolnici, za svaki slučaj!


Nego, nije nam dovoljan podatak samo o tome koliko ljudi zaraženih COVID-19 leži u bolnicama, nego i koliko dana su tu u proseku, koliko najviše, a koliko najmanje. Može i po danima, koliko je pacijenata bilo samo jedan dan, koliko 2, 3, 4... a koliko njih je 20 dana?


Pa kod nas i mnoge relativno lakše slučajeve na Sajmu računaju da su u bolničkim krevetima, a po meni treba računati samo one koji su na intenzivnoj.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"26.03.2021. u 22:16 - pre 37 meseci
Citat:
dejanet:

Da, evo puna godina+ dana, od kako ovo njesra hara kod nas i u svetu.

Slicno sam mislio tada, kao i sada, sa jednom razlikom. Sada sam misljenja, da je virus slucajno "pobegao" iz lab-a u Vuhanu, usled losih bezbedonosnih protokola.

Mislim da su tamo ubrzali mutaciju, da bi mogli da se bave virusom, koji ce biti aktuelan za 5-10 godina i da na vreme spreme vakcine i protokole lecenja. Mislim, da su za ova istrazivanja znali u WHO, zato su zataskavali na pocetku, takodje je vrlo verovatno da su su-finansirali kinezi, ameri i/ili Gejts&Co, ali ne zbog ciljeva iz teorija zavere, vec su videli vektor kretanja postojecih virusa gripa, pa su jedni(drzave) hteli da se spreme, a drugi da unovce buduci proizvod-vakcinu.


Nasi " celicni prijatelji " se bas trude da ne bude to

Zajedno sa WHO pisu izvestaj , navodno bice zajednicki , videcemo sta ce biti od toga .

Izmisljaju sve samo da ne bude taj uzrok 4 . sa laboratorijom u Wuhanu koja je u blizini te cuvene pijace .

Slepi mis - covek , slepi mis - neki sisar - covek , i najveca fantazija Smrznuta hrana iz uvoza

A igrali su se , nije da nisu . Nimalo nije uverljiva prica da tamosnja naucnica koja prikuplja viruse od slepih miseva zadnjih 15-tak godina , cim je videla DNK virusa , odahnula i rekla " nije nas " ?

Fauci i USA ekipa su placali ta i slicna istrazivanja i eksperimente ! Zato kada je , svojevremeno Tramp trubio , oni su samo cutali jer su umesani .
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.telemaxx.net.



+7177 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"26.03.2021. u 22:58 - pre 37 meseci
Citat:
dejanet:
^ Da ovde imamo zemlju, koja je vakcinisala 100% gradjana, vidi se i efekat na broj slucajeva, koji se rapidno smanjuje. Bice zanimljivo pratiti efikasnost fajzer vakcine(mislim da je ona dominatna u Izraelu)


https://91-divoc.com/pages/cov...arately%2Cseparately#countries

Na dan 26.3.2021 je komplet (2 doze) vakcinisano 4.7 miliona ljudi.

To je oko 51% stanovnistva. Istih tih 51% je dobio prvu dozu pre oko ~30 dana.

Rapidan pad pozitivnosti je poceo pre oko 2 meseca. U tom momentu je parcijalno vakcinisano bilo 36% stanovnistva, kompletno 22%

Efikasnost Fajzerove vakcije "na terenu" u Izraelu je 94% (detekcija) - 97% (bolest sa simtomima ili gore) 2 nedelje posle druge doze.

Koliko ovo traje, videcemo.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"27.03.2021. u 00:21 - pre 37 meseci
Citat:
ademare:Svi koji primaju kiseonik su ICU .

Pa, ni to nije bas tacno. Kiseonik se moze primati i u obicnim sobama. Nemaju ih bas sve ali mnoge imaju. Mislim, ok, moje iskustvo je sa KCV-a ali kapiram da nisu nista posebni po tome.

Citat:
ademare:Prosle godine je preminulo vise 14.000 ljudi nego 2019 !! Rast 14 % . Ove godine u prva dva meseca je broj preminulih veci nego prosle 15.5 % !! Znaci brojevima u Srbiji se ne moze verovati.

I ja mislim da je bilo smanjivanja broja smrtnih slucajeva (bar) u toku treceg talasa ali ne treba zaboraviti da ne ubija samo bolest vec i epidemija. Nije sav taj visak smrti direktno od kovida vec i od posledica opterecenja zdravstvenog sistema i nemogucnosti adekvatnog lecenja drugih bolesnika. S druge strane bilo je manje smrti od nekih drugih bolesit kao sto je npr. grip jer je isti bio smanjen posto su mere protiv kovida ujedno i mere protiv gripa.

Citat:
mjanjic: Nego, nije nam dovoljan podatak samo o tome koliko ljudi zaraženih COVID-19 leži u bolnicama, nego i koliko dana su tu u proseku, koliko najviše, a koliko najmanje.

Ovo i mene zanima.

Citat:
mjanjic: Pa kod nas i mnoge relativno lakše slučajeve na Sajmu računaju da su u bolničkim krevetima, a po meni treba računati samo one koji su na intenzivnoj.

Meni najvise smisla ima da pod one koji su na bolnickom lecenju racunamo one koji su u bolnici, intenzivna nega ili ne. Ali jeste diskutabilno da li sajmove i sl. racunati u bolnice. Kapiram da ima izvesnog smisla jer tamo ipak jesu bolesnici koji ne mogu na kucno lecenje. Ako me secanje ne vara, mnogi od njih su na kiseoniku.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"27.03.2021. u 00:58 - pre 37 meseci
Nema vise nikakvih sajmova i hala , kakvi su postojali u 1. i 2. talasu !

Tada su sve pozitivne odvodili bilo da imaju simptome ili ne ! To se odavno vise ne radi !

Sada na sajmu i nema bolesnika , samo vakcinacije , a bolesnici su u Areni i to nekoliko stotina na kiseoniku ! Koliko se secam od njih 500-600 , oko pola je na kiseoniku . To i jeste neka vrsta bolnice jer su svi pacijenti ozbiljno bolesni .

U bolnice se primaju trenutno samo najtezi pacijenti , eventualno VIP-ovci malo laksi .

Znaci obostrana upala pluca , temperatura 39+ , saturacija na granici .

Svi koji ne podpadaju jos pod ovo , a pozitivni su leze kod kuce i cekaju dal ce da im bude bolje ili ce i oni da ispune ove uslove .
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"27.03.2021. u 07:53 - pre 37 meseci
Citat:
B3R1:
Inace, jedna zanimljivost. Gledam ove danasnje cifre, poredim situaciju u Srbiji i ovde u Holandiji gde zivim, u pitanju su dva razlicita zdravstvena sistema i cifre kazu ovako:
Code:

                                  Srbija     Holandija
Vakcinisanih:                  1,342,118     2,268,139
Slucajeva do sada:               577,120     1,254,244
Dnevno zarazenih:                 +5,114        +7,644
Broj hospitalizovanih (non-ICU):   6,713         1,596
Broj na respiratorima (ICU):         241           625

Na stranu to sto svuda citamo o tome kako je Srbija nekakav prvak u Evropi po broju vakcinacija, mada mislim da Holandjani sabiraju babe i zabe (tj. oni broje svaku vakcinu i revakcinu kao dve posebno date injekcije). Medjutim, neke druge stvari su mi daleko zanimljivije.

Dnevni prirastaj u Srbiji je oko 5000 dnevno, u NL ide i do 8000 dnevno. Ok, vise se testira i ima 4 puta vise stanovnika. Dnevni broj preminulih je slican (ne prelazi 40), ali u oci mi upadaju ova dva poslednja podatka: u Srbiji 6 PUTA VISE ljudi zavrsi u bolnicama, od cega 3 PUTA MANJE na respiratorima. U Srbiji svi kukaju kako zdravstveni sistem samo sto nije pukao (ocigledno, ipak je skoro 7000 kreveta popunjeno!), u Holandiji se dize panika zbog ljudi na respiratorima, dok u bolnicama ne lezi ni 2000 ljudi, sto je negde sigurno 10% bolnickih kapaciteta u zemlji. Takodje, ispred bolnica nema nikakvih redova, nema specijalizovanih kovid ambulanti, kovid doktora, kovid bolnica ... Svi bolesnici idu u regularne bolnice. Verovatno zato ovde oni antivakseri i anarhisti stalno protestuju protiv mera, jer je sve zalkjucano osim supermarketa jos od decembra i na snazi je nocni policijski cas. U Srbiji je sve otvoreno, pa nas opet siju po broju zarazenih. Ali ove bolnicke cifre su mi bas cudne ...

Da li to u Beogradu trpaju u bolnice svakoga ko se zakaslje? Onako preventive radi? Ili je nasa nacija zaista ozbiljno zdravstveno upropastena, zbog pusenja, lose ishrane, nedostatka fizicke aktivnosti ...? Ne znam da li su holandske cifre frizirane ili ne (mozda i jesu?), ali verujem da su ove srpske tacne, jer stalno idu vesti o tome kako jednu po jednu bolnicu ubacuju u "kovid sistem". Pik zauzeca bolnickih kreveta u NL je bio proslog marta, tada je bio negde oko 4000. S druge strane, u Srbiji su bolnice non-stop krcate. Mislim da je to pre nesto sto bi trebalo da nas zabrine ...



https://www.rivm.nl/en/covid-1...covid-19-vaccination-programme

By Sunday 21 March, it is estimated that nearly 1.5 million people in the Netherlands had received at least one COVID-19 vaccination, and more than 600,000 people had received their second vaccination.

Na ~2.4 (17M/7M) manju populaciju u Srbiji je vakcinisano 1.35M ljudi, i revakcinisno 900k. Relativno na populaciju, u Srbiji je vakcinisano duplo vise ljudi prvom dozom i ~3.6x vise drugom dozom - ako nisam nesto zabrljao u racunu.

A ako si lenj da racunas - otvoris bilo koji site koji se bavi statistikom i proveris malo o cemu se radi: https://ourworldindata.org/covid-vaccinations

Preko toga - Srbija nastavlja sa vakcinacijom, dok u NL kuburi sa vakcinama za revakcinaciju ovih sto su vec primili prvu vakcinu.

Bez obzira na sveukupnu situaciju u Srbiji, na celokupnu PR kampanju koja se vrti oko vakcinacije, politicka prepucavanja, i sva ostala g*, vakcinacija u Srbiji je uradjena jako jako dobro generalno govoreci, a fantasticno ako se uzme globalno stanje stvari u obzir, dok je NL zestoko podbacila, a ako uzmemo politicki uticaj, ekonomsku situaciju, i sve ostale kapacitete koje NL (navodno) ima - NL se raspada po ovom pitanju.

Sto se tice broja obolelih, tesko obolelih i umrlih, mislim da svi TESKO muljaju sa brojkama, a i radi se o dva potpuno razlicita pristupa zdravlju, kad su i jednostavnije stvari u pitanju, tako da ovakva povrsna poredjenja nemaju nikakvog smisla.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7177 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"27.03.2021. u 12:02 - pre 37 meseci
NL se raspada po pitanju vakcina iz 2 razloga:

1. EU kupovina (to je problem svih) gde je posao nabavke poveren bukvalno B-timu od B-tima (kako se to zove jbt? C tim?) - Objasnjenje: u razvijenim EU drzava "vidjen za Brisel" mu dodje kao "gardening leave", ono ne zele te u centru dogadjaja - ali si dovoljno uvezan da zasluzujes visoko placen posao bez stresa i obaveza (i prave moci). Ovo funkcionise u dobrim vremenima (niko ih ne primecuje) - ali u ovakvim situacijama dolazi do izrazaja nesposobnost.

2. Njihov sopstveni - organizacija im je nula, sto se videlo sa onim fijaskom da su bili poslednja EU zemlja da pocnu vakcinaciju, a imali kontigent Fajzerovih vakcina jos od Decembra. Visoko ludilo.

--

Srbija, iz isto 2 razloga ima daleko povoljniju situaciju:

1. Propala ideja o zajednickoj kupovini (sto se pokazalo kao jako dobra stvar) - da li je sreca ili umece, pojma nemam
2. Nemanje problema da se odobre vakcine iz EU/UK/USA kao i Rusije i Kine - ovo je verovatno najveci kontributor

--

Ali sve i da su stvari oko vakcina iste - NL i Srbiju ni po cemu ne bih poredio. Ajde muljacine sa brojkama i pristup testiranju na staranu, kao i sve poznate razlike (gustina naseljenosti, kretanje stanovnistva, ekonomija, ...) - ovde jos treba dodati i gomilu drugih faktora poput razlicite genetike (moze biti relevantno), razlicite istorije ranijih obaveznih vakcina (moze biti relevantno), ishrane, itd.

Drugo, mislim da ce vrlo bitna stvar biti % stanovnistva voljan da se vakcinise.

U Izraelu se vidi da je preko 50% vec doslo do zasicenja i sada vec vakcinisu manje dnevno nego pre nekoliko nedelja. Bar u njihovoj sredini je bilo potrebno da se vakcinise parcijalno ~35% (komplet: 22%) da dodje do ozbiljnog pada novih infekcija.

Prave neophodne cifre za IL su verovatno nesto manje (vakcina koja se koristi tamo zaheva neko vreme da postane potpuno efikasna + cela za*bancija sa 2 doze) ali vrlo verovatno sa mnogo manjom komplet vakcinacijom efekat ili nece biti ovakav ili ce biti potrebno vise vremena da se postigne.




DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 260959 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.