Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Blue HDI PSA Diesel

elitemadzone.org :: AutoZone :: Blue HDI PSA Diesel

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11983 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
*.10.185.dynamic.stcable.net.



+156 Profil

icon Blue HDI PSA Diesel22.08.2020. u 07:22 - pre 43 meseci
Najnoviji dizel motori iz PSA grupacije sa oznakom Blue HDI imaju problem sa rezervoarom i pumpom tečnosti za prečišćavanje izduvnih gasova.
Popravka 1000 eur.
Da li neko zna da li je PSA rešio taj problem, i ako jeste od koje godine?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.cpe.sn.co.rs.



+10246 Profil

icon Re: Blue HDI PSA Diesel23.08.2020. u 11:50 - pre 43 meseci
"Popravka" je zapravo zamena kompletnog sklopa: AdBlue rezervoar sa pumpom. Ne prodaje se odvojeno.
Mnogo članaka ima na tu temu, može se naći na netu. Izguglaj "PSA P20E8", što je greška koja se dobije u dijagnostici.

PSA je primećivao slučajeve prijave kvara zbog nekog problema sa čepom rezervoara za ureu, pa se prvo preporučuje kupovina novog čepa, pa tek onda eventualno druga intervencija.

Uobičajen način popravke kod Srba je: reprogramirati kompjuter tako da se kompletno isključi AbBlue podrška, i onda niti ubrizgava ureu u izduv, niti prati parametre, niti prijavljuje grešku.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
*.10.185.dynamic.stcable.net.



+156 Profil

icon Re: Blue HDI PSA Diesel23.08.2020. u 16:46 - pre 43 meseci
Vozim trenutno stari peugeot sa e-HDI pa sam hteo da zamenim sa mlađim i eto problem, a nešto baš ne bih da uzmem Opela astru K.
Karavan je u pitanju.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Blue HDI PSA Diesel23.08.2020. u 17:37 - pre 43 meseci
Citat:
kamicak: Vozim trenutno stari peugeot sa e-HDI pa sam hteo da zamenim sa mlađim i eto problem, a nešto baš ne bih da uzmem Opela astru K.
Karavan je u pitanju.


Skroz nepovezana rečenica... Ovo "i eto problem" je nejasno... Da li taj problemčić ima auto koji si htio da uzmeš? Ovo " ne bih baš da uzimam opela astru K" je isto nejasno... Otkud baš Astra u ovoj temi... Kao da se ne može kupiti ništa drugo odnosno treće...

Šta si ti u stvari htio da pitaš tačno?
Taj problemčić koji pominješ se na psa grupaciji rješava jednostavno na više načina i ne treba nikakva 1.000 € već 5 puta manje... a nije tačna informacija da im je to (pre)čest problem... Prije 250K se rijetko dešava...
Najbolji način je probiti dpf, ne dirati katalizator i uraditi softver profesionalno i za njega i za aditivaciju.
Ako je nekome to skupo ili neko iz nekog drugog razloga to ne želi da radi jeftinije od toga je zamjena pumpe aditivacije sa polovnom koja nije skupa... pod uslovom da je fap ok.
Jedno od najgorih rješenja je uraditi softver sa kineskim programom, iščupati katalizator i fap i napraviti još veće probleme...
Softver je različit kod Pežoa i kod Citroena iako su slični ne radi se na isti način...
Još gore je ono što nude u pežo servisima najviše je bolno za novčanik...




 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
*.10.185.dynamic.stcable.net.



+156 Profil

icon Re: Blue HDI PSA Diesel23.08.2020. u 18:48 - pre 43 meseci
Izvinjavam se, obrazložiću.
Pre 4 godine sam kupio peugeot 308sw, u to vreme 2 god star 180000 na satu.
Sa njim sam bez problema se vozao od Atine, preko Azurne obale pa sve do Osla.
Od ulaganja samo potrošan materijal.
Sad bih hteo da podmladim auto, i naravno zašto ne opet Peugeot.
Pogledam malo trenutno stanje, pošto ne pratim automobilsku industriju, vidim Peugeot ima iste HDI motore samo se sad zovu Blue Hdi, i ima neki novi 1.5 HDI.
Računam isti k... samo novo pakovanje, nazovem drugara koji radi u ovlašćenom Peugeot servisu, i on mi kaže za taj problem sa Blue HDI, malo proguglam i vidim stvarno problem postoji.
Nisam ljubitelj automobila, treba mi auto karavan koji će me bezbedno, udobno i jeftino vozati po evropskim i domaćim putevima, uglavnom dužim porodičnim putovanjima,
poput mog trenutnog pežoa.
Otkud Opel?
Pa kad ukucam u pretragu na polovnim automobilima, cena 8-9000 eur, karavan star 2-3 godine, ubedljivo najveći izbor je Opel astra K.
Naravno ako neko ima neki treći predlog, vrlo rado ću poslušati.
I ovaj pežo sam kupio posle jednog posta Noćnog, gde je pisao o novim e-HDI motorima, i eto nisam pogrešio.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.cpe.sn.co.rs.



+10246 Profil

icon Re: Blue HDI PSA Diesel24.08.2020. u 08:14 - pre 43 meseci
Vidi, problem postoji. Javlja se kod nekog procenta automobila.

Ali, da kojim slučajem imaš prijatelja u nekom ovlašćenom WAG servisu - tek od njega bi čuo neverovatne priče.
Reno - oho ho!
Da ne spominjem Tojotu, BMW i Mercedesa kojima takođe ume da rikne deo, ali popraka košta 5.000 i kusur.

Mom šuraku, iz čista mira - puko blok motora. Aluminijumski. Ford 1.6 benzinac. Blok motora, zemljače! Pa ti vidi!

Dakle, ako tražiš auto koji se garant neće pokvariti - džaba ti posao.



Imamo na forumu člana "Noćni".
Kad bi on počeo da ti priča šta je sve doterano u njegov servis, i / ili šta je sve čuo od kolega iz zanatskog esnafa - ti ni jedan auto ne bi kupio.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Blue HDI PSA Diesel24.08.2020. u 11:58 - pre 43 meseci
E sad si ga sa Fordom utesio

Svi ovi motori dizelasi , i taj sto si imao i ovaj Blue su Fordovi motori .

Blue je zvanicno u ugradnji od 9. 2017 . godine .
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.cpe.sn.co.rs.



+10246 Profil

icon Re: Blue HDI PSA Diesel24.08.2020. u 12:17 - pre 43 meseci
Nije to Fordov motor. To su motori koji su razvijani u saradnji PSA i evropskog Forda.

Ja mislim (ali nisam 100% siguran) da je BlueHDi u ugradnji od 2015. Od 2016 - je sigurno, pošto ja imam Citroena C4 2016 sa BlueHDI 100

PSA ima mnogo veću ekonomsku snagu od evropskog Forda. (Zapravo je nemački). Ali, na Fordovu ponudu 1998.god. da učestvuje u razvoju - što da ne, lakše je kad se podeli trošak.

Otkupom Opel/Vauxal PSA dobija novu finansijsku snagu, a sad sa ujedinjenjem PSA - FCA stvorio se novi auto gigant koji će da postavlja standarde.
Ne zato šti su bogznakoliko pametni i lepi, nego, jednostavno veliki i moćni.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Blue HDI PSA Diesel24.08.2020. u 13:31 - pre 43 meseci
Motori se prave u Francuskoj u PSA fabrici . Ford ima svoju u UK .

Ovo za vreme Blue se odnosi na model koji pokretac teme ima 308 SW . Isti motor se ugradjuje u vise modela , a pocetak ne mora da bude istovremen , vec kako je koji model automobila spreman za novi motor .

Znaci motori nisu identicni u svakom pogledu , ali je Fordova osnova i tehnologija . Ovih 1.6 turbo dizel ima fordovih par verzija , a za PSA najmanje 4 .

Znas kako firme tipa PSA razmisljaju ? Da razvijemo motor , treba nam pre svega vreme . Novca bi i nasli . Daj prvo da vidimo , sta vec postoji , mozda nam nesto odgovara .

Kada su videli da su Fordovi motori dobri , bez obzira ko je finansijski jaci , svima se vise isplati da se to proizvodi i za PSA . Ford dobije neku paricu za tehnologiju , PSA ustedeli Vreme i Novac za razvoj i svi na dobitku .

[Ovu poruku je menjao ademare dana 24.08.2020. u 14:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Blue HDI PSA Diesel26.08.2020. u 07:57 - pre 43 meseci
A zašto mora dizel? Uzmi benzinca pa ugradi TNG, imaćeš manje problema nego sa bilo kojim euro 4-5-6 dizelašem
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
*.10.185.dynamic.stcable.net.



+156 Profil

icon Re: Blue HDI PSA Diesel26.08.2020. u 09:30 - pre 43 meseci
O tome i razmišljam, vidim da je najviše hvaljen ovaj Fordov EcoBoost, Peugeot Pure Tech kažu troši ulje,
ali šta vredi kad je izbor karavana sa benzinskim motorima jako mršav.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.cpe.sn.co.rs.



+10246 Profil

icon Re: Blue HDI PSA Diesel26.08.2020. u 10:21 - pre 43 meseci
Takvo je i moje iskustvo.

Posle oko 10 godina vožnje dizela, kad sam kupovao Citroena, planirao sam da kupim benzinca.
Nije da sam imao neko posebno loše iskustvo sa dizelom, nego eto, radi promene.

Ali, džaba ga bilo.

Na sajtu polovniautomobili, isti brend, isti model, benzinski motor - 3 automobila u ponudi, dizel motor - 3 pune stranice automobila u ponudi.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Blue HDI PSA Diesel26.08.2020. u 10:28 - pre 43 meseci
Ja nisam imao pojma da postoje i druge motorizacije jod nekih brendova. Uvozi se samo dizel jer je prešao pun k km rashodovan je i jeftin a naša boranija se loži na nisku cenu i malu potrošnju tj : što više lima za što manje para.

Gledao sam oglase u inostranstvu (ne arapi i turci) automobili sa 400.000 km su iznutra kao novi tj nema nikakvih oštećenja. Na pola miliona progleda malo sedište vozača i kožica tu i tamo ćošak neki.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Blue HDI PSA Diesel26.08.2020. u 10:59 - pre 43 meseci
Jeste da ih nema mnogo ali nije da ne može nešto od ovoga da se kupi (filtere sam otprilike stavio)

https://www.polovniautomobili....lume_to=1500&power_from=85
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
*.10.185.dynamic.stcable.net.



+156 Profil

icon Re: Blue HDI PSA Diesel26.08.2020. u 11:45 - pre 43 meseci
Jeste , i kad se stavi auto star 3 godine, izađe tačno 3 automobila u ponudi.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Blue HDI PSA Diesel26.08.2020. u 12:50 - pre 43 meseci
To samo znači da nisi ciljna grupa uvoznika polovnjaka.
Prošetaj se po salonima, vidi šta imaju od flotnih vozila, nikad se ne zna.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: Blue HDI PSA Diesel26.08.2020. u 14:09 - pre 43 meseci
Moze da seta koliko hoce, nece naci takvog benzinca...

Slicnu sam dilemu ja imao prosle godine...
ja koji inace volim vozila na plin, ali mi treba vece i novije vozilo za voznju po gradu, znaci karavan ili MPV auto od tonu i po...

Benzinci su svi turbo, direktno ili indirektno ubrizgavanje, dok se raspitujes telefonom za ugradnju plina majstori svi od reda kazu da nema problema, a kada udjes malo da propitas detalje saznas da nemaju pojma i da su ugradili jedan ili ni jedan takav motor... plus svi ti motori trose dosta plina plus trose i benzin...
ma zezancija ziva... nije to atmo benzinac, a njih na novijim automobilima imas samo na malim gradskim automobilcicama koji nisu predmet mog interesovanja.

Drugo ni jedan servis nema iskustva sa odrzavanjem turbo benz motora, svi te salju u ovlasceni i sl...a nije ni da nemaju problema...to je vec za drugu temu.
I treba da das 6-7000 eura i da jos platis 700-1000eur za plin plus atest...?

na kraju logicno valjda da kupim malolitraznog dizelasa koji su prakticno dovedeni do savrsenstva malo trose a idu kao ti turbo benzinci i ima ih koliko hoces.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Blue HDI PSA Diesel26.08.2020. u 14:38 - pre 43 meseci
Ima onih varijanti sa fabričkim CNG-om, samo što je ograničen izbor modela, ali sam viđao Pasat karavan sa 1.4tsi, ali teško je naći nešto tako sa 3 godine starosti. Jedino kad firme vraćaju po ugovoru vozila nakon 3 ili 4 godine po sistemu staro za novo, i to ako je takav dogovor (tipa lizing i slično), jer inače firme takva vozila prvo ponude svojim zaposlenima, jer tako postignu bolju cenu, a i zaposleni će bolje da čuvaju ta vozila.
Uglavnom, jedino što sam našao da je 2017. i mlađe sa metanom je ovaj Caddy (doduše, putnički je sa 7 sedišta, pa može da posluži i za prevoz putnika i za tere): https://www.polovniautomobili....kswagen-caddy-maxi-14cng-7-sed
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.cpe.sn.co.rs.



+10246 Profil

icon Re: Blue HDI PSA Diesel26.08.2020. u 15:03 - pre 43 meseci
Ima, nije da uopšte nema.
Poenta je u širini ponude.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Blue HDI PSA Diesel26.08.2020. u 16:23 - pre 43 meseci
Citat:
bakara:na kraju logicno valjda da kupim malolitraznog dizelasa koji su prakticno dovedeni do savrsenstva malo trose a idu kao ti turbo benzinci i ima ih koliko hoces.


Savršenstvo verovatno zahteva otvaranje ovakve teme. Dizel je isti poslednjih 50-60 godina, samo se menja ubrizgavanje i računar, princip je isti.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Blue HDI PSA Diesel

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11983 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.