Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokret uništimo frilensere

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 207002 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.10.2020. u 19:17 - pre 41 meseci
Nije to neka Visa matematika .

Porez na dohodak je 10 % !

Posto ljudi koji rade kod poslodavca za penzijsko i zdravstveno po zakonu postoje dva dela jedan deo koji placa radnik , drugi koji placa poslodavac ! U sustini Sve placa radnik ali se tako racuna po zakonu .

Tako da je Zdravstveno ukupno 10.3 %

PIO je ukupno 25.5 % .

Toliko placa svaki radnik u Srbiji , pa zasto bi Fl placao kao Rumun ?

U Rumuniji je plata znatno veca nego u Srbiji , tako da i Srpski Fl bi trebao da bude konkurentan u odnosu na Rumuna ne na % doprinosa , vec ukupno . Kao i svi ostali radnici u Srbiji .


Ne vidim razlog i to bi bilo lepo kada bi neko od FL-a objasnio , Zasto bi oni bili povlasceni da ne placaju nista ?
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.10.2020. u 19:18 - pre 41 meseci
Ne lupaj Branislave. Svaki prihod mora da se prijavi i da se plate porezi i doprinosi na njega.
Gde je zaposlen onaj koji izdaje stan, pa da i on plaća porez?

Možeš ti slobodno da otvoriš nerezidetni račun u Mađarskoj, iako je to protiv propisa, dok te ne uhvate.
NEMAŠ prava da otvoriš račun kao fizičko lice u drugoj državi, ako imaš prebivalište u Srbiji.
Isto kao što ni frilenser ne mora da plaća porez, dok ga ne uhvate...
Ili dok te Mađari ne oderu za porez koji nisi platio u Mađerskoj.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.10.2020. u 19:27 - pre 41 meseci
djoka:"Svaki prihod mora da se prijavi i da se plate porezi i doprinosi na njega."

Ti lupas. Na uplatu iz inostranstva ne placas poreze i doprinose. Gde pise da je to prihod?

edit:
jedino mozes da platis ako radis za nekog ko radi u Srbiji, ali ako radis za nekog napolju ne vidim nacin.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.10.2020. u 19:29 - pre 41 meseci
Evo, ovde piše: https://www.paragraf.rs/propis...orezu-na-dohodak-gradjana.html

Nemoj da se praviš naivan.
Radim u bankarstvu 25 godina, nemoj da mi soliš pamet. Da li si ikada dobio doznaku iz inostranstva, a da nisi morao da popuniš prijavu sa osnovom po kojoj si dobio novac?
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.10.2020. u 19:34 - pre 41 meseci
djoko: lupetas pa ostajes ziv. Nema dokaza da si radio za nekog, uplacuje tetka. Kraj price. Kako ce da dokazu? Gde je tu osnov?

edit:
kada bi svako ko radi za nekog u inostranstvu poklanjao 67% drzavi od svake uplate ne bi bio drugo nego budala....
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.10.2020. u 19:38 - pre 41 meseci
Jeste, a tetka se zove Google ili Branimir Maksimović.
Sve može dok te ne uhvate...
Da li znaš da svakih 10 dana banke izveštavaju NBS o svim deviznim prilivima, pa onda sve to ide poreskim organima?
Sve se može, dok se mašina ne pokrene, pa ti onda izmišljaj tetke, kad te stave pred zid.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.10.2020. u 19:39 - pre 41 meseci
Daj nemoj da se sramotis i Saberi tri broja , ne izmisljaj 67 % !

 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.10.2020. u 19:49 - pre 41 meseci
Citat:
djoka_l:
Jeste, a tetka se zove Google ili Branimir Maksimović.
Sve može dok te ne uhvate...
Da li znaš da svakih 10 dana banke izveštavaju NBS o svim deviznim prilivima, pa onda sve to ide poreskim organima?
Sve se može, dok se mašina ne pokrene, pa ti onda izmišljaj tetke, kad te stave pred zid.


Cuj, ja sam 90ih imao racun u Madjarskoj i dizao kesh. Tu nema tragova, tj ne moze banka da prijavi nepostojecu uplatu....
No brainer.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.10.2020. u 20:01 - pre 41 meseci
Ako tetka pošalje novac preko na primer Skrilla, a onda ti taj novac prebaciš na svoj devizni račun, neće pisati ni Google ni Branimir, već samo Skrill. Prilikom podizanja novca ti onda pišeš izjavu da ti je to poslala tetka. To pisanje izjava i gledanje u nebo da li će da ti daju tvoj novac koji ti je tetka pošteno poslala ume da ide na živce.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.10.2020. u 20:09 - pre 41 meseci
Ne znam ja sam radio za firmu koja mi je slala na devizni, niko mi nikad nije pravio problem ;)
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.10.2020. u 20:21 - pre 41 meseci
Kucni u drvo i pomeri se s mesta (i ne prizivaj đavole dok pišeš pod pravim imenom), porez nikada ne zastareva, a danas postoje napredni botovi koji umeju i da čitaju osim što znaju da lajkuju...
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.10.2020. u 20:37 - pre 41 meseci
Koji porez? Ovaj od juce? Mislis da ce retroaktivno da naplacuju na sve uplate na devizni racun? Javim se ako je to slucaj :P
Ali to bi bilo ono pljacka par ekselans ;)
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.10.2020. u 21:11 - pre 41 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic

Koji porez? Ovaj od juce? Mislis da ce retroaktivno da naplacuju na sve uplate na devizni racun? Javim se ako je to slucaj :P
Ali to bi bilo ono pljacka par ekselans ;)

Retroaktivno?
Ma daj, sad je demokratistika i nema retroaktivno.
Pravnik, djak generacija, vojni dezerter i komandant vojske - Aco kazao/obećao srbima dok je pljuvao po SFRJ.


Citat:
Java Beograd

WTF?!? A što da ih ne oporezuje?

Aj' nemoj da platiš porez u USA pa onda pljuj po državi kako je lopovska.

Videla žaba da se konj potkiva pa i ona digla nogu porezničku.

Taj porez treba da obezbedi platu za nekoliko (bar dva po jednom freelanceru) partijska uguza koji ništa ne rade niti su sposobni za bilo šta osim čuvanja koza (pod uslovom da koze nose kecelju prekop ičke).


Što se tiče USA:

USA zločini po Srbiji tokom 1999.




Što se tiče poreza:

Šta je to država doprinela freelancerima i time opravadala potražnju poreza?
Da li ih štiti u slučaju spora?
Da li im obezbedjuje minimalac?
Da li im obezbedjuje zaštitu na radu?
Da li imaju plaćen godišnji odmor?
itd?

Kad država uzima porez to znači da funkcioniše kao država.
Srbija zapravo ne funkcioniše kao država a u odnosu na period pre "demokratije" uzima neverovatne novce u budžet.
Za 2020. 1314,5 milijardi dinara!!!

Nikad više otetog novca a

- ne funkcionišu sudovi,
- nema vojske,
- policija čačka nos,
- inspekcije žmure,
- pogledajte šta jedete niko istinski ne kontroliše,
- oblačite plastiku na koju ste u SFRJ (opravdano) pljuvali s prezirom,
...

Poslednjih 8 godina je istorija stvaranja razloga za ne plaćanje poreza, taksi, doprinosa, ...
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.10.2020. u 21:43 - pre 41 meseci
Kada treba Đoković da plati porez Imam je prvi za to, a sad kad Imam treba da plati porez na milione koje je stekao klađenjem onda se kuka na partijske uguze.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
46.183.103.*



+7169 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.10.2020. u 23:14 - pre 41 meseci
Citat:
Brainimir Maksimovic
Ne znam ja sam radio za firmu koja mi je slala na devizni, niko mi nikad nije pravio problem ;)


Ako si placao porez i doprinose, logicno.

Ako nisi placao porez i doprinose, ocigledno je cela svar ispod radara drzave (nije im dovoljno isplativo da startuju istragu i mozda jure rezultat po sudovima)

Uzgred, obaveza da se placaju porez i doprinosi na prihod od rada nastaju samim cinjenicama da si a) poreski rezident koji je u obavavezi da placa ovo i b) da radis za pare. Potpuno je nebitno da li si placen u dinarima, evrima, bitcoinima, da ti je racun u Srbiji ili u Budimpesti i sta ti ja znam.

Zatvaranje rupa koje omogucuju nekom da prolazi ispod radara uopste nije komplikovano, i sa nekoliko poteza drzava moze da eliminise bilo koga ko koristi "tetka" kombinacije, ako ta osoba ima ikada zelju da smisleno ucestvuje u lokalnoj privredi. Ako zelje nemaa, vrlo verovatno se uopste ne radi o novcu interesantnom drzavi.

Sa druge strane nista od ovoga nije cilj "de-freelancerizacije" - takve mere su, po pravilu, namenjene za eliminaciju zloupotrebe samozaposlenja kao metode za izbegavanje obaveza kao poslodavca, a ne za ove munja "tetka" kombinacije.

I tu su resenja vec nadjena (vise puta izvedena na nasem kontinentu) - uvedes kaznu za "klijenta" (citaj: poslodavca) gde se brzom odlukom (ne sudskom) "freelancer" smatra zaposlenim (recimo: pada test za utvrdjivanje da li je freelancer). Onda retroaktivno naplatis: porez + doprinose itd. za svaki mesec od dana kada si stupio u saradnju sa freelancerom + naravno kazna.

Ako nemas zadovoljavajuce rezulte, nastavljas da dizes kazne + motivises "freelancera" (zaposlenoh) da drukne "klijenta" (poslodavca) uz garanciju da nece biti juren za kintu, a onda opet udaris na "klijenta", ovog puta sa izjavom. Dovoljno je da zahtevas da objasne tokove novca sa "rat" freelancerom, ako je to bilo sta drugo a ne molba za "dogovor", uprava firme je pocinila privredni kriminal i, ako nisu "friends&family" napravili su veliku gresku (to se, naravno, ne desava - *ebes freelancera, niko normalan nece sebe da dovede u situaciju da mogu da ga jure za privredni kriminal).

Ako je drzava motivisana, ovo moze samo da se zavrsi na jedan nacin.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.10.2020. u 23:31 - pre 41 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic

I tu su resenja vec nadjena (vise puta izvedena na nasem kontinentu) - uvedes kaznu za "klijenta" (citaj: poslodavca) gde se brzom odlukom (ne sudskom) "freelancer" smatra zaposlenim (recimo: pada test za utvrdjivanje da li je freelancer). Onda retroaktivno naplatis: porez + doprinose itd. za svaki mesec od dana kada si stupio u saradnju sa freelancerom + naravno kazna.

Eeeeee...
ror!

To bi bilo sjajno kad bi funkcionisalo (u srbiji mislim).
Ali neće da funkcioniše.
Zašto?

Zato što kvazi država u saradnji sa poslodavcem ima dil
u koma zaposleni ne može sudskim procesom da izdejstvuje svoja prava.

Znaš ono - zastarevanje, nedostatak dokaza, nepostojanje dokumentacije.
Jelte, japašta, kapitalizam je.

E kad sudac jednom počne da delje poslodavca za nedostatke dokaza
jer isključivo je poslodavac odgovoran za "sitnice" poput nepostojanja dokumentacije, radnih naloga etc. etc.
U stvari poslodavca inspekcija treba da delje, bez suda i poslodavca da ljubazno uputi na sud.
Ovako, "dobrodušno" upućivanje radnika na sud je sprdnja.

E kad se stvari postave na svoje mesto onda možemo ozbiljno da razgovaramo.

U medjuvremenu potkivamo žabu.


Pozdrav.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.10.2020. u 23:51 - pre 41 meseci
U Srbiji se pod pojmom Fl podrazumevaju samo oni koji rade preko interneta za stranog poslodavca . Dal urade za njega jedan posao od 2 sata ili stalno rade za njega nebitno .

Oni koji rade za domaceg poslodavca nisu FL , vec obicni radnici na crno , kao i svaki drugi , prodavac u piljari ili fizikalac na gradjevini .

Tako da se ove najave odnose samo na one koji dobijaju novac iz inostranstva .


Vec godinama Narodna Banka Srbije - NBS ima evidenciju , Svake uplate koja stize u Srbiju na nacin koji se moze pratiti . Znaci uplate na racune kod domacih banaka , uplate preko kartica , Paypala itd .

Svaka takva uplata ima zabelezeno , ko je poslao kome i izjava primaoca o tome . Naravno svi koji dobijaju novac tako od stranog poslodavca , popunjavaju izjavu da im je poslao prijatelj .

Drzava decenijama , ovo sto pise Branimir je verovatno staro 15-20 godina , zmuri na takve pojave .

Sada idu najave , sto ne mora u slucaju Srbistana da znaci nista , ali i moze .

Oni vestiji , vec sada koriste Skrill gde transakcijama se znatno teze moce uci u trag . Ali naravno da nije nemoguce , samo je pitanje da li postoji bas tolika volje drzave , koja do sada nije pokazivala oko ovog pitanja nikakvu volju da ce da se sada upusta u semi transparentne transakcije , mada ima onih koji smatraju da je tajnost 100 % , varaju se .
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.10.2020. u 23:55 - pre 41 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
Brainimir Maksimovic
Ne znam ja sam radio za firmu koja mi je slala na devizni, niko mi nikad nije pravio problem ;)


Ako si placao porez i doprinose, logicno.

Ako nisi placao porez i doprinose, ocigledno je cela svar ispod radara drzave (nije im dovoljno isplativo da startuju istragu i mozda jure rezultat po sudovima)

Uzgred, obaveza da se placaju porez i doprinosi na prihod od rada nastaju samim cinjenicama da si a) poreski rezident koji je u obavavezi da placa ovo i b) da radis za pare. Potpuno je nebitno da li si placen u dinarima, evrima, bitcoinima, da ti je racun u Srbiji ili u Budimpesti i sta ti ja znam.

Zatvaranje rupa koje omogucuju nekom da prolazi ispod radara uopste nije komplikovano, i sa nekoliko poteza drzava moze da eliminise bilo koga ko koristi "tetka" kombinacije, ako ta osoba ima ikada zelju da smisleno ucestvuje u lokalnoj privredi. Ako zelje nemaa, vrlo verovatno se uopste ne radi o novcu interesantnom drzavi.

Sa druge strane nista od ovoga nije cilj "de-freelancerizacije" - takve mere su, po pravilu, namenjene za eliminaciju zloupotrebe samozaposlenja kao metode za izbegavanje obaveza kao poslodavca, a ne za ove munja "tetka" kombinacije.

I tu su resenja vec nadjena (vise puta izvedena na nasem kontinentu) - uvedes kaznu za "klijenta" (citaj: poslodavca) gde se brzom odlukom (ne sudskom) "freelancer" smatra zaposlenim (recimo: pada test za utvrdjivanje da li je freelancer). Onda retroaktivno naplatis: porez + doprinose itd. za svaki mesec od dana kada si stupio u saradnju sa freelancerom + naravno kazna.

Ako nemas zadovoljavajuce rezulte, nastavljas da dizes kazne + motivises "freelancera" (zaposlenoh) da drukne "klijenta" (poslodavca) uz garanciju da nece biti juren za kintu, a onda opet udaris na "klijenta", ovog puta sa izjavom. Dovoljno je da zahtevas da objasne tokove novca sa "rat" freelancerom, ako je to bilo sta drugo a ne molba za "dogovor", uprava firme je pocinila privredni kriminal i, ako nisu "friends&family" napravili su veliku gresku (to se, naravno, ne desava - *ebes freelancera, niko normalan nece sebe da dovede u situaciju da mogu da ga jure za privredni kriminal).

Ako je drzava motivisana, ovo moze samo da se zavrsi na jedan nacin.


Znas kako, placanje poreza i doprinosa na uplatu novca na racun je novitet od juce. Naime Srbija nema ama bas nista sa time ko ti uplacuje na racun sve dokle taj posao nema nikakve veze sa Srbijom.
Opet ponavljam sa racunom u Madjarskoj se ovaj problem moze elegantno izbeci. A tu su i drugi nacini da ti neko donese novac, bez da drzava zna za to... Ovo je cista pljacka i kriminal, po meni...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.10.2020. u 00:07 - pre 41 meseci
Ti iz Madjarske ne moras da se ogranicis samo na novac , mozes da donosis i drogu na primer , i da to prolazi dok te ne uhvate !

Receno ti je da je to u startu nelegalno cak je nelegalno imati i otvoren racun u bilo kojoj drzavi sveta ako si drzavljanin i rezident Srbije !
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.10.2020. u 00:11 - pre 41 meseci
Znas kako i Hitler je radio sve po zakonu....

Mene samo zanima otakd je to donositi novac nezakonito, i 2. na koji nacin drzava moze da me spreci da emigriram ili da otvorim racun u inostranstvu i
na osnovu cega je to nezakonito? Mislim da je ovde drzava ta koja se ponasa kao mafijaska organizacija.

[Ovu poruku je menjao Branimir Maksimovic dana 18.10.2020. u 01:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 207002 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.