Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokret uništimo frilensere

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 206976 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.10.2020. u 10:21 - pre 41 meseci
Prvo: dosta priče o Amerikama i Evropama.
Pa nije srbija fašistička da nabija Vijetnamsku, Indijsku i Arapsku decu na bajonete.
Jest smotana ali nije zločinačka kao Amerika i Evropa koje su Srbiju ko zna koliko puta do sada bombardovali i ubijali milione Srba.

Drugo: dugoročni cilj je ukidanje svih poreza.
To će biti dal za 100, 200 ili 500 godina, ali biće.
Sve što hoćeš - put/škola/vrtić/bolnica... finansiraš iz svog džepa - uvek jeftinije i funkcionalnije bez posrednika.

Treće: čak i da se i krene u oporezivanje frilansera a ne oporezuju se ministri i drugi lopovi šta je to? Zakon ili bezakonje?
Vulin, kao i mnogi drugi, nikad nije dokazao poreklo novca pa nije kažnjen.
Zašto bi kažnjavali frilansere?
Šta je selektivna primena zakona ako nije gangsteraj?


 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.10.2020. u 10:28 - pre 41 meseci
Majko moja koliko gluposti....

Prvo, advokati i taksisti placaju porez. Fora je da ga placaju pausalno - advokati placaju porez bez izdavanja racuna, uglavnom zato sto poreska uprava nema pravo da pita advokata sa kojim je klijentom imao saradnju. Ovo je vezano za tip posla, isto vazi i za privatne lekare - oni placaju porez, ali u fiksnom iznosu. Stavise, placaju ga i ako ne ostvaruju prihod. Ima IT-evaca koji su isto pausalno oporezovani, jedino problem je sto to nije malo para, plus sto postoji taj famozni "test samostalnosti", kojim drzava sprecava rad za jednog klijenta, tj. koriscenje ovoga kao jevtinije alternative zaposljavanju.

Drugo, Vulinova tetka je isti argument kao da sednes u auto, zakucas se u naplatnu rampu, ubijes onog u autu koji stoji na rampi i kazes "a sto ja ne mogu da budem Drobnjak". Kriminal. Nekaznjen kriminal. Na zalost ili srecu, to sto neko ne bude kaznjen nema uticaja na ostale.

Sto se ostalog tice: Obaveza prijave prihoda postoji odavno. Postoji i obaveza placanja poreza (i doprinosa) ako prihod nije vec oporezovan. Ako radite za bilo koje domace pravno lice ovo necete videti, jer je obaveza na pravnom licu - oni to sve (moraju da) regulisu pre nego sto vam plate. E sad, ako radite za inostranstvo, kao fizicko lice, onda to pravno lice tamo nije u obavezi da plati sta treba Srbiji i to je, prakticno, jedan od retkih slucajeva gde nema "automatike". Sad se neko nasao da kaze "ajde lepo vi da platite porez". Naplacuju 5 godina unazad - jer zastareva posle 5 godina, inace bi vise.

Ako, kao pravno lice (ili preduzetnik) primis novac iz inostranstva ti na to vec placas porez. Ako ga primis kao fizicko, a poslat ti je za izvrsene usluge, onda si, po zakonu, duzan da to sam platis. Isto kao sto si duzan da platis i ako npr. radis neprijavljen kao, lupam, vodoinstalater. Razlika je sto je privatnog vodoinstalatera koji nema racun tesko uhvatiti, a ovde postoji pisani trag i lako je napraviti softver koji pronadje privatna lica koja primaju novac, za pocetak, od pravnih lica iz inostranstva. Onda proveris jesu li prijavili i, ako nisu, pozoves ih na razgovor.

Ako si pri tom ministar u vladi, ili direktor javnog preduzeca, ili visoki stranacki funkcioner, onda prijava mozda i nestane. A mozda neko jednom za to odgovara. Ako nisi, onda verovatno moras da platis, posto ces tesko objasniti kako si primio novac od stranog pravnog lica, a poreski si rezident Srbije.

Da li je posteno? Nije. Mozda i jeste. Bilo bi bolje da se ne placa. Ali ono, idu izbori, nek se kandiduje neko - a ne samo "meni je ovo neposteno". Od toga nema nista. :/

Alternative su da otvoris firmu u inostranstvu, tamo platis porez (tax havens welcome) i onda vidis kako dalje. Sigurno mozes da deo novca trosis kao troskove, to je neoporezivo. Deo podignes kao dobit, pa onda platis ovde samo porez na dobit - ne i doprinose. Druga alternativa, otvoris ovde preduzece, platis sebi samo minimalac, pa iduce godine podignes dobit - i opet platis samo porez na dobit. Oba slucaja su legalna. Tax haven je skuplji u startu, domace preduzece je jevtino, samo moras da sacekas godinu dana pre dizanja dobiti. Naravno, ako otovris i ovde, kao recimo preduzetnik koji vodi poslovne knjige ili vlasnik/direktor privrednog drustva, imas pravo dosta toga da trosis na troskove, sto nije oporezovano - i ovo je normalno svuda u svetu. Mozes da kupis sluzbeni auto, mozes da platis poslovni rucak, mozes da iznajmis... Ako zaradjujes dosta novca, isplati se uzeti knjigovodju pa videti kako platiti manje LEGALNO. Sve dok tebi nesto stvarno treba za posao, to je sasvim legalan trosak i neoporeziv je.

Jedino sto moze biti problem je ako zaradis manje od minimalca, pa ti se ne isplati.... onda si u problemu. Da li bi trebalo promeniti zakon da se na to ne placa porez? Po meni bi - ali opet, ne donosim ja zakone. :/

Sustina je: Za razliku od proslogodisnjeg "testa samostalnosti" ovde ama nista nije promenjeno, samo se neko "dosetio" da primeni postojece zakone.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.10.2020. u 12:09 - pre 41 meseci
Ovo na kraju ispade Humoristicka tema

Jeste da je Buzz to zamislio da ironicnim prvim postom , bude zanimljivo , ali Branimir , poznati forumski Komicar , koji je najsmesniji kada je Ozbiljan , preoteo mu je sou !

Nazalost sam sinoc prespavao Sou program , ali ovako naknadno kad se procita , ni oni u Pljizu tesko budu ovako smesni , samo oni se trude da budu duhoviti , dok je Branimir Ozbiljan , sto je svojevrsni Talenat .
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.cpe.sn.co.rs.



+10246 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.10.2020. u 12:38 - pre 41 meseci
I šta bi na kraju?
Jel' treba da plaćaju porez kao i svi drugi ili ne treba?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.cpe.sn.co.rs.



+10246 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.10.2020. u 12:44 - pre 41 meseci
Moj ćale je nekom greškom birokrata slučajno ostao "uskraćen" za obavezu plaćanja poreza na imovinu. Dešava se nekim srećnicima.
Nit' su ga imali u evidenciji, nit' je dobijao rešenje, nit' je išta plaćao ... Uživancija!

Ali, eto, jednog dana "dođeš" mečki na rupu. Radio neke administrativne poslove, i poreznici videli šta se dešava - i opa! Porez unazad za 5 godina! Koliko piše u zakonu, jer preko 5 godina zastareva.



Dakle, što bi freelencer bio drugačiji? Uspeo se da se sakriješ? Super za tebe.
Uspeli smo da te ulovimo? Super za nas, i još 5 godina unazad. Starije od toga je već zastarelo.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.10.2020. u 12:44 - pre 41 meseci
Ne znam da li TREBA ali MORA.

Kazem, to kakvi su zakoni je odvojena prica, ja bi vrlo rado da imam da glasam za nekog ko ce da ih unormali....

edit: Ja se apsolutno slazem da treba uvesti neoporezivi prihod, tj. da neoporezivi prihod treba da bude i nenaplativ za doprinose. Ali trenutno nije tako, kad bude - super.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.cpe.sn.co.rs.



+10246 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.10.2020. u 12:49 - pre 41 meseci
A takođe ne kapiram zašto neki misle da taksisti i advokati ne plaćaju porez?!? Plaćaju, naravno da plaćaju. I porez i doprinose.

Samo što plaćaju paušal, kao i još mnogi drugi koji nisu u obavezi da vode poslovne knjige.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.10.2020. u 13:24 - pre 41 meseci
Citat:
since1986BC:
@Branimir

Preskocio si mozda vest sa pocetka 2020. godine, kada je receno:
Citat:
Banke i finansijske institucije do 15. juna moraju da dostave Narodnoj banci Srbije (NBS) popis klijenata koji šalju ili primaju novac iz inostranstva


https://www.kamatica.com/vest/...ju-novac-iz-inostranstva/60956

Bio je to samo uvod u ono sto sledi.


Da preskocio sam, i jasno je zasto to rade.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.10.2020. u 13:25 - pre 41 meseci
Citat:
Java Beograd:
I šta bi na kraju?
Jel' treba da plaćaju porez kao i svi drugi ili ne treba?


Koliko vidim ovde vecina je za to da treba da placaju...
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.10.2020. u 13:27 - pre 41 meseci
Citat:
nkrgovic:
Majko moja koliko gluposti....

Prvo, advokati i taksisti placaju porez. Fora je da ga placaju pausalno - advokati placaju porez bez izdavanja racuna, uglavnom zato sto poreska uprava nema pravo da pita advokata sa kojim je klijentom imao saradnju. Ovo je vezano za tip posla, isto vazi i za privatne lekare - oni placaju porez, ali u fiksnom iznosu. Stavise, placaju ga i ako ne ostvaruju prihod. Ima IT-evaca koji su isto pausalno oporezovani, jedino problem je sto to nije malo para, plus sto postoji taj famozni "test samostalnosti", kojim drzava sprecava rad za jednog klijenta, tj. koriscenje ovoga kao jevtinije alternative zaposljavanju.

Drugo, Vulinova tetka je isti argument kao da sednes u auto, zakucas se u naplatnu rampu, ubijes onog u autu koji stoji na rampi i kazes "a sto ja ne mogu da budem Drobnjak". Kriminal. Nekaznjen kriminal. Na zalost ili srecu, to sto neko ne bude kaznjen nema uticaja na ostale.

Sto se ostalog tice: Obaveza prijave prihoda postoji odavno. Postoji i obaveza placanja poreza (i doprinosa) ako prihod nije vec oporezovan. Ako radite za bilo koje domace pravno lice ovo necete videti, jer je obaveza na pravnom licu - oni to sve (moraju da) regulisu pre nego sto vam plate. E sad, ako radite za inostranstvo, kao fizicko lice, onda to pravno lice tamo nije u obavezi da plati sta treba Srbiji i to je, prakticno, jedan od retkih slucajeva gde nema "automatike". Sad se neko nasao da kaze "ajde lepo vi da platite porez". Naplacuju 5 godina unazad - jer zastareva posle 5 godina, inace bi vise.

Ako, kao pravno lice (ili preduzetnik) primis novac iz inostranstva ti na to vec placas porez. Ako ga primis kao fizicko, a poslat ti je za izvrsene usluge, onda si, po zakonu, duzan da to sam platis. Isto kao sto si duzan da platis i ako npr. radis neprijavljen kao, lupam, vodoinstalater. Razlika je sto je privatnog vodoinstalatera koji nema racun tesko uhvatiti, a ovde postoji pisani trag i lako je napraviti softver koji pronadje privatna lica koja primaju novac, za pocetak, od pravnih lica iz inostranstva. Onda proveris jesu li prijavili i, ako nisu, pozoves ih na razgovor.

Ako si pri tom ministar u vladi, ili direktor javnog preduzeca, ili visoki stranacki funkcioner, onda prijava mozda i nestane. A mozda neko jednom za to odgovara. Ako nisi, onda verovatno moras da platis, posto ces tesko objasniti kako si primio novac od stranog pravnog lica, a poreski si rezident Srbije.

Da li je posteno? Nije. Mozda i jeste. Bilo bi bolje da se ne placa. Ali ono, idu izbori, nek se kandiduje neko - a ne samo "meni je ovo neposteno". Od toga nema nista. :/

Alternative su da otvoris firmu u inostranstvu, tamo platis porez (tax havens welcome) i onda vidis kako dalje. Sigurno mozes da deo novca trosis kao troskove, to je neoporezivo. Deo podignes kao dobit, pa onda platis ovde samo porez na dobit - ne i doprinose. Druga alternativa, otvoris ovde preduzece, platis sebi samo minimalac, pa iduce godine podignes dobit - i opet platis samo porez na dobit. Oba slucaja su legalna. Tax haven je skuplji u startu, domace preduzece je jevtino, samo moras da sacekas godinu dana pre dizanja dobiti. Naravno, ako otovris i ovde, kao recimo preduzetnik koji vodi poslovne knjige ili vlasnik/direktor privrednog drustva, imas pravo dosta toga da trosis na troskove, sto nije oporezovano - i ovo je normalno svuda u svetu. Mozes da kupis sluzbeni auto, mozes da platis poslovni rucak, mozes da iznajmis... Ako zaradjujes dosta novca, isplati se uzeti knjigovodju pa videti kako platiti manje LEGALNO. Sve dok tebi nesto stvarno treba za posao, to je sasvim legalan trosak i neoporeziv je.

Jedino sto moze biti problem je ako zaradis manje od minimalca, pa ti se ne isplati.... onda si u problemu. Da li bi trebalo promeniti zakon da se na to ne placa porez? Po meni bi - ali opet, ne donosim ja zakone. :/

Sustina je: Za razliku od proslogodisnjeg "testa samostalnosti" ovde ama nista nije promenjeno, samo se neko "dosetio" da primeni postojece zakone.


Alo, to sto placaju pasualno je isto ko i da ne placaju... u zivotu ovde nisam dobio racun od taksiste.. to sto su it-jevci diskrimisani je druga prica.. i nepravda...
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.10.2020. u 13:42 - pre 41 meseci
mjanjic:"Lepo je na jednom portalu neko prokomentarisao, kad su početkom godine načepili programere i ostale iz IT sektora koji su radili preko agencija (a svaka agencija ima samo tog jednog zaposlenog), ovi "frilenseri" su ćutali u stilu "ovo nas ne pogađa, šta nas briga", pa je komentar dalje išao u stilu "došla maca i na vaša vratanca".

Najveći problem u Srbiji je podeljenost ljudi, kad treba načepiti nekog drugog, nikoga ne zanima, čak i agituju da se to desi, a kad dođu na red oni, onda kuknjava i priča o nekoj svemirskoj nepravdi."

Ovo za agencije je bila cista utaja poreza, ovo sa naplatom poslovanja preko interneta je nesto drugo. Pre svega koliko vidim sto svi ovde misle da za to treba da se placa porez.
Ja samo postavljam pitanje kako to da niko do sada nije placao?
Dakle drzava je resila da presavije tabak i na neki nacin naplati taj porez, tj vidi se preko pracenja uplata/isplata na deviznim racunima.
Dakle, ispada da oni naplacaju porez na uplate na devizni racun sto je komedija, prava komedija.

 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.10.2020. u 13:48 - pre 41 meseci
Ćuti, Branimire, dok ne počnu da naplaćuju porez na glupost.
Tu si tek naiebao!
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.10.2020. u 13:51 - pre 41 meseci
Ovde postoje 2-3 stvari koje se previdjaju:

1- siva zona izmedju doznaka(tetka vs tetka google)
2- "dobra" praksa vs zakon koji se ne primenjuje
3- od kog datuma postoji evidencija dev. doznaka u poreskoj sluzbi

Pod (1), ako se zakon primeni doslovno, svi koji su primali doznake moraju da placaju retroaktivno porez. Vecina ne bi mogla da plati, a doznake bi se svele na nulu. Manje jos jedna-dve milijardice u budzetu.

Pod (2), ako se neko seca Djindjicevih peraca para, Kolesara i Janjusevica, e mislim da je od njih ustanovljeno to pravilo da je doznaka, bez poreza, "legalna" stvar. Oni su pljackali budzet, ali su zavrteli pare preko tatka u Rusiji, koji im je isti taj iznos sibnuo na devizni racun bez ikakvog poreza. Tuzili su ih i za pljacku i utaju poreza i u oba slucaja su dobili na sudu.
Od tada, "dobra" praksa.

Pod (3), msilim da imaju evidenciju od pocetka 2020-te.

Moja 2 centa, odnosno 2.01 dinara
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.10.2020. u 13:56 - pre 41 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Ćuti, Branimire, dok ne počnu da naplaćuju porez na glupost.
Tu si tek naiebao!


Pa i taj ne bi mogli da naplate ko sto nece ni ovaj. Tesko ce dokazati bilo sta tu, osim da je bila uplata na racun.
Cim ne postoji registrovana delatnost niti to da si radio za nekog, mogu da ti pljunu pod prozor.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.10.2020. u 14:11 - pre 41 meseci
Nego mene zanima sto frilenseri ne otvore agenciju pa placaju pausalno ko taksisti i advokati. Definitivno imaju vise klijenata pa mogu da prodju test samostalnosti?
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.vocus.co.nz. via ipv6



+373 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.10.2020. u 14:12 - pre 41 meseci
Citat:
Cim ne postoji registrovana delatnost niti to da si radio za nekog, mogu da ti pljunu pod prozor.

Eh...
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.10.2020. u 14:13 - pre 41 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Alo, to sto placaju pasualno je isto ko i da ne placaju... u zivotu ovde nisam dobio racun od taksiste.. to sto su it-jevci diskrimisani je druga prica.. i nepravda...

Da li bi mi, molim te, objasnio ovo? Naglavacke ne mogu da razumem.

Registrujes se u APR-u kao preduzetnik, podneses poresku prijavu, dobijes koliko da platis - i to je isto kao da ne placas? Kako je to isto?

Mozes da tvrdis da placaju premalo, da varaju... ali placaju porez i doprinose onoliko koliko im je stiglo po resenju.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7169 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.10.2020. u 14:15 - pre 41 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic
Da preskocio sam, i jasno je zasto to rade.


Zvuci kao da su odlucili da ukljuce i taj deo privrede u svoj posao.

Mozda nekima ne odgovara prioritet, hteli bi da neko drugi plati svoj neprijavljen porez prvo. I to je OK, ljudi se zale.

Ali, Bane, ovo o cemu pricas je bukvalno trivijalan problem za iole kompetentnu upravu javnih prihoda. Ti ljudi se, normalno, bave daleko komplikovanim stvarima (analiza "transfer" cena, raznih medjunarodnih smicalica za izlivanje kinte u povoljne destinacije i sl.) - ovo je za njih bukvalno zadatak iz skolice.

Evo ti sta se desilo u DE pre nekoliko godina - do tada je gomila ljudi u IT-u radila kao "freiwillig" tj. freelanceri u domacem trzistu. Zasto? Mogli su da "slobodnom voljom" odluce da placaju mnogo manje socijalno (utaja poreza ne bi bila pametna, mada znam osobu koja 10-tak godina nije platila, citaj dalje da vidis sta se desilo). Poslodavcima je to, takodje, odgovaralo zato sto su odjednom nestajale obaveze placanja socijalnih davanja koje poslodavac placa - "win win" :-)

Jednog dana je neko u upravi javnih prihoda u DE izracunao ogroman % "freelancera" zapravo nisu nikakvi "freelanceri" vec su nista drugo nego zaposleni za jednog poslodavca bez da placaju doprinose kao i svi drugi zaposleni. Kako je IT u tom momentu bila ogromna industrija, shodno tome su i pare ogromne.

Obrati paznju pre nego sto pomislis "pa to je bilo legalno" - lazno tretiranje zaposlenog kao freelancera nikada nije bilo "legalno". Pravi freelanceri su bili i ostali freelanceri.

Resenje: kratka amnestija za one koji se sami jave, a onda, stap.

Najbolja stvar sto su jednostavno dali mogucnost "freelanceru" da drukne svog klijenta, a onda lepo sve sa kamatom i kaznom naplate. Ili samo cekaju da se freelancer drugne svog klijenta cim se po3.14ckaju oko necega. Jako brzo je ceo sport postao neprihvatljivo skup za firme.

Razlog zasto sam upoznat sa tim je zato sto sam imao "medjunarodnu" situaciju gde smo pokusali da izbegnemo potrebu da kreiramo citavu administraciju u stranoj zemlji zbog jedne osobe. Nije uopste bilo pitanje placanja doprinosa (bili bi placeni) vec kako to izvesti sa svim ovim za*ebancijama. Cela stvar je bila teoretski moguca ali je zahtevala notarizovane izjave da ce doprinosi biti placeni, pisana misljenja uprave javnih prihoda druge zemlje. Inace obe zemlje su EU, "slobodan protok ljudi i robe" EU :-) Cela stvar nije realizovana na kraju zato sto je osoba emigirala.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.10.2020. u 14:16 - pre 41 meseci
Nikola: Dobro placaju, Sa jedne strane IT-jevci ne mogu to isto, sa druge strane ovi drugi mogu. No ne vidim nista sporno da frilenseri urade to isto. Umesto da plate 67% (edit poreze i doprinose) kao porez na platu,
oni bi platili nesto malo od prihoda za pausal i svi hepi :P
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.10.2020. u 14:18 - pre 41 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic: Pa i taj ne bi mogli da naplate ko sto nece ni ovaj. Tesko ce dokazati bilo sta tu, osim da je bila uplata na racun.
Cim ne postoji registrovana delatnost niti to da si radio za nekog, mogu da ti pljunu pod prozor.

Alo Bane.... Imas uplatu na racun od Google, tj. Alphabet Inc. Sta ti znaci "ne postoji registrovana delatnost"? Sta jos treba da "dokazu"? Da nije uplaceno greskom? :)

Da je pravno lice iz Srbije probalo da ti plati, moralo bi PRVO da prilozi da je platilo poreze i doprinose, pa bi banka tek onda pustila uplatu na tvoj racun. E sad, banku van Srbije briga za propise Srbije, oni puste novac, a tebi ostaje OBAVEZA to da prijavis i platis.
Citat:
Branimir Maksimovic: Nego mene zanima sto frilenseri ne otvore agenciju pa placaju pausalno ko taksisti i advokati. Definitivno imaju vise klijenata pa mogu da prodju test samostalnosti?

E vidis, da je Pera otisao pravo u APR i registrovao se - ne bi bilo problema. Ovde se radi o tome da radis neprijavljen ("freelance") i na to ne platis nista.

Pri tom, niko se ne bavi "moralnoscu" toga, da li ti drzava daje nesto zauzvrat, kako funkcionise, kolika je korupcija.... sve to stoji. Ali ti kazu da taj neko ima OBAVEZU da plati i da drzava ima nacina da ga natera.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 206976 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.