Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokret uništimo frilensere

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 210578 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere21.10.2020. u 14:12 - pre 42 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Zaustaviti? Ja sam vec predlozio da im se plati karta. Taman da se odsele na novi zeland, opet je karta jeftinija nego kupovati im radna mesta kod stranih investitora. Da ne govorimo koliko ce drzava ustedeti na tome sto njihova deca nece ovde zavrsiti osnovnu skolu, ili cak srednju, ili ne daj boze da doguraju do doktorata, pu, daleko bilo.


Sramota je da neko ko sebe smatra građaninom Srbije i patriotom piše na ovakav način! Mrtav ladan kažeš da idu na novi zeland?! Ja se jednostavno naježim kada pročitam tako nešto. Malo slovo z i malo n! Darko, molim te povedi malo računa o pravopisu.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere21.10.2020. u 14:27 - pre 42 meseci
Citat:
djoka_l:
Jel znaš šta mene najviše boli. Pre 4 godine, zakasnim ja dva dana sa predajom poreske prijave. Sve sam na vreme platio, sve predao elektronski APR-u, samo taj jedan papir nisam odneo u Poresku (a morao je papir, više ne mora).
Stigne meni poziv od sudije, gledam zakon, po članu po kojem me tereti Poreska uprava, mogu da mi rebnu kaznu od 1.2 milina dinara za firmu i 200.000 za mene.
Čekam ispred kancelarije sudije i gledam oglasnu tablu. Gomila oglasa na kojima se pozivaju firme koje nisu platile porez, da dođu da reprogramiraju dugove i još da dobiju umanjenje obaveze. A mene hoće da kazne koji sam platio porez.

Ja sudiji pokažem sve papire, pokažem da sam sve platio, a sudija kaže da za ovakve gluposti uopšte neće da me kazni nego samo izrekne opomenu. Plus, morao sam da platim 6000 za troškove postupka.

U ovoj zemlji, ispada magarac onaj koji na vreme plati sve obaveze. Red je da i drugi počnu da plaćaju, ono što ja plaćam poslednjih 25 godina. Pa da se onda ne duvaju kada dobiju posao za 20 EUR po satu, a mene gledaju kao idiota kada kažem da ne radimza manje od 50EUR. Jer ja PLAĆAM POREZ.




Nisi bio simpatičan porezniku.

P.S.
Ja kad i dobijem posao od 10e na sat, gledam na takve kao ti što rade za 50e kao magarce. Mislim ako sam ja magarac, pa radim za 10e, koliki je tek onaj magarac koji radi za 50e. Taj ima 5x više da radi od mene. Only fools and horses rade.

P.P.S.
Ako ti nije jasno zašto sam objavio ovaj video klip, nije ni meni jasno zašto, ali jednostavno mi se stvorila slika ovog video klipa kada sam pročitao tvoj post, pa rekoh ajd da podelim. Možda će neko imati objašnjenje zašto.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8089



+1754 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere21.10.2020. u 15:17 - pre 42 meseci
Jasno je da hoces da kazes da je Djoka Prepontentan

Nema nista lose ni ako se covek malo pohvali , svojim radom . Ko ce da ga hvali ako nece on sam ?


Ima onaj sa 10.000 postova , sto samo kuka ! Uvek je lepse procitati nesto pozitivno nego ubogu kuknjavu .

A nas narod kaze sa pravom : " Uzmi od onog sto Kuka i daj , onom sto se hvali " !!

Ti sto kukaju mogu da nas kupe sve , jer su puni para !
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere21.10.2020. u 15:20 - pre 42 meseci
Ma jok, nego samo sam ljubomoran jer je napravio firmu sa 120 zaposlenih i zato što je imao godišnje 6 000 000 evra i jer radi za 50e na sat. Znaš kad ću ja to da imam sa državnim poslom? Nikad! Ali tešim se da bar imam slobodnog vremena na pretek, pa mogu da visim na forumu, kao i Đoka koji ima mnogo novca.

P.S.

Citat:
Nema nista lose ni ako se covek malo pohvali , svojim radom . Ko ce da ga hvali ako nece on sam ?


Evo ja se hvalim slobodnim vremenom. Jel to znači da sam i ja prepotentan?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8089



+1754 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere21.10.2020. u 15:28 - pre 42 meseci
To ti najbolje znas !

Ja taj izraz Prepotentan , razumem na drugaciji nacin !

Previse potentan ! Evo gospodja o kojoj je rec ima 6-oro dece ! Neko joj napravio 6 komada , imalo je tu dosta posla

Neko ko je imao dobru Potenciju
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere21.10.2020. u 15:36 - pre 42 meseci
Bilo kako bilo, mislim da sam pokrenuo jednu veoma uspešnu temu. Uništismo frilensere tako da nisu uspeli ni glavu da promole. Bane je nešto pokušao da ih brani, kao bivši frilenser, ali ovde su izdominirali krupni kapital i državni službenici.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.166.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere21.10.2020. u 18:09 - pre 42 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
MajorFatal:
ne može u isto vreme tetka iz Kanade i porez za freelancere...

Zasto ne moze?


Ama može, očigledno, nego kažem ne bi trebalo da može... a unutrašnji osećaj za pravdu/nepravdu može da ima itekako uticaja na to da li će i koliki porez neko prijaviti, platiti. Ako živiš u anarhiji ponašaš se anarhično, ne?

Citat:
Ali, ako ti se tetka zove Google ili Youtube, tu onda nema sta da se utvrdjuje, tu je sve jasno.


Objasni stock frilenserima da nema šta da se utvrđuje, tetka se zove, pardon zvala Footolia.com, pa se ugasila, preminula, a ova druga smanjila za korone cenu sa 35 centi na 10 centi, do juče su mogli da putuju svetom, fotkaju, plaćaju modele manekenke, a od juče se odriču tetke jer nemaju ni za leba, kaži im da je trebalo da odvajaju 47% prethodnih 5 godina. I gde baš sad da se sete da naplate unazad kad je svetska kriza.. Što se tiče Google tetke jasno je da je to nečija druga tetka, a i kao takva može da premine svakog trenutka.

Citat:
Darko Nedeljković: ... a cisti se od repa, zar tako ne glasi puna verzija izreke? .


Tako je! Dobro si upamtio! Smrdi od glave, a čisti se od repa, jedino.. to čišćenje od repa kao faza počinje tek kad se otarasiš smrdljive glave, otfikariš, baciš malo dalje.. ti ko da nikad nisi čistio ribu, a hoćeš da pričaš.


Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere21.10.2020. u 18:20 - pre 42 meseci
"kaži im da je trebalo da odvajaju 47% prethodnih 5 godina"

Koja nepravda! Ovde ima ljudi koji su plaćali 25 godina porez, a oni hoće tim frilenserima koji rade za 20e/h da naplate samo za 5! Bilo bi pošteno da sada malo frilenseri rade za firme koje plaćaju porez, pa da im firma isplati tih 20e/h i da zadrži razliku od 30e za sebe. Čudi me da se toga nijedna firma nije setila do sada.

Još jedna nepravda, zašto oporezovati samo frilensere koji primaju novac iz inostranstva? Zašto ne oporezovati i frilensere koji beru maline i još dodatno naplatiti kaznu malinarima što su angažovali frilensere? S obzirom da smo mi super sila u malinarstvu za njih ne moramo da brinemo da će otići negde. Gde bi išli, u Poljsku ili Čile možda?
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere21.10.2020. u 18:26 - pre 42 meseci
Anarhija = an arhija = bez vlasti... A ako nema vlasti, onda nema ni poreza.

Stalno brkate anarhiju i "demokratiju".
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere21.10.2020. u 18:35 - pre 42 meseci
Ovo je demokratija. Svi smo složni da je bolje da država plati frilenserima kartu u jednom pravcu nego da plaća strane firme koje će im obezbediti da se zabavljaju motanjem kablova ili ne daj bože da im dozvoli da se sami izdržavaju od frilensiga. Slažemo se i da je bolje da država plati nekome socijalnu pomoć, nego da taj nelegalno unosi devize u zemlju i da ih troši. Ako bismo ostavili frilensere na miru boleo bi nas Đoka najmanje 25 godina. Država prati forum i ponaša se shodno tome.
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere21.10.2020. u 22:24 - pre 42 meseci
Citat:
BuzzLightyear

zašto oporezovati samo frilensere koji primaju novac iz inostranstva?

Tebi to nije jasno?
Već sam napisao da su frilanseri "politički bledi".
Kao takve partijski kadar ih ne detektuje na ogovarajući način
nego ih doživljava kao neprijateljsko strano telo.
A da se frilanseri čoporativno učlane u naprdnjake
poreska hajka bi utihnula.


Ne znam zašto tolika priča o retroaktivnom unazad 5 godina?
U kapitalizmu i demokratiji ne postoji retroaktivno.
To je relikvija iz doba socijalizma, zar ste zaboravili da je socijalizam "zlo".
A sad se na mala vrata uvodi retroaktivno plaćanje poreza.
Porez se plaća od onog datuma kad se utvrdi osnova za porez,
odnosno donese rešenje.

Drugo, ako poreske službe zaista imaju podatke o utajenom porezu
zašto do sada nisu preduzeli mere da se to spreči?
Taj frilansig je u srbiju značajnije stigao pre 20 godina.
Poreske službe su 20 godina saučesnici u utaji poreza!!!!

Ko je tu kriminalac a ko dobri čika?

No kad već o porezu, šta bi sa legalizacijom nekretnina?
Donet je zakon koji se ne provodi.
Ljudi su potrošili silne novce i napor da obezbede dokumentaciju radi legalizacije.
I sad prc - nema legalizacije nego frilanseri su najveće zlo jer ne plaćaju porez!

Šta hoću da kažem?
Kvazi država lupa u rešeto a pri tome ne obezbedjuje uslove za stvaranje legalnih tokova novca.
Na primer legalizacija nekretnina je pretvorena u običnu laž.
Prihodovali su partijski uguzi koji su držali agencije "za nekretnine".
Kad taj frilanser plati porez i ostale harače
da li će imati unapred poznatu penziju ili će
zavisiti od Vučićeve milostinje kao što danas ehbu penzionere u mozak?


Citat:
BuzzLightyear

Slažemo se i da je bolje da država plati nekome socijalnu pomoć, nego da taj nelegalno unosi devize u zemlju i da ih troši.

Da, na tome se uveliko radi.
Koje bi to bilo zlo da neko svojim radom stekne evre i da ih potom ilegalno unese u srbiju i kupuje srpske paprike na Kaleniću.
Strahota i pomisliti.

 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere21.10.2020. u 22:51 - pre 42 meseci
Nije stvar u paprikama. Očigledno ne razumeš zašto je važno da frilenseri plate porez. Ako bismo danas progledali kroz prste frilenserima, sutra bi isto tražili i poljoprivrednici, zatim sakupljači sekundarnih sirovina i na kraju i prosjaci. Znaš li ti Imame koliko jedan prosjak zaradi dnevno? Sigurno da ne znaš! A znaš li kolika bi šteta za budžet bila ako bi prosjaci prestali da plaćaju porez?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.sartory.de.



+7174 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere21.10.2020. u 22:56 - pre 42 meseci
Citat:
djoka_l
Ja sudiji pokažem sve papire, pokažem da sam sve platio, a sudija kaže da za ovakve gluposti uopšte neće da me kazni nego samo izrekne opomenu. Plus, morao sam da platim 6000 za troškove postupka.


Eh, da je srece pa da je covek popizdeo i kaznio poresku upravu sto mu gube vreme.

Na zalost, u ovakvim situacijama je tesko bilo sta reci - ti ljudi sto su te "prosledili" za prijavu su samo radili svoj posao, mozda cak nisu ni imali mogucnost u svom protokolu da provere da li si uplatio pare (ili ih je bolela ona stvar ako ne pise da moraju da provere).

Ovo je jedna od onih stvari gde je jedini nacin da prodje neko vreme i da se stvore uslovi da neka vlast krene da optimizuje svoje procese. Ovo sto su tebi uradili je cist gubitak i za vlast: to sto si platio troskove postupka nije nista, neko je morao da trosi vreme i priprema prijavu umesto da je... jurio PRAVE utajivace poreza. To je manje kinte koju poresko naplati direkt.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere21.10.2020. u 23:07 - pre 42 meseci
Đoka je dobar k'o leba kad ga čovek malo bolje upozna, al' taj iz poreske ne posećuje forum. Đoka je počeo, kao po običaju, da se pravi pametan i poreznik je to jedva dočekao. Kakva optimizacija procesa, treba Đoka da malo optimizuje svoj nastup. Sledeći put 100g kafe i kutija šećera za poreznika i da vidiš kako će i njemu da progleda kroz prste.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere21.10.2020. u 23:26 - pre 42 meseci
Citat:
Al Imam:
Ne znam zašto tolika priča o retroaktivnom unazad 5 godina?
U kapitalizmu i demokratiji ne postoji retroaktivno.
To je relikvija iz doba socijalizma, zar ste zaboravili da je socijalizam "zlo".
A sad se na mala vrata uvodi retroaktivno plaćanje poreza.
Porez se plaća od onog datuma kad se utvrdi osnova za porez,
odnosno donese rešenje.

Ništa nije retroaktivno. I pre 5 (i pre 15 i više) godina važio je zakon da na svaki ostvareni prihod moraš da platiš poreze i doprinose od 47%. Verovatno posle 5 godina zastareva, tako da traže u poslednjih 5 godina.

Ne razumem otkud ovakvo lupetanje i polemika, kad se i pre 10 i više godina znalo šta su obaveze, da sve što legne na račun a nije od tetke mora da se oporezuje. Ne sećam se da se ovolika polemika vodila kada je donet protivustavni zakon o testu samostalnosti koji je prilično otežao posao preduzetnicima koji tek kreću sa radom. Čak i da ne znaš šta piše u zakonu, ne oslobađa te kazne, tako da je bolje biti informisan nego praviti se lud.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere21.10.2020. u 23:38 - pre 42 meseci
BluesRocker:"Verovatno posle 5 godina zastareva, tako da traže u poslednjih 5 godina."

Nikada ne zastareva, ali verovatno je problem veliki da se prikupe podaci o uplatama...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere21.10.2020. u 23:54 - pre 42 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Sramota je da neko ko sebe smatra građaninom Srbije i patriotom...

Izgleda da si me pobrkao sa nekim. A za pravopis to stoji - lakse mi je da istrpim po neku kritiku nego da pisem po pravopisu.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.10.2020. u 00:01 - pre 42 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Ma jok, nego samo sam ljubomoran jer je napravio firmu sa 120 zaposlenih i zato što je imao godišnje 6 000 000 evra i jer radi za 50e na sat.

Nesto tu ne stima. Ako 120 radnika radi za 50 evra/sat, to bi bilo preko 12 miliona evra godisnje, samo za redovan rad, a programeri obicno rade i prekovremeno.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.10.2020. u 00:02 - pre 42 meseci
Nisi uračunao porez. Mada, šta ja znam, pitaj Đoku, on je napisao te cifre.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.10.2020. u 00:03 - pre 42 meseci
Darko:"Ako 120 radnika radi za 50 evra/sat,"

Radi ali tu lovu ne uzima radnik. Jedino ako direktno bez posrednika radis sa klijentom, tako nesto je moguce, inace ne bi bio konkurentan...

edit:
ja sam jedino kad sam radio za Stratus imao takve pare, ali kolicina stresa je bila takva, da to sada ne bih mogao... mladost/ludost...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 210578 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.