Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokret uništimo frilensere

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 210196 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
87.116.164.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.12.2020. u 13:01 - pre 40 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Citat:
MajorFatal:
Citat:
Branimir Maksimovic:
Citat:
MajorFatal:
Citat:
Branimir Maksimovic:
Citat:
duplak22:
Citat:
Branimir Maksimovic:
Citat:
MajorFatal:
Citat:
Branimir Maksimovic:
Citat:
MajorFatal:
Citat:
Whitewater:
U dohodovnom smislu rad u Srbiji i to jos od kuce za strance je verovatno trenutno srpski san. San snova !

I onda dodju neki i kazu, jao pa nameti su veliki. E pa nece da moze.


San od 200 do 500 eura? Pa ni u Srbiji to nije dovoljno za život, samo za život ne za pristojan život.


1500evra je bilo malo jos 2008. Sada ispod 1000 evra prihoda je cista sirotinja. Znaci kad se udruze dve plate od 500 evra
to je na granici siromastva.


Ti što se hraniš sa lignje malo preteruješ jer si navikao na udobno, 800e u Beogradu je Ok. Verovatno 600 negde u unutrašnjosti. Sa današnjim cenama.


Za sta 800 evra dovoljno? Da ne ides na letovanje, da nemas nikakav kredit i da zivis u supi ili podrumu? Pa pre 10 godina je potrosacka korpa bila 70k dinara...



Jeste bila 70k vama sto jedete ligne po restoranima.
Smanji malo dozivljaje Maksimovicu, ne moras da trolujes u svakoj temi koja nije direktno vezana za programiranje.


Znas kako juce je ulje poskupelo za 30 dinara...




Je l devičansko maslinovo, ili ovo naše obično suncokretovo?

Ovo nase. Svakako da ces primetiti ako budes imao para da kupis. No ja lepo primecujem kako sve poskupljuje konstantno i kako dinar ne devalvira niti plate rastu.
U zadnjih 10 godina standard je opao najmanje za 50% i to sam procenio prilicno optimisticki. No nema veze...


Mogu ti reći da i nemam, pržim na masti. Ma ionako sam pitao tek da nešto pitam, da vidim dokle ove poruke mogu da se pakuju jedne u druge. A ne razumem zašto bi dinar trebalo da devalvira?


Dinar bi trebao da devalvira kao posledica inflacije. Ovako se vestacki odrzava kurs, pa tako imamo slucaj da banke naplacuju devize vise nego sto je zvanican kurs. A kad pocnu ulicni prodavci pisi mast u propast...


Jer će ulični prodavci da naplaćuju još više nego po bančinom kursu, i da nam brane da povoljnije kupimo u banci, dok veštački održavaju kurs, a meni sve vreme treba za lignje. A ako dinar devalvira svega toga neće biti, i mogu da kupujem lignje povoljno bez trzavica?



Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.12.2020. u 13:05 - pre 40 meseci
Major:"Jer će ulični prodavci da naplaćuju još više nego po bančinom kursu, i da nam brane da povoljnije kupimo u banci, dok veštački održavaju kurs, a meni sve vreme treba za lignje. A ako dinar devalvira svega toga neće biti, i mogu da kupujem lignje povoljno bez trzavica?"

Dosta je bilo kvotovanja. Znas kako ti ulicni prodavci ce raditi za banke, same banke ili nece prodavati ili ce biti skuplje od toga.
Sve dokle NBJ moze sa inekcijama deviza da odrzava kurs kula ce se odrzavati, ali posledica svega toga je da se stanovnistvo siromasi.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
87.116.164.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.12.2020. u 14:02 - pre 40 meseci
"Sve dokle NBJ moze sa inekcijama deviza da odrzava kurs kula ce se odrzavati, ali posledica svega toga je da se stanovnistvo siromasi."

Ja sam razumeo da injekcijama deviza može da održava kurs koliko hoće, ali da i ne mora, te da je dobro kad je kurs stabilan, a da je inflacija kad se doštampava, i da tad dolazi do siromaštva, a da sad ne može jer smo već siromašni, jer smo sve prodali, nema kud više? A i kome trebaju tolike devize, to je kurs prema devizama, jedino za lignje dakle? Može kurs da bude koliko hoćeš ako ja neću da kupim?
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.12.2020. u 14:30 - pre 40 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Sve dokle NBJ moze sa inekcijama deviza da odrzava kurs kula ce se odrzavati, ali posledica svega toga je da se stanovnistvo siromasi.

Sta je NBJ? :)
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.12.2020. u 14:45 - pre 40 meseci
Majore Fatalni, uopšte niste shvatili. Poenta je u sledećem.

Ako bi kurs evra bio recimo 240 dinara za jedan evro za šta se zalažu "programeri" i još neki, došlo bi do nekih pojava u društvu, jako poželjnih. Recimo:

- vlasnici krupnog kapitala bi imali upola jeftiniju radnu snagu, pa bi profitne margine bile prilično veće
- gastarbajteri i "programeri" kojima je plata vezana za kurs evra bi mogli da se bahate, pa bi mi ostali morali da ih ljubimo u gu3icu da nam udele nešto kako ne bismo umrli od gladi
- običan narod koji ima kredit za stan ili plaća kiriju, kredit za auto i slično bi postao beda koja nema šta da jede

itakodaljeitomeslično.

Eto, a lignje i dagnje su samo kolateralna šteta. Evo, vidiš da se i ovde koriste kada hoćeš da pokažeš kako si nobles, ali se tu njihova upotrebna vrednost ili jestivost završava.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.12.2020. u 14:54 - pre 40 meseci
Lignje su za srednju klasu. Nobles jede magareći sir: https://www.blic.rs/vesti/drus...edu-najskupljima-video/2s539ty
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.12.2020. u 14:56 - pre 40 meseci
Hm, šta ti vredi što si nobles ako nemaš to kome da pokažeš i da nabiješ na nos? Ništa. Jaoooo udarila kriza, nemam za lignje, pocrkaćemo svi od gladi, uuaaa Vučiću.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.12.2020. u 15:01 - pre 40 meseci
Sirotinja zavidi noblesu i misli da nobles nešto njima nabija na nos. Međutim istina je da nobles uopšte ne vidi sirotinju, već se takmiči sa sebi sličnima.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.12.2020. u 15:04 - pre 40 meseci
Jeste, ja sam Krmela Henderson, drago mi je. A vi, kako te?
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.12.2020. u 15:14 - pre 40 meseci
Citat:
MajorFatal:
Citat:
Branimir Maksimovic:
Citat:
MajorFatal:
Citat:
Branimir Maksimovic:
Citat:
MajorFatal:
Citat:
Branimir Maksimovic:
Citat:
duplak22:
Citat:
Branimir Maksimovic:
Citat:
MajorFatal:
Citat:
Branimir Maksimovic:
Citat:
MajorFatal:
Citat:
Whitewater:
U dohodovnom smislu rad u Srbiji i to jos od kuce za strance je verovatno trenutno srpski san. San snova !

I onda dodju neki i kazu, jao pa nameti su veliki. E pa nece da moze.


San od 200 do 500 eura? Pa ni u Srbiji to nije dovoljno za život, samo za život ne za pristojan život.


1500evra je bilo malo jos 2008. Sada ispod 1000 evra prihoda je cista sirotinja. Znaci kad se udruze dve plate od 500 evra
to je na granici siromastva.


Ti što se hraniš sa lignje malo preteruješ jer si navikao na udobno, 800e u Beogradu je Ok. Verovatno 600 negde u unutrašnjosti. Sa današnjim cenama.


Za sta 800 evra dovoljno? Da ne ides na letovanje, da nemas nikakav kredit i da zivis u supi ili podrumu? Pa pre 10 godina je potrosacka korpa bila 70k dinara...



Jeste bila 70k vama sto jedete ligne po restoranima.
Smanji malo dozivljaje Maksimovicu, ne moras da trolujes u svakoj temi koja nije direktno vezana za programiranje.


Znas kako juce je ulje poskupelo za 30 dinara...




Je l devičansko maslinovo, ili ovo naše obično suncokretovo?

Ovo nase. Svakako da ces primetiti ako budes imao para da kupis. No ja lepo primecujem kako sve poskupljuje konstantno i kako dinar ne devalvira niti plate rastu.
U zadnjih 10 godina standard je opao najmanje za 50% i to sam procenio prilicno optimisticki. No nema veze...


Mogu ti reći da i nemam, pržim na masti. Ma ionako sam pitao tek da nešto pitam, da vidim dokle ove poruke mogu da se pakuju jedne u druge. A ne razumem zašto bi dinar trebalo da devalvira?


Dinar bi trebao da devalvira kao posledica inflacije. Ovako se vestacki odrzava kurs, pa tako imamo slucaj da banke naplacuju devize vise nego sto je zvanican kurs. A kad pocnu ulicni prodavci pisi mast u propast...


Jer će ulični prodavci da naplaćuju još više nego po bančinom kursu, i da nam brane da povoljnije kupimo u banci, dok veštački održavaju kurs, a meni sve vreme treba za lignje. A ako dinar devalvira svega toga neće biti, i mogu da kupujem lignje povoljno bez trzavica?




Da li se zna koja poruka na EMZ ima najviše ugnježdenih odgovora? Da li uopšte postoji neka granica? Verujem da sam upravo postavio rekord.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.12.2020. u 15:17 - pre 40 meseci
Ja ću jednog dana postaviti rekord u broju pojedenih lignji. Samo da dinar devalvira i eto mene u Ginisovoj knjizi.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.12.2020. u 15:42 - pre 40 meseci
Ne valja preterivati zbog holesterola.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.12.2020. u 16:31 - pre 40 meseci
Briga me za holesterol, važno je da komšija crkne od muke.
 
Odgovor na temu

jmalic

Član broj: 341613
Poruke: 9
172.58.75.*



+8 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.12.2020. u 17:11 - pre 40 meseci
Okay, back to topic. Malo vesti iz bratske Grcke koja je sramno trgovala pravoslavnu dzamahiriju za clanstvo u NATO savezu: ;-)


Greece to offer 50% tax break for returning professionals and
'digital migrants'. Guglajte
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.12.2020. u 17:56 - pre 40 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Lignje su za srednju klasu. Nobles jede magareći sir: https://www.blic.rs/vesti/drus...edu-najskupljima-video/2s539ty


Citat:

Za kilogram slanine ili čvaraka, koji su se nekada smatrali sirotinjskom hranom i koji su se tokom svinjokolja delili komšijama koji su pomagali da se posao dobro uradi, danas treba izdvojiti skoro kao za kilogram crnih tartufa, odnosno u proseku nešto više od 20 evra po kilogramu.

Ili slaninu i cvarke...

BTW, cvarci i slanina su skuplji od smrznutih lignji...

 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.12.2020. u 18:45 - pre 40 meseci
Citat:
MajorFatal:
"Sve dokle NBJ moze sa inekcijama deviza da odrzava kurs kula ce se odrzavati, ali posledica svega toga je da se stanovnistvo siromasi."

Ja sam razumeo da injekcijama deviza može da održava kurs koliko hoće, ali da i ne mora, te da je dobro kad je kurs stabilan, a da je inflacija kad se doštampava, i da tad dolazi do siromaštva, a da sad ne može jer smo već siromašni, jer smo sve prodali, nema kud više? A i kome trebaju tolike devize, to je kurs prema devizama, jedino za lignje dakle? Može kurs da bude koliko hoćeš ako ja neću da kupim?


Pa pazi, trend rasta cena znaci da se novac dostampava. Zasto cene rastu, jel poskupjuje u Nemackoj pa onda i ovde, pa da evro postane manje vredan od dinara? Ne bih rekao.
Ekstremno dostampavanje bezvredne hartije kakvo je bilo 90ih je nesto sto je vodilo u hiper inflaciju, a ne daj boze to da se ponovi.

Nego ti rece da przis na masti? Pa mast ti je skuplja od ulja ;)
Citat:
Cene su takve da se i slanina kupuje na 100 grama. Ako ti se baš jede, onda je kupiš. Čvarke jedem kao lubenice, po sezoni, kada im malo padne cena i kad krenu svinjokolji. Posle više ne. Kada se setim da naši stari na selu nisu znali šta će sa čvarcima, a mi danas biramo vreme kada ćemo ih jesti, deluje mi neverovatno - kaže Marica M., penzionerka iz Novog Sada.



 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.12.2020. u 20:39 - pre 40 meseci
Citat:
Nego ajde da se vratimo na frilensere, da li drzava sprema neki zakon kako bi potkovala
to sto trazi da ljudi plate? Mislim ono to sto imas uplatu iz inostranstva nije nikakav dokaz
da si zaposlen niti da je to plata. Kako misle da dobiju nekog na sudu time?

Ne sprema. Zakon postoji i vrlo je jasan vec 20 godina, algoritam je sledeci:
1) ako imas nekedokaze da treba da se oporezujes po nizoj stopi,podneses ih i popunis poresku prijavu
2) ako memas nikakve dokaze, popunis poresku prijavu i oporezujes se po osnovnoj (najvisoj) stopi
3) ako ne podneses poresku prijavu, radnik poreske uprave to uradi umesto tebe a sudija za prekrsaje ti napise kaznu.

U slucaju 3) nikakvo dokazivanje zakonski nije moguce, nego obavezno mora ici osnovna (najvisa) stopa poreza i doprinosa.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.12.2020. u 20:44 - pre 40 meseci
Citat:
Shadowed:

Zasto ne bi? To sto se neko potpise imenom i prezimenom ne znaci da se potpisao svojim imenom i prezimenom.

Ja sam isto primetio da branimirov avatar izgleda kao tipican predizborni plakat za opstinskog odbornika u nemackoj. Supruga i dete su bas na tim mestima, pa kad naidjem na bilbord moram da usporim da uporedim lice, ali jos uvek nisam naisao na branimirovo, ako naidjem prijavicu ga gojku za koriscenje tudje fotografije. Do tada sve ostaje na njegovom jeste protiv naseg (mozda) nije.

Citat:
Eno ti ga Nedeljkovic, tipican primer, a jos i fura dupli nalog

Nedeljkovic ima jedan nalog. Taj drugi pripada pravnom licu gde sam davno bio zaposlen.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.12.2020. u 22:06 - pre 40 meseci
Ko o čemu, Darko o algoritmima :)
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.12.2020. u 22:23 - pre 40 meseci
Citat:
Dinar bi trebao da devalvira...

Drug tito je umro, prati vesti...
Evo za tebe, a mozda i jos po neke jedne lekcije iz ekonomije za neupucene.

Devalvacija kod fluktuirajuceg kursa nije moguca, sto znaci da devalvacija nije moguca vec 20 godina.

Preduslov za devalvaciju je da postoji zvanicni drzavni kurs po kom ne mozes promeniti valutu i znatno visi ulicni kurs, po kom mozes. Poslednji put kad se to desilo, dinar je na ulici bio 30 din, a zvanicni drzavni valjda 6 din, kad je drzava prelomila - dosta je ove komedije jednom za svagda uvodimo fluktuirajuci kurs. Trend je isti i u gotovo svim drugim drzavama, politika devalvacija je ostavljena u proslom veku, sada se gotovo svuda koristi fluktuirajuci kurs.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 210196 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.