Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokret uništimo frilensere

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 210143 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.12.2020. u 22:39 - pre 40 meseci
Na google ima da se nadje magistarski rad o privatnom sektoru u kontroli kriminaliteta. Mrzi me sad da citam, ima skoro 300 strana. Mislim da Srbija ima dvocifren broj privatnih zatvora naprimer, tako da eto, ako zatvor moze da se privatizuje, zasto ne bi stosta ostalo iz tog delokruga rada. Naprimer, registracija vozila, time se u Srbiji i retko gde bavi policija, to moze da se privatizuje u bliskoj buducnosti. Izdavanje licnih dokumenata isto. Tako, parce po parce vremenom se moze privatizovati kompletna policija, jer da se uradi odjednom bilo bi previse sokantno i mnogima neprihvatljivo. Ali, to je sve offtopic. Pricali smo o obrazovanju - obrazovanje realno jeste na trzistu, bez obzira sto je vecim delom drzavno. Nadmece se cenom i kvalitetom sa privatnim, uskladjuje ponudu sa potraznjom, imamo zatvaranje skola tamo gde je smanjena potraznja pa su neproduktivne, otvaranje novih gde je povecana... Zvanicna klasifikacija privrednih grana obrazovanje ne svrstava u usluge, vec u "vanprivredu", ali to bi realno uskoro moglo da se redefinise.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
87.116.164.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere09.12.2020. u 00:21 - pre 40 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Na google ima da se nadje magistarski rad o privatnom sektoru u kontroli kriminaliteta. Mrzi me sad da citam, ima skoro 300 strana. Mislim da Srbija ima dvocifren broj privatnih zatvora naprimer, tako da eto, ako zatvor moze da se privatizuje, zasto ne bi stosta ostalo iz tog delokruga rada. Naprimer, registracija vozila, time se u Srbiji i retko gde bavi policija, to moze da se privatizuje u bliskoj buducnosti. Izdavanje licnih dokumenata isto. Tako, parce po parce vremenom se moze privatizovati kompletna policija, jer da se uradi odjednom bilo bi previse sokantno i mnogima neprihvatljivo.


Ma de bre, kakvi šokantno, neki bi sigurno požurili da se prekvalifikuju, možda je mnogo šokantnije da se to radi daleko od očiju javnosti, pa kad se jednom probudimo a ono mi u zatvoru, cela zemlja jedan veliki zatvor, čekaj.. pa nekima je već tako.. frilenseru koji radi za sića lovu kad ga opljačka privatno obezbeđenje poreske uprave u vidu "javnih" izvršitelja. Ne može čak ni da ode iz zemlje.
Jedino bi možda trebalo da uvedu neke kvote, kao za medije, da ne može jedna persona da drži više od 20% policije, jer ne bi bilo zgodno, al kako da sprečiš da se dogovore njih trojica po 20% = 60% i zavedu red ili pohapse konkurentski deo države. Tržište je to. Ko što moram da gledam bolesnu osobu na svih 5 nacionalnih frekvencija, al dobro to su nacionalne, nisu državne, ili javne :) A ne moram, mogu da promenim program je l da? Nego je l se u taj dvocifreni broj zatvora računa i kuća koju je iznajmio Bane Vidaković da u njoj služi zatvorsku kaznu sledeće dve godine?
Dobro ti zatvorenici su vazda brali kukuruz, direktor lokalnog kp doma je nedavno pobedio na tenderu za uređivanje raskrsnice, pa ko će i da kontroliše raskrsnicu nego pandur, oborio ivičnjake za 40.000 dinara, za nevidljive invalide koje ti ne možeš da nađeš kad ti trebaju, mislim da je prilično očigledno da kad frilensera strpaš u zatvor, veoma brzo može da se prekvalifikuje u takozvanu nekvalifikovanu radnu snagu, koja obara ivičnjake, i bere kukuruz. Taj zahvat ćemo zvati prekvalifikacija u nekvalifikovane.
Jedino, ja ne bih glasao za "kontrolu kriminaliteta" nego da lopovi budu u zatvoru, a ne na nacionalnim frekvencijama.


Citat:
Ali, to je sve offtopic.


Pa ti spinuješ već deset strana? :)

Citat:
Pricali smo o obrazovanju - obrazovanje realno jeste na trzistu, bez obzira sto je vecim delom drzavno. Nadmece se cenom i kvalitetom sa privatnim, uskladjuje ponudu sa potraznjom, imamo zatvaranje skola tamo gde je smanjena potraznja pa su neproduktivne, otvaranje novih gde je povecana... Zvanicna klasifikacija privrednih grana obrazovanje ne svrstava u usluge, vec u "vanprivredu", ali to bi realno uskoro moglo da se redefinise.


Aaaa nee, nismo pričali o obrazovanju, nego o prekvalifikaciji, ako si u zanosu spinovanja zaboravio tvoj predlog za frilensere je bio da se jednostavno prekvalifikuju u nekvalifikovanu radnu snagu i pojave na tvom gradilištu ujutru u 7:00h. Obrazovanje bi bilo samo deo tog procesa jer bi morao da ih obučiš kako da budu nekvalifikovani, i kako moja poznanica sa štiklama 12 Cm da gura kolica sa malterom, eh da obezbeđuješ radno odelo, e pa onda samo da zaboravi fakultetski nivo Engleskog jezika koji ima, a koji ionako nije bio dobar ni za stranku ni za ngo.

Ma šta ja pričam, kad su bebe na prodaju sve može da bude na prodaju, država se podrazumeva, obrazovanje što se nadmeće na tržištu sa cenom i kvalitetom ste upropastili isto kao i celu medicinsku struku, doveli ste i pacijente i medicinare u nezavidan položaj, ako ostane na državnoj klinici - budala je, ako ode na privatnu biće nafilovan lovom, ali da prvo pogazi Hipokratovu zakletvu. Odvratnog ministra policijskog bivšeg šibicara i lopova i švercera oružja teroristima ste prekvalifikovali u Sava centru za dve nedelje do titule doktora? Pa bravo. Zatvaraš škole gde je smanjena potražnja, a potražnju i oskudicu veštački praviš platama.

Ali ipak ima nade: zvanična dakle licencirana klasifikacija privrednih grana obrazovanje ne svrstava u usluge, već u "vanprivredu", spas dolazi iz sasvim neočekivanog smera: To bi moglo da se redefiniše pa će se obrazovanje zakititi novom birokratskom krilaticom, možda "vanusluge" ako mogu da sugerišem? Poželjno je da ni onaj što ga imenuje ne zna šta to tačno znači. Ali da je na prodaju. A zašto ga "re-definišu" ako nije tajna, zašto ga ne definišu lepo? Već je bilo definisano nego nisu bili zadovoljni? :)
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Whitewater
dummy workshop

Član broj: 339178
Poruke: 397



+138 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere09.12.2020. u 20:27 - pre 40 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
MajorFatal
Pa što ih onda oni ne potroše ako znaju gde treba? Ali ako je to uslov za zajam šta da im radim tako odlučili, verovatno ne daju zajmove za jahte i kockarnice više, nego za nešto smisleno, nova radna mesta?


Pa trose ih - i znaju gde treba.

Znas da je najbolji biznis zajam kinte siromasnim gradjanima koji su vec do guse u dugovima i problemima.

Ako ocenjuju ovakav biznis, ljudima uvek prvo na pamet pada % neplacenih dugova i sl... kao rizik, a ne gledaju koliko oni te ljude odvaljuju tako da je na kraju sve super, mozda neko ne plati (plus, broj je mnogo manji nego sto ljudima pada na pamet) ali oni sto placaju placaju mnogo skuplje nego ljudi koji imaju drugi izbor.

Primer, u USA ako imas jadan kreditni skor, bice ti dostupne samo lihvarske opcije...

Pazi ovde kod mene, situacija prosle godine - ja nisam dugo imao kreditne kartice (vec samo debitne) posto par godina nisam putovao cesto interkontinentalno. Za neupucene - kreditna je pametna stvar u USA i Japanu, gde ili imaju problem sa debitnim oko depozita po hotelima (JP) ili imaju isprogramiran skript "debitna kartica = ex-zatvorenik / moskri / neko ko je bankrotirao / ..." :-) Rent-a-car avanture su najbolje - u principu Rent-a-car agencija mnogo vise voli kreditnu karticu, sa koje mogu da skinu pare koje su od banke, dok kod debitne to nije slucaj.

Elem, tako posle prvog takvog puta u USA, odlucih ja da uzmem kreditnu posle 100 godina - da se ne bi cimao, uzmem neku Barclaycard posto imaju online aplikaciju + prihvatanje (citaj: ne moras da ides ni do poste, kamo li do filijale - sve sto ti treba je smartphone i spreman pasos). Super :-)))

Fora sa Barclaycard karticom u DE - vecina DE "kreditnih kartica" zapravo to nisu, vec su "charge card" gde se krajem meseca sav dug namiri sto ih cini efektivno platnim karticama sa beskamatnim kreditom do 30 dana. Medjutim, posto Barclay nije vezana za banku, oni se ponasaju kao "prava" (tj. revolving) kreditna kartica kao u USA ili UK, gde placas nazad koliko hoces/mozes. Meni to ne treba, plus - cak i ako mi treba kredit, cena takvog kredita je bukvalno 3x skuplja od bankarskih...

- Hteo ja da namestim da svakog meseca namiri sve... nije moglo tad - max sto se moglo jednom u mesecu je valjda 15% duga (posle su to promenili)
- Ako hoces da 100% naplatis dug, morao si da se ulogujes i sam to regulises
- Ako zaboravis, oni ce lepo da ti to sve racunaju kao revolving dug
- Kamata isto neka sumanuta, zali boze para ako neko ovo mora da koristi

Kao sto rekoh - ovo je kartica za putovanja meni... znaci bio negde u Koreji, napravio mozda oko 1000 EUR troskova na putu... hteo to da bukiram ali nesto zezao browser, rekao sebi "posle cu" i... nije se desilo.

Hehe - mislim da znate sta se dalje desava :-)

EPILOG: Posle jedno 4 meseca gledao ja preseke, i vidim da na toj kartici ima dug, svaki mesec mi povlace neku sicu sa bankovnog racuna... OK, zaboravio sam da ga platim. ALI TO NIJE POENTA! Poenta je da su oni skidali svakog meseca taman toliko da si sledeceg meseca duzan za istu polaznu vrednost hahahahaha, znaci gledam i ne verujem, dug bukvalno fluktuira +/- ali na kraju uvek zavrsi na blizu 1000 EUR. Ako covek ne bi nista radio, ovo bi ovako nastavilo do toplotne smrti univerzuma... wow, kakav biznis, a!

Moje resenje je bilo jednostavno - log-in na online banking za karticu, placeno, gotovo.

Kako je ljudima koji nisu zaboravili da plate, nego nemaju od cega da plate vise? E oni ce biti je*ani sa ovim, ker-ching, ker-ching - svakog meseca... a dug uvek isti na kraju :-)

E sad zamisli MMF - ne samo da zajmis ljudima kojima drugi ne zele da daju pare, vec zajmis >drzavama< (citaj: drzave, za razliku od ljudi, ne umiru - i mogu da placaju sve dok naplacuju porez). Ne samo to, nego jos mozes da im kazes sta i kako da moraju da rade.

Ekvivalent sa fizickim licima: ode covek da uzme kredit za auto, a banka kaze "OK, moze - ali ima da platis naseg inspektora koji ce da se vozi sa tobom i prati kako vozis; moras da ostavis masnu hranu da ne bi zakovrnuo od srcke pre nego sto platis kredit i, naravno, ima da se upises u teretanu kako bi mogao da trcis do svog drugog posla, kog ces morati da nadjes" - "Sto da trcim kad imam auto?" - "Pola radnih dana, onih kada neces imati za benzin".

Naravno, cena kredita je fer, mislim - razumes banku da se oni brinu sto niko nece da ti zajmi, i da su spremni da pomognu ali moraju da se osiguraju.... i da ce cak i da ti pomognu!!! Tako sto ce te upisati u teretanu (koju drzi neko iz friends&family banke). Sta kazes, sto ne potrose oni? A sta mislis da rade? :-)))

Pogledaj ti to... covek je kupio auto, OK... plus ce uci u formu i imati 2 posla + ima da vozi kao baba... A banka ima kredit sa visokim % + njihov inspektor ima placen posao + teretana profitira :-)

Jedini na gubitku prodavci masne hrane... :-)

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 08.12.2020. u 01:07 GMT+1]


Postoje neke zablude u Americi, kao Amerikanci ne koriste kes jer cim imas kes, a ne KARTICU odmah si kriminalac. To nije tacno. Ja sam skoro kupio jedan auto od dealera i izbrojao sam mu par dolara cash. Sta vise vecina ljudi narocito privatna lica kad im nesto placas upravo i vole cash jer cek moze da bude odbijen itd... Amerikanci ne smatraju cash nicim nelegalnim, neobicnim ili sumnjivim.

Rentacar agencije INSISTIRAJU na kreditnoj kartici jer vam blokiraju obicno $150-200 dok ne vratite auto, a iz nekog razloga za to im je pogodnija kreditna kartica jer ona je flexibilnija za slucaj overdrafta.

Sto se tice hotela ja ih uvek placam debitnom, tj online rezervacija.

Ako dolazite poslom u USA i planirate da koristite Lyft za prevoz tokom boravka,a ne rentacar creditna vam uopste nece ni trebati.

Slobodno nosite cash i placajte njime sve sto hocete. Dolar je platezno sredstvo u Americi.

I saw a USO last night.
 
Odgovor na temu

Whitewater
dummy workshop

Član broj: 339178
Poruke: 397



+138 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere09.12.2020. u 21:14 - pre 40 meseci
malo sam iscitao nekih 7 strana gde su sevale varnice izmedju korisnika Dimkovic i Maksimovic i da kazem neko svoje misljenje.

Prvo ako smo se dogovorili da se placa porez onda to vazi za sve. Ne moze neko da kaze meni je taj namet velik. Ako ti je velik namet onda ne mozes da poslujes i nesto nije dobro u tvom biznis modelu. Porez se mora ukalkulisati kao trosak tvoje privredne aktivnosti bas kao sto je to i plata radnika, nabavka robe, sluzbeno putovanje, amortizacija nekog osnovnog sredstva, iznajmljivanje poslovnog prostora i sve ostale zakonom prihvacene stvari koje mogu da umanje tvoju poresku osnovicu.

Sto se tice preduzetnika ili d.o.o. koji izvoze softverske usluge u inostranstvo iz SRBIJE oni su vec delimicno oslobodjeni placanja poreza jer ne moraju prikazivati PDV na fakturi koji iznosi solidnih 20% i nemoraju ga vracati drzavi po osnovu fakture. To bas ima za cilj da ih ucini konkurentnijim jer svaka drzava stimulise izvoz. A tih 20% olaksanja im omogucava da optimizuju svoje troskove.

U dohodovnom smislu rad u Srbiji i to jos od kuce za strance je verovatno trenutno srpski san. San snova !

I onda dodju neki i kazu, jao pa nameti su veliki. E pa nece da moze.

Da li je to pravedno prema nekom DOO koji radi u Srbiji zaracunava PDV na fakturi zatim od prihoda isplacuje palte radnicima i to da bi radniku leglo 100 dinara na racun DOO placa jos 63 dinara poreza i doprinosa na ime radnika. Zatim kad podvuce crtu plati jos 15% poreza na dobit KAO FIRMA ! A ako vlasnik DOO zeli da mu se islati dividenda na to ide jos 15% poreza.
I saw a USO last night.
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere09.12.2020. u 22:05 - pre 40 meseci
Ne znam šta se onda otimaju za kapitalizam?
Hoćeš da budeš kapitalista plaćaj porez i nemoj da cmizdriš.
Budi baja do jaja a ne kurva.

Prijaviš kapitalistu inspekciji - inspekcija ignoriše zakon.
Tužiš kapitalistu - sud ignoriše zakon.
Obrni - okreni kapitalista uvek ima sva prava a radnik nema prava "jer je pristao" iako zakon kaže suprotno.

U socijalizmu je nosioc društva bio radnik.
Sve se vrtelo oko radnika.
Radnik je stvarao.
Radnik je zaradjivao.
Radnik je plaćao sve dažbine.
Radnik je stvarao porez za jalove i nesposobne.
Zato je radnik bio podignut do nebesa i zaštićen zakonom.

U kapitalizmu je kapitalista zaštićen ko beli medved.
Pa nek plaća.

A frilansere ostavite na miru.
Jer zakoni ne štite prava frilansera.
A i da štite šta to vredi u kapitalizmu?


 
Odgovor na temu

Whitewater
dummy workshop

Član broj: 339178
Poruke: 397



+138 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere09.12.2020. u 22:43 - pre 40 meseci
Nije PREDUZETNIK svako ko ima firmu bilo da radi kao preduzetnik ili je otvorio doo u kome je jedini clan.

Mnogi ljudi otvaraju firmu ne radi sticanja dobiti kao sto je to po definiciji vec da bi imali pravni okvir da obavljaju svoju obicnu delatnost kao sto bi je radili i u nekoj firmi i eventualno probaju da povecaju obim posla i zaposle jos nekog. Naravno da je za takvog coveka pojam doprinosa i poreza tesko prihvatljiv jer mu nije jasno zasta toliki porezi narocito ako je radio u firmi za nekoga pre toga i navikao je da prima NETO platu i eventualno je cuo za osnovicu (bruto I) a sada otkriva da postoji i bruto II za firmu. Pa onda porez na prihod firme itd.. itd...

Ne moze frilencer da radi samostalno i kroz doo i da smatra da mu je svaka faktura koju izda njegova NETO plata. To ne vazi nigde pa nece vaziti ni u Srbiji.


I saw a USO last night.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
87.116.164.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere09.12.2020. u 22:43 - pre 40 meseci
Citat:
Whitewater:
U dohodovnom smislu rad u Srbiji i to jos od kuce za strance je verovatno trenutno srpski san. San snova !

I onda dodju neki i kazu, jao pa nameti su veliki. E pa nece da moze.


San od 200 do 500 eura? Pa ni u Srbiji to nije dovoljno za život, samo za život ne za pristojan život.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Whitewater
dummy workshop

Član broj: 339178
Poruke: 397



+138 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere09.12.2020. u 22:49 - pre 40 meseci
Citat:
Al Imam:
Ne znam šta se onda otimaju za kapitalizam?
Hoćeš da budeš kapitalista plaćaj porez i nemoj da cmizdriš.
Budi baja do jaja a ne kurva.


sta je problem za radnika da zivi u kapitalizmu ?

Neka radi dobro i u dobroj firmi i neka se ne boji za posao. Nema vise kao u socijalizmu firma gubitas a posluje. Jedan biznis nije socijalna institucija za zbrinjavanje ljudi, za to postoji drzava i njeni organi. Osnovna svrha biznisa je sticanje dobiti (iz Zakona o privrednim drustvima Republike Srbije)

I saw a USO last night.
 
Odgovor na temu

Whitewater
dummy workshop

Član broj: 339178
Poruke: 397



+138 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere09.12.2020. u 22:52 - pre 40 meseci
Citat:
MajorFatal:
Citat:
Whitewater:
U dohodovnom smislu rad u Srbiji i to jos od kuce za strance je verovatno trenutno srpski san. San snova !

I onda dodju neki i kazu, jao pa nameti su veliki. E pa nece da moze.


San od 200 do 500 eura? Pa ni u Srbiji to nije dovoljno za život, samo za život ne za pristojan život.


ne rade svi za 200 evra. Niko nije kriv nekome ako sebe na trzistu rada ne moze da proda za vise. Svugde je tako od Cukotke do Ognjene Zemlje.
I saw a USO last night.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere09.12.2020. u 23:02 - pre 40 meseci
Citat:
MajorFatal:
Citat:
Whitewater:
U dohodovnom smislu rad u Srbiji i to jos od kuce za strance je verovatno trenutno srpski san. San snova !

I onda dodju neki i kazu, jao pa nameti su veliki. E pa nece da moze.


San od 200 do 500 eura? Pa ni u Srbiji to nije dovoljno za život, samo za život ne za pristojan život.


1500evra je bilo malo jos 2008. Sada ispod 1000 evra prihoda je cista sirotinja. Znaci kad se udruze dve plate od 500 evra
to je na granici siromastva.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
87.116.164.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere09.12.2020. u 23:10 - pre 40 meseci
Citat:
Whitewater:
Citat:
MajorFatal:
Citat:
Whitewater:
U dohodovnom smislu rad u Srbiji i to jos od kuce za strance je verovatno trenutno srpski san. San snova !

I onda dodju neki i kazu, jao pa nameti su veliki. E pa nece da moze.


San od 200 do 500 eura? Pa ni u Srbiji to nije dovoljno za život, samo za život ne za pristojan život.


ne rade svi za 200 evra. Niko nije kriv nekome ako sebe na trzistu rada ne moze da proda za vise. Svugde je tako od Cukotke do Ognjene Zemlje.


Po mojoj proceni jedno 70% frilensera.

Na tržištu rada? Danas su u Večernjim novostima bila dva oglasa jedan za noćnu smenu u pekari, i jedan za trafiku. Gde si ti video tržište rada u Srbiji ili Nagorno karabahu, devastirana područja.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere09.12.2020. u 23:12 - pre 40 meseci
Neto ili bruto?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
87.116.164.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere09.12.2020. u 23:12 - pre 40 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Citat:
MajorFatal:
Citat:
Whitewater:
U dohodovnom smislu rad u Srbiji i to jos od kuce za strance je verovatno trenutno srpski san. San snova !

I onda dodju neki i kazu, jao pa nameti su veliki. E pa nece da moze.


San od 200 do 500 eura? Pa ni u Srbiji to nije dovoljno za život, samo za život ne za pristojan život.


1500evra je bilo malo jos 2008. Sada ispod 1000 evra prihoda je cista sirotinja. Znaci kad se udruze dve plate od 500 evra
to je na granici siromastva.


Ti što se hraniš sa lignje malo preteruješ jer si navikao na udobno, 800e u Beogradu je Ok. Verovatno 600 negde u unutrašnjosti. Sa današnjim cenama.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
87.116.164.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere09.12.2020. u 23:12 - pre 40 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Neto ili bruto?


Apsolutno!
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.12.2020. u 00:10 - pre 40 meseci
Citat:
MajorFatal:
Citat:
Branimir Maksimovic:
Citat:
MajorFatal:
Citat:
Whitewater:
U dohodovnom smislu rad u Srbiji i to jos od kuce za strance je verovatno trenutno srpski san. San snova !

I onda dodju neki i kazu, jao pa nameti su veliki. E pa nece da moze.


San od 200 do 500 eura? Pa ni u Srbiji to nije dovoljno za život, samo za život ne za pristojan život.


1500evra je bilo malo jos 2008. Sada ispod 1000 evra prihoda je cista sirotinja. Znaci kad se udruze dve plate od 500 evra
to je na granici siromastva.


Ti što se hraniš sa lignje malo preteruješ jer si navikao na udobno, 800e u Beogradu je Ok. Verovatno 600 negde u unutrašnjosti. Sa današnjim cenama.


Za sta 800 evra dovoljno? Da ne ides na letovanje, da nemas nikakav kredit i da zivis u supi ili podrumu? Pa pre 10 godina je potrosacka korpa bila 70k dinara...
 
Odgovor na temu

Whitewater
dummy workshop

Član broj: 339178
Poruke: 397



+138 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.12.2020. u 07:21 - pre 40 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic: Za sta 800 evra dovoljno? Da ne ides na letovanje, da nemas nikakav kredit i da zivis u supi ili podrumu? Pa pre 10 godina je potrosacka korpa bila 70k dinara...


800 evra je sasvim dobar novac i za Beograd ali kad imas reseno stambeno pitanje. Sa tim parama mozes sasvim pristojno da zivis i uzmes i nov auto na kredit ako bas hoces.

Druga je stvar sto kod nas vecina ljudi misli da moze sebi da priusti da zivi u Beogradu ili misle da ako su rodjeni u BG moraju tu da zive ceo zivot. Kada bi smo bili pokretjiviji sve bi nam bilo bolje pa i plate.
I saw a USO last night.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.12.2020. u 07:33 - pre 40 meseci
Belavoda:"800 evra je sasvim dobar novac i za Beograd ali kad imas reseno stambeno pitanje. Sa tim parama mozes sasvim pristojno da zivis i uzmes i nov auto na kredit ako bas hoces."

Moze ako nemas dece... vecina ovde zivi u stanovima otkupljenim 90ih za 5-5000 maraka u zavisnosti kolko je dosla inflacija.
Za nov auto malo teze.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.12.2020. u 08:46 - pre 40 meseci
Sveže lignje sadrže 44 mikrograma selena na 100g! Selen čuva elastičnost tkiva i produžava oksidaciju nezasićenih masnih kiselina. Takođe, ovaj mikroelement smanjuje rizik od karcinoma, kardiovaskularnih bolesti, upala, kao i prevremenog starenja i nastanka katarakte.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.12.2020. u 09:08 - pre 40 meseci
Citat:
duplak22:
Citat:
Branimir Maksimovic:
Citat:
MajorFatal:
Citat:
Branimir Maksimovic:
Citat:
MajorFatal:
Citat:
Whitewater:
U dohodovnom smislu rad u Srbiji i to jos od kuce za strance je verovatno trenutno srpski san. San snova !

I onda dodju neki i kazu, jao pa nameti su veliki. E pa nece da moze.


San od 200 do 500 eura? Pa ni u Srbiji to nije dovoljno za život, samo za život ne za pristojan život.


1500evra je bilo malo jos 2008. Sada ispod 1000 evra prihoda je cista sirotinja. Znaci kad se udruze dve plate od 500 evra
to je na granici siromastva.


Ti što se hraniš sa lignje malo preteruješ jer si navikao na udobno, 800e u Beogradu je Ok. Verovatno 600 negde u unutrašnjosti. Sa današnjim cenama.


Za sta 800 evra dovoljno? Da ne ides na letovanje, da nemas nikakav kredit i da zivis u supi ili podrumu? Pa pre 10 godina je potrosacka korpa bila 70k dinara...



Jeste bila 70k vama sto jedete ligne po restoranima.
Smanji malo dozivljaje Maksimovicu, ne moras da trolujes u svakoj temi koja nije direktno vezana za programiranje.


Znas kako juce je ulje poskupelo za 30 dinara...
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.12.2020. u 09:29 - pre 40 meseci
Sticajem okolnosti, ponekad vidim koliko drugi zarađuju. Za mnoge bi 70k mesečno bio Eldorado u Srbiji.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 210143 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.