Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokret uništimo frilensere

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 210861 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere07.12.2020. u 05:25 - pre 41 meseci
Pravilo je vrlo jednostavno i univerzalno - onaj ko daje pare za plate, taj odredjuje i koliko mu radnika treba. Neko rece, ako cu ja dangradim zgradu sa 2 radnika, trebace mi 5000 godina. Ali, moja stvar, ko finansira plate, taj odredjuje koliko mu treba, uz mogucnost da angazuje premalo ili previse, ali njegova stvar.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.176.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere07.12.2020. u 07:11 - pre 41 meseci
Hm, zato ti nudiš platu veću od minimalne na gradilištu, jer kad bi nudio manju od prosečne mogao bi i da bankrotiraš, pa gde bi onda radila freelenserka i gurala kolica sa malterom, žao ti ljudi.
Al opet nekako, reče da na gradilištu mora (trebalo bi) da bude i onaj licencirani inžinjer, on hendluje nesposobnu, nepismenu, nekvalifikovanu rulju freelensera. Država plaća i profesore i policajce, ali kako zna koliko joj treba čega? Valjalo bi nekoj licenciranoj agenciji platiti da to odredi. Agenciji koja je toliko iznad policajaca i profesora, koliko licencirani inžinjer iznad proste fizičke radne snage?
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere07.12.2020. u 07:52 - pre 41 meseci
@Branimir, Major, Imam

0JTQsCDQu9C4INCy0Lgg0LzQvtC20LXRgtC1INC00LAg0L/RgNC+0YfQuNGC0LDRgtC1INC+0LLQsNGYINGC0LXRgdGCINC90LDQvNC10ZrQtdC9INCU0LDRgNC60YM/
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.163.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere07.12.2020. u 08:59 - pre 41 meseci
Non comprende. Je ne compri pas. Ne razumem. Ne razbiram. I don't understand. Kenguru.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere07.12.2020. u 09:51 - pre 41 meseci
U redu, pao si na testu. Ako padnu i ostala trojica, onda verovatno test nije dobar.
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere07.12.2020. u 10:09 - pre 41 meseci
^BuzzLightyear

Šta pokušavaš sa tim stringom?
Daj ti nastavnicima informatike da to pročitaju.
Nemoj ništa da objašnjavaš
samo odštampaj krupnije da se može pročitati izdaleka
i spusti na sto u zbornici.

Onaj koji zabekeće je napredniji.
Ostali neće ni primetiti.

Ako neko prepozna o kakvom kodiranju je reč
taj neće dugo ostati u školi - isteraće ga zakon rulje.
I takav će završiti kao frilanser.

Koliko mi je poznato to kodiranje nije tema na osnovnim studijama.
Možda neko uradi za master ali to neće onaj "dizajner menadžer"
jer mu je jednostavnije da majstoriše "napredne tehnike" worda i excela.

Darko to ne ume da pročita bez obzira što je primećen
da prolazi pored fakulteta.
Njemu takve stvari ne trebaju da zaposli čistačicu frilansera.
Mada će mu biti teško da pronadje takvu
jer su one već zaposlene kao nastavnice informatike.
Znaš ono bistre su i završile online kurs.
Nekad si imao samo "fakultet" pored alkoholisane Zrenjaninske pivare
koji je kozama izdavao diplome nastavnika informatike.
Sada 90% "fakulteta" izdaje pijancima "diplome" i "doktorate".






[Ovu poruku je menjao Al Imam dana 07.12.2020. u 11:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.176.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere07.12.2020. u 10:14 - pre 41 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
U redu, pao si na testu. Ako padnu i ostala trojica, onda verovatno test nije dobar.


Ko da mi bi nije bilo dovoljno što i izgleda hoće i da me oporezuju, sad sam još i test pao..

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere07.12.2020. u 10:22 - pre 41 meseci
Imam je prošao. Samo mala ispravka, nije reč o kompresiji, ali jasno je da je Imam iz IT sveta.
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere07.12.2020. u 10:26 - pre 41 meseci
Reč je o kodiranju ali mi browser trokira kad dopunjavam poruke.
Nisam baš iz "IT sveta"
ali jednom sam prošao pored prodavnice računara
pa sam "stručan".



 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere07.12.2020. u 10:33 - pre 41 meseci
Citat:
MajorFatal:
Valjalo bi nekoj licenciranoj agenciji platiti da to odredi.

Da. Onaj koji finansira plate moze ako zeli angazovati nekog strucnog da mu da MISLJENJE da li treba da primi jos radnika, ili da otpusti deo postojecih. Ozbiljniji poslodavci to ponekad rade. Ali, to je i dalje misljenje, nije obaveza finansijera da se toga pridrzava. Ako meni treba 50 radnika, a ja mogu da placam dva, onda ce biti dva. Cak i MMF koji daje pare NA ZAJAM insistira da ima pravo da odredjuje na koji nacin ce se pare trositi. Onaj ko drzi pogacu i noz, taj odredjuje kome sleduje koliko parce.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere07.12.2020. u 10:35 - pre 41 meseci
@Imam
Pretpostavio sam da se radi o lapsusu, ali morao sam da naglasim zbog Majora, jer ako on krene da dekompresuje string ima diskusija da ode u offtopic :)
E, ako ti nisi iz IT sveta, a možeš da pročitaš, šta onda da rade ovi što su završili IT fakultete? Voze kamione?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere07.12.2020. u 10:44 - pre 41 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
U redu, pao si na testu. Ako padnu i ostala trojica, onda verovatno test nije dobar.


Ja koliko znam, test pada onaj ko napise kod koji nije citljiv, uopste se ne ide na proveravanje da li kod radi nesto.

Ne bi ti kod mene u firmi ostao ni dva sata. Ili pisi kod pun kosih crta, zvezdica i ostalih comment delimiter-a, ili idi cuvaj ovce, na tebi je odluka.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere07.12.2020. u 10:46 - pre 41 meseci
Imam je dokazao da je kod čitljiv, a za to mu je bilo dovoljno samo to što je jednom prošao pored prodavnice računara. Siguran sam da i Branimir može da pročita, samo verovatno još uvek nije video.

edit nakon Darkove dopune:
Ne bih ja ni došao kod tebe u firmu. Bežim od građevine k'o đavo od krsta. Ovce čuvam u ograđenom prostoru i imam električnu ogradu. Pokušao sam da ih naučim C, ali one znaju samo Be++.

[Ovu poruku je menjao BuzzLightyear dana 07.12.2020. u 11:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere07.12.2020. u 11:00 - pre 41 meseci
Branimir? Misliš Maksimović?
On sigurno zna.

 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere07.12.2020. u 11:03 - pre 41 meseci
Na njega sam mislio. Ne znam da li si sarkastičan, ali ja sam ozbiljan kada kažem da zna. Ciljano sam izabrao Majora, tebe i Branimira kako bih proverio ispravnost testa. Test je izgleda u redu, a Darko je ovim svojim javljanjem samo potvrdio moje sumnje.
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere07.12.2020. u 11:34 - pre 41 meseci
Što bih bio sarkastičan?
To je problem koji C programer pre ili kasnije sretne u svom radu.
Oni koji ostanu na nivou excel tabela verovatno tako nešto nikad neće sresti.
Inače je odokativno prepoznatiljivo o kakvom se nizu radi.
Razlika izmedju ta dva niza koja si kodirao je u padiranju.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere07.12.2020. u 11:48 - pre 41 meseci
Pomislio sam da si sarkastičan jer sam siguran da si odmah znao na kog Branimira mislim. Istovremeno znao sam da ti znaš da on zna, pa sam zato napisao da ne znam da li si sarkastičan :)
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere07.12.2020. u 12:10 - pre 41 meseci
Pa dobro sad i ja znam da ti znaš da ja znam da on zna.


A evo šta nisam znao:
Citat:
MajorFatal

premijerkin brat ima freelance firmu čiji frilenseri otvaraju nove servise i ne brinu za porez i doprinose, ministar finansija uhvaćen u pokušaju krađe doktorata nije smenjen već kupio 25-ti stan

U tom svetlu jasnije je zašto su krenuli djonom.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.164.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere07.12.2020. u 15:20 - pre 41 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Da. Onaj koji finansira plate moze ako zeli angazovati nekog strucnog da mu da MISLJENJE da li treba da primi jos radnika, ili da otpusti deo postojecih.


Ovo si dobro rekao, neko "finansira plate", nečiji radnici zarade za sebe, a neko zajedno sa svojim radnicima zaradi dovoljno za sve, i još da preostane. Pa dobro koga može ako želi da angažuje država da joj kaže, ne da li treba da ima manje ili više sve ukupno profesora ili pandura, nego koliko kojih? Na primer ima da finansira 1000 plata prosečnih, ili 800 tankih i 200 bogovskih, da li da angažuje 100 profesora i 900 policajaca, ili 500/500 ili 900 profesora i 100 policajaca? Pa da na osnovu "trebovanja" određuje visinu plate jednima i drugima, kao i zainteresovanost za posao, kao i budućnost zemlje?

Citat:
Ozbiljniji poslodavci to ponekad rade.


Dobro je bar ponekad, ja sam mislio da ozbiljniji poslodavci samo upru prstom i kažu hoću tog.

Citat:
Ali, to je i dalje misljenje, nije obaveza finansijera da se toga pridrzava.


Sačuvaj bože, nije lepo nikog obavezivati ni na šta. A od kad se finansijeri bave kadrovskom politikom? Ja sam mislio da oni samo finasiraju da bi ubrali profit?

Citat:
Ako meni treba 50 radnika, a ja mogu da placam dva, onda ce biti dva.


Ti i dalje o apsolutnom broju radnika, ako imaš samo za dva onda samo dva, ali koja dva to te pitam? Ako država jadna nema za 50.000 profesora i policajaca nego samo za 2.000 koja je struktura tih 2.000? Pokušao si da izokreneš situaciju i da tvrdiš da to zavisi od potražnje za poslom, "ponude i potražnje kandidata", ali kako do potražnje ne dolazi samo od sebe, ispostavilo se da država visinama plata i beneficijama upravlja i potražnjom, i zapošljavanjem? Ali ako donose loše odluke mogla bi da upropasti i školstvo, i zdravstvo, i pravosuđe, i sport, i nauku, i kulturu, jednom rečju da postane džamahirija ili bankrotira ko Grčka, ili nestane? Šta bi bilo sa gradilištem od dva radnika ako zaposliš dva popa da se mole po ceo dan, ili dva policajca da obezbeđuju objekat u izgradnji? Zar nije bolje da zaposliš jednog radnika i jednog rukovodioca na primer?

Citat:
Cak i MMF koji daje pare NA ZAJAM insistira da ima pravo da odredjuje na koji nacin ce se pare trositi.


Pa što ih onda oni ne potroše ako znaju gde treba? Ali ako je to uslov za zajam šta da im radim tako odlučili, verovatno ne daju zajmove za jahte i kockarnice više, nego za nešto smisleno, nova radna mesta?

Citat:
Onaj ko drzi pogacu i noz, taj odredjuje kome sleduje koliko parce.


Ja volim ove narodne mudrosti :) Bog i batina, a i čudio sam se zašto se finansijer meša u kadrovsku politiku, on je i direktor ujedno zar ne? I ima licencu, i sekretarica, i marketing, i menadžment, a svi ostali su samo radnici, prekvalifikovani frilenseri za proste fizičke poslove?

Narodna mudrost kaže da je izraz "prekvalifikovan" nastao kad se prvi profesor prebacio da radi policijski posao, on je tad postao prekvalifikovan, isuviše kvalifikovan za tu poziciju, kapiraš? Nije to dobro za posao, to je traćenje resursa. Sa druge strane policajac ne može da se prekvalifikuje za profesora ni da hoće, on je uvek idealno kvalifikovan za svoju poziciju.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere07.12.2020. u 15:27 - pre 41 meseci
Major:"Dobro je bar ponekad, ja sam mislio da ozbiljniji poslodavci samo upru prstom i kažu hoću tog. "

Ne i u IT. Nedostatak kvalitetne radne snage, pa se firme otimaju o ljude...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 210861 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.