Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokret uništimo frilensere

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 210893 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere06.12.2020. u 12:01 - pre 41 meseci
Izvukao sam se, sada sam u odličnom društvu i ja ne moram da plaćam porez, država to radi za mene.

Živeti pošteno i plaćati porez... zvučiš kao robot. Većina ljudi teži tome da radi ono što voli. Ja bih pre radio nešto što volim za malu platu, nego nešto što mrzim za milione. Da li si ti voleo posao knjigovođe?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere06.12.2020. u 12:09 - pre 41 meseci
Svaki posao moze da bude zanimljiv ako ga svhatis kao sport - boris se da savladas nesto nepoznato, nizes uspehe, pobedjujes... Ali jednog dana ponestane izazova, ukapiras da si naucio/osvojio prakticno sve sto se moze osvojiti. Onda promenis posao, uzmes nesto potpuno novo i nepoznato i sve iz pocetka, kreces od najnize lige u tom sportu. Kad udjes u prvu ligu opet nadjes novi sport. Ja tako funkcionisem
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere06.12.2020. u 12:11 - pre 41 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Bila bi to fantastika da kadrova nema.
U prilogu je pravilnik pa vidite ko sve može da izvodi nastavu informatike.

Jeste, ja to isto kazem. Tako bi otprilike izgledao i moj pravilnik ko sve moze da radi na gradilistu, ako ne zelim ili nisam u mogucnosti da "odresim kesu". A ako sam u mogucnosti da odresim kesu, onda navedem spisak od 16 raznih diploma, sertifikata, znanja i iskustava koje mora da ima kandidat da bi uopste konkurisao za zaposlenje.


Ne vidis, to ne bi smeo da bude "tvoj" pravilnik, zato sto bi tako zamenio kvalifikovanok gradjevinkog ing.-a ili arhitektu cistacicom da ne bi "odresim kesu".

I kao rezultat bi imali rusenje gradjevine pravljene po tvom "pravilniku", gubitak zivota, gomilu invalida koji bi pali na teret porsekih obveznika i slicno.

Citat:
Darko Nedeljković:
Nasuprot tome sam naprimer ja, zavrsio sam fakultet, mogu da budem nastavnik, mogu da budem programer, mogu da radim u banci, mogu da radim u kazinu, mogu da radim na televiziji, mogu da radim u industriji, mogu da radim kao knjigovodja, mogu da budem direktor, mogu da budem kamiondzija, mogu da budem gradjevinski radnik, relativno lako mogu da postanem policajac, imam neke talente da postanem stolar ili frizer, koje do sad nisam koristio, ali mogu. Drzava uopste nema razloga da mrdne prstom oko trazenja radnog mesta meni, jer cu ja sam da nadjem gde postoji deficit i da se prekvalifikujem. I tu ne smatram da sam ja neki nadcovek, vec svako ko je zavrsio fakultet ima pred sobom takav slican ogroman izbor opcija i drzava nema ama bas nikakve potrebe da mu pomaze.


Netacno.

Da bi postao recimo pripadnik žandarmerije, moraš da ispuniš određene uslove, zdravstvene npr.

Da bi bio građevinac na građevini isto.
Neće kičma koja je godine provela za raćunarom podneti tek tako džak od 50kg, čak ni ako to shvatiš kao "sport".

Da bi bio vozač isto.
Neće se dioptrija sama smanjivati.

Stolar ? Da li si siguran da imaš veštinu da ne odsečeš sam sebi prste i ne padneš na teret društva kao invalid ?

Citat:
Darko Nedeljković:
drzava nema ama bas nikakve potrebe da mu pomaze.


Ima, jer vidiš, to joj je svrha, država ne postoji zbog ili za benefit stranoga državljanina, koji outsorsuje svoj posao u nju, ili firme koja radi isto.

Ona postoji pre svega zbog svojih građana.

U slučaju frilensera, država pokušava baš to da pogazi, stavljajući ih u podređeni položaj u dnosu na gore pomenute.

A tvoj fakultet, samo govori da si u nekoj obrazovnoj instituciji možda usvojio znanja predviđena nekim obrazovnim planom i programom. Apsolutno nije garant tvojih sposobnosti da se "prekvalifikuješ" u stolara.

Citat:
Darko Nedeljković:
I tu ne smatram da sam ja neki nadcovek.


Ovo si dobro rekao,

Citat:
Darko Nedeljković:
vec svako ko je zavrsio fakultet ima pred sobom takav slican ogroman izbor opcija i drzava nema ama bas nikakve potrebe da mu pomaze.


Ne ako te država u kojoj živiš otvoreno sabotira i radi protiv tebe.


[Ovu poruku je menjao ssi dana 06.12.2020. u 13:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere06.12.2020. u 12:15 - pre 41 meseci
@Darko Nedeljković

Kada nanižeš uspehe, pobediš i naučiš/osvojiš sve što se može osvojiti kao kamiondžija, zašto se ne oprobaš kao frilenser/programer i pokažeš ovim razmaženim frilenserima kako treba da se radi?

Citat:
kreces od najnize lige u tom sportu


Hoćeš ti da kreneš od najniže lige, ali država postavi takva pravila da je ulaznica toliko skupa da praktično uništi najnižu ligu. Bez najniže lige one najviše vremenom ostaju bez kadrova.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere06.12.2020. u 12:19 - pre 41 meseci
Citat:
Ne vidis, to ne bi smeo da bude "tvoj" pravilnik, zato sto bi tako zamenio kvalifikovanok gradjevinkog ing.-a ili arhitektu cistacicom da ne bi "odresim kesu".

Da, zakon zaista zahteva da se posao obavlja pod nadzorom diplomiranog gradjevinskog inzenjera sa licencom. A za sve ostale, potrebno je samo da budu obuceni za bezbedan i zdrav rad. A ja sam od ministrstva rada dobio licencu da mogu da obucavam, tako da - mogu sam da sastavim pravilnik ko sve moze da radi na gradilistu. Tamo u ministrstvu prosvete je pravilnik sastavio isto neko ko ima licencu da to uradi (ako je uopste predvidjena). Ali, to je sve offtopic.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere06.12.2020. u 12:25 - pre 41 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: A ja sam od ministrstva rada dobio licencu da mogu da obucavam, tako da - mogu sam da sastavim pravilnik ko sve moze da radi na gradilistu.


I naravno to zloupotrebiš kako bi došao do jeftinije radne snage ?

Citat:
Darko Nedeljković: Tamo u ministrstvu prosvete je pravilnik sastavio isto neko ko ima licencu da to uradi (ako je uopste predvidjena). Ali, to je sve offtopic.


Nije offtopic,jer je ovo je upravo tema o ekonomskoj i političkoj borbi grupe građana jedne države.

Ovde imamo situaciju:

Imamo konsultanta DN u nekoj bogatijioj državi, zatom njegovog klijenta C.
DN nalazi posrednika P i jeftinu radnu snagu u nekoj državi.

Jeftina radna snaga nauči kako sama direktno da dođe do klijenta C.

I DN i P počnu da agituju protiv toga, ne bi li država na neki način omogućila ljude da rade bez
DN-a i P-a

Na šta ti to liči ? Na zloupotrebu i loše ponašanje ? Ili "slobodno tržište" ?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere06.12.2020. u 12:29 - pre 41 meseci
Citat:
ssi:
A tvoj fakultet, samo govori da si u nekoj obrazovnoj instituciji možda usvojio znanja predviđena nekim obrazovnim planom i programom. Apsolutno nije garant tvojih sposobnosti da se "prekvalifikuješ" u stolara.


Diskutovali smo o tome mnogo puta na ovom forumu
Fakultetska diploma = sertifikat da imas dva grama mozga potrebna da naucis nesto sto pre nisi znao + setifikat da ces nesto nepoznato i relativno tesko da izguras do kraja, a neces na polovini da kazes "ne mogu ja ovo, odustajem".

Odatle sledi, fakultetska diploma jeste garant da sam sposoban da se prekvalifikujem na neko drugo zanimanje, ako od tog sto pise na diplomi ne moze da se zivi.

Citat:
Ne ako te država u kojoj živiš otvoreno sabotira i radi protiv tebe.

Tako sto ti perfidno namece obavezu da placas porez i doprinose kao i svi normalni ljudi, procitao sam vec ranije.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere06.12.2020. u 12:31 - pre 41 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Diskutovali smo o tome mnogo puta na ovom forumu
Fakultetska diploma = sertifikat da imas dva grama mozga potrebna da naucis nesto sto pre nisi znao + setifikat da ces nesto nepoznato i relativno tesko da izguras do kraja, a neces na polovini da kazes "ne mogu ja ovo, odustajem".

Odatle sledi, fakultetska diploma jeste garant da sam sposoban da se prekvalifikujem na neko drugo zanimanje, ako od tog sto pise na diplomi ne moze da se zivi.


Dobro, to bi značilio da ti takav možeš da se "prekvalifikuješ" u pripadnika žandarmerije, SAJ-a ili vojnog pilota.

Kako da ne.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere06.12.2020. u 12:34 - pre 41 meseci
Reci da mu veruješ.

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere06.12.2020. u 12:41 - pre 41 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Kada nanižeš uspehe, pobediš i naučiš/osvojiš sve što se može osvojiti kao kamiondžija, zašto se ne oprobaš kao frilenser/programer i pokažeš ovim razmaženim frilenserima kako treba da se radi?

Nije mi izazov da se bavim programiranjem, a zavrsio sam fakultet IT smera, nema tu izazova, razumes. Ovako mi je bas shega kad neko kaze "vidi ovog informaticara sto dobro vozi kamion", a sta da mi kaze ako programiram? Svaki informaticar moze da programira, nema u tome onda nista zanimljivo.

Citat:

Hoćeš ti da kreneš od najniže lige, ali država postavi takva pravila da je ulaznica toliko skupa da praktično uništi najnižu ligu.

Nista, ako nemam bas nikakve sanse da pobedim u tom sportu, onda izaberem neki drugi u kom neka sansa postoji. Izazov treba da bude tezak, ali ostvariv. Ako je previse lak, zaboravi, ako je neostvariv, zaboravi.

Citat:
Dobro, to bi značilio da ti takav možeš da se "prekvalifikuješ" u pripadnika žandarmerije, SAJ-a ili vojnog pilota.
Nisam jos nikad to razmatrao, dozvoljavam mogucnost da nije moguce. A mozda imam neke sanse, zdrav sam, akrivan, bavim se sportom, bicikliram, planinarim... Samo nisam u tom fazonu - imam vec nekoliko interesantnijih opcija za sledece zanimanje a dok promenim jos 3-4, u tom ce i kraj radnog veka. To je poenta - svako od nas ima vise mogucnosti za prekvalifikaciju nego preostalih godina radnog/zivotnog veka.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere06.12.2020. u 12:59 - pre 41 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Svaki informaticar moze da programira, nema u tome onda nista zanimljivo.


Većina informatiča koji predaju u osnovnim školama ne zna da programira. Istovremeno većina njih ume da upravlja motornim vozilom.

Citat:
Darko Nedeljković: Ovako mi je bas shega kad neko kaze "vidi ovog informaticara sto dobro vozi kamion", a sta da mi kaze ako programiram?


Šega je samo ako imaš etiketu na čelu na kojoj piše informatičar, inače nikoga nije briga šta ti radiš. Ako nisi primetio tvoje umeće vožnje kamiona i ovde na forumu služi za šegu, jer si sam zalepio etiketu. Mislim da čovek treba da radi ono što voli, a ne nešto da bi on ili drugi terali šegu.

Citat:
Darko Nedeljković: Nista, ako nemam bas nikakve sanse da pobedim u tom sportu, onda izaberem neki drugi u kom neka sansa postoji.


U višoj ligi su dobre zarade i svi od toga imaju koristi. Zar ne bi bilo dobro da država uredi nižu ligu tako da dobiješ šansu?

 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere06.12.2020. u 13:06 - pre 41 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
BuzzLightyear:
Kada nanižeš uspehe, pobediš i naučiš/osvojiš sve što se može osvojiti kao kamiondžija, zašto se ne oprobaš kao frilenser/programer i pokažeš ovim razmaženim frilenserima kako treba da se radi?

Nije mi izazov da se bavim programiranjem, a zavrsio sam fakultet IT smera, nema tu izazova, razumes. Ovako mi je bas shega kad neko kaze "vidi ovog informaticara sto dobro vozi kamion", a sta da mi kaze ako programiram? Svaki informaticar moze da programira, nema u tome onda nista zanimljivo.

Citat:

Hoćeš ti da kreneš od najniže lige, ali država postavi takva pravila da je ulaznica toliko skupa da praktično uništi najnižu ligu.

Nista, ako nemam bas nikakve sanse da pobedim u tom sportu, onda izaberem neki drugi u kom neka sansa postoji. Izazov treba da bude tezak, ali ostvariv. Ako je previse lak, zaboravi, ako je neostvariv, zaboravi.

Citat:
Dobro, to bi značilio da ti takav možeš da se "prekvalifikuješ" u pripadnika žandarmerije, SAJ-a ili vojnog pilota.
Nisam jos nikad to razmatrao, dozvoljavam mogucnost da nije moguce. A mozda imam neke sanse, zdrav sam, akrivan, bavim se sportom, bicikliram, planinarim... Samo nisam u tom fazonu - imam vec nekoliko interesantnijih opcija za sledece zanimanje a dok promenim jos 3-4, u tom ce i kraj radnog veka. To je poenta - svako od nas ima vise mogucnosti za prekvalifikaciju nego preostalih godina radnog/zivotnog veka.


U prevodu "Jack of all trades, master of none".

Ne @Darko Nedeljković svako od nas nema ima vise mogucnosti za prekvalifikaciju nego preostalih godina radnog/zivotnog veka
zato sto ljudi imaju i druge obaveze osim posla, kao na primer porodicu i decu.

Jer vidis @Darko Nedeljković potrebna je i sledeca generacija ucesnika "slobodnog trazista" kako bi ti kada recimo polomis nogu na planinarenju i postanes trajni invalid
imao nekoga da brine o tebi.... ili npr. ostaris i zvekne te alchajmer.

Citat:
BuzzLightyear:
....

Citat:
Darko Nedeljković: Nista, ako nemam bas nikakve sanse da pobedim u tom sportu, onda izaberem neki drugi u kom neka sansa postoji.


U višoj ligi su dobre zarade i svi od toga imaju koristi. Zar ne bi bilo dobro da država uredi nižu ligu tako da dobiješ šansu?



Da ali u tom slucaju npr. @Darko Nedeljković ne bi imao izvor jeftine radne snage. I... prestao bi mozda da bude uspesan i.. ostalo sta vec tvrdi da jeste.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere06.12.2020. u 14:19 - pre 41 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
U višoj ligi su dobre zarade i svi od toga imaju koristi. Zar ne bi bilo dobro da država uredi nižu ligu tako da dobiješ šansu?

Da, bilo bi ako bas hoce, nisam neko ko je protivnik toga. Ali moja moralna nacela mi ne dozvoljavaju da se za to zalazem. Da drzava pomaze nama, visokoobrazovanim ljudima, umesto neobrazovanim polusocijalnim slucajevima na ivici egzistencije? Kad bih to trazio, imao bih osecaj da sam nesto ukrao. I to bas od najugrozenijih. Ako drzava ima dovoljno para da pomaze i jednima i drugima, onda mi je to sasvim ok. Ako nema za sve, nek da njima, a ne nama. Ne valja biti nerealno sebican.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere06.12.2020. u 14:24 - pre 41 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Da, bilo bi ako bas hoce, nisam neko ko je protivnik toga. Ali moja moralna nacela mi ne dozvoljavaju da se za to zalazem. Da drzava pomaze nama, visokoobrazovanim ljudima, umesto neobrazovanim polusocijalnim slucajevima na ivici egzistencije? Kad bih to trazio, imao bih osecaj da sam nesto ukrao. I to bas od najugrozenijih. Ako drzava ima dovoljno para da pomaze i jednima i drugima, onda mi je to sasvim ok. Ako nema za sve, nek da njima, a ne nama. Ne valja biti nerealno sebican.


Ovde se ne trazi da drzava pomaze, nego bas suprotno, da ne smeta, sabotira i kvari.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere06.12.2020. u 14:29 - pre 41 meseci
Ne, ovde se trazi da drzava refundira 100% poreza i doprinosa koje dugujemo. Ili barem 70%. Fakticki je tako. I neke kategorije tesko zaposlivih zaista imaju takvu povoljnost (70%, ne 100%). Samo se jos dodatno trazi da se ne cimamo da uplacujemo, pa da nam drzava vrati veci deo ako ispunjavamo uslove. Trazi se da mi sami resimo da uslove ispunjavamo i da uopste ne uplacujemo taj deo koji trazimo da nam bude vracen. E, to vec nikad nikome nije odobreno.

Da li si svestan da mi trazimo identicne uslove koji vaze za invalide, ili cak nesto bolje (mislim da se za invalide placa oko 20% ukupno, a mi ovde trazimo 15%) Meni bi jos odgovaralo i da nam se dozvoli koriscenje parking mesta za invalide, zasto da ne, ako smo po sopstvenoj prici ugrozeniji od invalida?! Nego, mene je vec sramota da takvo nesto pisem u prvom licu mnozine. Bolje ipak da se ja ogradim od vas, pa vi trazite, a ja cu samo da vas podsecam da ste malcice preterali sa zahtevima.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere06.12.2020. u 14:43 - pre 41 meseci
Dobro je da niko ne krade kada država oslobodi poreza proizvođača guma iz Japana i i subvencioniše svako radno mesto, gde će se zaposliti niskokvalifikovana radna snaga. Dobro je i što se obrazovanje usmerava ka produkciji proste radne snage.

Citat:
Darko Nedeljković: Da li si svestan da mi trazimo identicne uslove koji vaze za invalide, ili cak nesto bolje


Strane kompanije imaju neuporedivo bolje uslove nego invalidi. Inače, zakoni koji nalažu zapošljavanje invalida se ne poštuju i nikoga nije briga za to.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere06.12.2020. u 14:44 - pre 41 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Ne, ovde se trazi da drzava refundira 100% poreza i doprinosa koje dugujemo. Ili barem 70%. Fakticki je tako. I neke kategorije tesko zaposlivih zaista imaju takvu povoljnost (70%, ne 100%). Samo se jos dodatno trazi da se ne cimamo da uplacujemo, pa da nam drzava vrati veci deo ako ispunjavamo uslove. Trazi se da mi sami resimo da uslove ispunjavamo i da uopste ne uplacujemo taj deo koji trazimo da nam bude vracen. E, to vec nikad nikome nije odobreno.

Da li si svestan da mi trazimo identicne uslove koji vaze za invalide, ili cak nesto bolje (mislim da se za invalide placa oko 20% ukupno, a mi ovde trazimo 15%) Meni bi jos odgovaralo i da nam se dozvoli koriscenje parking mesta za invalide, zasto da ne, ako smo po sopstvenoj prici ugrozeniji od invalida?! Nego, mene je vec sramota da takvo nesto pisem u prvom licu mnozine. Bolje ipak da se ja ogradim od vas, pa vi trazite, a ja cu samo da vas podsecam da ste malcice preterali sa zahtevima.


Ne to uopste nije tacno. To se ni ne trazi. Trazi se konzistentno ponasanje drzave, funkcionisanje sluzbi, na vreme, pravovremeno, ne dzukacki i podlo.

I naravno trazi se prestanak aktivnog sabotiranja gradjana, kao i prestanak favorizovanja stranih pojedinaca i kompanija od strane drzave.


Citat:
BuzzLightyear:
Dobro je da niko ne krade kada država oslobodi poreza proizvođača guma iz Japana i i subvencioniše svako radno mesto, gde će se zaposliti niskokvalifikovana radna snaga. Dobro je i što se obrazovanje usmerava ka produkciji proste radne snage.

Citat:
Darko Nedeljković: Da li si svestan da mi trazimo identicne uslove koji vaze za invalide, ili cak nesto bolje


Strane kompanije imaju neuporedivo bolje uslove nego invalidi. Inače, zakoni koji nalažu zapošljavanje invalida se ne poštuju i nikoga nije briga za to.


Tako je, pogotovo one koje se oslanjaju na razne prljave tehnologije.

Za izvor vidi izjave drzavnih cinovnika, gde su ( verovatno slucajno ) potvrdili isto.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere06.12.2020. u 14:56 - pre 41 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Dobro je da niko ne krade kada država oslobodi poreza proizvođača guma iz Japana i i subvencioniše svako radno mesto, gde će se zaposliti niskokvalifikovana radna snaga.

Pa eto, ja sam se vec izjasnio - sasvim mi je normalno i logicno da drzava subvencionise zaposljavanje invalida, niskokvalifikovane radne snage i ostalih tesko zaposljivih grupa, za koje zvanicna statistika utvrdi da su tesko zaposljive i podlozne egzistencijalnim problemima. Prilicno mi je nenormalno da subvencionise zaposljavanje najlakse zaposljivog smera visokokvalifikovane radne snage, ali, ako obezbedi sve ove ugrozenije i ostane jos novca, onda moze, zasto da ne.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere06.12.2020. u 15:03 - pre 41 meseci
Citat:
ssi:

Ne to uopste nije tacno. To se ni ne trazi. Trazi se konzistentno ponasanje drzave, funkcionisanje sluzbi, na vreme, pravovremeno, ne dzukacki i podlo.

I naravno trazi se prestanak aktivnog sabotiranja gradjana, kao i prestanak favorizovanja stranih pojedinaca i kompanija od strane drzave.

Dobro onda. Bice da sam ja na nekoj drugoj temi procitao o nekih 15%, pa sam nesto pobrkao? Desava se.

Mene isto nervira sto se teze zaposljiva radna snaga uposljava u prljavoj industriji, ali iskreno, nemam nekih boljih ideja... Osim onog gradilista Slobodno predlozite neku cistu industriju za njih, odmah cu podrzati vas predlog. Ali, to je na ovoj temi offtopic.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere06.12.2020. u 15:34 - pre 41 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Pa eto, ja sam se vec izjasnio - sasvim mi je normalno i logicno da drzava subvencionise zaposljavanje invalida,


Možda ti je to normalno i logično, ali država to ne radi. Imam prijatelja koji je invalid, pozivao se na neke zakone, pokušavao da se zaposli i ništa nije postigao. Trenutno radi u inostranstvu. Država subvencioniše strane kompanije.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 210893 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.