Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokret uništimo frilensere

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 206983 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere23.10.2020. u 07:15 - pre 41 meseci
Ti pises o onom godisnjem porezu na prihod koji prelazi neku sumu? Pa kad bi za to morala da se pise poreska prijava ako si ispod crte, pa onda bi svi morali da pisu, to nema logike...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.mbb.telenor.rs.



+2282 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere23.10.2020. u 07:35 - pre 41 meseci
Vidi postoji crta, ajd sad po secanju ofrrlje nek bude na 2.750.000 dinara. Ti prihodujes naprimer 2.900.000, ali ostvaris neka prava na oslobodjenje po kriterijumu izdrzavanih clanova porodice i podvuces se ispod crte. Ali, bio si u obavezi da podneses poresku prijavu gde pise prihodovao tolilo, oslobodio se toliko, porez nula. Ako to ne uradis sleduje prekrsajna prijava, za nepodnosenje poreske prijave. Pride jos oni mogu da ti donesu poresko resenje na kom te ne oslobode neceg cega si imao pravo da se oslobodis, ti se ne zalis u roku od 8 dana i to postane zacementirano. Nema veze sto nisi primio poresko resenje pa se nisi zalio, isticanje na oglasnoj tabli po zakonu znaci da si uredno primio. Ali, ajd da zanemarimo to - nepodnosenje poreske prijave je prekrsaj cak i ako oni znaju da ces kad je podneses da se podvuces ispod crte. Imas jasnu zakonsku obavezu da im prijavis da si se naknadnim oslobadjanjem uvukao ispod crte pa ti je porez nula. Ljudi masovno padaju na tom prekrsaju, a pokretanje prekrsajnog procesa se ne propusta. Ako imas obicaj da mnogo putujes, vrlo verovatno sledi privodjenjeni vikend iza brave. Nasuprot tome, onaj ko je prihodovao 10+ miliona prakticno nikad ne zaboravi da podnese poresku prijavu i plati porez. Ja sam bio toliko neodgovoran da cak nisam seo ni da saberem, jer mi je po secanju delovalo da sam ispod crte. Kad je doslo do privodjenja u najavi, ja sam tek onda seo, izracunao i video da su oni u pravu - ja sam zaista trebao da platim par hiljada dinara poreza.

Ali, da ne zbunimo nekog sad - to je godisnji ekstra porez koji se placa nakon sto je porez vec jednom placen.

Kod poklona od tetke neoporezivo je samo 850 evra godisnje, a kod prihoda od google/youtube i frilenser gejtveja, svaki je dinar oporeziv, nema oslobadjanja.

[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 23.10.2020. u 08:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere23.10.2020. u 07:38 - pre 41 meseci
Ja ti verujem.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere23.10.2020. u 07:47 - pre 41 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Vidi postoji crta, ajd sad po secanju ofrrlje nek bude na 2.750.000 dinara. Ti prihodujes naprimer 2.900.000, ali ostvaris neka prava na oslobodjenje po kriterijumu izdrzavanih clanova porodice i podvuces se ispod crte. Ali, bio si u obavezi da podneses poresku prijavu gde pise prihodovao tolilo, oslobodio se toliko, porez nula. Ako to ne uradis sleduje prekrsajna prijava, za nepodnosenje poreske prijave. Pride jos oni mogu da ti donesu poresko resenje na kom te ne oslobode neceg cega si imao pravo da se oslobodis, ti se ne zalis u roku od 8 dana i to postane zacementirano. Nema veze sto nisi primio poresko resenje pa se nisi zalio, isticanje na oglasnoj tabli po zakonu znaci da si uredno primio. Ali, ajd da zanemarimo to - nepodnosenje poreske prijave je prekrsaj cak i ako oni znaju da ces kad je podneses da se podvuces ispod crte. Imas jasnu zakonsku obavezu da im prijavis da si se naknadnim oslobadjanjem uvukao ispod crte pa ti je porez nula. Ljudi masovno padaju na tom prekrsaju, a pokretanje prekrsajnog procesa se ne propusta. Ako imas obicaj da mnogo putujes, vrlo verovatno sledi privodjenjeni vikend iza brave. Nasuprot tome, onaj ko je prihodovao 10+ miliona prakticno nikad ne zaboravi da podnese poresku prijavu i plati porez. Ja sam bio toliko neodgovoran da cak nisam seo ni da saberem, jer mi je po secanju delovalo da sam ispod crte. Kad je doslo do privodjenja u najavi, ja sam tek onda seo, izracunao i video da su oni u pravu - ja sam zaista trebao da platim par hiljada dinara poreza.


Ma dobro ,naravno ako predjes crtu moras da prijavis. Nego ja sam te razumeo da i u slucaju ako ne predjes crtu moras da prijavis...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.mbb.telenor.rs.



+2282 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere23.10.2020. u 08:16 - pre 41 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Ja ti verujem.

A pa da - sad kad treba neko da udje u policijski kombi sa lisicama na rukama i proveri da li je sediste od metala, sad mi svi veruju. I mom poznaniku isto. Iz istog razloga mu i ja verujem na rec
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere23.10.2020. u 08:32 - pre 41 meseci
U svakom slučaju imaš veoma zanimljive prijatelje. Jel se čuješ još uvek sa onim kanibalom?
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere23.10.2020. u 09:21 - pre 41 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic

Previse crno? Probaj da zamislis da odjednom svi krenu da placaju "5% porez - i ni paru vise".

Ma "belo" je kad ti odeš iz Srbije u Nemačku.
Plaćaš porez u Nemačkoj
a hitler jugend od poreza koji si platio
pravi projektile i sve sa uranijumom
dotura demokratama Amerkikancima
koji sve to rokaju Srbima po glavama
ubijajući decu i nejač.
Koliko je projektila bačeno 1999. Hitler se okreće od mučne zlobe.

A to ste omogućili upravo vi koji plaćate porez.

Nema ljutiš.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere23.10.2020. u 09:44 - pre 41 meseci
A cuj kolko je projektila baceno na Tuzlu, Dubrovnik, Vukovar itd...
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere23.10.2020. u 09:58 - pre 41 meseci
Ne znam šta tačno hoćeš da kažeš?
Ali na osnovu onoga što je Hitler radio
(bacao ciklon B u mrvu pedantno da su ljudi u mukama umirali 24h)
ne bi me čudilo da hitler jugend
ima u cent tačno koliko su srpaski gastarbajteri uplatili poreza.
I da su sva zla proizvodili i bacali po Srbiji 1999.
u cent tačno koliko su "ubrali" srpakog gastarabajterskog poreza.
Pa ne bi Nemac od svojih usta odvajao nego rintaš za njega, daš mu novce i onde te bombarduje.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere23.10.2020. u 10:05 - pre 41 meseci
Došli smo do ciklona B i uranijuma. Ako je to potrebno da bi se suzbila frilenserska pošast, onda u redu...
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere23.10.2020. u 10:58 - pre 41 meseci
Nego sve pet, a sta cemo sa tim sto gomila poslodavaca u Srbiji prijavljuje manju sumu, a ostatak kes na ruke?
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere23.10.2020. u 11:08 - pre 41 meseci
Kad bi mogao nekako da se ukine keš i da sve ide elektronskim putem. Osim toga, treba razmisliti i o sistemu socijalnih poena, po kineskom modelu. Ostalo je još samo par sitnica i bićemo u vrlom novom svetu. Tehnologija je tu, izgleda da postoji i volja, tako da ne znam šta bismo još čekali.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.mbb.telenor.rs.



+2282 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere23.10.2020. u 14:55 - pre 41 meseci
A sta mislite da se uvede porez na nezaposlenost kao u belorusiji? Hoces da budes nezaposlen - nema problema, plati porez pa budi. Nemas pare za porez? Nema problema, ima da se ciste pikavci i zvake sa trotoara, jesen je, lisce opada, ujutro od 4 do 6 masovno metlanje za pare, a kad padne sneg onda lopatanje, kad stigne prolece onda sveopste sadjenje cveca i drveca. Ulice ociscene, drzavna kasa puna, niko nece docekati starost bez penzije... Znaci, ne win-win, nego win-win-win situacija.
 
Odgovor na temu

VlaK
Ravangrad

Član broj: 86293
Poruke: 218
87.116.162.*



+141 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere23.10.2020. u 15:09 - pre 41 meseci
Svaka tema na forumu, ako je dovoljno dugačka, na kraju se dotakne Hitlera...
Ja sam onaj koji ponavlja Ono sto je davno smisljeno Nikad necu biti prvi i jedini...
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere23.10.2020. u 15:29 - pre 41 meseci
VlaK"Svaka tema na forumu, ako je dovoljno dugačka, na kraju se dotakne Hitlera..."

I partizana i cetnika :P
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere23.10.2020. u 16:28 - pre 41 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
A sta mislite da se uvede porez na nezaposlenost kao u belorusiji?


Sve najbolje. Odličan način da se napuni budžet. Oporezujemo frilensere, klošare i nezaposlene i to što prikupimo utrošimo za subvencionisanje stranih firmi (čiji vlasnici mogu da budu i naši građani ili na primer ovde više puta pominjana tetka iz Kanade). Samo mi jedan detalj nedostaje... ne mogu da se setim šta.. ah, da, naš predsednik nema kalašnjikov :( E, a taman kad čovek pomisli da se sve savršeno uklapa...
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.166.*



+557 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere23.10.2020. u 16:35 - pre 41 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
A sta mislite da se uvede porez na nezaposlenost kao u belorusiji? Hoces da budes nezaposlen - nema problema, plati porez pa budi. Nemas pare za porez? Nema problema, ima da se ciste pikavci i zvake sa trotoara, jesen je, lisce opada, ujutro od 4 do 6 masovno metlanje za pare, a kad padne sneg onda lopatanje, kad stigne prolece onda sveopste sadjenje cveca i drveca. Ulice ociscene, drzavna kasa puna, niko nece docekati starost bez penzije... Znaci, ne win-win, nego win-win-win situacija.


Meni zvuči dobro, jedino nema potrebe preko poreza ali može i tako, i izbegao bih besmislene poslove, žvake i lišće ima da čisti gradsko zelenilo koje je za to debelo, predebelo plaćeno, ovi mogu da sade drveće i slično, nezaposlenost nula ko u Birningemu, navodno. Ili u Titovoj Jugoslaviji.


Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere23.10.2020. u 17:25 - pre 41 meseci
Citat:
VlaK

Svaka tema na forumu, ako je dovoljno dugačka, na kraju se dotakne Hitlera...

Ako ti ne odgovara slušaj (ili gledaj i čitaj)
o čemu se dotiču u Amerikama.
Ako ne pričaju o Staljinu i Rusiji
ne znam čime onda prepadaju crnce?

Činjenica je da je svaki politikant psihopata.
Eto, da ne pričamo o Hitleru koga je demokratija dovela na vlast.
Uzmi na primer Trumpa. Orugainal psihopata
koji je za izbore kao glavni cilj označio uništavanje Rusije!

I sad mu plati porez!
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere23.10.2020. u 17:26 - pre 41 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Dexic:
Ne.
Razdvoji rezident, poreski rezident i poreski obveznik.

Resident ne moras biti i 183 dana ako provedes u zemlji negde.

Da se ne bi nas dvojica ubedjivali, ja cu tebi opet da citiram zakon o porezu na dohodak gradjana, koji tvrdi da to nije moguce (u Srbiji):
Citat:
Rezident

Član 7
...
Rezident Republike, u smislu ovog zakona, jeste fizičko lice koje:

1) na teritoriji Republike ima prebivalište ili centar poslovnih i životnih interesa, ili

2) na teritoriji Republike, neprekidno ili sa prekidima, boravi 183 ili više dana u periodu od 12 meseci koji počinje ili se završava u odnosnoj poreskoj godini.



Zato kazem razdvoji tri pojma (negde ima i vise).
Tax rasident - to je rezident u smislu zakona o porezu na dohodak gradjana.
Postoji i pojam rezident, koji nema veze sa porezom!

Mozes biti rezident (u smislu nekog zakona o stanovanju ili cemu vec), ali ne i tax resident. Primer dobar je Grcka. Covek ima Greek residency preko one zlatne vize. Ali nije tax resident, cak i nije video Grcku :)
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere23.10.2020. u 17:30 - pre 41 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Kod poklona od tetke neoporezivo je samo 850 evra godisnje, a kod prihoda od google/youtube i frilenser gejtveja, svaki je dinar oporeziv, nema oslobadjanja.

Odakle ti oslobadjanje na 850e od tetke?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 206983 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.