Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokret uništimo frilensere

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 210982 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bobrock1

Član broj: 30653
Poruke: 105
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere01.11.2020. u 14:03 - pre 42 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:

Ali da se ne lazemo - razlog zasto se porez placa je zato sto drzava ima pravo da coveku oduzme sve i da ga, na kraju, lisi slobode ako taj porez ne placa. I u sprovodjenju toga ce primeniti neophodnu silu koja moze da ide i do ubojite.



Tako je ali ipak uz dodatak. Nema država to pravo iz mog ugla gledanja na pravo. Samo golu silu. Nikada se ja nigde ni sa kim nisam saglasio da treba da plaćam poreze i druge parafiskalne namete. Samo sam prisiljen.

Evo neki prilog istoriji slobode, tj neplaćanja poreza na ovim prostorima

----------

Najpoznatiji pokret protiv poreza u Srbiji je Miletina buna sa zahtevom za ograničenje Miloševe vlasti ustavom, ukidanje kuluka, davanje narodu prava na upotrebu šuma i ukidanje naročitih povlastica za izvoznu trgovinu. Tada je Srbija dobila Sretenjski ustav i danas je Sretenje dan državnosti Srbije. Vrlo zanimljivo. Ostalo nam od ondašnjih "frilensera".


-----------
prečanski Srbi imaju i burniju istoriju u tom pogledu

Krajišnicima je na zboru u Rovištu jula 1623. saopštena odluka da
moraju plaćati desetak, na koju su oni burno reagovali, zaklinjući se
da će prestati obrađivati dodeljenu zemlju i „radije
izginuti“ i vratiti se nazad Turcima, nego se podvrgnuti obavezi
plaćanja poreza feudalcima.

Posebnim zaštitnim pismom od 15. novembra 1627. Ferdinand II
oslobodio je krajišnike obaveze plaćanja feudalcima.

--------------

Zanimljiv je i primer Vukovara

obrtnici u Vukovaru su oslobođeni poreza na dohodak i dan danas pod uslovom da zaposle dva radnika (čl. 43 olakšice za grad Vukovar).
----------

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7177 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere01.11.2020. u 14:58 - pre 42 meseci
Citat:
bobrock1
Tako je ali ipak uz dodatak. Nema država to pravo iz mog ugla gledanja na pravo. Samo golu silu. Nikada se ja nigde ni sa kim nisam saglasio da treba da plaćam poreze i druge parafiskalne namete. Samo sam prisiljen.


Obicno drzave "crpe" pravo na uvodjenje i prikupljanje poreza iz ustava, koji je, bar u teoriji, dokument koji je odobren od strane vecine gradjana. Cak i ako eliminises sve ostale "sile", ostaje sila... vecine :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere01.11.2020. u 15:30 - pre 42 meseci
E, kad je reč o ustavu, to je kad neko napiše na tarabu:
Citat:
Član 182

Republika Srbija ima Autonomnu pokrajinu Vojvodinu i Autonomnu pokrajinu Kosovo i Metohija.

Ima, al u... da ne napišem u čemu.

Mogu ti citiratu sudske presude (visokih sudova srbije) u kojima stoji
da su prava data Ustavom "deklarativna"
i da iz toga ne slede nikakava stvarna prava.
U stvari dovoljno si bistar da sam izguglaš.

A ako sudija kaže da je nešto deklarativno
a ne stvarno pravo onda je to taraba!

Tako da se manimo Ustava
ili ako se već držimo deklaratistike
onda i srpskim sudijama
plata deklarativno tj. ništa.



 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere01.11.2020. u 15:35 - pre 42 meseci
Pisac

Pa ništa onda, ostaje nam da kuckamo ovde na forumu. Uglavnom slažem se sa većim delom analize.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere01.11.2020. u 15:48 - pre 42 meseci
Ivane

Hm da, hm ne. "Pogađanje" se odnosilo na to kako društvo opstaje uprkos veoma izraženim unutrašnjim protivrečnostima i za to se slažem. Ne znam koji bi teoretičar to mogao da objasni i da li se neko time uopšte bavio. Kada to kažem imam u vidu i to da se te protivrečnosti poslednjih decenija povećavaju, pa je moje čuđenje još veće.

Ovo drugo, da. Protestantska, anglosaksonska kultura je ovladala svetom, naročito imajući u vidu industrijsku revoluciju, kapitalizam i odnos prema radu.

Ne, nisam poredio USA i Austriju kao zemlje, države, nisam čak poredio ni društva. Mogao sam da izostavim geografske odrednice Beč i Austrija i samo da kažem Evropa. Uostalom, štrajkovi, socijalni dijalog i slično se događaju i u Francuskoj i u Italiji i u Nemačkoj, pa i u Britaniji. U skandinavskim zemljama se ne događaju, jer nikom ni u snu ne bi palo na pamet da čačka mečku. U USA, ta mečka slobodno šeta gradom i niko je i ne primećuje. Koga pojede pojede i to je to. Da, ovo ne važi samo za EU, nego verovatno za čitavu Evropu.

Da, samo što ta "sila" nije neočekivanasilakojaseiznenadapojavljujeirešavastvar, već opet samo i jedino čovek. Pojedinac, društvena grupa ili možda društveni slojevi.

[Ovu poruku je menjao Bradzorf012 dana 01.11.2020. u 17:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
109.245.225.*



+370 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere01.11.2020. u 15:57 - pre 42 meseci
Procitah celu temu, ali ne nadjoh kolika je stopa poreza? Na koju osnovicu se placa porez? Ono Vulinu posalje kintu tetka iz Kanade i sta tada?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere01.11.2020. u 15:58 - pre 42 meseci
Citat:
bobrock1:
Tako je ali ipak uz dodatak. Nema država to pravo iz mog ugla gledanja na pravo. Samo golu silu. Nikada se ja nigde ni sa kim nisam saglasio da treba da plaćam poreze i druge parafiskalne namete. Samo sam prisiljen.


Samim rođenjem u nekoj zajednici(društvu, državi) pristaješ na zakone i običaje te zajednice, obično te do osamnaeste ništa ni ne pitaju. Posle toga, imaš slobodu da menjaš ono što ti se ne dopada ili da se ispišeš iz članstva. Mada, u nekim periodima istorije ovo drugo nije bilo moguće.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere01.11.2020. u 16:26 - pre 42 meseci
Citat:
miki069:
Procitah celu temu, ali ne nadjoh kolika je stopa poreza? Na koju osnovicu se placa porez? Ono Vulinu posalje kintu tetka iz Kanade i sta tada?


Već sam kačio ovaj klip, ovde je lepo objašnjeno:

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7177 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere01.11.2020. u 16:51 - pre 42 meseci
Citat:
Bradzorf012
Samim rođenjem u nekoj zajednici(društvu, državi) pristaješ na zakone i običaje te zajednice


Ovo zvuci kao neki vlazni san Microsoft advokata: EULA :-)

Ne pristajes nuzno. Pristanak znaci da si imao slobodnu volju i mogucnost izbora.

Posto nemamo informacija o zivotu pre... zivota, ostaje samo da si prinudjen da prihvatis uslove dok ne budes u mogucnosti da nesto uradis povodom toga.

Srecom, u vecini zemalja imas mogucnost emigracije ako se bas ne slazes, cak i izlazak iz drzavljanstva. Par drzava na ovoj planeti ne dozvoljavaju cak ni to, u njihovom slucaju DEFINITIVNO nema na sta da pristajes, sve je vec odluceno za tebe ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere01.11.2020. u 17:41 - pre 42 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Citat:
miki069:
Procitah celu temu, ali ne nadjoh kolika je stopa poreza? Na koju osnovicu se placa porez? Ono Vulinu posalje kintu tetka iz Kanade i sta tada?


Već sam kačio ovaj klip, ovde je lepo objašnjeno:
...


Objasnjeno je na primeru od 50.000din, a tokom objasnjvavanja se prica o procentu poreza. Medjutim pausalni porez ja pausalan - odnosno pretstavlja unapred odredjenu fiksnu cifru za odredjenu delatnost, a ta cifra se racuna na osnovu neke osnovice koja pretstavlja prosek zarada u deltanosti.

Ako da je za programiranje u BGD-u osnovica 650e, a troskovi poreza i doprinosa u pausalu ~300e mesecno a ti imas priliv od 600e - pa da - placas pausalni porez od 50% i ovo se ne isplati, ali ako ti je priliv 3500e - imas porez manji nego bilo ko drugi ko se bavi programiranjem a radi u normalnoj firmi, jer su ti prakticno sva placanja kao za zaposlenog koji radi za 700e a ostatak ti je neoporezovan.

Ima tu gomila gluposti sa strane drzave, ali i ovi mrsomudi sad prikazuju kako maltene pausalci placaju veci porez i doprinose od normalno zaposlenih gradjana - sto je notorna glupost
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere01.11.2020. u 18:02 - pre 42 meseci
Nisi pratio temu. Ne radi se uopšte o paušalnom porezu i u samom videu čovek kaže da nije problem onima koji imaju 800e+ svakog meseca da se registruju kao paušalci.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere01.11.2020. u 18:14 - pre 42 meseci
Vecina FL koje ja znam su tukli jako dobre neto cifre za Holandiju, a ne za Srbiju, odnosno imali su neto plate koje su bile jako visoke, a bili su dovoljno bistri da rade kao pausalci - tako da su bili u legalnim tokovima i placali poreza kao neko ko radi za 500-600e mesecno. Dok drzava nije to sasekla.

A sad ako je neko bio bistar i nije placao porez uopste - znaci da je bio u prekrsaju i sad je nadrljao

Jel se o tom radi?
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere01.11.2020. u 18:25 - pre 42 meseci
Radi se o tome da postoji ogroman broj ljudi koji nije zarađivao dovoljno da bi mogao da plaća porez kao paušalac. Svi oni će biti izbačeni iz posla i ostaje im da se sele negde gde će moći da nađu pravi posao ili da traže od države socijalnu pomoć. Ostajemo bez priliva deviza, sa još ljudi koji ne mogu sami da se izdržavaju. Ono što je po meni najgore od svega je to što se početnicima otežava ulazak u posao. Bez početnika nema ni budućih profesionalaca i tako se uništava cela grana. Takođe, problem je i bezobrazno ponašanje države koja ne zaslužuje ni trunku poverenja. Pustiš ljude godinama da ne plaćaju i stvoriš privid da to tako funkcioniše, a onda kreneš da naplaćuješ retroaktivno sa kamatom.

Rešenje je prilagođavanje poreskih stopa visini zarade, uz potpuno oslobađanje od poreza do određenog iznosa. Što se tiče retroaktivne naplate kompromisno rešenje bi bio otpis dugovanja. Ako nema otpisa, onda neka i poreznici dobiju otkaze što nisu radili svoj posao godinama unazad (ovo je naravno nemoguće, ali nije da ne zaslužuju).
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.167.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere01.11.2020. u 18:31 - pre 42 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Uh, pa ja to na sreću, držim se pravila ako ne znaš odgovor stisni A.


Školski sa kecom iz matematike na popravnom imao najviše bodova na prijemnom na faxu, ispostavilo se da je prepisivao od ove ispred što je završila kao druga na prijemnom, nije odgovorila na tri pitanja, on neko vreme čekao, čekao i onda sva tri zaokružio pod a) da pre izađe sa ispita :) Dakle sistem je proveren. Mada posle je batalio fax.

Citat:

Ajd, da pokušam, ali nemojte da mi se smejete ako pogrešim. Mislim da nije mogao da nađe kvalitetne frilensere. Frilensere ne može ni da kontroliše kao radnike. Kvalitetni radnici su ga napustili da bi postali frilenseri ili preduzetnici. Nije mogao da izdrži konkurenciju frilensera, jer što bi neko agažovao njega kao posrednika, ako može direktno da angažuje frilensera i izbegne da plati proviziju Đoki. Trebalo bi da je bar nešto od ovoga tačno.


Nemam pojma, nisam iz struke pa što kaže glavni trol :) mogu samo da pretpostavim, ako hoćeš nešto da odradiš dobro uradi sam, ako je malo jednostavnije mogu i programeri uz dosta uputstava, e ako hoćeš više vremena da provedeš objašnjavajući šta treba, nego što će provesti radeći onda mogu i frelenceri, al to sebi mogu da priušte samo ameri, da im neko okrene sliku za 90 stepeni u pravcu kazaljke na zidu za 5 dolara, ali oni doštampavaju lovu da ti kažem i tako ceo svet drže u inflaciji.

Opciono jednom u sto godina mu zatreba nešto specifično, pa angažuje expert level frelencera, ali to onda nisu stabilni prihodi, za frelencera, jednom u sto godina.

Uostalom malopre je bio tu pa možemo i da ga pitamo, a vidi sad ga nema kad je najvažnije, alo đoka, što ne eksploatišeš frelencere kad se već nude?

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere01.11.2020. u 18:48 - pre 42 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Radi se o tome da postoji ogroman broj ljudi koji nije zarađivao dovoljno da bi mogao da plaća porez kao paušalac. Svi oni će biti izbačeni iz posla i ostaje im da se sele negde gde će moći da nađu pravi posao ili da traže od države socijalnu pomoć. Ostajemo bez priliva deviza, sa još ljudi koji ne mogu sami da se izdržavaju. Ono što je po meni najgore od svega je to što se početnicima otežava ulazak u posao. Bez početnika nema ni budućih profesionalaca i tako se uništava cela grana. Takođe, problem je i bezobrazno ponašanje države koja ne zaslužuje ni trunku poverenja. Pustiš ljude godinama da ne plaćaju i stvoriš privid da to tako funkcioniše, a onda kreneš da naplaćuješ retroaktivno sa kamatom.

Rešenje je prilagođavanje poreskih stopa visini zarade, uz potpuno oslobađanje od poreza do određenog iznosa. Što se tiče retroaktivne naplate kompromisno rešenje bi bio otpis dugovanja. Ako nema otpisa, onda neka i poreznici dobiju otkaze što nisu radili svoj posao godinama unazad (ovo je naravno nemoguće, ali nije da ne zaslužuju).


Vidi - drzava njake - nema greske, porez treba da bude progresivan, to se slazem 100%. Ali to je sad neka odvojena prica i to treba da bude za sve gradjane, a ne samo youtuber-e i programere


Ali oprost poreza? Mislim da je to cista glupost, pre svega porez je postojao svo vreme, samo drava nije imala nacin da ujuri sve koji izbegavaju placanje poreza. Sad imaju nacin - i nastaje karambol. I sta su svi ljudi koji su radili na belo svih tih prethodnih godina, od zarade im se odbijali svi moguci porezi i doprinosi. Totalne ovce, zar ne?

Morace neki kompromis, ali kako bilo ovo je sok - kao sok za prodavnice da moraju da izdaju fiskalni racun...

 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere01.11.2020. u 18:59 - pre 42 meseci
Sve mehanizme "da ujuri" koje država ima sada, imala je i pre 20 godina.

Frilenseri su trenutno na udaru, inače, slažem se da progresivno oporezivanje treba da važi za sve.

Nijedna prodavnica ne bi izdavala fiskalne račune da ne postoje kontrole. Čak i sa kontrolama prodavnice ne izadju baš uvek račune.

Citat:
I sta su svi ljudi koji su radili na belo svih tih prethodnih godina, od zarade im se odbijali svi moguci porezi i doprinosi. Totalne ovce, zar ne?


Nisi pratio temu. Nisu ovce, ovce dobijaju stipendiju, 7000 dinara godišnje, pod uslovom da su odgovarajuće rase (neki bi to nazvali rasizmom).
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere01.11.2020. u 19:07 - pre 42 meseci
A sta je sa neoporezivim delom zarade? Verujem da postoji minimum od 100-150e mesecno, ispod kog ne placas nista, bar mi je tako nesto ostalo u glavi.

Nisam pratio temu - 35 strana nadhebavanja

Ali sam malo ispratio kuknjavu oko pausalaca i FL-a - tako da znam ponesto o temi.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.183.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere01.11.2020. u 19:12 - pre 42 meseci
Citat:
Ivan dimkovic:
Ako imas prihode od sajta koji si postavio pre 10 godina, placaces porez na nesto drugo.

U Srbiji ce to biti:

- Porez na prihod od prava srodnih autorskom delu ili industrijske svojine (clanovi 52a ili 53 zakona)
ili
- Porez na prihod od kapitala (clan 61), ako imas firmu (doo) koja prima kintu od tog sajta i sebi isplacujes dividende

Za drugu stavku definitivno ne placas PIO/zdravstveno/... kao fizicko lice, ali pretpostavljam da taj doo (ciji si vlasnik) koji prima pare od tog sajta mora da ima bar jednog zaposlenog (direktora :-) koji mora imati bar minimalnu platu, tako da drzava dobija bar nesto cak i od ovoga.


Znam za sait da treba hosting i domen, al da mora doo ili ad prvi put čujem.

Citat:

Za prvu stavku nisam 100% siguran, kalkulatori racunaju i PIO, ali ako imas enormne prihode od tog sajta sumnjam da bi ih primao tek tako kao fizicko lice.


Svakom po volji, kao fizičko lice sam i postavio?

Citat:

Teoretski, cak i ako mozes da, kao fizicko lice, da izbegnes PIO i sl. to bi bilo bez opasnosti samo ako zaista nista ne radis na tom sajtu. Ako pravis i neke minimalne promene ili nesto drugo (procesiras naplate, stagod) - to bi moglo da se vidi kao rad za koji je vezan prihod, tako da bi bilo vrlo pametno da svaki korak jako dobro planiras i proveris sa knjigovodjom.


To je na linux mašini, i ima algoritam za korekciju, radiće večno, i ostaće mojim naslednicima.

Citat:

Mada, opet, nisam siguran koliko je pametno uopste potpuno biti neosiguran, cak i ako mozes to da izvedes sa prihodima. OK ako su to neki minimalni prihodi i to 100% ne od rada (ako je to moguce uopste, ne deluje mi tako). Ali ako su veliki prihodi, mislim da je daleko bolje da placas minimalno i da budes osiguran, nikad ne znas sta ce da se desi sa zdravljem, a i ta penzija koja mozda nikad ne stigne mozda ipak bude korisna.


To je glas zdravog razuma, ko bi izbegavao da stekne penziju ako može, osim ako je baš siguran u mogućnost prihoda..

Ali, koliko vidim frelenceri na društvenim mrežama imaju i druge primedbe, osim što im je i na postavljene zahteve poreska uprava odgovarala da je to nedefinisano, telefonom da ne ostane trag, i tako ih gurala u prekršaj..

Napravio sam 3D zmaja koji bljuje vatru, uploadovao na sajt a) što prodaje licence za korišćenje zmajeva za lične potrebe po 17,5$, licence, ne zmajeve, licencu je kupio sajt b) koji je odštampao 100.000 sveski u linije sa mojim autorskim zmajem na koricama, a što ne bi smeo jer bi morao da može da odštampa samo jednu svesku bez moje izričite dozvole, od svake sveske sam dobio 0,001$, sajt b) je odkupio sajt c) koji prodaje umetnička dela, a ovaj me otvoreno laže da nije ništa prodao pola godine, a moj frend iz Ca kupio mog zmaja 60x80 u blind ramu i eno ga drži na zidu. Država hoće samo da mi naplati porez, penzije, zdravstveno, socijalno, i obligaciono, a da li hoće da mi pomogne sa nekorektnim poslodavcima, koji su jedini u ponudi, jesam napabirčio 400$ ali sa teškom mukom od 20.000 različitih ilustracija zmajeva i patuljaka?

Nego ne znam što se uzbuđavam, ovi od 2 -3000$ mesečno će se i sami prijaviti da ne izgube ono što imaju, kad je rečeno frelenceri ja pomislio na moje dve poznanice, jedna predaje engleski kinezima (i gleda kako kineskinja mlati dete po glavi dok pokušava da predaje) druga "održava sajt" 200 i 500e, ne može se ništa iscediti iz suve drenovine, pa ni porez, otićiće da radi u pekari, ili da glancaju nokte nekom u Dubaiju, dok država pravi povoljne uslove za inostrane digitalne nomade.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere01.11.2020. u 19:21 - pre 42 meseci
Citat:
bananaphone:
A sta je sa neoporezivim delom zarade? Verujem da postoji minimum od 100-150e mesecno, ispod kog ne placas nista, bar mi je tako nesto ostalo u glavi.


Koliko sam ja uspeo da shvatim to ne postoji. Neoporezivi deo je 20%, koliko država računa kao troškove frilensera.

Citat:
bananaphone:
Ali sam malo ispratio kuknjavu oko pausalaca i FL-a - tako da znam ponesto o temi.


Misliš na onu drugu temu kada su uvodili test samostalnosti paušalcima? Ja sam tada bio na strani paušalaca, ali kada vidim kako su na ovoj temi oni prvi za to da država odere FL, shvatim da ne treba da sumnjam u mudrost države. Čudni su putevi države u dosezanju pravednosti.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere01.11.2020. u 19:36 - pre 42 meseci
Pa mislim da svako gleda svoju guzicu, i bas ih briga za ostale. Tako su mi delovali i pausalci a tako mi deluju i FL-i.

A sa druge strane, obracun poreza bi trebali da ti objasne iz poreske uprave ili knjigovodje a ne youtuber-i.

Evo neoporezivi iznosi:

https://www.paragraf.rs/statis...orezu_na_dohodak_gradjana.html

- neoporezivi iznos zarade - 16.300 (din mesecno)


P.S. Zaboravih - za zdravstveno - pretpostavljam da za studente ne ide placanje doprinosa za zdravstveno, posto su vec zdravstveno osigurani kao studenti, apropo price o mladim ljudima.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 210982 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.