Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokret uništimo frilensere

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 211963 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.telemaxx.net.



+7177 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere16.11.2020. u 22:34 - pre 41 meseci
Citat:
bananaphone
UAE je ispod 30%, ali opet je to nisko.
Njihova industrija se okrece ka buducnosti vise nego Amerika, pa mozda i Nemacka (koja je i dalje rob nafti, zbog ogromnog dela GDPa koji cine vozila na naftu).


Nisko za sta tacno?

Godisnja UAE naftna ekonomija je oko ~100 milijardi EUR
Broj UAE gradjana je: ~1 milion (~11% od ukupnog broja stanovnika UAE).

To znaci da naftna ekonomija UAE donosi 100K EUR po glavi stanovnika godisnje.

Zaposlenost UAE gradjana u privatnom sektoru je 0.34%

UAE gradjani imaju "platu" od drzave kako-god, subvencionisane cene zivota, penziju za muskarce od 55-te, zene od 45-te (penziju? valjda promene svrhu placanja u uplati sa "plate" na "penziju")... Postoji JAKO DOBAR razlog zasto je zaposlenost takva kakva jeste.

Posto komotno mogu da finansiraju sve svoje gradjane, seike i kojekakve projekte sa lovom od nafte, to su iskoristili kao bootstrap svega ostalog.

Kad si zadovoljio lokalnu raju, nije nikakav problem da porez na prihode bude 0%... sta te boli q, sto nisi naplatio na porezu, naplatices na nekretninama. Ostalo na skupom turizmu.

--

E, sad - na koju foru Srbija uopste moze da iskoristi bilo sta iz ovog modela?

Sa cime ce lokalce da obezbedi tako da mogu da prezive bez poreza?




DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere16.11.2020. u 22:37 - pre 41 meseci
Ks..ks... Dexic Ivane, Dexic..
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
87.116.182.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.11.2020. u 00:04 - pre 41 meseci
Citat:
bananaphone:
Agrotehnicke mere u vidu subsidija za agrikulturu :). Pola zemlje pod staklenim bastama. Mislis da se staklena basta moze isplatiti od prodaje paradajza Srbiji?


Ma hajte molim vas, staklene bašte su u Španiji, Holandija je ono sa ravnicom i vetrenjačom na sred.

Ne znam da li se staklena bašta može isplatiti od prodaje paradaiza Srbiji, ali kad smo već kod toga, kome prodaju? Mslm znam da su im komšije Nemci, Francuzi, Englezi, ali valjda i oni imaju svoju poljoprivredu i svoj paradaiz? Hvale izvoz poljoprivrednih proizvoda od x milijardi, al Srbiji sigurno ne mogu prodati, ko što ni Srbija ne može prodati Albaniji ili Belorusiji, jer nema smisla jer ovi toga već imaju dovoljno, ko izede 1/3 svetskog krastavca i paradaiza?

Citat:
A sto se Jovanjice tice, mislim da tu tek Srbija zaostaje. NL ti poslednjih 5-6 godina zovu narco state - porede je sa Kolumbijom. Murija zaplenila u 2019-toj godini 62 tone kokaina u Antverpenu, i nekih bednih 28 tona u Roterdamu.


Pa dobro, imali smo i mi neke uspehe :) Jovanjica je više spomenuta da je gajio onaj ko je bio zadužen da spreči gajenje.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.11.2020. u 00:33 - pre 41 meseci
Citat:
al Srbiji sigurno ne mogu prodati


Srbiji prodaju seme paradajza. Holanđani imaju neke od najboljih sorti i hibrida.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
87.116.163.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.11.2020. u 00:44 - pre 41 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Majore Fatalni

Bingo, došli smo do suštine.
E, nek ti je alal, a koja je, mslm suština? Čuo si u američkom filmu da su smrt i porez neizbežni? Pa živimo i radimo na crno od devedesetih, poneka institucija taljiga po inerciji još od titovog vremena, školstvo, zdravstvo i privreda devastirani, ne mogu ljudi ni da se sahrane kako dolikuje, jedini kulturni freelencer Branko Stefanović je preminuo, a sad bi i ove preostale domaćice da upropastiš?

Citat:
Ubuduće, kada me citirate gosn Majore, nemojte to da radite ovako kvarno. Jasno sam rekao raspodela, a ne raspored.


A da i ne bi omašio slovo kad su komunistički mislioci dodali tri prefiksa pred podelu, pre-ras-po-DELITI, da ste više delili možda bi bilo bolje, nego vi oćete Apatinsku pivaru samo za sebe a narodu šipak. Zašto bi onda narod radio i plaćao porez da mu neko otme?

Citat:
Ovo je odlično pitanje i suštinski je važno za temu, jer direktno pogađa u pitanje plaćanja poreza.


Iskreno rečeno ja se zezo, mad zone, opuštanje..

Citat:

Da li je riba u reci moja, tvoja ili naša? Da li je polje na kom gajiš pšenicu moje, tvoje ili naše? E vidi vako. Celo ostrvo je naše. Da li je neophodno da ponovim?


Ne! :)

Citat:
Celo ostrvo je naše.


E jbg..

Citat:
Dakle, riba u reci nije ni moja ni tvoja, nego naša. Kada izlovim ribu, ja tim činom ne postajem njen vlasnik, nego joj dodajem vrednost. Čuli ste za PDV gospodine majore? Dodata vrednost! Dakle, ribi koju sam izlovio koja je naša, dodao sam vrednost. Više vredi ona koja je na stolu, od one u reci. Pošto nije moja, nego naša, plaćam porez. Kada ulovim dve, jednu zadržim za sebe, jednom platim porez, dam je tebi. Isto tako i sa poljem i pšenicom. Zato plaćamo porez.


A ja mislio zato da bi ulice bile osvetljene? Kad ono pošto nije tvoja nego naša?

Citat:
Da ponovim, ako me proteraš sa ostrva, nema nikakvog smisla da plaćaš porez. Kome bi plaćao, samom sebi?


Ono jes, al ovako kako si postavio stvari ispada nekako da nas dvojica plaćamo sami sebi, pa ne mora banana da dođe sa brodom, nego bolje da ga pozovemo da bi mu plaćali porez? Ne trebaju mu ni batina, ni staklići, nek ponese samo svesku, da zapisuje koliko smo mu dali?

Citat:

Obrati pažnju na sledeće. Molim te da dobro obratiš pažnju. Da za trenutak ostavimo po strani pitanje da li je količina ribe u reci konstantna ili promenljiva veličina(slučajno promenljiva). Napisao si da ja postajem vlasnik ribe činom izlovljavanja. Obrati pažnju, kada ulovim ribu, ja postajem vlasnik. Ako riba u reci nije ni moja, ni tvoja ni naša, nego postaje moja u trenutku kada je ulovim, pitanje raspodele je rešeno. Bolje reći, ono ne postoji.


To da si postao vlasnik kad je izloviš si napisao ti, pa je po slobodnom nahođenju i vlasništvu menjaš za hleb ili baciš. A istovremeno imaš neki problem sa vlasništvom jer smatraš da je to kapitalistički pa reko da ti skrenem pažnju, il je komuna pa sve zajedničko dodavao ili oduzimao vrednost koliko hoćeš, il ima trgovine pa nije više komuna nego tržišna trka.

Nego kad si već u kancelariji, pošto si već dva puta pisao jednostavan algoritam radiš - zarađuješ - plaćaš porez, šta se dešava ako nedostaje prvi korak, neko ne radi, ali ima pare, novac, prihode i prilive iz "inostranstva" (to meni malo arhaična reč, informatičko je doba, svet se povezuje :) ), to mu dođe nešto kao da ima penzijicu ali samo iz inostranstva, ne bi valjda nekome oporezovao penzijicu?

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
87.116.163.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.11.2020. u 00:45 - pre 41 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Citat:
al Srbiji sigurno ne mogu prodati


Srbiji prodaju seme paradajza. Holanđani imaju neke od najboljih sorti i hibrida.


Fala lepo, znači mi njima da zavaljamo hibrid kuruza, i eto standarda?

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.11.2020. u 06:53 - pre 41 meseci
Poljoprivreda cini 1.66% ekonomije holandije, a 6.16% ekonomije srbije, tako da po tome mi vec imamo 4x bolji standard, mnogo je da ga jos povecavamo.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.11.2020. u 07:14 - pre 41 meseci
Nego, bolje mi da prepisemo jednu drugu domisljatost holandjana - sagradimo cetvrt sa crvenim fenjerima za inostrane frilenserke i sa plavim za frilensere i prvo im skupo naplatimo zakup, potom porez i eto navale turista sa svih strana da uzivaju u toj turistickoj ponudi. Ujedno i domace frilenserke od budzetskog rashoda postaju budzetski prihod. Usluge u ekonomiji holandije ucestvuju 50x vise nego poljoprivreda, a vi se uhvatili poljoprivrede. A jos kad bi prepisali njihov recept da ne finansiramo policiju da juri kurve i narkomane, imali bismo i smanjenje budzetskih rashoda. A i ovaj forumski kolega, koji nema devojku, resio bi svoj problem na legalan nacin.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.11.2020. u 07:39 - pre 41 meseci
Nakon toliko priče o poštenju, bilo je samo pitanje vremena kada će neko da predloži ovo. Darko, ako ti misliš da je to pravi način da se zaradi niko ne bi trebalo da te sprečava u tome.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.11.2020. u 09:01 - pre 41 meseci
Citat:
MajorFatal:
Citat:
bananaphone:
Agrotehnicke mere u vidu subsidija za agrikulturu :). Pola zemlje pod staklenim bastama. Mislis da se staklena basta moze isplatiti od prodaje paradajza Srbiji?


Ma hajte molim vas, staklene bašte su u Španiji, Holandija je ono sa ravnicom i vetrenjačom na sred.

Ne znam da li se staklena bašta može isplatiti od prodaje paradaiza Srbiji, ali kad smo već kod toga, kome prodaju? Mslm znam da su im komšije Nemci, Francuzi, Englezi, ali valjda i oni imaju svoju poljoprivredu i svoj paradaiz? Hvale izvoz poljoprivrednih proizvoda od x milijardi, al Srbiji sigurno ne mogu prodati, ko što ni Srbija ne može prodati Albaniji ili Belorusiji, jer nema smisla jer ovi toga već imaju dovoljno, ko izede 1/3 svetskog krastavca i paradaiza?
...



Zato sto ne citas ono sto sam napisao. Ogromne su subvencije - Francuzi izvoze luk u Afriku - sto je van pameti, nema veze sa trzisnom ekonomijom.

Holandija mozda nema povrsine kao Spanija, ali ima tehnologiju i ogromne prinose iz grejanih staklenika. Izvoze vise poljoprivrednih proizvoda od Brazila, Nemacke, Francuske.




https://www.danas.rs/ekonomija...aradajza-stigla-do-200-dinara/

Citat:

Branislav Gulan, član Odbora za selo SANU

Zato što ga nemamo. Srbija uvozi paradajz iz Grčke, Turske, Holandije, a najviše iz Albanije. Naše potrebe godišnje su oko 25.000 tona, a uvozi se 16.000 tona. Prošle godine smo izvezli paradajza za 4,6 miliona dolara, a uvezli za 18 miliona dolara. Zašto se više ne proizvodi u Srbiji – ne znam.



Srbija je bogom dana za poljoprivredu, cena zemlje vrhunskog kvaliteta je povoljna, cena rada jos povoljnija, sunca ima koliko hoces, a opet uvozimo hranu, sto je dobar indikator da 100% nesto nije u redu. Slicno je sa Hrvatskom, iz Slavonije i Baranje, ljudi beze da konobarisu po Nemackoj i peru babama guzice po Austriji, a hrana se uvozi iz Holandije gde hektar kosta 50-100.000e i radnik kosta 4-5 puta vise.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.11.2020. u 09:22 - pre 41 meseci
Citat:
sto je dobar indikator da 100% nesto nije u redu


Slažemo se da nešto nije u redu. Da bi se bilo šta popravilo, prvo mora da se identifikuje problem. Šta nije u redu?
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.11.2020. u 09:25 - pre 41 meseci
Buzz:"Šta nije u redu?"

Neobradjena zemlja i/ili neefikasna proizvodnja.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.11.2020. u 09:38 - pre 41 meseci
To je posledica, a ne uzrok problema. Postavi sebi pitanje: zašto ne bih investirao u poljoprivredu.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.11.2020. u 10:03 - pre 41 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Citat:
sto je dobar indikator da 100% nesto nije u redu


Slažemo se da nešto nije u redu. Da bi se bilo šta popravilo, prvo mora da se identifikuje problem. Šta nije u redu?


Pa rekao sam vise puta, a sigurno ako te interesuje mozes da nadjes koliko hoces tekstova ili dokumentaraca na tu temu:

 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.11.2020. u 10:31 - pre 41 meseci
Citat:
bananaphone:
Srbija je bogom dana za poljoprivredu, cena zemlje vrhunskog kvaliteta je povoljna, cena rada jos povoljnija, sunca ima koliko hoces, a opet uvozimo hranu, sto je dobar indikator da 100% nesto nije u redu. Slicno je sa Hrvatskom, iz Slavonije i Baranje, ljudi beze da konobarisu po Nemackoj i peru babama guzice po Austriji, a hrana se uvozi iz Holandije gde hektar kosta 50-100.000e i radnik kosta 4-5 puta vise.


Hm hm, opet zaheb. Šta je povoljna cena rada? U onoj diskusiji o malinama sam pitao jednom, kolika je dnevnica berača, tri hiljade? Naravno, govorio sam o tome kako su im dnevnice male. Javio se član foruma koji mi je odgovorio u stilu "što, jel im malo?" E sad, da sam poslodavac, investitor, kapitalista, meni bi bilo mnogo i 100 dinara, tj. radnika bih platio tačno onoliko koliko moram da bi on pristao na rad.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.11.2020. u 11:01 - pre 41 meseci
@Banana
Odgledao sam video od pola sata da bih čuo nešto što znam već skoro 20 godina. Ako se vratiš nekoliko stranica unazad:

Citat:
BuzzLightyear:
Da nema subvencija u EU, poljoprivreda bi cvetala u Srbiji.


Šta je rešenje:

1. Da ih zamolimo da ne subvencionišu svoju poljoprivredu
2. Subvencionišemo svoju poljoprivredu
3. Uvedemo carine kako bismo se zaštitili
4. Razvijamo one grane privrede gde imamo mogućnosti da budemo konkurentni
5. Svi emigriramo
6. Uvezemo jeftinu radnu snagu

Još neka ideja?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.11.2020. u 11:12 - pre 41 meseci
Predloži sam.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.11.2020. u 11:13 - pre 41 meseci
Buzz:"Subvencionišemo svoju poljoprivredu"

ZA.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.11.2020. u 11:15 - pre 41 meseci
Pored onoga što sam već predložio mogu samo još da predložim ignorisanje filozofa sa Gej ostrva.

@Branimir
Od čega?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.11.2020. u 11:15 - pre 41 meseci
Citat:

Buzz:"Subvencionišemo svoju poljoprivredu"

ZA.


Hm, pa zar to već ne radimo? Ako smatrate da je malo, izdvojite 200 evra mesečno od svojih prihoda i eto rešenja.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 211963 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.