Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokret uništimo frilensere

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 211952 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere16.11.2020. u 10:49 - pre 41 meseci
Buzz:"Osim IT ja ne vidim šta bi to moglo da bude."

Kome ovde treba IT? Imas posla tu i tamo, ali osim knjigovodstvenih programa i raznih web shopova, tesko da ces naci posla...
Mozda onaj projekat realtime fiskalizacija?
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere16.11.2020. u 10:55 - pre 41 meseci
U pravu si da nam ne treba, ali zato svima treba mobilni telefon, automobil i gomila drugih stvari koje dolaze iz uvoza. To znači da su nam potrebne devize. U svetu postoji veliki broj ljudi/organizacija kojima su potrebni proizvodi IT industrije i spremni su da plate za to devizama.

Naši ljudi odlaze u inostranstvo da bi radili. Srbija je prva po broju frilensera u odnosu na broj stanovnika. Ljudi hoće da rade, međutim iz nekog razloga ne zarađuju dovoljno. Ako vredni ljudi malo zarađuju, znači da je problem u organizaciji, neki "stručnjaci" bi rekli "preraspodeli".
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere16.11.2020. u 11:00 - pre 41 meseci
Majore Fatalni

Bingo, došli smo do suštine.

Ubuduće, kada me citirate gosn Majore, nemojte to da radite ovako kvarno. Jasno sam rekao raspodela, a ne raspored. Raspodela je jedan hleb meni jedan tebi, jedna riba tebi jedna meni. Raspored bi bio nešto sasvim drugo. Moj raspored lova je sledeći: lovim ribu ujutru rano sat vremena i popodne posle ručka još sat vremena. Ostalo vreme hoću da provedem sa onom devojkom koju sam oteo na susednom ostrvu. Tvoj raspored rada na njivi je malo drugačiji. Na jesen poseješ, na leto požnješ. Raspored je još i kada ja kažem da hoću kolibu pored reke, mrzi me da pešačim sa drugog kraja ostrva ili kada ti kažeš da hoćeš da ti koliba bude pored polja na kom seješ pšenicu, a ne pored reke. Da li shvatate razliku između rasporeda i raspodele gosn Majore? Uostalom, verujem da ste u školi učili verovatnoću. Slučajna promenljiva(količina ribe u reci ili prinos pšenice na polju) ima raspodelu, nema raspored. Tako i tzv. BDP ili malo šire društveno bogatstvo ima raspodelu, nema raspored.

Citat:

Ne shvatam, ribu si prvi prisvojio ti kad si je izlovio, svoje vlasništvo si menjao za hleb, da nisi hteo tako verovatno bi rekao evo ova riba koja nije moja nego svačija, pa nek se svak služi koliko hoće.


Ovo je odlično pitanje i suštinski je važno za temu, jer direktno pogađa u pitanje plaćanja poreza. Da li je riba u reci moja, tvoja ili naša? Da li je polje na kom gajiš pšenicu moje, tvoje ili naše? E vidi vako. Celo ostrvo je naše. Da li je neophodno da ponovim? Celo ostrvo je naše. Dakle, riba u reci nije ni moja ni tvoja, nego naša. Kada izlovim ribu, ja tim činom ne postajem njen vlasnik, nego joj dodajem vrednost. Čuli ste za PDV gospodine majore? Dodata vrednost! Dakle, ribi koju sam izlovio koja je naša, dodao sam vrednost. Više vredi ona koja je na stolu, od one u reci. Pošto nije moja, nego naša, plaćam porez. Kada ulovim dve, jednu zadržim za sebe, jednom platim porez, dam je tebi. Isto tako i sa poljem i pšenicom. Zato plaćamo porez. Da ponovim, ako me proteraš sa ostrva, nema nikakvog smisla da plaćaš porez. Kome bi plaćao, samom sebi?

Citat:

Ti mora da si neki veliki vlasnik, ili totalni goljo, čim ti je vlasništvo toliko u fokusu. A mi smo pričali može li se porezom (preraspodelom) uvećati bogatstvo.


Ne, nisam vlasnik, ja sam goljo. Samo, dobro si primetio jedno, vlasništvo je najviše u fokusu "velikih vlasnika".

Obrati pažnju na sledeće. Molim te da dobro obratiš pažnju. Da za trenutak ostavimo po strani pitanje da li je količina ribe u reci konstantna ili promenljiva veličina(slučajno promenljiva). Napisao si da ja postajem vlasnik ribe činom izlovljavanja. Obrati pažnju, kada ulovim ribu, ja postajem vlasnik. Ako riba u reci nije ni moja, ni tvoja ni naša, nego postaje moja u trenutku kada je ulovim, pitanje raspodele je rešeno. Bolje reći, ono ne postoji.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere16.11.2020. u 11:07 - pre 41 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
U pravu si da nam ne treba, ali zato svima treba mobilni telefon, automobil i gomila drugih stvari koje dolaze iz uvoza. To znači da su nam potrebne devize. U svetu postoji veliki broj ljudi/organizacija kojima su potrebni proizvodi IT industrije i spremni su da plate za to devizama.

Naši ljudi odlaze u inostranstvo da bi radili. Srbija je prva po broju frilensera u odnosu na broj stanovnika. Ljudi hoće da rade, međutim iz nekog razloga ne zarađuju dovoljno. Ako vredni ljudi malo zarađuju, znači da je problem u organizaciji, neki "stručnjaci" bi rekli "preraspodeli".


Pa vecina firmi ovde radi jer je jeftina radna snaga. Sigurno je skuplje da otvoris startup u USA, i platis 5 ljudi, ovde za iste pare imas 50 ;)
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere16.11.2020. u 11:12 - pre 41 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Poljoprivreda trenutno u Srbiji ima najniže poreze i dobija neke male subvencije. Bez toga ne bi postojala. Godinama su političari ponavljali mantru "poljoprivreda je razvojna šansa Srbije". Međutim to nije tačno, jer ne može da konkuriše subvencionisanoj poljoprivredi iz okruženja.


Tacno.

Citat:
BuzzLightyear:
EU preliva novac iz drugih grana u poljoprivredu jer im je tako na kraju jeftinije nego da uvozi iz Srbije i sličnih država.


Netacno - jeftinije im je da kupuju paradajz u Srbiji, nego da ga proizvode sa subvencima u NL. Izvoz paradajza u Srbiju iz NL je nista, Francuska izvozi luk u Afriku, i njihovi lokalni proizvodjaci ne mogu da im konkurisu. Luk??? Ali ocigleno njima odgovara da daju subvencije, bez obzira sto "slobodno trziste" i kapitalisticka ekonomija ne govore tako


Citat:
BuzzLightyear:
Srbija ne može da subvencioniše poljoprivredu jer nema razvijenu industriju.


Tacno, ali ima druge mehanizme, Svica ima takse na uvozne poljoprivredne proizvode u mesecima kad njihovi lokalni seljaci mogu da plasiraju sopstvene proizvode.

Citat:
BuzzLightyear:
Srbiji je neophodno nešto gde može da parira razvijenim zemljama. Osim IT ja ne vidim šta bi to moglo da bude.


Mnogo cemu, Srbija je poslenjih par hiljada godina trgovacka ruta izmedju istoka i zapada i ne vidim da se geografija mnogo izmenila npr.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere16.11.2020. u 11:22 - pre 41 meseci
@Branimir
Tačnije, dobar je odnos cene i kvaliteta. Vremenom, kako se grana razvija, akcenat se sa cene pomera ka kvalitetu. Mislim da je taj pomeraj i sada vidljiv.

@Gej ostvljani



Citat:
Banana: Netacno - jeftinije im je da kupuju paradajz u Srbiji, nego da ga proizvode sa subvencima u NL.


Netačno - jeste jeftinije trenutno, ali ukidanjem subvencija praktično bi uništili poljoprivredu. Paradajz iz Srbije bi postao skuplji.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere16.11.2020. u 11:34 - pre 41 meseci
Citat:
BuzzLightyear: @Branimir
...
Netačno - jeste jeftinije trenutno, ali ukidanjem subvencija praktično bi uništili poljoprivredu. Paradajz iz Srbije bi postao skuplji.


Ne bi - nego bi uveli carine da zastite svoju poljoprivredu, i onda ne bi mogli da izvoze u tim kolicinama i unistavaju poljoprivredu zemalja u razvoju - proizvodili bi koliko njima treba.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere16.11.2020. u 11:39 - pre 41 meseci
Možda si u pravu. Nisam siguran samo koliko bi različite EU države bile složne oko carina. Čini mi se da bi to funkcionisalo slično sankcijama koje je EU uvela Rusiji. Države unutar EU takođe prave konkurenciju jedne drugima.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere16.11.2020. u 12:15 - pre 41 meseci
Pa ne moraju da budu, nisu slozne ni oko subvencija, ali dobro - odosmo predaleko od teme...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere16.11.2020. u 12:28 - pre 41 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Da nema subvencija u EU, poljoprivreda bi cvetala u Srbiji.

Subvencije u evropi su prvi put isprobane 1962. godine. Pre subvencija poljoprivrednici u Srbiji su zaradjivali mnogo manje nego nekvalifikovani radnici u fabrici. Zbog toga su masovno odlazili u te fabrike. Jedan moj deda je u to vreme batalio poljoprivredu i otisao da radi u kamenolomu, kao nekvalifikovani radnik, jer je to bilo znatno isplativije. Njegov rodjeni brat koji je bio vozac kamiona i autobusa je naravno ziveo jos mnogo bolje, i od njega to je ipak kvalifikovani posao. Tu se otprilike nista do danas nije promenilo - prosecan poljoprivrednik zaradjuje ispod minimalca, radnik sa lopatom pored bagera ili motac kabloba iznad minimalca, a vozac kamiona neku solidnu platicu sa kojom kad udje unprodavnicu moze da kupi sta mu se jede, a ne sta je najjeftinije kao druga dvojica. Cak i bravar je ukapirao da mi nemamo potencijal za poljoprivredu - kad je drzao govore pricao je naravno drugacije, ali ja govorim o delima - u startu je resio da unisti poljoprivredu da se ljudi ne zlopate bezveze.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere16.11.2020. u 12:47 - pre 41 meseci
Citat:
bananaphone:
Mnogo cemu, Srbija je poslenjih par hiljada godina trgovacka ruta izmedju istoka i zapada i ne vidim da se geografija mnogo izmenila npr.

Izmenilo se. Sada je Roterdam na ruti izmedju istoka i Srbije.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere16.11.2020. u 12:56 - pre 41 meseci
Citat:
BuzzLightyear:

Netačno - jeste jeftinije trenutno, ali ukidanjem subvencija...

Nije bitno sta je jeftinije. Bitno je da pare ne idu iz kuce. Holandjanima je mnogo jeftinije i da kupuju kineske bicikle nego da prave svoje. Isto kao sto im je jeftinije da kupuje paradajz iz Srbije/Makedonije/Albanije... A oni budale - prave svoje. Mnogo para je pocelo odlaziti na istok, dok su evropljani ukapirali da ce se i najvece bure isprazniti ako je busno. Pa sada polako, te carina na bicikle 50%, te EURO6 standard koji niko osim evropljana ne moze da prodje. Sve dok se ne zamere amerikancima, pa obelodane da ne mogu ni evropljani (VW).
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere16.11.2020. u 13:08 - pre 41 meseci
Možeš i tako da formulišeš, suština je ista.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere16.11.2020. u 16:48 - pre 41 meseci
Buzz

Suština je da ni na koji način nisi dao doprinos temi, osim što si dobacivao iz poslednje klupe, pokušavajući da budeš duhovit. To prvo. Drugo. Suština je da si ovde izneo milion ideja o ekonomskoj politici koje ne služe ničemu. Misliš da si otkrio toplu vodu, da niko nije u praksi primenjivao takve ideje ili ih bar teorijski razmatrao. Rezultat tih ideja u praksi, ostvaren na način kako ti o njima ovde govoriš bi bio takav da bi Srbija u roku od godinu dana postala jedna od najbogatijih zemalja sveta. Toliko bogata, da se čak ni nosiocima javnih funkcija, u narodu poznatijim kao političari ne bi isplatilo da kradu. Društvo bi bilo toliko bogato da bi ono što danas pokradu, u takvom ekonomskom sistemu mogli sasvim legalno i pošteno da zarade i to puta pet ili deset. Zahvaljujući tome, najmanje što možeš da očekuješ je Nobelova nagrada za ekonomiju, a sumnjam i da bi vlade Srbije ili drugih zemalja u svetu ostale nezainteresovane za ono što imaš da kažeš.

Na žalost svih nas, sve to što si rekao je jedna bajka i ništa više od toga. U tome je suština.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere16.11.2020. u 17:00 - pre 41 meseci
Pokrenuo sam temu i koliko god neuspešno pokušavao da budem duhovit, bar nisam kreirao Gej ostrvo i nisam tupio o marksizmu. Nisam siguran na koje to moje ideje misliš. Uglavnom sam zastupao pojednostavljeno progresivno oporezivanje, kao i podsticaje za IT industriju. Takođe, smatram da je svaka država specifična i da treba pragmatično da se prilagođava okolnostima. Sve to postoji i mnoge države primenjuju, ništa od toga nisu moje originalne ideje. Nemam pojma šta si ti umislio.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere16.11.2020. u 17:14 - pre 41 meseci
Citat:
bananaphone:Ja sa ovim postom zavrsavam raspravu na ovu temu, posto ako te ovo ne natera da se malo vise informises, ja nemam zelju da te dalje ubedjujem...

https://u.ae/en/about-the-uae/economy

Ne kapiras da oni mogu i bez nafte da nemaju porez. Ideja je samo da ne bude privatno vlasnistvo svega, pa da se onda oporezuje rad. Vec da drzava moze da zivi od onoga sto je iz te drzave, prirodna dobra.
Mi smo sve to rasprodali za dinare.

Poenta price nije da mi mozemo da zivimo od nafte, ili nesto slicno - poenta je bila da visok porez nije pokazatelj razvijene zemlje. Ti ga odvlacis dalje od toga, ne ja..
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere16.11.2020. u 17:16 - pre 41 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
bananaphone:
Mnogo cemu, Srbija je poslenjih par hiljada godina trgovacka ruta izmedju istoka i zapada i ne vidim da se geografija mnogo izmenila npr.

Izmenilo se. Sada je Roterdam na ruti izmedju istoka i Srbije.

Smesno, ali istinito....
Iako je Grcka prestigla Holandiju po kolicini robe preko luka, skoro nista od toga ne ide za Srbiju!
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere16.11.2020. u 20:45 - pre 41 meseci
Buzz

Citat:

Pokrenuo sam temu i koliko god neuspešno pokušavao da budem duhovit, bar nisam kreirao Gej ostrvo i nisam tupio o marksizmu.


Prvo. Ostrvo nije gej, ako si pažljivo čitao, mogao si to da shvatiš. Drugo. Pokušao sam da slikovito dočaram neke stvari i da odgovorim na neka suštinska pitanja. Koliko god to tebi zvučalo neverovatno, priča sa ostrvom i njeni nastavci nisu nikakva šala i duhovitost. Petnaesti je par opanaka što ti ne shvataš ni šta je rad, ni šta je novostvorena vrednost, ni šta je višak vrednosti, ni šta je porez itdisl. Dakle, nisam ništa tupio, a to što si ti tu priču doživeo na sasvim pogrešan način, tvoj je problem. Treće. Nigde nisam govorio o marksizmu, nego o komunizmu, socijalizmu i kapitalizmu. Te teme sam se dotakao zbog insistiranja na tezi da se u Srbiji neracionalno troše resursi. To je tvoja teza. Taj post si napisao ti, glavom, bradom i prstićima. Nadam se da si svestan kako u onome što si tu napisao nema ništa smisleno. Ništa. Pokazao sam i dokazao da je to svojstvo kapitalizma kao ekomomskog uređenja, a ne neke pojedinačne države, u ovom slučaju Srbije. Ako ni to nisi razumeo, zaista mi je žao. O marksizmu je govorio Major, ne moja malenkost. Ne sećam se da li je govorio i o Marksu, ja nisam. E sad, trebalo bi da znaš da su marksizam i Marks dva različita pojma.

Citat:

Nisam siguran na koje to moje ideje misliš.


Na sve. Daj jednu po jednu, pa da ih ponovo pretresemo ovde uzduž i popreko.

Citat:

Uglavnom sam zastupao pojednostavljeno progresivno oporezivanje...


Ne bi bilo loše da nam kažeš šta podrazumevaš pod pojednostavljeno? To prvo. Drugo. U Srbiji je već na snazi pojednostavljeno progresivno oporezivanje jer:

- se zaposlenima ili samozaposlenima ne oporezuje prihod do 150 evra;
- svi građani plaćaju porez na prihod od 10%;
- svi plaćaju doprinose za PIO i za zdravstvo, zdravstvo se plaća u rasponu 1 : 5;
- ako mu godišnji prihod prelazi 2.7 miliona, zaposleni ili samozaposleni plaćaju dodatni porez;
- ako imaš firmu, plaćaš porez na dobit, to nije isto što i plata. Neki se bune i pitaju ovde da li je to normalno? Nisam siguran da znam šta je normalno, ali ako je ono što mislim da jeste, onda da. Normalno je, jer plata i dobit nisu isto. Ponoviću ti, a ti pročitaj hiljadu puta, možda shvatiš. Plata za rad i dobit na uloženi kapital nisu iste stvari. Porez se plaća i za jedno i za drugo. To nije izmišljanje tople vode niti igra reči, niti je to neko u Srbiji otkrio.

Citat:

...kao i podsticaje za IT industriju.


Ti u stvari uopšte ne shvataš šta su podsticaji i čemu služe, gde kada kako i zašto se daju. Evo, nacrtaću ti, mada ti je Darko delimično odgovorio. U uslovima kada radi privreda i kada su plate u svim delatnostima veće od mogućih prihoda u poljoprivredi niko ne želi time da se bavi, a onda nema hrane. Da bi to sprečila, vlada daje subvencije i olakšice poljoprivrednicima. Francuska je recimo poznata po tome. Dodatno, obezbediti dovoljno hrane na stolu je jedan od glavnih prioriteta svake vlade. Možeš da nosiš pocepanu garderobu i stare cipele, možeš da živiš bez struje, ali bez hrane ne možeš nikako. Dodatno. Svaka vlada, ne samo srpska pravi robne rezerve i zalihe hrane za slučaj rata, elementarnih nepogoda ili recimo krize kakva je ova sa koronom. Obrati pažnju na sledeće, molim te da dobro obratiš pažnju. Još jednom, ovo je ključni momenat koji malo ko od vas frilensera razume. Vlada daje subvencije seljacima u vidu mašina, semenskog materijala, sadnica, grla stoke i slično da bi seljak to uposlio i od toga proizveo hranu. Hranu koju će koristiti stanovništvo. Podvlačim. Vlada ne daje subvencije seljaku da bi se seljak obogatio ili imao profitnu marginu koju je izmaštao u svojoj glavi. Vlada daje subvencije seljaku da bi stanovništvu obezbedila hranu.

Šta bi tačno vlada tj. društvo dobili subvencijama za "frilensere"? Veće prihode frilensera? Izvini, ali kao što nisi primetio, građani Srbije nemaju ništa od vaših većih prihoda. Staklići se ne jedu. Kada vlada izdvoji novac iz budžeta za seljaka, svima nama na taj način povećava dostupnost hrane. Shvataš?

Da, vlada daje i subvencije tzv. stranim investitorima. Ovo je klizav teren, ali da pokušam. Ako u zemlji imaš milion nezaposlenih čija je struktura takva da su tu i nekvalifikovani i kvalifikovani i visokokvalifikovani radnici, interes je vlade da ih uposli. Ako kao Srbija nemaš ekonomske, tehnološke i druge resurse da to uradiš, moraš nekako da se snađeš. Jedan od načina je da daš subvencije investitoru koji je spreman da uloži kapital, ali i tehnologiju i znanje. Vlada ne daje te subvencije u novcu, nego investitora oslobađa na neki period plaćanja poreza. Poreza na dobit, ne poreza za plate zaposlenih i slično. Jeste, akumulirani kapital tj. onaj višak vrednosti odlazi iz zemlje. Ostaju ti ljudi koje si zaposlio i koji sada imaju kakvu takvu platu, pa se polako podiže i standard građana. Šta je alternativa? Da imaš na ulici milion gladnih i nezadovoljnih ljudi.

Opet, frilenseri se u ovu priču ne uklapaju nikako. Mogu da zamislim, bolje reći već znam šta ćeš da mi kažeš i odmah ti mogu dokazati da grešiš.

Citat:

Takođe, smatram da je svaka država specifična i da treba pragmatično da se prilagođava okolnostima.


Izvini, ali ne znam čemu ovo služi? Možda da se nasmejem.

Citat:

Sve to postoji i mnoge države primenjuju, ništa od toga nisu moje originalne ideje. Nemam pojma šta si ti umislio.


Šta si ti umislio ili zamislio imali smo prilike da vidimo na skoro osamdeset strana ove teme.

Što se mene tiče, umislio nisam ništa. Kada nešto ne znam ili pogrešim, vrlo rado ću prihvatiti tuđe mišljenje i promeniti sopstveno.

Da li uviđaš u čemu je ovde problem?

Vi se između ostalog pozivate na neoporezivi deo prihoda u Nemačkoj na primer. Pri tome zaboravljate da je prosečna plata u Srbiji pet ili šest puta manja. Sasvim je logično da i neoporezivi deo prihoda bude tih pet šest puta manji. Neverovaotiilida, ja bih voleo da je prosečna neto plata u Srbiji pet hiljada evra, onda bi lagano neoporezivi deo mogao biti hiljadu evra, možda i više. Tu leži zaheb i zato nije ni čudo sledeće.

Prosečan bruto prihod frilensera u Srbiji je 80 hiljada dinara. To je iznad srpskog proseka i tu svakako ima mnogo ljudi koji prihoduju sasvim fine sume za srpske uslove. Vi ste ovde jasno i nedvosmisleno pokazali da ne želite solidarnost. Uvijali ste to u razne oblande, ali na koncu konca, to je dokazana činjenica. U tome nema ništa sporno, ali bi trebalo da znate dve stvari. Prva. To se menja na izborima, neophodno je da se politički organizujete. Druga. Ne morate da znate, ali ne bi bilo loše da budete svesni posledica takve politike.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere16.11.2020. u 20:56 - pre 41 meseci
Jos uvek nema uslova, ali infrastruktura se gradi od Pireja i od Bara do Beograda, i od Beograda do centralne Europe.

Da bi roba stigla do Rotterdama - mora ici na Suez pre toga mora proci Indijski okean, u kom imas Indiju, Britance, i USA, pa onda pored Arapa. I svako od njih se bori da kontrolise tu najunosniju rutu. Kad izadju iz Suez-a - onda su u Sredozemnom moru i onda ide u Roterdam sto nema vise nikakvog smisla. Robu istovaris u Pirej ili Veneciju i vozis do centralne Europe kopnom.

Druga ruta je sa severne strane - a tu najpre moraju proci USA, pa onda 80% puta ide uz obalu Rusije

Treca ruta - je kopnom. Kina -> *stan -> Iran -> Turska. Opet Sredozemno more - Pirej/Venecija - vozi dalje.


https://en.wikipedia.org/wiki/...3Skopje%E2%80%93Athens_railway


Beograd - (Boljare) - Bar ruta je autoput.

Planira se i nova luka Bgd na Dunavu - za konekciju sa 'Nemacku.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere16.11.2020. u 22:09 - pre 41 meseci
Citat:
Bradzorf: Prvo. Ostrvo nije gej


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 211952 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.