Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokret uništimo frilensere

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 212315 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 17:14 - pre 42 meseci
@Dexic - prosperitet moze da znaci razlicitu stvar za razlicite ljude. Predlazem ti da pogledas pola sata dokumentarac o Doubai-u u ovom trenutku, koji sam okacio ranije.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 17:52 - pre 42 meseci
Opet - to nema veze sa niti koja je pocela.
UAE je uspesna drzava. To sto migranti koji rade tamo nemaju nikakva prava ne znaci da drzava nije uspesna.


Visok Porez != uspesne drzave. Kao sto rekoh vec negde correlation != causation.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 18:26 - pre 42 meseci
Pa dobro - eto u pravu si - pronasao si pravu drzavu u koju ljudi koji rade kao FL mogu da se isele

Finansijski uspeh UAE direktno zavisi od nafta+gas/trgoivna derivatima + construction/real estate. To im je preko 50% sveg sto imaju. Ostalih 50% se bazira na trosenju love od ovih primarnih industraija. Ili mislis da su bogati zbog izvoza malina i jabuka?

Drugo - u UAE je tipa 10% stanovnistva lokalno - ostalo su strani radnici bez drzavljanstva, koji ne mogu ostati u UAE, prema tome UAE ne interesuje sta ce biti sa njima kad omatore ili se razbole i nema potrebe da stvara nekakve fondove i sisteme socijalne/penzione/zdravstvene zastite za njih. A lokalno stanovnistvo ima te fondove finansirane od nafte kao sto je sve u tom regionu direktno ili posredno finansirano od nafte...
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 18:42 - pre 42 meseci
Citat:
UAE ne interesuje sta ce biti sa njima kad omatore


Budale! Propuštaju odličnu priliku da babama naplate porez na ajvar.

P.S.
Veliki deo budžeta Srbije finansira se takođe od nafte.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 19:09 - pre 42 meseci
Znači, posle sedamdesetipet strana ti i dalje nisi u stanju da shvatiš suštinu teme. Algoritam je prilično jednostavan: radiš - > imaš prihode od rada - > plaćaš porez na taj prihod. Da li se baviš uzgojem pingivina i prodajom njihovog mesa, uzgojem paprike i pravljenjem ajvara ili programiraš na kropjuktoru u cepepeju potpuno je nebitno. Sve ostalo su samo varijacije na temu.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.vodafone.hu.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 19:14 - pre 42 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Nemačka 9000e godišnje je neoporezovano, Austrija, čini mi se 11000, Kipar 18000... Delo genijalaca sa foruma?


Govorio sam o Srbiji, za nemacku sam rekao da nemam iskustva sa tom ekonomijom i mentalitetom. Bilo kako bilo, sta rece, zasto neces da ides tamo da budes frilenser?

Citat:

Kako je moguće da je Belorusija siromašnija od Srbije a da je toliko napredna u svakom pogledu?

tako sto su njima zabranili da se zaduzuje kod zelenasa, a nama nisu jos. Polako, sacekajmo drugo poluvreme pre nego sto se radujemo pobedi. Srbija nema bolju realnu ekonomiju od Belorusije. Ali sve je to offtopic. Zar je moguce da toliko vas trolova sedi na ogradi mosta sa stapom za pecanje, a ja som plivam rekom i zagrizem bas svaku udicu?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 19:24 - pre 42 meseci
Pa to nije do pecaroša nego do soma.
Som mora da pokaže svoju somovsku prirodu i da svim pecarošima pipne udicu, čisto da im pokaže ko je najveći som u reci.
I onda se pita "koji sam ja som!?"
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.vodafone.hu.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 19:24 - pre 42 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Dexic:"Da, da, tako razmisljaju ljudi.. da li cu dobiti neso u dogledno vreme ili kada mi unuci budu imali praunuke... :)"

Tačno, ugovara se i vreme i novac, a vreme diktira cenu...



Vreme moze da se ugovara kao rok - ako se dogovorimo da mi isporucis proizvod za godinu dana, to nam ne govori da li je tebi za pravljenje toga potrebno 3 sata ili 3000 sati. A moze da se dogovara i kao odredjeni broj sati - ako platim da mi programiras 100 sati, onda to znaci toliko, pa sta zavrsis, zavrsio si, ako zavrsis za 2 sata, ne smes onih 98 sati da prespavas, nego moras da kuckas/testiras/doradjujes nesto dok toi ne istekne ugovoreno vreme :D
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.vodafone.hu.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 19:31 - pre 42 meseci
Citat:
bananaphone:
Nit je da FL prete da ce da idu iz zemlje, ako im drzava bude naplacivala porez, a ne da ja teram nekog da ide. Ja se bavim njihovom pretnjom da ce da odu, a ne da im ja govorim da idu ako im ne odgovara :)

Vidis, ako frilenseri nece da idu, onda je cela prica uzaludna.
Evo jedan primer:
Ja prodajem auto. Cenim 3.000 evra. A kupac tvrdi da je negde nasao isti takav za 1500 evra. Tu imamo 2 moguca ishoda:
1) Kupac se izjasnio da ga taj od 1500 ne zanima. Ja onda osecam totalnu kurcobolju prema informaciju da je on to uopste negde video.
2) Kupac se izjasnio da hoce da ode i kupi taj od 1500 ako ja ne spustim cenu. Ja sam tom informacijom pritisnut da ili spustim, ili izgubim kupca.

Tako je i drzava pretnjom frilensera da ce da ode saterana u cosak i dovedena pred izbor izmedju 2 opcije:
1) drzati se svog iznosa i zauvek izgubiti tog utajivaca poreza
2) spustiti cenu tako da bude konkurentna na trzistu drzava koje biraju za zivot ljudi koji ne zele da placaju porez.

Mozda frilenseri ne zele uopste da odu, ali moraju umeti veoma da dobro blefiraju - da nameste neku pokerasku facu i ako drzava ponudi par procenata manje oni mirno kazu: "Ne. Idem".
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.vodafone.hu.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 19:41 - pre 42 meseci
Citat:
Dexic:

- Kontraprimer da u vecini drzava natfa ne igra ni 50% GDPa

Pa ni porez u vecini drzava ne igra ni 50% GDPa.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.vodafone.hu.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 19:46 - pre 42 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Pa to nije do pecaroša nego do soma.
Som mora da pokaže svoju somovsku prirodu i da svim pecarošima pipne udicu, čisto da im pokaže ko je najveći som u reci.
I onda se pita "koji sam ja som!?"

Pa da, to i ja kazem. Izuzev sto je pravilnikom pecanje zabranjeno, ali ribocuvar spava, pa koristite priliku. Ali i to je offtopic. Eto, i ti me upeca, bas sam som. Moze covek malo za promenu da kritikuje sebe, ne mora se uvek djonom po drugima.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 20:07 - pre 42 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Govorio sam o Srbiji, za nemacku sam rekao da nemam iskustva sa tom ekonomijom i mentalitetom. Bilo kako bilo, sta rece, zasto neces da ides tamo da budes frilenser?


Čuo sam da se tamo puno radi, a ja imam državni posao u Srbiji, tako da neću da budem frilenser ni tamo ni ovde. Dok je vas koji redovno plaćate porez nema potrebe da idem bilo gde.

Citat:
Bradzorf: Da li se baviš uzgojem pingivina i prodajom njihovog mesa


Mislim da to nije legalno. Osim što je jedna ekspedicija bila zaglavljena na Južnom polu, pa su bili primorani da jedu pingvine, koliko je meni poznato pingvini se ne jedu nigde na svetu. Inače, beli medvedi ne žive na Južnom polu jer su ih istrebili pingvini, pa zato savetujem oprez ukoliko se ikada nađete u blizini ovih opasnih divljih životinja.

P.S.
Gde se nalazi Gej ostvro? Nadam se da nije blizu Južnog pola.

P.P.S.
Evo jednog lepog citata iz revije koja je izlazila u SFRJ, "Opštenarodna ribilogija":

Citat:
"Jednoga dana napisaću knjigu koja će se zvati "Ja sam som, ti si som". Priznati da si som najviše oslobađa na svetu. Kada ljudi kažu: "Grešiš" ja im odgovaram: "Šta si očekivao od jednog soma."

 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 20:12 - pre 42 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
2) spustiti cenu tako da bude konkurentna na trzistu drzava koje biraju za zivot ljudi koji ne zele da placaju porez.


Bingo, napravio si faul. Šta je država? Da li je država preduzeće koje na tržištu gleda da ostvari što veći profit ili je tu da svojim građanima omogući kvalitetniji život, šta god to bilo? Mensečini ovo drugo. Evo, navešću i primer koji gađa u suštinu ove teme, a koji mnogi ne shvataju. Usuđujem se da kažem, ne razume većina. Dakle, o čemu se radi.

Dokazano je, nisam ništa izmaštao u svojoj glavi. Koga zanima, može da istraži sam. U zemljama EU u kojima se zdravstvo finansira iz javnih fondova, manje više kao u Srbiji, izdvaja se x procenata BDP-a za zdravstvo. U USA se izdvaja dva do tri puta više, dok je istovremeno usluga lošija nego u zemljama EU. Šta je bolje, koji sistem je bolji? Zavisi iz koje perspektive posmatraš stvar. Ako ti je bitan profit, onda je USA mnogo bolja. Farmaceutska industrija i zdravstveni sistem ostvaruju dobar profit. Ako ti je bitno zdravlje građana, onda nema profita. Ne može i jare i pare. Problem je u tome što neki tj. mnogi misle da je profit = kvalitet života. Nije. To su suprotni interesi i nije ih moguće pomiriti, moguće je samo odabrati jedan.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 20:20 - pre 42 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: tako sto su njima zabranili da se zaduzuje kod zelenasa, a nama nisu jos.


Ko im je zabranio? Da li im je zabranio zato što ih voli? Zašto se drugi ne zadužuju kod Belorusije? Ukupno 3 udice... hoću da kažem pitanja.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 21:13 - pre 42 meseci
Snoop Dogg je podržao srpske frilensere.

 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 21:39 - pre 42 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
SlobaBgd:
Pa to nije do pecaroša nego do soma.
Som mora da pokaže svoju somovsku prirodu i da svim pecarošima pipne udicu, čisto da im pokaže ko je najveći som u reci.
I onda se pita "koji sam ja som!?"

Pa da, to i ja kazem. Izuzev sto je pravilnikom pecanje zabranjeno, ali ribocuvar spava, pa koristite priliku. Ali i to je offtopic. Eto, i ti me upeca, bas sam som. Moze covek malo za promenu da kritikuje sebe, ne mora se uvek djonom po drugima.

Ja ti rekoh, nije to do pecaroša nego do soma, takva mu je priroda. Čim neko pljune u reku, som iskoči. Čim se neko po$ere u reku, eto soma. Čim neko baci kamen u reku ili limenku od piva sa mosta u reku, som izroni, zine i počne da se švrćka po vodi. Som ko som, misli da je reka samo njegova i da je dužan da se pojavi na svaki šušanj. Dosadan neki som.

Inače, možda je pravilnikom zabranjeno pecanje, ali som se trza i na konzervu, i na kamen, i na kišu kad pada... Ali takva je somovska priroda, to smo zaključili. I nema tog ribočuvara koji će soma zaštititi od soma samog.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 21:48 - pre 42 meseci
Error! Posao ribočuvara nije da zaštiti soma radi soma. Posao ribočuvara je da zaštiti soma pecaroša radi.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.vodafone.hu.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 22:07 - pre 42 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Ja ti rekoh, nije to do pecaroša nego do soma, takva mu je priroda.

Ma zasto precutati - do pecarosa je. Znas, pecaros bi trebao da ima makar 2 grama mozga, da ume da nadje adekvatan mamac za soma, ako vec zeli da ga upeca. Medjutim doslo neko vreme da na mostu ne sedi nijedan pecaros sa dva grama mozga da ume da nadje mamac, nego jedan zakacio konzervu, drugi pertlu, treci kamen, cetvrti cipelu bez pertle, peti samo udicu bez mamca... Oni stari dobri ili su emigrirali tamo gde je ribolovacka dozvola jeftinija, ili ih ribocuvar pohvatao, ili su omatorili, podetinjili pa i oni nisu vise nizasta. I tako, stari som ih gleda, pa ne zna da li da im se smeje ili place za onim starim dobrim pecarosima koji su znali kako da izaberu mamac da somu izgleda primamljivo. Na kraju, uzme pa grize udicu iz sazaljenja.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
87.116.160.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 22:44 - pre 42 meseci
Citat:
Bradzorf012:

"Porez ne može uvećati bogatstvo, već samo prerasporediti"


Citat:
MajorFatal:
Citat:
BuzzLightyear:
Pogrešna preraspodela vodi ka smanjenju bogatstva. Ispravna ka povećanju. Vrati se ponovo na gej ostrvo, i neka su miševi dovukli sekiru. Banana je uveo velike poreze miševima i oni su nezadovoljni preraspodelom otišli na drugo ostrvo, ali pre nego što su miševi otišli oduzeo im je sekiru. Banana odluči da preraspodeli tu sekiru. Da li je svejedno da li će je dati filozofu ili stolaru? Major nije baš stolar, ali ako zna da popravlja oluke, verujem da bi se bolje snašao sa sekirom od filozofa. Stolar bi mogao da napravi čamac, koji bi omogućio razvoj trgovine i uvećanje bogatstva. Naravoučenije ove gej basne je da preraspodela matters.


Rekao bih da pogrešna raspodela vodi samo mogućnosti smanjenja bogatstva, a ispravna ka mogućnosti povećanja, ne nužno smanjenju ili povećanju.
Sekira ostaje sekira dao je filozofu ili stolaru, nit se dezintegrisala, nit ovaplotila. A ako filozof "smisli" da je da nekom veštijem stolaru, taj bi mogao izdeljati i dva čamca. Ja opet samo sekirom i popravljam oluke, ni ne znam da može drugačije, ali ako stolar napravi čamac još uvek nemaš bogatstvo, ako mu dugo stoji u magacinu može i da istruli potencijalno bogatstvo, mora sad taj čamac sledećom raspodelom da dospe do nekog ko zna da vesla i peca, da bi dobio bogatstvo ili vrednost. Ako ga banana dodeli filozofu, ovaj će možda da se divi čamcu, ili da razmišlja o smislu čamca, ili da ga okrene čamac natraške da stoji u šumi.
Naravoučenije je da šta god daš filozofu on sj*be, pa sve i da se zove Marx.


Citat:

Pošto sam ja loš plivač, znači li to da mogu ostati gladan, pošto slabo lovim ribu? Na osnovu čega, zašto? Majore, ako dobro plivate i dobro lovite ribu, to vam ne daje pravo da tu ulovljenu ribu prisvojite? Shvatate gosn Majore?


Ne shvatam, ribu si prvi prisvojio ti kad si je izlovio, svoje vlasništvo si menjao za hleb, da nisi hteo tako verovatno bi rekao evo ova riba koja nije moja nego svačija, pa nek se svak služi koliko hoće. I onda dođe debeli Buzz i svu ribu prerasposeli njemu i meni jer smo se tako dogovorili. Je l može jedno pitanje mimo teme, a što uvek kažete preraspodela, umesto raspodela, deluje kao da ste vi već jednom raspoređivali, pa nije bilo dobro, pa sad preraspoređujete. U tom slučaju znam šta sleduje, dva crna gavrana (ili medvedići beše) da čekaju, dok lisica grickanjem ravnomerno ne preraspodeli parčiće sira.

Citat:

Količina pijaće vode u reci je konstantna, količina ribe u reci ili u moru je takođe konstantna tokom dužeg perioda. Količina pijaće vode ili ribe u reci, čak i kada se menja tj. opada ili raste, ne zavisi od ljudske aktivnosti. U tom smislu, preraspodela može da poveća ili smanji lični posed svakog pojedinca na ostrvu, ali ako smo se dogovorili da nema koncepta vlasništva tj. ličnog poseda, to ipak ne znači da reka, šuma, riba, njiva, pšenica, drvo, kamenčići i trava ne pripadaju nikome. Ne, pripadaju svima nama, stanovnicima ostrva. Sve nabrojano je javno dobro.


Ti mora da si neki veliki vlasnik, ili totalni goljo, čim ti je vlasništvo toliko u fokusu. A mi smo pričali može li se porezom (preraspodelom) uvećati bogatstvo. Ti misliš da ne može, da je količina ribe i vode u reci konstantna na duži period, pa na mnogo duži jeste, planeta će se oparaviti i bez ljudi, ali pravilnom raspodelom možeš izgraditi mrežu kanala za navodnjavanje, ribnjak i rasadnik, pa pošumiti golet, i tu će se po malo složenijem inžinjeringu pojaviti još jedna reka sa pijaćom vodom u koju možeš da pustiš ribu. Šuma ima magično svojstvo da korenjem zadržava više vode nego golet, pušta polako i pravi reku, reka koja je dospela do vodonepropusnog sloja posle u sušnom periodu snabdeva vodom šumu. To je složen i osetljiv ekosistem.

Iako misliš da je količina pijaće vode i ribe konstantna, pogrešnom (pre)raspodelom možeš i uništiti bogatstvo, ako u reku uvališ mini hidroelektranu nestaju ribe, rakovi, vodozemci, insekti, životinje, ptice, šuma i na kraju čovek. Nuklearni otpad zagađuje okolinu zračenjem na 200.000 godina, ako pogrešnom raspodelom završi u reci možeš i kompletan život na ostrvu da uništiš na 200.000 godina.

Citat:

DakleM. Stvar je krenula od pogrešne pretpostavke kako se u Srbiji neracionalno troše resursi. Pokazao sam da to nema veze sa Srbijom, već je to svojstvo kapitalizma.


U Srbiji, što bi rekao vlad, nepismena i sumanuta ekipa rasprodaje i proćerdava primarne resurse naše dece i unuka. A pokušava da (pre)raspodeli zaradu frelencera koji su prodali gotov i sofisticiran krajnji proizvod, napravljen skoro bez resursa, isključivo pameću, u svoje džepove, da se novi ambasador kliberi i tapše po usa ako je već dovoljno ovde.

Mini hidro elektrane, 800 komada, 3000 na Balkanu, šuma na Kopaoniku, šuma na Fruškoj gori (nacionalni park!), uspeli su i veće reke da ugroze, Toma Nikolić i nepismena ekipa su našli prazno mestašce na Savskom nasipu da izgrade svoje vikendice, nije dimenzionisan za bilo kakvu gradnju, ispod su reni bunari, štiti grad od poplava, nekad smo se hvalili da Beograd ima nešto što ni Pariz, Berlin, London, Atina nemaju: pijaću vodu sa česme u svakom domaćinstvu, posle 10 godina septičkih jama Tome i "investitora" mhe Belića pitanje da li će tako biti. A pitam se i da li Beograđani piju vodu sa česme, i da li su je skoro davali na analizu, kad već ne možemo da napravimo televiziju koja bi pričala o ovim problemima, a "opozicioni" mediji primetili da je narkoman našmrkan, vest dana. "Kapitalizam"? Stihija!

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
87.116.160.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 23:00 - pre 42 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
A Belorusija... GDP je samo jedan broj, broj koji treba da pokaze koliko "necega" drzava stvori za godinu dana.

Nemam pojma kako se zivi u Belorusiji, niti sta njihov gradjanin ima ili nema, ali sam siguran da GDP nije adekvatna mera zato sto postoji dovoljno razloga za sumnju da je raspodela sta upada u taj GDP drugacija izmedju Srbije i Belorusije.


Država stvori dosta traktora za godinu dana pošto im ta privredna grana cveta, Lukašenko plaši narod: "Hoćete li da prođete kao srpski narod, da svu privredu kupe stranci?", osim poljoprivrednih prozvoda još prodaju i decu sa sela, kad zapadni bordel hoće da se snabde svrati u belorusiju i ukrajinu, i kupi direktno od roditelja, koji žive toliko siromašno (ili u tom uverenju) da detetu požele sretan put u razvijenu Evropu.

General je upravo objasnio potencijalnim demonstrantima da je njima mozak trokiran i debeo od udobnog života, pa da zato pokušavaju da demonstriraju jer ne znaju šta će od sebe i tolike udobnosti, i da će im on objasniti šta zapravo žele više od svega, a to je jedna reč Lukašenko.


[Ovu poruku je menjao MajorFatal dana 16.11.2020. u 00:12 GMT+1]
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 212315 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.