Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokret uništimo frilensere

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 212285 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 10:38 - pre 42 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Na Gej ostrvu postoji diskriminacija?
Gej ostrvo nije sekularno?


Ne, nema nikakve diskriminacije. Homoseksualnost je bolest. Za takve imamo besplatnu terapiju, bacamo ih u more ajkulama.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 10:41 - pre 42 meseci
Bradzor:"Homoseksualnost je bolest."

Dal je bolest ili nije odlucuje se dekretom. Od 70 i neke nije vise bolest ;)
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 10:49 - pre 42 meseci
Dekret: Detroit je najveći grad u Pčinjskom okrugu.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 11:06 - pre 42 meseci
Citat:
MajorFatal:
Citat:
BuzzLightyear:
Pogrešna preraspodela vodi ka smanjenju bogatstva. Ispravna ka povećanju. Vrati se ponovo na gej ostrvo, i neka su miševi dovukli sekiru. Banana je uveo velike poreze miševima i oni su nezadovoljni preraspodelom otišli na drugo ostrvo, ali pre nego što su miševi otišli oduzeo im je sekiru. Banana odluči da preraspodeli tu sekiru. Da li je svejedno da li će je dati filozofu ili stolaru? Major nije baš stolar, ali ako zna da popravlja oluke, verujem da bi se bolje snašao sa sekirom od filozofa. Stolar bi mogao da napravi čamac, koji bi omogućio razvoj trgovine i uvećanje bogatstva. Naravoučenije ove gej basne je da preraspodela matters.


Rekao bih da pogrešna raspodela vodi samo mogućnosti smanjenja bogatstva, a ispravna ka mogućnosti povećanja, ne nužno smanjenju ili povećanju.
Sekira ostaje sekira dao je filozofu ili stolaru, nit se dezintegrisala, nit ovaplotila. A ako filozof "smisli" da je da nekom veštijem stolaru, taj bi mogao izdeljati i dva čamca. Ja opet samo sekirom i popravljam oluke, ni ne znam da može drugačije, ali ako stolar napravi čamac još uvek nemaš bogatstvo, ako mu dugo stoji u magacinu može i da istruli potencijalno bogatstvo, mora sad taj čamac sledećom raspodelom da dospe do nekog ko zna da vesla i peca, da bi dobio bogatstvo ili vrednost. Ako ga banana dodeli filozofu, ovaj će možda da se divi čamcu, ili da razmišlja o smislu čamca, ili da ga okrene čamac natraške da stoji u šumi.
Naravoučenije je da šta god daš filozofu on sj*be, pa sve i da se zove Marx.


Količina pijaće vode u reci je konstantna, količina ribe u reci ili u moru je takođe konstantna tokom dužeg perioda. Količina pijaće vode ili ribe u reci, čak i kada se menja tj. opada ili raste, ne zavisi od ljudske aktivnosti. U tom smislu, preraspodela može da poveća ili smanji lični posed svakog pojedinca na ostrvu, ali ako smo se dogovorili da nema koncepta vlasništva tj. ličnog poseda, to ipak ne znači da reka, šuma, riba, njiva, pšenica, drvo, kamenčići i trava ne pripadaju nikome. Ne, pripadaju svima nama, stanovnicima ostrva. Sve nabrojano je javno dobro. Pošto sam ja loš plivač, znači li to da mogu ostati gladan, pošto slabo lovim ribu? Na osnovu čega, zašto? Majore, ako dobro plivate i dobro lovite ribu, to vam ne daje pravo da tu ulovljenu ribu prisvojite? Shvatate gosn Majore?

DakleM. Stvar je krenula od pogrešne pretpostavke kako se u Srbiji neracionalno troše resursi. Pokazao sam da to nema veze sa Srbijom, već je to svojstvo kapitalizma.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 11:19 - pre 42 meseci
Pošto si ti loš plivač to znači da možeš da ostaneš gladan na osnovu toga što si loš plivač. Ko se složio da nema koncepta vlasništva? Staklići koje dobijem za sviranje harfe ne želim da delim ni sa kim. Što se mene tiče ja bih filozofa poslao da vežba plivanje sa ribama.

Citat:
Darko Nedeljković: Srecom, niko ko se za nesto pita ni u ludilu ne bi podrzao predlog genijalaca sa ovog foruma da cela minimalna (ili vec kolika) zarada bude oslobodjena poreza i doprinosa


Nemačka 9000e godišnje je neoporezovano, Austrija, čini mi se 11000, Kipar 18000... Delo genijalaca sa foruma?

Citat:
Zbog toga je lukasenkovovo resenje mnogo bolje - sve koji zaradjuju manje od minimalne zarade oporezovati kao da zaradjuju minimalnu zaradu i onda nemas vise radna crno, nemas nezaposlene, imas prihod u budzet cak i od dilera droge, kurvi i klosara - cime god da se bavis ne mozes proci ispod radara.


Kako je moguće da je Belorusija siromašnija od Srbije a da je toliko napredna u svakom pogledu?
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 11:24 - pre 42 meseci
Buzz:"Kako je moguće da je Belorusija siromašnija od Srbije a da je toliko napredna u svakom pogledu?"

A da li je? Mozda je samo stanovnistvo siromasno, a drzava bogata?
Sto se tice neoporezivanja minimalca u Srbiji, stvar je u tome sto 50% zaposlenih upravo ima minimalac ili blizu minimalca.
Kad se to ne bi oporezivalo, onda jedno 2 miliona ljudi ne bi placalo porez na dohodak...
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 11:46 - pre 42 meseci
Za Belorusiju imam samo podatke koje mi daje Google i za Beolorusiju BDP po glavi stanovnika 2018. je bio manji za oko 1000USD nego za Srbiju.

Koliko vredi siva/crna ekonomija u Srbiji? Mislim da bi do približnih podataka moglo da se dođe ukoliko bismo poredili iznos naplaćen od PDV-a sa iznosom naplaćenim od poreza i dohodaka na zaradu građana.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 12:10 - pre 42 meseci
Buzz:"Za Belorusiju imam samo podatke koje mi daje Google i za Beolorusiju BDP po glavi stanovnika 2018. je bio manji za oko 1000USD nego za Srbiju."

Hm, tesko verovati tom podatku... no opet mi smo kapitalizam, a oni su socijalizam...

"Koliko vredi siva/crna ekonomija u Srbiji?
Mislim da bi do približnih podataka moglo da se dođe ukoliko bismo poredili iznos naplaćen od PDV-a sa iznosom naplaćenim od poreza i dohodaka na zaradu građana. "

Clever. I ovi sto rade na crno trose ;)

 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 12:32 - pre 42 meseci
Citat:
Hm, tesko verovati tom podatku...


Ne bih ni ja verovao da nisam video Lukašenka koji nosi kalašnjikov.

 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 12:55 - pre 42 meseci
Citat:
Bradzorf: Koja država Srbija? Ako Pera radi za kompaniju "XYZ Detroit", koji sud je nadležan u slučaju radnog spora? Američki ili srpski? Koje zakonodavstvo je važeće? Srpsko ili američko? Kako si to zamislio? Srpski inspektor časkom odleti do Mičigena, "dobar dan, ja malo došo u inspekciju".


Da ne treba možda neki poseban zakon za ljude koji rade za firme iz Detroita? Da nećeš da tražiš i neke specijalne uslove za one koji zarađuju od AdSensa, affiliate maketinga ili se bave nekom drugom "digitalnom" delatnošću?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 13:06 - pre 42 meseci
Eto, još jednom si pokazao da uopšte ne shvataš o čemu se ovde radi.

[Ovu poruku je menjao Bradzorf012 dana 15.11.2020. u 14:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 13:12 - pre 42 meseci
Da li je to pitanje ili konstatacija?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 13:21 - pre 42 meseci
Konstatacija.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7177 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 13:22 - pre 42 meseci
Citat:

Bradzorf: Koja država Srbija? Ako Pera radi za kompaniju "XYZ Detroit", koji sud je nadležan u slučaju radnog spora? Američki ili srpski? Koje zakonodavstvo je važeće? Srpsko ili američko? Kako si to zamislio? Srpski inspektor časkom odleti do Mičigena, "dobar dan, ja malo došo u inspekciju".


Nece Srbija juriti firmu iz Detroita vec pojedince po Srbiji. Ima sasvim dovoljno propisa da se kazne za utaju poreza, neprijavljivanje radnika itd. Ako su radili iz Srbije, organizovali posao iz Srbije - sudice im se po srpskim zakonima, bilo da im je firma za pranje love u Detroitu, na Bahamima ili Hong Kongu.

Naravno, ako su platni promet i firma van zemlje, posao je tezi ali ne i nemoguc: cekace da neko krene da trosi vece pare u Srbiji, da ga neko drukne, stagod.

Sve i da su toliko dobri da ne moze niko da ih navata (zive kao "digitalni nomadi" po hotelima, ili neka cudna verzija nomada kod mame i tate ili kod zene na gajbi), super za njih. Tu ide ona stara pandurska: treba samo jednom da naprave gresku... ko hoce tako da zivi, sto da ne - uzbudljivo, brzo, sa one strane zakona, k'o film jbte :-)

Takvi nisu uopste relevantni za bilo kakvu pricu, em je tako sposobnih za dugorocno sakrivanje od zakona malo (ako je "sakrivanje" to sto su po trosenju nevidljivi u lokalu - *bes ti takvo sakrivanje onda), manje je i onih koji su spremni da rade po takvim uslovima.

Ukupna steta za drzavu od ovakvih padobranaca je zanemarljiva.

A Belorusija... GDP je samo jedan broj, broj koji treba da pokaze koliko "necega" drzava stvori za godinu dana.

Nemam pojma kako se zivi u Belorusiji, niti sta njihov gradjanin ima ili nema, ali sam siguran da GDP nije adekvatna mera zato sto postoji dovoljno razloga za sumnju da je raspodela sta upada u taj GDP drugacija izmedju Srbije i Belorusije.

Ono sto je daleko relevantnije je sta jedan tipican gradjanin Belorusije ili mozda par njih (po obrazovanju / strucnoj spremi) zaradjuju i kakvi su im troskovi zivota i neke referentne cene (stanovanje, hrana, komunikacije, putovanja, ...) - tu ce se videti da li bi nas "digitalni nomad" sa svojim "losim tax-free primanjima" u Srbiji prosao bolje u Belorusiji.

Ako se to ispostavi da je pozitivno za naseg frilensera buduceg nomada, treba onda proveriti i sta Lukasenko&Co misle o tome, da ne bude da nomad ode tamo a pokaze se da Lukasenko bas ne voli ovakve doskocice. Mislim, covek je najavljivao porez za nezaposlene... ne bi me cudilo da ako bi saznao za "digitalne nomade" da bi im trazio da plate ili da se prihvate motike.

Ali posto je Belorusija zatvorila granice od 31.10 za posete, ovo ce morati da saceka - taman da se ljudi malo naoruzaju znanjem sta smeju a sta ne smeju da rade po ovakvim zemljama. Verujem da vlasti Belorusije nisu ni najmanje raspolozene za za*banciju sa njihovim propisima.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 14:00 - pre 42 meseci
Citat:
bananaphone:
Citat:
Dexic:
...
Ja nisam ni u ovoj prici, niti sam rekao da cu ici van ako se ne promeni nesto.

Tako da vas molim da me ne dirate po tom pitanju :)
...


Ponovo procitaj moj post, ne obracam se tebi licno, vec kako sam rekao - ljudima koji zele da se sele zbog poreza. I ne petljaj mene u Darkove predloge.

Izvinjavam se sto sam rekao da meni licno upucuje(s/te), ali realno, sve dok predlazes da se ide negde kao odgovor na moj komentar, isti je smer, samo je korektniji od onog koji mi se ucinio.

Ja nisam nigde tvrdio da treba bezati, da cu bezati, da ce bezati, ili slicno... pa se drzite tog smera kada gledate moje odgovore ;)


Citat:
Darko Nedeljković:
To je vrlo lep predlog i nekako pravedan, samo u srbiji nemoguc - vec sutra bismo svi bili prijavljevi na 200 evra mesecno i ostavili bismo budzet bez prihoda.

To nije tacno, jer bi onda i svi PDV prihodi otisli u out. Jer onaj ko radi sa firmama mora da primi na racun, a onaj ko radi sa fizickim licima rizikuje svaki put ako ne izda fiskalni (sa nekim sitnim izuzecima tipa porucivanje online).
Ljudi bi morali da izbegnu izdavanje fiskalnog i ne placaju PDV prvo, ili da i izmedju firmi ide bez traga placanje (a kako?). Tek onda bi imalo dovoljno mesta za ovo sto ti pricas vec desetine strana, cim se pomene da se ne plati porez na niska primanja.

Ako ne umes da sredis da vecina ekonomije bude na belo (ekonomija u smislu razmene dobara i usluga, ne plata), onda pusti da neko drugi sredi stvari. Nemoj da ti resenje bude "naplata najvise od onoga ko ima najmanje".


Citat:
Nije nikako moguce angazovati ljude tako po satu. Ali, ako neko trazi da mu napravis klon fejsbuka i ti ponudis da to uradis za 200 evra, onda potom nikog vise ne interesuje da li ces ti to da radis 2 sata, ili 2000 sati.

Da, da, tako razmisljaju ljudi.. da li cu dobiti neso u dogledno vreme ili kada mi unuci budu imali praunuke... :)
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
212-200-181-42.gprswap.mts.telekom.rs.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 14:17 - pre 42 meseci
Dexic:"Da, da, tako razmisljaju ljudi.. da li cu dobiti neso u dogledno vreme ili kada mi unuci budu imali praunuke... :)"

Tačno, ugovara se i vreme i novac, a vreme diktira cenu...


 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 14:37 - pre 42 meseci
Citat:
Dexic:
Citat:
bananaphone:...

Ponovo procitaj moj post, ne obracam se tebi licno, vec kako sam rekao - ljudima koji zele da se sele zbog poreza. I ne petljaj mene u Darkove predloge.

Izvinjavam se sto sam rekao da meni licno upucuje(s/te), ali realno, sve dok predlazes da se ide negde kao odgovor na moj komentar, isti je smer, samo je korektniji od onog koji mi se ucinio.

Ja nisam nigde tvrdio da treba bezati, da cu bezati, da ce bezati, ili slicno... pa se drzite tog smera kada gledate moje odgovore
...


Ovaj - a mozda i da se ti malo bolje koncentrises, pa se obratis onom ko ti govori da ti licno ides u inostranstvo, a ne da post koji se bavi temom (pretnjom FL-ra da ce da zapale ako im drzava uvede porez) tumacis kao tebi upucen
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 14:46 - pre 42 meseci
Pa rekoh da se izvinjavam sto mi se ucinilo da i ti upucujes licno meni.

To ne znaci da treba treba da prihvatim da predlazete selidbu drugima kao odgovor na moje komentare :)

Sta je bila nit?
- Drzave sa visokim porezima uspevaju i prosperiraju, drzave sa niskim propadaju
- Kontraprimer skoro sve arapske drzave
- ideja da je to samo zbog nafte
- Kontraprimer da u vecini drzava natfa ne igra ni 50% GDPa
To nema veze sa selidbom. Samo opovrgava ideje/tvrdnje. I to je to..
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 15:08 - pre 42 meseci
Opet fali malo koncentracija

Nit je da FL prete da ce da idu iz zemlje, ako im drzava bude naplacivala porez, a ne da ja teram nekog da ide. Ja se bavim njihovom pretnjom da ce da odu, a ne da im ja govorim da idu ako im ne odgovara
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 15:45 - pre 42 meseci
Ja se ne bavim, niti nalazim da je nit na koju sam se nadovezao bavila time kada sam odgovorio :)
Vec o razlozima za drzavu = naplata poreza.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 212285 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.